Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Verona - 25. října 2017   18:30

Atalanta
50' Freuler  • 58' Iličić (Freuler) • 74' Kurtić (Gosens)
3:0
(0:0)
Atalanta
Gollini – Tolói, Caldara, Palomino – Hateboer, Freuler, de Roon, Gosens – Iličić (78. Orsolini), A. Gómez (75. Vido) – Cornelius (63. Kurtić).
L. Marinelli – M. Tonolini, E. Liberatore
Verona
Nícolas – Heurtaux (68. Lee Seung-woo), Caracciolo, Souprayen, Fares – Rômulo, Fossati, Bessa (C) – Kean (82. Zaccagni), Verde, Cerci (64. Pazzini).

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera!
Dnešní utkání je u konce! Atalanta přetavila svůj tlak z první půle a ve druhé pětačtyřicetiminutovce nasázela Veroně hned tři branky. Utkání se potom už jenom sporadicky dohrávalo. Domácí si tak připisují do tabulky hodně cenné tři body a v pořadí se jednoznačně posunou výše. Na všechny situace, včetně dvou neuznaných gólů z první půle, se můžete podívat zpětně v našich animacích.
90+3'
90+2'
Dnešní utkání se už dohrává opravdu jen z povinnosti. Hráči si přihrávají na půlce a čekají na závěrečný hvizd.
90+1'
Útočnou akci domácího celku zastavil zdvižený praporek postranního sudího, který signalizuje ofsajd.
90'
Rozhodčí se rozhodl nastavit celkem tři minutky navíc.
88'
Teď určitě ne, neboť se jeden z hostů dopustil útočného faulu a musí se hodně rychle vracet na obranou polovinu.
87'
Hosté rozehráli roh nakrátko a už kombinují s míčem na polovině soupeře. Dočká se Verona alespoň čestného úspěchu?
86'
Giampaolo Pazzini se snažil lišácky přelobovat domácího gólmana a málem se mu to povedlo. Pierluigi Gollini se musel hodně natáhnout, aby míč vyškrábl alespoň na rohový kop.
85'
Dlouhý nákop jednoho z hostujících fotbalistů se nesešel s úspěchem, neboť míč ve vzduchu zaplachtil a skončil až u gólmana Atlanty.
84'
S blížícím se koncem zápasu se nám utkání začíná poměrně kouskovat, jsme svědky častých přerušení.
83'
Lee Seung-woo poslal míč pouze do zámezí. Atalanta bude vhazovat na vlastní polovině. V závěru utkání jdou také hodně slyšet domácí příznivci.
82'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Mattia Zaccagni.
80'
Daniel Bessa si v souboji s Jasminem Kurtićem počínal nedovoleně. Rozhodčímu to samozřejmě neuniklo a píská faul.
78'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Riccardo Orsolini.
77'
Nepřesná přihrávka Remo Freulera skončila pouze u obránců Verony. Ti si opětovně párkrát vyměnili míč mezi sebou a poté ho bezmyšlenkovitě odkopli na polovinu soupeře.
76'
Fotbalisté Verony už neprojevují žádný větší zájem o dění na hřišti. Procházení se po hřišti a zběsilé odkopávání balónů daleko do bezpečí.
75'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Luca Vido.
74'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Tímto gólem je o osudu zápasu už definitivně rozhodnuto. Robin Gosens poslal z pravé strany přízemní centr, do kterého se položil nikým nehlídaný JASMIN KURTIĆ. Ten balón usměrnil přímo k bližší tyči a gólman se mohl natahovat jak chtěl. 3:0 – hotovo, vymalováno. Asistence: Robin Gosens.
71'
Atalanta stále nepolevuje a její tlak na bránu hostů čím dál tím více graduje. S takovou bychom se mohli dočkat ještě nějakých branek.
70'
Vstupujeme do poslední dvacetiminutovky zápasu. Dle projevu hry obou týmů je o výsledku zápasu už dávno rozhodnuto.
69'
Atalanta nepolevuje ve svém napadání a celkově aktivním pojetí hry. Dvě vstřelené branky vlily týmu nový impuls.
68'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Thomas Heurtaux, přichází Lee Seung-woo.
67'
Propagační střela Alejandra Gómeze nemohla nadělat Nícolasovi větší problémy. Domácí kapitán ale zakončil v obklopení třech obránců hodně pohotově.
66'
Tak takhle přihrávka se Jasminovi Kurtićovi vůbec nepovedla. Dlouhý míč skončil pouze na síti hostující branky.
65'
Balón se odrazil do zámezí od pronikajícího Daniele Verdeho. Ten se tomu sice hodně diví, ale přeci jen budou vhazovat hráči Atlanty.
64'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Alessio Cerci, přichází Giampaolo Pazzini.
63'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Andreas Cornelius, přichází Jasmin Kurtić.
61'
Antonio Caracciolo odkopl míč před dotírajícím Mattia Caldarou do zámezí. Domácí budou vhazovat hodně hluboko na polovině soupeře.
60'
Verona je hodně bezzubá v přechodu na útočnou polovinu. Vesměs pouze odkopává míče a soustředí se na bránění.
59'
Centrovaný pokus Remo Freulera skončil pouze na hlavě jednoho z bránících hráčů.
58'
Domácí jsou do dvougólového trháku! Remo Freuler přenesl hru krátkým centrem na střed hřiště, kde se nacházel osamocený JOSIP ILIČIĆ. Jeho rána z voleje zapadla přesně k tyči a gólman mohl jen bezmocně rozmáchnout rukama. Dominanta domácího celku se tak hodně rychla přetavila v branku. Asistence: Remo Freuler.
56'
Domácí jsou stále v obložení brány Verony. Hosté už se brání z posledních sil.
55'
Atalanta už kombinuje s balónem na polovině soupeře. Tlak domácího týmu se neustále stupňuje.
53'
Verona teď mohla zahrozit z rychlého protiútoku, jenže po špatné komunikaci skončil míč pouze u obránců domácího celku.
52'
Atalanta po úvodní brance hodně ožila. Nyní je trávník plný hráčů domácího celku, kdežto Verona působí hodně zaskočeně.
50'
Tak tahle rozehrávka se Veroně absolutně nepovedla. REMO FREULER šel po chybě v rozehrávce sám na bránu a technickou ranou k zadní tyči nedal gólmanovi sebemenší šanci na chycení. Proti téhle brance už hostům nepomůže ani videorozhodčí.
49'
Ze souboje dvou osmiček vyšel lépe hostující Marco Fossati. Hosté budou rozehrávat z vlastní šestnáctky.
48'
Střela Alejandra Gómeze z poměrně velké vzdálenosti skončila hodně vysoko nad bránou Verony.
47'
Moise Kean se dostával do hodně zajímavé příležitosti, jenže jeho rána byla na poslední chvíli zablokována obráncem.
46'
Oba celky vstoupily do druhé poloviny zápasu bez jakýchkoliv změn.
46'
Byli jsme svědky hodně zajímavého prvního poločasu. Dočkali jsme se dvou branek, ale jedna z nich nebyla uznána. Především úvodní branka domácího celku byla z prapodivného důvodu odvolána. Na obě situace se můžete zpětně podívat v našich animacích. Zatím sledujeme hodně aktivní fotbal s velkým množstvím střel. Pokud to takhle půjde i nadále, tak se máme ve druhém poločase jednoznačně na co těšit. Výkop druhé půle je stanoven zhruba na 19:36.
45+2'
45'
Rozhodčí nastavil nad rámec základního časového tarifu dvě minuty navíc. Poslední sto dvacet sekund hry.
44'
Hosté si přihrávají s balónem na vlastní polovině. Úvodní polovina zápasu se už dohrává poměrně v poklidu.
43'
Josip Iličić se odhodlal ke střele z poměrně velkého úhlu. Jeho pokus ale skončil pouze v boční síti branky.
41'
Přízemní centr Josého Palomina skončil pouze na kopačkách obránů Verony. S blížícím se koncem poločasu sledujeme hru ze strany na stranu.
40'
Po nepřesné rozehrávce v hostujících řadách se ale k míči opětovně dostává Atalanta. Momentálně sledujeme až přespříliš nepřesností.
39'
Marten de Roon se snažil dlouhým pasem najít nějakého ze svých spoluhráčů, ale přihrávka nakonec skončila pouze za autovou čárou.
38'
V posledních pěti minutách jsme se tak dočkali hned dvojího odvolání branky. Rozhodčí je v dnešním utkání zatím jednoznačně nejvýraznější postavou.
37'
Hosté se také dočkali branky, ale i tuhle situaci rozhodčí po chvíli přehodnotil a gól neuznává! Tak to je hodně zvláštní. Daniele Verde vystřelil do poloprázdné brány, jenže na brankové čáře ještě tečoval míč Moise Kean. Pro ofsajd tedy gól neplatí.
33'
U brankové situaci si velkou pochvalu zasloužil Andreas Cornelius, který doběhl skoro ztracený míč a na poslední chvíli ho předložil na střed hřiště volnému Remo Freulerovi. Ten bez váhání uklidil míč k zadní tyči. Branka ale neplatí a pokračujeme tak stále za nerozhodného stavu.
32'
Tak tohle je neuvěřitelné! Domácí vstřelili regulérní branku, ale rozhodčí ji asi po minutě dohadování z nepochopitelných důvodů odvolává a nařizuje odkop od brány hostí.
30'
Rohový kop Verony byl až přespříliš přetažený a balón tak pohodl doskákal za brankovou čáru. Pierluigi Gollini bude rozehrávat od své svatyně.
29'
Alessio Cerci sprintoval s míčem po pravé straně a hodně nenápadně se dostával do předbrankového prostoru. Jeho následná střela by na poslední chvíli zablokována Mattia Caldarou.
28'
Alejandro Gómez se snažil projít obranou Verony individuálně, jenže míč se domácímu útočníkovi zamotal pod nohy a akce Atlanty tak neměla dlouhého trvání.
27'
Daniel Bessa si počínal v souboji s pronikajícím Alejandrem Gómezem pouze za cenu nedovoleného zákroku. Domácí rozehrávají z velké vzdálenosti od brány.
25'
Atalanta už opět kombinuje s míčem na polovině soupeře. Hosté zatím hrozí převážně z rychlých brejkových situací.
24'
Hosté v tutové šanci! Verona se hnala do protiútoku dva na jednoho a po dobré kombinaci se ocitl sám před brankářem Moise Kean. Jeho technická rána k bližší tyči ale neměla dostatečnou razanci na překonání gólmana.
23'
Robin Gosens se snažil vyslat svého spoluhráče přihrávkou po lajně. Míč ale špatně poskočil, a tak balón končí pouze v zámezí.
21'
Antonio Caracciolo vzal rozehrávku na sebe. Jeho dalekonosná rána ale skončila pouze na tribuně za bránou.
20'
Mattia Caldara zastavil pronikajícího Moise Keana pouze za cenu faulu. Verona tak bude rozehrávat zhruba z nějakých pětadvaceti metrů od brány Atlanty.
19'
Andreas Cornelius upadl po drobném kontaktu s obráncem v pokutovém území, ale rozhodčí zůstává ledově klidný a bude se tak pokračovat ve hře.
18'
Atalanta teď zamkla svého soupeře na útočné polovině. Blíže k brance se ale stále ne a ne dostat.
16'
Thomas Heurtaux si výborně u vlastního rohového praporku odstavil dotírajícího Andrease Corneliuse. Hosté tak budou odkopávat od své brány.
15'
O střelecké pokusy v zápase zatím není nouze. Oba týmy se to snaží pálit ostošest. Ještě by to chtělo trochu vylepšit mušku a máme se na co těšit.
14'
Tento rohový kop rozehrála Verona nakrátko. I tak se ale nedokázala propracovat k nějakému zajímavějšímu zakončení.
13'
A další rohový kop pro hosty. Hlavičkový pokus Rômula sice neměl potřebnou razanci, ale i přes to jej gólman vyrazil na rohový kop.
12'
Atalanta se neukvapuje s rozehrávkou a v poklidu si přihrává na vlastní polovině s gólmanem.
11'
Následná rozehrávka rohového kopu se ale Veroně absolutně nepovedla. Po špatném centru jsou u míče opětovně domácí.
10'
Thomas Heurtaux se odhodlal ke střele také na druhé straně. Jeho pokus byl ale zablokován obranou a rozehrávku rohu si tak vyzkoušejí také hosté.
9'
Atalanta je zatím v úvodu utkání jednoznačně aktivnější. Do dalšího střeleckého pokusu se aktuálně propracoval Alejandro Gómez.
8'
Robin Gosens si tuhle rána rozhodně za rámeček nedá. Domácí fotbalista se snažil překvapit gólmana skrytou střelou, jenže míč skončil pouze vysoko nad.
6'
První velká příležitost zápasu! Samuel Souprayen odhlavičkoval míč ze šestnáctky, jenže balón se dostal pouze k volnému Rafaelovi Tolóimu, který se do míče opřel rovnou z voleje. Rána to byla opravdu parádní a gólman hostí měl co dělat, aby střelu vyrazil alespoň na rohový kop!
5'
Verona měla příležitost dostat se do rychlého přečíslení, jenže po nepřesné přihrávce je celá akce u konce.
4'
Alessio Cerci se snažil proniknout obranou přes střed hřiště, jenže strážci domácí svatyně nedopustili sebemenší rozruch.
3'
Josip Iličić poslal z pravé strany nebezpečný centr. Hlavička Alejandra Gómeze ale byla zablokována obranou a nakonec skončila v náruči gólmana.
2'
Nícolas si musel už ve druhé minutě utkání připsat první zákrok. Proti střele Andrease Corneliuse se ale příliš nezapotil.
1'
Atalanta se ujala úvodní rozehrávky. Zatím se nikam nežene a v klidu rozehrává od své brány.
1'
Úvod utkání se nám bohužel o trochu opozdí. Hráči už jsou nastoupeni na trávníku, ale ještě před úvodním výkopem bude následovat minuta ticha.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Caldara, Palomino – Hateboer, Freuler, de Roon, Gosens – Iličić, A. Gómez – Cornelius.
Náhradníci: F. Rossi, Beriša – Cristante, A. Masiello, Orsolini, Vido, Castagne, Kurtić, Mancini, Petagna, Haas, Spinazzola.

Hellas Verona FC: Nícolas – Heurtaux, Caracciolo, Souprayen, Fares – Rômulo, Fossati, Bessa (C) – Kean, Verde, Cerci.
Náhradníci: Silvestri, Coppola – Laner, Pazzini, Zaccagni, Lee Seung-woo, Tupta, Bearzotti, Marcel Büchel, Felicioli, Štefanec, Danzi.

Rozhodčí: L. Marinelli – M. Tonolini, E. Liberatore.
TÝMY

Atalanta bude vstupovat do zápasu jako jednoznačný favorit. Domácí fotbalisté mají po devíti kolech dvanáct bodů, což je přesně dvakrát více než má soupeř z Verony. Bodové ohodnocení obou týmů také odpovídá postavení v tabulce. Atalantu bychom hledali na místě dvanáctém, kdežto hosty z Verony bychom našli až na třetí příčce od úplného dna. Hellas Verona nedokázala zvítězit v posledních pěti venkovních utkáních a bylo by velkým překvapením, kdyby se jim to povedlo prolomit právě proti Atlantě. Ta totiž z posledních deseti domácích duelů padla pouze jednou jedinkrát, a to ještě proti silnému AS Řím. V úvodu měsíce si hráči Atalanty připsali na domácím trávníku hodně cenný bod, když remizovali s Juventusem 2:2.
ROZHODČÍ

O pořádek na trávníku se budou během zápasu starat pánové Livio Marinelli, Mauro Tonolini, Elnito Di Liberatore. Čtvrtým arbitrem poté bude Riccardo Ros.
Nádherný středeční podvečer při sledování textového online přenosu z nejvyšší italské fotbalové soutěže. Dnes máme na programu desáté kolo Serie A. Ve vloženém kole se společně podíváme na střetnutí dvou týmů z druhé poloviny tabulky, konkrétně to bude zápas mezi Atalantou a Veronou. Úvodní výkop utkání je stanoven na půl sedmou večer.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62