Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Benevento : Chievo - 30. prosince 2017   15:00

Benevento
64' Coda (D'Alessandro)
1:0
(0:0)
Chievo
Chievo
Benevento
Belec – Djimsiti, Lucioni, A. Costa (71. Gravillon) – C. Lombardi, Viola, Memušaj, Venuti – Brignola, Coda (77. Di Chiara), Parigini (40. D'Alessandro).
Brignoli – Letizia, D'Alessandro, Del Pinto, Chibsah, Di Chiara, Gyamfi, Puşcaş, Armenteros, Ciciretti, Gravillon.
Fourneau – Marrazzo, Fiorito
Stadio Ciro Vigorito
Chievo
Sorrentino – Cacciatore, Tomović, Cesar, Gobbi – Depaoli (76. Pucciarelli), Radovanović, P. Hetemaj (68. Garritano) – Pellissier, Birsa, Inglese (55. Stępiński).

To je z mé strany pro tentokrát vše, příště zase na počtenou!
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:17.
Je to tady, Benevento Calcio se v 19. kole konečně dočkalo historicky prvního vítězství v Serii A! Překvapivě to odneslo třinácté Chievo, jehož hráče tak čeká velmi nepříjemná cesta zpět do Verony. Domácí o svém triumfu rozhodli po hodině hry, kdy se ze závaru v pokutovém území prosadil Massimo Coda. Paralyzovaní hosté už se ani nedostali k závěrečnému tlaku, a Benevento tak na předposlední Hellas ztrácí už "jen" devět bodů.
90+5'
90+4'
Manuel Pucciarelli stáhl k zemi unikajícího Nicolase Violu, ani on se dnes žluté kartě nevyhne.
90+3'
Beneventští opět dostali míč hluboko na útočnou polovinu, senzační triumf posledního celku tabulky už je opravdu blízko...
90+2'
Albánský záložník Memushaj byl na vlastní polovině faulován Garritanem, který za svůj nedovolený zákrok vyfasoval žlutou kartu.
90+1'
Lorenzo Venuti byl faulován na vlastní polovině hřiště, i tentokrát si domácí dávají s rozehrávkou opravdu na čas.
90'
Nad rámec druhého poločasu sudí Fourneau nastavil hned pět minut!
88'
Ledian Memušaj odkopl míč až k hostujícímu gólmanovi Sorrentinovi, načež se domácí okamžitě sešikovali kolem vlastního pokutového území.
87'
S každou uplynulou minutou je Benevento blíže a blíže kýženému vítězství, domácí kapitán Lucioni teď důrazným odkopem vyhnal hosty až na jejich polovinu.
85'
Luca Garritano se po levém křídle prokousal až do pokutového území, kde mu ale byla odpískána ruka. Domácí brankář Vid Belec s rozehrávkou pochopitelně vůbec nespěchá...
84'
Ofsajd a v něm Enrico Brignola, hra je přerušena a hosté už si rychle chystají míč na rozehrávku.
83'
Beneventští se na chvilku vymanili z tlaku a vybojovali rohový kop, po němž se k hlavičce na bližší tyči dostal Marco D'Alessandro, jeho pokus byl však značně nepřesný.
82'
To teď změnil zkušený Sergio Pellissier, jehož nepřesná rána ale výrazně minula Belecovu svatyni.
81'
Tlak Verony přetrvává, hráči v bílých dresech se však ne a ne dostat k nějaké střele.
79'
Fabrizio Cacciatore se dožaduje odpískání pokutového kopu a ostentativně se kroutí na trávníku, hra už ale dávno pokračuje dál.
78'
Střídající Gianluca Di Chiara se ihned uvedl do hry rázným odkopem míče z hloubi vlastní poloviny, Giallorossi už se v podstatě jen brání.
77'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Massimo Coda, přichází Gianluca Di Chiara.
76'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Fabio Depaoli, přichází Manuel Pucciarelli.
74'
S přibývajícími minutami se domácí více a více soustředí na defenzívu, nechme se překvapit, zdali se v 19. kole konečně dočkají ligového vítězství.
73'
Gobbiho nákop do pokutového území zamýšleného adresáta Cesara nenašel, domácí brankář Vid Belec bez potíží ukryl míč ve své náruči.
72'
Depaoliho centr z pravé strany defenzíva Beneventa zblokovala a domácí poté zakopli míč až za půlící čáru.
71'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Andrea Costa, přichází Andrew Gravillon.
70'
Do konce zápasu zbývá odehrát už jen něco málo přes dvacet minut a fotbalisté Chieva se stále ne a ne dostat na útočnou polovinu.
68'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Përparim Hetemaj, přichází Luca Garritano.
67'
Po další minele v rozehrávce Chieva se jako blesk z čistého nebe dostal ke střele Massimo Coda, jeho projektil ale proletěl vysoko nad břevnem.
66'
Červeno-žlutí jsou najednou na koni a pokračují v kombinaci na útočné polovině.
64'
Benevento právě vstřelilo branku!
A nakonec je z toho úvodní gól zápasu, jasně poslední tým tabulky se ujímá vedení! Po přetaženém centru od rohového praporku D'Alessandro vrátil míč zpět do pokutového území, kde vznikl nepřehledný závar, z nějž MASSIMO CODA dorazil míč do sítě!
63'
Beneventu se podařilo prakticky z ničeho vybojovat rohový kop, před Sorrentinem tak bude po delší době zase rušno.
61'
Hodina hry je za námi a na první gól stále čekáme, po změně stran navíc tempo hry výrazně opadlo.
60'
Sergio Pellissier se skácel k zemi po souboji s Djimsitim, po chvilce se ale zvedl a vypadá to, že bude v pořádku.
59'
Kolmici na střídajícího Mariusze Stępińskiho si domácí obrana pohlídala a míč je nyní opět ve středu hřiště.
57'
Také Benevento ale úspěšně rozbíjí akce veronského celku už na jeho vlastní polovině, míč v podstatě neustále střídá majitele.
56'
Andrea Costa pod tlakem jen vrátil míč brankáři Belecovi, aktivní napadání v podání hráčů Chieva dělá domácím velké problémy.
55'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Roberto Inglese, přichází Mariusz Stępiński.
53'
Po změně stran je hra velmi rozkouskovaná a plná nepřesností, ani jednomu týmu se nyní nedaří ani pořádně rozehrát.
52'
Z uctivé vzdálenosti zkusil štěstí Marco D'Alessandro, jeho pokus ale Sorrentinovu branku vůbec neohrozil.
50'
Veronští nakonec jen zakopli balon do autu, nařízeného vhazování z poloviny hřiště se ujme Nicolas Viola.
49'
Nenad Tomović nic nevymýšlel a pod tlakem posunul míč na brankáře Sorrentina, který ale nerozehrál přesně, a hostům se tak stále nedaří rozehrát.
48'
Vid Belec už je ale na nohou a zdá se, že je jen otřesen, hra tak může pokračovat dál.
47'
V samotném úvodu druhého poločasu se domácí gólman Belec nešťastně srazil s dotírajícím hráčem Chieva a se slovinským brankářem to nevypadá vůbec dobře.
46'
Máme za sebou první poločas, který branku nepřinesl, což je možná k propastnému bodovému rozdílu mezi oběma soupeři trochu překvapivé. Poslední Benevento je ale Chievu zatím minimálně vyrovnaným soupeřem, domácí byli aktivnější a mohli se i dostat do vedení, Brignola ani Parigini ale své šance nevyužili. Druhý poločas začne v 16:04, tak si to nenechte ujít!
45+1'
45'
Nad rámec první půle byla nastavena jedna minuta.
44'
Cristiano Lombardi se po souboji s Hetemajem na hranici pokutového území skácel k zemi, píšťalka sudího Fourneaua však mlčí.
43'
Fabio Depaoli povalil vracejícího se Violu, Beneventští s nařízenou rozehrávkou ale naložili prachbídně a v podstatě jen odevzdali balon soupeři.
42'
Fabrizio Cacciatore nic nevymýšlel a pod tlakem pro jistotu zakopl míč do autu, domácí tak ještě zůstanou nastěhováni na útočné polovině.
40'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Vittorio Parigini, přichází Marco D'Alessandro.
39'
Z nařízeného rohového kopu už Beneventští nezahrozili, následovat bude pouze odkop od branky Stefana Sorrentina.
38'
Z uctivé vzdálenosti nyní vypálil Vittorio Parigini, jehož přízemní projektil Stefano Sorrentino konečky prstů vytěsnil!
37'
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Përparim Hetemaj několikrát v rozmezí pár sekund nepatrně fauloval Vittoria Pariginiho, až sudí Fourneau ztratil trpělivost a přerušil hru.
35'
To byla šance jako hrom! Enrico Brignola využil chyby v rozehrávce Verony a snadno se dostal až do pokutového území, odkud ale nedokázal překonat ležícího Sorrentina!
34'
Codase nyní po centru z pravé strany dostal k hlavičce, ta ale postrádala razanci a míč navíc doletěl přímo do míst, kde stál připravený Stefano Sorrentino.
33'
Vracející se Përparim Hetemaj ve středovém kruhu stáhl k zemi Lombardiho, hostům se zatím daří zastavovat akce Beneventa už v jejich zárodcích.
31'
Z nařízené standardní situace ale hráči v červeno-žlutých dresech nevytěžili vůbec nic a další akci nyní zakládají až od vlastního gólmana.
30'
Z jejich aktivity nakonec pramenil faul Ivana Radovanoviće, který za svůj zákrok navíc vyfasoval žlutou kartu.
29'
Domácí fotbalisté opět převzali iniciativu a pokoušejí se usadit na útočné polovině.
27'
Po zákroku na unikajícího Cristiana Lombardiho byla Beneventu ponechána výhoda, která ale neměla dlouhého trvání, poněvadž sudí Fourneau nakonec přerušil hru.
26'
Enrico Brignola se provinil zbytečným útočným faulem na Cesara, slovinský obránce Chieva si tak bude moci rozehrávku v klidu zopakovat.
25'
Po Djimsitiho další nepovedené rozehrávce se z tribun ozval pískot.
23'
Nicolas Viola s Beratem Djimsitim nerozehráli přesně, načež byl Coda donucen za cenu faulu zastavit rodící se protiakci, kterou zakládal Tomović.
22'
Inglese to nemyslel špatně, jeho nákop do šestnáctky ale nikoho v bílém dresu nenašel a míč se stal snadnou kořistí Vida Belece.
21'
Zatím sledujeme velmi vyrovnané utkání, jako by ani nebylo poznat, že Benevento má po osmnácti odehraných kolech na kontě pouhopouhý jeden bod.
19'
Po zbytečném útočném faulu Depaoliho sudí Fourneau opět přerušuje hru.
18'
Stefano Sorrentino teď musel včasným vyběhnutím vyřešit kolmici na nabíhajícího si Codu, brankář Chieva to ale zkušeně zvládl.
16'
Po centru od rohového praporku se prokousal k hlavičce Berat Djimsiti, jeho pokus ale do prostoru mezi třemi tyčemi rovněž nezamířil.
15'
Viola byl faulován vracejícím se Birsou ve středu hřiště, domácí tak budou mít opět čas a klid na rozehrávku.
14'
Svěřenci Rolanda Marana se se štěstím dostali k míči na útočné polovině, načež se odhodlel ke střele Roberto Inglese, jeho značně nepřesný pokus ale Belece vůbec neohrozil.
13'
Zpoza hranice pokutového území se pokusil vystřelit Massimo Coda, jeho nepříliš přesný projektil ale minul Sorrentinovu branku.
11'
Veronští měli k dispozici přímý kop z pravé strany, jehož exekuce se ujal Valter Birsa, jeho centr ale v pokutovém území nikoho v bílém dresu nenašel.
10'
Hra je v úvodu velmi rozkouskovaná a plná nepřesností na oboustranách, příliš pohledné utkání zatím nesledujeme.
9'
Massimo Coda v pokutovém území nedosáhl na prudce letící balon, kulatý nesmysl se tak došoural až do zámezí a Stefano Sorrentino s rozehrávkou vůbec nespěchá.
8'
Massimo Gobbi pod tlakem nerozehrál vůbec dobře, hosté to ale nakonec zvládli a postupně dostali míč až na útočnou polovinu.
6'
Lorenzo Venuti byl u postranní čáry faulován jedním z napadajících hráčů Chieva, a domácí tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
5'
Poprvé zahrozilo také Chievo, z trmy-vrmy v domácím pokutovém území ale nakonec žádné nebezpečí pro Vida Belece nepramenilo.
4'
Právě Enrico Brignola se nyní pokusil nacentrovat míč do předbrankového prostoru, jeho nákop byl ovšem zblokován do zámezí a domácí budou mít k dispozici alespoň vhazování.
3'
Lorenzo Venuti zavezl míč na útočnou polovinu a poté ho přenechal volnému Brignolovi, první akce Beneventa ale dlouhého trvání nakonec neměla.
2'
Výkopu se ujali fotbalisté Chieva, kteří momentálně kombinují na vlastní polovině hřiště a nikam se neženou.
1'

Benevento Calcio: Belec – Djimsiti, Lucioni, A. Costa – C. Lombardi, Viola, Memušaj, Venuti – Ciciretti, Coda, Parigini.
Náhradníci: Brignoli – Letizia, D'Alessandro, Del Pinto, Chibsah, Di Chiara, Gyamfi, Puşcaş, Armenteros, Brignola, Gravillon.

Chievo Verona: Sorrentino – Cacciatore, Tomović, Cesar, Gobbi – Depaoli, Radovanović, P. Hetemaj – Pellissier, Birsa, Inglese.
Náhradníci: Confente, Seculin – Dainelli, N. Rigoni, Jaroszyński, Garritano, Stępiński, Gaudino, Bani, Pucciarelli, Léris, Bastien.

Rozhodčí: Fourneau – Marrazzo, Fiorito.
CHIEVO VERONA

Chievo na tom je mnohem lépe a sestupové starosti po podzimní části sezóny nemá, veronský celek je momentálně třináctý s šestibodovým náskokem na sestupové pásmo. Mussi volanti však z posledních čtyř ligových zápasů uhráli jen bod za bezbrankovou plichtu s AS Řím, proti Interu, Crotone i naposledy Bologni svěřenci Rolanda Marana prohráli.
BENEVENTO CALCIO

Ligový nováček z Beneventa je jasným kandidátem na sestup, z osmnácti dosavadních zápasů sedmnáctkrát prohrál a svůj jediný bod získal za překvapivou remízu proti AC Milán, kterou zajistil gólem v nastavení brankář Alberto Brignoli. V minulých dvou kolech Benevento narazilo na soupeře ze spodní poloviny tabulky, proti SPALU i Janovu ale těsně prohrálo.
Italská Serie A dnes pokračuje hned devíti zápasy 19. kola, které je zároveň tím posledním v tomto kalendářním roce. My se zde společně zaměříme na souboj mezi Beneventem Calcio a Chievem Verona, tak si to nenechte od 15:00 ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62