Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Benevento : Neapol - 4. února 2018   20:45

0:2
(0:1)
Neapol
20' D. Mertens  (Allan) • 47' Hamšík  (Callejón)
Benevento
Puggioni – Venuti, A. Costa, Djimsiti, Letizia – Cataldi – Guilherme, Sandro (83. Del Pinto), Djuričić (67. Memušaj), D'Alessandro – Brignola (63. Coda).
Di Bello – De Meo, Zappatore
Stadio Ciro Vigorito
Neapol
Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Jorginho (78. Diawara), Hamšík (70. P. Zieliński) – Callejón, D. Mertens (76. Rog), L. Insigne.

To je z mé strany vše, dobrou noc a příště na počtenou!
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:7. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:6.
Ač to nebyla žádná krasojízda, neapolští fotbalisté dokázali zareagovat na odpolední výhru Juventusu nad Sassuolem a na hřišti posledního Beneventa zvítězili 2:0, díky čemuž si pohlídali první místo v tabulce. Zřejmě rozhodující zásah si připsal Marek Hamšík, který se prosadil hned na začátku druhé půle a zvýšil náskok Neapole na dvě branky. Sudí Di Bello ještě o pár minut později po zákroku Koulibalyho na Costu odpískal penaltu, po poradě s videem ji ale zase odvolal, a k dalším velkým šancím už se Beneventští nedostali.
90+6'
90+6'
Zřejmě poslední slovo v tomto utkání si vzal Marko Rog, jehož dalekonosná rána ale proletěla o pár metrů nad břevnem.
90+5'
Z nařízeného rohového kopu už další nebezpečí pro Neapol nepramenilo, přetažený Memušajův centr od rohového praporku nikoho v červeno-žlutém dresu nenašel.
90+4'
Pepe Reina musel ještě jednou zasahovat, s přízemní ranou Massima Cody zpoza hranice pokutového území si ale bez problémů poradil.
90+2'
Teď se ale Sarriho svěřencům podařilo domácí obranu dokonale zaskočit. José María Callejón se po rychlém protiútoku dostal ke střele z levého okraje malého vápna, jeho následná střela ke vzdálenější tyči ale proletěla těsně mimo!
90+1'
Zdá se, že setrvání Neapole na prvním místě tabulky nic nebrání, hráči v modrých dresech kombinují poblíž půlící čáry a nikam už se neženou.
90'
Druhý poločas ale bude delší hned o šest nastavených minut!
88'
Do rozehrávky hostujícího celku se zapojuje i brankář Pepe Reina, závěr zápasu se v podstatě už jen dohrává z povinnosti.
87'
Mário Rui nic nevymýšlel a posunul míč pod sebe na Koulibalyho, který se sice dostal pod tlak, nakonec se muale podařilo vybojovat alespoň vhazování pro Neapol.
85'
Na nějaký závěrečný nápor Beneventských to zatím nevypadá, svěřenci Maurizia Sarriho kombinují na vlastní polovině a hráče posledního týmu tabulky ani nepouštějí k míči.
84'
Costův centr z pravé strany v pokutovém území nikoho v červeno-žlutém dresu nenašel, Marco D'Alessandro však poté dokázal vybojovat alespoň vhazování pro Benevento.
83'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Sandro, přichází Lorenzo Del Pinto.
81'
Na Stadiu Cira Vigorita už se rozběhla závěrečná desetiminutovka zápasu a zdá se, že o výhře Neapole je rozhodnuto, v posledních minutách ovšem hosté rozhodně nejsou aktivnějším týmem.
80'
Dalekonosný projektil Lorenza Insigneho postrádal přesnost, Christian Puggioni nakonec mohl zůstat v klidu a nyní bude mít k dispozici odkop ze svého brankoviště.
78'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Amadou Diawara.
77'
Mário Rui při napadání u postranní čáry poslal k zemi Gaetana Letiziu, beneventští fotbalisté tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
76'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Marko Rog.
75'
Beneventští fotbalisté se postupně prokombinovali až k hranici pokutového území, do zakončení se ale nakonec nedostali a nyní nejspíš dojde ke střídání Driese Mertense, který bezmocně sedí na trávníku a drží se za nohu.
73'
Berat Djimsiti za naprosto zbytečný faul ve středu hřiště vyfasoval žlutou kartu.
72'
Reinovu pozornost teď střelou z dobrých pětadvaceti metrů prověřil Sandro, jeho dalekonosný projektil si ale neapolský gólman pohlídal.
71'
Zhruba dvacet minut před koncem sledujeme hlušší pasáž hry, neapolští fotbalisté v poklidu kombinují na polovině hřiště a nikam se neženou.
70'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Piotr Zieliński.
69'
Právě Venuti se nakonec po sérii odrazů dostal k míči a okamžitě ho z levé strany napálil do předbrankového prostoru, tam byl ale pouze Kalidou Koulibaly.
68'
Bránící Allan nepustil Lorenza Venutiho k centru, krajní zadák Beneventa však nakonec vybojoval alespoň autové vhazování pro svůj tým.
67'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Ledian Memušaj.
65'
Rychlík Mertens málem dosáhl na prudkou Allanovu kolmici, brankář Christian Puggioni ale vyběhl včas a těsně před autorem prvního gólu zakopl míč do bezpečí.
64'
Lorenzo Insigne nabral rychlost u levé postranní čáry, jeho následný nákop do pokutového území se ale stal snadnou kořistí brankáře Puggioniho.
63'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Enrico Brignola, přichází Massimo Coda.
61'
Hodina hry je za námi a po odpískané a nakonec odvolané penaltě se hra uklidnila, na trávníku se teď nic zajímavého neodehrává.
60'
Hra už mezitím zase pokračuje a neapolští fotbalisté teď v poklidu rozehrávají až od brankáře Reiny.
59'
Beneventští příznivci sice na sudího hromadně bučejí a pískají, nutno ale dodat, že Andrea Costa spadl opravdu velmi ochotně...
57'
No a pozor, po dlouhých protestech hostí se jal hlavní rozhodčí poradit se s asistentem u videa, načež penaltu odvolal!
56'
Penalta pro Benevento! Andrea Costa upadl v soupeřově šestnáctce po kontaktu s Kalidouem Koulibalym a sudí Di Bello bez váhání ukázal na penaltový puntík!
55'
Guilhermeho centr ze zmiňované standardky sice propadl až do předbrankového prostoru, tam se ale nikdo v dresu Beneventa k míči nedostal a hosté poté dopravili kulatý nesmysl do bezpečí.
53'
Napadající Marco D'Alessandro připravil o míč laxního Hysaje, který jej poté navíc fauloval, a Benevento tak bude zahrávat přímý kop z velmi zajímavé pozice.
52'
Na konci další akce svěřenců kouče De Zerbiho stál Enrico Brignola, jehož ale zradilo zpracování a balon skončil v zámezí.
51'
Jeden z beneventských hráčů teď poslal zajímavý nákop do pokutového území, na který sice nikdo v domácím dresu nedosáhl, zaskočený Reina ale jen tak tak stihl míč vyboxovat!
49'
Allan pod tlakem nedokázal rozehrát, hráči v červeno-bílých dresech ale následně vrátili míč až k brankáři Puggionimu.
48'
Domácí příznivci na začátku druhé půle odpálili několik dýmovnic, hrací plocha je tak zahalena v kouři a viditelnost je značně omezená.
47'
Neapol právě vstřelila branku!
Přesně v takový vstup do druhého poločasu hosté doufali! Jeden z obránců Beneventa katastrofálně rozehrál a José María Callejón poté dostal přesný pas do pokutového území, načež poslal míč do předbrankového prostoru, kam si seběhl MAREK HAMŠÍK a neomylně zakončil!
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:52.
A ten záhy poté opravdu přišel. Do kabin se jde za stavu 1:0 ve prospěch Neapolských, kteří sice do zápasu nevstoupili dobře, úvodní nápor Beneventa ale přečkali bez ztráty kytičky a po dvaceti minutách hry otevřel skóre Dries Mertens. Hosté si poté navíc vypracovali další šance, Lorenzo Insigne a znovu Mertens ale pálili do břevna.
45'
44'
V samotném závěru první půle se na trávníku nic zajímavého neděje, vše již pomalu spěje k poločasovému hvizdu.
42'
Jeho exekuci si vzal na starost Danilo Cataldi, ale bývalý hráč Lazia Řím či Janova z této standardky nic nevytěžil.
41'
Tísněný Enrico Brignola nakonec vytěžil z minima maximu, když si došel pro faul bránícího Koulibalyho, a domácí tak budou zahrávat přímý kop z vcelku nadějné pozice.
39'
Na opačné straně hřiště se do zakončení probil Allan, jeho rána zpoza hranice pokutového území ale mířila jen do středu brány a zkušený Christian Puggioni si bez potíží poradil.
38'
Laxní rozehrávkou se sice domácí sami dostali do problémů, hosté toho ale nedokýzali využít a byl z toho rychlý protiútok Beneventa, na jehož konci stál po zblokované Brignolově střele Filip Djuričić, který ale rozvlnil síť jen z její vnější části!
36'
Gaetano Letizia nic nevymýšlel a od půlící čáry zakopl míč až k brankáři Puggionimu, který okamžitě poté posunul balon na Andreu Costu.
35'
Lorenzo Insigne uklidnil hru zadovkou na Koulibalyho, hostům se ale přes aktivně napadající hráče Beneventa nedaří usadit se hlouběji na útočné polovině.
34'
Nákop Andrey Costy na útočnou polovinu ale nikoho ve žluto-červeném dresu nenašel a míč skončil znovu v moci neapolských fotbalistů.
32'
Nepovedená Hamšíkova kolmice skončila jen v moci domácích obránců a Costa s Djimsitim teď v poklidu rozehrávají ojedinělý protiútok Beneventa.
31'
Allanův centr z pravé strany zamýšleného adresáta Mertense nenašel, belgický útočník ale svému spoluhráči přesto poděkoval potleskem.
30'
Filip Djuričić se rozběhl podél pravé postranní čáry, dostal se ale sotva k půlící čáře a poté raději zařadil zpátečku a vrátil míč obráncům.
28'
Hra se nyní zase uklidnila. Po nepovedené akci Beneventa skončil míč až u Pepeho Reiny, který v poklidu rozehrává.
27'
Po následném rohovém kopu míč propadl až na zadní tyč, kam si seběhl Kalidou Koulibaly, zkušený stoper ale netrefil balon podle svých představ.
26'
Neapolští si se svým soupeřem dělají, co se jim zachce. Mertens teď zakončoval z nějakých dvanácti metrů, jeho střela ale orazítkovala břevno!
24'
Insigneho centr z levé strany sice nikoho v modrém dresu nenašel, hosté ale zblokovali míč přímo k Hamšíkovi, jemuž se však naštěstí pro Puggioniho zakončit nepodařilo.
23'
Hysaj si nerozuměl s Callejónem, nicméně následná rozehrávka Beneventa nebyla vůbec přesná a hosté mohou pokračovat v útočení.
22'
Svěřenci Maurizia Sarriho jsou na koni a nyní se jim podařilo vybojovat další roh, bránící Berat Djimsiti ale nakonec dokázal odhlavičkovat míč do bezpečí.
20'
Tlak Neapolských z posledních minut nakonec pramení v úvodní gól zápasu, o který se postaral DRIES MERTENS. Belgický útočník dostal v pokutovém území spoustu času na střelu a povedeným lobem se mu podařilo dokonale zaskočit Puggioniho!
19'
Nenápadný přízemní centr z pravé strany nebezpečně proletěl předbrankovým prostorem, jeden z bránících hráčů Beneventa ale nakonec dokázal dostat míč do bezpečí!
18'
A znovu. Puggioni ale tentokrát nerozehrál vůbec přesně a míč skončil jen u Elseida Hysaje.
17'
Další akce Neapole už tak povedená nebyla a balon skončil v zámezí, Christian Puggioni s rozehrávkou od své svatyně pochopitelně ani trochu nespěchá.
15'
Rui si na centr z levé strany netroufl, a tak přenechal míč Marku Hamšíkovi, který poté přenesl hru až na Hysaje.
14'
Po trpělivé kombinaci se hosté prokousali až do pokutového území a na konci jejich akce stál úplně volný Marek Hamšík, slovenská reprezentant ale ze stoprocentní pozice míč příliš podebral a jeho rána byla velmi nepřesná.
12'
Po bídném vstupu do utkání hosté přeci jen začínají přebírat iniciativu a z tribun zaplněné beneventské arény se častěji a častěji ozývá pískot.
11'
To bylo o fous. Lorenzo Insigne se pokusil přelobovat vyběhnuvšího domácího gólmana, jeho pokus ale orazítkoval břevno!
10'
Danilo Cataldi se provinil zbytečným útočným faulem na rozehrávajícího Kalidoua Koulibalyho, hosté si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
8'
Až nyní se hosté poprvé dostali k souvislé kombinaci, záhy ale o balon přišli a kupředu už upaluje Brignola s Letiziou.
7'
Juventus před pár hodinami znemožnil Sassuolo 7:0 a pokud chtějí svěřenci Maurizia Sarriho udržet první příčku v tabulce, budou muset bezpodmínečně zvítězit.
6'
Na tribunách to jen zahučelo. Domácím prošel ostrý zákrok na Mária Ruie, načež se dostal ke střele Enrico Brignola, jeho rána z hranice pokutového území ale proletěla těsně nad!
5'
Takový vstup do zápasu si Neapol rozhodně nepředstavovala. Ze svého prvního rohu sice domácí nezahrozili, nadále ale pokračují v kombinaci na útočné polovině.
3'
Vracející se Jorginho vypíchl míč před Danilem Cataldim, beneventští fotbalisté však budou mít k dispozici rohový kop.
2'
V úvodu utkání působí poslední tým tabulky velmi aktivním dojmem. Po rychlé akci po levém křídle se do zakončení dostal Enrico Brignola, který ale nedokázal vystřelit podle představ.
1'

Benevento Calcio: Puggioni – Venuti, A. Costa, Djimsiti, Letizia – Cataldi – Guilherme, Sandro, Djuričić, D'Alessandro – Brignola.
Náhradníci: Brignoli – Del Pinto, Coda, Viola, Memušaj, Gyamfi, Parigini, Billong, Iemmello, C. Lombardi, Tosca, Diabaté.

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Jorginho, Hamšík – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Ch. Maggio, P. Zieliński, Chiricheş, Rog, Diawara, Tonelli, Machach.

Rozhodčí: Di Bello – De Meo, Zappatore.
SSC NEAPOL

To Neapolští mají úplně jiné starosti, s Juventusem se totiž přetahují o vedoucí příčku. Jihoitalský celek je momentálně o bod napřed, a to díky aktuální sérii šesti výher v řadě. Lídr tabulky postupně porazil Turín, Sampdorii, Crotone, Hellas, Atalantu a Boloňu. Přidají Hamšík a spol. další "povinné" tři body?
BENEVENTO CALCIO

Ligový nováček je zatím jasným kandidátem na sestup zpět do Serie B. Benevento na přelomu roku v lize dvakrát po sobě zvítězilo, poté ale prohrálo shodně 0:3 s Boloňou i Turínem. Na poslední nesestupovou příčku, kterou momentálně drží Crotone, už má Benevento obří dvanáctibodovou ztrátu. A ani dnes svěřenci kouče De Zerbiho pochopitelně nebudou favoritem.
Serie A má dnes na programu zbylé zápasy svého 23. kola a od 20:45 budeme svědky atraktivního klání, v němž vyzve poslední Benevento Calcio vedoucí SSC Neapol. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62