Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Benevento - 21. ledna 2018   15:00

Bologna
35' Destro (Verdi) • 73' De Maio (Verdi) • 88' Džemaili (Verdi)
3:0
(1:0)
Bologna
Mirante – M'Baye, De Maio, Maietta, Masina (87. Torosidis) – Donsah, A. Poli (78. Pulgar), Džemaili – Verdi (C), Destro (70. Di Francesco), Palacio.
Abbattista – Manganelli, Schenone
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Benevento
Belec – A. Costa, Billong, Djimsiti, Venuti (73. D'Alessandro) – Guilherme, Viola (C), Memušaj, C. Lombardi (59. Letizia) – Coda, Brignola (66. Djuričić).

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne, u dalších onlajnů se těším na počtenou.
Statistiky utkání:
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 1:1. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:15.
Benevento tak po dvou domácích výhrách tentokrát na body nedosáhlo a zůstává poslední o šest bodů za Veronou, venku stále čeká alespoň na remízu. Naopak Bologna se posunula na dvanáctou příčku a na sedmou Atalantu ztrácí pouhé tři body, střed tabulky je velmi vyrovnaný.
Duel je u konce, překvapení nakonec nepřinesl. Benevento se soupeře drželo pouze v úvodu, kdy si vypracovalo jednu zajímavou šanci, ale Guilherme trefil tyč. Skóre poté otevřel Destro a ve druhé půli už Bologna dominovala. Po dalším pěkném centru Verdiho se trefil De Maio, což musel stvrdit ještě videorozhodčí, v závěru přidal třetí branku Džemaili, který se do Bologně vrátil po roce v zámoří.
90+7'
90+6'
Probíhá poslední nastavená minuta, Benevento u míče.
90+5'
Utkání se už jen dohrává, domácí fanoušci již oslavují výhru.
90+3'
Costa se po ošetření těžce zvedá, do utkání už nejspíš nezasáhne.
90+2'
Žlutou kartu dostává Federico Di Francesco (Bologna FC).
90+2'
Po rohovém kopu hosté vyrazili do breku a na zemi poté zůstal ležet Costa, jehož ostře fauloval Di Francesco.
90+1'
Kvůli prohlížení videa se nastavuje šest minut. Domácí rozehrávají rohový kop.
90'
Mirante sbírá centr z levé strany a pomalu rozehrává.
88'
Bologna právě vstřelila branku!
Ještě je tu třetí branka domácích! BLERIM DŽEMAILI se po roce v Montrealu vrátil do Bologni a hned v prvním zápase dává branku! Měl kolem sebe hodně prostoru, stále postupoval dopředu a nakonec vypálil, míč zapadl k levé tyči, Belec na něj nedosáhl. Simone Verdi si připisuje třetí asistenci.
88'
Memušajův centr odvrácen, do brejku míří Bologna.
87'
Bologna má dostřídáno, Ladislav Krejčí do dnešního duelu nezasáhne.
87'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Adam Masina, přichází Vasilis Torosidis.
86'
Palacio se snažil přejít přes obránce, ale míč mu utekl do zámezí.
85'
Benevento ještě mohlo utkání zdramatizovat! Coda si naskočil na centr z levé strany, jeho hlavičko Mirante jen těsně vyrazil mimo tři tyče!
85'
Přihrávku Palacia do vápna odvrátil Letizia a dopředu vyráží Benevento.
83'
Pěkná individuální akce Verdiho, který dostal pas od Palacia, navedl si míč na levačku, ale těsně minul bližší tyč!
82'
Palacio obešel obránce a našel na hraně vápna Džemailiho, kterého však zradilo zpracování.
81'
Domácí kombinují u postranní čáry, ale nikam už se neženou.
79'
Bologna poctivě brání a nepouští Benevento do šancí. Tu největší měli hosté už v osmé minutě, od té doby se k ohrožení Miranteho branky nedostali.
78'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Erick Pulgar.
77'
Benevento u míče a snaží se ještě zabojovat o zázračný bod.
73'
A je to gól! Domácí dnes podruhé udeří ze standardní situace. Verdi opět ukázal kvalitu svojí levačky a vyslal do šestnáctky nádherná centr, který propadl až SEBASTIENU DE MAIOVI, který z první prostřelil Belece podobně jako Destro v prvním gólovém případě.
73'
Sudí Abbattista se jde podívat na obrazovku a rozhodne, Bologna může pojistit vedení a tři body.
73'
Na centr Verdiho si naskočil De Maio, který dostal míč do branky! Bude se však prohlížet video, nejspíše kvůli ofsajdu!
73'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Lorenzo Venuti, přichází Marco D'Alessandro.
72'
Viola zastavil pronikajícího Verdiho a je tu zajímavá standardka pro Bolognu.
71'
Rychlý brejk Beneventa zastavil vybíhající Mirante, který si poradil s přihrávkou na Codu.
70'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattia Destro, přichází Federico Di Francesco.
69'
Žlutou kartu dostává Ibrahima M'Baye (Bologna FC), za podražení Violy.
69'
Poli se protlačil do vápna a upadl, penalta se však nepíská.
68'
Verdi posunul míč na Masinu, který se zbavil se štěstím obránce, před bránou měl dva spoluhráče, ale míč poslal přesně mezi ně! Z velké šance domácích tak není nic.
67'
Rohový kop odvrácen, Verdi bojoval o další, ale hosté se nakonec ubránili za cenu autového vhazování.
66'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Enrico Brignola, přichází Filip Djuričić.
65'
Palacio už na hřišti a dokázal se protlačil přes Billonga, jeho akce však poté skončila jen rohovým kopem.
63'
Palacio dostal tvrdý úder a musí být ošetřován.
63'
Střela Palacia zablokovaná, Poli si poté nerozuměl se spoluhráči.
62'
Z rohového kopu nebezpečí nepřišlo, ale Bologna nadále kombinuje.
62'
Verdi dostal přihrávku do vápna, ale výborně se vrátil Venuti a odvrátil na roh.
61'
Taky to nevypadalo vůbec špatně! Hlavička Violy skončila u Cody, který mohl ihned zakončovat, ale se skákavým míčem si poradit nedokázal!
60'
Hosté dokázali vybojovat rohový kop, jedna z mála šancí na srovnání.
59'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Cristiano Lombardi, přichází Gaetano Letizia.
59'
Palacio už nestihl míč na hrací ploše, vhazování pro Benevento.
58'
Bologna je nyní sice aktivnější a více na míči, ale hraje se převážně ve středu hřiště a bez šancí. Fotbal teď není příliš zajímavý.
57'
Centr na zadní tyč si Billong pohlídal, Belec bude odkopávat od brány.
57'
Poli faulovaný Memušajem, který dostává žlutou kartu.
54'
Dobrý centr propadl až k Destrovi, ale včas vystartoval Belec, který byl u míče dříve a ještě inkasoval od Destra nepříjemný zásah. Hostující brankář musí být ošetřován.
53'
Verdi se natlačil tělem přes Venutiho, ten ho stáhl k zemi. Další standardka pro Bolognu, tentokrát z větší dálky.
52'
Verdi vyslal do pokutového území jedovatý centr, ale nejvýše se vyšplhal Billong, který také míč odhlavičkoval do bezpečí.
51'
Maietta podražen Lombardim u postranní čáry, Bologna rozehraje standardní situaci.
51'
Masinův centr do šestnáctky hosté odvrátili, ale dále čelí tlaku.
50'
De Maio odehrál míč pro Miranteho před napadajícím Codou.
48'
Bologna se dostávala do šance, Donsah chtěl ještě vylepšit pozici pro Palacia, ale přihrávka na něj neprošla.
47'
Brignola dotíral na M'Bayeho, který odehrál míč na roh, ale nakonec se píská faul hostujícího útočníka.
46'
Viola byl k zemi stažen Destrem, po úvodním tlaku domácích se k míči dostává Benevento.
46'
Hráči obou týmů se vracejí zpět na hrací plochu.
Nic dalšího se už v prvním poločase nestalo, Bologna tak vede zásluhou branky Mattii Destra 1:0. Verdi vyslal do šestnáctky krásný centr, který Destro dokázal zužitkovat. Ovšem hra jinak byla poměrně vyrovnavá, Bologna dlouho nepotvrzovala roli favorita. Sice si vytvořila první šanci, když nebezpečně hlavičkoval Verdi, ale hosty podržel Belec. V osmé minutě si Benevento vytvořilo největší šanci, ale Guilherme po rychlé akci trefil tyč. Poté se hrálo dlouho bez šancí až do zmiňovaného gólu Destra. V závěru mohl vedení domácích navýšit De Maio, ale zmatků v hostující obraně nevyužil. Uvidíme, co přinese druhá půle, která začne přibližně v 16:05.
45+1'
45+1'
Probíhá první a jediná minuta nastavení, u míče Benevento.
45'
De Maio předvedl velkou hrubku v obraně, Brignola mohl jít dopředu, ale Mirante skvěle zareagoval a včas vyběhl!
45'
Destro zahrál při zpracování rukou, ale to rozhodčí zřejmě nepostřehl a Bologna nadále kombinuje.
44'
Žlutou kartu dostává Blerim Džemaili (Bologna FC), za zastavení Guilhermeho, který se snažil přejít do rychlého brejku.
43'
Velké zmatky před bránou Beneventa! Míč po centru z rohového kopu propadl téměř do brány, ale Belec se spoluhráči nakonec dokázali zasáhnout! Dorážet se snažili De Maio a M'Baye, neúspěšně.
43'
Venuti odehrál míč na rohový kop, další šance pro domácí.
42'
Destro přihrávkou před bránu hledal Palacia, ten nakonec míč těsně minul.
41'
Brignola se šikovně prosmýkl mezi dvěma hráči, ale míč mu poté utekl a Mirante včas vyběhl.
41'
Simone Verdi ukázal svoji rychlost, přesprintoval obránce, ale poté si nerozuměl s Destrem, který nečekal jeho přihrávku za obránce.
39'
Palacio se přiřítil do vápna a hledal nabíhajícího Destra, ale Belec dokázal rukou míč vytěsnit na sebe a zažehnal nebezpečí!
38'
Bologna povzbuzena úvodní brankou drží míč a snaží se rychle přidat druhý, uklidňující gól.
36'
De Maio ještě musel být ošetřován. Nejspíše bude muset střídat.
35'
Ze standardní situace se Bologna dostává do vedení! De Maio se ještě předtím srazil hlavou s Memušajem, ale pokračovalo se ve hře. Simone Verdi vyslal do vápna levačkou ideální centr, který propadl na nabíhajícího hráče, jímž byl MATTIA DESTRO, který zblízka z první uklidil míč do sítě!
34'
Domácí mají k dispozici přímý kop z levé strany.
34'
Žlutou kartu dostává Lorenzo Venuti (Benevento Calcio), za šlapák na Verdiho.
33'
Masina přešel přes obránce a poté se snažil dloubáčkem za obranu najít Destra, ten na míč nedosáhl.
32'
Poli faulován ve středu hřiště Codou.
31'
Palacio se snažil obejít obránce, ale poctivě se vrátil Lombardi, který domácího útočníka o míč připravil.
29'
Palacio se sice dostal k hlavičce, ale pouze prodlužoval na zadní tyč, kde nebyl nikdo v červenomodrém.
28'
Přihrávka Donsaha na Destra byla dobrá, ale výborně zasáhl Costa a odvrátil míč na roh.
28'
Benevento se snažilo protlačil do šestnáctky, přihrávku na Brignolu nakonec neprošla.
26'
Žlutou kartu dostává Andrea Poli (Bologna FC), za ostrý skluz na Venutiho.
25'
Nyní už opět útočí Benevento. Dlouho čekáme na další zajímavou šanci nebo úvodní gól.
24'
Domácí měli k dispozici standardní situaci, Destro však poté podrazil obránce Beneventa a rozehrávají hosté.
22'
Nadějná akce Bologně skončila hvizdem rozhodčího po faulu Džemailiho.
20'
Guilhermeho centr propadl až k Venutimu, ten ho však zpracovat nedokázal a domácí se ubránili.
19'
Benevento se zatím soupeře nezaleklo a snaží se rovněž hrát tvořivě. Nyní kombinuje na útočné polovině, domácí brání.
17'
Maietta hledal nabíhajícího Masinu na pravé straně, ten ale na míč nedosáhl.
16'
Nepřesná souhra Beneventa, Mirante rozehrává od vlastní brány.
15'
Tentokrát se útočného faulu dopustil napadající Masina, hosté mohou v klidu rozehrát.
13'
Faul ve středu hřiště, rozehrávají domácí, kteří ale rozhodně v úvodu nepředvádějí spolehlivý výkon.
12'
Lombardi hlavičkoval na přední tyči jen těsně mimo! Nenápadná šance Beneventa nekončí brankou.
11'
Hosté znovu v útoku, centr z pravé strany nakonec odvrácen na rohový kop.
9'
Brignola se řítil do další šance hostů, ale tentokrát ho zastavil těsný ofsajd.
8'
Benevento mohlo jít do vedení! Venuti posunul míč na Guilhermeho, který ve svém prvním zápase za Benevento mohl skórovat, ale z výborné pozice trefil tyč!
6'
Bologna u míče a pokračuje v kombinaci. Podle očekávaní se hosté snaží zatím hlavně bránit.
4'
Verdi nakonec vypálil přes zeď, ale jeho projektil Belec viděl, míč letěl jen doprostřed a hostující brankář v klidu zasahuje.
3'
Poli faulovaný, přímý kop pro domácí.
3'
Hosté mají problémy v rozehrávce, Bologna se tlačí do další šance.
1'
Džemaili z levé strany odcentroval před bránu, kam si naběhl Verdi, ale jeho hlavičku dobře vytěsnil Belec! Velká šance Bologně hned na úvod.
1'
Rozehrávali domácí, kteří se hned tlačí dopředu.
1'
Benevento bude dnes hrát v bílých dresech, Bologna v červenomodrých.
Hráči obou celků právě nastupují na hrací plochu.
Ladislav Krejčí dnes začíná bohužel pouze na lavičce. Uvidíme, jestli se do zápasu podívá ve druhém poločase.

Bologna FC: Mirante – M'Baye, De Maio, Maietta, Masina – Donsah, A. Poli, Džemaili – Verdi (C), Destro, Palacio.
Náhradníci: A. Da Costa – Á. Nagy, G. González, Krafth, Pulgar, Krejčí, Crisetig, Di Francesco, Helander, Falletti, Okwonkwo, Torosidis.

Benevento Calcio: Belec – A. Costa, Billong, Djimsiti, Venuti – Guilherme, Viola (C), Memušaj, C. Lombardi – Coda, Brignola.
Náhradníci: Brignoli – Letizia, Del Pinto, D'Alessandro, Cataldi, Di Chiara, Gyamfi, Puşcaş, Iemmello, Lazaar, Sandro, Djuričić.

Rozhodčí: Abbattista – Manganelli, Schenone.
První vzájemný zápas v Srpnu vyhrála Bologna těsně 1:0. Dokáže Benevento, které na venkovní půdě čeká na první bodový zisk, avšak poslední dva duely doma vyhrálo, překvapit, nebo Bologna potvrdí roli favorita a po delší době zaboduje?
Bologna neměla špatný úvod sezóny a pohybuje se i nyní ve středu tabulky. Na kontě má například skalp Sampdorie, Sassuola nebo obou veronských celků, také však remízu s Interem Milán. V sezóně tento tým sedmkrát zvítězil, třikrát remizoval a desetkrát prohrál, v tabulce je na 12. místě. Posledních pět zápasů se Bologně nevyvedlo podle představ, avšak narazila na silné soupeře. Nejprve prohra 1:2 na hřišti AC Milán, poté 0:3 s Juventusem, vzápětí brala tři body, když porazila Chievo 3:2, ale poslední dvě utkání už byla opět bez bodového zisku, nejprve porážka 1:2 od Udinese a naposledy prohra 0:3 v Turíně.
V kádru Bologně se objevuje i bývalý fotbalista Sparty Praha, český reprezentant Ladislav Krejčí. Ten se však letos do sestavy příliš nedostává, naskočil jen do šest duelů, v posledních dvou zápasech zůstal pouze na lavičce.

Benevento je nováčkem Serie A a podle toho se také jeho sezóna vyvíjí. Nejhorší skóre, nejméně bodů, poslední místo. Tento tým čekal na první bodový zisk patnáct zápasů, až do remízy 2:2 s trápícím se AC Milán, když bod trefil v nastavení brankář Brignoli. Následovaly další dvě porážky, ale poslední dva duely Benevento překvapivě zvládlo! První výhra se zrodila doma proti Chievu (1:0), o týden si poradilo překvapivě i se šestou Sampdorií, se kterou otočilo nepřízniví stav a vyhrálo 3:2.
Přeji krásné nedělní odpoledne, vítejte u utkání 21. kola italské Serie A, ve kterém Bologna FC vyzve poslední Benevento Calcio. Duelem vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62