Serie A - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : AS Řím - 6. května 2018   20:45

0:1
(0:1)
AS Řím
15' Ünder  (Džeko)
Cagliari
Cragno – Faragò, Ceppitelli, Andreolli – Lykogiannis, Deiola, Barella, Padoin (89. Han), Ionita (83. Cossu) – Farias (77. Sau), Pavoletti.
Marco Di Bello – Alessandro Lo Cicero, Claudio La Rocca
Sardegna Arena, Cagliari
AS Řím
Alisson – Peres (58. Florenzi), Capradossi (69. J. Silva), Fazio, Kolarov – Gonalons, De Rossi – Ünder (85. Schick), Nainggolan, Gerson – Džeko.
Lobont, Skorupski – Pellegrini, Pellegrini, Manolas, Schick, Florenzi, J. Silva, Antonucci, El Shaarawy.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:9. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 20:9.
Je dobojováno a tři body míří do Říma. Pro hosty to ale byla dřina, Cagliari dnes předvedlo velice sympatický výkon, vypracovalo si větší množství šancí, jenže koncovka dnes nebyla silnou stránkou domácích. Své o tom ví hlavně Farias, ten měl na noze největší příležitost, své sólo ovšem nezvládl zakončit. Po porážce 0:1 je Cagliari na 18. místě s 33 body, AS Řím je třetí se 73 body.
90+6'
90+6'
Pád v pokutovém území hostů nebyl posouzen jako faul, Gerson si podle sudího počínal v souboji s Deiolou dle pravidel.
90+5'
Řím už pouze odkopává, na akce směrem dopředu už nemá pomyšlení.
90+4'
Ne, domácím to nejde, finální fáze není přesná, akce končí na hranici pokutového území.
90+3'
Řím se ubránil, nyní hosté posílají hru co nejdál od vlastní branky.
90+2'
Další přímák vyboxoval Alisson před sebe, následné trochu akrobatické zakončení bylo sraženo na roh.
90+1'
Přímý kop domácích ohrožení Alissonovy branky nepřinesl, Cagliari ale pokračuje v náporu.
90'
Rozhodčí nastaví šest minut.
89'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Simone Padoin, přichází Kwang-Song Han.
88'
A další, tentokrát na straně Cagliari. Faulován byl Džeko, potrestán Luca Ceppitelli.
88'
Ještě jedna žlutá karta, za faul ji dostal hostující Gerson.
87'
Prakticky ihned po rozehrání se pískalo proti domácím barvám, rozhodčí si v chumlu hráčů našel jejich provinění.
86'
Cagliari finišuje, vše cpe do pokutvého území. Nyní následuje roh.
85'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Patrik Schick.
84'
Domácím není přáno. Zprava se do zakončení nacpal Sau, snažil se prostřelit Alissona, ten včasným vyběhnutím míč vyrazil.
83'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Andrea Cossu.
82'
Domácí chystají další změnu.
81'
Roh hostů. Byl přetažený, úspěch pak nepřinesl ani pas z opačné strany.
80'
Provedení navíc nebylo z nejlepších, Cragno pospíchá, aby hru přenesl na útočnou polovinu.
79'
Faragò fauloval, hosté mají k dispozici přímý kop z levé strany. A s rozehrávkou zatím moc nepospíchají.
77'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Marco Sau.
76'
Hosté na chvíli dostali zápas na druhou polovinu, o míč ale vzápětí přišli. Cagliari vhazuje.
74'
Rozhodčí vše uklidnil a mohlo se pokračovat ve hře. Už zmíněný roh ale domácím vůbec nevyšel.
73'
Žlutou kartu za protesty poté dostal Artur Ionita.
72'
Za obranu hostů se dostal Farias, dostal se na hranici vápna do střetu s Kolarovem a upadl. Žádal si penaltu, jenže rozhodčí byl jiného názoru a ukázal pouze k rohovému praporku.
69'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Elio Capradossi, přichází Jonathan Silva.
69'
Na trávníku sedí hostující Capradossi, má velké problémy s křečemi. Ty mu pomáhá rozehnat domácí Ionita.
67'
Hosté nyní vykombinovali rychlou akci na jeden dotek, na konci byl Nainggolan, jenže ten pálil z první vysoko nad.
66'
Snaha Cagliari o vyrovnání neutichá, jenže finální fáze opravdu hodně skřípe.
64'
Farias i nadále obtěžuje rozehrávající obranu AS Řím, ti jsou pod tlakem a posílají míč pouze do zámezí.
62'
Míč si na nohu pouštěl Farias, na hranici pokutového území byl ale na poslední chvíli zablokován.
60'
Ten už hostující obrana odvrátila opravdu rázným odkopem z hranice pokutového území.
59'
Po rozehrání rohového kopu pálil Deiola, jeho pokus byl sražen na další rohový kop.
58'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bruno Peres, přichází Alessandro Florenzi.
58'
Před jeho rozehráním ale probíhá ošetření na straně AS, problém s tříslem má Bruno Peres.
57'
Cagliari v další šanci, teď se hosté ubránili uklizením míče na rohový kop.
55'
V obrovské šanci na vyrovnání byl Diego Farias. Naběhl si mezi dva obránce a postupoval sám na gólmana. Jenže v rozhodujícím okamžiku si jej sám ukopl a z příležitosti tak nebylo nic...
54'
Domácí předvedli chybu v rozehrávce a dovolili Ünderovi odcentrovat. Ten hledal Džeka, jenže ten byl v ofsajdovém postavení, což pomeznímu neuniklo.
53'
Kličkou se o uvolnění pokoušel Ünder, na hranici pokutového území ale o míč přišel.
52'
Úvodní minuty druhého poločasu jsou hrou na jednu branku, na tu domácí. Řím se snaží o překonání zatím dobře pracující obrany Cagliari.
50'
Další centr hostů, nyní si na zadní tyči nabíhal Ünder, nedostal se ale k ideálnímu zakončení a na brakové čáře byl pozorný Cragno.
49'
Centr vyřešil gólman Cragno, podařilo se mu míč dostat z vápna. Hosté vhazují.
49'
Faul na Gersona, AS Řím bude rozehrávat přímý kop z levé strany.
47'
Po něm už ohrožení hostující branky nepřišlo, Alisson rozehrává od vlastní branky.
47'
Domácí reklamovali po Padoinově střele ruku v pokutovém území, rozhodčí byl ovšem blízko a viděl, že míč trefil rameno bránícího hráče. Pískal tak pouze rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Máme za sebou první poločas, po kterém mohou být hosté spokojenější, neboť vedou 0:1. Přečkali úvodní nadšený tlak Cagliari a v 15. minutě skórovali po přesné křížné střele v podání Cengize Ündera. Je ale nutno zmínit, že domácí předvádí opravdu nebojácný výkon, umí si vypracovat šance, jen hoří na jejich zakončení. Na Alissona několikrát nevyzráli Pavoletti a Deiola, jednou si hosté málem dali dokonce vlastní gól. Jenže do šaten jde Cagliari se ztrátou a pokud chce vybojovat důležité body, musí po přestávce zabrat.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
43'
Hosté se nyní dostávají do klidu, snaží se první poločas dohrát bez újmy na kontě obdržených branek.
41'
Kolarov na chvíli vypadal, že má zdravotní problémy, hra ale pokračuje bez přerušení a zapojuje se i on.
40'
Hosté vypadají, že jim na konci poločasu dochází dech, nyní se opravdu hraje převážně pouze u nich.
39'
Nápor Cagliari pokračuje. Nyní se míče chopil Deiola, uvolnil se přes Nainggolana a vyslal střelu z dálky. Alissonovu branku minul o malý kousek.
38'
Po faulu na Gersona byl žlutou kartou potrestán domácí Nicolo Barella.
36'
Moc nescházelo a bylo srovnáno! Zprava poslal do šestnáctky centr Ionita, hostující Peres chtěl přihrávku srazit, jenže míč málem poslal do vlastní branky. Pouze pohotový zákrok gólmana Alissona zachránil hosty od pohromy.
35'
Deiola opět postupoval pravou stranou, nyní už ale pod těsnějším dozorem obrany hostů.
33'
Zprava centroval Deiola, jeho pas prošel až na střed, kde sklepával Pavoletti, jenže přesně do míst, kde stál Alisson.
32'
Vypadá to, že se domácí tým začíná zvedat, poslední okamžiky se odehrávají u branky AS.
30'
Na druhé straně se k míči dostával Džeko, toho si ale obrana Cagliari všímá opravdu dobře a nechce jej pustit do případného zakončení.
29'
Pavoletti byl v pokutovém území v obklíčení hostujících hráčů, přesto mnoho nescházelo, aby se dostal k hlavičkovému zakončení.
27'
Zleva letěl centr na Džeka, ten byl obranou Cagliari dobře pokrytý a k prudké přihrávce se nedostal.
26'
Začíná to být fotbal na jednu stranu, na tu domácí. A publikum opět píská.
24'
Následný přímý kop odvracel v pokutovém území nachystaný Pavoletti.
23'
Žlutou kartu za přidržení Nainggolana dostal domácí Charalampos Lykogiannis.
22'
Hosté nyní předvádí už jejich soustředěný výkon a přebírají otěže utkání.
20'
Další dlouhý pas, nyní na Džeka. Ani teď to ale nebylo přesné.
19'
Dlouhý pas mířil na Ündera, ten se ale k míči nedostal, neboť byl tvrdě, ale čistě atakován.
17'
Prudkou ránu předvedl Kolarov, mířil ale mimo Cragnovu branku.
16'
Řím je vedoucí brankou povzbuzen, opět se tlačí do útoku. No a to se domácímu publiku samozřejmě neblíží.
15'
AS Řím právě vstřelil branku!
Teď už to hostům vyšlo. Po postupné akci posunul Džeko míč doprava, tam stál CENGIZ ÜNDER, který nenápadnou, ale o to účinnější křížnou střelou po zemi otevřel skóre tohoto utkání – 0:1.
13'
Obrovská šance hostů na otevření skóre. Po rychlé narážečce prošel míč vápnem na Ündera, toho ale na poslední chvíli zablokoval jeden z obránců. Míč by už jinak šel do odkryté branky.
10'
Cagliari pokračuje v soustředěném tlaku. Po narážečce se o centr pokoušel Ionita, hosté jeho přihrávku uklidili do zámezí.
9'
Další nápor Cagliari, nyní to skončilo přetaženým centrem.
8'
No a to by se jim nemuselo vyplatit. Cagliari předvedlo rychlý přechod do útoku a nepříjemnou střelu na vzdálenější tyč. Alisson by zajisté rád, že míč prolétl vedle...
7'
Hosté zatím stále nic nepředvedli, spíše jsou pod tlakem soupeře.
6'
Deiola ukazuje, že jeho pokus byl tečován, rozhodčí je ale jiného mínění a Alisson může rozehrát od vlastní branky.
5'
Zprava se do akce cpal domácí Ionita, jeho přihrávku obrana Říma pokryla a hra se už otáčí opačným směrem.
4'
Ve vzdušném souboji byl faulován hostující Gonalons, Řím může z vlastní poloviny rozehrát.
3'
Dlouhý pas na Ündera, u míče je již gólman Cragno.
2'
Hráči AS se zatím nikam neženou, trpělivě si obhlíží terén.
1'
Domácí vstoupili do utkání jako voda a hned po několika vteřinách vystřelil Deiola. Jeho táhlá rána prolétla vedle Alissonovy branky.
1'

Cagliari Calcio: Cragno – Faragò, Ceppitelli, Andreolli – Lykogiannis, Deiola, Barella, Padoin, Ionita – Farias, Pavoletti.
Náhradníci: Rafael, Crosta – Dessena, Cossu, Giannetti, Miangue, Pisacane, Sau, Han, Caligara.

AS Řím: Alisson – Peres, Manolas, Fazio, Kolarov – De Rossi, Gonalons, Nainggolan – Ünder, Džeko, Gerson.
Náhradníci: Lobont, Skorupski – Pellegrini, Pellegrini, Capradossi, Schick, Florenzi, J. Silva, Antonucci, El Shaarawy.

Rozhodčí: Marco Di Bello – Alessandro Lo Cicero, Claudio La Rocca.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas může začít!
Zápas v Sardegna Areně začne ve 20:45, takže si na večer nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Marco Di Bello, kterému budou na pomezí asistovat Alessandro Lo Cicero a Claudio La Rocca.
AS Řím

Hosté se po vypadnutí z Ligy mistrů mohou soustředit na uhájení třetího místa v tabulce, na kterém mají 70 bodů, stejné jako čtvrté Lazio. V prozatím posledním odehraném ligovém utkání zdolalo AS Chievo vysoko 4:1, když dva góly dal Džeko a jednou se trefili Schick a El Shaarawy. Dnes bude Řím vysokým favoritem, cokoliv jiného než výhra by bylo velkým překvapením.

Cagliari Calcio

Domácí jsou v tuto chvíli na 16. místě tabulky se ziskem 33 bodů a stále tak bojují o prvoligovou příslušnost. Na sestupové pozice mají pouze dvoubodový náskok a v závěru ligového ročníku tak na ně čeká perná šichta. Forma navíc není kdovíjaká, poslední tři zápasy Cagliari nevyhrálo a dalo v nich pouze jediný gól. Ten padl minulé kolo, když mužstvo prohrálo 4:1 na trávníku Sampdorie. Tuto branku dal Pavoletti.

Verona – Cagliari 1:0
Cagliari – Udinese 2:1
Inter Milán – Cagliari 4:0
Cagliari – Bologna 0:0
Sampdoria – Cagliari 4:1
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 36. kola mezi týmy Cagliari Calcio a AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62