Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chievo : Fiorentina - 1. října 2017   15:00

Chievo
Chievo
27' L. Castro (Birsa) • 47' L. Castro (P. Hetemaj)
2:1
(1:1)
Fiorentina
7' Simeone  (Théréau)
Chievo
Sorrentino – Tomović (64. Depaoli), Dainelli, Gamberini (72. Cesar), Cacciatore – L. Castro, Radovanović, P. Hetemaj (C) – Pucciarelli, Birsa (74. Bastien), Inglese.
Giacomelli – Schenone, Rocca
Marco Antonio Bentegodi, Verona
Fiorentina
Sportiello – Gaspar, Ge. Pezzella, Astori (C), Biraghi – Badelj, Veretout – Chiesa (53. Bastiao Dias), Benassi (77. Babacar), Théréau (58. Saponara) – Simeone.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:13. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:10.
Je konec, všechny tři body zůstávají domácímu Chievu! Již v sedmé minutě otevřel skóre zápasu útočník Fiorentiny Giovanni Simeone, který si naskočil na centru z pravé levé straně a umístil balon mimo dosah domácího brankáře Sorrentina. O dvacet minut později již bylo vyrovnáno. Po přetaženém centru vyplaval za obranou Lucas Castro, který nehlídán uklidil míč do odkryté branky. Hned v úvodu druhého dětství se prosadil znovu Lucas Castro. Tentokrát ho cíleně hledal centrem kapitán Chieva Perparim Hetemaj. Na zadní tyči dokázal hlavou umístil balon do protipohybu Sportiella a tím udal konečný výsledek zápasu.
90+4'
90+3'
Domácí mohli definitivně rozhodnout. Po zisků míče pádili hned ve čtyřech do útoku do otevřené obrany. Inglese však stál v době přihrávky až za posledním obráncem a musel tak po odpískaném ofsajdu míč odevzdat.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+1'
Domácí tým si pomohl dalším faulem v těsné blízkosti šestnáctky. Stefano Sorrentino si postavil do obranné zdi čtyři své spoluhráče. Biraghi si však střelou před zeď náladu nevylepšil. Míč končí opět mimo tři tyče.
90'
Již v devadesáté minutě přišel nedovolený zákrok u pokutového území Chieva. Badelj jen přistrčil míč z místa přestupku na kopačku Biraghiho, který ale střílel daleko do zadní tyče.
88'
Pohledná akce Fiorentiny nekončí ani ohrožením branky. Simeone vrátil míč proti noze stojícímu Babacarovi, který ale pálil jen vysoko nad domácí branku.
87'
Roberto Inglese si nepohlídal ofsajdové postavení při dlouhém nákopu na útočnou polovinu. Na malou chvíli alespoň zdržel rozehrávku Fiorentiny.
86'
Chievo se již soustředí téměř jen na obranu. Fiorentina nemůže najít recept na pevnou domácí obranu. Kombinační hra zatím u hostujícího týmu vázne.
85'
Simeone chtěl pustit míč ze sebe pro Diase. Ten s tím ale už vůbec nepočítal a nemohl tak zpracovat balon přímo ke střele.
84'
Už jen méně než deset minut i s nastavením zbývá Fiorentině alespoň ke srovnání dnešního zápasu. Chievo však kontroluje závěr zápasu.
83'
Domácí útočník Roberto Inglese je zpět na trávníku. Fiorentina se usadila v posledních minutách na útočné polovině, ale po ztrátě míče musel faulovat za žlutou kartu Veretout.
82'
Hlavní rozhodčí poslal Ingleseho se zakrváceným dresem mimo hrací plochu. Mezitím hosté rozehráli neúspěšný rohový kop.
81'
Domácí obrana znovu obstála. Po centrovaném míči se dostal k obranné hlavičce jen Dainelli. Simeone spadl v klubku hráčů na trávník, poté se strhla menší strkanice, ale rozhodčí vše uklidňuje bez udělené karty.
80'
Dias byl faulován v blízkosti středového kruhu a hosté tak mají možnost poslat míč až do pokutového území.
79'
Fiorentina ztratila tlak z posledních minut a nyní se musí probíjet také středem hřiště. To tentokrát zvládl Badelj, ale poté už nepřidal přesnou přihrávku na střídajícího Babacara.
77'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Khouma Babacar.
76'
Z velké dálky poté pálil také Ivan Radovanovič, ale ani srbský středopolař se netrefil mezi tři tyče.
75'
Chievo na malý moment drželo míč na pravé straně útočné poloviny. Castro kombinoval s Pucciarellim, ale až do vápna se ani jeden z jmenovaných neprodral.
74'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Samuel Bastien.
73'
Pezzella zaváhal při odkopu a hned z toho byl problém pro hostující defenzivu. Birsa měl míč u kopačky v těsné blízkosti pokutového území, ale přihrávku na Ingleseho již přesnou nepřidal.
72'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Alessandro Gamberini, přichází Boštjan Cesar.
72'
Benassi se již nemohl dívat na nepřesnosti v hostující kombinaci a tak vystřelil z třiceti metrů. Jeho dělovka byla ztečována na rohový kop. Ten však nebezpečí před brankou Chieva nepřinesl.
71'
Domácí obrana odolává tlak Fiorentiny. Gamberini společně s Dainellim skvěle vytlačili útočícího Simeoneho daleko z vápna.
70'
Další nepřesnost v útoku Fiorentiny. Dias pokoušel vysunout Simeoneho, ale přihrávku přetáhl až za brankovou lajnu.
68'
Pohledná akce Chieva končí jen střelou do středu branky, kde byl připravený Sportiello. Na levé straně se perfektně uvolnil Hetemaj, který poté našel zpětnou přihrávkou volného Birsu. Střela do středu ale hostujícího brankáře nepřekvapila.
67'
Fiorentina se stále nemůže dostat na dostřel domácí branky. Nyní navíc fauloval těsně před vápnem Simeone a domácí tak mohou eliminovat tlak pomalejší rozehrávkou.
66'
Sorrentno se znovu nedomluvil s Gamberinim na odvrácení vysokého centru do vápna. Domácí brankář tak zválcoval svého spoluhráče.
64'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Nenad Tomović, přichází Fabio Depaoli.
63'
Stále je více u balonu hostující Fiorentina. Simeone a spol. se však nemohou spolehnout na finální fázi. Všechny akce zatím končí před vápnem.
62'
Radovanovič přehnal snahu při napadání, udeřil lehce loktem protihráče do obličeje a je za to potrestán žlutou kartou.
61'
Domácí kapitán Perparim Hetemaj byl nepříjemně trefen do žeber a musel být na hrací ploše ošetřen. Po chvilce se zvedá ze země a může se pokračovat ve hře.
60'
Po hodině hry vedení domácí Chievo Verona o jednu branku. V posledních minutách se ale dostali do tlaku hráči Fiorentiny.
58'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cyril Théréau, přichází Riccardo Saponara.
58'
Mohlo být znovu vyrovnáno! Simeone převzal míč na hranici ofsajdu, následně se dostal sám do vápna, ale střelu umístil jen vedle přední tyče.
57'
Tlak Fiorentiny! Dias povzbudil svým příchodem hostující celek. Nyní se prodral až do vápna, ale jeho přízemní pas už nenašel volného Simeoneho.
56'
Po lehkém přiťuknutí centroval z rohu pokutového území hostující Badelj. Jeho pas však našel jen hlavu domácího obránce Gamberiniho.
54'
Také Fiorentina se začíná ve druhém poločase pomalu rozjíždět. Po tvrdé střele střídajícího Diase mohl Sorrentino míč pustil vedle své branky.
53'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Gil Bastiao Dias.
52'
Hned dvakrát v krátkém čase se prosadili hostující hráči ke střele. Ani jedna však Sorrentina neohrozila.
51'
Také v šestnáctce domácího týmu byl zmatek. Sorrentino se nedohodl na rozehrávce s Dainellim a Simeone nebyl daleko od toho, aby míč jen lehce zasunul do sítě.
50'
I rohový kop byl velmi nebezpečný. Sportiello musel zasahovat proti nečistě trefené střele Radovanoviče.
49'
Tlak Chieva neustává. Hetemaj znovu pracoval s balonem na levém kraji, následně však narazil na Gaspara, který odpravil míč jen na rohový kop.
47'
Chievo právě vstřelilo branku!
Chievo bleskově po začátku druhé půle jde do vedení! Hetemaj přetáhl svůj centr znovu na zadní tyč a tak byl podobně jako u vyrovnávacího gólu na 1:1 LUCAS CASTRO, který milimetrovou hlavičkou do protipohybu brankáře otáčí stav zápasu. Marco Sportiello se už mohl jen smutně podívat za míčem, který skončil v jeho síti.
47'
Ihned po rozehrávce se dostal balon na levou stranu, kde ordinoval Théréau. Ofenzivní hráč Fiorentiny si však neporadil ani s prvním bránícím hráčem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Jedna nastavená minuta uplynula a první dějství končí. Fiorentina se prosadila z první vážnější akce zápasu. Na Théréautův centr si naskočil Giovanni Simeone a hlavou umístil míč mimo dosah domácího brankáře. O dvacet minut později bylo srovnáno. Mírný tlak zužitkovalo Chievo ve vyrovnávací branku. Obrana Fiorentiny poprvé zaváhala, Astori ani Pezzella nezasáhli prudký pas do Birsy. Na zadní tyči čekal zcela sám Lucas Castro, který levačkou určit výsledek první půle.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Poslední minuty prvního dějství patří Fiorentině. Hostující celek obléhá vápno domácího týmu. Radovanovič skvěle tentokrát zasáhl před šestnáctkou čistým odebráním míče.
44'
Minutu před pauzou se zmocnil míče Valter Birsa. Chtěl najít dobře postaveného Pucciarelliho před vápnem, ale míč mu vůbec nesedl na kopačku a domácí ofenzivní fotbalista našel jen Badelje.
42'
K míči se postavil na místě přestupku Badelj. Jeho centr ještě tečoval hlavou Simeone, ale Sorrentino předvedl povedený zákrok u vzdálenější tyče.
41'
Cyril Théréau byl udeřen loktem do obličeje při vzdušném souboji. Hosté tak mají šance na ohrožení branky z volného přímého kopu.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Další dlouhá nabídka před Sportiella končí právě u hostujícího brankáře.
39'
Domácím se daří přecházet až do pokutového území. Nyní to předvedl Inglese, který ale poté narazil na pevně stojícího Pezzelu.
38'
Chiesa je zpátky na nohou a může se pokračovat ve hře. Hetemaj skvěle zpracoval dlouhý pas stehnem, poté si poradil s obráncem, ale neměl komu přihrát a tak zvolil cestě zpět.
37'
Federico Chiesa zůstává sedět na trávníku a drží se za levé koleno. Ofenzivní fotbalista Fiorentiny musí být ošetřen.
36'
Levé strana Chieva je o poznání aktivnější než ta pravá. Znovu to byl Birsa, který hledal podobně jako u vyrovnávací branky na zadní tyči stojícího Castra. Hostující obrana podruhé nezaváhala.
35'
Valter Birsa znovu precizně centroval z levé strany. Hned dvojice útočníků Chieva se pověsila do vzduchu, ale hlavička Castra končí jen nad břevnem Sportiellovy branky.
34'
Rychlá akce také na druhé straně. Po Badeljově střele hosté rozehrávali rohový kop. Ten však končí neúspěchem. Míče se dotkl v pokutovém území jen domácí Dario Dainelli.
32'
Domácí se hnali v pěti do pokutového území proti třem obráncům. Inglesemu však míč odskočil v nepravou chvíli od kopačky a toho využil Astori.
31'
Simeone to přehnal s napadáním. Zezadu přišlápl rozehrávajícího Gamberiniho a vykoledoval si napomenutí.
30'
Po půlhodině hry je tak stav vyrovnaný. Nyní se pokusil Simeone o přechod do vápna, ale byl lehce přidržen, chtěl vybojovat pokutový kop, tak sebou plácl na trávník, ale rozhodčí nechává hru pokračovat.
29'
Chievo se snaží o úplný zvrat skóre. Domácí jsou v posledních minutách jasně aktivnějším týmem. Nyní kontroloval hru ve středu pole pomalou kombinací Radovanovič s Hetemajem.
27'
Netrvalo to dlouho a je srovnáno. Tlak Chieva končí brankou! Na levém kraji čaroval s balonem u kopačky Birsa. Jeho prudký pas do vápna nezblokoval Astori ani Pezzella a hned toho využil na zadní tyči stojící LUCAS CASTRO, který si ještě stačil zpracovat balon a poté střelou do téměř odkryté branky srovnává stav zápasu.
26'
U středové lajny byl zatažen za dres domácí Radovanovič. Chievo poslala rychle balon do šestnáctky, ale obrana Fiorentiny je dnes zatím nepřekonatelná.
25'
Na druhé straně trávníku se připomněl také Giovanni Simeone. Už si znovu hledal pozici v pokutovém území, ale centr ho tentokrát těsně přeletěl.
24'
Další zbytečná ztráta Fiorentiny, kterou domácí celek nedokázal potrestat. Inglese tentokrát ještě přihrával, ale Astori vystihl jeho úmysl.
23'
Zdálo se, že se Marco Sportiello v hostující brance pořádně zapotí. Inglese si však nesrovnal krok při skákavé přihrávce, musel výrazně zpomalit a poté si s ním už poradila hostující obrana.
21'
Málem se zrodilo další nebezpečné zakončení. K Simeonemu se dorazil míč po nepřesném centru. Střelec první branky byl zaskočen a nedokázal si balon zpracovat.
20'
Přesně po dvaceti minutách přiletěl před Sportiella nebezpečný pas z levého kraje. Pucciarelli dokázal ještě hrudí zpracovat míč, ale než si srovnal míč na pravačku, tak ho čistě ubránil Astori.
19'
Více u míče jsou v posledních minutách domácí fotbalisté. Fiorentina zkušeně čeká na to co předvede celek z Verony a po zisku míče se vydává do rychlých kontrů.
18'
Na levém kraji kouzlil s míčem domácí Hetemaj. Kapitán Chieva však nepřesně předal míč a Inglese již v těžké pozici nedokázal vybojovat ani rohový kop.
17'
Théréau na nic na levém kraji nečekal. Ze čtyřiceti metrů se pokusil najít přízemním centrem Simeoneho, ale spolupráce jako u první střelené branky nyní nevyšla.
16'
Nebezpečný rohový kop. Radovanovič našel centrem do středu vápna naskakujícího Birsu, který z velké výšky míč mezi tři tyče nedostal.
15'
Oba týmy hrají v úvodu zápasu velmi aktivně. Inglese se dostal s balonem až k brankové lajně, po nakopnutí míče do Astoriho vybojoval pro svůj tým rohový kop.
14'
Domácí byli v dobrém počtu na útočné polovině.Radovanovič však ztratil balon a do rychlého brejku se dostal Simeone. Střelec první branky zápasu však pálil jen do bránícího Dainelliho.
13'
Cacciatore musel hasit rodící se šanci Fiorentiny. Chiesa se rozbíhal na pravé straně, ale právě bránící krajní hráč ho skluzem zastavil.
12'
Ale Chievo se rozhodně nevzdává. Po dlouhém pasu do vápna neměl daleko k hlavičce Inglese. Míč ho však o několik centimetrů minul.
10'
Úvodní desetiminutovka nabídla parádní podívanou. Fiorentina se dostala do vedení a nyní chce přidat další góly.
9'
Také na druhé straně bylo v pokutovém území pěkně horko. Birsa se vydal individuálně až do šestnáctky, s obráncem si nedělal hlavu a rychle vypálil na bližší tyč. Míč končí jen v boční síti.
8'
Žlutou kartu dostává Nenad Tomović (Chievo Verona).
7'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Fiorentina jde z první vážnější šance do vedení! Cyril Théréau se skvěle uvolnil na levé straně přes Tomoviče, poté přidal milimetrový centr, který přistál přesně na hlavě GIOVANNIHO SIMEONEHO. Argentinský útočník umístil balon na zadní tyč a Sorrentino se už jen proletěl vzduchem.
6'
Cacciatore se snažil u rohového praporku vybojovat roh, ale Gaspar o něj otřel míč, který poté doputoval do zámezí. Bude z toho jen odkop od branky Fiorentiny.
5'
Radovanovič skvěle vystihl nepřesnou přihrávku ve středu pole, následně ale i on sám nebyl přesný při předávce balonu.
4'
Birahgi vhodil míč do hry zpoza postranní čáry. Kombinace Fiorentiny dlouho vázla, ale Simeone si nakonec naběhl na dlouhý pas do vápna. Byl však zády k brance a musel tak ještě přihrávat. Chiesova střela jde daleko do Sorrentina.
3'
A hned ve třetí minutě se Chievo prodralo až k pokutovému území Fiorentiny. Astori musel sáhnout k faulu na třiceti metrech od branky. Následnou rozehrávku ale poslal Hetemaj jen do náruče brankáře Sportiella.
2'
Hostující fotbalisté rozehráli první poločas ze středového kruhu. K balonu se ale velmi záhy dostali domácí. Castro hledal na pravé straně rozběhnutého Pucciarelliho. Míč končí jen v zámezí.
1'

Chievo Verona: Sorrentino – Tomović, Dainelli, Gamberini, Cacciatore – L. Castro, Radovanović, P. Hetemaj (C) – Pucciarelli, Birsa, Inglese.
Náhradníci: Seculin, Confente – N. Rigoni, Garritano, Stępiński, Gaudino, Léris, Cesar, Bani, Depaoli, Pellissier, Bastien.

ACF Fiorentina: Sportiello – Gaspar, Ge. Pezzella, Astori (C), Biraghi – Badelj, Veretout – Chiesa, Benassi, Théréau – Simeone.
Náhradníci: Drągowski – Laurini, Milenković, Ca. Sánchez, Saponara, Eysseric, Olivera, Cristóforo, Lo Faso, Bastiao Dias, Babacar, Hugo.

ACF Fiorentina

Také "Fialky" zůstaly v loňském ročníku Serie A za očekáváním. Konečná osmá pozice nezaručila Fiorentině pohárovou Evropu a tak se může tým okolo kapitána Davide Astoriho soustředit jen na domácí soutěž. Ani do ní však nevstoupila nejlépe. Ihned v prvním kole přišla těžká porážka 0:3 na půdě Interu Milán, následně Fiorentina prohrála také proti Sampdorii Janov. Až ve třetím kole přišly první body. Fiorentina rozstřílela Hellas Verona jasně 5:0, když se prosadila pět různých střelců ve fialovém. V minulém týdnu přišla Fiorentina o tři body až ve čtvrté minutě nastavení druhého poločasu, kdy srovnal za Atalantu na konečných 1:1 Švýcar Remo Freuler.
Chievo Verona

Chievo obsadilo v minulém ročníku po špatných výkonech především v závěru sezony konečné čtrnácté místo. Do nového ročníku vstoupili svěřenci čtyřiapadesátiletého Rolanda Marana vítězstvím. Překvapivé tři body si přivezlo Chievo z Udinese. Následně ale přišly čtyři zápasy bez výhry. Po prohrách proti gigantům Laziu a Juventusu následovaly alespoň dva nerozhodné výsledky. Až před týdnem se Chievo prosadilo k plnému zisku bodů. Na trávníku Cagliari se prosadil Inglese a Stepinski a Chievo tak zvítězila jasně 2:0. Před sedmým kolem patřila Chievu desátá pozice v tabulce Serie A.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší italská soutěž Serie A pokračuje již sedmým kolem a my se společně zaměříme na zápas Chieva, které přivítá před domácím publikem Fiorentinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62