Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Juventus - 9. února 2018   20:45

0:2
(0:0)
Juventus
56' Bernardeschi   • 86' Higuaín  (Chiellini)
Fiorentina
Sportiello – Milenković, Ge. Pezzella, Astori (C), Biraghi – Benassi (79. Eysseric), Badelj, Veretout – Bastiao Dias (68. Théréau), Simeone, Chiesa.
Guida – Meli, Valeriani
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Juventus
Buffon (C) – Lichtsteiner (61. Barzagli), Chiellini, Benatia, Sandro – S. Khedira, Pjanić, Marchisio (66. Costa) – Bernardeschi (78. Bentancur), Higuaín, Mandžukić.

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a hezký víkend, u dalších onlajnů se těším na počtenou.
Juventus se tak minimálně na den dostal na první místo tabulky před Neapol, kterou čeká zítra těžký zápas s Laziem. Fiorentina zůstane i po tomto kole jedenáctá, ale dost možná ztratí kontakt s týmy před ní.
Statistiky utkání:
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:0. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:3.
Duel končí a Juventus poráží Fiorentinu 2:0! Ovšem nebylo to jednoduché utkání pro hosty. Turín se podotýkal s běhavým soupeřem a napadání mu činilo veliké problémy. Ovšem domácí se nedostávali do tolika šancí a když už mohli jít v první půli do vedení, sudí jim upřel penaltu. Florencie nevyužila tlak z úvodu druhé půle a vzápětí inkasovala, když si Bernadeschi vybojoval faul na svou osobu a z přímého kopu poté zamířil přesně k zadní tyči. Fiorentina si sice vytvořila nějaké šance, ale branky nedocílila, naopak ještě inkasovala, když samostatná únik proměnil Higuaín. Vítěznou branku si tak připsal právě Federico Bernardeschi, který ve Fiorentině strávil tři sezóny, avšak domácí fanoušci za to rozhodně rádi nejsou.
90+5'
90+5'
Veretout nepropálil postavenou zeď.
90+4'
Benatia ostrým zákrokem poslal k zemi pronikajícího Chiesu a dostává žlutou kartu. Domácí ještě mají šanci ze standardky docílit alespoň čestné branky.
90+4'
Eysseric napadáním dostal pod tlak Barzagliho, nakonec ho čistě vyskluzoval, ale je z toho jen aut pro Juventus.
90+3'
Fiorentina se ještě dostala k několika centrům, ale hosté všechny dokázali odvrátit, ten poslední ukryl Buffon v rukavicích.
90+2'
Buffon vyboxoval centr z levé strany a hosté následně vybojovali odkop od brány.
90+1'
Jeden z hráčů Juventusu musel být ošetřen, nyní už se pokračuje, nastavují se čtyři minuty.
89'
Hosté se ze standardky do šance nedostali.
88'
Žlutou kartu dostává Cristiano Biraghi (ACF Fiorentina), za zastavení rozvíjející se akce, kterou táhl Bentancur.
88'
Hosté centr odvrátili a míří dopředu.
87'
Simeone poslán k zemi Pjanićem, domácí rozehrají přímý kop z osy hřiště.
86'
Juventus právě vstřelil branku!
A je definitivně rozhodnuto, Juventus si z Florencie odveze tři body! Domácí zapomněli na GONZALA HIGUAÍNA, který se vyhnul při přihrávce Chielliniho ofsajdu a šel úplně osamocený na Sportiella, jehož prostřelil přesnou ranou k zadní tyči.
85'
Théréau neprošel přes obránce, byl o míč připraven. Fiorentina se teď nemůže dostat do šancí a začíná to vypadat, že si hosté těsné vedení pohlídají.
84'
Žlutou kartu dostává Cyril Théréau (ACF Fiorentina), za nečisté zastavení Pjaniće, který se snažil dostat do brejku.
82'
Costa přešel přes obránce a poté přihrával do křídla Mandžukićovi, jehož pas z první ale domácí pokryli.
81'
Pezzella v souboji ve středu hřiště poslal k zemi Higuaína, posledních deset minut zápasu a Juventus může šetřit čas s míčem na kopačkách.
80'
I hosté zamířili do útoku, ale Mandžukić na pravé straně neuspěl. Poté byl při přechodu do protiakce faulován Chiesa.
79'
Další akce domácí končí pouze odkopem od Buffonovy branky.
79'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Valentin Eysseric.
78'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Rodrigo Bentancur. Bývalý hráč Fiorentiny byl ze hřiště doprovázen pískotem.
77'
Centr Chiesy nebyl přesný, ale nepřesnou přihrávku Barzagliho poté zachytil Veretout, jenž ihned pálil, střela se mu nepovedla, ale na zadní tyči se ještě snažil zakončovat ve skluzu Chiesa, na míč těsně nedosáhl.
76'
Teď se to však domácím povedlo, Veretout našel místo pro Badelje, jenž hned vypálil, ale trefil pouze clonícího Benassiho, od kterého se odrazil míč vedle brány.
75'
Fiorentina je sice stále více na míči, ale hosté dobře napadají a dostupují rozehrávají hráče, a tak fotbalisté ve fialových dresech mají veliký problém dostat se blíže k pokutovému území.
73'
Higuaín hledal dlouhou přihrávkou nabíhajícího Manžukiće, ovšem tenhle pas se mu vůbec nepovedl a skončil až u Sportiella.
72'
Sandro vybojoval v souboji s Chiesou autové vhazování.
71'
Chiesa se díky přesné průnikové přihrávce spoluhráče dostal za několik obránců, nakonec však zakončoval střídající Théréau, jemuž ale střelecký úhel zmenšil vybíhající Buffon, který podržel Juventus!
69'
Odražený míč hráči Juventusu odehráli zpět do šestnáctky k Mandžukićovi, jenž byl rázem sám před Sportiellem, ale o šanci ho obral pomezní sudí, který správně odmával těsný ofsajd.
68'
Rychlá akce Juventusu u postranní čáry a dopředu šel Sandro, který posunul míč do vápna na Higuaína, jenž pálil přízemní ranou těsně mimo! Ovšem Pezzella ještě tečoval, takže je tu roh pro hosty.
68'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gil Bastiao Dias, přichází Cyril Théréau.
67'
Žlutou kartu dostává Jordan Veretout (ACF Fiorentina), za ostré sražení Bernadeschiho.
66'
Dlouhý nákop na Benassiho byl až příliš dlouhý, domácí záložník ho neměl šanci zachytit.
66'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Claudio Marchisio, přichází Douglas Costa.
65'
Biraghi se neprotlačil přes Bernadeschiho, ale následně vybojoval alespoň autové vhazování.
65'
Hosté si pokryli centr i následnou přihrávku Diase, ale míč nezískali na dlouho, opět jsou pod tlakem.
63'
Cnetr Diase nezachytil nikdo ve fialovém, takže Buffon může odkopávat od brány. Juventus byl v posledních minutách pod tlakem a rozhodně se nikam nežene, spíše šetří čas a bude ještě muset pořádně zabrat, aby ve Florencii neztratil.
62'
Do rychlé akce mohli hned na to vyrazit hráči Florencie, ale ani oni nesehráli přečíslení dobře.
62'
Hosté se ubránili a hned zamířili do brejku, ovšem přihrávka Bernadeschiho na Pjaniće nebyla vůbec dobrá a Pjanić už poté o míč přišel.
61'
Nakonec z toho byla zajímavá situace, když Badelj nakopával odražený míč na zadní tyč, ale zasáhli připravení obránci! Další zblokvoaná střela Biraghiho z podobné pozice končí na rohovém kopu.
61'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Stephan Lichtsteiner, přichází Andrea Barzagli.
61'
Faul ve středu hřiště, domácí nakopnou míč do šestnáctky.
59'
Dias se dostal do hlavičkového souboje ve vápně s Mandžukićem, který nakonec vybojoval pro hosty odkop od brány.
58'
Biragminu se povedlo odcentrovat přes obránce, ale hosté se ubránili. Ovšem Fiorentina určitě nic nevzdá, rychle se tlačí se vyrovnáním.
56'
Hosté jdou nakonec z přímého kopu do vedení! FEDERICO BERNARDESCHI si nejprve vynutil faul a následně se i parádně trefil, levačkou zakroutil míč kolem blokujícího Simeoneho ke vzdálenější tyči! To je rána pro Fiorentinu, která zatím byla překvapivě lepším týmem.
55'
Astori odvrátil centr Lichtsteinera, ale následně se do vápna snažil dostat Bernadeschi a byl na hraně pokutového území faulován Badeljem, zajímavá šance pro Juventus.
54'
Veretout dlouho držel míč, nakonec s ním zamířil dopředu a tvrdě vnějším nártem vypálil, nakonec právě rotace rozhodla o tom, že jeho tvrdá rána skončila o kousek mimo bránu.
53'
Chiellini skluzem zahrál míč do autu před Simeonem.
52'
Chiesa dostal přihrávku do křídla, ofsajd se tentokrát nemával a domácí útočník výborně přihrával mezi obránci a Buffonem do vápna, ovšem ani nabíhající Simeone na míč těsně nedosáhl!
51'
Benassi byl podkopnut Mandžukićem ve středu hřiště, Fiorentina pokračuje v kombinaci.
50'
Ovšem domácí skvěle napadají a vlastně ani nepouští hráče Turína za půlící čáru! Milenković teď vybojoval autové vhazování.
48'
Badeljova zpětná přihrávka nebyla přesná, a tak se po delším úseku bez míče dostává ke kombinaci Juventus.
46'
Milenković se ve změti těl dostal k hlavičce, ale v těžké pozici neusměrnil míč mezi tři tyče.
46'
Chiellini před dotírajícím Simeonem zahrál raději na roh.
46'
Fotbalisté obou celků se vracejí zpět na trávník.
Druhý poločas začne přibližně v 21:55.
První půle je u konce, na úvodní gól zatím čekáme. Fiorentina zatím příjemně překvapila a o velikou šanci v podobě penalty, když Chiellini zasáhl ve vápně rukou, byla připravena videorozhodčím, který chybně doporučil pokutový kop odvolat kvůli ofsajdovému postavení Benassiho, jemuž však přiťukl míč nechtěně hostující Sandro. Kromě této kuriózní situace byla k vidění ještě jedna tutovka, kterou měl aktivní Bastiao Dias, jenž se dostal po rohovém kopu Juventusu do rychlé akce, ale nakonec napálil jen tyč. Juventus si sice vypracoval čtyři rohové kopy, z nich ovšem bránu Sportiella neohrozil.
45+4'
45+4'
Mandžukić vystihl přihrávku Chiesy, do šance se ještě snažil dostat Lichtsteiner, ale o míč byl připraven.
45+3'
Ovšem Juventus začal být v nastavení aktivnější a Pezzella musel odvracet centr do šestnáctky.
45+1'
Higuaín v souboji fauloval Simeoneho, dopředu mohou opět domácí.
45+1'
Fiorentina se ubránila, Chiesa při pokusu o brejk fauloval. Kvůli prohlížení videa se první poločas protáhne o čtyři minuty.
45'
Centr Bernadeschiho z pravé strany domácí odvracejí na roh.
44'
Aktivní Dias se pouštěl do mnoha soubojů u postranní čáry, ale nakonec odešel jako poražený a musí se vracet.
43'
Simeone se pokusil z voleje z těžké pozice trefit bránu, ale ani se k tomu nepřiblížil.
42'
Duel se opět přiostřuje! Milenković se pustil do slovní a lehce kontaktní debaty s Higuaínem a může být rád, že nevyfasoval druhou žlutou kartu.
41'
Dias neprošel do vápna přes Sandra, který je zatím hodně nejistý, nyní však zasáhl dobře.
41'
Hraje se posledních pět minut první půle, Fiorentina na míči a vymýšlí další šanci.
39'
Žlutou kartu dostává Aléx Sandro (Juventus FC). Za strkanici po zákroku na Higuaína.
38'
Nebyl to Juventus, který mohl jít z rohu do vedení, ale naopak domácí mířící do brejku! Bastiao Dias postupoval sám proti Sandrovi, rychlou kličkou si vytvořil místo ke střele, pravačkou propálil Buffona, ale hosty zachránila zadní tyč! Buffon měl ještě štěstí, že se míč odrazil přímo k němu.
38'
Proti Pjanićovu ostrému centru vystartoval z brány Sportiello a vyboxoval ho na roh.
37'
Mandžukić si lehce teatrálním pádem v souboji s Bastao Diasem došel pro přímý kop. Domácí hráč navíc dostává žlutou kartu.
35'
Simeone přidržel Higuaína, hosté rozehrávají z půlící čáry.
34'
Sportiello si musel připsat zákrok po dorážce Khediry z pokutového území, zvládl ho na jedničku a podržel domácí.
32'
Chiellini vystihl rozehrávku, ale Sando poté přihrával velmi nepřesně, a tak se o tlak znovu pokouší Florencie.
31'
Domácí kombinují na útočné polovině, ale zatím se nedokáží dostat do palebné pozice a ani do přihrávek blíže k pokutovému území.
30'
Centr Pjaniće domácí odvrátili, chtěli zamířit do brejku, ale dobře se vrátil Sandro, který s pomocí Buffona situaci vyřešil.
30'
Ovšem hned vzápětí Khedira získal pro Juventus další roh.
29'
Do vápna přilétl zajímavý centr, ale Astori ho odvrátil do bezpečí.
29'
Hosté se dostali dopředu a vybojovali roh.
28'
Zdravě naštvaná Fiorentina po (neprávem) odvolané penaltě je více na míči a snaží se rychle vytvořit další šanci. Juventus je nyní pod tlakem.
26'
Bastiao Dias se dostal ve vápně k odraženému míči, rychle ho vracel před bránu, ale hostující obrana dokázal tuto šanci odvrátit.
25'
Bernadeschi fauluje ve středu hřiště, míč stále kontrolují domácí.
24'
Lichtsteiner byl po zákroku tělem od Chiesy poslán k zemi a právě Chiesu poté nakopl, ten však pádu hodně přidal. Hostující krajní bek ale dostává po zásluze žlutou kartu, správné rozhodnutí, na červenou to nebylo.
22'
Téměř čtyři minuty se nehrálo, nyní už však hra pokračuje a Mandžukić se nedokázal prodrat přes obránce, naopak fauloval.
21'
Tak to jsou věci! Veretout už se chystal dlouho kopat, ale rozhodčí nakonec po poradě s videem po třech minutách penaltu odvolal! Benassi totiž dostal přihrávku do ofsajdu! Opakované záběry však ukazují, že míč se k centrujícímu Benassimu dostal od Sandra, a ne od Simeoneho! Tohle měla být penalta.
20'
Kopat bude Veretout.
18'
Byla nařízena penalta pro domácí! Centr Benassiho zastavil Chiellini prokazatelně rukou a píská se pokutový kop pro Fiorentinu!
17'
Hned na to se ke střele dostal Benassi, jeho pokus dopadl podobně jako Marichisiův z šesté minuty. Střelu doprostřed brány Buffon chytá.
17'
Chiesa s Diasem rozjeli rychlou akci po pravé straně, ta však nakonec neskončila přesným pasem.
15'
Mandžukićovu přihrávku domácí zachytili, ale rychle se míče opět zbavili. Juventus vstoupil do duelu aktivně a vůbec nenechá domácí hrát na míči. Zatím však čeká na první šanci.
14'
Milenković opět čelil aktivnímu napadání a v nouzi mu nezbývalo nic jiného, než zahrát do autu. Kombinují hosté.
14'
Lichtsteiner dotíral na Chiesu až příliš, až fauloval. Proti výroku rozhodčího se ohrazoval, což se nelíbilo domácím fanouškům.
13'
Marchisio nepředvedl přesnou přihrávku, dopředu mohl Bastiao Dias, ale bohužel pro domácí podklouzl.
12'
Kombinace Fiorentiny pokračovala pouze na vlastní polovině, nakonec se Badelj dostal do tísně a pouze zakopl míč.
10'
Benatia zasáhl včas před napadajícím Simeonem, ale domácí opět výborně napadali a rychle získala míč.
9'
Ovšem Fiorentina rychle vybojovala balon pod kontrolu a k centru se dostal Veretout, na zadní tyč nabíhal Dias, ale na míč o kousek nedosáhl.
8'
Biraghi nepřesným pasem pouze odevzdal míč Juventusu.
7'
Benatia nadělal prudkou malou domů Buffonovi problémy, ten však uplatnil zkušenosti a vypořádal se z tlakem napadajících protihráčů.
7'
Sandro přehlavičkoval protihráče, ale pomohl si rukama, a tak domácí rozehrají z půlící čáry.
6'
První střelu na bránu vypálil hostující Marchisio. Před Sportiellem míč trochu skočil, ale stále mířil pouze doprostřed, a tak gólman ACF v klidu kryje.
5'
Chiesa fauloval ve středu hřiště Pjaniće, hosté v klidu rozehrávají.
4'
Milenković už nestihl míč na hrací ploše, autové vhazování pro hráče Turína.
3'
Florencie se na chvíli dostala k míči, ale její akci hosté rychle zastavili.
2'
Bernadeschi hledal přihrávkou po lajně nabíhajícího spoluhráče, ale na něj byl míč příliš dlouhý.
1'
Hosté měli rozehrávku a hned se tlačili dopředu, ovšem nákop Sandra obrana pokryla.
1'
Domácí Florencie bude hrát klasicky ve fialových dresech, hostující Juventus v černobílých pruhovaných.
Utkání začne s menším zpožděním, teprve nyní se hráči zdraví a vysvlékají z mikin.
Hráči obou týmů právě nastupují na hrací plochu.
Juventus se i dnes bude muset obejít bez zraněného Dybaly, Cuadrada a Matuidiho. Zejména nejlepší střele Paulo Dybala Juventusu může hodně chybět, avšak Higuaín s Mandžukićem a Bernadeschim tvoří velmi silné útočné trio.

ACF Fiorentina: Sportiello – Milenković, Ge. Pezzella, Astori (C), Biraghi – Benassi, Badelj, Veretout – Bastiao Dias, Simeone, Chiesa.
Náhradníci: Cerofolini, Drągowski – Saponara, Eysseric, Falcinelli, Br. Dabo, Olivera, Cristóforo, Lo Faso, Hugo, Gaspar, Théréau.

Juventus FC: Buffon (C) – Lichtsteiner, Chiellini, Benatia, Sandro – S. Khedira, Pjanić, Marchisio – Bernardeschi, Higuaín, Mandžukić.
Náhradníci: Pinsoglio, Szczęsny – De Sciglio, Costa, Barzagli, Asamoah, Rugani, Sturaro, Bentancur.

Rozhodčí: Guida – Meli, Valeriani.
Z posledních pěti vzájemných zápasů se čtyřikrát radoval Juventus, v lednu minulého roku však dokázala Fiorentina překvapit a zvítězit 2:1. Letos v Juventus Stadium zvítězili domácí 1:0. Potvrdí dnes turínský celek výbornou formu a roli favorita, nebo Fiorentina doma překvapí a vybojuje nějaké body?
Posledních pět zápasů:
Fiorentina nemá ideální formu, postupně se propadla ze sedmé příčky až na jedenáctou, když nestačila překvapivě ani na Hellas Veronu. Ovšem dokázala potrápit oba favority z Milána, se kterými doma remizovala.
Bologna – Fiorentina 1:2
Fiorentina – Verona 1:4
Sampdoria – Fiorentina 3:1
Fiorentina – Inter Milán 1:1
Fiorentina – AC Milán 1:1

Juventus má výtečnou formu, vyhrál už deset zápasů v řadě (včetně italského poháru). Dokázal porazit například AS Řím, v derby Turín, naposledy rozstřílel Sassuolo.
Nejvíce střel: Giovanni Simeone – 66 střel
Brankář: Marco Sportiello (2195 minut, 74 zákroků, 29 gólů)

Brankáři:
Gianluigi Buffon (1043 minut, 29 zákroků, 9 gólů)
Wojciech Szczesny (1140 minut, 6 gólů)
Přeji krásný páteční večer, vítejte u atraktivní předehrávky, ve které ACF Fiorentina vyzve turínský Juventus FC. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62