Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : Benevento - 23. prosince 2017   15:00

Janov
90+2' Lapadula
1:0
(0:0)
Janov
Perin (C) – Izzo, Spolli, E. Zukanović – Rosi (78. Biraschi), L. Rigoni (55. Lapadula), Veloso, Bertolacci (77. Cofie), Laxalt – Taarabt – Panděv.
Abisso
Stadio Luigi Ferraris (Janov)
Benevento
Belec – A. Costa, Lucioni (C), Djimsiti, Parigini (57. Gyamfi) – Del Pinto – C. Lombardi, Cataldi, Letizia (32. Venuti), Ciciretti (70. Chibsah) – Puşcaş.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:16.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí hubeným vítězstvím Janova, které si s nováčkem soutěže poradilo výsledkem 1:0. Sledovali jsme velice zajímavou podívanou, která nabírala na obrátkách především ve druhém poločase. Tam si Janov vytvořil snad čtyři stoprocentní šance, pokaždé ale zakročil fantastický Belec nebo obranná vazba. Jednu velkou příležitost si vytvořili také hosté, Chibsah ani nadvakrát nedostal míč do sítě. Domácí to ale přeci jenom dokázali, neboť v nastaveném čase proměnil pokutový kop Lapadula.
90+5'
90+4'
A co scházelo! Costova rána uvnitř šestnáctky jen o kousek minula vzdálenější tyč. To mohl být pořádný šok pro domácí celek.
90+4'
Moc času na vyrovnání už nezbývá. Benevento bude muset vrhnout všechny zbytky sil do útoku.
90+2'
Janov právě vstřelil branku!
Domácí to dokázali! K exekuci se postavil GIANLUCA LAPADULA, jenž střelou do opačného koutu brány vstřelil kýženou branku.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Žlutou kartu dostává Vid Belec (Benevento Calcio).
90'
Je tu pokutový kop pro Janov!
88'
Aktivní Taarabt vzal odpovědnost opět na sebe. Kousek za vápnem si navedl míč na pravou nohu a následně vypálil pouze doprostřed.
87'
Časomíra se nám neúprosně blíží k samotnému závěru. Domácí i nadále hledají cestičku k brance soupeře a na kýženou branku už nemají moc času.
86'
Do pokutového území Beneventa přiletěl další centr, jenž se stal snadnou kořistí soupeře. Na opačné straně hosté neuspěli s brejkovou příležitostí.
85'
Dalekonosný pas směřoval na Puşcaşe, který se k hlavičce vůbec nedostal. Naopak přesvědčivý obranný zákrok předvedl domácí Spolli.
84'
Chibsah se okamžitě chystal vysunout Lombardiho, který ani přes své rychlé nohy nebyl u míče jako první. Janov ale rychle přišel o balón.
83'
Žlutou kartu dostává Danilo Cataldi (Benevento Calcio).
82'
Gyamfi si splnil své obranné povinnosti a balón odklidil do bezpečné zóny. Následně Taarabt nepropasíroval balón na Laxalta.
79'
Vypadá to, že se hra trochu uklidnila, neboť se domácí nemohou dostat k souvislejší práci s balónem. Do konce ale zbývá ještě dostatek času.
78'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Aleandro Rosi, přichází Davide Biraschi.
77'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Andrea Bertolacci, přichází Isaac Cofie.
77'
Z předchozího souboje si domácí Rosi odnesl krvavý šrám v obličeji a nyní musí být ošetřen za postranní čárou. Domácí zadák se do hry asi nezapojí.
76'
Del Pinto chtěl nůžkama zakončit, což se mu sice povedlo, jeho noha ale byla příliš vysoko. Hlavní sudí odpískal faul, Perinův zákrok tak byl zbytečný.
75'
Druhý poločas musí nezaujatého fanouška jednoznačně bavit. V posledních dvaceti minutách jsme viděli snad šest obrovských příležitostí.
74'
To je neskutečný zápas! Izzo udělal obrovskou minelu na půlící čáře a dvojice protihráčů pelášila proti jedinému obránci. Střídající Chibsah poprvé trefil pouze Perina, posléze jeho pokus odvrátil z brankové čáry bránící hráč.
74'
Tak ani tentokráte to nevyšlo. Taarabt to na hranici šestnáctky udělal parádně, následně oslovil Laxalta, jehož pokus byl sražen za čáru.
73'
Tlak sílí a sílí. Janov si vybojoval další dva rohové kopy, ten druhý byl rozehrán po zemi. Nakonec se k ráně odhodlal Veloso, jenomže trefil pouze Chibsaha.
72'
Laxalt propasíroval chytrou přihrávku na Panděva, který hledal své kolegy. V další stoprocentní šanci se ocitl Lapadula, jenž trefil vyběhnuvšího brankáře.
71'
Máme před sebou závěrečnou dvacetiminutovku. Janov stále marně tápe, avšak ke kýžené brance je každou minutou stále blíže.
70'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Amato Ciciretti, přichází Raman Chibsah.
70'
Neskutečné! Taarabt poslal do vápna hodně nebezpečný centr, který si na zadní tyči našel Panděv. Jeho pokus už, už směřoval do prázdné brány, na poslední chvílli ho ale vykopl jeden z bránících hráčů.
70'
Benevento je pod drtivým tlakem. V pokutovém území se skácel k zemi Panděv, jenomže jeho pád mu hlavní sudí nezbaštil.
69'
Rozehrávky se chopil Taarabt, který to udělal prachbídně. Jeho prudká nabídka trefila jednočlennou zeď, následně se neujal ani další pokus.
68'
Tohle zavánělo žlutou kartou. Gyamfi zcela očividně nestíhal a Laxalta musel zatáhnout za dres. Hlavní sudí ale žlutý kartónek z kapsičky nevytáhl.
67'
A další velká šance! Dnes již podruhé se Panděv ocitl sám před brankářem, tentokráte ale zvolil zakončení do padajícího Belece.
66'
Taarabt dokázal oloupit Del Pinta o balón a okamžitě pelášil směrem k brance. Bývalý hráč Fulhamu vzal odpovědnost na svá bedra, z úhlu ale nepropálil blok protihráčů.
65'
Po delší době si Benevento přichystalo rohový kop, který byl nasměrován k přední tyči. Tam ale ve vzduchu zaúřadoval Bertolacci, jenž odvrátil míč.
64'
Momentálně není k vidění příliš fotbalovosti, neboť se do hry vmísila solidní škála nedovolených zákroků. Hlavní sudí zajisté nastaví několik minut.
63'
Oba hráči okamžitě ulehli na hrací plochu a netrvalo dlouho a byli v péči lékařů. Předchozí souboj byl hodně tvrdý, uvidíme, jestli se bude střídat.
62'
Žlutou kartu dostává Gianluca Lapadula (Janov CFC).
62'
Střídající Gymfi se okamžitě zapojil do útočného manévru svého celku. Jeho přihrávka směřovala na Lombardio, po jehož centru se srazil Rosi s Venutim.
61'
Máme za sebou více než hodinu hry a stále platí, že jsme žádnou branku neviděli. Na hřišti se v tuto chvílí svádí nespočet osobních soubojů.
60'
Del Pinto servíroval balón na Cicirettiho, který si ale pomáhla rukou. To uviděl hlavní sudí, jenž odpískal nedovolené hraní horní končetinou.
59'
Laxalt se neprobil přes dvojici protihráčů, i tak vybojoval alespoň autové vhazování. To se neujalo, navíc Venuti nasadil jesličky právě Laxaltovi.
58'
Tak uvidíme, jak nové tváři na hrací ploše zamíchají s nadcházejícím průběhem zápasu. Mezitím, co domácí posílili útok, naopak soupeř vyztužil obranu.
57'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Vittorio Parigini, přichází Bright Gyamfi.
57'
Další nepovedené zakončení. To měl pro změnu na svědomí Taarabt, jenž po krátkém driblinku vypálil. Jeho pokus ale vystoupal vysoko nad.
56'
Lombardi byl po zpracování balónu okamžitě napadaán Laxaltem. Vše nakonec skončilo ztečovanou přihrávku, po které budou hosté vhazovat.
55'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Luca Rigoni, přichází Gianluca Lapadula.
55'
Druhý poločas nabízí o poznání ofenzivnější fotbal. Oba celky se snaží o rychlý přechod, což se zatím daří. Navíc se hra mnohem zpřesnila.
54'
Laxalt se ocitl v hodně složité pozici, neboť byl napadán hned trojicí protihráčů. Levý bek to ale zvládl a následně dokázal vyvézt balón.
53'
Hosté pořádně zlobí. O několik vteřinek později se do malého vápna vehnal Ciciretti jehož centr pouze proletěl kolem brankové čáry.
52'
Puşcaş využil odskoku balónu a poté předal míč na pravou stranu na Lombardiho. Hostující křidelník to zkusil sám, jeho ránu ale zastavil Zukanović.
51'
Po sraženém centru se k ráně z první dostal Del Pinto, jehož pohotová střela skončila pouze na reklamním banneru. Perin mohl zůstat ledově klidným.
50'
Dalším faulem si tentokráte vypomohl Rosi, jenž to souboje s Venutim vletěl opravdu hodně ostře. Hlavní sudí pochopitelně odpískal nedovolený zákrok.
49'
Jeho střílený centr směřoval ke vzdálenější tyči, kde si prostor pohlídal Belec. Domácí se tak vrací zpět, mezitím Benevento zkouší první útočnou akci.
48'
Hned v úvodu si domácí hráči vynutili faul v blízkosti šestnáctky, na zemi totiž skončil Panděv. Rozehrávky se podle všeho ujme Veloso.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí. Ti budou hrát pro změnu zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nenabídl žádnou přesnou trefu. Naopak jsme sledovali spousta nepřesností a také nedovolených zákroků. Vyložených šancí tak bylo poskrovnu, což znamená, že oba celky jdou do kabin za bezbrankového stavu.
45+3'
45+2'
Ke konci úvodního dějství se k nepřipravené ráně dostal Parigini, jeho navštívenka byla spíše propagačního rázu.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Žlutou kartu dostává Ervin Zukanović (Janov CFC).
43'
Žlutou kartu dostává Lorenzo Del Pinto (Benevento Calcio).
42'
Další ošemetná situace. Míč totiž směřoval přímo na Beleca, který měl se střelou velké potíže. Balón tak vyrazil před sebe, kde ale žádný z domácích nedokázal dopravit míč do sítě.
41'
Po faulu kousek od pokutového území bude domácí celek zahrávat slibnou standardní situaci. Benevento začíná být hodně pasivní.
40'
Jasná gólovka! Hostující obrana zapomněla snad na čtyři hráče, nicméně k zakončení se dostal Panděv. Ten ale pouze rozezvučel tyč.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí budě něco nastavovat.
38'
Domácí mužstvo začíná bušit do dveří hostující obraně. Ta musela odrazit i další rohový kop, který tentokráte mířil k přední tyči.
37'
Hostující Costa byl v předchozím souboji o balón zasažen do oka, což hlavní sudí zřejmě přehlédl. Poté ale přeci jenom přerušil hru.
36'
A ten byl o poznání nebezpečnější. Hrací předmět se kroutil směrem k brance, načež ani Belec ho nedokázal zasáhnout. Míč tak proletěl malým vápnem.
35'
Už, už se zdálo, že Taarabtova přízemní přihrávka najde Rigoniho, ten byl ale na poslední chvíli dostoupen Djimsitim. Další rohový kop pro Janov.
34'
A ubránilo se i dalšímu rohu. Druhý roh v podání domácích hráčů mířil velmi dobře směrem k brance, na malém vápně byl nejvýše ve vzduchu Costa. Z následného protiútoku zakončoval Puşcaş pouze doprostřed.
33'
Tak uvidíme, jak se první vynucené střídání projeví na taktice hostujícího celku. Benevento se ale zatím bez větších potíží brání.
32'
Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Gaetano Letizia, přichází Lorenzo Venuti.
32'
Nakonec to byl zdravotní problem v oblasti zad. Na pomoc musel přispěchat také lékařský personál, na nic vážného to ale nevypadá.
31'
Rosi zpětná přihrávka od brankové čáry doputovala pouze na kopačku Del Pinta. Nyní má domácí pravý bek ještě nějaké zdravotní potíže.
30'
Na opačném pólu hřiště vybojovali hosté rohový kop. Vzdušná nabídka směřovala na hranici šestnáctky, kde ve vzduchu kraloval Spolli.
29'
Zničehonic se o kolmici pokoušel Veloso, který ale svým pasem nalezl pouze náruč Beleca. Naběhnuvší Panděv se chytá za hlavu.
28'
Žlutou kartu dostává Fabio Lucioni (Benevento Calcio).
28'
Od levé postranní čáry vhazoval míč zpět do hry Laxalt. Balón se po několika odrazech dostal k Izzovi, který už kvapí na druhou stranu.
27'
Po drobném faulu na Cataldiho muselo být pískáno. To se pochopitelně nelíbílo domácím příznivcům, kterým se nelíbí verdikt hlavního sudího.
26'
Po několika minutách se opět s míčem pomazlil Belec, který pouze roztáhl hru na pravou stranu. Benevento marně hledá skulinku v obraně.
25'
Cataldi velmi chytře vybruslil z obtížné pozice, a po proháčkování mezi několika protihráči uklidnil poněkud rozháraný úsek utkání.
24'
Vzápětí to zkoušel dalekonosným pasem Izzo. Zkušený Panděv si ale nepohlídal náběh za obranu, neboť se pohyboval v ofsajdovém postavení.
23'
Djimsiti zkoušel prudkou přihrávkou oslovit některého ze svých spoluhráčů, do dráhy letu míče ale přiběhl Izzo. Další velmi laciná ztráta.
22'
Ten mířil ke vzdálenější tyči, kde si jako první pro něj seběhl brankář Belec. Následovalo prudké vyboxování míče, jenomže hosté opět přišli o balón.
21'
Konečně kloudnější zakončení domácích borců. Zukanović napřáhl zhruba z pětadvaceti metrů a jeho rána skončila těsně nad. Rohový kop pro Janov.
20'
Na hrací plochu se svalil hostující Lombardi, který se okamžitě chytil za záda. V permanenci jsou také lékaři, jenž okamžitě pomáhají pravému křídelníkovi.
19'
Benevento to zkusilo po levé straně, načež polovysokou nabídku poslal do vápna Letizia. Ani jeden z jeho kolegů sek míči nedostal a hra se otočila na druhou stranu.
18'
To je velká škoda. Přízemní přihrávka totiž propadal až k Puşcaşovi, který se ale zapletl do míče. Domácí přežili hodně kritický moment.
17'
Centrovaný balón skončil pouze v náruči připraveného Beleca, který se již rozhlíží, kam vykopne balón. Zřejmě to bude na forvarda Puşcaşe.
16'
Uplynulá patnáctiminutovka nám zatím nabídla spoustu nepřesností a také nedovolených zákroků. Hra je až příliš často kouskována.
15'
Rosi si počkal na náběh Taarabta, který vycítil šanci na zachycení balónu. Ani jeho rychlé nohy ale neměly šanci a my jsme tak byli svědky další nepřesnosti.
14'
Bertolacci se vehnal do šestnáctky, kde při snaze zachytit balón zaškobrtl o nohu protihráče. Jednoznačný faul a Belec odkopne na druhou stranu hřiště.
13'
Byl to právě hostující Del Pinto, kdo se dopustil dalšího neodovoleného zákroku. Tentokráte se jednalo spíše o taktický faul, na zemi skončil Panděv.
12'
Na opačné straně to průnikovou kolmicí zkoušel Del Pinto, nicméně ani jeho nabídka nepatřila k těm nejpřesnějším. Perin bude vykopávat.
11'
Standardní situaci z hlouby pole rozehrával Zukanović, který místo odkopu k opačné šestnáctce zvolil zpětnou přihrávku na kolegu Spolliho.
10'
A další. Izzo se rozhodl vydat se na útočný výlet. Domácí zadák přešel polovinu hřiště, posléze ale jeho přihrávku přečetl Lucioni.
9'
Do hry se vměstnala spousta nepřesností, které doprovázejí téměž každou akci. Jednu z nich nyní předvedl Parigini, jenž nenašel Cicirettiho.
8'
Izzo velmi dobře přenesl hru na levou stranu na Zukanoviće, který okamžitě zkoušel vyslat Laxalta. Jeho nabídka byla příliš dlouhá a skončila v zámezí.
7'
S hracím předmět pelášil vpřed Bertolacci, domácí založník ale selhal při snaze naservírovat balón. Posléze bude hostující brankář vykopávat.
6'
Veloso si to namířil po levé straně, načež přihrával rozeběhnutému Laxaltovi. Ten okamžitě hledal v šestnáctce Panděva, před kterým míč odvrátil Lucioni.
5'
Znovu je pískáno. Tentokráte si na zemi ustlal Cataldi, jehož noha se zachytila o dolní končetinu Bertolacciho. Benevento pokračuje v držení míče.
4'
Do pokutového území Janova přiletěl hodně nebezpečný centr, po kterém měli domácí, co dělat, aby odvrátili hrozící nebezpečí.
3'
Úvodní nákop v podání hostujících hráčů skončil daleko v zámezí, posléze se neujal ani výpad Izza. Benevento bude vhazovat kousek za půlící čárou.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Janov CFC: Perin – Izzo, Spolli, E. Zukanović – Rosi, L. Rigoni, Veloso, Bertolacci, Laxalt – Taarabt – Panděv.
Náhradníci: Lamanna, Zima – Brlek, Biraschi, Cofie, Galabinov, Gentiletti, Lapadula, Omeonga, Ricci, Rossettini, Rossi.

Benevento Calcio: Belec – A. Costa, Lucioni, Djimsiti, Parigini – Del Pinto – C. Lombardi, Cataldi, Letizia, Ciciretti – Puşcaş.
Náhradníci: Brignoli – Armenteros, Brignola, Coda, Di Chiara, Gravillon, Gyamfi, Chibsah, Memušaj, Venuti, Viola.

Rozhodčí: Abisso.
Benevento Calcio

Na druhé straně stojí také nováček soutěže, který je dle předpokladů na sestupovém místě. Ono by to neznělo tak hrozně, nicméně Benevento si za sedmnáct ligových utkání připsalo pouze jediný bod. A teď se podržte. Právě ten jediný bod vystřelil v zápase s AC Milán v nastaveném čase brankář Brignoli, jehož branka obletěla celý svět. Benevento se navíc potýká s nejhorší útočnou vazbou, jenž zatím nastřílela pouze devět branek. Určitě nepřekvapí, jak je na tom defenzivní činnost. Tam je celek z oblasti Kampánie rovněž nejhorší v celé soutěži.
Janov CFC

Fotbalisté Janova letos předvádějí velmi nepovedené výkony, který zapříčinily pád až na sedmnácté místo. Vypadá to ale na lepší časy, neboť se tento přístavní celek začal dostávat do slušné formy. Z posledních pěti ligových utkání prohrál pouze v jediném případě a navíc dokázal obrat o body Fiorentinu či AS Řím. Janov letos zlobí útočná vazba, která není nikterak efektivní. Určitě nepřekvapí, že nejlepším střelcem je hráč se dvěma branka. Ba co víc, hned čtyři hráči totiž mají shodně dvě vstřelené branky.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Janov CFC a Benevento Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62