Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : Neapol - 25. října 2017   20:45

Janov
4' Taarabt (Galabinov) • 76' Izzo (L. Rigoni)
2:3
(1:2)
Neapol
14' D. Mertens   • 30' D. Mertens  (Diawara) • 60' E. Zukanović (vl.)
Janov
Perin (C) – Izzo, Rossettini, E. Zukanović – Lazović, Veloso (61. Omeonga), Bertolacci (84. Panděv), Laxalt – L. Rigoni, Taarabt – Galabinov (63. Lapadula).
P. Mazzoleni – F. Preti, G. Paganessi
Stadio Luigi Ferraris, Janov
Neapol
Reina – Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – P. Zieliński, Diawara, Hamšík (C) (81. Allan) – Callejón (71. Rog), D. Mertens, L. Insigne (90. Giaccherini).

To je ode mě pro dnešek vše, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek dne a u dalších onlajnů se těším na počtenou.
Statistiky utkání:
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 2:12. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:5.
Duel je u konce a Neapol se raduje ze tří bodů! Nakonec to byl tedy bod, ale hosté poráží Janov 3:2. Ve druhém poločase vedení navýšil střelou Mertens, ačkoliv je gól nakonec zapsán jako vlastní, Zukanović tečoval míč do sítě. Janov se však nevzdal, začal hrát útočněji a ještě duel zdramatizoval, z velkého tlaku se trefil do prázdné brány Izzo. Vzápětí mohlo být srovnáno, Rigoni zdálky přeloboval hlavou Reinu, ale i hostující bránu. Závěr utkání už Neapol zvládla na jedničku a dostává se zpět na první místo před AC Milán. Z favoritů ale dnes nezaváhal nikdo.
90+3'
90+3'
Ubíhají poslední vteřiny, ještě jeden aut.
90+3'
Neapol stále drží míč u rohového praporku, Ghoulam vybojoval roh! Tomu se říká kontrolovat závěr zápasu.
90+2'
Zkušený Mertens zahrál skvěle, další aut.
90+2'
Neapol dokonce vybojovala aut na útočné polovině, další cenné vteřiny.
90+1'
Tohle hostům stačí. Neapol nepouští Janov k míči a dlouze kombinuje.
90+1'
Nastavují se tři minuty, u míče Neapol!
90'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Emanuele Giaccherini.
89'
Hysaj mohl pojistit tři body pro Neapol! Dobře mu předložil míč Rog a hostující krajní bek pálil z úhlu, Perin si připisuje dobrý zákrok.
88'
Centr do šestnáctky na poslední chvíli odvrátil Koulibaly.
87'
Domácím se následná akce nepovedla a míč skončil v autu, nyní už však opět mají kulatý nesmysl na kopačkách a snaží se v posledních pěti minutách něco vymyslet.
86'
Lapadula se protlačil k hlavičce, ta se mu ale nevyvedla, neboť hlavičkoval v záklonu.
86'
Janov kombinuje na útočné polovině a domácí fanoušci ho ženou do další šance.
86'
Žlutou kartu dostává Marko Rog (SSC Neapol), za držení pronikajícího hráče.
84'
Hosté vybojovali aut na útočné polovině a šetří čas.
84'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Andrea Bertolacci, přichází Goran Panděv.
82'
Přímočará akce Janova skončila technickou střelou Taarabta, proti které však dobře zasáhl Reina.
82'
Janov byl donucen vykombinovat se až k Perinovi, což neoceňují domácí fanoušci.
81'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Allan.
81'
Domácí jsou povzbuzování hlasitým publikem a nyní vybojovali k radosti fanoušků alespoň autové vhazování na útočné polovině.
80'
Útočný faul Neapole a Janov má šanci znovu zaútočit.
79'
Tak to byla velice slibná příležitost! Rigoni si seběhl na dlouhou přihrávku, dosáhl na ni jen tak tak málem přeloboval brankáře Reinu!
78'
Neapol kombinuje na vlastní polovině a rozhodně se nikam nežene.
76'
Janov právě vstřelil branku!
Domácí těží z velkého tlaku a ještě snižují! Rigoni se dostal k odraženému míči a rychle ho poslal před bránu. Přihrávka přes vápno došla až ARMANDU IZZOVI, který byl osamocený na zadní tyči a ještě dává závěru utkání zajímavý náboj!
75'
Neapol nikam nespěchá a přímý kop rozehrála nakrátko.
74'
Žlutou kartu dostává Ervin Zukanović (Janov CFC), za ostrý skluz na Roga.
72'
Dopředu vyrazil střídající Lapadula, ale v souboji s Chiricheşem se podle rozhodčího dopustil útočného faulu.
71'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Marko Rog.
70'
Zukanović fauloval Insigneho a hosté rozehrávají za polovinou hřiště.
69'
Neapol se zmocnila míče, Mertens vyrazil dopředu, ale byl okamžitě nedovoleně zastaven.
68'
Obrázek hry se v posledních minutách lehce změnil. Janov se snaží o postupnou kombinaci, Neapol ví, že má vedení jasně v rukách, a proto nechá hrát i domácí.
67'
Pro centr z levé strany si v klidu došel gólman Perin.
66'
Callejón se snažil prostrčit míč na zabíhajícího spoluhráče, ale domácí zakročili včas.
64'
Insigne si připisuje útočný faul, Perin rozehrává od vlastní brány.
63'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Andrej Galabinov, přichází Gianluca Lapadula.
62'
Neapol potvrdila aktivitu gólem a Janov už to bude mít jen velice těžké. Už jen málokdo by si vsadit, že Neapol přijde o toto dvoubrankové vedení.
61'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Stephane Omeonga.
60'
Neapol právě vstřelila branku!
Teď už však domácí obrana nevydržela a Neapol se raduje potřetí! Belgický útočník Dries Mertenes obdržel od Insigneho přihrávku na levou stranu, s míčem se nepáral a z úhlu ho napálil přesně ke vzdálenější tyči. Opakované záběry však ukázaly, že míč do vlastní sítě tečoval ERVIN ZUKANOVIĆ. Mertens je tedy připraven o hattrick a gól je započítán jako vlastní.
59'
Domácí se trápí v kombinaci, nyní chybovali v rozehrávce a jen důrazný zákrok Zukanoviće zachránil Janov od inkasování, neboť Callejón už si ve vápně rovnal míč ke střele.
59'
Hysaj se nakonec nalevo protlačil k centru, ten však nebyl přesný a nenašel nikoho v modrém.
58'
Insigne hledal centrem spoluhráče ve vápně, Izzo zvládl odehrát do bezpečí.
57'
Dlouhý nákop na Galabinova si Ghoulam v klidu pohlídal.
57'
Domácí se zmocnili míče, ale jejich brejk byl rychle zastaven a musí začínat od začátku.
56'
Lehce tečovaný centr prolétlo kolem levé tyče. To nebyl vůbec špatný pokus z hlavy Koulibalyho!
55'
Domácí se ubránili za cenu dalšího rohu.
55'
Taarabt zasáhl dobře v obraně, čistě zastavil pronikajícího protihráče a odvrátil na roh.
54'
Hosté zatím drží míč většinu času i ve druhém poločase a jsou nebezpečnější. Janov se nemůže dostat do souvislé kombinace a musí jen bránit.
53'
Další střelecký pokus Neapole, tentokrát to zkoušel Insigne. To už bylo o mnoho nebezpečnější a jeho technická rána skončila těsně vedle pravé tyče!
52'
Zajímavý pokus Marka Hamšíka, který vypálil levačkou, ale rána vnějším nártem měla opačnou rotaci, než by slovenský reprezentant potřeboval, a zamířila mimo.
51'
Na Mertense mířila přihrávka do vápna a na poslední chvíli zasáhl Rossettini!
50'
Taarabt hlavičkou sklepl míč pro Bertolacciho, který si ho však příliš předkopl a přišel o něj.
49'
Hamšík se s míčem nepáral a pár metrů za vápnem vypálil, ale ani on nemířil přesně.
48'
Zieliński vybojoval míč, přihrál Hysajovi, který postupoval dopředu. Nakonec i vypálil, ale míč se mu svezl po kopačce a skončil hodně mimo.
47'
Rychlá akce domácích po levé straně nebyla úspěšná, Taarabt měl k míči příliš daleko.
47'
Díky čemuž teď hosté vybojovali míč.
46'
Janov rozehrál a kombinuje, Neapol velmi vysoko napadá.
46'
Rozhodčí však nenastavil ani vteřinu a hráči odcházejí do kabin. Spokojenější mohou být hosté. Ti sice prohrávali už ve 4. minutě. Po šanci Insigneho vyrazil dopředu Galabinov, který náramně vysunul Taarabta a Janov překvapivě vedl. Neapol však začala útočit, v 11. minutě ještě domácí podržel Perin. Ten už však byl krátký na výtečnou střelu Mertense z přímého kopu. Poté se hra trochu uklidnila, to všechno však změnila přímočará akce Neapole. Diawara našel dlouhým pasem Mertense, který si zpracoval míč a ihned vypálil, trefil se přesně pod břevno. Další branku mohla přidat Neapol vzápětí, ale při velkém závaru nedostal míč do sítě Mertens, Hamšík, ani Zieliński. Janov tak stále žije a bude moci ještě zkusit vybojovat nějaký ten bod.
45'
45'
V závěru poločasu kombinuje Neapol a snaží se ještě něco vymyslet.
43'
Dobře to teď vymysleli domácí! Galabinov se dostal ke tvrdé střele z osy hřiště, Neapol drží vedení jen díky dobrému zákroku Reiny, který vytáhl lehce tečovanou střelu mimo reflexivně nohou.
42'
Taarabt se snažil nadvakrát centrovat přes obránce, ale neuspěl ani v jednom případě a o míč nakonec přišel.
41'
Hamšík hledal dloubáčkem za obranu nabíhajícího Insigneho, včas zasáhl Rossettini.
40'
Neapol kombinuje kolem půlící čáry, domácí se snaží alespoň trochu napadat, ale to se jim moc nedaří.
39'
Ghoulam se blýskl dobrým skluzem a čistě zastavil akci Janova.
38'
K hlavičce se dostal Marek Hamšík, míč jen lehce tečoval a ten skončil jen těsně vedle levé tyče!
37'
Rohový kop pro Neapol.
36'
Ale Neapol se rychle dostala k míči a Mertens na hranici pokutového území promáchl dobrou přihrávku!
36'
Domácí se ubránili.
36'
Faul Janova a je tu zajímavá standardka pro hosty, avšak spíše na centr.
35'
Neapol nepolevuje v tlaku a nepouští svého soupeře k míči. Hosty zřejmě povzbudil inkasovaný gól v úvodu natolik, že chtějí duel rozhodnout už v první půli.
33'
Další obrovská šance pro Neapol! Mertens obdržel výbornou přihrávku za obranu, ale Perin jeho střelu vyrazil. Hamšíkovu dorážku poté zablokovali obránci, ale k míči se ještě dostal Zieliński. Ten však nedokázal nasměrovat míč do poloodkryté brány, minul.
31'
Z ničeho nic hosté vedou a Janov se rázem ocitá v úplně jiné situaci. Uvidíme, jestli se domácím povede začít kontrolovat hru, nebo bude míč stále držet více Neapol.
30'
Nádherná přímočará akce a Neapol už vede! Hosté teď ukázali, jak se hraje fotbal. DRIES MERTENS si naběhl na dlouhý pas Diawary, výborně si ho zpracoval a z úhlu druhým dotykem míč napálil přesně pod břevno!
29'
Další centr, tentokrát z levé strany, už ukryl Reina v rukavicích.
29'
Tenhle Lazovićův centr už byl o poznání zajímavějším a Reina vyboxoval míč jen těsně před skákajícím Galabinovem!
28'
Velice nepřesný centr nenašel nikoho v červenomodrém.
27'
A vybojovali rohový kop.
27'
Brejk pro Janov, ale Galabinov si nezpracoval přihrávku dobře. Domácí však pokračují v kombinaci.
26'
Galabinov si zabíhal za obranu na dlouhý pas, u míče však byl dříve Koulibaly.
26'
Ghoulam fauloval u postranní čáry, Janov pokračuje v kombinaci.
25'
Izzo získal pro Janov míč, ale z brejku opět rychle sešlo a domácí to zkouší trpělivou kombinací.
24'
Bohužel záživnost a aktivita z úvodu utkání upadla a k vidění jsou zejména souboje ve středu hřiště.
22'
Diawara rovněž střílel z dálky, ale ani to nebylo ohrožení pro branku Janova.
21'
Ghoulam zkusil střelecké štěstí z velké dálky, ale jeho slabý pokus mířil jen doprostřed brány.
21'
Mertens centroval z dálky, ale jeho vysoký míč našel jen rukavice Perina.
20'
Po vstřeleném gólu Neapol kontroluje míč 90 % času, balon však drží zejména jen kolem půlící čáry a nemůže se dostat blíže k šestnáctce soupeře.
19'
Mertens dostal přihrávku do křídla, ale už nestihl míč na hrací ploše.
18'
Neapol je nyní více na míči, Janov se snaží hrozit z brejků. Galabinov teď proti poslednímu obránci nepřešel.
15'
Hosté rozjeli další útočnou akci, kterou však Callejón nezakončil přesným centrem.
14'
Hosté skutečně velikou šanci z přímého kopu využívají a je srovnáno! K míči se postavil DRIES MERTENS a neomylně ho zakroutil přes zeď k pravé tyči, Perin se natahoval marně.
13'
Rossettini fauloval jen těsně před pokutovým územím, zajímavá možnost na srovnání pro hosty!
12'
Domácí akci utnul faul a míč na kopačkách má opět Neapol.
11'
Na druhé straně se do vápna se štěstím přes Izza probojoval Insigne, už byl ze strany sám před Perinem, ale přízemní střelou ho nepřekonal!
11'
Laxalt ve vápně hledal spoluhráče, nepřesně.
10'
Janov vybojoval míč ve středu hřišti, rychlý brejk však zbrzdil a zkouší to postupnou kombinací.
9'
Janov rozjel další brejk, který si však hosté pohlídali a mohou zaútočit.
8'
Galabinov sprintoval za dlouhou přihrávkou, ale byl zastaven lajnovým rozhodčím – ofsajd.
7'
Neapol se zmocnila míče a Insigne mířil dopředu, nic kloudného však nevymyslel.
7'
Do vápna Neapole mířil zajímavý centr, který hosté odvrátili do autu.
5'
To je vskutku nečekaný start! Uvidíme, co provede s prvním poločasem zaskočená Neapol, tohle nečekal asi nikdo.
4'
A z první vážnější akce na druhé straně jdou do vedení překvapivě domácí! ADEL TAARABT obdržel vynikající od Galabinova přihrávku mezi obránce a mířil sám proti Reinovi. Své sólo zakončil výtečnou střelou k levé tyči!
3'
První velká šance utkání! Lorenzo Insigne si navedl míč na střed a zkoušel to technicky, těsně minul spojnici břevna a tyče!
2'
Domácí vyrazili dopředu, ale dobře zapracoval Ghoulam a vybojoval míč pro Neapol.
1'
Na stadionu v Janově panuje bouřlivá atmosféra, rozehrávku měli hosté.
1'
Nic už nebrání startu tohoto utkání!
Hráči obou týmů jsou již nastoupeni na hrací ploše. Hostující Neapol bude hrát klasicky v bledě modrých dresech, domácí Janov v červenomodrých.

Janov CFC: Perin (C) – Izzo, Rossettini, E. Zukanović – Lazović, Veloso, Bertolacci, Laxalt – L. Rigoni, Taarabt – Galabinov.
Náhradníci: Lamanna – Gentiletti, Lapadula, Biraschi, Palladino, Migliore, Panděv, Brlek, Ricci, Omeonga, Pellegri, Salcedo Mora.

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – P. Zieliński, Diawara, Hamšík (C) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Allan, Rui, Jorginho, Ch. Maggio, Giaccherini, Nikola Maksimović, Rog, Albiol, Ounas.

Rozhodčí: P. Mazzoleni – F. Preti, G. Paganessi.
Inter Milán včera dokázal porazit Sampdorii 3:2 a poskočil do čela. V případě, že dnes Neapol bude bodovat, vrátí se na první místo.
Z posledních pěti vzájemných zápasů nikdy nevyhrál hostující tým. V minulé sezóně nejdříve Janov uhrál doma bezbrankovou remízu, ale na jaře už se v domácím prostředí radovala Neapol, která zvítězila 2:0. Komu se tentokrát povede ukořistit tři body? Odrazí se Janov ode dna, nebo Neapol potvrdí dobrý vstup do sezóny a třeba i navýší vedení na další týmy?
Janov CFC
Celek z města oblasti Ligurie se zatím na rozdíl od Sampdorie, což je druhý tým z tohoto města, trápí. Zatímco Sampdoria se vyhřívá na pohárových příčkách, tak Janov CFC vyhrál jediné utkání z devíti! Jinak má na kontě tři remízy a pět porážek, v tabulce je na 14. místě, avšak před 19. Spalem má náskok pouze bod. Janov v posledních dvou duelech přerušil nepříznivou sérii, kdy v šesti duelech získal pouze bod. Nejdříve vyhrál v Cagliari 3:2 a naposledy remizoval v AC Milán 0:0. Za tuto remízu však mohli být spokojenější domácí, neboť hráli od 25. minuty v deseti.

Janov má nepříznivé skóre 8:13. Jedinými dvougólovými střelci jsou Bulhar Andrey Galabinov a Ital Pietro Pellegri. Na soupisce týmu se nachází i český třiadvacetiletý gólman Lukáš Zima, který však plní pouze roli třetího gólmana, byl pouze třikrát na lavičce.

SSC Neapol
Tým z jihu Itálie se až do předchozího kola mohl pyšnit plným počtem bodů. Společně s Plzní to byl dokonce jediný tým ve větší lize v Evropě, který neměl na kontě jediné zaváhání. Neapol zvládla těžkou bitvu v AS Řím, kde vyhrála 1:0, ještě předtím například dokázala vyhrát v Laziu nečekaně vysoko 4:1. Zaváhala až naposledy doma s Interem Milán, který sice přehrávala, ale duel skončil bezbrankovou remízou. Neapol vede tabulku s pětadvaceti body. Dva body ztrácí právě Inter, tři potom Juventus a Lazio.

Neapol se představuje i v Lize Mistrů, kde se jí však zatím příliš nedaří. V úvodu nečekaně prohrála na hřišti Šachtaru Doněck 1:2, poté doma dokázala porazit Feyenoord Rotterdam 3:1, ale naposledy prohrála na hřišti Manchesteru City 1:2.

S Neapolí je spojeno jedno zajímavé jméno. Marek Hamšík, slovenský reprezentant, šikovný záložník, který působí v týmu Azzurri už jedenáctou sezónu! Minulou sezónu vstřelil 12 branek, letos se však trefil akorát proti Cagliari.
Přeji krásný středeční večer, vítejte u 10. kola italské Serie A. Podruhé v sezóně se v Itálii vkládá plné kolo přes týden, v tomto on-line přenosu se zaměříme na utkání Janov CFC – SSC Neapol. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62