Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Chievo - 21. ledna 2018   15:00

Lazio
24' Alberto (Marušić) • 32' S. Milinković-Savić (Parolo) • 70' S. Milinković-Savić (Lucas Leiva) • 85' Bastos (Nani) • 88' Nani (J. Lukaku)
5:1
(2:1)
Chievo
Chievo
25' Pucciarelli  (Radovanović)
Lazio
Strakoša – Wallace, de Vrij, Bastos – Lulić (65. J. Lukaku), S. Milinković-Savić (77. Nani), Lucas Leiva, Parolo, Marušić – Alberto – Immobile (34. Anderson).
Rosario Abisso – Stefano Alassio, Marco Zappatore – Antonio Giua – Gianluca Manganiello, Giacomo Paganessi
Chievo
Sorrentino – Gobbi, Tomović, Bani, Cacciatore – P. Hetemaj, Radovanović, Bastien (89. Garritano) – Birsa (75. Léris) – Stępiński (62. Pellissier), Pucciarelli.

Z mé strany je to dnes vše, loučím se s Vámi, přeji příjemný zbytek dne a u některého z dalších přenosů brzy nashledanou.
Dnešní zápas nabídl pěknou útočnou podívanou okořeněnou šesti góly. V prvním poločase jasně dominovalo Lazio, které dokázalo vstřelit dva góly, na začátku druhého poločasu ale byli nuceni odolávat velkému náporu hostů, který skončil až po tom, co dokázali dát třetí, pojišťovací branku. To Veronu rozhodilo natolik, že začali chybovat a dovolili soupeři skórovat ještě dvakrát.
90+3'
90+2'
Domácí stále drží míč a vklidu kontrolují utkání, o kterém vědí, že dnes vyhrají.
90+1'
Lazio je stále při chuti a snaží se vymyslet způsob, jak přidat další gól.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví nad rámec základní hrací doby 3 minuty.
90'
Hosté musí být velmi zklamaní, po skvělém vstupu do druhého poločasu tohle čekal málokdo.
89'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Samuel Bastien, přichází Luca Garritano.
88'
Lazio právě vstřelilo branku!
Po pěkné nahráce od Lukakua napřáhl ke střele ze střední vzdálnosti NANI, jeho dělo zaplavalo přesně k levé tyčce branky a znamená to šestý gól v zápase. Asistence: Jordan Lukaku.
86'
A je hotovo! Asi nikdo už nevěří, že tento stav by mohli hosté otočit.
85'
Přesně na hranici pokutového území si míč zpracoval BASTOS, podíval se, kde se nachází soupeřův brankář a poté jej nekompromisně přehodil a nedal mu sebemenší šanci. Asistence: Nani.
84'
Hosté to zkoušejí dlouhými centry do vápna, kterými není co pokazit.
83'
Další šance domácích musela být zablokována, uvidíme rohový kop.
82'
Střely na bránu: 10 – 3.
81'
Chieva hraje úplně bez života, už více než pět minut se nedostali ke střele.
80'
Lukaku se nyní prezentoval pěkným centrem, který ale nenašel žádnou z nastevených hlav v pokutovém území.
79'
Brankář hostí se teď snažil konstruktivně rozehrát, nakonec zvolil pouze přihrávku stoperovi.
78'
Ke střele z dobrých dvaceti metrů teď napřáhl Parolo, jeho rána ale nečinila Sorrentinovi žádný problém.
77'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Nani.
76'
Následovat bude další střídání.
75'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Mehdi Léris.
75'
Připraveno je další střídání, rozhodčí přerušuje hru.
74'
Ke střele teď napřáhl Sergej Savič, jeho pokus ale končí kousek mimo branku a bude z toho jen odkop od brány!
72'
Chievo se opět stahuje a hra připomíná první poločas.
71'
Tak tohle je pro hosty dost smolné, Lazio dokázat využít i to málo, které si v druhém poločase vypracovali.
70'
Do krásného centru se nádherně položil SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ, jehož přímý nárt zasáhl míč naprosto dokonale a je z toho skvělý gól! Asistence: Lucas Leiva.
68'
Tak to bylo těsné! Na skvělou přihrávku si teď do pokutového území nabíhal domácí Felipe, těsně před tím se však pro míč natáhl hostující obránce a celou akci zmařil!
67'
Další centr doletěl až do vápna, Cacciatore mu však trošku přidal na razanci a díky tomu nenašel nikoho z nabíhajících hráčů.
66'
Domácí naopak posilní svoji obranu, aby mohli utkání vklidu dohrát a udržet svůj gólový náskok.
65'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Jordan Lukaku.
64'
Další nebezpečný centr musela odvracet domácí obrana, bude z toho autové vhazování.
63'
Hosté se asi snaží posilnit svůj útok, protože cítí, že vyrovnat je v jejich silách.
62'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Mariusz Stępiński, přichází Sergio Pellissier.
61'
Po zablokované přihrávce Verony rozhodčí přerušuje hru a následovat bude avizované střídání.
60'
Vše nasvědčuje tomu, že za malý moment dojde k prvnímu střídání i na straně hostů.
59'
První větší šance Lazia v druhém poločase, na hlavičku si naskočil Alberto, jeho pokus ale skončil asi dva metry vedle brankové konstrukce.
57'
Další centr do pokutového území Lazia, který ale nenalezl žádného z adresátů.
56'
Jejich akce je přerušena, protože Anderson poměrně nevybíravým způsobem zastavil hostujícího útočníka, což nemohlo nechat rozhodčího klidným.
55'
Další ztráta míče domácích hráčů, díky které zakládá Chievo další útok.
54'
Žlutou kartu za faul dostává Senad Lulić (S. S. Lazio).
52'
Po velké chybě domácího obránce se do obrovské příležitosti dostal Stepinski, který ale trestuhodně míjí!
52'
Lazio se teď konečně k něčemu dostalo, ve vápně ale bylo jejich snažení zastaveno.
50'
Chievo je zatím aktivnější, uvidíme, jestli to vyústí až ve vyrovnání.
49'
Roh letěl přímo do vápna, nejvýše ale vyskočil domácí stoper.
48'
Díky tomu si vypracovali také první šanci druhého poločasu, střela Pucciarelliho však byla vyražena brankářem a hosté budou kopat roh.
47'
Nejspíše se pokusí vsadit na útok, aby se jim podařilo co nejdříve vyrovnat.
46'
Začátek druhého poločasu se nese ve znamení vysokého pressingu Verony.
46'
První poločas nabídl hru s šancemi na obou stránách, lepším celkem je ale jednoznačně Lazio, které zatím potvrzuje roli favorita a díky dvěma zásahům jde do kabin zaslouženě spokojenější.
45+1'
45+1'
Ten se však zahrávat nebude, protože po protestech domácích se rozhodčí radí s videem a své rozhodnutí mění!
45+1'
Tak to je nepříjemné! Po nesmyslném faulu v pokutovém území, po kterém padá jeden z domácích hráčů, rozhodčí neváhá a nařizuje pokutový kop pro Chievo! Pravdou sice je, že pád byl přinejmenším diskutabilní, ale to už nejspíše rozhodnutí sudího nezmění!
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Lazio stále útočí a k míči soupeře pouštějí jen vyjímečně.
43'
Nebezpečný centr z levé strany teď vyslal Lulič, přesně zakončit se jej však nepodařilo.
42'
Další střela na bránu, teď v podání Paroloa, brankář stál ale na svém místě a s jejím zneškoděním neměl problém.
41'
Parolo chtěl dobrým centrem najít někoho ze spoluhráčů, jeho myšlenku však nikdo nezachytil a hra bude pokračovat útokem hostí.
40'
Do další příležitosti se dostal Anderson, míč ale potáhl příliš daleko a byl tak jednoduše obehrán.
39'
Ten se ihned vydal do protiútoku, který musel zastavit až Savič, a to i za cenu faulu.
38'
Domácí si ale míče moc dlouho neužili, protože po nepřesné přihrávce se jej zmocnil soupeř.
37'
Jejich snaha o založení útoku ale končí, protože útočného faulu se dopustil Stepinski.
36'
Verona kombinuje na své půlce a jakoby nevěděla, co s balonem.
35'
Domácí jsou nuceni použít první střídání, Immobile signalizoval, že něco není v pořádku s jeho nohou.
34'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Felipe Anderson.
33'
Lazio se hned žene do dalšího útoku, jde vidět, že by rádi přidali do poločasu ještě nějakou tu pojistku.
32'
Po krásném zklepnutí od Paroloa vypálil tvrdě SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ, jehož střelu zastavila až síť Sorrentinovy branky. Asistence: Marco Parolo.
30'
Hosté začali více napadat a znamená to, že se také mnohem častěji dostávají k míči.
29'
Rozehrávají jej na krátko a krátkými přihrávkami se snaží najít skulinku v soupeřově obraně.
28'
Po faulu na Parolola budou hosté kopat přímý kop, který ale není v dostřelové vzdálenosti.
27'
U míče je však stále hlavně Lazio, které kombinuje na půli soupeře.
26'
Hra je po dvou gólech hned živější, jde vidět, že oba týmy se nyní více pouštějí do soubojů.
25'
Chievo právě vstřelilo branku!
Po krásném centru se k míči dostal MANUEL PUCCIARELLI, který jej perfektně zpracoval a ještě lépe zakončil. Asistence: Ivan Radovanović.
24'
Poměrně lehce se dostal až do šestnáctky domácí Marušič, kterž nahráva do skvělé pozice LUISI ALBERTOVI, který nekompromisně pálí a otevírá tak skóre dnešního zápasu. Asistence: Adam Marušić.
23'
Další střela domácích byla zablokována.
22'
Jejich hra postrádá myšlenku, proto je Lazio týmem, který momentálně diktuje tempo hry.
21'
Veroně se nedaří dostat na útořnou polovinu soupeře a v podstatě pouze brání.
20'
Jeho střela byla vyražena brankářem, následoval tedy rohový kop, který ale domácí využít nedokázali.
19'
Lazio kombinuje středem hřiště, po narážečce se k nebezpečné střele dokázal dostat Marušič.
17'
Ten však nic nepřinesl, protože skončil na hlavě jednoho z bránících hráčů.
16'
Po delší době je v útoku nyní i Chievo, po dobré nahrávce ze středu hřiště dokázali vybojovat rohový kop.
15'
Po pěkné kombinaci se dostal ke střele Alberto, ta ale postrádala razanci a brankář Sorrentino s ní neměl žádný problém.
14'
Lazio kombinuje po levé straně, nejspíše se domnívají, že právě tam se nachází slabina soupeře.
12'
Obrana hostů má teď plné ruce práce, protože se na ně hrne jeden útok za druhým.
11'
Chievo je momentálně u míče a snaží se kombinovat, obrana domácích se ale jeví neprůstupně.
10'
Hostující hráči se snaží pressovat, donutili tak nyní soupeře, aby se stáhl až k vlastní brance.
9'
Vysoký centr Paroloa končí pouze na břevně, hostující brankář dobře odhadl jeho směr a nebude z toho ani rohový kop.
8'
Dostali se až do pokutového území, tam však nikdo nedokázal vymyslet nic kloubného a u míče je soupeř.
7'
Po ztrátě míče jde Lazio opět do útoku.
6'
Podobná situace se opakuje i nyní na druhé straně, Cacciarote ale nahrál přiliš prudce a u míče je domácí brankář.
4'
O centr do šestnáctky se nyní pokoušel jeden z hostujících záložníků, jeho záměr však perfektně vystihl brankář Strakoša.
3'
První ostrý zákrok utkání, jehož se dopustil de Vrij, končí zatím pouze domluvou.
2'
Alberto se hrnul do útoku, troufal si však moc a u míče je nyní soupeř.
1'
Ihned po rozehrání se do útoku hnala Verona, jejich akci však zastavuje ofsajd.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Wallace, de Vrij, Bastos – Lulić, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Parolo, Marušić – Alberto – Immobile.
Náhradníci: Guerrieri, Vargić – Nani, Anderson, Basta, Patric, Jordao, J. Lukaku, Neto, Murgia, Luiz Felipe.

Chievo Verona: Sorrentino – Gobbi, Tomović, Bani, Cacciatore – P. Hetemaj, Radovanović, Bastien – Birsa – Stępiński, Pucciarelli.
Náhradníci: Confente, Seculin – Cesar, Dainelli, Depaoli, Jaroszyński, Garritano, Léris, Pellissier, Vignato, N. Rigoni.
Zápas má papírově jasného favorita, kterým je Lazio, protože v jejich prospěch hovoří jak tabulkové postavení, tak jejich aktuální forma. Verona by pro ně neměla být žádným problémem, pokud chcou živit svoje vyhlídky na Ligu mistrů. Hosté se ovšem nebudou chtít nechat připravit o body tak snadno, jelikož potřebují každý bod v boji o záchranu. Můžeme se těšit na velmi zajímavé utkání.
Chievo Verona
S Veronou a její formou je to o poznání horší. Nedokázali vyhrát už sedm zápasů v kuse, díky tomu mohou být rádi alespoň za třináctou příčku v tabulce nejvyšší italské soutěže. Patří k nejméně střílejícím a nejvíce inkasujícím týmům lidy, proto to budou mít proti rozjetému Laziu velmi těžké. Motivaci v utkání mají, protože záchranu rozhodně ještě jistou nemají.
S.S. Lazio
Lazio je momentálně čtvrtým týmem italské nejvyšší soutěže. Drží šestizápasovou neporazitelnost, kterou budou chtít nepochybně v dnešním zápase ještě prodloužit. Mohou se pyšnit také tím, že jsou druhým nejútočnějším týmem celé Serie A. Na kontě mají 48 gólů, lepší je jen Juventus se 49 góly. Tento zápas bude pro Lazio velmi důležitý, pokud se chtějí udržet v bojích o ligu mistrů.
Vítám vás u on-line přenosu. Dnes vás provedu utkáním italské Serie A, konkrétně zápasem mezi Laziem Řím a Chievou Verona.
Začátek utkání je naplánován na 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62