Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Janov - 5. února 2018   20:45

Lazio
59' Parolo (Cáceres)
1:2
(0:0)
Janov
55' Panděv  (Galabinov) • 90+2' Laxalt  (Hiljemark)
Lazio
Strakoša – Cáceres, de Vrij, Radu – Marušić (70. Anderson), Parolo (C), Lucas Leiva, Murgia (70. Nani), J. Lukaku (83. Patric) – Alberto, Immobile.
Maresca – Di Vuolo, Mondin
Stadio Olimpico, Řím
Janov
Perin (C) – Biraschi, Rossettini, E. Zukanović – P. Pereira (84. Lazović), L. Rigoni (65. I. Medeiros), Bertolacci, Hiljemark, Laxalt – Galabinov, Panděv (87. Bessa).

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera, u dalších onlajnů se těším na počtenou.
Lazio tak odmítlo příležitost odpoutat se na třetím místě od Interu a AS Řím, na které má náskok stále jednoho, respektive dvou hodů. Naopak Janov si výrazně pomohl v boji o záchranu, jelikož poskočí ze šestnácté příčky na třináctou.
Statistiky utkání:
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:1. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:9.
Duel je u konce a Janov slaví nečekané tři body z půdy silného S. S. Lazia! Druhý poločas už byl rozhodně zajímavější než ten první a nakoenc nabídl dramatický závěr. Aktivnější bylo opět Lazio, ale do vedení šli hosté z nenápadné akce, když se trefil Panděv. Ověem hned po chvilce srovnal výtečnou tečí Parolo a vypadalo to, že si domácí půjdou pro tři body. Ovšem další tutovky si už nevypracovali a naopak se jim otevřela okénka v obraně. První Laxaltův únik zakončený přesnou střelou ještě neuznal sudí Maresca po poradě s videorozhodčím, ale o deset minut později nakonec Diego Laxalt hlavičkou rozhodl.
90+5'
90+5'
Po centru Andersona následoval závar ve vápně, po kterém se domácí dožadovali penalty, ale marně. Hosté mají tři body!
90+4'
Žlutou kartu dostává Luca Rossettini (Janov CFC), za faul na Andersona ve středu hřiště.
90+4'
Galabinov byl ještě ve velké šanci, ale těsně nedoskočil na centr z pravé strany. Lazio už se nemá na vyrovnání, hosté hrají závěr skvěle.
90+2'
Janov právě vstřelil branku!
Přesně před deseti minutami Laxalta připravili o gól rozhodčí, nyní už mu však gól nikdo nevezme! Hiljemark výtečně odcentroval pravačkou do vápna, kam se přiřítil právě DIEGO LAXALT a nekompromisně hlavou poslal míč k tyči mimo dosah Strakoši a dost možná rozhoduje dnešní zápas!
90+1'
Lazović vystihl přihrávku Patrica a zamířil dopředu, zastavil ho Radu, ale hosté mají k dispozici aut.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Medeiros neprostrčil míč přes Radua a poté fauloval.
89'
Hosté nyní dokonce chvíli kombinovali a vyrazili do brejku, centr Lazoviće byl však sražen do zámezí.
88'
Janov brání poctivě, poradil si i s rohovým kopem a odklidil míč daleko od své brány.
87'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Goran Panděv, přichází Daniel Bessa.
87'
Střídající Lazović vybojoval pro domácí roh.
86'
Strakoša rozehrává a domácí vyráží do útoku, snaží se v závěru vybojovat tři body.
85'
Immobile se dostal ke střele z levé strany, Perin byl rychle na zemi a nohou vyráží!
84'
Opět už se hraje, Panděv zamířil dopředu, hledal ve vápně spoluhráče, nepřesně.
84'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Pedro Pereira, přichází Danko Lazović.
83'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Jordan Lukaku, přichází Patric.
81'
Za dlouhým míčem z obranné poloviny sprintoval Cáceres a takéDiego Laxalt, domácí obránce zahrál při obranném zákroku nedobře, jelikož míč odehrál pouze do Laxalta, jenž běžel rázem sám na Strakošu, kterého překonal přízemní střelou. Hosté se dlouho radovali, ovšem vše nakonec změnil videorozhodčí, který rozhodl o přímém kopu pro Lazio!
80'
Janov vybojoval vhazování na útočné polovině, to hostům nyní stačí.
79'
Alberto vypálil za hranicí vápna pouze do míst, kde stál připravený Perin, jenž s menšími obtížemi kryje.
79'
Ovšem ze standardek domácí dnes nehrozí a Rossettini odehrál daleko od brány.
78'
Bertolacci předvedl fair play, když se přiznal, že od něj se odrazil míč mimo hrací plochu. Díky tomu je zde roh pro Lazio.
77'
Parolo čistým skluzem obral o míč hosty a posunul ho na Lukaka, který ovšem neprošel přes Biraschiho. Dobrá defenzivní práce obránce Janova.
76'
Lukakova rychlou přihrávku do vápna kryje Perin, hosté ale jen odevzdali míč.
75'
Hosté si poradili s prvním centrem a následný vysoký míč do šestnáctky sebral ze vzduchu Perin.
74'
Sraženou střelu Alberta už Perin nestihl zachytit, roh pro domácí.
74'
Ale brejk z toho není. Janov se soustředí především na obranu a dopředu vyráží pouze Panděv s Galabinovem, což je málo.
74'
Andersonův centr hosté odvrátili a míří dopředu.
73'
Hiljemark nejprve pokazil rozehrávku, ale jeho zaváhání napravil Bertolacci, který nepropustil dlouhý pas na Alberta.
71'
Rychlá akce Janova, Panděv našel na křídle rozběhnutého Laxalta, jenž přešel přes Andersona a vyslal do vápna vysoký centr, který ovšem Medeira podběhl.
70'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Alessandro Murgia, přichází Nani.
70'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Adam Marušić, přichází Felipe Anderson.
70'
Lukaku přešel přes obránce a vracel míč do šestnáctky, ale střela Murgii z první byla sražena!
69'
Lazio u míče a kombinuje na útočné polovině. Zatím je to trpělivá kombinace, domácí ještě mají dost času.
67'
Strakoša si došel pro dlouhý míč, za kterým sprintoval Panděv, jenž už poté souboj vypustil, ale domácí brankář zazmatkoval a pouze balon zakopl do autu.
66'
Immobile nepřesprintoval Biraschiho a bude z toho odkop od hostující brány.
65'
Medeiros přišel ze Sportingu Lisabon a hraje svůj první zápas za Janov.
65'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Luca Rigoni, přichází Iuri Medeiros.
65'
Cáceres připravil o míč pronikajícího Laxalta, následuje první střídání.
64'
Marušić dostal pas do křídla a odcentroval před bránu, kde však míč do rukavic ukryl Perin.
63'
Alberto dostal přihrávku ze strany do palebné pozice, ale z první se mu rána vůbec nepovedla.
62'
Radu zvládl nápor napadajícího Galabinova a posunul míč na Lukaka do strany, následně fauloval Rigoni.
61'
Lazio kontroluje míč a snaží se rychle zvrátit utkání na svou stranu. Nyní ho ženou gólem posilněni fanoušci.
59'
Lazio právě vstřelilo branku!
Srovnáno je velmi rychle! Cáceres vyslal do vápna přízemní centr, který šikovně tečoval k zadní tyči MARCO PAROLO! Velice pohledná akce domácích.
58'
Immobile hlavičkoval ve vápně do Rossettiniho, který podle domácích hrál rukou, ale opakované záběry to nepotvrdily.
57'
Parolo si naskočil na centr z levé strany, ale míč pouze škrtl jeho hlavu a zamířil vedle brány.
56'
Hiljemarkův další brejk domácí pokryli a naopak oni mohou zahrozit.
55'
Rána pro Lazio! Úvodní branku střílí z první pořádné šance hosté. Galabinov dostal přihrávku do vápna, v těžké pozici pouze sklepl míč patičkou pro GORANA PANDĚVA, jenž využil podklouznutí de Vrije a přízemní střelou nedal Strakošovi šanci!
55'
Lukakovi se opět nepovedlo přejít přes protihráče a dopředu míří Janov.
55'
Nadějná dvouminutovka probudila i fanoušky Lazia, kteří své oblíbence ženou do další šance.
54'
Lucas Leiva dokázal zakončit i hlavou, ale bránu teď o hodně netrefil.
54'
Centr z rohového kopu odvrácen na další roh.
53'
Fanoušci se dočkali největší šance zápasu! Lucas Leiva dostal přihrávku na hranici vápna a vypálil, Rossettini míč tečoval jen těsně mimo Perinovu branku!
52'
Lukaku zatím nemůže být za druhý poločas pochválen. Nyní opět přišel o míč, nejprve zbrzdil rychlý protiútok a jeho následný přechod přes protihráče nebyl úspěšný.
51'
Radu si narazil míč se spoluhráčem a poté vyslal dopředu Murgiu, ten měl k balonu příliš daleko.
51'
Rigoniho centr si domácí pokryli a míří dopředu.
50'
Lukaku pokazil další přihrávku, poté alespoň zastavil rozvíjející se akci hostů za cenu autu.
49'
Lukaku nedokázal zpracovat přihrávku do křídla a opět o míč přišel.
49'
Další náznak šance Janova, Panděv střílel z hranice vápna, ale nepropálil obránce.
48'
Lukaku přišel o míč, Panděv vysunul dopředu Galabinova, ten se ovšem neprotlačil před de Vrije.
48'
Tenhle centr už do vápna prošel, ale do bezpečí do zvládl vyboxovat Perin.
47'
Marušićův centr sražen na další roh.
47'
Další pokus domácích sražen opět na rohový kop.
47'
Immobileho střela sražena na roh. Opakované záběry ukázaly, že zákrok na Alberta byl opravdu čistý.
46'
Lazio hned zamířilo dopředu a Alberto se chtěl dostat ke střele, vypadalo to, že byl zasažený do obličeje, ale penalta se nepíská!
46'
Hráči obou týmů se vracejí zpět na trávník.
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Více už první půle nenabídla. Vlastně nenabídla téměř žádnou fotbalovou krásu. K vidění nebyla ani jedna branka, ani pořádná gólová šance. Nejzajímavějším momentem tak byla situace, kdy se hostující útočník Panděv půl minuty válel ve středu hřiště a jakmile Janov získal míč, hned skákal po hřišti jako kamzík. Nakonec z toho byla střela Laxalta, kterou ovšem Strakoša v klidu pokryl. Lazio bylo sice více na míči a ukázalo, že fotbalovou kvalitu má větší, k šancím to ovšem nevedlo, Perin si musel poradil pouze se střelou Alberta doprostřed brány.
45'
45'
Domácí vysoký centr v klidu odvrátili, míč se poté dostal až k Perinovi.
44'
Aktivní Laxalt nadvakrát vybojoval míč a Bertolacci byl poté faulován. Přímý kop pro Janov z levé strany.
43'
Rychlá akce domácích byla přímočará, Immobile dostal přihrávku do vápna, ale míč si příliš předkopl a nakonec z toho nebylo nic.
42'
Lazio teď prakticky nepouští hosty k míči, ale stále nemůže najít cestu k úvodní brance nebo alespoň šanci. Marušićův centr si hosté pokryli.
41'
Alberto to zkoušel opět střelecky z dálky, tentokrát trefil bránu, ale mířil jen doprostřed, kde byl připravený Perin.
39'
Panděv teď rozhodně nepotěšil fanoušky Lazia. Dlouho ležel na hrací ploše, domácí pokračovali v kombinaci, ale jakmile Janov získal míč, Panděv zamířil dopředu, za což to od domácích fanoušků pořádně schytal. Nakonec z toho byla zajímavá šance hostů, když střílel z úhlu Laxalt, ale Strakoša relativně v klidu zasahuje.
38'
Alberto napřáhl k ráně z takřka třiceti metrů. Nebyl to špatný pokus, ale stále mu scházely dva metry k přesnosti.
37'
Immobile zachytil rychlou přihrávku ještě na hrací ploše a skluzem posunul míč na Lukaka, ten už však nevymyslel nic kloudného pro domácí.
35'
Centroval právě Alberto, Galabinov ve vzduchu nejvýše a odvrátil míč daleko do bezpečí. Do vápna do ale o chvíli později vracel Radu, avšak pro balon si v klidu došel Perin.
35'
Zukanović srazil centr Alberta na rohový kop, první pro Lazio.
34'
Hned poté se do šance dostávali hosté, Hiljemark se snažil prostrčit míč na zabíhajícího Galabinova, obránci Lazia zasáhli na poslední chvíli.
34'
Pro centr Hiljemarka si chtěl jít Strakoša, ale ještě před ním hlavičkoval obránce, chybná komunikace v domácí obraně.
33'
Laxalt ukázal rychlost a Parolo ho musel zastavit nedovoleně, zatím se to obejde bez žluté karty.
33'
Murgia vysokou přihrávkou hledal nabíhajícího Immobileho, před ním skvěle na poslední chvíli zasáhl Rossettini.
32'
Bertolacci odvážně přešel přes protihráče a posunul míč do strany na Pereiru, jehož centr si domácí pohlídali.
31'
Immobile se dopustil útočného faulu, a tak se Lazio opět nedostalo daleko.
30'
Murgiova střela z placírkou z veliké dálky byla spíše pouze pozdravem do rukavic Perina, žádná šance na otevření skóre.
29'
Přihrávku Bertolacciho Pereira u postranní čáry nezkrotil, a tak dopředu mohou po delší době domácí.
28'
Cáceres se vyšplhal nejvýše do vzduchu a uklízí míč do bezpečí.
27'
Laxalt se snažil odcentrovat přes Radua, to se mu nepovedlo, ale vybojoval pro Janov rohový kop.
26'
Rigoni faulován v souboji o míč na vlastní polovině a dopředu může opět Janov.
25'
První střela hostů, mezi tři tyče však nezamířila. Od Galabinova se odrazil míč k Hiljemarkovi, který na nic nečekal a vypálil, jeho pokus prolétl přibližně tři metry nad břevnem.
25'
Zukanović byl faulovaný při odvážném průniku, hosté dostali výhodu, tu však nevyužili.
24'
Alberto se snažil dostat přes Zukanoviće, avšak zbytečně, neboť vybíhal z ofsajdové pozice.
23'
Přímočarou akci Lazia zastavil Rossettini, který míč nekompromisně odkopl přes celé hřiště.
21'
Lukaka zastavil těsný ofsajd, takže nemohl v akci pokračovat.
20'
Parolo byl ve vápně osamocený, ale dostal obtížný centr z pravé strany, prudký míč zády k brance mezi tři tyče neusměrnil.
19'
Římané měli lehké problémy v rozehrávce, ale Strakoša s Raduem se dostali z těžké pozice a Murgia byl následně faulován.
19'
Hostům se povedlo vybojovat míč zpět a kombinují kolem půlící čáry.
18'
Janov se protlačil na útočnou polovinu, ale Hiljemarkovi poté utekl míč do zámezí.
17'
Parolo si zvedl přihrávku Marušiće na střelu z voleje, ale přistoupili k němu včas obránci. Poté v souboji o míč fauloval.
16'
Lukaku sice nepřešel přes Biraschiho, ten ale jen pouze odevzdal míč zpět pod kontrolu domácím.
16'
Pokračuje kombinace Lazia lehce za půlící čárou. Hosté zatím brání pozorně a skulinky v jejich obraně se hledají těžce, směrem dopředu toho Janov však moc nepředvedl.
14'
Albertův centr hosté odvrátili, ale krátkou chvíli poté dostal míč lehce za hranici vápna de Vrij, který zkusil střelecké štěstí, ale jeho rána neprošla až k Perinovi.
13'
Immobile faulovaný, Rossettini ho zatáhl za dres. Domácí rozehrávají přímý kop z pětatřiceti metrů.
12'
Hosté se řítili do brejku, ale Galabinov naprosto pokazil přihrávku a naopak Janov se musel rychle vracet, zvládl to na jedničku.
11'
Marušić vystihl přihrávku a byla z toho rychlá akce Lazia, po které centroval z levé strany Lukaku, do vápna se přiřítil Parolo, ale hlavou minul bránu.
10'
Janov u míče a kombinuje.
9'
Lukaku našel ve vápně přesným centrem Murgiu, který ještě připravil míč na střelu Albertovi, jehož rána skončila vysoko nad. Domácí ještě reklamovali rohový kop, ale marně.
8'
Immobile přesprintoval Rossettiniho, ale následně mu utekl kulatý nesmysl do zámezí.
7'
Po autovém vhazování střílel z voleje Panděv, ale netrefil balon ideálně a jeho pokus pouze doskákal ke Strakošovi.
6'
Murgia hledal nabíhajícího Alberta, ale ten neměl šanci míč dostihnout.
5'
Přihrávka Radua našla přesně naběhnutého Marušiće, jehož pas na hráče z druhé vlny už postrádal parametry přesnosti.
4'
Rychlá akce domácích vypadala nadějně, Lucas Leiva posunul míč nalevo na Lukaka, ten si však připravoval střelu příliš dlouho a stihli k němu přistoupit obránci.
3'
Kombinaci Lazia zachytil Panděv, ale při přechodu do protiakce byl o míč ihned obrán.
2'
De Vrij předvedl čistý skluz u postranní čáry, ale u míče zůstává Janov.
1'
Rozehrávku měli hosté, dlouhý nákop Zukanoviće skončil až u Strakoši, jehož pas do strany však nebyl vůbec přesný a skončil v zámezí.
1'
Lazio hraje klasicky v bledě modrých dresech, Janov v tmavě modrých.
1'
Hráči obou celků právě nastupují na hrací plochu.
Lazio se po sérii výher a po zaváhání Interu dostalo až na třetí místo, minule však padlo s AC Milán. Dokáže se v dohrávce odpoutat od pronásledovatelů? Naopak Janov si může pomoci v boji o záchranu, na 17. Spal má náskok pouhých tří bodů.
Lazio se muselo obejít bez vykartovaných balkánců Luliće a Milinkoviće-Saviće, Janov zase přišel o Argentice Spolliho rovněž kvůli kartám.

S. S. Lazio: Strakoša – Cáceres, de Vrij, Radu – Marušić, Parolo (C), Lucas Leiva, Murgia, J. Lukaku – Alberto, Immobile.
Náhradníci: Guerrieri, Vargić – Patric, Nani, Basta, Anderson, Bastos, F. Caicedo, Luiz Felipe, Neto, Miceli.

Janov CFC: Perin (C) – Biraschi, Rossettini, E. Zukanović – P. Pereira, L. Rigoni, Bertolacci, Hiljemark, Laxalt – Galabinov, Panděv.
Náhradníci: Lamanna, Zima – Gentiletti, Cofie, Lapadula, Migliore, Lazović, Omeonga, Bessa, Rosi, I. Medeiros.

Rozhodčí: Maresca – Di Vuolo, Mondin.
Disciplínu nad dnešním zápasem bude dodržovat zkušená čtveřice rozhodčích z Itálie. Hlavním arbitrem bude pan Fabio Maresca. Na čarách mu budou asistovat pánové Rodolfo Di Vuolo a Luca Mondin. Čtvrtým rozhodčím v prostoru mezi střídačkami pak bude pan Aleandro Di Paolo.
Zajímavosti dnešního zápasu:

- v devatenácti zápasech z posledních jednadvaceti utkání Lazia v Serii A padlo tři a více gólů

- Janov nedokázal vstřelit branku jako hostující celek ve dvanácti zápasech z posledních šestnácti utkání v Serii A

- Lazio vstřelilo v posledních třech domácích ligových zápasech vždy minimálně tři branky

- v posledních čtyřech vzájemných duelech dnešních soupeřů padly vždy minimálně čtyři branky
Krásný pondělní večer všem sportovním příznivcům a fanouškům fotbalového umění. Společně dnes zamíříme do Itálie, kde se podíváme na dohrávku 23. kola Serie A. Nejvyšší italská soutěž si pro nás připravila zajímavý duel mezi domácím Laziem a hosty z Janova. Úvodní výkop zápasu je oficiálně stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62