Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Neapol - 20. září 2017   20:45

Lazio
29' de Vrij (Immobile)
1:4
(1:0)
Neapol
54' Koulibaly   • 56' Callejón  (Hamšík) • 59' D. Mertens   • 90+2' Jorginho
Lazio
Strakoša – Bastos (25. Marušić), de Vrij (46. Murgia), Radu – Basta, Parolo, Lucas Leiva, Lulić (C) – Alberto, S. Milinković-Savić (63. J. Lukaku) – Immobile.
A. Damato – M. Tonolini, G. Schenone
Stadio Olimpico, Řím
Neapol
Reina – Ch. Maggio, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Hamšík (C) (73. P. Zieliński) – Callejón (86. Rog), D. Mertens (81. Milik), L. Insigne.

To je ode mě pro dnešek vše, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera a u dalších onlajnů se těším na počtenou!
Pozápasové statistiky:
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:11. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:13.
Lazio tak zůstává na deseti bodech, Neapol je po pěti duelech stále stoprocentní dokázala zvítězit v Stadio Olimpico potřetí v řadě! Na čele s Neapolí zůstává stoprocentní Juventus, nejbližšími pronásledovateli jsou s 13 body Inter a s 12 AC Milán.
Duel je u konce, Lazio utrpělo hořkou porážku s Neapolí 1:4! Domácí však musí uznat, že ve druhém poločase Neapol hrála mnohem lépe. Hosté rozhodli třemi slepenými góly, kdy se v pěti minutách trefili Koulibaly ze standardky, Callejón přesnou střelou a Mertens krásným lobem. Domácí se naprosto sesypali a už neměli šanci cokoliv vytvořit, po zranění Basty navíc odhrávali o deseti. V závěru ještě dokončil hororový druhý poločas Lazia Jorginho gólem z penalty.
90+2'
90+2'
Neapol právě vstřelila branku!
K míči se postavil JORGINGO a střelou placírkou k pravé tyči překonal Strakošu, který se ani nehnul a zakončit skóre dnešního utkání – 4:1 pro Neapol!
90+1'
Ještě je tu penalta pro Neapol po faulu Parola na Insigneho!
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Nyní opět tmavě modří kombinují kolem půlící čáry a v klidu kontrolují výhru za tři body.
88'
Ještě jedna šance pro Neapol! Střídající Rog našel přesným centrem Insigneho na zadní tyči, osamocený útočník Neapole v dobré šanci těsně minul domácí branku.
87'
Střela z přímého kopu mířila doprostřed branky, kde byl připravený Strakoša.
86'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Marko Rog.
86'
Milik faulovaný na ose hřiště, zajímavá standardka pro hosty.
85'
Rychlá kombinace Neapole po levé straně, domácí odvrátili míč do autu.
83'
Parolo střílel z pětadvaceti metrů mimo hostující branku. Ale byl to sympatický pokus záložníka domácích.
83'
Lukaku vybojoval pro Lazio autové vhazování.
82'
Utkání už připomíná spíše bago. Neapol kombinuje kolem půlící čáry, moc pohybu ve hře vidět není.
81'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Arkadiusz Milik.
80'
Mertens volil přímou střelu, branku o hodně minul.
80'
Přímý kop pro Neapol z osy hřiště, dvacet metrů od branky!
79'
Žlutou kartu dostává Lucas Leiva (S. S. Lazio).
79'
V souběžně hraném utkání Juventus vede nad Fiorentinou 1:0. To znamená, že při těchto výsledcích se Neapol s Juventusem odpoutají ostatním týmům.
77'
Duel nyní nenabízí příliš zajímavých momentů, domácí se snaží kombinovat, ale proti precizně hrající Neapoli to mají velmi těžké.
75'
Lulić faulovaný a Lazio kombinuje.
74'
Jen těžko už mohou domácí doufat v zázrak. Je vidět na jejich psychice, že druhý poločas je z jejich pohledu jednoznačně noční můra. Navíc hrají v oslabení, Neapol by si měla pohlídat tři body.
73'
Lazio bude dohrávat o deseti! Basta je odvážen na vozíku.
73'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Piotr Zieliński.
72'
Problémy domácích nekončí, Basta má problém se stehenním svalem a musí být ošetřován, domácí navíc už střídali třikrát.
71'
Přetažený centr odvrátili hosté na roh.
70'
Jorginho se dopustil tvdého faulu, je tu přímý kop pro Lazio asi ze 35 metrů.
70'
Žlutou kartu dostává Jorginho (SSC Neapol).
68'
Mertens si nabíhal na dlouhou přihrávku, Strakoša vyběhl včas.
66'
Lazio se vůbec nemůže dostat k nějaké šanci, Neapol jednoduše brání rychle vypracovaný náskok.
65'
Pokus z velké dálky chytá bez problémů Strakoša.
64'
Lulić se ještě dostal k míči, snažil se probojovat do šestnáctky, byl poslán k zemi, avšak rozhodčího píšťalka zůstala nepoužita.
64'
Rychlý brejk Lazia hosté včas zastavili.
63'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Jordan Lukaku.
62'
Strakoša měl další práci po střele z levé strany, kterou měl na Starost Insigne. Domácí gólman se musel hodně natáhnout, aby na míč dosáhl!
61'
Lazio začíná kombinaci na vlastní polovině.
59'
Domácí se absolutně sesypali a je z toho třetí branka pro Neapol za pět minut! Proti rychlé přihrávce včas vystartoval Strakoša, ale míč jen vyrazil před sebe, DRIES MERTENS se pro něj vrátil a elegantně přeloboval obránce i gólmana Lazia. Domácí se budou sbírat už jen hodně těžko.
58'
Vysoká centr ze vzduchu v klidu sebral Reina.
58'
Co nyní předvedou domácí? Nyní jsou u míče.
56'
To je obrovská rána pro Lazio! Za dvě minuty Neapol vede! Hamšík našel na středu volného JOSEHO CALLEJÓNA, který ve druhé dnešní velké šanci uspěl. Rychle si zpracoval míč a vypálil přesně k pravé tyči.
54'
Je srovnáno, špatně uhlídaná standardka a Neapol udeří! Na zadní tyči byl úplně volný Albiol, který tvrdou střelou z první ještě výborného Strakošu neprostřelil, ale míč se odrazil jen k KALIDOUOVI KOULIBALYMU, který už měl zblízka jednoduchou pozici.
53'
Tečovaná střela Allana skončila mimo, roh pro Neapol.
52'
Koulibaly se objevil až v útočné šestnáctce, dostal se k hlavičce, která však mířila jen doprostřed a Strakoša neměl se zákrokem jediný problém.
51'
Allan faulován při pokusu o průnik, přímý kop pro hosty z pravé strany.
50'
Rychlý brejk Lazia, Immobile se snažil probít do vápna, ale to se mu mezi třemi obránci nepovedlo.
49'
Neapol se zmocnila míče a dlouho kombinuje, ovšem jen na vlastní polovině, což se nelíbí domácím fanouškům.
48'
Krásně přepuštěný míč na Immobileho, který hledal před brankou nabíhajícího Alberta, ovšem hostující obrana zasáhla včas.
47'
Hosté se bez problémů ubránili.
47'
Lulić vybojoval pro domácí rohový kop.
46'
Lazio začíná poločas aktivně a snaží se o kombinaci na útočné polovině.
46'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Stefan de Vrij, přichází Alessandro Murgia.
46'
Hráči se právě vracejí zpět na trávník.
První půle je za námi, zprvu byl k vidění spíše ospalý fotbal bez šancí, ale nakonec se diváci dočkali zajímavých akcí. Ve 29. minutě Immobile krásně obešel dva protihráče a vybídl ke skórování de Vrije, který se v dobré pozici nemýlil. Hosté se poté začínali dostávat více do hry, Strakošu nejdříve po individuální akci Hamšíka zachránila branková kontrukce a poté v poslední minutě vytáhl výborný zákrok proti osamocenému Callejónovi. Uvidíme, co nabídne druhá půle. Jestli chce Neapol pomýšlet i tentokrát na tři body, musí proměňovat šance.
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
45+2'
45+2'
Callejón se dostal ještě k jedné střele, ale byla sražená.
45+2'
Neapol zakončuje poločas v útoku.
45+1'
Z rohového kopu nebezpečí nepřišlo, nastavují se dvě minuty.
45'
Callejón se mistrně vyhnul ofsajdu, dostal krásnou přihrávku a byl úplně sám před Strakošou! Pálil hned z otočky a domácí gólman konečky prstů vytáhl míč těsně mimo branku!
44'
Rychlý brejk táhl středem Milinković-Savic. I on volil střelu, branku trefil, ale Reina zasáhl naprosto v klidu.
43'
Insigne vystřelil z velké dálky, ani on však nemířil přesně.
42'
Střelec první branky de Vrij si nyní vybral špatnou chvilku a svůj tým připravil o míč nepřesnou přihrávkou.
41'
Lulić stažený k zemi u postranní čáry, Lazio může v klidu kombinovat.
40'
Jorginho se na dlouhé obléhání branky Lazia nemohl dívat a vypálil z velké dálky. Nemířil však vůbec přesně a Strakoša mohl být v klidu.
39'
Neapol se teď trochu vzchopila a snaží se o rychlé kombinace, domácí zatím poctivě brání.
38'
Mohlo být srovnáno! Marek Hamšík dostal přihrávku na hraně ofsajdu, obešel Strakošu, ale poté už ve velkém úhlu a trefil pouze tyč.
36'
Alberto se rozhodl pro střelu, avšak trefil se jen hodně nad branku.
35'
Přímý kop pro Lazio z levé strany.
34'
Reina se vydal na hodně dlouhou cestu z brány proti míči a Immobilemu, nedokázal trefit míč, trefil jen unikajícího hráče a může být rád, že dostal jen žlutou kartu.
33'
Allan faulovan u postranní čáry, standardka pro domácí.
31'
Domácí nabuzení prvním gólem rozjíždějí další akci od Strakoši.
29'
Lazio právě vstřelilo branku!
Domácí se radují z první branky! Immobile po rohu krásně obešel dva protihráče, před brankou našel zpětnou přihrávkou volného STEFANA DE VRIJE, který se dokázal trefil střelou z první o zem a poslal Lazio do vedení! Reina si na míč sáhl, ale vytěsnit mimo branku ho nedokázal.
29'
Maggio srazil centr Alberta na rohový kop.
28'
Výborn obranný zákrok de Vrije před Mertensem, který se už už řítil do úniku, ale domácí obránce ho včas o míč připravil dobrým skluzem.
27'
Strakoša si připisuje první zákrok po střele Mertense za hranice vápna. Ten mířil jen doprostřed branky.
26'
Callejón se už natahoval po míči, ale včas zasáhli domácí obránci.
25'
Žlutou kartu dostává Dries Mertens (SSC Neapol). Tvrdě poslal k zemi Lucase Leivu.
25'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Bastos, přichází Adam Marušić.
24'
To nevypadá dobře! Bastos se po odehrání míče poroučel k zemi a zřejmě bude muset střídat.
24'
Bastos se vrátil na hřiště, mezitím Neapol rozjíždí akci od vlastního gólmana.
23'
Domácí obránce se zvedá a odchází po svých. Uvidíme, jestli bude moci v utkání pokračovat.
22'
Bastos zřejmě špatně došlápl a musí být ošetřován.
21'
Žlutou kartu dostává Stefan Radu (S. S. Lazio).
20'
Milinković-Savić dokázal udržet míč proti třem protihráčům a vybojoval faul.
19'
Alberto se snažil doběhnout dlouhou přihrávku do úniku, u míče byl dříve gólman Reina.
18'
Neapol velmi vysoko napadá, což činí zatím domácí velké problémy a z vlastní poloviny se dostávají jen velmi obtížně.
17'
Mertens centroval z levé strany, ale nenašel nikoho v tmavě modrém. Nutno podotknout, že v pokutovém území se nacházel pouze Insigne.
15'
Domácí se dožadují penalty! Immobile dostal pěknou přihrávku od Alberta, dostal se až před Reinu, kterého se snažil obejít. Ten mu skočil pod nohy a jednoznačně ho zasáhl, pokutový kop se však nepíská.
14'
Insigne hledal v uličce nabíhajícího Mertense, domácí obrana zasáhla včas a může kombinovat.
13'
Oba týmy se snaží aktivně napadat, takže k vidění jsou zatím hlavně kombinace u vlastí šestnáctky. Každá akce jednoho z týmů je vždy rychle přerušena.
12'
Ghoulam zezadu dojel Alberta, ale ani tento zákrok rozhodčí neodpískal. Sudí Damato zatím rozhodně nenastavil přísný metr.
11'
Vysoký centr do šestnáctky Lazia sebral ze vzduchu Strakoša.
10'
Insigne se srazil s Immobilem, vybojoval míč, ale při pokusu o průnik po lajně o něj přišel.
9'
Hamšík nepřihrál přesně a Lazio vyrazilo dopředu, Milinković-Savić byl nekompromisně poslán k zemi, avšak rozhodčí tento přestupek neodpískal, což se samozřejmě nelíbilo domácím fanouškům.
8'
Neapol kombinuje na vlastní polovině, ani jeden z týmů se zatím nedokáže dostat blíže k šestnáctce soupeře.
7'
Neapol nyní dobře napadala a vynutila si chybu v odkopu Strakoši.
7'
Centr do šestnáctky našel Bastose, avšak ten nehlavičkoval v komfortní pozici a nedokázal zakončit na branku.
6'
Alberto faulovaný při pokusu o průnik, je tu standardka pro Lazio z pravé strany.
5'
Mertens se dopustil faulu na útočné polovině.
4'
Domácí se zmocnili míče, ale Lucas Leiva nepřihrál přesně.
4'
Insigne faulovaný u půlící čáry, hosté u míče.
3'
Insigne se přiřítil do vápna, ale nevybojoval ani roh, čistě ho odstavil Bastos.
2'
Milinković-Savić si zpracoval míč rukou, což rozhodčí postřehli.
2'
Lazio se zmocnilo míče a za mohutné podpory domácích fanoušků se žene do prvního útoku.
1'
Neapol začala rychlým centrem, který domácí odvrátili.
1'
Hostující Neapol dnes bude hrát v tmavě modrých dresech, domácí Lazio v bleděmodrých.
Hráči obou mužstev právě nastupují na hrací plochu.
V základní sestavě Neapole se samozřejmě objevuje Marek Hamšík, který nosí i kapitánskou pásku. V domácí sestavě naopak kvůli zranění chybí Brazilci Wallace a Anderson i Ital Marchetti.

S. S. Lazio: Strakoša – Bastos, de Vrij, Radu – Basta, Parolo, Lucas Leiva, Lulić (C) – Alberto, S. Milinković-Savić – Immobile.
Náhradníci: Guerrieri, Vargić – Crecco, Di Gennaro, Patric, J. Lukaku, Marušić, Murgia, Palombi, Luiz Felipe, Nani.

SSC Neapol: Reina – Ch. Maggio, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Hamšík (C) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Diawara, Giaccherini, Hysaj, Chiricheş, Nikola Maksimović, Milik, Ounas, Rog, Rui, P. Zieliński.

Rozhodčí: A. Damato – M. Tonolini, G. Schenone.
Inter Milán včera nepodal v Bologně ideální výkon a jen remizoval 1:1, navíc po nasimulované penaltě Édera. Neapol s Juventusem tedy mohou odskočit Internazionalu na rozdíl dvou bodů.
I díky těmto vzájemným duelům je tedy Neapol mírným favoritem. Lazio se však zvedá, můžeme očekávat tuhou a vyrovnanou bitvu. Dokáží domácí zlomit neapolské prokletí a dotáhnou se na úplné čelo tabulky, nebo hosté zůstanou i po dnešku stoprocentní?
Vzájemné zápasy z posledních dvou sezón jasně více sedí Neapoli, v posledních čtyřech duelech Lazio získalo pouze bod za remízu 1:1 v poslední sezóně v Neapoli. Před dvěma roky Neapol doma zvítězila 5:0! A navíc poslední dvě utkání v Laziu neinkasovala, vyhrála 2:0 a 3:0, celkové skóre z těchto čtyř duelů 11:1 pro Neapol!
S. S. Lazio

Římský celek se musel loni spokojit s pátou příčkou, díky které se přímo kvalifikoval do evropské ligy. V němž už sehrál jeden duel, a to na půdě nizozemského Vitesse. Favorizovaní hosté museli utkání otáčet, ale nakonec zvítězili 3:2.

V letní přestávce Lazio sehrálo sehrálo čtyři duely a všechny vyhrálo! Dokázalo porazit třeba Leverkusen nebo Malagu. Poté se představilo v italském superpoháru proti vítězi posledního ročníku Juventusu a dokázalo zvítězit 3:2, cenná výhra ještě před začátkem ročníku.

Úvod ligy však S. S. nevyšel, doma nedokázali nováčku ze Spalu vsítit ani branku a brali jen bod po remíze 0:0. Poté však Lazio zabralo, vyhrálo 2:1 v Chievu, doma rozstřílelo 4:1 milánské AC a naposledy vybojovalo tři body za výhru 3:2 v Janově. Momentálně je tedy v tabulce čtvrté s deseti body a před ním je jen vedoucí trio (Juventus, Neapol, Inter) bez ztráty bodu.

Lazio se zatím spoléhá na italského snajpra Cira Immobileho, který zaznamenal hattrick proti AC Milán a dohromady se trefil za čtyři utkání už šestkrát!

SSC Neapol

Tým z jižní části Itálie loni skončil na kvalitním třetím místě, pět bodů za mistrovským Juventusem a pouhý bod za druhým AS Řím. Kvalifikoval se tak do čtvrtého předkola Ligy mistrů, ve kterém po dvou výhrách 2:0 vyřadil francouzské Nice s Mariem Balotellim. Vstup do nejprestižnější klubové soutěže světa ale Neapoli nevyšel, v Doněcku proti Šachtaru prohrávala 0:2, až ve druhé půli snížil z penalty Milik, ale hosté už srovnat nedokázali.

V přípravě na novou sezónu Neapol dokázala porazit Bayern nebo Espanyol, avšak podlehla Atléticu Madrid, dále remizovala s Bournemouth nebo s Chievem.

Jak už bylo zmiňováno, Neapol neztratila v úvodu ani bod. První těžší výzva ji však čeká až teď. V prvním kole porazila na jejím hřišti Veronu 3:1, poté doma Atalantu rovněž 3:1, Bologně také nasázela tři branky, nedostala ani jednu a naposledy proti Beneventu si zastřílela ještě dvakrát více – 6:0!

Neapol má nejvíce branek v lize, a to i díky Driesu Martensovi, belgickému útočníkovu, který jích nastřílel už pět. Naposledy se prezentoval hattrickem. V kádru se navíc dlouhá léta objevuje i zkušený slovenský reprezentační záložník s výbornou kopací technikou Marek Hamšík.
Přeji krásný středeční večer, vítejte u šlágru 5. kola italské Serie A, ve kterém S. S. Lazio vyzve zatím stoprocentní SSC Neapol. Utkáním vás bude provázet Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62