Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Spal - 20. srpna 2017   20:45

Strakoša – Wallace, de Vrij, Radu – Basta (68. Marušić), Parolo, Alberto, S. Milinković-Savić, Lulić (C) (85. F. Caicedo) – Palombi (67. J. Lukaku), Immobile.
Spal
A. Gomis – Oikonomou (55. Cremonesi), Vicari, Väisänen – Lazzari (88. Mattiello), Schiattarella, Viviani, Mora (C), F. Costa – Floccari, Paloschi (62. Borriello).
Marchegiani, Poluzzi – Cremonesi, Gasparetto, Antenucci, Konate, Mattiello, Schiavon, Rizzo, Salamon, Bellemo, Borriello.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního večera!
Utkání 1. kola mezi domácím Laziem a nováčkem ze Spalu skončilo hodně překvapivě. Fotbalisté Říma drželi po většinu času balón na svých kopačkách, ale do žádných výraznější šancí se nedostávali. Hosté dnes mohou být nadmíru spokojeni, neboť odbránili výborné utkání a z Říma si tak odvážejí hodně cenný bod.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 14:4. Střely mimo: 9:4. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:4.
90+5'
90+5'
Zápas se už pouze dohrává na polovině domácího celku. Fanoušci Spalu už začínají pomalu slavit.
90+5'
Tohle už vypadá s domácími hodně bledě. Poslední sekundy utkání a Alfred Gomis bude odkopávat balón od brány Spalu.
90+4'
Balón se odrazil do zámezí od Marca Parola. Hosté si se zahráváním autového vhazování ale dávají pořádně na čas.
90+3'
Domácí fotbalisté už jsou opětovně zformovaní na půli soupeře. Do zakončení se ale nemůžou dostat. Zatím je to hodně marné snažení.
90+2'
Federico Mattiello odkopl balón daleko na soupeřovu polovinu a Lazio tak musí zakládat nový útok úplně od své brány.
90+1'
Centrovaný míč Stefana Radu skončil pouze na hlavě obránce Michele Cremonesiho. Hosté zatím tlaku odolávají.
90'
Rozhodčí se rozhodl dnešní zápas nastavit celkem o pět minut navíc.
90'
Žlutou kartu dostává Federico Viviani (Spal).
90'
Sergio Floccari absolutně nic nevymýšlel a těsně po přechodu za polovinu hřiště nakopl míč na bránu. Cenné sekundy pro hosty.
89'
Jordan Lukaku sice sprintoval ze všech sil, ale odcentrovat balón ještě z hrací plochy se mu už nepovedlo. Alfred Gomis bude rozehrávat od své brány.
88'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Federico Mattiello.
88'
Zdravotník hostujícího celku jasnými gesty signalizuje, že tady to dále nepůjde. Pro Manuela Lazzarina dnešní zápas skončil.
87'
Hostující fotbalisty už začínají chytat křeče. Manuel Lazzari momentálně dostává první pomoc od jednoho z hráčů Lazia.
86'
Filippo Costa si po hlavičkovém souboji pořádně natloukl. Nekoordinovaný pád z nějakých dvou metrů asi není nic příjemného.
85'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Felipe Caicedo.
83'
Velkou pochvalu si ale určitě zaslouží gólman Alfred Gomis, který výborně čte hru a kazí jednu útočnou akci za druhou. Domácím se dneska bude o Gomisovi i zdát.
82'
Spal se dostal na polovinu soupeře ve druhé části utkání tak maximálně pětkrát. Že by i tohle stačilo na bodový zisk? Fanoušci defenzivního fotbalu mají určitě radost.
81'
Souboje na trávníku se začínají pomalu přiostřovat. Oba celky nyní šlapou na sto dvacet procent.
80'
Stále stejná písnička – domácí se snaží něco vymyslet na polovině Spalu, ale hosté se brání a odkopávají jeden míč za druhým. Zbývá deset minut.
79'
Další útočnou akci domácího celku nyní přerušila píšťalka hlavního arbitra. Jeho kolega na lajně totiž správně posoudil ofsajdové postavení.
78'
Francesco Vicari srazil centrovaný míč Wallace přímo za brankovou čáru a nemůže z toho být nic jiného než rohový kop.
77'
Luis Alberto vzal zodpovědnost na sebe a rozhodl se z poměrně velké dálky vystřelit. Technická rána domácího borce ale zaplachtila pouze vedle brány.
76'
Adam Marušić si pomohl na útočné polovině drobným faulem proti kapitánovi Luca Morovi. Utkání se nám začíná hodně kouskovat.
75'
Marco Borriello moc dobře věděl, že je v souboji tím pomalejším hráčem, a tak si musel pomoct zatažením za dres. Rozhodčí bez váhání vytáhl z kapsy žlutou kartu.
74'
Michele Cremonesi dostal ve vlastním pokutovém území pořádně naloženo. Rozhodčí sice přestupek neodpískal, ale i přes to se bude odkopávat od brány Spalu.
73'
Centr Marca Parola odhlavičkoval do bezpečí jeden z bránících hráčů Spalu. Hosté se nyní brání ze všech sil.
71'
Adam Marušić si pomohl na polovině hřiště drobným zatažením za dres. Rozhodčí měl celou situaci přímo před očima, a tak odpískal faul.
70'
Fotbalisté Lazia už pomaličku začínají vysunovat napadání až k bráně soupeře. Do konce zápasu už zbývá totiž jenom dvacet minut.
69'
Senad Lulić dal míči až příliš velkou razanci, a tak centrovaný balón skončil pouze za brankovou čárou. Alfred Gomis teď na odkopu míče určitě posbírá nějaké cenné sekundy.
68'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Dušan Basta, přichází Adam Marušić.
67'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Simone Palombi, přichází Jordan Lukaku.
66'
Od začátku druhé půle sledujeme stále stejnou pohádku. Domácí se snaží něco vymyslet na polovině Spalu, ale marně.
65'
Alfred Gomis výborně přečetl úmysl domácích fotbalistů a bez větších problémů chytá centrovaný míč rovnou do svých rukavic.
63'
Sergej Milinković-Savić se teď na sebe hodně zlobí, protože byl hodně netrpělivý a svou zbytečnou kolmicí pouze odevzdal míč soupeři.
62'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Alberto Paloschi, přichází Marco Borriello.
61'
Centrovaný míč od rohového praporku ale skončil pouze v rukavicích brankáře Tomase Strakoši.
60'
Hostům se teď vůbec nechtělo k rozehrávce rohového kopu, za což schytali od domácích fanoušků pořádný pískot.
59'
Wallace neponechal nic náhodě a bez většího rozmýšlení odhlavičkoval centrovaný míč na rohový kop.
58'
Ciro Immobile si rovnal míč na hranici šestnáctky, jenže italský sniper prováhal vhodný moment ke střele a přišel o balón.
57'
Marco Parolo si nerozuměl se svými spoluhráči a přihrávku tak nasměřoval do špatného prostoru, kde se nikdo nenacházel.
56'
Tak tohle si Ciro Immobile za rámeček rozhodně nedá! Domácí fotbalista se dostával do hodně slibné příležitosti, jenže v poslední fázi kličky si nešikovně ukopl balón.
55'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Marios Oikonomou, přichází Michele Cremonesi.
54'
Spal se v této pasáži utkání v podstatě jenom brání a odkopává míče daleko do bezpečí.
53'
Z rozehrávky rohového kopu ale žádná hrozba nebyla. Míč doplachtil pouze na hlavu jednoho z bránících hráčů.
52'
Hlavičkový pokus Cira Immobileho musel Alfred Gomis vyškrábnout konečky prstů na rohový kop. Domácí vstoupili do druhé půle hodně aktivně.
51'
Tak tohle byl ukázkový "strom" v podání Wallaceho. Ten se postavil do cesty sprintujícímu Luca Morovi. Za svůj zákrok obdržel od rozhodčího žlutý kartónek.
50'
Ciro Immobile se dožadoval po souboji s Francescem Vicarim odpískání pokutového kopu. Rozhodčí jeho volání ale nevyslyšel.
49'
Lazio kombinovalo s míčem těsně před šestnáctkou Spalu. Po špatné přihrávce ale skončil balón u gólmana Alfreda Gomise.
48'
Simone Palombi se pokusil o střelu z první, jenže rána mu vůbec nesedla a míč tak skončil pouze někde na tribuně.
47'
Přetažený centr Filippo Costy skončil pouze za brankovou čárou. Tomas Strakoša si bere míč a bude odkopávat od své brány.
46'
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut v nové sezóně Serie A. Oba celky vstoupily do zápasu hodně nervózně, což se projevilo také na úvodních minutách utkání. Po hodně nepřesnostech se ale do první velké příležitosti dostali překvapivě hosté. Po rozehrávce rohového kopu se k míči dostal Federico Viviani, který nastřelil přízemní ranou tyč. Od té doby na hřišti převládali spíše domácí. Přetaví Lazio svůj tlak ve druhém poločase v gól, nebo se dočkáme překvapení v podobě nějakého bodu pro Spal? To vše se dozvíme po poločasové přestávce. Druhá polovina utkání začne přibližně v 21:50.
45+1'
45'
Hlavní rozhodčí zápasu se rozhodl nastavit přesně jednu minutu navíc. Máme před sebou tak posledních šedesát sekund první půle.
45'
Ciro Immobile vyzkoušel pozornost gólmana Spalu, když se do míče opřel na hranice šestnáctky z voleje. Pokus ale Alfred Gomis bravurně zneškodnil.
44'
Míč z rohu ale zaplachtil pouze nad bránu, a tak se bude odkopávat od svatyně Alfreda Gomise. Hodně špatně zahraný roh.
43'
Těsně před koncem první půle si rozehrávku rohového kopu vyzkoušejí také domácí.
42'
Centrovaný balón se od rohového praporku snesl přesně na zadní tyčku, kde výborně vyčkával Sauli Väisänen. Jeho pokus ale skončil těsně nad.
41'
Francesco Vicari utekl domácí obraně po pravé straně a vybojoval pro svůj tým rohový kop. Hosté na rohové kopy zatím jednoznačně vedou.
40'
Fotbalisté Spalu se snaží hrozit především z rychlých protiútoků. Co jiného jim proti Laziu také zbývá.
39'
Marco Parolo se snažil obejít obránce Spalu pomocí elegantní klička. Efektivita se však nesešla s úspěšností.
38'
Střela Luise Alberta ze standardní situace se točila přímo pod horní tyčku. Alfred Gomis ale výborným zákrokem vytlačil míč na rohový kop.
37'
V utkání se nám začíná přiostřovat. Jeden nedovolený zákrok střídá druhý. Domácí nyní budou zahrávat poměrně zajímavou standardní situaci.
35'
Sergej Milinković-Savić zasáhl loktem v souboji s Manuelem Lazzarim hodně nešikovně krk soupeře, což samozřejmě nemohlo uniknout očím sudího.
34'
Hlavičkový pokus Sergia Floccariho směřoval pouze do středu brány. Tomas Strakoša tak se zákrokem neměl sebemenší problém.
33'
Domácí parádně zdvojili pronikajícího Alberta Paloschiho, jenže rozhodčí jim odpískal nedovolený zákrok. Hodně přísné a sporné rozhodnutí hlavního arbitra.
32'
Manuel Lazzari schytal pořádnou ránu zezadu přes kotníky. Rozhodčí hodně důrazně napomíná domácí fotbalistu. V dalším takovém případě se už bude žlutit.
31'
Lazio sice kombinuje s míčem na polovině soupeře, ale útočení celku z Říma je hodně bezzubé.
29'
Hosté měli další možnost rohového kopu. Tomas Strakoša ale tentokráte nepřipustil žádné komplikace a vyboxoval míč daleko do bezpečí.
28'
Ciro Immobile si hezky vytáhl gólmana Spalu ven z brány, jenže ani na dvakrát se mu nepovedlo dopravit míč do sítě! Šance domácího celku ale začínají přibývat.
27'
Luis Alberto byl v souboji hodně pozdě a muselo mu být jasné, že pronikajícího protihráče může zastavit pouze za cenu faulu. Na útočné polovině to je ale hodně zbytečný zákrok.
26'
Na stadionu teď bylo po delší době trochu vzrušení. Ciro Immobile dobíhal vyraženou střelu, jenže zdvižený praporek rozhodčího signalizuje zcela jasně ofsajd.
25'
Domácí fotbalisté se snaží projít přes domácí obranu, ale zatím se jejich snažení potkává s velkou marností.
22'
Senad Lulić se hodně rozčiluje, protože rozhodčí mu podle něj hodně ukřivdil v souboji s Pasqualem Schiattarellem.
21'
Po poměrně divokém a nervózním začátku zápasu se nám hra uklidnila a hraje se momentálně ve středu pole.
20'
Sergej Milinković-Savić si výborně sběhl do pokutového území, kde jej našel jeden ze spoluhráčů. Hlavička skončila jen pár čísel od levé tyčky.
19'
Luca Mora měl míč na kopačce a mohl osvobodit své mužstvo z velkého tlaku. Balón ale skončil pouze v zámezí.
18'
Fanoušci Lazia se teď dožadují odpískání pokutového kopu. Ciro Immobile si ale škobrtl o nohu sám, a tak bylo rozhodnutí rozhodčího správné.
16'
Domácí tlak na bránu soupeře zastavila až píšťalka hlavního sudího. Ten totiž viděl v pokutovém území útočný faul.
15'
Alfred Gomis si teď připsal další dobrý zákrok v krátkém časovém intervalu. Stefan Radu pronikl obranou přes střed, odkud se taky odhodlal ke střele. Tečovaná rána nadělala hostujícímu gólmanovi velké problémy.
14'
O rozehrávku standardní situace se postaral Luis Alberto. Jeho centrovaný míč ale skončil pouze v náruči gólmana Alfreda Gomise.
13'
Ciro Immobile se ocitl na trávníku po souboji s Francescem Vicarim. Rozhodčí bez váhání foukl do své píšťalky a bude se tak kopat proti bráně Spalu.
12'
Hosté se mohli hnát do rychlého protiútoku, jenže Sergio Floccari zkušeně zasekl a přihrává dozadu na svého kolegu v obraně.
11'
Stefan Radu si teď absolutně nerozuměl se svými spoluhráči a přihrávka tak směřovala pouze do "území nikoho".
10'
Dalekonosná střela Ciro Immobileho skončila pouze v reklamních panelech vedle brány. Alfred Gomis tak bude odkopávat od své svatyně.
8'
Málem jsme měli postaráno o pořádnou zápletku! Hosté překvapili Lazio a rozehráli rohový kop nakrátko. Do pokutového území si potom sběhl Federico Viviani a přízemní ranou orazítkoval tyč! Na stadionu to na tribunách pořádně zahučelo!
7'
Fotbalisté Spalu si ale hry s míčem moc dlouho neužili. Hned druhá přihrávka byla nepřesná a balónu se tak opět zmocňují domácí.
6'
Wallace nechtěl ponechat nic náhodě, a tak raději zakopl míč za autovou čáru. Hosté se tak poprvé podívají s balónem na polovinu soupeře.
5'
Už úvodní minuty zápasu napovídají, jak asi bude dnešní utkání vypadat. Domácí hráči kombinují s balónem na polovině soupeře a snaží se ohrozit bránu Spalu.
4'
Stefan Radu byl faulován v hlavičkovém souboji s Luca Morou. Domácí si již staví balón za hranicí poloviny a budou rozehrávat.
3'
Úvodní vteřiny utkání jsou ve znamení velkých nepřesností. Jedna špatná přihrávka střídá druhou.
2'
Nepřesná nahrávka Dušana Basty skončila pouze na hlavě bránícího Sauliho Väisänena. Ten uklidňuje situaci a přihrává dozadu na brankáře.
1'
Po pár přihrávkách na polovině soupeře ale přišla nepřesnost a balón tak skončil pouze u kopaček gólmana Alfreda Gomise.
1'
Domácí hráči se ujali rozehrávky ve středovém kruhu a ihned přecházejí do útočné fáze.
1'
Fotbalisté obou celků už jsou na hrací ploše. Utkání za malý okamžik začne.

S. S. Lazio: Strakoša – Wallace, de Vrij, Radu – Basta, Parolo, Alberto, S. Milinković-Savić, Lulić (C) – Palombi, Immobile.
Náhradníci: Vargić, Guerrieri – Bastos, J. Lukaku, Hoedt, Marušić, F. Caicedo, Luiz Felipe, Di Gennaro, Murgia, C. Lombardi, Patric.

Spal: A. Gomis – Oikonomou, Vicari, Väisänen – Lazzari, Schiattarella, Viviani, Mora (C), F. Costa – Floccari, Paloschi.
Náhradníci: Marchegiani, Poluzzi – Cremonesi, Gasparetto, Antenucci, Konate, Mattiello, Schiavon, Rizzo.
Spal

Klub, který je postrachem všech investorů, se po více než čtyřiceti letech vrací zpět do Serie A! Poslední prvoligové utkání fotbalisté Spalu odehráli v květnu roku 1968. Od té doby stihl klub už třikrát zbankrotovat. Celek ze severu Itálie byl v roce 2013 blízko dalšímu krachu, jenže stal se takový malý zázrak. Spal se z finanční krize oklepal a o pár let později slavil postup do nejvyšší ligy.
S. S. Lazio

Loňský rok nebyl pro Lazio až tak povedený. Fotbalový tým z Říma se umístil v Serii A na pátém místě, čímž si zajistil postup do skupinové fáze Evropské ligy. Letos jsou ale cíle týmu rozhodně vyšší. Simone Inzaghi o letní pauze poměrně posílil, což se projevilo už v Superpoháru. Lazio totiž ve finálovém utkání minulý týden porazilo našlapaný Juventus 3:2. V 93. minutě rozhodl o výhře Alessandro Murgia. Na úvod sezóny tedy parádní skalp a hodně cenná trofej do sbírky! Bude zajímavé sledovat, jak si Lazio povede v nové sezóně. Na úvod italské ligy ho totiž čeká nováček ze Spalu.
Nádherný nedělní večer při sledování 1. kola italské Serie A. Fanoušci kvalitního fotbalu se konečně dočkali, neboť právě o tomto víkendu odstartovala nejvyšší italská fotbalová soutěž. My se společně zaměříme na zápas mezi Laziem a Spalem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62