Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Chievo - 8. dubna 2018   15:00

Neapol
89' Milik (L. Insigne) • 90+3' Diawara
2:1
(0:0)
Chievo
Chievo
73' Stępiński  (Giaccherini)
Neapol
Reina – Hysaj, Tonelli, Koulibaly, Rui – Allan (71. P. Zieliński), Diawara, Hamšík (C) (64. Milik) – L. Insigne (C), D. Mertens (90+5. Rog), Callejón.
Manganiello – Tolfo, Di Iorio
Stadio San Paolo, Neapol
Chievo
Sorrentino – Depaoli, Tomović, Bani, Gobbi – N. Rigoni, Radovanović (C), Bastien – Giaccherini (82. Léris) – Meggiorini (53. Stępiński), Inglese.

Já vám děkuji za pozornost. Doufám, že jste se příjemně bavili, tak jako já, a budu se těšit zase někdy příště.
Dnešním utkáním vás provázel Ondřej Zoubek.
Držení míče: 76 % : 24 %.
Střely na branku: 12:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 14:0. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 7:12.
Byli jsme svědky naprosto úžasného utkání, které bylo plné šancí.
Když Stepinski rozvlnil síť domácích, na stadionu to ztichlo. Jenže Chievo nedokázalo ustát obrovský tlak domácích, kteří bojovali do posledníh možné chvíle. Nejprve Milik v 89. minutě hlavičkou srovnal na 1:1, i bod by byl však málo. Byl to Amadou Diawara, který v poslední šanci utkání, konkrétně ve třetí minutě nastavení, otočil výsledek zápasu!
90+5'
90+5'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Marko Rog.
90+3'
Neapol právě vstřelila branku!
Dnešní utkání je naprosto šílené a potvrzuje to jeho závěr! AMADOU DIAWARA dostal dost prostoru a centrovaný míč od rohového praporku si zpracoval a technicky zamířil na zadní tyč, tady Sorrentino neměl šanci – 2:1!
90+2'
Naprosto neskutečný zákrok Sorrentina! To je muž utkání, jednoznačně! Teď totožně jako Insigne centroval Zielinski, našel hlavu Milika, ale Sorrentino zázračně vyráží!
90+1'
Sudí nastaví 3 minuty!
90'
Žlutou kartu dostává Lorenzo Insigne (SSC Neapol).
89'
Naprosto zaslouženě domácí srovnávají! Neskutečným centrem z hlouby pole se prezentoval Lorenzo Insigne, který našel přesně hlavu svého spoluhráče, kterým byl ARKADIUSZ MILIK, který se prosadil po svém vážném zranění kolene. Je srovnáno – 1:1!
88'
Zielinski se cpal do zakončení, jeho ránu však dokázal obranný val zablokovat.
87'
To je neskutečný tlak, kterým se prezentují domácí. Insigne teď vybídl Callejóna, ale ten ve vápně nezvládl první dotek s míčem.
85'
Další obrovskou šanci měli domácí! Insigne si naběhl na míč za obranu a z voleje naservíroval míč do malého vápna na Milika, před kterým zývala prázdná brána! Bani však skočil do trajektorie přihrávky a situaci zachránil!
84'
Zielinski natáhl ze střední vzálenosti, tentokrát Sorrentino zůstal v klidu, míč letěl nějaký ten půl metr mimo tři tyče.
83'
Další zakončení z kopaček domácích. Tentokrát to byl Dries Mertens, který skákavý míč napálil z dobrých 25 metrů na bránu, jeho střele moc nechybělo, snad nějaký ten decimetr níž a Sorrentino by měl co dělat!
82'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Emanuele Giaccherini, přichází Mehdi Léris.
81'
Parádně se uvolnil Lorenzo Insigne, který si navedl míč na pravou nohu a napálil míč na bránu. Sorrentino se pořádně protáhl, ale ani tento pokus síť nerozvlnil!
79'
Tlak domácích sílí, k větší šanci se však ne a ne dostat.
78'
Fanoušci Neapole teď museli přihlížet dalšímu útoku hráčů Chieva, ale ti se tentokrát do vápna vůbec nedostali.
76'
Žlutou kartu dostává Roberto Inglese (Chievo Verona).
75'
Tonelli hlavičkou z rohového kopu nastřelil břevno brány Sorrentina! V zakončení mají domácí velkou smůlu.
73'
Chievo právě vstřelilo branku!
Neskutečná záležitost! Chievo prakticky z první šance svého zápasu vstřelilo branku. Byl to rychlonohý Giacghcerini, který vystihl slabou přihrávku Koulibalyho a vedl protiútok se svého týmu. Předložil míč pro svého spoluhráče, kterým byl MARIUSZ STEPINSKI, a ten vymetl růžek brány – 0:1!
72'
Krásnou přihrávkou se blýsknul Milik, jenže rychlý míč nezastihl na hřišti ani takový dravec jakým je Dries Mertens.
71'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Allan, přichází Piotr Zieliński.
70'
Milik se dostal z ničehož nic za obranu soupeře a chvátal tváří v tvář proti Sorrentinovi, který jeho pokus neskutečným zákrokem zneškodnil. Neapol se v zakončení dnes trápí!
68'
Z toho znovu nevyplynulo žádné nebezpečí, naopak to byl Koulibaly, který si připsal faul do svých kolonek.
67'
Dries Mertens chtěl zamotat hlavu Gobbimu, to se mu sice z části povedlo, jeho centr však italský bek dokázal zblokovat na roh.
66'
Na hřišti zůstal ležet Diawara, kterému kotník přišlápl dotírající Rigoni.
65'
Bastien si dobře narazil s Inglesem, a už už to vypadalo, že se dostane do zakončení, byl to Koulibaly, který jejich kombinaci přerušil.
64'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Arkadiusz Milik.
61'
Marek Hamšík se pokusil překvapit Sorrentina z 25 metrů, jenže tento výborně chytající golman míč schoval do rukavic.
60'
A byli jsme svědky i první velké šance na druhé straně hřiště. Tedy alespoň na oko, protože sudí odmával ofsajd a všechny rozpaky domácích fanoušků jsou ty tam.
58'
Tak jakoby jsme to zakřikli, toto byla největší šance utkání, o tom není pochyb! Přetažený rohový kop do vápna vrátil jeden z domácích hráčů a Sorrentino vyškrábl dloubák prakticky z brankové čáry. Další dorážky se do brány nedostaly. Obrovská šance!
56'
Hra teď byla často přerušována a na tempu na hřišti se to přece jen podepisuje.
55'
Žlutou kartu dostává Emanuele Giaccherini (Chievo Verona).
54'
Žlutou kartu dostává Mário Rui (SSC Neapol).
53'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Riccardo Meggiorini, přichází Mariusz Stępiński.
51'
Dries Mertens si neporadil s vypjatým momentem! Jeho tvrdou ránu vyráží Sorrentino, který je pro Chievo velmi důležitým opěrným bodem!
50'
Dries Mertens se prosmýkl kolem Depaoliho a byl faulován. Kopat se bude penalta!
Proč ale sudí nevytáhl druhou žlutou kartu za evidentní stažení rukama je záhadou.
49'
Ofsajd, v tom se dnes již počtvrté objevil hráč ve žlutém dresu.
48'
Hysaj našel nádhernou přihrávkou Insigneho, který jakoby ani nechtěl dát branku. Z dobré pozice na vstřelení branky vypálil slabě a doprostřed, to může mrzet.
47'
Insigne počkal na Ruie, který za ním provedl tandem a převzal si míč, centr, z jeho jinak vytříbené levačky, letěl za bránu.
46'
První poločas je za námi a my viděli poměrně zajímavý fotbal, o tom není pochyb. Jednoznačnou převahu mají domácí, do dobrých šancí se dostal Dries Mertens nebo Lorenzo Insigne, brankář Sorrentino ale zatím nemusel vytáhnout z rukávu nějaký extra zákrok.
45'
45'
Mertens dostal do vápna skvělou přihrávku z kopačky Insigneho, Dries Mertens pak skvěle tečoval míč skoro v malém vápně, Sorrentino se musel natáhnout, ale míč chytil!
44'
Diawara skvěle našel Insigneho pěkným dloubáčkem, jenže domácí střelec si pomohl v souboji rukama a sudí píská útočný faul.
42'
Teď už Sorrentino zasahovat musel, to když se Insigne dostal do zakončení ze záklonu ve vápně, jeho střele chyběla dostatečná razance.
41'
Meggiorini vyhrál těžký souboj s Koulibalym, jeho prodloužení míče ale nikdo nenásledoval.
40'
Giaccherini se pokusil ohrozit Pepeho Reinu v bráně, to se však nepovedlo, stejně jako jeho střela.
38'
A znovu se siť rozvlnila po zásahu míče z boku! Tentokrát to byl Lorenzo Insigne, který se uvolnil a z velkého úhlu se pokusil tvrdou ranou propálit Sorrentina, ten však znovu nemusel zasahovat.
37'
Neskutečně aktivní Insigne si na svá bedra vzal až příliš velké sousto. Tři hráče za sebou se mu nepodařilo obejít.
36'
Mertens si dobře vyměnil míč s Allanem a vypadalo to, že bude střílet. Allanova přihrávka však ztroskotala na Rigonim.
35'
Hamšík dostal míč ve vápně a rozhodl se vypálit nártem na bližší tyč. Sorrentino zasahovat nemusel, míč totiž rozvlnil síť pouze z boku.
34'
Faulovaný Callejón na polovině hřiště. O to se zasadil Gobbi, který jistě mohl za své stažení vidět kartu, sudí Magnaniello se tak ale nerozhodl.
33'
Insigne vedl útok domácích po levém křídle, předal míč Mertensovi a už už to vypadalo, že se dostane do zakončení. Radovanovič se však rychle vrátil a nebezpečí odvrátil.
32'
Lorenzo Insigne efektní a zároveň efektivní patičkou poslal do vápna Hamšíka, který se tentokrát odhodlal ihned střílet. Byl to zase Tomovič, který schytal míč do svého hrudníku a zablokoval tak ránu, která by jinak pořádně prověřila Sorrentina.
31'
Marek Hamšík se s míčem dostal až do vápna, kde však nastřelil hostujícího obránce, který se mu vložil do centru.
30'
Slušně zaplněné tribuny teď sledovaly, jak se Meggiorini znovu k míči nedostal, protože obrana domácích zatím působí jako tvrz.
28'
Před Allanem se doslova otevřela dálnice, proto ji neváhal využít. Následný dloubáček na Hamšíka měl oči, slovenský záložník se k míči na poslední chvíli nedostal, to když ho ubránil Tomovič.
27'
Neapol musí zůstat trpělivá. Obléhání vápna hostí pokračuje, často se však přemění v množství pasivních přihrávek.
26'
Bastien se dopustil nedovoleného zákroku, který fanoušci ocenili hromadným bučením.
24'
Neapolská křídla jsou neskutečně aktivní, teď to byl Mario Rui, který poslal do vápna již několikátý centr, Hamšík však ve vápně svůj souboj nevyhrál.
23'
Insigne natáhl ke střele z dobrých 30-ti metrů, před Sorrentinem ještě míč skočil o zem, ale tento zkušený golman v klidu míč chytá do koše.
22'
Callejón se na pravé straně uvolnil a vypálil. Jeho střela však Sorrentinovu svatyni vůbec nemohla ohrozit, protože to byl Gobbi, který míč zablokoval.
21'
Sorrentino dává svým spoluhráčům prostor na vydechnutí, míč za obranu totiž zalepil do svých rukavic.
20'
S velkým přehledem kombinují domácí na polovině soupeře. Hráči Chieva se zatím dobře posouvají v bloku, a tak kreativní hráči jako Hamšík a Allan často nenajdou prostor k finální přihrávce.
18'
Ten se ale nepovedl. Míč se kroutil tolik, že překročil brankovou čáru a Sorrentino bude odkopávat od své svatyně.
17'
Hamšík našel dlouhým míčem Insigneho, který měl ale perfektní první dotek! Centr na rohový kop srazil Tomovič.
16'
Tak to byla slušná šance! Insigne dostal dost prostoru, aby v klidu odcentroval. Na zadní tyči se k vyššímu míči dostal José Callejón a vystřelil z voleje, bránu ale přestřelil.
15'
Hamšík hledal Insigneho, který se mu pěkně nabídl. Dloubáček skončil na zádech nic netušícího Depaoliho.
14'
Ne, tak toto se domácím nepovedlo a s odpovědí mohou přispěchat hosté, kteří se konečně dostali na delší časový úsek k míči.
13'
Fabio Depaoli byl v souboji s hbitým Insignem příliš pozdě, proto Neapol bude kopat volný kop.
12'
Žlutou kartu dostává Fabio Depaoli (Chievo Verona).
12'
Kotník Mertense se pořádně prohl, když mu na něj došlápl hostující hráč. Tento rychlík se však ihned oklepal a bude pokračovat.
11'
Ofsajd, v tom se nacházel nejlepší střelec hostí Inglese.
10'
Marek Hamšík předal míč na kopačku Mertense, který znovu hledal svého parťáka, Bani byl na správném místě a šanci utnul.
8'
Marek Hamšík se zlobí sám na sebe, kdyby jeho přihrávka byla o trochu přesnější, mohl postupovat jeho spoluhráč ze strany sám až do vápna.
7'
Mario Rui hledal křížem Callejona, ten hlavičkoval míč zpět do vápna, kde se pohyboval Mertens, ten se k míči ale nedostal.
6'
První pokus se nezdařil, Callejón a spol rozehrávku rohu překombinovali, dostali však ještě jednu šanci. Španělský štírek se proto pokusil centrovat rovnou do vápna, mnoho škody ale jeho spoluhráči ve vápně nenapáchali.
5'
První velmi pohledná akce na jeden či dva doteky. Dries Mertens prostrčil na Insigneho, který nabídl míč Callejónovi, jehož centr byl zblokovaný na roh.
4'
Vysoko napadající hráči v modrých dresech dělají obraně hostí problémy. Teď do byl dokonce Sorrentino, který měl co dělat, aby míč uklidil do bezpečí.
3'
Insigne pressoval hodně vysoko a míč vybojoval z kopačky Tomoviče, který si dával na čas.
2'
Jsou to možná trochu podceňovaní hosté, kteří otevřeli svoji rozehrou dnešní duel. Úvodní nákop z kopačky Tomoviče však minule svůj cíl.
1'
-2'
Hráči již jsou připraveni na hrací ploše, domácí ve své klasicky světle modré, stejně tak Chievo přijelo ve své oblíbené sadě dresů, a ta je žlutá.

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Tonelli, Koulibaly, Rui – Allan, Diawara, Hamšík (C) – L. Insigne, D. Mertens, Callejón.
Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Leandrinho, Chiricheş, Ch. Maggio, Machach, Milić, Milik, Ounas, Rog, P. Zieliński.

Chievo Verona: Sorrentino – Depaoli, Tomović, Bani, Gobbi – N. Rigoni, Radovanović (C), Bastien – Giaccherini – Meggiorini, Inglese.
Náhradníci: Confente, Seculin – Cesar, Dainelli, Gamberini, Gaudino, P. Hetemaj, Léris, Pellissier, Pucciarelli, Stępiński, Vignato..
Chievo Verona
Hosté se do vod, kde se bojuje o záchranu, zapletli jen svými nevýraznými výkony. Chievu patří až 14. pozice tabulky s 29 body, přičemž patnácté Cagliari a šestnácté Sassuolo má stejný bodový příděl. Na 18. místě, prvním sestupujícím, je prozatím Crotone, které ale bude chtít udělat maximum, aby se ještě zachránilo. Konkrétně Chievo má náskok na sestupové bažiny jen 5 bodů.

A aby také ne, vždy po krátké zimní přestávce přišla naprosta šílená bilance. Ze šestnácti odehraných zápasů odcházelo Chievo hned 11x poraženo! Dvě výhry a tři remízy jsou málo a právě proto jsou hosté v tabulce tak nízko!

Pokud si zanalyzujeme poslední měsíc, tak Chievo v městském derby odevzdalo své body Hellasu za porážku 1:0, AC Milán uhájil San Siro a vyhrál 3:2. Poslední dvě utkání však značí stoupající tendenci ve výkonech. Chievo totiž doma porazilo Sampdorii 1:0, když muselo utkání otáčet poté, co Quagliarella proměnil ve 26. minutě penaltu. Castro a Hatemaj se postarali o výhru 2:1 až v závěru utkání.

Co však může kouče Marana Rolanda mrzet obzvlášť je poslední ligový duel. Sassuolo si ze hřiště Chieva odvezlo bod, ale jakým způsobem! V 72. minutě vstřelil domácí Giaccherini vedoucí branku oslabenému soupeři, který více než třičtvrtě utkání hrál v desíti, jelikož Adjapong uviděl již ve 29. minutě červenou kartu. Aby toho nebylo pro hosty málo, v minutě 84. druhou žlutou obdržel Magnanelli a vypadalo to, že je rozhodnuto. Opak byl pravdou. Remízu hostům vystřelil v páté minutě nastavení Cassata!

Nejlepším střelcem týmu je Roberto Inglese, který se ve 28 zápasech prosadil hned 9x. Castro, Birsa nebo Cacciatore mají na svém kontě 3 zásahy.
SSC Neapol
Maurizio Sarri je mírně řečeno nahněván. Jeho tým ztratil výsadní postavení na první příčce Serie A, a to jen díky tomu, že obdarovali po zimní pauze nejeden tým z nižších pozic nějakým tím bodem.

SSC Neapol okupuje momentálně druhou pozici se 74 body, které jim dávají luxusní náskok na 3. AS Řím celých 14 bodů. Nehledě na to, že ani ten si nepotykal s tou nejlepší formou. Na první Juventus Neapol dělí již více než jeden zápas, konkrétně pak 4 body. Juventus tak má svoji pozici ve svých rukou a bude záležet i na jeho výkonu.

Za zmínku stojí parádní skóre 64:20, které ukazuje, že svěřenci Sarriho předvádí skvělý fotbal, na který je radost se dívat. Jak jsem již naznačil, klopýtnutí přichází po zimě.

V průběhu posledního měsíce Neapol odevdala všechny tři body právě hostujícímu AS Řím za prohru 2:4. Těžký zápas v Miláně proti Interu skončil bez branek a domácí výhru nad Janovem musel zachraňovat obránce Raul Albiol.
Poslední duel pak byl zklamáním. Sassuolo, které bojuje o přežití v soutěži, dokázalo ubojovat na svém hřišti bod, a mohlo být i lépe! Byl to štírek Politano, který ve 22. minutě otevřel skóre, José Callejon srovnal stav až v minutě 80.

Nejlepším střelcem týmu je se skvělou bilancí jednačtyřiceti odehraných duelů a jednadvaceti vstřelených branek Dries Mertens. Přes deset branek se v součtu všech soutěží přehoupl i Lorenzo Insigne či rychlonohý José Callejón. První jmenovaný zaznamenal branek třináct, španělský křídelník pak rovných deset.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62