Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Chievo - 29. října 2017   15:00

Sampdoria
20' Linetty  • 26' Torreira  • 44' D. Zapata (Quagliarella) • 85' Torreira
4:1
(3:1)
Chievo
Chievo
24' Cacciatore  (Birsa)
Sampdoria
Viviano – Sala, Silvestre, G. M. Ferrari, Strinić – Linetty (88. Verre), Torreira, Praet (67. É. Barreto) – Caprari (61. G. Ramírez) – Quagliarella, D. Zapata.
D. Doveri – F. Valeriani, D. Rocca
Stadio Luigi Ferraris, Janov
Chievo
Sorrentino – Cacciatore, Dainelli, Tomović, Gobbi – L. Castro, Radovanović (83. Pucciarelli), Bastien (76. Garritano) – Birsa – Meggiorini (71. Pellissier), Inglese.

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek víkendu a dobrý start do nového týdne. U dalších onlajnů se těším na počtenou.
Statistiky utkání:
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:7. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 9:11.
Duel je u konce a domácí Sampdoria se raduje z důležitých tří bodů a pokračuje ve skvělém vstupu do sezóny! O vítězství domácích rozhodla produktivita v prvním poločase. Janov své šance proměnil, Verona nikoliv. Ve druhém poločase si domácí dvoubrankové vedení hlídali, dokonce si ho pojistili. Torreira napálil odražený míč přesně k tyči a přidal svou druhou branku v utkání. Sampdoria tedy dnes zůstane na 6. místě a přiblíží se zpět k 5. AS Řím na rozdíl čtyř bodů. Chievo se po dnešku tabulkou pravděpodobně propadne.
90+5'
90+5'
Nákop Chieva skončil až v rukavicích brankáře Viviana.
90+4'
Utkání už se jen dohrává. Sampdoria kombinuje, ale tři body má v kapse a nikam se nežene.
90+2'
Ještě jedna šance pro domácí, do které se dostal Ramírez, ale zblízka Sorrentina nepřekonal! Hostující gólman vytáhl reflexivní zákrok nohou.
90+1'
Rozhodčí nastavuje pět minut.
90'
Rohový kop i pro Sampdorii, ale domácí nikam nespěchají a rozehráli nakrátko.
90'
Chievo mělo k dispozici rohový kop, který Viviano vyboxoval.
89'
Pokračuje se ve hře, Sampdoria u míče.
88'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Valerio Verre.
85'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Domácí Janov definitivně potvrzuje tři body! LUKAS TORREIRA dnes skutečně pálí. Odražený míč trefil přesně k tyči. Videorozhodčí ještě dlouho kontrolovat, jestli jeho střela nebyla tečovaná hráčem stojícím v ofsajdu. Nakonec se ukázalo, že ne, a branka platí!
84'
Centr na zadní tyč raději odklidil Gobbi na roh.
83'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Ivan Radovanović, přichází Manuel Pucciarelli.
83'
Míč znovu končí v rukavicích Viviana. Chievo se nemůže dostat do šancí a už mu zbývá jen deset minut i s nastavením.
82'
Viviano kryje hlavičku po centru Cacciatoreho z pravé strany a uklidňuje situaci.
82'
Quagliarella se řítil do šance, ale ve vápně byl poslán k zemi. Rozhodčí však ani tentokrát penaltu nenařídil.
81'
Cacciatore nyní neobdržel na lajnu přesnou přihrávku a hosté kvůli tomu o míč přišli.
80'
Přímočará akce Chieva, na poslední chvíli ve vápně zasáhl Silvestre, který dokonce vybojoval faul na svou osobu.
79'
Quagliarella ještě zůstává po tvrdém neodpískaném zákroku na zemi a musí být ošetřován.
78'
Rozhodčí nyní pustil dva zákroky na hraně, nebo spíše za hranou, na hráče Sampdorie a Linetty poté zastavil brejk Chieva, za což dostává žlutou kartu.
78'
Ramírez se obtočil s míčem v šestnáctce, poté už však nedokázal odcentrovat.
76'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Samuel Bastien, přichází Luca Garritano.
76'
Bastien si nabíhal na dlouhý nákop, ale hrál v ofsajdu.
75'
Castro hledal centrem ve vápně volného Ingleseho, který byl nehlídaný, ale na míč těsně nedosáhl!
74'
Centr na přední tyč Chievo odvrátilo, ale hru stále kontroluje domácí Sampdoria.
73'
Domácí kontrolují hru a vybojovali další rohový kop.
72'
Žlutou kartu dostává Fabrizio Cacciatore (Chievo Verona), za držení u postranní čáry.
71'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Riccardo Meggiorini, přichází Sergio Pellissier.
71'
Centr na zadní tyči sice ještě Ramírez stihl, nic kloudného už ale s míčem nevymyslel.
69'
Sampdoria si nyní nerozuměla v rozehrávce a přišla o míč. Verona kontroluje balon, ale čas se jí rychle krátí.
68'
Linetty byl na hranici vápna poslán k zemi, ale ani teď rozhodčí nepíská a dopředu míří Chievo.
67'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Dennis Praet, přichází Édgar Barreto.
66'
Chievo se ubránilo a má další možnost snížit, rozjíždí akci z vlastní poloviny.
65'
Roh pro domácí.
65'
Na druhé straně domácí rozjeli brejk, ale Zapata na přihrávku do vápna těsně nedosáhl.
64'
Radovanović se dožadoval po zákroku ve vápně pokutového kopu, ale rozhodčí zůstává v klidu.
63'
Quagliarella se dostal k odraženému míči a technicky chtěl zakončit na zadní tyč, o kousek minul.
62'
Dopředu zamířili domácí, konkrétně Gobbi, a vybojoval pro Janov rohový kop.
61'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Gastón Ramírez.
60'
Zapata chtěl vyrazit dopředu, ale rychle ho nedovoleně zastavil Dainelli, který dostává žlutou kartu.
60'
Centr do šestnáctky Sampdorie domácí obrana odvrátila.
59'
Zapata si nabíhal za obranu, ale k míči měl dál, než Dainelli, který situaci dobře pohlídal.
58'
Sampdoria se znovu ubránila a bude vhazovat.
57'
Verona se rychle dostala do další akce a vybojovala znovu rohový kop.
57'
Centr do šestnáctky dokázal do bezpečí vyboxovat Viviano.
56'
Domácí odvrátili na roh.
56'
Strnić se dopustil faulu na Cacciatoreho, přímý kop pro Chievo.
55'
Stadionem to jen zahučelo! Zapata napřáhl daleko za hranicí šestnáctky a skákavá rána jen těsně minula levou tyč!
55'
Centr Meggioriniho z levé strany skončil až nad bránou.
54'
Ale domácí nerozehráli dobře a o míč přišli.
53'
Caprari podražen, je tu zajímavá standardka pro Sampdorii.
52'
Tlak Sampdorie k další brance nevedl. Torreira je střelecky při chuti a zkoušel to znovu z velké dálky, tentokrát však nemířil vůbec přesně.
51'
Inglese se dopustil útočného faulu proti Torreirovi a akce Chieva je tak přerušena.
50'
Zapata táhl rychlý brejk Sampdorie, ale neodcentroval na nabíhajícího Quagliarellu vůbec přesně.
49'
Z rohového kopu nebezpečí nepřišlo.
48'
Zajímavá šance pro Sampdorii hned v úvodu poločasu! Caprari se dostal v souboji s hostujícím obráncem ke střele, ale Sorrentino předvedl výborný zákrok nohou.
47'
Inglese se prokličkoval ke střele z levé strany, ale Viviano byl včas na zemi a dokázal zasáhnout.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
Divoký první poločas je u konce a Sampdoria vede nad Chievem 3:1! Takový fotbal musí fanoušky bavit. Šance střídala šanci, a gól vystřídal gól. Střelecky aktivnější sice byli hosté, ale často nemířili přesně. Zatímco domácí ze tří střel na bránu vstřelili tři branky! Skóre otevřel Linetty, který napálil odražený míč pod víko. O malou chvíli později srovnal Cacciatore z rohového kopu, ale remízový stav trval jen dvě minuty. Torreira dokonale zahrál přímý kop a napálil míč do šibenice. Poté Verona nevyužila další šanci a Janov to znovu potrestal. Krásnou akci po levé straně zakončil Zapata do prázdné brány.
45'
44'
Těsně před koncem první půle jde Sampdoria do dvoubrankového vedení! Domácí využili krásnou akci po pravé straně. Quagliarella dostal přihrávku do vápna, před bránu naservíroval výtečnou přihrávku a DUVAN ZAPATA už to měl jednoduché.
43'
Castro si nabíhal na centr z pravé strany, míč ve skluzu trefil, ale do brány už ho neusměrnil.
41'
Šance střídá šanci! Gobbi napálil odražený míč a tvrdou ranou bránu jen těsně minul!
40'
Žlutou kartu dostává Dennis Praet (UC Sampdoria), za zákrok u postranní čáry.
40'
Z něj se domácí ubránili.
39'
Inglese dostal míč do šestnáctky a vypálil i z obtížné pozice. Z otočky míč však netrefil vůbec špatně a Viviano se musel hodně natáhnout, aby vytěsnil míč na roh!
38'
Na hřišti to vře, k vidění je kromě spousta šancí i mnoho ostrých zákroků. Obětí jednoho takového se teď stal Castro.
37'
Na druhé straně si na centr naskakovali hned dva hostující hráči, avšak Quagliarella nenechal hrát nabíhajícího Zapatu a míč tečoval, navíc byl v ofsajdu.
36'
Inglese naskakoval na centrovaný míč, ale přeskočil ho brankář Viviano a ukryl míč v rukavicích.
35'
Dobrý centr do šestnáctky janovští obránci odvrátili.
35'
Meggiorini vybojoval pro Chievo rohový kop.
34'
Útočná akce hostů po levé straně přinesla jen autové vhazování.
33'
Quagliarella vyrazil dopředu, ale byl nedovoleně zastaven.
31'
Domácí rozehráli nakrátko, poté pálil Linetty, ale jeho dobrá střela v bráně neskončila.
30'
Sampdoria v tlaku a vybojovalo další roh.
29'
Rohový kop pro domácí.
28'
Mohlo být opět srovnáno! Bastien se prokličkoval až před bránu, ale poté ztroskotal na skvělém zákroku Viviana, který vyrazil míč nohou! Skutečně divoká první půlhodina.
26'
To byla neskutečná pumelice a Sampdoria znovu vede! LUCAS TORREIRA nic nevymýšlel, napřáhl z více, než třiceti metrů ke střele a krásně zakroutil míč do horního rohu! Nádherný gól!
25'
Žlutou kartu dostává Lucas Castro (Chievo Verona), za nebezpečný skluz. Přímý kop pro Sampdorii.
24'
Chievo právě vstřelilo branku!
A z něj srovnává skóre! Nejvýše vyskočil FABRIZIO CACCIATORE a neomylně uklidil míč do sítě. Po několika neproměněných šancí se Chievo prosazuje!
24'
Přímočarou akcí vybojovalo Chievo rohový kop.
24'
Útočný faul Sampdorie, u míče hosté.
23'
Mohlo být srovnáno! Inglese nadýchaným centrem vyzval k hlavičce Meggioriniho, který nebyl vůbec hlídaný, ale nedokázal zamířit přesně!
20'
Chievo sice bylo aktivnější, ale do vedení jde z první pořádné akce Sampdoria! Quagliarella chtěl z úhlu vypálit, ale nastřelil jen obránce, od kterého se míč odrazil k volnému KAROLU LINETTYMU! Ten už si s velkou šancí dokázal poradit a zblízka nedal Sorrentinovi šanci.
20'
Střelecký pokus zaznamenali i domácí, konkrétně Quagliarella, který táhl rychlý brejk Sampdorie, ale ze střední vzdálenosti nemířil přesně.
19'
Bastien využil chyby v rozehrávce Sampdorie, řítil se zleva do vápna, akci vzal na sebe a vypálil. Avšak neseřídil dobře mířidla a bránu neohrozil.
18'
Chievo je v úvodu utkání překvapivě aktivnější. Do další akce se dostával znovu Bastien, ale nepohlídal si ofsajd.
16'
V další šanci se zjevil Bastien, který dostal přihrávku zprava na penaltový puntík, ale ve skluzu přestřelil!
15'
Duván teď obdržel nepříjemný zásah vysokou nohou, ale i tady se zatím vše obešlo bez žluté karty, překvapivě.
14'
Linetty tvrdě poslal do vzduchu hokejovým bodyčekem Castra, obešlo se to bez žluté karty.
13'
První velká šance utkání! Rychlý brejk Chieva po pravé straně, Meggiorini obdržel přihrávku na střed a z dobré pozice přízemní střelou těsně minul domácí bránu!
12'
Byla z toho rychlá akce po levé straně, přihrávka Praeta do vápna si však pohlídal brankář Sorrentino.
11'
Caprari vzápětí vybojoval pro domácí autové vhazování.
10'
Quagliarella faulovaný, Sampdoria rozehrává z poloviny.
8'
Quagliarella si zaběhl za obranu a byl úplně sám proti Sorrentinovi. Šanci trestuhodně zahodil, brankář Chieva předvedl dobrý zákrok. Avšak to domácího útočníka mrzet nemuselo, pomezní rozhodčí odmával ofsajd. Opakované záběry ale ukázaly, že se pomezní mýlil, tato hraniční situace by měla být pouštěna.
7'
Domácí kombinují na vlastní polovině. Chievo moc nenapadá, brání až na vlastní polovině. Ani tak se Sampdoria nedokáže dostat blíže k šestnáctce.
6'
Meggiorini utekl po levé straně, ale hrál v ofsajdu, takže akce byla pomezním rozhodčím zastavena.
5'
Faul na půli hřiště, tentokrát se provinili domácí.
4'
Sala faulován u postranní čáry, míč pro Janov.
4'
Zapata se dostal k zajímavému centru z pravé strany, hosté odvrátili míč na poslední chvíli.
3'
Naopak dopředu vyrazil tým u Janova, ale Zapata si nezpracoval míč dobře a přišel o něj.
3'
Hosté napadli rozehrávku Sampdorie, ale míče se nezmocnili.
1'
Hned z první akce se Chievo dostalo ke střele. Z dálky to zkusil Inglese, Viviano bez problémů chytá.
1'
Sampdoria dnes bude hrát v klasických modrých dresech, veronské Chievo ve žlutých.
Hráči obou týmů jsou již nastoupeni na hrací ploše.

UC Sampdoria: Viviano – Sala, Silvestre, G. M. Ferrari, Strinić – Linetty, Torreira, Praet – Caprari – Quagliarella, D. Zapata.
Náhradníci: Puggioni, Tozzo – Dodô, É. Barreto, R. Álvarez, Regini, Verre, Bereszyński, Capezzi, Murru, G. Ramírez, Kownacki.

Chievo Verona: Sorrentino – Cacciatore, Dainelli, Tomović, Gobbi – L. Castro, Radovanović, Bastien – Birsa – Meggiorini, Inglese.
Náhradníci: Seculin, Confente – Jaroszyński, N. Rigoni, Gamberini, Garritano, Gaudino, Cesar, Bani, Pucciarelli, Depaoli, Pellissier.

Rozhodčí: D. Doveri – F. Valeriani, D. Rocca.
Ve vzájemných duelech v minulé sezóně nejdříve zvítězilo Chievo na vlastní půdě 2:1. V květnu tohoto roku poté remizovalo na janovské půdě 1:1. Povede se i dnes hostům vybojovat nějaký bod, nebo potvrdí Sampdoria roli favorita a upevní si pozici v první šestce?
UC Sampdoria
Janovský celek se aktuálně drží na 6., pohárové příčce. Na kontě má 17 bodů a to mu ještě chybí sehrát duel s AS Řím. Dobrý vstup do sezóny pro Sampdorii. Bývalý tým Patrika Schicka dokázal letos porazit Fiorentinu, Veronu, nebo třeba AC Milán. Utrpěl pouze dvě porážky. Nečekaně na půdě Udinese, kde prohrál 0:4, a naposledy v úterý na půdě milánského Interu 2:3. Domácí vedli 3:0, UC ještě utkání zdramatizovalo, ale zůstalo bez bodu.

Sampdoria má kladné skóre 18:12. Už šest branek vstřelil Fabio Quagliarella. Tři góly mají na kontě Gianluca Caprari a Kolumbijec Duvan Zapata.

Chievo Verona
Chievo na rozdíl od druhého konkurenta z Verony netrápí záchranářské problémy. Chievo se nachází ve středu tabulky, konkrétně na 10. místě s 15 body, pouze dva body za dnešním soupeřem. Má velice nevyrovnané výsledky. Dokázalo porazit Udinese, Cagliari, Fiorentinu nebo Veronu, jako outsider však moc bodů neposbíralo. Prohrálo s AC Milán i Juventusem, avšak potrápilo římské Lazio, se kterým nakonec padlo 1:2. Poslední duel Chieva je právě s AC Milán. Doma utkání vůbec nezvládlo a prohrálo 1:4. Pátou žlutou kartu navíc letos obdržel Fin Hatemaj a dnes bude chybět.

I kvůli poslední vysoké porážce má Verona záporné skóre 13:15. Nejvíce branek tohoto týmu nastřílel Roberto Inglese, konkrétně čtyři. Dvě branky mají na kontě Slovinec Valter Birsa a Argentinec Lucas Castro.
Přeji krásné nedělní odpoledne, vítejte u duelu 11. kola italské Serie A, ve kterém janovská UC Sampdoria vyzve Chievo Verona. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62