Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Janov - 7. dubna 2018   20:45

0:0
(0:0)
Sampdoria
Viviano – Bereszyński (51. Sala), Silvestre, G. M. Ferrari, Murru (11. Regini) – Praet, Torreira, Linetty – Caprari (81. G. Ramírez) – Quagliarella (C), D. Zapata.
Massa – Di Fiore, Alassio
Stadio Comunale Luigi Ferraris
Janov
Perin (C) – Biraschi, Spolli, E. Zukanović – P. Pereira, Hiljemark, Bertolacci, L. Rigoni, Laxalt – Panděv (61. Cofie) – Lapadula (88. Galabinov).

Tímto se s vámi loučím a budu se na vás těšit u některého z další zápasu Serie A. S konstatováním, že klíč od Janova nezískal žádný celek se odmlčím a přeji vám na závěr poklidný zbytek sobotního večera.
Utkání o Janov skončilo zaslouženou remízou, ale fotbal se hrál podprůměrný až nudný. Ani jeden z celků se nedostával výrazně do tlaku a dokonce si nepřipsal velkou šanci více než dvakrát. Duel nabídl fotbal píše od vápna k vápnu, a tak bod pro každý tým byl spravedlivým rozsouzením. Pokud chce Sampdoria dál sní o pohárové Evropě, musí v dalším kole výrazně přidat.
90+2'
90+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se budou hrát dvě minuty nad rámec normální hrací doby. Podaří se některému z celků ještě skórovat?
90'
Běží poslední minuta normální hrací doby a Janov se opět raduje z branky zbytečně! Jeden z hostujících hráčů zachytil střelu spoluhráče, ale nacházel se v ofsajdovém postavení.
88'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Gianluca Lapadula, přichází Andrej Galabinov.
88'
Oscar Hiljemark si dal před soupeře zkušeně tělo a snažil se si říct o faul. Ovšem hlavní rozhodčí ukazuje, že to bylo čisté, a tak Janov bude pouze vhazovat.
86'
Domácí celek útočil po levé straně, odkud přišel také centr. Po vysoký míč si došel Mattia Perin, který ukázal kdo je v šestnáctce pánem.
85'
Andrea Bertolacci se snažil o nevšední kličku, ale jak se mezi fotbalisty říká, zadrbal. Sampdoria se vrátila k míči a už vymýšlí, jak se dostat do vápna.
83'
Tak tohle vypadalo na pokutový kop, ale ještě před faulem se píská ofsajd. V tom se nacházel Luca Rigoni, který se následně dostal do šance. Hostující hráč si píchl před brankářem míč a ten jej následně srazil. Vzrušení ale bylo zbytečné.
82'
K centru z levé strany se dostal Diego Laxalt, z jehož kopačky byl míč přetažen. Janov míč následně vybojoval a bude kopat alespoň rohový kop.
81'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Gastón Ramírez.
80'
Deset minut před koncem jsme se dočkali slibné šance! Karol Linetty se z hranice velkého vápna napřáhl a jeho prudkou střelu vyrazil brankář opět na hranici šestnáctky, kde byl osamocený Gianluca Caprari. Jenže jeho slabý pokus k tyči chytá Mattia Perin.
79'
Za dlouhým nákopem do šestnáctky se vydal Duván Zapata. Domácí útočník jej zpracoval, ale pouze k hostujícímu brankáři.
78'
Gianluca Lapadula dostal přihrávku z levé strany do vápna. Místo střely z úhlu se snažil ještě najít před brankou spoluhráče, ale našel pouze soupeře. To už vypadalo hodně slibně.
77'
Ve středu hřiště sledujeme sérii nepřesností o tu poslední se postaral Janov. Domácí hráči pak uklidnili hru a snaží se prokombinovat do šestnáctky soupeře.
76'
Gianluca Caprari nejprve míč ztratil, pár vteřin na to ho získal zpět. Ale pokus z hranic vápna zablokovala hostující obrana. Začíná to vypadat, že Sampdoria se pokusí o závěrečný tlak.
74'
Sampdoria rozehrála rohový kop z levé strany hrací plochy. Ovšem centr byl přetažený a zamířil jen na hlavu bránícího hráče, která se s balonem nemazlil.
73'
Sampdoria už kombinovala na polovině soupeře, ale přišla přihrávka zpátky na obránce. Jenže po dlouhém míči zamířil míč do vápna, odkud do obránce zakončil Gianluca Caprari.
72'
Na zeleném pažitu se stále neděje nic zásadního. Hra se stále více kouskuje a hraje se blízko středové čáry. Ani jeden z celků si nevytvořil dlouhodobý tlak.
69'
Jednadvacet minut chybí do konce normální hrací doby a můžeme opět konstatovat, že žádnou velkou příležitost jsme neviděli. Hraje se spíše od vápna k vápnu, a tak se zdá, že klíč od Janova ani jeden z celků nezíská.
68'
Sampdoria se opět zmocnila balonu a kombinuje na vlastní polovině hrací plochy. Následně přišla přihrávka na levou stranu, kde o míč záhy přišla.
67'
Domácí celek po kombinaci obránců přenesl hru na pravou stranu, kde se hráč v modrém ocitl v ofsajdovém postavení. Janov bude rozehrávat z klidné pozice.
65'
Domácí obrana byla poněkud rozhozena. Luca Rigoni obešel tři soupeře a poté posunul hru doprava, odkud také přišla střela. Jenže pokus Janova zamířil opět a pouze jen doprostřed brány.
64'
Zpoza vápna se do míče opřel Gianluca Caprari, jehož spíše technický pokus mířil jen na břevno. Domácí hráč si uvědomuje, že měl vytěžit více, a tak schoval obličej do dlaní.
63'
Je za námi více než šedesát minut hry a šancí je jako šafránu. Celkově fotbal se neutrálnímu fanouškovi nemůže líbit. Jediné, co snese přísnější měřítko je atmosféra.
62'
Z dobrých třiceti metrů vypálil Fabio Quagliarella, ale jeho střela postrádala razanci, a tak v pohodě zasáhl Mattia Perin. Osobně jsem od tohoto duelu čekal mnohem více.
61'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Goran Panděv, přichází Isaac Cofie.
60'
V pokutovém území upadl Dennis Praet, jenž neustál souboj s Lucaou Rigonim. Souboj vypadal všelijak, ale hlavní sudí po poradě s asistentem pokutový kop neodpískal.
59'
Janovští vytáhli napadání ve třech lidech až na polovinu soupeře, ale domácí si i tak poradili a ženou se do útoku. Jenže přihrávka do pokutového území byla opět zastavena.
58'
Po něm dostal přihrávku do velkého vápna Duván Zapata, jenž se nejprve zasekávačkou zbavil soupeře a poté mu byl balon ukopnut do bezpečí. Už to vypadalo, že budeme moci říci konečně. Konečně by se dělo něco zajímavého ...
57'
Další útok Sampdoria začíná od obránců, ti po chvíli předali balon na levou stranu hrací plochy, kde domácí vybojovali autové vhazování.
56'
Hostující hráči získali míč u postranní čáry a rychle se sním probojovali do šestnáctky. Tam přišla přihrávka dopředu, ale hned tři Janovští se nacházeli v ofsajdovém postavení.
54'
Už to vypadalo, že se domácí po dobře vypadající kombinaci dostanou do vápna, jenže přihrávka do středu hrací plochy byla nepřesná. Janov se hnal do protiútoku, ale ten byl zastaven ještě před půlící čárou.
53'
Sampdoria se s balonem dostala těsně za půlící čáru, kde byla míče zbavena. Ale ani Janovští si balon neužili dlouho a po nákopu ho pouze odevzdali.
52'
Bartosz Bereszyński odešel z hrací plochy s hlavou dole a bylo na něm vidět zklamání z toho, že je to právě on, kdo dohrál. Ovšem vraťme se na trávník, kde kombinují obránci domácího celku.
51'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Bartosz Bereszyński, přichází Jacopo Sala.
50'
Diego Laxalt se pokusil "utancovat" hned dva soupeře, ale nakonec si na to netroufl a vymyslel pouze přihrávku zpátky. Při kombinaci Janova se spustil obrovský pískot.
49'
Domácí tábor fanoušků odpálil několik dýmonic, a tak to vypadá jako v české lize. Obraz hry je poněkud nepřehledný. Doufejme, že jej vítr brzy odvane.
48'
K odraženému míči se na hranici vápna dostal Karol Linetty, který měl dost času k zakončení. Jenže do míče se opřel špatně, a tak putoval jen dva metry vedle brány.
47'
Vypadá to, že ani jeden z trenérů nepřichystal v přestávce žádné střídání, a tak se pokračuje v sestavách z konce prvního poločasu. Nyní jsou to domácí, kteří se ženou do útoku.
46'
Hlavní rozhodčí pan Davide Massa dal pokyn k zahájení druhého poločasu, k výkopu se postavili Janovští. Po jejich pasu musel zasahovat Emiliano Viviano.
46'
První poločas moc fotbalové krásy ani šancí nenabídl. Vlastně obrovskou příležitost k gólu jsme ani neviděli. Nejblíže byl hostující Goran Panděv, ale ten stál v metrovém ofsajdu, a tak jeho gól nemohl být uznán. Hraje se spíše od vápna k vápnu a nejčastěji jsou u míče obránci Sampdorie. Doufejme, že se to v druhé části výrazně zlepší, přibudou šance a uvidíme také nějakou branku.
45+2'
45+2'
Hra se začíná kouskovat, jelikož fauly přibývají. Atmosféra na hřišti i mezi fanoušky houstne. Ale zdá se, že v prvním poločase se nic zásadního nestane.
45+1'
Žlutou kartu dostává Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria), který u potranní čáry nešetrně dohrál soupeře.
Žlutou kartu dostává Luca Rigoni (Janov CFC), jemuž hlavní sudí sečtl několik zákroků na hranici pravidel a v nejbližším přerušení vydal rozsudek.
45'
V poslední minutě prvního poločasu jsme se dočkali zakončení domácího celku zpoza vápna, ale to mířilo opět jen doprostřed brány Janova.
44'
Davide Biraschi u postranní čáry dohrál Karola Linettyho a přichází důrazné napomenutí. A je to tu znovu, opět sledujeme zdlouhavou kombinaci mezi domácími obránci.
43'
A jsou to opět zadáci Sampdorie, kteří kombinují. Nikdo z přední řad domácího celku se zadákům nenabídl, a tak přišel dlouhý nákop, jehož se zmocnil stoper Janova.
42'
Sampdoria vybojovala další přímý kop, jenže ten byl rozehrán tragicky! Centr z klidné pozice mířil do zadní části vápna, kde nebyl vůbec nikdo, a tak balon opustil hrací plochu.
40'
Sampdoria opět získala balon a obránci si ho velmi užívají. Zatím mi přijde, že právě zadáci v modrém ho mají nejčastěji, což nám šance rozhodně nenabídne.
39'
Janov se po levé straně probojoval do pokutového území, v němž jeden z hostů upadl. Ovšem kamera měla zákrok zakrytý, a tak nemůžeme posoudit, zda se jednalo o faul. Spíše ne, protože hlavní sudí byl velmi blízko a ukazuje, ať se hraje dále.
37'
Jestli někdo může být spokojen, jsou to fanoušci defenzivního fotbalu. O šancí a krásném fotbalu se totiž ani zdaleka nedá hovořit. Derby je totiž hodně svázané taktikou.
36'
Janov po nepřesné přihrávce ztratil balon na vlastní polovině, do protiútoku se hnal Duván Zapata, ale jeho přízemní centr do vápna byl odvracený. Jenže Janov poslal míč opět jen k soupeři.
35'
Andrea Bertolacci na polovině soupeře teatrálně upadl. Hlavní rozhodčí to moc dobře viděl, a tak nechal ve hře pokračovat. To se ovšem nezdá hostujícímu táboru, jenž spustil pískot.
34'
Janovští kombinují na vlastní polovině, ale jsou pod velkým tlakem. Davide Biraschi se pokusil o dlouhý nákop, ale trefil prvního soupeře, a tak budou hosté vhazovat.
33'
Atmosféra na stadionu je výtečná, ale samotný fotbal za moc nestojí. Mohl to změnit Pedro Pereira, ale jeho slabý pokus zamířil do náruče Emiliana Viviana.
31'
Hostující celek opět vrací míč na vlastní polovinu, ale rychlým nákopem se mohl vrátit k šestnáctce soupeře. Gianluca Lapadula byl tělem odstaven od míče, což se mu nelíbilo, a tak mezi ním a obráncem vznikla jemná strkanice.
30'
Třicet minut je minulostí a nutno říct, že se na zeleném pažitu moc neděje. Utkání se svázané taktikou a v obranách se moc okének neobjevuje.
29'
Pedro Pereira obešel na pravé straně dva soupeře a následně chtěl odcentrovat. To se mu nepodařilo, ale Janov zůstane u balonu, protože bude vhazovat.
28'
Duván Zapata inkasoval ránu loktem do obličeje, ale u balonu zůstávají Janovští, kteří budou vhazovat. Ovšem aut míří zpátky na obránce, kteří mezi sebou kombinují.
26'
Sampdoria se snaží kombinací mezi obránci uklidnit hru a také vylákat zataženou obranu Janova. Zprvu to vypadalo, že se to podaří, ale přihrávka do vápna byla příliš dlouhá.
24'
Žlutou kartu dostává Goran Panděv (Janov CFC), který přes lýtka podtrhl soupeře. Zprvu se zdálo, že Massa hostujícího útočníka trestat nebude. Jenže Panděv si ještě pustil pusu na špacír.
23'
Jenže centr od rohového praporku nebezpečný nebyl. Sampdoria zůstala u míče a kombinovala na levé straně zeleného pažitu, následný centr na zadní tyč našel pouze obránce.
22'
S rozhodnutím o neplatné brance byli spokojeni domácí fanoušci, kteří si oddychli. Sampdoria se po kombinaci dostala až k zakončení a bude kopat další rohový kop.
20'
V ochozech planou emoce a hlavní sudí ukazuje, že branka platit nemůže! Goran Panděv se zapomněl za obranou a stál asi v metrovém ofsajdu, a tak jeho střela po zemi k tyči už nic neznamenala.
19'
Hraje se spíše od vápna k vápnu a zatím jsme neviděli žádnou vážnější situaci. Oba celky pozorně brání a je cítit, že oba chtějí derby ovládnout.
16'
Davide Biraschi měl proti sobě hned dva soupeře a vypadalo to, že nemá kudy projít. Jenže dostal se k centru, jenž byl sražený, a tak bude Janov opět pouze vhazovat.
15'
Hostující obránci toho moc nevymýšleli a zkoušeli dlouhým pasem po levé straně zaskočit domácí obranu. Jenže Bartosz Bereszyński byl pohotový a odvrátil míč do autu.
14'
Janov útočil po pravé straně, ale přihrávku do druhé vlny zastavil jeden z domácích hráčů. Sampdoria se s balonem daleko nedostala a musí se znovu bránit.
13'
Jsou to domácí hráči, kteří jsou více u balonu, ale nyní o něj po hrubé chybě přišli. Janov se hnal k brance soupeře, ale pokus Luci Rigoniho mířil jen do míst, kde stá gólman.
11'
Sampdoria se o zakončení pokusila, ale jeden z hráčů trefil zeď, od které míč mířil na rohový kop. Jenže Mattia Perin předvedl, že má rychlé nohy a míč odkopl za postranní čáru.
11'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Nicola Murru, přichází Vasco Regini.
10'
Fauly Janova přibývají a míč je opět o něco blíže pokutovému území. Tentokrát se bude jednat o nebezpečnou standardní situaci, která už může brankáře zaměstnat.
9'
Gianluca Caprari si došel na polovinu soupeře pro faul, a tak bude rozehrávat volný kop. Ovšem centr zamířil do pravé části pokutového území, odkud ho odpálil bránící hráč.
8'
Asi z dvaceti metrů se do míče opřel Dennis Praet, nejprve to vypadalo, že míč poletí vysoko nad branku, ale balon rychle klesat, a tak to byla nakonec zajímavá střela. Ovšem pokus stejně skončil asi metr nad břevnem branky Janova.
7'
Nicola Murru odešel za postranní čáru po svým a brzy se zapojí znovu do hry. Ovšem vhazovat bude hostující celek.
6'
Hodně nešťastný moment se nyní udál na zeleném pažitu, a tak musí s pomocí přispěchat lékařský tým Sampdorie. Po vzdušném souboji upadl na zem Nicola Murru, jemuž jeden ze soupeřů dopadl na propnutou nohu.
5'
Centr od rohového praporku si našel ve vzduchu Davide Biraschi, jenž míč poslal těsně za vápno. Z tohoto prostoru přišlo zakončení, které obrana Janova dokázala zablokovat.
4'
Domácí celek využil pomocné přihrávky na Emiliana Viviana a začal tedy prakticky od nuly. Ovšem rychlým přechodem se probojoval k vápnu soupeře, kde vybojoval rohový kop.
3'
Domácí UC Sampdoria nastoupila v tradičních modrých dresech, naopak Janov CFC oblékl červeno tmavě modrou sadu dresů. Nyní jsme si vše představili a vraťme se tedy na zelený pažit.
2'
Na stadionu panuje výborná kulisa, oba celky mají početnou podporu. Doufejme, že uvidíme skvělé utkání o Janov se skvělou kulisou.
1'
Hlavní rozhodčí pan Davide Massa zahájil první poločas, k úvodnímu výkopu se postavili domácí hráči. Jenže jejich nákop na pravou stranu zastavila soupeřova obrana.
1'

UC Sampdoria: Viviano – Bereszyński, Silvestre, G. M. Ferrari, Murru – Praet, Torreira, Linetty – Caprari – Quagliarella, D. Zapata.
Náhradníci: Tozzo, Belec – J. Andersen, Regini, Sala, Strinić, Capezzi, É. Barreto, R. Álvarez, G. Ramírez, Verre, Kownacki.

Janov CFC: Perin – Biraschi, Spolli, E. Zukanović – P. Pereira, Hiljemark, Bertolacci, L. Rigoni, Laxalt – Panděv – Lapadula.
Náhradníci: Lamanna, Zima – Migliore, Rossettini, Bessa, Cofie, Lazović, I. Medeiros, Omeonga, Taarabt, Galabinov, Rossi.

Rozhodčí: Massa – Di Fiore, Alassio.
JANOV CFC (12.)

Druhý janovský celek lehce strádá a aktuálně je na dvanácté pozici. Svého dnešního soupeře bodově již nejspíše neatakuje, a tak jej čeká spíše boj o co nejlepší pozici. Rossoblu v poslední týdnu ukončili sérii bez výhry a na domácím hřišti zdolali těsným rozdílem patnácté Cagliari. Borci z hlavního města Ligurie moc branek v letošní sezóně nedali, nejlepším střelcem je se čtyřmi trefy italský forvard Gianluca Lapadula.
UC SAMPDORIA (9.)

Sampdoria zažívá celkem solidní sezónu a stále má o co bojovat. Aktuálně jsou Blucerchiati na deváté fleku se ztrátou čtyř bodů na šestý AC Milán, jenž je posledním postupujícím do kvalifikace o Evropskou ligu. Nebýt tří proher v řadě v posledních pěti zápasech na tom mohli být fotbalisté Sampdorie ještě lépe. Naposledy ale svěřenci Marca Giampaola zdolali Atalantu a ukončili sérii proher. Lídrem týmu je zkušený útočník Fabio Quagliarella s osmnácti zásahy a pěti asistencemi.
Krásný den všem fanouškům italského fotbalu! Dnes budeme sledovat třaskavé janovské derby mezi Sampdorií a Janovem. Oba celky dělí sice jen tři místa, ale propastných třináct bodů. Lépe na to jsou domácí, kteří ještě zabojují o poháry.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62