Serie A - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Udinese - 25. února 2018   15:00

Sampdoria
35' Silvestre (Caprari) • 83' D. Zapata (R. Álvarez)
2:1
(1:0)
Udinese
90+5' Silvestre (vl.)
Sampdoria
Viviano – Bereszyński (85. J. Andersen), Silvestre, G. M. Ferrari, Murru – É. Barreto, Torreira, Linetty – G. Ramírez (44. R. Álvarez) – Quagliarella (C), Caprari (69. D. Zapata).
A. Damato – S. Liberti, M. Zappatore
Stadio Comunale Luigi Ferraris (Genova).
Udinese
Bizzarri – Stryger Larsen, Danilo (C) (46. Angella), Samir – Widmer, Fofana, Balić (79. Ingelsson), Barák, Adnan – de Paul (65. Maxi López) – Jankto.

Já děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle.
Celý zápas odehráli v dresu Udinese oba čeští hráči, Antonín Barák i Jakub Jankto. Druhý jmenovaný si do statistik připsal žlutou kartu, kterou obdržel v 74. minutě.
Podobně jako v první, i ve druhé půli se hrálo dlouho bez gólů. Hosté měli několik slibných šancí vyrovnat, nastřelili břevno, ovšem byli to domácí, kdo se radoval z navýšení vedení. Udinese v samém závěru sice dokázalo snížit, ale na srovnání mu už nezbyl čas.
90+7'
90+7'
Teď se hosté na chvíli dostali k bráně Sampdorie, ovšem její hráči rychle balón odkopávají do bezpečné vzdálenosti.
90+7'
Domácí drží míč na polovině soupeře, to už běží poslední minuta.
90+5'
Udinese právě vstřelilo branku!
Hosté střílí se štěstím kontaktní gól, ale možná už bude pozdě. Adnan vystřelil z ostrého úhlu a jeho ránu tečoval nešťastně za záda svého brankáře MATÍAS SILVESTRE.
90+5'
Znovu si domácí nerozuměli v útoku, ale mrzet je to příliš nemusí.
90+4'
Bizzarri chytil letící balón do rukou a rychle rozehrál.
90+3'
Quagliarella marně čekal na přihrávku na pravou stranu, jeho spoluhráč volil opačný kout, takže se míč k hráči s číslem 27 nedostal.
90+1'
A nastavuje se hned sedm minut.
90'
Konečně hosté vhodili aut a může se pokračovat.
89'
Stále se však řeší onen zkosený rohový praporek, rozhodčí gestem ukázal, že ztracený čas určitě nastaví.
87'
Hráč pokračuje dál, střídání by stejně už nebylo možné.
86'
Samir ve snaze vybojovat míč narazil do rohového praporku tím pro muže asi nejcitlivějším místem. Nyní zůstává ležet na zemi.
85'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Bartosz Bereszyński, přichází Joachim Andersen.
83'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Lekci z efektivity nyní udělil hostující hráčům DUVÁN ZAPATA. Domácí fotbalista sebral míč v podstatě u pokutového území svého celku, po levé straně naběhl na druhou stranu a pak hezky obloučkem ke vzdálenější tyči překonal možná trochu překvapeného Bizzarriho. Jak lehce se dá dát gól.
82'
Hosté chtěli rychle rozehrát aut, neboť obrana soupeře byla otevřená, ovšem na trávníku zůstal ležet Bereszynski a rozhodčí tak přerušil hru.
79'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Andrija Balić, přichází Svante Ingelsson.
78'
Linetty pálil bez přípravy, třebaže si mohl míč zpracovat, a mířil vysoko nad soupeřovu bránu.
77'
Álvarez vyrazil za míčem, který už směřoval do zámezí, a udělal to tak šikovně, že jeho tým rozehraje roh.
75'
Hosté se chytili do ofsajdové pasti.
74'
Žlutou kartu dostává Jakub Jankto (Udinese Calcio).
74'
V posledních minutách je to velká přetahovaná o míč, k vidění je řada nepřesností na obou stranách.
71'
Přihrávku z levé strany nikdo z hráčů Udinese netečoval a míč projel až k Vivianovi.
71'
Zblokovaná rána Jankta se snesla přímo do náruče připraveného Viviana.
69'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Duván Zapata.
69'
Balić málem zařídil srovnání. Míč se k němu po rohovém kopu odrazil a hostující hráč dokázal propálil skrumáž těl před sebou, vzdálenější tyč minul hodně těsně.
66'
Fofana obdržel přihrávku na střed, avšak svůj volej namířil pouze nad bránu. Další slušná šance Udinese přichází vniveč.
65'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Maxi López.
65'
Špatný přechod do útoku v podání domácích hráčů, kteří přichází o míč.
63'
Domácí rozehráli roh, ovšem Caprari atakoval Bizzarriho, čehož si hlavní arbitr dobře všiml.
62'
Žlutou kartu dostává Gianluca Caprari (UC Sampdoria).
61'
Znovu se hráči Udinese dostali do pokutového území soupeře, ovšem po špatné přihrávce o míč přichází.
60'
Domácí míč odvrátili a jeden z hráčů zkoušel dalekou ranou překvapit vyběhnutého Bizzarriho, avšak balón by se do brány ani nedostal.
59'
Hosté dělají soupeři nemalé potíže, Jankto naběhl po pravé straně až před bránu, ale příliš dlouho váhal se zakončením, nakonec mířil jen do protihráče a následovat bude roh.
56'
Podruhé dnes domácí zachránila branková konstrukce. Fofana naběhl po hezké akci svého mužstva s míčem na pravou stranu a bombou orazítkoval břevno soupeřovy svatyně.
54'
Quagliarella si nabíhal osamocen na přihrávku z levé strany, Samir však výborným obranným zákrokem gólovce zabránil.
53'
De Paul skluzem na přihrávku před bránu nedosáhl, ale zřejmě se stejně ocitl v ofsajdu.
52'
Centrovaný balón byl ztečován mimo bránu Sampdorie, hosté se dožadovali rohu, ovšem není jim vyhověno.
50'
Hodně riskantní manévry Bizzarriho, který se štěstím dokázal obehrát protihráče a míč odehrát do bezpečí.
49'
Caprari se málem dostal do samostatného úniku, o míč však v poslední chvíli přišel.
46'
Domácí hned v úvodu museli řešit problémy před svou bránou, jeden z hráčů skluzem zabránil přihrávce před bránu, kde už stál volný soupeř.
46'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Danilo, přichází Gabriele Angella.
46'
Hosté byli hodně blízko, aby otevřeli gólový účet zápasu, avšak v cestě stála tyč. Domácí zahazovali jednu šanci za druhou, ale přeci jen se dočkali, když se deset minut před koncem prosadil po pěkné kombinaci Silvestre. Dokáže Udinese odpovědět?
45'
45+1'
Bizzarri musel ještě zasáhnout, když lapil tvrdou ránu z pravé strany, vzápětí je první poločas ukončen.
45+1'
Nastavuje se minuta.
44'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Ricardo Álvarez.
42'
Tak teď mohou hosté hodně litovat. Widmer se přihlásil o míč, zůstal úplně volný na pravé straně a centrovaný balón k němu opravdu přiletěl, hráč však zakončoval, možná trochu zbytečně, skluzem, a zamířil vedle bližší tyče. Widmer měl dost času na to, aby si balón zpracoval.
40'
Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet Ramírez a drží se za hlavu.
39'
Teď ovšem domácím kombinace na jeden dotek vůbec nevyšla, hosté budou vhazovat aut.
37'
To na druhé straně nebyli hosté tak úspěšní, Jankto se snažil najít spoluhráče před bránou, ovšem míč končí v zámezí.
35'
Rohový kop hosté odvrátili, ovšem následovala rychlá cik cak kombinace, na jejíž konci stál MATÍAS SILVESTRE, který si na úrovni penalty míč zpracoval a zamířil ze svého pohledu k pravé tyči, kam se Bizzarri natahoval marně.
33'
Hosté přenáší hru až ke svému brankáři.
32'
Torreira si míč zpracoval a střílel z dálky mimo tři tyče.
31'
To Jankto si postavení neuhlídal.
30'
Caprari se velice chytře vyhnul ofsajdové pasti, naběhl sám před brnakáře, ovšem míč nezpracovával, nýbrž ihned střílel a bránu netrefil.
29'
Barreto pálil z velké dálky vysoko nad soupeřovu bránu. Tahle rána nemohla Bizzarriho nijak ohrozit.
28'
Barák se hodně rozčiluje poté, co rozhodčí vyhodnotil jeho souboj o míč s Caprarim, jako nedovolený zákrok.
27'
Žlutou kartu dostává Nicola Murru (UC Sampdoria).
26'
Quagliarella si zpracoval míč na středu pokutového území a pak z otočky střílel k pravé tyči hostující brány, tu však o malý kousek minul. Stadionem to jen zahučelo.
25'
Torreira fauloval na středu Jankta, jenž se hodně čílil, že soupeři není udělena karta.
24'
Nepřesný pas končí u Bizzarriho, jenž lehce sebral míč do rukou.
23'
Caprari se dokázal dostat na hranici pokutového území do dobré palebné pozice, ovšem trefil jen protihráče před sebou.
20'
Žlutou kartu dostává Jens Stryger Larsen (Udinese Calcio) a rozčiluje se úplně zbytečně. Trest inkasoval zcela oprávněně.
19'
Možnost na druhé straně, ovšem i v tomto případě byla přihrávka před bránu zastavena.
17'
Znovu zasahuje Bizzarri, když bere míč do náruče poté, co se jeden z protihráčů snažil přihrát před jeho bránu z pravé strany.
16'
Stejný hráč se o chvíli později snažil skluzem dosáhnout na přihrávku, avšak balón končí v náruči gólmana hostů.
15'
Caprari obdržel přihrávku v pokutovém území, ovšem jeho rána z voleje končí vysoko nad svatyní Udinese. Tohle byla slušná šance.
14'
Přihrávka z levé strany proletěla kolem domácí svatyně, ovšem nikdo z hráčů míč nedokázal tečovat.
13'
Velká šance Udinese, které se málem dostalo do vedení. Po rohovém kopu tečoval míč Samir do pravé tyče domácí svatyně. Viviano se pouze ohlédl, ale měl štěstí.
13'
Nakonec přišel centr před bránu, kde hlavičkoval jeden z hráčů Sampdorie do zámezí. Následuje roh.
12'
Zajímavý přímý kop nyní rozehraje Udinese.
10'
Jiný český hráč Barák to zkoušel po zemi k bližší tyči, ovšem jeho nepříliš prudký pokus Viviano bez problémů lapil.
8'
Balić nedovoleně atakoval u středové čáry Caprariho a klidně mohl vidět žlutou kartu. Hlavní arbitr mu pouze domlouvá.
7'
Jankto sebral míč a zasprintoval až před bránu, místo přihrávky volil střelu k bližší tyči a Viviano musel rychlým skokem zabránit gólu. Velice hezká akce českého hráče, ale zároveň výborný zákrok.
7'
Domácí se dostávali do dobré šance, ovšem soupeř v poslední chvíli odkopl míč do autu.
4'
Hosté vyrazili do protiútoku a nakonec střílel De Paul, ovšem pouze do protihráče před sebou.
3'
Přetažený centr končí za bránou Udinese, rozehrávat bude Bizzarri.
3'
Nebezpečnou akci domácích musel v poslední chvíli hasit Samir, kterým čistým obranným zákrokem odehrál míč na roh.
1'

UC Sampdoria: Viviano – Bereszyński, Silvestre, G. M. Ferrari, Murru – É. Barreto, Torreira, Linetty – G. Ramírez – Quagliarella (C), Caprari.
Náhradníci: Belec, Tozzo – J. Andersen, Strinić, Regini, R. Álvarez, Praet, Capezzi, Tessiore, D. Zapata, Kownacki.

Udinese Calcio: Bizzarri – Stryger Larsen, Danilo (C), Samir – Widmer, Fofana, Balić, Barák, Adnan – de Paul – Jankto.
Náhradníci: Scuffet, Borsellini – Angella, F. Zampano, Nuytinck, Gi. Pezzella, Ingelsson, Djoulou, Pontisso, Hallfredsson, Maxi López.

Rozhodčí: A. Damato – S. Liberti, M. Zappatore.
Zajímavost

Sampdoria prohrála s Udinese na svém hřišti naposledy 10. prosince 2012, kdy svému soupeři podlehla poměrem 0:2.

Udinese

Hosté se nachází v přesném a klidném středu tabulky s 33 body. Na venkovních hřištích se jim nedaří nejhůř, z dvanácti utkání si odvezli šestnáct bodů za pět výher a jednu remízu, vstřelili šestnáct gólů a o dva víc inkasovali, naposledy prohráli 0:2 v Turíně. Tabulku střelců mužstva vede se sedmi góly Ital Kevin Lasagna.
Sampdoria

Domácí drží šestou příčku, poslední pozici, která ještě znamená účast v kvalifikaci o Evropskou ligu, ovšem jednačtyřicet bodů jako oni má i sedmý AC Milán a jen o tři body pozadu je osmá Atalanta. Na svém trávníku se však Sampdorii poměrně daří, ze třinácti zápasů vyhrála v devíti případech, dvakrát brala bod za remízu a jen dvakrát prohrála, vstřelila úctyhodných devětadvacet gólů, lepší jsou už jen Juventus s Neapolí se třiceti brankami, a pouze jedenáct inkasovala. Doma prohrála naposledy 17. prosince, kdy podlehla Sassuolu těsně 0:1. Nejlepším střelcem týmu je sedmnáctigólový Ital Fabio Quagliarella, kterému v celkové tabulce ligy patří třetí příčka.
Dobrý den, sedm zápasů dnes nabídne svým fanouškům nejvyšší italská fotbalová liga, Sampdoria přivítá na svém trávníku Udinese a na dálku bude bojovat s AC Milán o udržení poslední pohárové pozice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62