Serie A - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : Spal - 11. března 2018   15:00

Sassuolo
31' Babacar
1:1
(1:1)
Spal
27' Antenucci  (Schiattarella)
Sassuolo
Consigli – Lirola, Goldaniga, Acerbi, Peluso – Missiroli (76. Matri), Magnanelli (C), Duncan (64. L. Mazzitelli) – Politano, Babacar, Ragusa (84. Adjapong).
Daniele Doveri – Andrea Crispo, Gianmattia Tasso
Mapei Stadium – Città del Tricolore
Spal
Meret – Cionek, Vicari, Felipe – Lazzari, Schiattarella (90. Everton Bilher), Grassi, Kurtić, F. Costa (81. Dramé) – Antenucci (C), Paloschi (70. Floccari).

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů se budu zase někdy příště těšit na počtenou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:14.
Je konec, dnešní utkání mezi Sassuolem a Spalem skončilo nerozhodně 1:1. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase, do vedení se v sedmadvacáté minutě dostali hosté, když Consigliho prostřelil Mirco Antenucci. Nedlouho nato ale svěřenci trenéra Iachiniho srovnali se svým soupeřem krok, po Costově ruce v pokutovém území proměnil penaltu Khouma Babacar. Od tohoto momentu byli domácí lepším celkem, krátce před koncem první půle ale nejprve Politano nezvládl pokutový kop a o chvíli později trefil Ragusa pouze břevno. Tempo hry určovali Neroverdi také ve druhém poločase, svou převahu ale gólově nezúročili, a jejich sérii bez vítězství se tak protáhla už na devět utkání.
90+4'
90+3'
Po Dramého zajímavém centru se v pokutovém území ke střele propracoval Grassi, mířil ale mimo tři tyče. Hlavní sudí navíc odhalil jeho nedovolený zákrok na Adjaponga a opakovaný záběr jeho rozhodnutí potvrdil.
90+2'
Babacar roztáhl hru na Adjaponga, který předvedl, že díky svému pozdnímu příchodu na plac má ještě spoustu sil na rozdávání. Na levém křídle se ale domácí záložník ocitl proti přesile, o míč jej nakonec obral Lazzari.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat tři minuty.
90'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Pasquale Schiattarella, přichází Everton Bilher.
89'
Kurtić se odhodlal k dalšímu střeleckému pokusu, ovšem ani tentokráte kulatý nesmysl netrefil čistě. Sudí odhalil teč jednoho z bránících hráčů, rohový kop ale Sassuolo zvládlo přestát.
88'
Žlutou kartu dostává Alberto Grassi (Spal).
Žlutou kartu dostává Luca Mazzitelli (US Sassuolo Calcio).
87'
Po zaváhání jednoho z hostujících záložníků se fotbalisté Sassuola vydali do rychlé protiakce. Na jejím konci našel Babacar na zadní tyč dobíhajícího Politana, ten už ale zakončoval z příliš velkého úhlu a trefil pouze bránícího Felipeho.
86'
Matteu Politanovi nelze v dnešním utkání upřít snaha. Domácí záložník podnikl už několikátý průnik po levém křídle, jeho centrovaný balon ale pobral opačnou razanci a skončil přesně v rukavicích Alexe Mereta.
85'
Na domácích fotbalistech je znát frustrace z dosavadního průběhu utkání. Střídající Mazzitelli dohrál Grassiho, se kterým si posléze ještě něco vysvětloval, celou situaci musel uklidnit až hlavní rozhodčí.
84'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Antonino Ragusa, přichází Claud Adjapong.
83'
Schiattarella byl jasně faulován nestíhajícím Magnanellim, s rozehrávkou přímého kopu ale naložili hosté bídně. K vysokému centru od Kurtiće se sice ve vzduchu natahoval Antenucci, míč ale nakonec doskákal až do zámezí.
81'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Filippo Costa, přichází Boukary Dramé.
80'
Asi jsem to zakřikl, fotbalisté Spalu se totiž ocitli ve stoprocentní příležitosti! Po zaváhání defenzivy Sassuola totiž balon doputoval až k zapomenutému Floccarimu, ten ale z bezprostřední blízkosti hlavičkoval pouze do připraveného Consigliho.
79'
Neroverdi se pomalu začínají nadechovat k závěrečnému tlaku, naopak z projevu hostů je vidět, že bod jim z dnešního utkání bude s největší pravděpodobností stačit.
78'
Domácí se znovu vrátili k rozehrávce rohového kopu na krátko, míč do šestnáctky poslal až Federico Peluso. V dobré střelecké pozici se posléze ocitl Babacar, ideální okamžik pro ohrožení Alexe Mereta ale doslova prováhal.
77'
Antonino Ragusa vyslal přihrávku, kterou Politano zastihl těsně před přechodem míče přes brankovou čáru. Jeho centr ale měla obrana soupeře pod kontrolou, uvidíme rohový kop Sassuola.
76'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Simone Missiroli, přichází Alessandro Matri.
75'
Do konce základní hrací doby zbývá posledních patnáct minut, zřejmě se dočkáme i nějakého nastavení. Vydrží nerozhodné skóre až do závěrečného hvizdu, nebo dnešní utkání pozná svého vítěze?
74'
Hlušší pasáž hry utnul až střídající Floccari, jenž pro svůj tým vybojoval rohový kop. S jeho rozehrávkou nenaložili hosté ideálně, o chvíli později se sice sám ve vápně ocitl Antenucci, pomezní sudí ale zdvihl svůj praporek kvůli ofsajdu.
72'
Federico Peluso udělal několik rychlých kroků, narazil si s Politanem a poté vyslal do pokutového území vysoký centr, který se ovšem stal snadnou kořistí pro připraveného Alexe Mereta.
71'
O pár okamžiků později už byli domácí hráči o poznání úspěšnější a málem se poprvé v tomto mači ujali vedení! V nepřehledné situaci uprostřed šestnáctky se nejlépe zorientoval Babacar, jehož střelu z otočky ale Meret na poslední chvíli zlikvidoval.
70'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Alberto Paloschi, přichází Sergio Floccari.
69'
Naopak Sassuolo je směrem vpřed hodně aktivní, jejich ofenzivním akcím ale schází přesnější koncovka. Stejně tak tomu bylo i při Missiroliho centru, jenž o kousek přelétl o hlavičku se pokoušejícího Babacara.
68'
Svěřenci trenéra Sempliciho herně strádají, nějaké střídání a oživení v podobě příchodu nového hráče by jim určitě prospělo. Zatím ale na lavičce hostí žádnou aktivitu neregistrujeme.
67'
Rohový kop Sassuolo tentokráte nerozehrálo na krátko, ovšem ani tato změna domácím k překvapení soupeřovy obrany nepomohla. Domácí jsou navíc vykázáni na svou polovinu, Acerbi si totiž ve snaze o hlavičku pomohl faulem.
66'
Peluso si počkal na ideální okamžik a poté posunul balon do běhu pro Antonina Ragusu. Ten si v souboji jeden na jednoho troufl na Cioneka, z celé situace ale vytěžil pouze kop od rohového praporku.
65'
Spal se pokoušel zahrozit postupnou kombinací, na jejímž konci Grassi přenechal balon lépe postavenému Lazzarimu, jeho centr byl ale pouze zablokován na autové vhazování.
64'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Luca Mazzitelli.
63'
Matteo Politano mohl roztáhnout hru na levou stranu, místo toho ale individuálně postupoval přes střed hřiště a nakonec vyslal do vápna jakýsi střílený centr, žádného ze svých kolegů ale neoslovil.
62'
Od té doby, co se Sassuolu podařilo vyrovnat, působí hostující fotbalisté hodně zakřiknutým dojmem, především pak v útočné fázi hry. Názorným příkladem budiž značně nepovedený centr od Manuela Lazzariho, který měl na celou situaci dostatek času.
61'
Antenucci si v souboji u postranní lajny s Ragusou doslova došel pro faul, hosté tak budou zahrávat přímý kop. Mezitím se hlavní sudí rozběhl k lavičce Spalu a vykázal z ní jednoho ze členů realizačního týmu.
60'
Alfred Duncan to udělal velmi dobře, když si narazil s Missirolim, poté zvedl hlavu a hledal ve vápně se uvolňujícího Babacara. Ten dělal, co mohl, přihrávka mu ale přišla do protipohybu a zatím jediný střelec Sassuola v tomto zápase už nestihl zareagovat.
59'
Magnanelli nahrál Goldanigovi, který se vydal k nečekanému ofenzivnímu výpadu, na jehož konci vyslal přízemní střelu ke vzdálenější tyči, na hranici malého vápna ale balon zastavil Francesco Vicari.
58'
Babacar se pokoušel předvést podobný kousek, Cionek si ale v souboji s domácím útočníkem počínal důrazněji než před chvílí Lazzari a dopustil se zákroku za hranicí fotbalových pravidel a regulí.
57'
Žlutou kartu dostává Manuel Lazzari (Spal).
56'
Babacar u postranní lajny čistě odstavil atakujícího Lazzariho, načež se hnal do rychlého protiútoku, který zakončil přihrávkou pro z druhé vlny si nabíhajícího Duncana, tomu ale míč přistál pouze na patách.
54'
Matteo Politano hodlal Costu zaskočit zpětnou kličkou, ten ale stačil zareagovat a ukopl mu balon na roh. Domácí jej opět rozehráli na krátko, po Missiroliho centru se v šestnáctce ke střele dostal Acerbi, pálil ale nad branku.
53'
Standardní situace byla po Magnanelliho nedovoleném zákroku v souboji s Costou k vidění i na opačném konci travnaté plochy. Spal ale s touto možností naložil podobně jako Sassuolo, Antenucciho nabídka zůstala nevyslyšena.
52'
Nařízený přímý kop rozehráli domácí na krátko, po výměně míče s Politanem míč do šestnáctky vyslal Francesco Magnanelli, s jeho centrem si ale obrana Spalu bez problémů poradila.
51'
Fotbalisté Spalu se dopustili další nepřesnosti v rozehrávce, začátek druhého poločasu je nezastihl v ideálním herním rozpoložení. Cionekovo zaváhání musel hasit až Felipe, který fauloval Ragusu.
50'
Alfred Ducnan chvíli motal hlavy soupeřových zadáků u postranní čáru, nakonec ale doplatil na nedostatečnou podporu ze strany svých kolegů a o míč přišel.
49'
Francesco Acerbi vyslal dlouhatánský pas na Babacara, balonu ale dodal o něco více razance, než asi zamýšlel. I tak ale měla hostující defenziva potíže, Vicari míč před napadajícím Politanem odkopl pouze do autu.
48'
Jako první se v druhém poločase kupředu vydali hráči Spalu. Jasmin Kurtić se už poněkolikáté odhodlal ke střeleckému pokusu, tento se mu ale vůbec nepovedl, kulatý nesmysl skončil vysoko nad horní tyčí Consigliho pokladnice.
47'
Druhý poločas právě odstartoval, oba celky do něj vstupují bez jediné změny ve svých sestavách. Rozehrávky se tentokráte ujali hosté, kteří do tohoto zápasu vstoupili lépe, v závěru první půle ale přeci jen tahali za kratší konec provazu.
46'
První poločas je za námi, skóre je zatím nerozhodné 1:1. Začátek tohoto utkání byl hodně opatrný, na obou týmech bylo vidět, že se jim v této sezoně úplně nedaří. Závěrečná dvacetiminutovka ale stála za to, do vedení se dostali hosté, když Consigliho překonal Antenucci. Nedlouho nato bylo srovnáno, po Costově ruce zahrávalo Sassuolo pokutový kop, který proměnil Babacar. Krátce před odchodem do šaten dostali domácí k dispozici druhou penaltu, Politana ale vychytal skvělý Alex Meret. O chvíli později ale stáli při hostujícím brankáři všichni svatí, když Ragusa hlavičkoval pouze do břevna.
45+3'
45+2'
Domácí se ale i tak mohli poprvé v tomto zápase ujmout vedení. Politano se na levém křídle probojoval k centru, který posadil přesně na hlavu Antonina Ragusy, hosty ale zachránila horní tyč.
45+1'
K penaltě se celkem překvapivě nepostavil úspěšný střelec Babacar. Tentokráte si míč na značku pokutového kopu položil Matteo Politano, Alex Meret ale směr jeho střely vystihl a podržel svůj tým.
45+1'
Budou se nastavovat dvě minuty.
45'
Tak pozor, hlavní sudí se na situaci, která se před pár okamžiky odehrála ve vápně Spalu, znovu podíval u videa a rozhodl se ve prospěch Sassuola nařídit další penaltu!
45'
Krásná rána! Jasmin Kurtić si přehodil míč na svou silnější pravačku a z uctivé vzdálenosti prověřil Consigliho. Jeho střela ve vzduchu zaplavala, míč ale zamířil přesně doprostřed branky.
44'
S jeho rozehrávkou domácí nenaložili ideálně, o chvíli později ale z pravé strany centroval Babacar, jehož nabídku zastavil ve vápně stojící Felipe. Podle hráčů Sassuola si pomohl rukou, druhou penaltu ve prospěch Neroverdi ale hlavní sudí nenařídil.
43'
Babacar udržel míč před dotírajícím Vicarim, navíc jej dokázal přesunout k lépe postavenému Politanovi, jehož přízemní pokus o centr ale obrana soupeře odvrátila na roh.
42'
Zajímavé přečíslení Sassuola nejprve nevypadalo vůbec špatně, když měl dostatek času i prostoru na to s míčem něco vymyslet Missiroli. Jeho centrovaný balon sice podskočil Cionek, osamocený Babacar ale působil spíše překvapeným dojmem a vůbec nezakončil.
41'
Hostující hráči se dožadují odpískání pokutového kopu. Dle jejich názoru totiž Antenucciho přihrávku ve vápně rukou zastavil Acerbi, hlavní sudí ale celou situaci viděl z dostatečné blízkosti a nechal hru plynout.
40'
Magnanelli roztáhl hru na levou stranu, kde se netradičně ocitl jinak vpravo působící Matteo Politano. Jeho centr nevypadal vůbec špatně, v pokutovém území si ale pro balon vyběhl připravený Alex Meret.
39'
Na druhé straně o sobě opět hodlal dát vědět Matteo Politano, jenž si ukázal, kam chce přihrávku od Duncana. Sice ji dostal, svůj náběh ale nenačasoval ideálně a byl přichycen v ofsajdovém postavení.
38'
Žlutou kartu dostává Thiago Cionek (Spal).
37'
Filip Kurtić si ve vzdálenosti nějakých pětadvaceti metrů od branky nachystal míč na levačku a vyslal přízemní střelu ke vzdálenější tyči, Consigli si ale zasáhl a stejně tak učinil i při dorážce Paloschiho, jenž navíc zakončoval z ofsajdu.
36'
Do konce prvního poločasu zbývá necelých deset minut, možná se dočkáme drobného nastavení. Odejdou hráči do šaten za nerozhodného stavu, nebo se některý z týmů dokáže dostat do vedení?
35'
Žlutou kartu dostává Federico Peluso (US Sassuolo Calcio).
34'
Manuel Lazzari dlouho nevěděl, co s míčem provést, nakonec se rozhodl pro chytře myšlenou kolmici na Paloschiho. Ten měl ale k zakončení hodně daleko, v šestnáctce se totiž balonu ujal včas vybíhající Andrea Consigli.
33'
Hosté jsou s předchozím rozhodnutím hlavního sudího hodně nespokojeni, opakovaný záběr mu ale dává za pravdu, Filippo Costa v pokutovém území opravdu zahrál rukou. Pomohou dvě vstřelené branky ke zvýšení atraktivity utkání?
31'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Vedení hostujícím fotbalistům příliš dlouho nevydrželo, Sassuolo totiž o chvíli později dostalo možnost pokutového kopu a dokázalo vyrovnat. K exekuci se postavil KHOUMA BABACAR, který prokázal pevné nervy, poslal brankáře Mereta k opačné tyči a přízemní ranou vrátil svůj celek zpět do hry.
30'
Tak pozor, domácím se naskýtá obrovská příležitost k vyrovnání skóre. Po Costově hře rukou v pokutovém území totiž hlavní sudí nařizuje penaltu.
29'
No, to je pro domácí hodně studená sprcha, ovšem vzhledem k dosavadnímu průběhu tohoto utkání musíme říci, že Spal vede naprosto zaslouženě. Jak Sassuolo na nepříznivě se vyvíjející skóre zareaguje?
27'
Spal právě vstřelil branku!
Hosté ale zůstali zabydleni na soupeřově obranné polovině a o chvíli později se přeci jen ujali zasloženého vedení! Lví podíl na vedoucí brance tohoto mače má Pasquale Schiattarella, který se nejprve díky rychlému manévru zbavil svého strážce a poté nádhernou nahrávkou vyzval ke skórování MIRCA ANTENUCCIHO, s jehož přesnou střelou mezi nohy už nemohl Consigli nic dělat.
27'
S touto možností mohli hosté naložit daleko lépe. Moře volného prostoru se otevřelo před Grassim, který udělal tři rychlé kroky, poté ale místo střely ještě nahrával na obsazeného Antenucciho, navíc si počínal velmi nepřesně.
26'
Sassuolo alespoň rozehrávalo rohový kop. Na centru od praporku si u vzdálenější tyče naskočil vytáhlý stoper Acerbi, hlavičkoval ale v mírném záklonu a jeho zakončení podle toho také vypadalo.
25'
Simone Missiroti zvedl hlavu a poté vyslal zajímavý bochánek pro v šestnáctce bojujícího Ragusu. Ten se pokoušel udělat ještě jednu kličku navíc, v souboji s Cionekem se mu to ale nakonec stalo osudným.
24'
Na nervovou soustavu hostujícího trenéra teď pořádně zabrnkal Lazzari, jehož zpětný pas na Cioneka byl opravdu hodně nepovedený. Navíc jej málem vystihl Babacar, obrana Spalu ale nakonec celou situaci přestála bez úhony.
23'
Po několikaminutové odmlce se na útočné polovině alespoň na chvíli ohřáli také I Neroverdi. Jejich tlak ale příliš dlouhého trvání neměl, Matteo Politano se proti dvojici protivníků utopil ve vlastních kličkách.
22'
Alberto Grassi se zdá být v pořádku, na trávníku ale po předchozím souboji s Ragusou zůstává ležet Manuel Lazzari. Pomoc ze strany zdravotníků ale, zdá se, nebude nutná, hostující zadák by měl být schopen v zápase pokračovat.
21'
Grassi zůstal ležet ve středu pole, jeho spoluhráči ale v zakládání další ofenzivní akce neustali. Nakonec z toho ale nic nebylo, Ragusa totiž kousek od šestnáctky tvrdě, ale čistě odstavil Manuel Lazzariho.
20'
Asi můžeme říci, že Spal je zatím aktivnějším týmem. O další akci hostujícího celku se pokoušel Jasmin Kurtić, který narýsoval zajímavou kolmici pro Antenucciho, ten ale kulatý nesmysl přijímal v jasném ofsajdu.
19'
S rozehrávkou rohového kopu naložili hosté celkem zajímavě. Na konci jejich signálu stál po Costově přihrávce kapitán Antenucci, v dobré pozici ale balon netrefil čistě, Consigli byl tentokráte bez práce.
18'
Svěřenci lodivoda Sempliciho tak měli k dispozici už třetí přímý kop v tomto mači, tento navíc rozehrávali z velice zajímavé pozice. Málem z toho byla úvodní branka, Filippo Costa vyslal prudkou ránu ke vzdálenější tyči, Consigli se ale natáhl a vytěsnil míč na roh.
17'
Spal se usadil na obranné polovině svého soupeře, k ohrožení branky Sassuola se ale dlouhou dobu neměl. Jejich snaha nakonec vyústila v Lazzariho průnik, který za cenu žluté karty zastavil Antonino Ragusa.
16'
Hosté se pokusili zahrozit před střed hřiště. Jejich akci táhl Jasmin Kurtić, jenž si nejprve úspěšně narazil s Grassim, poté se ale ocitl sám proti přesile a byl nucen hru otočit směrem vzad.
15'
Matteo Politano opět postupoval po pravém křídle a tentokráte už pro své kolegy vybojoval premiérový roh. Po jeho rozehrávce se v šestnáctce k hlavičce prodral Goldaniga, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.
14'
Změnit se to pokoušel Simone Missiroli, po jehož pasu se k balonu pokoušel prodrat Babacar, Thiago Cionek si ale počínal suverénně a následně uklidnil hru zpětnou nahrávkou na Mereta.
13'
Na obou týmech je znát, že se jim v poslední době herně nedaří. Vidět je to především při snaze o kombinaci, která jak u domácích, tak u hostů postrádá kreativnější nápad, ale především více přesnosti.
12'
Alberto Grassi se ve středu šikovně zbavil svého strážce, o pár metrů dál byl ale faulován bránícím Magnanellim. Hosté tak zahrávali další přímý kop, ovšem ani tentokráte s ním nenaložili podle svých představ.
11'
Míč se po nepřehledném souboji mezi Politanem a Felipem odporoučel za brankovou čáru. Domácí už se chystali k rozehrávce rohového kopu, hlavní sudí ale přisoudil balon Sempliciho družině, následovat tak bude odkop od Meretovy pokladnice.
10'
O chvíli později už byli hosté ve snaze o zaměstnání soupeřovy defenzivy úspěšnější. Costův načechraný centr se snášel k Paloschimu, těsně před ním ale stačil zasáhnout Astori. Ten podle hráčů Spalu zasáhl míč rukou, sudí ale penaltu pískat nebude.
9'
Politano přenesl hru na volného Duncana, jenž ale pro Sassuolo zvládl vybojovat pouze autové vhazování. S tím ale domácí naložili mizerně, rodící se protiakci Spalu zastavil Goldaniga.
8'
Andrea Consigli se pokoušel zrychlit kombinaci svého celku dlouhým nákopem pro Babacara, ten si ale s míčem úplně nepotykal, přišel o něj a zpět jej získal jen za cenu nedovoleného zákroku na Vicariho.
7'
Po Duncanově nedovoleném zákroku měli hosté k dispozici standardní situaci z nějakých osmadvaceti metrů. K míči se nakonec postavil Schiattarella, jeho rána ale Consigliho neohrozila.
6'
Ani další ofenzivní snažení hostujícího celku neskončilo úspěchem, do protiakce se na to konto vydal Matteo Politano. Daleko ale záložník Sassuola nedoputoval, výtečně se totiž vrátil Mirco Antenucci, jenž jej hravě odzbrojil.
5'
Khouma Babacar ve snaze získat balon do své moci nepříjemně atakoval Felipeho, svěřenci trenéra Sempliciho ale dostali výhodu. Grassi zkoušel vyslat na zteč rozběhnutého Antenucciho, balonu ale dodal až příliš razance.
4'
Pasquale Schiattarella měl dostatek času i prostoru založení další akce Spalu. Nakonec si jako adresáta své nahrávky vybral Kurtiće, jenž z první sklepával na Paloschiho, ten ale jeho záměr úplně nepochopil.
3'
Domácí se ještě nějakou chvíli drželi na obranné polovině svého soupeře, jejich tlak ale ukončila Duncanova nepřesná nahrávka. Protiakci hostí táhl Jasmin Kurtić, narazil ale na připraveného Missiroliho.
2'
Peluso si udělal prostor a poté vyslal dlouhý balon podél postranní čáry, který doputoval až k Duncanovi. Z jeho přihrávky těžil Antonino Ragusa, jeho rána z ostrého úhlu ale zamířila vysoko nad Meretovu branku.
1'
Hlavní arbitr Doveri právě foukl do píšťalky, dnešní záchranářský souboj mezi Sassuolem a Spalem tak může odstartovat – pojďme na to! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v zelenočerných dresech, naopak hosté budou hrát v modrobílém
1'
Ještě před úvodním hvizdem se bude držet minuta ticha za minulý víkend tragicky zesnulého Davide Astoriho.
Daniele Doveri, hlavní rozhodčí, který bude mít dnešní utkání mezi Sassuolem a Spalem na povel, právě nyní přivádí jeho aktéry na travnatou plochu, za pár okamžiků tedy budeme moci začít.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Lirola, Goldaniga, Acerbi, Peluso – Missiroli, Magnanelli (C), Duncan – Politano, Babacar, Ragusa.
Náhradníci: Pegolo – Lemos, L. Mazzitelli, Biondini, Matri, Sensi, Pierini, Frattesi, Rogério, Cassata, Dell'Orco, Adjapong.

Spal: Meret – Cionek, Vicari, Felipe – Lazzari, Schiattarella, Grassi, Kurtić, F. Costa – Antenucci (C), Paloschi.
Náhradníci: A. Gomis, Marchegiani – Šimić, Bonazzoli, Floccari, Väisänen, Schiavon, Salamon, Vitale, Everton Bilher, Viviani, Dramé.

Rozhodčí: Daniele Doveri – Andrea Crispo, Gianmattia Tasso.
Poslední vzájemné utkání

22.10.2017 – Spal – US Sassuolo Calcio 0:1

Branky: 1. Politano

Spal: Gomis – Väisänen (83. Bonazzoli), Vicari, Felipe – Lazzari, Schiattarella, Viviani, Mora (69. Rizzo), Costa – Borriello (63. Paloschi), Antenucci

US Sassuolo Calcio: Consigli – Gazzola, Cannavaro, Acerbi, Peluso – Missiroli, Magnanelli, Duncan (47. Sensi) – Berardi, Falcinelli (79. Ragusa), Politano (87. Cassata)
Spal

Fotbalisté Spal obsadili na jaře první místo v rámci Serie B, kterou ovládli se čtyřbodovým náskokem před Hellasem Verona, a po devětačtyřiceti letech se tak vrátili do nejvyšší italské soutěže. V ní svěřenci lodivoda Sempliciho nikterak neoslňují, aktuálně jim v tabulce patří až šestnáctá příčka, oproti svému dnešnímu soupeři jsou na tom lépe jen díky nižšímu rozdílu ve skóre. Rok 2018 pro ně začal velmi bídně, Biancazzurri totiž v úvodních šesti zápasech získali pouze dva body za remízy s Udinese a milánským Interem. Poslední dvě utkání ale parta okolo kapitána Antenucciho zvládla, když nejprve poměrem 3:2 přetlačila Crotone a minulou sobotu na domácí půdě přehrála Bolognu.
US Sassuolo Calcio

V loňské sezoně skončili na dvanácté pozici, letos jsou na tom fotbalisté Sassuola o poznání hůře. Po sedmadvaceti odehraných kolech se totiž drží až na sedmnácté příčce, přičemž jejich náskok na sestupové vody čítá pouhopouhé dva body. I Neroverdi se trápí v ofenzivní i defenzivní činnosti, vždyť doposud nastříleli pouhopouhých patnáct branek, což je nejhorší počin ze všech účastníků, a hned šestačtyřicet jich inkasovali. Poslední vítězství svěřenců trenéra Iachiniho se datuje až do třiadvacátého prosince, od té doby Sassuolo zapsalo pět porážek a tři remízy. Naposledy nestačilo na rozjeté Lazio, kterému před vlastními fanoušky podlehlo 0:3, a už podvanácté v sezoně tak vyšlo gólově naprázdno.
Příjemné nedělní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Italská Serie A má dnes na programu hned osm zápasů v rámci osmadvacátého kola, my se v tomto online přenosu společně zaměříme na souboj dvou celků ze spodní poloviny tabulky, v němž US Sassuolo Calcio vyzve Spal. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62