Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spal : Juventus - 17. března 2018   20:45

0:0
(0:0)
Spal
Meret – Cionek, Vicari, Felipe – Lazzari, Grassi, Schiattarella, Kurtić, F. Costa (90+1. Šimić) – Paloschi (82. Everton Bilher), Antenucci (C) (89. Floccari).
Massa – Di Iorio, Prenna
Stadio Paolo Mazza (Ferrara)
Juventus
Buffon (C) – De Sciglio, Rugani, Chiellini (80. Barzagli), Asamoah (64. Mandžukić) – Pjanić, Matuidi (84. Bentancur) – Costa, Dybala, Sandro – Higuaín.

Z tohoto výsledku má radost Neapol. Pokud zítra mužstvo okolo Marka Hamšíka od 20:45 porazí FC Janov, tak se dotáhne na Juventus na rozdíl dvou bodů.
Senzace je tady! Juventus pouze remizuje 0:0 na hřišti Spalu. Ten naprosto zaslouženě obral o body vedoucí tým italské ligy. Zhruba 70 minut to bylo utkání vyrovnané. Turínské mužstvo pak sice v závěru svíralo protivníka, jenže ten se skvěle bránil a opravdu té defenzivě nebylo moc, co vytknout. Pět střel Juvenutusu proti nováčkovi Serie A...Ale za obětavost domácích fotbalistů je remíza zcela spravedlivá.
90+6'
90+6'
Špatná křižná nahrávka hostů na levou stranu a vypadá to, že domácí vybojují senzační bod.
90+5'
Jenže zatím si hosté pouze nahrávají na polovině hřiště a Spal by tohle měl vydržet.
90+5'
Lazzari vhazoval zprava z poloviny hostů a ti mají poté s rozehrávajícím Pjaničem (asi) poslední šanci na výhru.
90+4'
Po centru na přední tyč byl míč odvrácen hlavou mimo domácí vápno a Bentancur se navíc musí vrátit do obrany.
90+3'
Nejprve proletěl míč na zadní tyč, následně byl na levé straně podražený Dybala Šimičem zákrokem, za který se dala udělit žlutá karta a Juventus má dobrou šanci na tři body.
90+3'
Hosté získali roh zprava.
90+2'
Také po centru zleva v podání hostů se hraje stále bez branek.
90+2'
Meret nakopl míč na pravou stranu, kde neuspěl Floccari proti Barzaglimu.
90+1'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Filippo Costa, přichází Lorenco Šimić.
90+1'
Pjanič navíc trošku ukázal frustraci podražením Kurtiče.
90+1'
Pět minut dělí Spal od senzační remízy proti Juventusu.
90'
Domácí vyhnali Sandra a Barzagliho na polovinu hřiště a vzápětí odpálili míč až k Buffonovi.
89'
Lazzari šel zprava proti soupeři. Juventus však útočil ještě Pjaničem až do velkého vápna.
89'
Domácí šikovně vystřídali svého kapitána a zase trošku natáhli čas.
89'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Mirco Antenucci, přichází Sergio Floccari.
88'
Sandrova střela z levé části po zemi na přední tyč zcela postrádala razanci a snadný zákrok Mereta do koše je k vidění na stadionu nováčka italské ligy.
88'
Antenucci nechal protihráče odcentrovat zprava, ale následně zatím nevystřelil z druhé strany Sandro.
87'
Krátký míč na první tyč a Spal se za cenu velké bojovnosti ubránil a přiblížil senzačnímu bodu proti Buffonovi a spol.
85'
Bilher Everton (Spal) zajel zleva na vlastní polovině do Barzagliho, žlutá karta.
85'
Obětavost domácích fotbalistů v posledních minutách je naprosto ukázková.
85'
Zase centr zleva a zase vyskočil první bránící fotbalista domácích, tentokráte centroval Dybala.
84'
Sandro centroval zleva do prvního bránícího fotbalisty, i tak roh pro Dybalu.
84'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Rodrigo Bentancur.
83'
Přetažený centr Sandra zleva na vzdálenější tyč a Filippo Costa pouštěl balón do zámezí.
83'
Matuidi nahrával zleva na střed Pjaničovi. Grassi se poté celkem dobře pohyboval v obraně.
82'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Alberto Paloschi, přichází Everton Bilher.
81'
Mandžukič nevyužil centru zprava na delší tyči a jeho zakončení rybičkou padalo vedle branky.
80'
Tak nakonec to není Bentancur, kdo střídá. Je to Barzagli. Chiellini jasně ukazoval, že kvůli svalovému problému tohle utkání pro něj končí.
80'
Vinou faulu Douglase Costy na polovině hřiště je Juventus zase dál ke třem bodům z tohoto zápasu, z čehož musí mít radost v Neapoli.
79'
Za řeči dostává žlutou kartu Pjanič (JUV).
79'
Vypadalo to, že Lazzari ztratí míč zprava, avšak nakonec si před Sandrem pokryl míč a navíc jej zmiňovaný protihráč fauloval.
78'
Juventus by měl za pár sekund podruhé střídat a do hry půjde dle všeho Bentancur.
78'
Domácí mají ještě tři střídání a to je věc, která určitě hraje proti Juvenutusu.
77'
Důrazná obrana domácích nepustila na ose hřiště k zakončení Higuaína.
76'
Schiattarella ukazuje palcem, že může nadále hrát a Spal tak střídat nebude.
76'
Schiattarellu berou křeče a hrát se nyní chvíli nebude.
75'
Sandro měl myšlenku, že půjde zprava do dvou hráčů, ale jeden z bránících fotbalistů mu nohou vypíchl balón.
75'
Juventus svírá svého soupeře pod tlakem, ale ten zaslouží pochvalu za předvedenou obranu.
74'
Douglas Costa zkusil stříleným míčem zleva změnit stav zápasu, jenže domácí byli proti ve vápně.
74'
Douglas Costa doplatil při akci po levé straně na aktivitu bránícího fotbalisty. Ale v tlaku pokračují jiní fotbalisté hostů, třeba Matuidi.
73'
Domácí by si dnes za svůj výkon rozhodně bod zasloužili. Juventus tápe a pokud vyhraje, tak se bude jednat o vítězství vydřené.
72'
Meret nezasahoval, ale domácí se musí bránit, protože na levé straně se hlásí Pjanič a také Sandro.
71'
Sandro trefil centrem zleva bránícího fotbalistu, roh pro pravačku Pjaniče.
71'
Chielliniho nahrávka na Mandžukiče na pravou stranu byla rychlá, Chorvat poté z jedničky nenašel svého spoluhráče na hraně vápna. Zřejmě Dybalu.
69'
Douglas Costa (Juventus) běžel po levé straně a vracel se do obrany, jenže zároveň poslal k zemi Grassiho. Výsledkem je žlutá karta pro fotbalistu hostů.
69'
Střel je hodně málo v posledních minutách a pochopitelně i zákroků Buffona či Mereta.
68'
Fotbalisté Juventusu debatovali s hlavním rozhodčím. Jenže i tak se musí slavnější tým bránit.
67'
Faul hostů při přechodové fázi domácích, ale žlutá karta tentokráte udělena nebude.
67'
Sandro se málem ukličkoval na levé straně, ale ještě stihl nahrávat pod sebe Chiellinimu. Juventus poté pokračoval v souhře okolo domácího vápna.
66'
Filippo Costa (Spal) přerušil útok soupeře faulem zřejmě na Douglase Costu a sudí jej potrestal žlutou kartou.
66'
Filippo Costa odstartoval akci po levé straně, jenže nakonec nahrávku přečetl bránící fotbalista ve velkém vápně.
65'
Sledujeme utkání celkem chudé na větší emoce, ale tenhle fakt se zřejmě změní s blížícím se koncem duelu.
64'
Několik hráčů chtělo získat míč proti Higuaínovi až se to jednomu z nich dokonce povedlo.
64'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Kwadwo Asamoah, přichází Mario Mandžukić.
63'
Sandro chyboval na levé straně pod tlakem protihráč a s odpovědí mohl přispěchat zřejmě Paloschi, jenže osudným se mu stali nerovnocenný souboj jeden na dva.
63'
Douglas Costa hodlal křižnou nahrávkou na pravé straně najít Higuaína, ale jeho úmysl se minul s přesností.
62'
Asamoah nahrával na levou stranu Chiellinimu, jenže toho o balón připravil na hranici vápna bránící hráč.
61'
Grassi na ose vlastní poloviny faulovaný Pjaničem, po rozehrávce domácích nakrátko se opět hraje.
61'
Celkem tenhle zápas musí nezaujatého diváka nudit...
60'
Schiattarella (Spal) viděl žlutou kartu, když za levou ruku zatáhl Dybalu na polovině hostů.
59'
Antenucci sebral míč na pravé straně, ale na centr nemohl dosáhnout na zadní tyči ve vápně Filippo Costa.
58'
Spal hraje s Juventusem vyrovnanou partii a hosté rozhodně nepotvrzují pozici jasného předzápasového favorita.
57'
Higuaín na pravé straně nezpracoval balón a ten poté chytil do koše Meret.
57'
Přizemní centr zleva schoval do náruče snadno na přední tyči připravený Buffon.
56'
Antenucci šel k zemi nevlastní vinou a pískáno je tak proti hostům.
56'
Chiellini našel na levé straně Sandra, ale ten mu víceméně musel vrátit míč protože proti němu vystoupil bránící hráč.
55'
Po rozehrávce Chielliniho zakončoval Dybala zleva na přední tyč po zemi, ale míč letěl mimo svatyni soupeře.
54'
Lazzariho centr zprava byl hodně nepřesný a od vlastní branky vrátí balón do hry Buffon.
53'
Poté, co byl podražený Schiattarella rozehrával domácí celek z vlastní poloviny a snažil se prosadit po pravé straně Lazzari.
53'
Felipe je opět na hřišti a domácí přečkali hru o desíti bez jakékoliv větší šance hostů.
52'
Felipe byl ošetřovaný a již je mimo trávník. Spal bude hrát o desíti proti jedenácti.
51'
Meret šel ven z branky na hrot malého vápna a poradil si rukama. Tlak hostů však trvá.
50'
Asamoah vynikající po ztrátě míče a domácí fotbalisté se museli vrátit do obrany, nyní je na balonu Higuaín na pravé straně.
50'
Asamoah a Matuidi se dotkli míče. A ten proti dobré levačce zprava na zadní tyč poté vyrazil Meret do bezpečí.
49'
Higuaín neměl vůbec špatnou pozici na pravé straně vápna, ale první bránící fotbalista jej zastavil čistě nohou.
48'
Chiellini byl opět rozehrávačem a nahrával De Scigliovi, následně se bojovalo zhruba na polovině hřiště.
48'
Lazzari vhazoval zprava blízko domácího vápna, ale Chiellini ihned získal míč pro Sandra.
47'
Schiattarrella podražený pravou nohou Matuidiho na polovině domácích. Ti rozehráli nakrátko.
46'
Chiellini a Matuidi útočili po levé straně, stejně tak Higuaín. Ten byl však v ofsajdu.
46'
Meret už ani nerozehrál od vlastní branky a první poločas skončil zcela zaslouženou remízou 0:0. Domácí vstoupili aktivně do zápasu, nezalekli se slavnějšího soupeře. Ten nedonutil brankáře k těžšímu zákroku. Ke konci prvního dějství přece jen turínské mužstvo trošku zapnulo a mělo o něco více ze hry. Čtvrtfinalista Ligy mistrů však nemůže být vůbec spokojen s herním projevem.
45+1'
45'
Levačka Dybaly točila míč zprava přes několikačlennou zeď do bližšího horního rohu branky, ale míč směřoval mimo tři tyče.
44'
Domácí hráči se sesypali na hlavního rozhodčího, ale ten názor na to, že Vicari podrazil Dybalu nezměnil, standardní situace celkem blízko vápna pro Juventus.
43'
De Sciglio rozhodně neriskoval při rozehrávce zprava a ani nikterak nezrychlil hru, následovala nahrávka na Douglase Costu.
41'
Domácí zakončení zleva po zemi mířilo vedle zadní tyče.
41'
Rugani měl klid na rozehrávku, nikdo z domácích fotbalistů nepresoval, následně měl míč na noze na levé straně jeho spoluhráč.
39'
De Sciglio je rozhodně více vytížený na pravé straně než druhý krajní bek turínského celku, co se týče útočné fáze.
38'
Bránící fotbalista si pomohl tělem proti hostujícímu Costovi a na pomalý míč si ve velkém vápně počkal Meret.
38'
De Sciglio kulhá, ale zřejmě protože Juventus útočí Dybalou, tak nezůstává ležet na hrací ploše.
37'
Po odraženém míči vypálil halfvolejem zleva levačkou Asamoah a přes bránícího Antenucciho narval balón nad branku.
36'
Grassi výborně stínoval Douglase Costu a ten prostě zakončovat nemohl. Nakonec De Scigliův centr zprava odhlavičkoval na roh po levé ruce Mereta Cionek.
35'
Juventus nemohl zakončovat, protože po nahrávce De Sciglia pomohl soupeři na pravé straně svojí chybou Douglas Costa.
34'
Chiellini proti Antenuccimu ukázal, že umí být i důrazný a zároveň čistý v souboji jeden na jednoho.
33'
Pjanič a De Sciglia podrželi míč na pravé straně, domácí vytáhli svůj presink na polovině hřiště, pak musel svést rychlostní souboj Grassi.
33'
Schiattarella lobem vyřadil ze hry Higuaína, jenže protože hosté selhali v přechodu do útoku, tak Buffon mohl být divákem.
32'
Kurtič (Spal) zasáhl zprava nohou Asamoaha na polovině hřiště a hlavní sudí poprvé vytáhl žlutou kartu.
31'
De Sciglio zapojil do hry Rugana a také Buffona. Juventus byl trpělivý při rozehrávce, po které svedl hlavičkový souboj na polovině hřiště zřejmě Asamoah.
30'
Buffon si v malém vápně nepočínal rukama vůbec jistě, ale balón nakonec zapadl mimo šestnáctku hostů.
29'
Při rychlém útoku po levé straně letěl centr domácího Costy na střed vápna a ve skluzu byl míč poslán na roh pro stejného fotbalistu.
29'
Pjanič šel do dvou hráčů na pravé straně a Meret mohl pouze poděkovat svým spoluhráčům.
28'
Juventus nehraje zle v posledních minutách a celkem přidal na aktivitě. Inu, ani tak Meret víceméně nezasahuje.
26'
Pjanič a Dybala se dohodli tak, že standardku rozehraje první zmiňovaný pravačkou na zadní tyč. Ačkoliv centr byl celkem povedený, tak Meret se balónu vůbec nedotkl.
25'
Celkem rychle směřoval míč na pravou stranu k De Scigliovi, ale pro faul a podražení proti Pjaničovi byla hra krátce poté přerušena.
24'
Při rohu zleva se neprosadil na přední tyči Chiellini, stejně tak mimo vápno z druhé strany Rugani.
24'
Antenucci se divil, že Chielliniho fauloval na vlastní polovině. Juventus se rozhodl pro krátkou rozehrávku.
23'
Pjnanič ze středu roztáhl hru na levou stranu, ale domácí velice dobře ucpali prostor okolo vlastního vápna.
22'
Rugani a Chiellini se postarali o křižnou nahrávku na levou stranu, tu ovšem přečetla domácí obrana na polovině hřiště.
21'
Teď jsme viděli faul Schiattarelly zleva na polovině soupeře a rozhodně se nedá říci, že by domácí fotbalista souhlasil s výrokem hlavního rozhodčího.
21'
Domácí se prezentují zatím velice sympaticky a po více než dvaceti minutách hry jsme neviděli těžší zákrok Mereta.
19'
Volný přímý kop a exekuce levačky domácího Costy dolétla na hlavu hostujícího fotbalisty.
19'
Felipe rozehrával vzduchem na levou stranu, kde také došlo k tomu, že Matuidi fauloval Antenucciho.
18'
Dybala a De Sciglio si rychle narazili míč na pravé straně, ale následně po rozehrávce jiného hostujícího fotbalisty byl Higuaín v ofsajdu.
17'
Dybala vystřelil zprava levačkou přes nohu Grassiho vedle delší tyče a k zákroku nedonucený Meret poté využil své obránce.
16'
Douglas Costa převzal míč od spoluhráče. Načež centr zleva byl umístěn na dlouhou tyč na hlavu Felipeho.
16'
Juventus rozhodně nemá převahu a zatím tento duel nepřipomíná souboj vedoucího týmu italské ligy s mužstvem, které bojuje o záchranu.
15'
Po faulu na polovině hřiště v podání Sandra rozehrál domácí celek nakrátko.
14'
Jeden z domácích hráčů si seběhl na střed vápna a Chiellini jasně ukazoval, že jej nefauloval. Rozhodčí měl stejný názor na situaci v pokutovém území.
14'
De Sciglio z postu pravého beka srazil centr domácího Costy tak šikovně, že ani nemohl outsider zápasu pokračovat rohem.
13'
Kurtič vyslal do útoku po pravé straně Antenucciho, ale ten celkem na polovině hostů zpomalil hru.
13'
Chiellini zvolil zprava pod sebe jistotu nahrávkou na Buffona v době, kdy presoval proti hostujícímu stoperovi Paloschi.
12'
Chiellini, Pjanič a De Sciglio si tak dlouho nahrávali až diváci sledovali chybu hostů na pravé straně, aut pro domácího Costu z vlastní poloviny.
11'
Tohle nevypadalo vůbec zle. Douglas Costa si to namířil na ose hřiště mezi dva hráče, ale i tak posunul míč do pravé části vápna na Sandra. Jenže zakončení na první tyč zablokoval ve skluzu na poslední chvíli Filippo Costa.
10'
Asamoah si našel míč na levé straně, avšak pobyt hostů na polovině domácích měl jepičí život.
10'
Domácí jsou zatím aktivní a Juventus ani pořádně nevystřelil a neprověřil znuděného Mereta.
9'
Dybala se vrátil do boje a Juventus už má k dispozici jedenáct fotbalistů na trávníku.
9'
Jeden z fotbalistů vedoucího týmu italské ligy je ošetřovaný a čtvrtfinalista Ligy mistrů hraje momentálně o desíti.
8'
Hlavní rozhodčí zapískal do píšťalky, jeho kolega s praporkem viděl ofsajd domácích.
8'
Po zablokované střele spoluhráče pokračoval v tlaku Kurtič zprava a tam se také odehrávala většina akce domácích.
8'
Velká chyba domácích po rozehrávce nakrátko a Juventus mohl kontrovat brejkem, ten byl zastaven po chabém přechodu do útoku.
7'
Roh zprava pro domácí tým.
6'
Domácí Costa otřel svůj centr zleva levačkou o protihráčovu hlavu, ale balón poté získal outsider duelu.
6'
Domácí mužstvo je zatím vůbec na balonu, ale do větší šance se před Buffonem nedostalo.
5'
De Sciglio dělal zprava po ztrátě balónu společnost domácímu Costovi, ale ten tlak vydržel bez odevzdání míče.
5'
Po akci po pravé straně se nedostal k odraženému balónu ve vápně Grassi a rozehrávku tak bere De Sciglio.
4'
Zase byla zřejmá hostující aktivita při presinku a domácí celek neměl vůbec klid při sérii nahrávek na polovině hrací plochy.
4'
Lazzari se opět setkal s balónem na pravé straně a ten se poté přesunul na polovinu hřiště, domácí nikam nepospíchali.
3'
Nikoliv, Buffon totiž mohl vykopávat od vlastní branky a krátkým míčem vyzvat k rozehrávce své obránce.
3'
Antenucci ubráněn v levé polovině vápna, ale outsider zápasu by měl zahrávat roh.
2'
Celkem nepřesný balón do levé části vápna a vhazovat bude z vlastní poloviny De Sciglio.
2'
Lazzari podražený Sandrem a kope se standardní situace zprava.
1'
Felipe si na levé straně narazil míč se spoluhráčem, hosté byli aktivní při napadání rozehrávky Higuaínem.
1'
Asamoah presoval a balon poté skončil až na hraně velkého vápna u nohou Buffona.
1'

Spal: Meret – Cionek, Vicari, Felipe – Lazzari, Grassi, Schiattarella, Kurtić, F. Costa – Paloschi, Antenucci.
Náhradníci: A. Gomis, Marchegiani – Šimić, Bonazzoli, Floccari, Schiavon, Väisänen, Vitale, Salamon, Everton Bilher, Viviani, Dramé.

Juventus FC: Buffon – De Sciglio, Rugani, Chiellini, Asamoah – Pjanić, Matuidi – Costa, Dybala, Sandro – Higuaín.
Náhradníci: Szczęsny, Del Favero – Barzagli, Marchisio, Höwedes, Mandžukić, Sturaro, Lichtsteiner, Bentancur.

Rozhodčí: Massa – Di Iorio, Prenna.
Juventus vstupuje do tohoto mače v pozici jasného favorita. Povedlo se mu již předstihnout v tabulce italské ligy Neapol a legenda Buffon se (zřejmě) ve své poslední sezoně může opět dočkat titulu ze Serie A.

Mužstvo z Turína vyfasovalo po postupu přes anglický Tottenham ve čtvrtfinále Ligy mistrů Real Madrid a čeká nás tak repríza finále posledního ročníku nejprestižnější klubové soutěže planety.

Hostující tým naposledy zdolal Atalantu před vlastními fanoušky poměrem 2:0, když se do střelecké listiny zapsali Higuaín a Matuidi. Hosté mají vůbec s patnácti inkasovanými góly nejlepší ligovou obranu a již více než pět duelů neinkasovali.
Spal je v aktuálním vydání tabulky italské ligy na osmnácté pozici, když z osmadvaceti duelů vytěžil celkem dvaačtyřicet bodů. Naposledy z toho byla remíza 1:1 venku proti Sassuolu, když na branku Antenucciho odpověděl proměněnou penaltou Babacar.

Co se týče duelů s velkými týmy, tak nedávno nestačil nováček tohoto ligového ročníku doma na AC Milán 0:4 a poté na hřišti Neapole na svého slavnějšího soupeře jen 0:1.

Pokud se zaměříme na absence domácího celku, tak otazník visí pouze nad startem zraněného Itala Borriella. K dispozici by měl být nejlepší střelec Spalu v této sezoně v rámci Serie A, již zmiňovaný Antenucci, autor osmi přesných zásahů.