Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : AC Milán - 4. února 2018   15:00

Udinese
76' G. Donnarumma(vl.)
1:1
(0:1)
AC Milán
9' Suso  (Kessié)
Udinese
Bizzarri – Stryger Larsen, Danilo (C), Nuytinck – F. Zampano, Barák, Behrami (74. Balić), Jankto, Gi. Pezzella (64. Widmer) – de Paul (68. Maxi López) – Lasagna.
Manganiello – Alassio, Di Iorio
Dacia Arena (Udine)
AC Milán
G. Donnarumma – Abate, Bonucci (C), A. Romagnoli, Calabria – Kessié, Biglia, Bonaventura (71. Antonelli) – Suso, André Silva (72. N. Kalinić), Çalhanoğlu (80. Borini).

AC si body s Udinese rozdělí. Je to dělba spravedlivá. V úvodu otevřel skóre zápasu krásnou trefou do horní části branky Suso po zakončení z kategorie nechytatelných. Hosté měli převahu na držení míče především v prvních pětadvaceti minutách.

Ve druhém dějství jsme sledovali vyrovnanou partii. V ni vybojoval Jankto faulem na vlastní osobu vyloučení Calabrii. Domácí celek poté svojí početní výhodu využil, když si centr zprava srazil Donnarumma po teči Bonucciho do vlastní sítě.
90+3'
90+3'
Donarrumma vykopl pravačkou z pravé části malého vápna na pravou stranu.
90+3'
Jenže po sérii odrazů netrefil Jankto míč nohou na levé straně ideálně a centr přes Abateho spadl výrazně mimo branku.
90+3'
AC nerozehrálo ideálně po pravé straně Abatem.
90+2'
Nakonec AC zablokovalo zakončení zprava z otočky a posléze domácí celek střílel hodně mimo tři tyče, od vlastní branky bude vykopávat Donnarumma.
90+2'
Balič převzal míč na středu po nahrávce Nuytincka zleva a Udinese kombinovalo na polovině soupeře.
90+1'
Nuytinck byl na balonu na vlastní polovině, AC se snažilo presovat Kaliničem, ale k míči se nedostalo.
90+1'
Suso z osy hřiště trefil levačkou zeď. Následně po centru zprava na střed v podání Kessiého centroval ze středu vápna Kalinič nad branku.
89'
Danilo fauloval v souboji jeden na jednoho na levé straně a jednu kartu už má. Tu druhou nikoliv. Tak či onak – standardní situace pro hosty.
89'
Balič v levé části hostující poloviny podrazil po ztrátě míče Bigliu, ale kartu mu hlavní rozhodčí neukázal.
89'
Až byl Jankto ze středu hrací plochy zablokovaný a útočit bude AC.
88'
Zampano zleva křížem pod sebe využil Nuytincka. Ten přesunul hru na pravou stranu, kde zatím nikdo z domácích hráčů nevystřelil.
88'
Viděli jsme kombinaci domácích fotbalistů na polovině hřiště. Následně je na míč na noze Nuytnicka na levé straně.
87'
Lasagna odcentroval zleva levačkou výrazně vedle zadní tyče přes Bonucciho.
87'
Bonucci nakopl pravačkou míč na střed domácí poloviny, ale pokračuje po levé straně Jankto.
86'
Balič přihrával křížem na pravou stranu, následný centr uklidil hlavou mimo šestnáctku Bonucci.
86'
Pravačka směřovala na zadní tyč, kdy Kalinič zakončoval hlavou ze záklonu doprostřed branky do náruče Bizzarriho.
85'
Danilo fauloval Boriniho zezadu, když hostující fotbalista unikal po levé straně a domácí kapitán tak dostává žlutou kartu.
85'
Míč skončil na zadní tyči u Jankta, jehož střelu z pravé části velkého vápna zablokoval Borini.
84'
Zampano se nedostal na levé straně k centru, ale sudí ukázal, že se bude zahrávat roh.
84'
Domácí celek natáhl svojí kombinaci na polovině hřiště. Jankto centroval zleva levačkou na střed vápna, kde byla připravena hlava protihráče.
83'
Donnarumma vykopával na pravou stranu, ale tam se dostal míč na domácí kopačky, následně pokračuje na hostující polovině Nuytinck.
83'
Udinese si nahrávalo na polovině hřiště až míč na levé straně převzal Nuytnick, jenže posléze fauloval Zampano Abateho.
82'
Udinese rozhodně chce tři body z toho duelu, ale AC není pasivní poté, co domácí celek vyrovnal na 1:1.
80'
Po něm schoval míč do náruče Bizzarri, ale domácí celek ještě na vlastní polovině nabídl chybu.
80'
Po souhře Susa a Kessiého na pravé straně na hranici vápna je tady roh.
80'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Fabio Borini.
78'
Suso mohl odpovědět, zbavil se na pravé straně Baliče, ale jeho zakončení levačkou šlo výrazně mimo branku.
76'
Udinese právě vstřelilo branku!
Bizzarri vykopával míč na pravou stranu, kde jeho spoluhráč ukázal dobrou rychlost a přihrál do pravé části vápna. Lasagna centroval, Bonucci srazil míč k GIANGLUIGIMU DONNARUMMOVI, od něhož šel míč za brankovou čáru. Jakožto autor vlastní branky je označen brankář AC.
75'
Lasagna byl hodně důrazný. Načež si Donnarumma poradil s volejem z otočky v podání Lópeze na malém vápně a vyrazil míč rukama.
75'
Kalinič fauloval Zampana a Udinese může kombinovat na pravé straně hostující poloviny s Barákem.
74'
Dva centry přilétly zleva v krátkém sledu do ohně, Donnarumma se s balonem vůbec nesetkal.
74'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Valon Behrami, přichází Andrija Balić.
74'
Zampano nakonec po souboji na levé straně s Abatem získal roh.
73'
Kessié udělal chybu v rozehrávce na levé straně, ale hosté posléze ucpali vlastní šestnáctku proti Zampanovi.
73'
AC teď celkem tahalo čas při střídání a dá se očekávat, že Udinese dostane svého soupeře pod tlak v posledních zhruba dvaceti minutách duelů i s nastavením.
72'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází André Silva, přichází Nikola Kalinić.
72'
Barák si nerozuměl se spoluhráčem na pravé straně a hrát by měl hostující celek.
71'
Hostující kouč Gattuso pobíhá u lajny a žene své spoluhráče ke třem bodům.
71'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Luca Antonelli.
70'
Důrazný zákrok na pravé straně zhruba na polovině hřiště na Silvu nebyl odpískaný. Podle rozhodčího vše v rámci fotbalových pravidel.
69'
López přetáhl hru křížem na pravou stranu k Widmerovi. Následně hlavou na zadní tyči nesrovnal směrem do pravé části branky Jankto.
68'
Calabria podrazil Jankta v době, kdy chtěl český hráč útočit po pravé straně. Po faulu na domácí polovině vidí hostující bek druhou žlutou kartu a následně také kartu červenou. AC bude dohrát o desíti.
68'
Ten na přední tyči poslal hlavou mimo vlastní šestnáctku Widmer.
68'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Maxi López.
67'
Protože protihráč jeho zakončení tečoval a uvidíme tak roh zleva.
67'
Suso nahrával zprava pod sebe na střed, ale Calhanoglu minul levačkou levý horní roh branky.
66'
Po něm zapsal faul na hostující polovině Zampano a AC nikam nepospíchá po přestupku na pravé straně.
66'
Behrami vypálil tvrdě zleva do bránícího fotbalisty a i s přispěním Jankta se bude kopat roh.
65'
Widmer se na pravé straně nikam nehnal a pouze počkal na spoluhráče. Načež se balonu na hostující polovině dotkl také Behrami.
64'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Silvan Widmer.
64'
Kessié přihrával křížem na pravou stranu na Susa, ten si pomohl s Abatem, následně si zahrál na středu také Biglia. Ale Silva vše ukončil halfvolejem pravačkou mimo tři tyče.
63'
Suso a Kessié kombinovali na pravé straně až Španěl udělal faul v souboji s Janktem, takže Udinese rozehrává Bizzarrim blízko vlastního vápna.
62'
Danilo odehrál míč z postu levého beka do zámezí, ale AC bude pokračovat vhazováním zprava z domácí poloviny, kdy si míč vezme Abate.
62'
AC svádí s Udinese ve druhém poločase víceméně vyrovnanou bitvu a rozhodně to bude mít složité ve zbytku duelu.
61'
Bizzarri vyrazil rukama tvrdou střelu zleva a při začátku domácí akce byl na levé straně vlastní poloviny zadržen nedovolenými pomůckami de Paul.
60'
Calabria si na levé straně narazil míč se spoluhráčem, následně se přidal na hranici vápna Kessié, ale zatím bez zakončení na domácí branku.
60'
Suso byl faulovaný na pravé straně Pezzellou. Domácí fotbalista s výrokem hlavního rozhodčího nesouhlasí.
60'
Biglia byl faulovaný na levé straně na vlastní polovině, ale hosté chybovali krátce po rozehrávce nakrátko.
59'
Po něm viděli fanoušci centr zprava na zadní tyč, kdy Bizzarri pouze kontroval trajektorii balonu.
58'
Ačkoliv se v pravé části vápna nalepili na Kessiého dva hráči, tak hostující fotbalista přinesl další roh.
58'
Suso neuspěl v pravé části vápna proti dvěma soupeřům, a tak Calhanoglu alespoň napálením Nuytnicka vybojoval roh z té samé strany.
57'
Domácí kopali roh zleva, ale Donnarummu žádným způsobem neohrozili.
56'
Hostující celek útočil po levé straně Bonaventurovi, ale následně svojí akci zpomalil a pouze si nahrával na domácí polovině i s Abatem.
55'
Suso zcela nepochopitelně nepodržel míč na pravé straně vlastní poloviny a odpálil jej do zámezí, výhodu vhazování tak má Pezzella.
55'
Po hostujícím faulu rozehrál z levé části vlastní poloviny nakrátko Danilo a přidal k tomu dlouhý míč na pravou stranu, kde se objevil Barák a ještě jeden domácí hráč.
54'
Kessié přihrával ze středu křížem na pravou stranu Susovi. Ten obešel Jankta a ještě další dav hráče až z osy vápna hlavičkoval Silva hodně mimo tři tyče a navíc ze záklonu před Pezzellou.
53'
Kessié centroval z pravé části vápna na přední tyč přes obránce pouze do náruče Bizzarriho, který předvedl jednoduchý zákrok.
53'
AC reagovalo rychlým kontrem po levé straně, ale na středu nakonec hru zpomalil Kessié a roztáhl hru na pravou stranu k Abatemu.
52'
Bizzarri hrál z jedničky pravou nohou z osy velkého vápna a míč poté skončil na pravé straně, kde zasáhl proti soupeři Romagnoli.
52'
Domácí ještě zatlačili na hlavního arbitra, ale ten odmítl odpískat pokutový kop pro Udinese.
51'
Domácí celek odkopl zprava z vlastní poloviny míč do bezpečí. Po centru na střed vápna šel obětavě k zemi Lasagna, ale penalta se nepíská.
51'
Suso si na pravé straně navedl míč na levačku a centroval na zadní tyč, kde na balon nedosáhl Bonaventura, jinak by zakončoval do prázdné branky.
50'
Hostující celek kombinoval na levé straně proti Barákovi, ale nakonec se rozhodl po přesunutí míče na druhou stranu k Susovi a Abatemu.
50'
Při přechodu do útoku po levé straně byl na polovině hřiště faulovaný Silva zezadu Behramim Za tento zákrok se rozhodně dala udělit žlutá karta a Bonucci to hlavnímu rozhodčímu jasně sděluje.
49'
Barák si našel míč v levé části hřiště, ale centr přes Abateho minul domácí fotbalisty v šestnáctce.
48'
Kessié nechal protihráče zprava odcentrovat, ale nařízen je výkop od branky hostů pro Donnarummovu pravačku.
48'
Bizzarri se dotkl při rozehrávce balonu a zkoušel jej dostat na pravou stranu na polovinu hřiště, což se mu povedlo. Tam ovšem dobře pracoval Kessié.
47'
Domácí akce po pravé straně byla sice rychlá, ale nepřesná, o což se faulem z kategorie útočných postaral Zampano v souboji s Calabriou.
47'
Barák byl na levé straně na polovině hřiště obsazený, ale i tak nepřišel domácí celek o balon.
46'
Pezzella neprošel na levé straně na hostující polovině přes protihráče a navíc ihned poté z toho byl faul na Susa.
46'
Udinese rozehrálo druhou půli.
46'
Po prvním poločase vede AC nad Udinese poměrem 1:0 Hosté lépe vstoupili do zápasu a úvodních pětadvacet minut měli více ze hry a byli lepší. Suso dostal milánským tým do vedení krásnou střelou pod horní tyč, kterou prostě nemohl chytit Bizzarri. Ke konci úvodního dějství byl aktivní hlavně Lasagne, ale z levé části vápna našel na přední tyči pouze ruce Donnarummy.
45+1'
45'
AC zahrozilo po levé straně, ale Bonaventura nakonec přihrál pod sebe na polovinu hřiště svému spoluhráči.
45'
Domácím fanouškům se to nelíbí, ale zprava z poloviny hrací plochy bude vhazovat Abate.
44'
Behrami byl faulovaný zezadu na pravé straně na vlastní polovině, tady ovšem o jakémkoliv karetním trestu nemohla být řeč.
44'
AC mělo míč na svých kopačkách na polovině hřiště Bonuccim až na levé straně pokazil kombinaci Bonaventura.
43'
Udinese má v posledních minutách více ze hry a je nebezpečnější. Jenže času už domácím moc na srovnání v prvním poločase nezbývá.
43'
Po centru zleva na přední tyč hlavičkoval Lasagna vedle levé brankové konstrukce.
42'
Nevynucená domácí chyba na levé straně na vlastní polovině nedostala hosty k balonu a k rychlému kontru. Pokračuje tak Pezzella.
42'
Po sérii nepřesností uvidíme aut zleva z poloviny hostů, kdy míč do hry zpět vhodí Behrami.
41'
De Paul centroval pravačkou do ohně přes jednoho fotbalistů ve zdi. AC se ubránilo Bonuccim na zadní tyč, ale soupeř má ještě aut.
40'
Calabria (AC) podrazil z postu levého beka Jankta a následně si prohlédl žlutou kartu.
40'
Centr z kategorie nepřesných zprava byl na zadní tyči umístěn do náruče Donnarummy, který ve svém blízkém okolí neměl nikoho z protihráčů.
40'
Několik fotbalistů si zahrálo hlavou až uvidíme aut zprava pro Zampana blízko hostujícího vápna.
39'
Kessié zasáhl zprava nohou proti Barákovi, ale domácí celek získal míč zpět poté, co byl aktivní po své ztrátě na polovině hostů.
39'
Po rozehrávce nakrátko nikdo z domácích hráčů nevystřelil a ani neodcentoval.
38'
Lasagna reagoval levačkou z levé části vápna na přední tyč, kdy Donnarumma vyrazil míč rukama na roh.
38'
Nejprve byl u levé tyče volný Silva, následně se centr z levého křídla hodně nepovedl Calabriovi.
37'
Silva unikal po levé straně, ale měl proti sobě Zampana a ještě jednoho protihráče, takže se rozhodl zklidnit hru a přihrát pod sebe na polovinu hřiště.
37'
Hraje se zatím docela tvrdě v osobních soubojích, což jen potvrdil Calhanoglu faulem v pravé části domácí poloviny. Rozehrává tak Bizzarri mimo vlastní vápno.
36'
Několik odrazů v domácím velkém vápně až byl odpískaný ofsajd.
36'
Vysunutý presink domácích byl Udinese k ničemu, hra se poté přesunula na polovinu hřiště na pravou stranu ke Kessiému, který svedl souboj s Danilem.
35'
Stryger Larsen zvolil zprava křížem jistotu a poslal míč na nohu Bizzarriho do velkého vápna. Následovala domácí chyba při přechodu do útoku.
35'
I tak domácí sáhli pouze k rozehrávce nakrátko a svého soupeře snažít přelstít akcí po pravé straně, kterou má na starosti Zampano.
34'
Rozhodčí viděl faul na Danila zezadu na polovině Udinese. Hned jej na tuto skutečnost upozorňovali domácí fanoušci.
34'
Calhanoglu centroval zleva pravačkou na delší tyč, kde pro balon vyskočil a chytil jej bezpečně do náruče Bizzarri.
33'
Stryger Larsen dohrál na vlastní polovině zezadu na ose hřiště Bonaventurovi a sudí mu ukázal první žlutou kartu zápasu.
32'
Na ztráty, respektive nevynucené chyby je to 7:10.
32'
Míč se rychle dostal na levou stranu k Bonaventurovi, který přihrával křížem Calabriovi. Ten už centroval směrem na delší tyč, kde byla ovšem hlava bránícího fotbalisty.
31'
Balon na pravé straně propadl na polovině hřiště k Susovi, následně je hrací předmět při kombinaci u nohy Biglii.
31'
Zatím by se ani nemuselo zrovna moc nastavovat. Hraje se prakticky bez většího přerušení a nikdo z dvaadvaceti fotbalistů nemusel být ošetřovaný.
30'
Zřejmě Zampano na pravé straně na vlastní polovině nepustil nikoho z protihráčů k míči, ten se následně objevil na kopačkách jiných domácích fotbalistů.
29'
AC má po inkasované brance tohle utkání zcela pod kontrolou. A je lepší.
29'
Behrami byl důrazný zhruba na polovině hřiště a posléze dal vůči verdiktu hlavního rozhodčího jasně najevo svůj názor. Je nařízeno totiž vhazování pro Abateho.
28'
Jankto a Barák zatím nejsou výrazněji vidět a do dějin tohoto střetnutí prakticky nepromluvili.
28'
Rychlá souhra domácích fotbalistů byla sice nepřesná na polovině soupeře na levé straně, ale alespoň vhazovat by měl Pezzella.
27'
Což se hostům povedlo. Behrami sice včas přistoupil k Bonaventurovi, ale ten pod sebe vyzval k zakončení svého spoluhráče. Balon ovšem výrazně minul branku.
27'
Po sérii krátkých nahrávek na polovině hřiště se AC chce postupným útokem s Bonuccim či Bigliou přesunout před vápno domácích.
26'
Donnarumma si dal opravdu načas s rozehrávkou a domácí fanoušci na něj pískali, posléze hraje na hostující polovině Calabria na levé straně.
26'
Odpískaný faul na Calhanoglua, o což se zprava na polovině AC postaral Zampano. Hosté mají dost času na svojí rozehrávku.
25'
Bizzarri nasměroval míč nohou na pravou stranu na polovinu hřiště, ale Stryger Larsen odmítl souboj s Calhanogluem a vrátil balon do velkého vápna k dolním končetinám svého brankáře.
24'
Danilo se chopil domácí rozehrávky, kdy akce měla své těžiště na levé straně. Nakonec si na centr soupeře počkala na středu vápna noha Calabrii.
24'
Calabria odcentroval pravačkou zleva a Silva jako kdyby se lekl na malém vápně své pozice a hlavou zády k brance umístil míč pouze do koše Bizzarriho.
23'
Který hostující celek rozehrál nakrátko a žádným způsobem neodcentroval, domácí navíc vysunuli obranu proti Calabriovi.
23'
Po zbavení se protihráče na pravé straně nebyl nalezen Silva na přední tyči, ale Danillo odkopl míč na roh.
22'
Od gólu Susa neměl ani jeden z týmů nějakou výraznější šanci. Především domácí zatím vůbec nevystřelili na Donnarummu, který hraje hlavně nohama.
22'
Také Abate se dotkl balonu na pravé straně již za brankovou čáru, a tak se bude vykopávat od domácí branky Bizzarrim.
21'
Suso tvořil hru na pravé straně a následně mu podali pomocnou ruku Bonucci či Biglia. Hosté následně nechybovali ani Abatem.
21'
Zampano vhazoval, ale míč od jeho spoluhráče šel zprava na zadní tyč, kde byl pouze Donnarumma.
20'
Donnarumma s obtížemi našel spoluhráče na levé straně a ten nezvládl přechod do útoku, takže vhazuje z hostující poloviny Stryger Larsen.
20'
Zampano byl na pravé straně v úhlu a také s míčem mimo hrací plochu, takže opět je tady výkop pro pravačku Donnarummy od vlastní pokladnice.
19'
Pokračovali jsme výkopem Donnarummy pravačkou na levou stranu, kde bylo k vidění několik soubojů až byla zaregistrovaná nahrávka zřejmě od Bonaeventury na Abateho na polovině AC.
19'
Při centru zleva na zadní tyč v podání Jankta podcenil Calabria souboj s Lasagnem a ten ten hlavičkoval z výskoku vedle pravé brankové konstrukce.
18'
Calhanoglu chtěl zakončovat zleva pravačkou na přední tyč, ale vyskakující zeď mu to neumožnila.
17'
Calhanoglu faulovaný Behramim na levé straně a hosté budou mít k dispozici zajímavou standardní situaci.
17'
Hosté se nikam nehnali na polovině hřiště, byli trpěliví. Až Calabria zleva poslal míč do ohně, kde jeho spoluhráč netrefil míč nohou čistě.
16'
Abate vystoupil z postu pravého beka a následně byl přistižen na levé straně v ofsajdu Lasagna.
16'
Behrami si na levé straně na hostující polovině zpracoval balon, ale pouze jej nahrál pod sebe na polovinu hrací plochy, kde kombinoval například Barák.
15'
Bizzarri poslal míč na pravou stranu ke spoluhráčům, tam také došlo na faul hostů. Ale Udinese pouze rozehrálo nakrátko z vlastního území.
15'
Zatím se nehraje vůbec špatný fotbal. Je nač se dívat a co sledovat. Více ze hry má hostující celek.
14'
AC opět zapojilo do kombinace nohy Donnarummy, následně vyvinul de Paul tlak zleva na Bonucciho, ale i tak nechyboval hostující kapitán.
14'
Hostující fotbalisté si nerozuměli s Calabriou na levé straně při přechodu do útoku, takže je nařízen aut z vlastní poloviny pro Zampana.
13'
Lasagna sklepl míč pod sebe, ale de Paul tvrdou střelou zleva kousek za vápnem minul branku.
13'
Bizzarrri vykopával míč na levou stranu, kde odhlavičkoval rozehrávku domácího brankáře Kessié. Míč se ovšem odrazil na nohy fotbalistů Udinese.
12'
Zase si hostující fotbalisté vyměňovali balon na polovině hřiště, Lasagna se pokusil o presink, ale akce neskončila až přišel míč na pravou stranu na hranici vápna, kde neuspěl jeden na jednoho jeden z mužů v bílém proti Nuytinckovi.
11'
AC je zatím jisté v kombinaci, nedělá nějaké zbytečné hrubky v kombinaci a nenabízí svému soupeři balon zadarmo.
11'
Calabria nepustil Zampana k pokračování akce po pravé straně, ale Udinese bude mít ještě výhodu autu z hostující poloviny.
9'
AC Milán právě vstřelil branku!
Tak to klobouk! SUSO se zbavil protihráče a levačkou z osy hřiště ze střední vzdálenosti mířil do pravého horního rohu branky, míč se otřel o břevno a spadl poté do sítě. Tohle Bizzarri chytat opravdu nemohl, ačkoliv skákal ze svého pohledu na levou stranu proti zakončení Španěla.
9'
AC má v úvodních minutách převahu na držení balonu, ale větší šanci si před Bizzarrim zatím nevypracovalo.
8'
Romagnoli, Bonucci a Bonaventura podrželi míč na polovině hrací plochy. Načež Kessié ztratil míč na pravé straně zhruba pětadvacet metrů od domácí branky.
7'
Calhanoglu na pravé straně na hranici vápna postrčil Pericu a bude se hrát od domácí šestnáctky po rozehrávce Bizzarriho proti hostům.
6'
Bonucci hrál čistě zprava na vlastní polovině a navíc si pomohl křížem dozadu na Donnarummu. Ten si zahrál nohama a chybu neudělal v rozehrávce.
6'
Bonucci kooperoval na polovině hřiště se Susem a Kessié, následně nezrychlil hru na levé straně Calabria.
5'
Po faulu na Romagnoliho vedl hostující celek svojí akci po levé straně, kde Calhanoglu vybojoval pouze aut pro Calabriu blízko domácího vápna.
4'
Suso odcentroval před zraky Baráka zprava levačkou, ale domácí celek odvrátil hlavou míč mimo vlastní šestnáctku.
4'
Bizzarrri vykopával zhruba na polovinu hřiště, odkud míč zamířil k Bonuccim, který pokračoval na levou stranu na Romagnoliho. Ten měl proti sobě Lasagnu.
3'
Calabria posunul míč na levou stranu a dirigoval hostující kombinaci na polovině hřiště, jejíž součástí byl Bonucci či Romagnoli. Kapitán AC poté dlouhým míčem poslal balon do velkého vápna do náruče Bizzarriho.
2'
Další faul hostů, o což se tentokráte postaral Biglia v době, kdy se hrálo na pravé straně. Rozehrávku vzal na sebe Stryger Larsen.
2'
De Paul byl na levé straně na polovině hřiště faulovaný zezadu Abatem. Ten s výrokem rozhodčího nesouhlasí, nicméně rozehrává nakrátko Pezzella.
1'
Silva vypálil z osy hrací plochy po centru zprava, Bizzarri si připsal zákrok rukama uprostřed své branky.
1'
Jdeme do zápasu, AC mělo výkop v bílém a v prvním poločase bude hrát zleva na pravou stranu.
1'

Udinese Calcio: Bizzarri – Stryger Larsen, Danilo (C), Nuytinck – F. Zampano, Barák, Behrami, Jankto, Gi. Pezzella – de Paul – Lasagna.
Náhradníci: Scuffet, Borsellini – Angella, Fofana, Perica, Maxi López, Pontisso, Hallfredsson, Widmer, Balić.

AC Milán: G. Donnarumma – Abate, Bonucci (C), A. Romagnoli, Calabria – Kessié, Biglia, Bonaventura – Suso, André Silva, Çalhanoğlu.
Náhradníci: Guarnone, An. Donnarumma – J. Mauri, N. Kalinić, C. Zapata, Borini, Montolivo, Bellanova, Musacchio, Antonelli, Cutrone, Locatelli.

Rozhodčí: Manganiello – Alassio, Di Iorio.
AC Milán je týmem, jenž byl před startem tohoto ligového ročníku pasovaný do skupiny aspirantů na celkový triumf. Jenže nestalo se. Milánští se celkem trápí. V lize byli před tímto kolem na sedmé pozici. A tak zatím velké letní nákupy nesplnily očekávání. Jedním z nich byl italský stoper Bonucci. Ten přišel z Juventusu a v milánském klubu plní aktuálně funkci kapitána.

I s ním dokázal slavný celek porazit před týdnem v Serii A v domácím prostředí Lazio Řím poměrem 2:1. Všechny branky padly již v prvním poločase. Tu vítěznou obstaral ve 44. minutě Giacomo Bonaventura. Na hřišti byl také přítomen nejlepší střelec AC v této sezoně, Španěl Suso. Ten se prosadil pětkrát.
Udinese Calcio je mírným outsiderem tohoto duelu. Před tímto kolem se nacházelo v tabulce italské ligy na deváté pozici. Z dvaadvaceti duelů vytěžilo celkem dvaatřicet bodů. V posledním duelu zvítězilo na půdě FC Janov poměrem 1:0, když se jakožto jediný mezi střelce zapsal v 62. minutě Behrami. O tři minuty později vyfasoval přímou červenou kartu Samir. Ten dnes bude domácím pro karetní trest chybět.

Chybět by naopak nemělo české duo Jakub Jankto – Antonín Barák. Jedná se o hráče, na kterých může reprezentační kouč Karel Jarolím postavit boj o postup na mistrovství Evropy 2020. První zmiňovaný patřil k základům české jednadvacítky. Lvíčata si zahrála loni v létě na EURO, kde vypadla v základní skupině.
Vzájemné zápasy
AC - UDI 2:1
UDI - AC 2:1
AC – UDI 0:1
AC – UDI 1:1
UDI – AC 2:3
Hezké odpoledne! V rámci 23. kola Serie A se zaměříme textovou podobou na souboj Udinese Calcio – AC Milán. Začínáme v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62