Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Verona - 23. prosince 2017   15:00

Udinese
28' Barák  • 45' Widmer  • 68' Barák (Lasagna) • 80' Lasagna (Jankto)
4:0
(2:0)
Udinese
Bizzarri – Nuytinck, Danilo, Stryger Larsen – Adnan, Jankto (82. Bajić), Behrami (67. Hallfredsson), Barák, Widmer – Lasagna (81. de Paul), Maxi López.
Borsellini, Scuffet – Balić, de Paul, Fofana, Ingelsson, Gi. Pezzella, Bochniewicz, Bajić, Ewandro, Matos, Perica, Hallfredsson.
Fabio Maresca
Verona
Nícolas – Souprayen, Caracciolo, Heurtaux, A. Ferrari (56. Lee Seung-woo) – Bessa, B. Zuculini, Fossati, Rômulo – Verde (73. Tupta) – Kean (46. Pazzini).

V Udinese je dobojováno! Všechny tři body zůstávají domácím Zebrám, které v pohodě přehrály, potažmo rozstřílely Hellas Verona 4:0! Do statistik střelců se dvakrát zapsal také český záložník Barák. Další dobrý výkon předvedl také Jankto, jenž asistoval u čtvrté branky. Udinese tak nadělilo svým fanouškům pěkný Vánoční dárek. Já Vám děkuji za pozornost a přeji pohodový zbytek sobotního dne.
90+3'
90+2'
Ve výtečné příležitosti se ocitl Adnan. Ten se uvolnil přes bránícího soupeře a následně zamířil na bližší tyč. Jeho přízemní pokus vyrazil brankář špičkou kopačky.
90+1'
Sudí Fabio Maresca bude nastavovat ještě tři minuty.
90'
Exhibiční kombinace a potlesk na otevřené scéně. To je závěr zápasu mezi Udinese a Hellasem Verona.
88'
Na centr z levé strany si parádně naběhl Larsen, jemuž brankovou radost zastavilo břevno! Ještě teď musí Nícolasovi v uších zvonit.
87'
Domácí mají na útočné polovině míč pod kontrolou a spíše kombinují na krásu, než aby za každou cenu přidali ještě jednu branku. Namlsané publikum by si jí však přálo.
84'
Hostující fotbalisté už působí hodně odevzdaným dojmem. Nadělí jim v laufu hrající Udinese pověstného "bůra"?
82'
A ještě jedno střídání. Dohráno má Jankto, který své místo připustí Bajićovi.
81'
Střelec branky odchází střídat. Na hřišti jej nahradí de Paul.
80'
Udinese právě vstřelilo branku!
To byla fotbalová lahůdka! Jankto prostrčil míč na rozběhnutého KEVINa LASAGNU, který následným angličákem překonal brankáře Hellasu!
77'
Po akci Jankta bude Udinese rozehrávat rohový kop. I na ty v dnešním zápase vede zatím 7:1.
75'
Tempo zápasu hodně opadlo, přesto se při jeho sledování nenudíme. A to zásluhou především domácího týmu, který pohledně kombinuje a ještě vymýšlí, jak by potěšil své fanoušky.
73'
Poslední střídání Hellasu Verona. Ze hry odchází Verde, jeho místo zaujme Tupta.
72'
Po Pazziniho zakončení bylo hodně rušno, ale opakovaný záznam ukázal, že měla technika pravdu. Míč ani zdaleka nebyl za brankovou čárou, útočník Hellasu měl zkreslené představy, a tak jsou emoce zbytečné.
70'
Lasagnova střela pouze prosvištěla kolem branky Hellasu.
68'
Domácí jdou do tříbrankového trháku! To když Lasagna přiklepl ve vápně míč k nohám ANTONÍNA BARÁKA, jenž střelou k tyči rozvlnil síť.
67'
Domácí poprvé střídají. Unaveného Behramiho nahradí Hallfredsson.
64'
Caracciolo ve sprinterském souboji nestačil na Lasagnu, kterého stáhl k zemi. Tady nemohlo následovat nic jiného, než žlutá karta.
60'
López zahnal při dobré kombinaci parťáka Lasagnu, který v těžké pozici nakonec vybojoval alespoň roh pro svůj tým.
58'
Udinese vykombinovala obranu Hellasu, ale v zakončení dvakrát v řadě selhalo. Domácí tribuny se dobře baví.
56'
Hosté podruhé střídají. Do hry naskočí Lee Seung-woo, dohráno má naopak Ferrari.
54'
V náporu opět Udinese, které vybojovalo další rohový kop ve svůj prospěch.
52'
Rychlý protiútok vedl Jankto, jenž vybídl k zakončení lépe postaveného Lópeze. Toho na brankové čáře vychytal famózním zákrokem Nícolas!
50'
Pěkný střílený centr, který hledal na zadní tyči Pazziniho domácí obranu pořádně vystrašil. Hellas začíná svoji hru zlepšovat.
48'
Ferrari poslal k zemi Lasagnu a po zásluze vyfasoval žlutou kartu.
46'
Do druhého poločasu již na straně Hellasu nenastoupil Kean, kterého nahradil zkušený Pazzini.
46'
Máme za sebou první poločas, který se odehrával v režii domácího Udinese. To nakonec svoji aktivitu a převahu přetavilo v branky. Nejprve se prosadil Barák, na kterého navázal těsně před pauzou Widmer. Naši hráči Jankto s Barákem jsou zatím hodně vidět a hýří aktivitou.
45+1'
45+1'
Sudí bude nastavovat ještě jednu minutku.
45'
Barák napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti a jeho pokud vyrazil brankář pouze k dobíhajícímu Lasagnovi, jehož dorážku ještě kryl. Krátký byl na druhý doklep od SILVANA WIDMERA, jenž poslal míč přesně k tyči!
42'
Měla to být pro domácí penalta, jenže nakonec všemu předcházelo ofsajdové postavení. Vzrušení diváků tak rychle opadlo.
40'
Až příliš na krásu kombinovali domácí ve vápně Hellasu. Místo zakončení si chtěli připravit "gólovku" až do kuchyně, což se jim nakonec vymstilo.
38'
Střílený centr Behramiho ukořistil včasným výběhem brankář Hellasu.
36'
Aktivní Barák dělá zadákům Hellasu problémy a nyní vybojoval díky své šikovnosti také standardku pro svůj tým.
34'
Hosté se v posledních minutách nemohou udržet na míči, a tak jsou pod neustálým tlakem.
32'
López to zkusil z hranice pokutového území, ale jeho střelu zlikvidoval brankář Nícolas.
30'
Domácí tribuny zpívají své chorály a přitom pokračuje nápor jejich týmu. Ten dnes hraje zatím dobře a jen potvrzuje, že nově příchozí trenér Oddo má na kádr Zeber velký vliv.
28'
Domácí jdou do zaslouženého vedení! To když se uvnitř vápna uvolnil ANTONÍN BARÁK, který následnou střelou propálil hradbu těl i brankáře Hellasu!
25'
Adnan poslal svůj technický pokus pouze vysoko nad branku. Toto se vůbec nepovedlo a domácí tribuny si jen povzdechly.
23'
Bessa fauloval těsně před vápnem za cenu žluté karty. Udinese navíc rozehraje přímý volný kop z více než dobré vzdálenosti.
23'
Domácí jsou v náporu a díky tomu budou rozehrávat v krátkém časovém sledu další roh. Všichni už se stěhují do vápna Hellasu.
21'
Pohledná kombinace domácích úvodní brankou nekončí. Lópézův pokus totiž zablokoval stoper Caracciolo. Rohový kop pro Udinese.
20'
Dobrá příležitost domácích zůstává nevyužita. Na úrovni malého vápna totiž hlavičkoval Lasagna pouze do míst, kde stál připravený Nícolas.
17'
K vidění teď byla série osobních soubojů uprostřed hrací plochy. Sudí Maresca zatím nechává hře průběh a zasahuje do ní pouze vyjimečně.
15'
Velmi dobrá práce Baráka! Ten s míčem na kopačce přeběhl půlku hřiště a poté naservíroval míč do vápna Lasagnovi. Jenže druhý jmenovaný míč promáchl. To byla pro domácí veliká škoda!
13'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu, kde Zuculini vybojoval roh pro Hellas.
11'
Barák hledal svým centrem spoluhráče uvnitř pokutového území, nicméně našel pouze připravenou náruč brankáře Nícolase.
9'
Hosté budou dnes spoléhat pravděpodobně na rychlé protiútoky a zakládat si na bezchybné obraně. Alespoň takový mám dojem z jejich zatím předváděné hry.
7'
Udinese kombinuje na útočné polovině a zatím velmi rychle a zaplněnému hledišti se to zatím líbí.
5'
Moc nescházelo a po šťastném odrazu se dostal do zakončení hostující Kean! Tomu nakonec scházel pouze krok.
3'
Lasagna dotíral na obránce, kteří nakonec zakopli míč i za cenu rohového kopu.
1'
Domácí začínají start do zápasu postupnou kombinací na útočné polovině. První doteky s míčem už měli i naši čeští reprezentanti v barvách Udinese.
1'

Udinese Calcio: Bizzarri – Nuytinck, Danilo, Stryger Larsen – Adnan, Jankto, Behrami, Barák, Widmer – Lasagna, Maxi López.
Náhradníci: Borsellini, Scuffet – Balić, de Paul, Fofana, Ingelsson, Gi. Pezzella, Bochniewicz, Bajić, Ewandro, Matos, Perica.

Hellas Verona FC: Nícolas – Souprayen, Caracciolo, Heurtaux, A. Ferrari – Bessa, B. Zuculini, Fossati, Rômulo – Verde – Kean.
Náhradníci: Coppola, Silvestri – Bearzotti, Cáceres, Laner, Pazzini, Tupta, Felicioli, F. Zuculini, Lee Seung-woo, Calvano.

Rozhodčí: Fabio Maresca.
Vzájemné zápasy
V loňské sezóně se soupeři nepotkali, neboť Hellas bojoval v Serii B o návrat mezi elitu. Rok předtím pak dopadly vzájemné souboje lépe pro Udinese, které doma vyhrálo 2:0 a na hřišti Hellasu ukopalo remízu 1:1
Hellas Verona FC
Nováček soutěže zatím nemůže zachytit tempo první ligy, ačkoliv v poslednímch kolech začal pravidelně sbírat body. Patří mu totiž až předposlední místo ligové tabulky se ziskem pouhých 13 bodů. Přesto se může na Vánoce od sestupu odlepit, k tomu by však potřeboval výhru na půdě rozjetého soupeře. A proč by tomu tak nemohlo být, když minulý týden doma Hellas rozstřílel 3:0 AC Milán!
Udinese Calcio

Domácí Zebry se pod novým trenérem Oddem zvedly a vyhrály třikrát v řadě. Naposledy jejich zlepšenou formu odnesl lídr z Interu, který doma padl 1:3. Na zápasy Udine se v poslední době hezky dívá, neboť předvádí útočný a živý fotbal jako za nejlepší éry své dlouholeté ikony Di Nataleho. Významnou roli pak v týmu hrají čeští reprezentanti Barák s Janktem, kteří pravidelně nastupují v základní sestavě a střílí důležité branky. Přidají některé také v sobotním souboji? Výhra by mohla Udinese posunout v tabulce těsně za příčku znamenající postup do pohárové Evropy.
V 18. kole Serie A bude Udinese na domácím hřišti hostit Hellas Verona. Za domácí "Zebry" by měli navíc nastoupit reprezentanti České republiky Jankto s Barákem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62