Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Sampdoria - 20. září 2017   20:45

0:0
(0:0)
Verona
Nícolas – Bearzotti, Caracciolo, Heurtaux, Rômulo – Fossati (88. Marcel Büchel), B. Zuculini, Bessa – Verde, Pazzini (C) (77. Kean), Valoti (81. Zaccagni).
Manganiello – Prenna, Bindoni
Stadio Marc'Antonio Bentegodi, Verona
Sampdoria
Puggioni – Bereszyński, Silvestre, Regini (C), Murru – Linetty (90+2. Verre), Torreira, Praet – R. Álvarez (54. G. Ramírez) – Quagliarella (54. D. Zapata), Caprari.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:8. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 16:6.
Zápas končí bezbrankovou remízou! Sampdoria vstoupila do zápasu aktivněji, ale první pořádnou šanci měl až domácí Valoti, který v pětadvacáté minutě pálil zcela sám nejdříve do brankáře a poté mimo branku. Druhé dějství již nabídlo více šancí. Dvacet minut před koncem selhal v koncovce podobně jako Valoti také hostující střelec Gianluca Caprari. V samém závěru zápasu poté hlavičkoval do protipohybu gólmana střídající Duván Zapata jen do tyče. Verona tak svůj druhý gól nepřidala, proti dosud neporaženou Sampdorii je to dnes určitě ztráta dvou bodů.
90+5'
90+4'
Kean ještě zbytečně zajel do soupeře při rozehrávce a dostává žlutou kartu.
90+3'
Zapata hlavičkoval do tyče! Ve třetí minutě nastavení se k centru prodral na pravé straně Verre. Zapata byl sice hlídán dvěma obránci, ale i tak se dostal k hlavičce na vzdálenější tyč. Domácí obrana ještě stačila skvěle vykopnout balon na tyč.
90+2'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Valerio Verre.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
A další nepřesná přihrávka na Keana. Střídající útočník Verony se snaží nabízet, ale ještě ani jednou mu nepřišla přesná přihrávka do běhu.
89'
Moise Kean je znovu přichycen v ofsajdovém postavení. Všechno pozdvižení před brankou Sampdorie je tak zbytečné.
88'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Marco Fossati, přichází Marcel Büchel.
88'
Vasco Regini však musí být ošetřován po střetu právě s Keanem. S hostujícím stoperem to nevypadá vůbec dobře.
87'
Verde sice skončil v pokutovém území na trávníku, ale rozhodčí nechal pokračovat hru a toho málem využili domácí. K rychlému brejku se dostal střídající Kean. Útočník Hellase však na hostujícího kapitána nestačil.
86'
Nícolas musel výt ve střehu. Dlouho signalizovanou střelu z velké dálky od Praeta dokázal vyrazit nad břevno své branky.
85'
Hostům se podařilo rozpohybovat domácí obranu, ale stejně do nikam nevedlo. K odkopu se dostal Caracciolo a balon je znovu daleko od vápna Verony.
84'
Verona se dlouho u balonu neohřála. Kean dostal přihrávku za obranu, nepohlídal si ofsajdové postavení a musel balon odevzdat.
83'
Domácí se soustředí především na obranu. Z velké dálky pálil po odraženém míči Linnety. Střela nebyla tečována a domácí celek tak ušetří další sekundy.
82'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením pro oba týmy, aby strhly vedení na svou stranu. Sampdoria drží balon pod kontrolou, ale ke střele se nemůže probojovat.
81'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Mattia Valoti, přichází Mattia Zaccagni.
80'
Domácí se téměř ve druhém poločase nedostali na útočnou polovinu, ale nyní měli velkou šanci. Valoti pálil zpoza obránce, Puggioni míč vyrazil jen na kopačku Romula, který z úhlu rozvlnil jen boční síť.
78'
Caprari znovu pálil. Nyní střílel hostující útočník po zpětné přihrávce od Praeta. Míče ve však dostal vysoko nad branku a Nícolas tak jen kontroloval celou situaci.
77'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Giampaolo Pazzini, přichází Moise Kean.
76'
S přibývajícím časem přibývá také šancí. Hosté se hnali ve čtyřech na dva obránce, ale poté nepřesně přihrál Ramírez a bylo po šanci. Valoti měl proslov k rozhodčímu a dostává žlutou kartu.
74'
Další velkou šanci zazdil Gianluca Caprari. Na ofsajdové hraně si hostující útočník převzal balon, poté se uvolnil kličkou do středu. Sám před gólmanem však neuspěl.
73'
Také domácí se připomněli v útoku. Valoti se vydal za míčem, dokázal předběhnout bránícího Reginiho, ale svou střelu již neumístil mezi tři tyče.
72'
Zapata vyplaval za obranou nikým nebráněn. Nícolas ho vyběhnutím vytlačil ze střeleckého úhlu. Následně centroval před prázdnou branku Praet, ale domácí obrana se již stačila zformovat.
71'
Zapata nyní sklepl balon ze vzduchu na nohu Ramíreze. Souhra střídajících fotbalistů ohrožení branky nepřinesla.
70'
Útočníci Sampdorie byli v pokutovém území v dobrém počtu i postavení. Zapata to však vzal na sebe a z kroku napálil balon do stojícího obránce.
68'
Kapitán Verony chce s výsledkem něco udělat. Pazzini si našel balon v pokutovém území, ale svůj volej netrefil čistě a poté skákající míč lehce sebral Puggioni.
67'
Daniel Praet fauloval ve středovém kruhu. Hostující celek tak mohl rozehrát útočnou akci, ale ani ta dlouho netrvala. Také Linnety se provinil proti pravidlům.
66'
Po dlouhé době přilétl pas do pokutového území. Bessa však nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
65'
Domácí tým to zkouší protiútoky. Dlouhý pas nezachytil Pazzini ani následně Valoti. Puggioni byl u balonu vždy dříve než útočící hráči.
63'
O překvapivý centr se pokusil z hloubi pole Ramírez. Ani druhý střídající hráč Sampdorie se však neuvedl šťastně. Velmi nepřesný pas končí za brankovou lajnou.
62'
Christian Puggioni je viditelně ještě otřesen. Malou domů odkopl jen za postranní lajnu, domácí celek z toho ale nic nevytěžil.
61'
Hůře nakonec dopadl hostující brankář Puggioni, který si musel nechat ošetřit pravou ruku. Kapitán Verony vyvázl ze srážky nezraněn.
60'
Nebezpečná situace před hostujícím vápnem. Pazzini šel po centrovaném míči, nevšiml si však vyběhnutého brankáře a prudce do něj narazil. Oba hráči po srážce zůstali na zemi, ale vypadají, že budou pokračovat ve hře.
59'
Po dlouhé době se dostali k útočení také domácí. Zuculini neměl komu přihrát, všichni jeho spoluhráči stáli na místě.
58'
Zapata se mohl uvést na trávníku brankou. Povedený Praetův centr z levé straně se přesně dostal do míst, kde byl střídající fotbalista. Zapata byl nepřesný a Nícolas může být v klidu.
57'
Hellas se zatím ve druhém poločase nepodíval na útočnou polovinu. O útočnou snahu se stará především Sampdorie, která ale nyní zatím nijak úspěšná.
55'
Kombinaci Sampdorie chybí přesnost. Nyní se ale dokázal uvolnil Bessa, který poté inkasoval nepříjemný skluz zezadu. Hosté rozehráli volný přímý kop do kombinace a ta je opět neúspěšná.
54'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Ricardo Álvarez, přichází Gastón Ramírez.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Duván Zapata.
53'
Caprari si dělal prostor, dokázal se prodrat až do vápna, ale tam velmi rychle ztratil balon a do protiútoku se mohl hrát Valoti. Právě domácí útočník se protlačil ke střele, ale ta byla velmi nepřesná.
52'
Domácí obrana zatím drží. Další nebezpečnou situaci ve vápně musel řešit Heurtaux, který hlavičkoval od své branky.
50'
Hosté kombinovali před vápnem soupeře, ale Bessa vystihl nepřesnost v přihrávce a dokázal šanci zmařit. Akce však ještě pokračovala a Caprari nakonec po zblokované ráně vystrašil domácího brankáře.
49'
Na levém kraji měl spoustu místa domácí Romulo. Krajní obránce Verony se však zalekl prázdného trávníku a raději svůj postup zpomalil. Nakonec ho o balon obral první bránící hráč Sampdorie.
48'
Sampdoria začala držením míče, ale Silvestre nepřesně přihrál na deset metrů k postranní lajně a balon tak mohou uvést do hry domácí.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hostující hráči. Ihned přišel dlouhý pas na Caprariho. Hostující útočník však balon nezpracoval.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Hlavní rozhodčí nenastavil ani sekundu navíc a tak první pětačtyřicetiminutovka končí. Sampdoria vstoupila do zápasu aktivněji, na několik minu uzamkla domácí celek, ale do větší šance se neprotlačila. To na druhé straně bylo horko. Mattia Veloti měl po pětadvaceti minutách obrovskou šanci. Nejdříve z blízkosti napálil brankáře, poté se k němu balon ještě vrátil, ale atakován už nedokázal rozvlnit síť. Následně se na trávníku přiostřilo, ale rozhodčí uklidnil situaci. Verona zatím vstřelila v této sezoně jen jednu branku a i nyní potvrzuje velmi špatnou formu zakončovatelů.
45'
45'
Dlouhý aut dokázala domácí obrana zpacifikovat. Následně ale Murru vhodil do hry ještě jeden dlouhý míč. Verona získala rychle balon a poté již přišel Praetův faul.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu domácí Zuculini. Sám poté uvolnil Verdeho, který střelou na přední tyč ale Puggioniho nepřekvapil. Pohledná akce Hellasu Verona.
42'
Gianluca Caprari získal balon ve středu pole, poté s ním rychle přispěchal až k vápnu, ale tam jeho cesta skončila na čistém zákroku skluzujícího Rumola.
41'
Fabio Quagliarella se již nemohl dívat na pomalou kombinaci svého týmu a tak vypálil z více než třiceti metrů. Nícolas s přehledem skryl balon v náručí.
40'
První poločas pomalu míří ke konci. Sampdoria je v posledních minutách aktivnějším týmem, ale s míčem do pokutového území se dostává minimálně.
39'
Sampdoria se usadil na útočné polovině. Dlouhý hod zpoza postranní lajny předvedl Murru. Po kontaktu s Bessou se skácel k zemi Praet, ale pokračovalo se ve hře. Následně ale přichází jen velmi nepřesná nahrávka na Caprariho.
37'
Zucilinimu se vůbec nepovedl obranný odkop ze svého vápna a tak tu byl rohový kop pro Sampdorii. Na přední tyči dokázal tečoval balon Torreira, ale Nícolas mohl být v klidu.
35'
Daniel Bessa šel sám do plné obrany. Domácí hráč si ještě poradil s Linnetym, ale poté už nestačil s balonem u nohy přejít přes Silvestreho.
34'
Navíc vznikla pozice pro volný přímý kop. Za zadní tyči se pokusil zakončovat ve skluzu Praet, ale jeho polostřela jde jen vysoko nad.
33'
Mattia Valoti ztratil balon a Bruno Zuculini to musel řešit skluzem na unikajícího Caprariho. První žlutá karta také pro domácího hráče.
32'
Daniele Verde táhl útočnou akci po pravé straně. Poté chtěl přenést hru přes celou šířku trávníku na Bessu. Ten ještě vrátil balon na Valotiho, ale ten chybuje.
31'
První třetina zápasu branku nepřinesla. Nyní nebyl daleko Fabio Quagliarella. Nícolas podskočil centr z velké dálky a hostující útočník mohl zakončit, ale u balonu byl o něco dříve Romulo.
30'
Zuculini vybojoval ve středu pole balon, rychle ho předal na pravou stranu, kde byl rychlík Verde. Po kličce do středu vypálil jen do pozice, kde byl připravený Puggioni.
28'
Po faulu na Torreiru měli hosté možnost rozehrát volný přímý kop. Dennis Praet centroval do vápna, na zadní tyči sice hlavičkoval Caprari, ale ani kdyby dostal míč do sítě, tak by kvůli odpískanému ofsajdu neplatil.
27'
Álvarez se pokoušel rychle odpovědět na velkou šanci soupeře. Svou střelu z velké dálky však vystrašil jen diváky na tribuně.
25'
Tak to je neuvěřitelné co nyní nevyužil Mattia Valoti. Centr z pravé straně se ještě neujal, ale poté přiletěl do vápna přesný pas od Fossatiho přesně na kopačku Valotiho. Právě čtyřiadvacetiletý útočník Hellasu nejprve napálil z blízkosti brankáře, poté dostal ještě jednu šanci, ale balon poslal jen mimo.
24'
Verde vybojoval na pravé straně rohový kop. Sám od rohového praporku rozehrál a přinutil Puggiiniho k vyboxování. Z dálky poté pálil Zucunili jen daleko od branky.
23'
Puggioni nepřesně přihrál při rozehrávce a hned z toho byl problém. Balonu se chopil Fossati, který ale nedokázal prostrčit na unikajícího Pazziniho.
21'
První žlutá karta zápasu. Caprari se chtěl srovnat účty s Bessou a tak po podkopl při převzetí balonu. To ale neuniklo hlavnímu rozhodčímu.
20'
Caprari inkasoval zbytečný zákrok zezadu, poté vylítl z trávníku na faulujícího Bessu a pěkně z blízka mu domluvil.
19'
Ani další pokus od rohového praporku nedonutil Christiana Puggionia zasahovat. Bessa chtěl ještě vybojovat balon v nebezpečné pozici před vápnem, ale při tom přišlápl protihráče a ztrácí tak balon.
18'
Nadějné akce také na druhé straně. Marco Fossati ukázal svou rychlost, na pravé straně utekl dvěma obráncům, ale přesný centr do vápna již nepřidal. Byl z toho ale rohový kop, který zakončil Zuculini zklokovanou střelou.
17'
Álvarez se pokoušel napadat, ale při velké snaze získal balon fauloval. Domácí tak mohou rozehrát útočnou akci od půlící lajny.
16'
První vážnější střela zápasu. Gianluca Caprari se uvolnil kličkou na osu trávníku a střelou na zadní tyč pořádně protáhl domácího brankáře.
15'
Hosté měli k dispozici již třetí rohový kop. Na první tyči zasáhl balon Praet, ale nebyl vůbec přesný. Míč se odrazil vysoko nad vápno a Nícolas už poté neměl problém ho sebrat ze vzduchu.
14'
Fabio Quagliarella si pomohl při průniku přes obránce do pokutového území faulem. Domácí tak velmi snadno získávají balon.
13'
Dlouhý pas na Bessu byl přesný. Italský záložník však prohrál hlavičkový souboj. Balon se ale odrazil na kopačku velmi aktivního Fossatiho. Nepřesný centr v klidu Puggioni ukryl do rukavic.
11'
Zdálo se, že si Caprari zpracoval míč v pokutovém území rukou, ale rozhodčí nechal hru pokračovat a nakonec z toho je rohový kop pro Sampdorii. Ten však končí velmi podobně jako ten před malou chvílí.
10'
Úvodní desetiminutovka nenabídla vážnější situaci ani před jednou z branek. Nyní měl před sebou otevřený prostor domácí Fossati, ale míč si zpracoval jen za postranní čáru.
9'
První rohový kop zápasu nebezpečí nepřinesl. Álvarez byl sice v dobré pozici ve středu vápna, ale přes dva bránící hráče se k hlavičce nepropracoval.
8'
Jen Pazzini se vydal napadat rozehrávku Sampdorie. Hosté si s přehledem poradili s útočníkem Hellasu, poté přešli až do pokutového území, kde musel hasit na poslední chvíli nebezpečnou šanci Romulo.
7'
Úvod zápas nepřináší závratné tempo. Sampdoria se drží u balonu, přesouvá hru ze strany na stranu a zatím čeká na vhodný moment k útoku.
6'
Na pravé straně bojoval o balon Bartosz Bereszyński. Polský krajní obránce se vypořádal s jedním obráncem, ale k centru se již nedostal.
5'
Ve středovém kruhu byl faulován domácí Fossati. Chtěl následně rychle rozehrát, ale našel jen Torreirovy kopačky.
4'
Také hráči Sampdorie se poprvé dostali pořádně k balonu. Linetty však nezpracoval přihrávku k pravé postranní lajně nejpřesněji a míč končí v zámezí.
3'
Hráči Hellasu se pokusili o útočnou akci po pravé straně. Fossati našel rozběhnutého Verdeho, který ještě zkoušel přihrávat pod sebe. Valoti se již k balonu nedostal, ale v hostujícím vápně bylo pořádně rušno.
2'
Domácí fotbalisté rozehráli úvodní poločas dnešního střetnutí ze středového kruhu. Na pravé straně pracoval s balonem Fossati, ale více než na nepřesnou přihrávku na kapitána Pazziniho se nezmohl.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas pátého kola nejvyšší italské soutěže tak může za několik málo okamžiků začít.

Hellas Verona FC: Nícolas – Bearzotti, Caracciolo, Heurtaux, Rômulo – Fossati, B. Zuculini, Bessa – Verde, Pazzini (C), Valoti.
Náhradníci: Silvestri, Coppola – Laner, Kean, Cerci, Zaccagni, Tupta, Marcel Büchel, Štefanec, Lee Seung-woo, Kumbulla.

UC Sampdoria: Puggioni – Bereszyński, Silvestre, Regini (C), Murru – Linetty, Torreira, Praet – R. Álvarez – Quagliarella, Caprari.
Náhradníci: Hutvágner, Tozzo – J. Andersen, Sala, É. Barreto, G. M. Ferrari, Strinić, Verre, Capezzi, G. Ramírez, D. Zapata, Kownacki.

Rozhodčí: Manganiello – Prenna, Bindoni.
UC Sampdoria

Na druhé straně Sampdoria je na tom o poznání lépe, momentálně se bývalý klub Patrika Schicka pohybuje za pohárovými příčkami, avšak s jednozápasovým mankem. Sampdoria ještě neucítila hořkost porážky, postupně si na tento celek nepřišlo Benevento, Fiorentina a ani Torino. Suma sumárum má celek z Janova sedm bodů a to při kladném skóre 6:4.
Hellas Verona FC

Verona je na startu letošního ročníku hodně za očekáváním, doposud totiž získala pouze jediný bod a to za remízu proti Crotone. Jinak následovaly prohry proti silným soupeřům – AS Řím, Fiorentině a Neapoli. Hellas dokázal vstřelit za tyto tři zápasy pouze jedinou branku a momentálně tak jeho skóre čítá jednu vstřelenou branku a jedenáct inkasovaných.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A pokračuje dalšími zápasy, my se společně zaměříme na souboj mezi Hellas Verona FC a UC Sampdoria.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62