Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Spal - 29. prosince 2018   20:30

AC Milán
16' Castillejo  • 64' Higuaín (Çalhanoğlu)
2:1
(1:1)
Spal
13' Petagna  (Cionek)
AC Milán
G. Donnarumma – Abate (62. Calabria), C. Zapata, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Bakayoko, Çalhanoğlu – Suso, Higuaín (82. Borini), Castillejo (62. Cutrone).
Abisso – Prenna, Rocca
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Spal
A. Gomis – Cionek, Felipe, Bonifazi – Dickmann (46. Vicari), Missiroli, Schiattarella (74. Valdifiori), Kurtić, F. Costa (53. Fares) – Petagna, Antenucci (C).

To už je z mé strany vše. Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Svěřenci Gennara Gattusa si tak zhluboka oddechli. Přeci jen byli v zápase velkými favority a neočekávalo se, že o vítězství budou bojovat až do závěrečného hvizdu. I Rozpačitý výkon jim však nakonec stačil k posunu na páté místo tabulky.
Je dobojováno! A že to byl boj až do posledních chvil! AC Milán nakonec vydřel vítězství 2:1, ale snadná cesta k němu rozhodně nevedla. Favorizovaný velkoklub musel otáčet nepříznivý stav, pak přežil několik soupeřových šancí a závěr dohrával v oslabení. Ve třetí nastavené minutě obrana domácího týmu polevila, ale situaci zachránil zákrokem večera Donnarumma.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:10.
90+4'
90+3'
Teď už mohlo být opravdu zle! Vicari se propracoval k hlavičce, kterou směřoval dolů k levé tyči. Situaci ale zachránil Donnarumma (AC Milán), jenž se blýskl zákrokem večera. Divákům na San Siru spadl kámen ze srdce.
90+2'
Když budou zodpovědně bránit, tak ano. Teď ale nechali vystřelit Petagnu, už poněkolikáté. Měli štěstí, že hostující hráč zařízení netrefil.
90'
Čtyři minuty. Tak dlouho ještě budou domácí muset bránit náskok 2:1. Podaří se jim to?
89'
Komplikace pro AC Milán! Suso vlétl do souboje s Valdifiorim jako utržený od řetězu a po druhé žluté kartě míří předčasně do sprch.
86'
Po jeho rozehrání se ke střele dostal opět Petagna (Spal), tentokrát přehlavičkoval břevno.
85'
Vyrovnání viselo znovu na vlásku! Nebezpečným pokusem se zpoza vápna prezentoval Petagna a teč jednoho z obránců poslala míč kolem levé tyčky. V honbě za vyrovnáním budou hosté pokračovat prostřednictvím rohového kopu.
82'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Gonzalo Higuaín, přichází Fabio Borini.
81'
Teď měli pro změnu štěstí hosté, protože hráč zakončující zevnitř vápna přestřelil! Pro dramatičnost závěru zápasu je to jedině dobře.
79'
Žlutou kartu dostává Suso (AC Milán).
78'
A vyrovnávací trefu jsem málem přivolal! Po rohovém kopu si do vzduchu vyšplhal Cionek (Spal) a svůj pokus usměrnil kousek vedle tyče.
76'
Spalu zbývá na vyrovnání už jen čtvrthodinka.
74'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Pasquale Schiattarella, přichází Mirko Valdifiori.
73'
Rychle se rodící akci usmrtil Cristián Zapata (AC Milán) faulem. Fotbalové zákony zní v tomto případě jasně, trest v podobě žluté karty je přiměřený.
71'
Uklidňující gól měl na kopačce Çalhanoğlu! Hráč milánského AC zakroutil svou střelu k zadní pravé tyči a od jásotu ho dělily jen decimetry.
70'
Tohle se nedělá. Pasquale Schiattarella (Spal) se pověsil soupeři na záda a z nich ho dostala až žlutá karta. Na podobné prohřešky si dá příště pozor.
68'
Právě oni budou po Susově nedovoleném zákroku kombinovat. Začnou s tím ve vlastním území.
65'
Na tahu jsou tedy hosté.
64'
AC Milán právě vstřelil branku!
GONZALO HIGUAÍN ukončuje své desetizápasové čekání na gól! A má z toho upřímnou radost. Aby ne, když dokonal obrat. Jak? Přetažený centr vracel Çalhanoğlu do předbrankového prostoru, kde se nacházel právě zmíněný Argentinec. Prvním dotekem si zpracoval míč a tím následujícím ho narval do brány.
62'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Patrick Cutrone.
62'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ignazio Abate, přichází Davide Calabria.
61'
Statistika držení míče: 69% : 31%.
60'
Abate (AC Milán) je v pořádku, pokračujeme.
59'
Faresův tvrdý souboj ve vzduchu odnesl Abate (AC Milán). Rozhodčí kontroluje jeho zdravotní stav.
57'
Zpoza šestnáctky to zkusil Petagna (Spal). Hezký pokus, leč nepřesný. Donnarumma se za ním akorát ohlédl a už se chystá provést odkop.
56'
A právě tam se šlapákem provinil Samuel Castillejo (AC Milán). Na žluté karty máme vyrovnáno.
55'
Mezitím se hra přesunula doprostřed hřiště.
53'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Filippo Costa, přichází Mohamed Fares.
53'
Přestože se Bakayoko (AC Milán) s bolestivou grimasou drží postiženého místa, střídání nebude potřeba. Možná ale bude chvíli pokulhávat.
52'
Jasmin Kurtić (Spal) si v souboji s Bakayokem nebral žádné servítky a Rosario Abisso to samozřejmě nenechává jen tak. Poprvé v utkání vytahuje ze své kapsy žlutě zbarvený kartonek.
50'
Při další akci měl nabito Suso (AC Milán), do cesty jeho střely se postavil štít jménem Felipe.
48'
Přišla ale ztráta. Domácí toho nevyužili, Bakayoko totiž zahnal Rodrígueze až do zámezí.
47'
Gomis (Spal) si pochutnal na slaboučkém centru ze strany a hned poté rozdal míč mezi své kolegy.
46'
Poločasové střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Lorenzo Dickmann, přichází Francesco Vicari.
46'
Fotbalisté se vrátili na hřiště stadionu San Siro, aby pokračovali v bitvě o důležité body do tabulky.
Úvodní poločas měl překvapivý průběh. Favorizovaný AC Milán se nechal uspat útočnou hrou natolik, že nezvládl brejkovou situaci. Právě rychlými balony hrozil Spal nejčastěji a už ve 13. minutě to vyšlo. Vedení však hostujícímu celku dlouho nevydrželo. Milánští totiž po čtvrthodině od počátečního hvizdu využili nedůslednosti soupeřovy obrany k vyrovnání. Další šance si Rossoneri vytvořili v závěru poločasu, kdy má Spal dlouhodobě problémy. Stav už se ale nezměnil.
45+1'
45+1'
Právě v ní ještě stihl vystřelit Çalhanoğlu (AC Milán), ale do dráhy letu míče se postavil obránce. Ze hřiště tak hráči odejdou za nerozhodného stavu.
45'
Rosario Abisso nastavil jedinou minutku.
44'
Suso (AC Milán) narýsoval milimetrově přesnou kolmici pro Higuaína, ale ten geometrický úkol nedokončil. Míč si ve vysoké rychlosti předkopl příliš před sebe.
42'
Hosté proto raději uklidňují hru.
41'
Spal často inkasuje v závěrech poločasů. A nejinak tomu mohlo být i teď. Stačilo, aby Rodríguez mířil o půl metru přesněji. Takhle jeho nízká rána pouze proskotačila kolem levé tyče!
38'
Uvnitř šestnáctky hlídkující Higuaín (AC Milán) se přes soupeře k nízekému centru nedostal.
36'
Jako neřízená střela přilétl do pokutového území Bakayoko (AC Milán) a z úrovně penaltového puntíku těsně přestřelil! Bakayoko, Bakayoko, tohle se přece proměňuje! Na jeho obranu musím uznat, že střílel ve vysoké rychlosti.
35'
K protiakci zavelel Antenucci (Spal), ale kvůli okamžitému zdvojení si s míčem příliš nepohrál.
34'
Během chvíle zahrával Milán dva rohové kopy. Žádný z nich však k obratu ve skóre nevyužil.
32'
I díky tomu se ke střele dostal Kessié (AC Milán), neměl ovšem přesně seštelovanou mušku.
31'
Střed bitevního pole je totiž pod absolutní kontrolou záložní řady AC Milán. Ta vyhrává hlavičkové souboje, sbírá odražené míče. Má prostě navrch.
29'
Spal má velké potíže překročit polovinu hřiště.
28'
A nepřijde ani teď, protože Rodríguez (AC Milán) nedokázal odcentrovat přes Dickmanna.
26'
U míče jsou tedy zase domácí. Přesné nahrávky, rychlé narážečky. Ale co střelba? Ta zatím nepřichází.
24'
Hra se záhy obrátila. Brejk dotáhl Bonifazi (Spal) k centru, který postrádal přesnost.
23'
Defenziva Spalu drží postavení a trpělivě vyčkává, s čím novým na ni soupeřův tým vyrukuje.
21'
19'
A co tam vlastně vymysleli? Nic vážného. To jen Bakayoko (AC Milán) vyprodukoval nepřesný centr.
18'
Milánští znovu operují na útočné polovině.
16'
Domácí se nenechávají zahanbit! SAMUEL CASTILLEJO využil nakupených chyb v defenzivě soupeřova celku. Už odkop z vápna byl laxní, stejně tak přístup Castillejova strážce. Rána z levé strany šestnáctky pak dočista vymetla vzdálenější šibenici. Jedním slovem nádhera.
13'
Spal právě vstřelil branku!
Obrovský šok pro AC Milán! Jako blesk z čistého nebe udeřil ANDREA PETAGNA. Po dlouhém Cionkově nákopu porazil v silovém souboji Romagnoliho a s přispěním teče jiného obránce překvapivě otevřel účet zápasu.
10'
Jako ptáci se domácí fotbalisté uhnízdili před pokutovým územím. A směle ho dobývají.
8'
Skórovat se podařilo až Romagnolimu! Hráč milánského AC si byl ale dobře vědom, že tento gól platit nebude. Stál totiž ve viditelném ofsajdu. Stav tak nadále zůstává bezbrankový.
7'
Krátce po jeho rozehrání vystřelil Çalhanoğlu (AC Milán), ani on však ocelovou defenzivu neprostřelil.
6'
Domácí zůstali v útoku. Suso na konci vápna dával balon pod sebe a zblokovaný pokus znamená roh.
4'
Trochu vzruchu vzbudil Castillejo (AC Milán), když svým pokusem promasíroval obránci záda.
3'
Za záda obránců si nabíhal Antenucci (Spal), přihrávka však na něj byla příliš dlouhá.
2'
Higuaínovu průnikovou přihrávku hosté zachytili a vůbec poprvé mohou zaútočit také oni.
1'
Zahajovací výkop provedl AC Milán.
1'
Hráči oficiálně nastoupili na hřiště, kam je spolu se svými asistenty přivedl Rosario Abisso.

AC Milán: G. Donnarumma – Abate, C. Zapata, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Bakayoko, Çalhanoğlu – Suso, Higuaín, Castillejo.
Náhradníci: An. Donnarumma – Bertolacci, Borini, Calabria, Conti, Cutrone, Laxalt, J. Mauri, Montolivo, Musacchio, Tsadjout.

Spal: A. Gomis – Cionek, Felipe, Bonifazi – Dickmann, Missiroli, Schiattarella, Kurtić, F. Costa – Petagna, Antenucci (C).
Náhradníci: V. Milinković-Savić, Poluzzi – Fares, Floccari, Everton Luiz, Moncini, Paloschi, Šimić, Valdifiori, Valoti, Vicari, Viviani.

Rozhodčí: Abisso – Prenna, Rocca.
Předzápasová rozcvička je na hřišti slavného stadionu San Siro v plném proudu. Kteří fotbalisté ji absolvují? Na to se podívejte v našich sestavách!
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání 19. kola Serie A mezi AC Milán a Spalem.
Vzájemná utkání z loňské sezony

20. září 2017
AC Milán – Spal 2:0 (1:0)
Branky:
26. (pen.) Rodriguez, 61. (pen.) Kessié.

10. únor 2018
Spal – AC Milán 0:4 (0:1)
Branky:
2. a 65. Cutrone, 73. Biglia, 90. Borini.
Zaskočit fotbalové znalce se pokusí Spal. Jednou už to dokázal, když ve druhé polovině října nečekaně uspěl na hřišti AS Řím. To však bylo naposledy, kdy tým z města Ferrara poznal radost z vítězství. Od té doby uhrál jen pět bodů a prognózy jsou takové, že další k nim nepřidá. I když by to potřeboval jako sůl.
Dle sázkových kanceláří by to měl být AC Milán. Sláva velkoklubu ze druhého největšího města země sice v posledních letech uvedá, ale na nezkušený Spal by to mělo stačit. Probudit už by se konečně mohl Gonzalo Higuaín. Nejlepší střelec AC má na svém kontě pět branek, avšak v posledních devíti zápasech se prosadit nedokázal. Teď má ideální příležitost to napravit. Pokud však on ani nikdo z dalších Rossoneri neskóruje, riskovali by tím odsunutí AC Milán z pohárových pozic.
Příjemný večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Sobotní program 19. kola Serie A uzavře duel milánského AC se Spalem. Oba týmy trápí herní krize. Který z nich se s ní vypořádá lépe?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62