Serie A - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Empoli - 11. března 2019   20:30

AS Řím
9' El Shaarawy  • 33' Schick (Florenzi)
2:1
(2:1)
Empoli
12' Juan Jesus (vl.)
AS Řím
Olsen – Florenzi (C), Marcano, Juan Jesus, Santon – Cristante, N´Zonzi – Kluivert (81. Karsdorp), Zaniolo (55. Perotti), El Shaarawy – Schick (86. Celar).
Fuzato, Mirante – Ćorić, Celar, Karsdorp, Perotti, Riccardi, Pezzella, Cargnelutti, Semeraro.
Maresca – Mondin, Bottegoni
Stadio Olimpico
Empoli
Drągowski – Veseli, Silvestre, Dell´Orco – Di Lorenzo, Acquah (64. Brighi), Binnásir, Krunić, Pasqual (C) (83. Uçan) – Farias (79. Oberlin), Caputo.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:9.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím AS Řím, které svého soupeře porazilo poměrem 2:1. Druhý poločas byl z hlediska atraktivnosti o poznání méně záživnější, domácí totiž úplně přestali hrát. Naopak se o aktivitu staralo Empoli, jenž několikrát vážněji zahrozilo, avšak ke kýženému vyrovnání se zkrátka nedostalo. Římané ještě museli utkání dohrávat bez vyloučeného Florenziho, načež v samotném závěru inkasovali vyrovnávací branku, kterou hlavní sudí nakonec neuznal.
90+6'
90+5'
Do pokutového území přiletěl další centr, načež ještě Di Lorenzo posílal nabídku na zadní tyč, na kterou žádný ze spoluhráčů nedosáhl.
90+4'
Jesus si u postranní čáry splnil obrannou povinnost, načež se jeho celek ještě pustil do protiútoku, který ale nepřinesl zisk rohového kopu.
90+3'
Empoli se opět dostalo na polovinu soupeře, kde se dostává k tradiční kombinaci, která zatím nepřináší nic nebezpečného.
90+2'
Domácí brankář Olsen se dostal k výkopu od své svatyně, který posílal daleko na druhou stranu, kde zasahoval pouze Silvestre.
90'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
89'
To jsou věci! Empoli se sice dočkalo vyrovnávací branky, která nakonec neplatí. Hlavní sudí se běžel podívat na video, které prokázalo, že jeden z hostů zahrál rukou.
88'
Cristantemu se nepodařilo trefit míč, díky čemuž se Binnásir dokázal dostat k hranici pokutového území, kde ale nic kloudného nevymyslel.
86'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Žan Celar.
85'
Empoli rozehrálo standardní situaci nakrátko, načež to z levé strany hrací plochy zkoušel centrem Krunić, který našel pouze rukavice brankáře Olsena.
84'
Na zeleném pažitu se ocitl Schick, avšak o nedovolený zákrok se dle sudího nejednalo. Posléze byla hra přeci jenom přerušena, na scénu přispěchali lékaři.
83'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Manuel Pasqual, přichází Salih Uçan.
82'
Domácí celek ještě v hojném počtu seběhl k hlavnímu sudímu, avšak na výroku se vůbec nic nezměnilo. Římané tak budou zápas dohrávat v desíti.
81'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Rick Karsdorp.
80'
Tak pozor, domácí budou dohrávat bez vyloučeného Florenziho. Ten totiž fauloval ve středu hrací plochy, za což si vysloužil druhou žlutou kartu.
80'
Nyní hlavní sudí signalizoval výhodu, Schick totiž u středového kruhu skončil na zeleném pažitu, o což se zapříčinil hostující zadák Silvestre.
79'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Joseph Oberlin.
78'
Olsen vylákal jednoho z protihráčů, načež raději ukryl míč do svých rukavic. Jeho celek tak mohl zaútočit středem hřiště, kde ale číhala přesila protihráčů.
77'
Na zemi se sice ocitl Schick, avšak právě on fauloval dotírajícího protihráče. Českého hráče ještě zastihly křeče, střídat by se ale nemělo.
76'
Empoli se opět prodralo až k opačné šestnáctce, kde Di Lorenzovi uskočil míč daleko od kopačky, což dokázal využít pozorný obránce Marcano.
75'
Hrací předmět opět doskákal ven z hrací plochy, v tomto případě se ho jako poslední dotkl Kluivert. K autovému vhazování se okamžitě postavil Pasqual.
74'
Marcano raději spolupracoval s brankářem Olsenem, který se pokusil z jedničky najít na druhé straně Perottiho, jenž měl k padajícímu míči daleko.
73'
AS si hodně zahrává! Na hranici malého vápna se totiž k hlavičkovému pokusu dostal Dell´Orco, který jen těsně minul vzdálenější konstrukci.
72'
Na pořadu dne byl rohový kop pro Empoli, který i tentokráte dokázal soupeř odklidit. Následně se ještě k centru dostal Di Lorenzo, který rovněž neuspěl.
69'
Do kombinace se zapojil také obránce Jesus, který oslovil vedle stojícího Marcana, jehož kolmice nakonec skončila na kopačce Silvestreho.
68'
Ten směřoval do přehuštěného prostoru, kde se ale podařilo zasáhnout Marcanovi. Římané si ale míče moc dlouho neužili, opět s ním hraje soupeř.
67'
Farias ještě vracel míč do ohně, kde se zjevil zcela osamocený Binnásir, kterému se nepodařilo trefit balón ideálně. I přesto přijde na řadu rohový kop.
66'
Už se opět pokračuje ve hře. Mezitím se domácí pokusili zaútočit přes pravou stranu hrací plochy, kde Kluivert neuspěl s prudkou přihrávkou pod sebe.
65'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, druhý poločas nám zatím nabízí o poznání méně záživnější podívanou, která nenabízí nic moc zajímavého.
64'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Afriyie Acquah, přichází Matteo Brighi.
63'
Empoli tak mohlo rozehrávat od svého vápna, načež se rychlým způsobem dostalo na druhou stranu, kde se hlavičkou nad branku prezentoval Farias.
62'
Až nyní se hostující defenzíva trochu otevřela, čehož El Shaarawy dokázal využít. Domácí křídelník se protlačil k hranici šestnáctky, kde si vybojoval faul, avšak hlavní sudí svůj názor změnil a udělil žlutou kartu za simulování.
61'
Na zemi se sice ocitl jeden z hostujících hráčů, avšak hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. Až po přerušení hry se běžel podívat na zdravotní stav.
60'
Florenzi to i tentokráte zkoušel dalekonosným nákopem, který konečně našel Schicka, jenž po ukázkovém zpracován, přihrával na levou stranu.
59'
Římané zatím nikam nespěchají, což je patrné na jejich herním projevu. Domácí totiž v poklidu kombinují v oblasti středového kruhu, což jim vyhovuje.
58'
Následně si Olsen připsal celkem snadný zákrok, neboť to centrovanou nabídkou zkoušel hostující Binnásir, který centr zakroutil do náruče brankáře.
57'
Přenesení hry našlo na pravém křídle Fariase, který to zkoušel průnikem do pokutového území, s čímž počítal také Jesus, jenž ale nedokázal odklidit míč.
56'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí domácí Kluivert, jehož rána pravou nohou nebyla vůbec špatná. Dragowski se prolétl vzduchem, nakonec nezasahoval.
55'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Diego Perotti.
54'
Veseli neměl na práci s míčem moc času, následně byl donucen ke zpětné přihrávce na Silvestreho, který pro změnu přenášel hru na levou stranu.
53'
Na pravé straně měl celkem dost času na ideální řešení akce domácí Florenzi, který se prudkým nákopem snažil najít Kluiverta, což mu ale nevyšlo.
52'
K rozehrávce volného kopu se tak postavil brankář Olsen, který se pokoušel najít Schicka, jenž v hlavičkovém souboji proti Silvestremu neuspěl.
51'
Krátká kombinace hráčů Empoli nakonec přinesla útočný faul v podání Caputa. Následné zakončení Fariase tak bylo naprosto zbytečné.
50'
První kontakt s míčem si připsal brankář Dragowski, který bez delšího přemýšlení odkopl za středový kruh, kde si taktickým faulem vypomohl Schick.
49'
AS raději rozehrálo po zemi, načež se domácí hráči dostali s míčem na vlastní obrannou polovinu, odkud Jesus přihrával zpět na druhou stranu hřiště.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si to na útočnou polovinu namířil domácí Zaniolo, kterého zezadu zastavil Binnásir. Hlavní sudí neváhal ani chvíli.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost hosté, kteří budou tentokráte hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem zajímavou podívanou. Římané totiž zaznamenali povedený vstup do zápasu, hned v samotném úvodu se dostali do vedení. To ale moc dlouho nevydrželo, neboť se prosadili také hosté, kteří soupeři poděkovali za vlastní branku. Postupem času si AS vytvořilo celkem drtivou územní převahu, která opět přinesla vedoucí branku, o kterou se postaral český forvard Patrik Schick, který je tak zatím posledním střelcem tohoto zápasu.
45'
44'
Po delší době musel k míči brankář Olsen, který ho dokázal ukrýt do náruče před napadajícím Fariasem. Následovalo konstruktivní vyhození míče do strany.
42'
Do pokutového území se dokázal prodrat celkem nevýrazný Kluivert, který ustál souboj s protihráčem, avšak poté odcentroval pouze do boční sítě branky.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
40'
Polský brankář musel hodně rychle z branky, k míči se totiž hnal Schick, který to nakonec nestihl. Následně si ale taktickým faulem pomohl Acquah.
39'
Domácí rozehráli nabízenou standardní situaci nakrátko, N´Zonzi totiž přiťukl vedle stojícímu Marcanovi, jehož dalekonosný pas skončil až u Dragowskiho.
38'
Aby toho nebylo málo, tak to z velké vzdálenosti zkoušel Florenzi, jehož propagační pokus neměl šanci na úspěch. Dragowski tak bude moci vykopávat.
37'
Žlutou kartu dostává Afriyie Acquah (Empoli FC).
36'
Za ním se vydal český forvard Schick, kterému se u postranní čáry podařilo vybojovat autové vhazování, které zanedlouho obstará kolega Cristante.
35'
Římané se po vedoucí brance dostali k zdlouhavé kombinaci na vlastní polovině, do které se zapojila kompletní obranná čtveřice, načež Jesus vyslal pas.
34'
Hostující celek to bude mít opět hodně složité, bude muset znovu dotahovat jednobrankové manko. Do konce zápasu ale zbývá hodně času.
33'
AS Řím právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají zpět do vedení! Římané totiž zahrávali další standardní situaci, ke které se postavil Florenzi. Jeho nadýchaný bochánek zaplul přesně na hlavu PATRIKA SCHICKA, který se důrazným způsobem dostal přes protihráče, načež hlavičkou o zem překonal Dragowskiho.
30'
Velká šance domácích! Akce na jeden dotek přinesla zakončení v podání Zaniola, který z dobré pozice zamířil kousek vedle branky.
29'
Na jistotu se rozhodl zahrát Dell´Orco, který raději poslal míč daleko do zámezí. Florenzi okamžitě obstaral aut, po kterém bude následovat rohový kop.
28'
Do hry se častokrát dostávají nepřesností. Kluivert si totiž chtěl narazit s Cristantem, přičemž druhý jmenovaný vyprodukoval až příliš prudkou kolmici.
27'
Caputo si dokázal poradit s těžkou přihrávkou, avšak poté věnoval spoluhráčům další složitou nabídku, což znamenalo pouze odkopnutí do zámezí.
26'
Před malým momentem se Florenzimu podařilo prorazit přes pravou stranu, načež se ještě pokoušel najít Zaniola, který měl k míči o něco dál.
25'
Zatím zcela mimo hru je český forvard Patrik Schick, který se většinu času nachází mezi trojicí obránců. Doufejme, že se výkon domácího útočníka zlepší.
24'
Dragowskimu se nepovedlo ideálně odkopnout od branky, našel totiž hruď protihráče, což ale nemuselo vadit. Cristante totiž lehkovážným způsobem přišel o míč.
23'
K hracímu předmětu se nakonec postavil Caputo, který posílal míč do přehuštěného prostoru. Tam se prosadil domácí Marcano, který přehlavičkoval Veseliho.
22'
Dobrým pohybem se prezentoval Krunić, který dokázal obelstít N´Zonziho, jenž mu v cestě ponechal dolní končetinu. Další standardní situace pro hosty.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám přinesla hned dvě přesné trefy. Empoli na inkasovanou branku reagovalo bleskově, což moc lidí nečekalo.
20'
Empoli se zmohlo na razantní odklizení míče na druhou stranu hrací plochy, kde se nacházel pouze Santon. Tomu se v poklidu podařilo vyvézt balón.
19'
Tentokráte se k hlavičce dokázal natlačit Cristante, jehož pokuš ještě tečoval jeden z protihráčů, načež míč doskákal kousek vedle zadní tyče.
18'
Na levou stranu se vydával rychlonohý Santon, před kterým ale dokázal zasáhnout Veseli. Netrvalo dlouho a pro nedovolený zákrok si doběhl Zaniolo.
17'
Tentokráte si rozehrávku vzal na starost El Shaarawy, který zkoušel odcentrovat k přední tyči, kde se jako první dostal do vzduchu hostující Acquah.
16'
Hra se hodně rychle přesunula na druhou stranu hřiště, kde si centrovanou nabídku přichystal Santon, který vybojoval už třetí rohový kop tohoto zápasu.
15'
Bylo tomu skutečně tak, k rozehrávce se postavil Pasqual, kterému se náramným způsobem podařilo obstřelit zeď, avšak jeho pokus skončil na spojnici břevna a tyče.
14'
Následovat bude standardní situace z hodně nebezpečné vzdálenosti od branky, Empoli má šanci jít do vedení. Vypadá to na přímý pokus na branku.
13'
V krátkém časovém sledu přichází další žlutá karta pro domácí, kousek od pokutového území totiž fauloval Cristante.
13'
Žlutou kartu dostává Alessandro Florenzi (AS Řím).
12'
Empoli právě vstřelilo branku! A ta přináší vyrovnávací branku! Do pokutového území přiletěl nadýchaný centr, který ještě před branku vracel jeden z hostujících hráčů, načež do balónu trkl JUAN JESUS, jenž si vsítil vlastní branku. Olsen měl na případnou reakci hodně málo času.
12'
Před malým momentem si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Cristane, který fauloval čtyřicet metrů od branky. Následovat bude standardka pro soupeře.
11'
Jenomže krátce poté se zrodila nadějná akce domácích, avšak Zaniolo tentokráte neprocpal míč na El Shaarawyho. Pochvalu si zaslouží pozorný Silvestre.
10'
Na první branku tohoto zápasu jsme tak nemuseli čekat vůbec dlouho, v tuto chvíli jsou na tahu hosté, kteří mají na případné srovnání dostatek času.
9'
Nakonec jsme sledovali další rohový kop, který tentokráte rozehrával Kluivert. Samotný centr nepřinesl nic nebezpečného, avšak za pokutovým územím číhal STEPHAN EL SHAARAWY, který si potáhl míč na pravou nohu a poté nechytatelným obstřelem překonal Dragowskiho.
9'
K oné rozehrávce se nakonec postavil El Shaarawy, který kroutil míč do malého vápna, kde zashaoval Silvestre, jenž odklidil balón za šestnáctku.
8'
Domácí se usadili na polovině soupeře, kde to individuálním způsobem zkoušel Schick, jehož zablokovaný centr přinese úvodní rohový kop tohoto zápasu.
7'
Dragowski pro změnu vyhodil míč do strany na Dell´Orca, který raději přenášel hru na pravou stranu hrací plochy, kde číhal naprosto volný Di Lorenzo.
6'
Římané to tentokráte zkoušeli po levém křídle, kde se ale Santon neprezentoval přesnou přihrávkou. Obrannou povinnost si splnil zadák Veseli.
5'
Kluivert si potáhl míč na pravou nohu, avšak následný centr dokázal srazit jeden z protihráčů. Hrací předmět se příhodně odrazil do náruče Dragowskiho.
4'
Posléze se ve středu hrací plochy dobře zorientoval Zaniolo, který zkoušel z první oslovit El Shaarawyho, avšak míč doplachtil na hlavu protihráče.
3'
Hned v úvodu jsme sledovali dalekonosný nákop v podání Marcana, který u opačného pokutového území hledal Schicka, před kterým zasahoval Dell´Orco.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

AS Řím: Olsen – Florenzi (C), Marcano, Juan Jesus, Santon – Cristante, N´Zonzi – Kluivert, Zaniolo, El Shaarawy – Schick.
Náhradníci: Fuzato, Mirante – Ćorić, Celar, Karsdorp, Perotti, Riccardi.

Empoli FC: Drągowski – Veseli, Silvestre, Dell´Orco – Di Lorenzo, Acquah, Binnásir, Krunić, Pasqual (C) – Farias, Caputo.
Náhradníci: Perucchini, Provedel – Brighi, Capezzi, Maietta, Nikolaou, Oberlin, Pajač, Rasmussen, Traorè, Uçan.

Rozhodčí: Maresca – Mondin, Bottegoni.
Empoli FC

Na opačné straně stojí Empoli, které má tak trochu jiné starosti. Tento celek se totiž nachází na sedmnácté pozici, tedy poslední nesestupové. Empoli má na svém kontě dvaadvacet bodů, avšak od osmnácté Bologni ho dělí pouze jeden jediný bod. Empoli z posledních pěti zápasů vyhrálo pouze jedinkrát, a sice proti Sassuolu, které na venkovním hřišti prohrálo poměrem 0:3. Empoli je ale vůbec nejhorším celkem na hřišti soupeřů, dohromady zde odehrálo dvanáct zápasů, přičemž ani jednou nevyhrálo. Čtyři získané body přinesly čtyři nerozhodné výsledky, Empoli tak v tomto utkání nebude v roli favorita.
AS Řím

Fotbalisté AS Řím se v letošním ročníku nacházejí v tak trochu tradiční formě, přičemž v tuto chvíli okupují pátou pozici Serie A. Římané mají na svém kontě čtyřiačtyřicet bodů, přičemž stejný počet bodů mají další dva celky. AS v tuto chvíli ztrácí na vedoucí Juventus už jednatřicet bodů, reálnější je tak průnik na třetí pozici, na které se nachází milánský AC. Domácí celek dnešního utkání v minulém kole nezvládl římské derby s Laziem, přičemž na jeho stadionu podlehl poměrem 0:3. AS se ale na domácím stadionu nachází na páté pozici, přičemž z odehraných dvanácti zápasů prohrálo pouze jedinkrát, avšak další čtyři zápasy přinesly remízu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi AS Řím a Empoli FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62