Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Janov - 16. prosince 2018   20:30

AS Řím
31' Fazio  • 45' Kluivert (Kolarov) • 59' Cristante (Kluivert)
3:2
(2:2)
Janov
17' K. Piątek  (Hiljemark) • 33' Hiljemark  (Sandro)
AS Řím
Olsen – Fazio, Manolas (C), Juan Jesus – Florenzi, Cristante, N´Zonzi, Kolarov – Zaniolo, Kluivert (80. Schick) – Ünder (76. Santon).
Di Bello – Di Vuolo, Tasso
Stadio Olimpico (Řím)
Janov
Radu – Biraschi (C), Romero, E. Zukanović (60. P. Pereira) – Rômulo (68. Panděv), Hiljemark, Sandro (65. Rolón), Bessa, Lazović – K. Piątek, Kouamé.

S konstatováním, že ve vyrovnaném duelu vítězí římské AS se s vámi loučím a zároveň vám přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Dnešní utkání nabídlo velkolepou podívanou, při které se nestranní fanoušci museli dobře bavit. Z vítězství se díky gólu ve druhém poločase radují Římané. O rozhodující branku se postaral Bryan Cristante, ovšem poté AS zalezlo do hlubokého bloku a muselo se bránit. Jenže Janov další šanci už nevyužil, a tak smolně prohrává.
90+5'
90+5'
Na centr si před brankou naskakoval Goran Panděv, jenž byl přistrčen, ale penalta se kopat nebude. Následná hlavička už neměla razanci a skončila v rukavicích domácího gólmana. Tohle už AS zvládne a připíše si tři body do tabulky.
90+4'
Žlutou kartu dostává Esteban Rolón (Janov CFC), který musel takticky zastavit rychlý protiútok soupeře. Hra se přerušila, což vyhovuje hlavně Římanům.
90+3'
Další centr od rohového praporku poslal do hry Daniel Bessa. Na zadní tyči naskakovali hned tři hráči v bílém, ale balon se odrazil na první tyč, kde jej před Christianem Kouamém odvrátili obránci.
90+2'
Hostující hráči se dál snaží o vyrovnání, ale přihrávka Daniela Bessy byla zablokována na rohový kop. Janov se usadil kolem šestnáctky a obrana domácího celku neví, kam dřív skočit.
90'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se bude hrát ještě pět minut nad rámec normální hrací doby.
89'
To snad ani není možné, co nyní Goran Panděv zahodil! Makedonský útočník dostal přihrávku těsně za malé vápno a měl kolem sebe dost místa. Ovšem zbrklým zakončením zamířil jen vysoko nad branku římského AS.
88'
Z hranice vápna přišla střela doprostřed brány, kterou musel zneškodnit Robin Olsen. Janov přichází se závěrečným tlakem na vyrovnání.
87'
Žlutou kartu dostává Patrik Schick (AS Řím), když u postranní čáry zajel do Davidea Biraschiho. Český reprezentant je krátce na zeleném pažitu, ale už se nelichotivě zapsal do statistik zápasu.
86'
Dlouhý nákop hlavou do druhé vlny sklepl Patrik Schick, jenž našel pětadvacet metrů od branky spoluhráče. Jeho pokus zamířil do soupeře a poté do rukavic brankáře.
83'
Z hranice vápna zakončil Aleksandar Kolarov, jehož pokus vyrazil s vypětím všech sil gólman. Poté přišla dorážka, která v krkolomné pozici zaduněla jen o bližší tyč janovské branky. O dorážku se postaral Bryan Cristante, jenž mohl zaznamenat druhý gól v zápase.
82'
Jeden z obránců a Ionut Radu zahráli na nervy Janovských fanoušků. Blízko brankáři byl útočník, ale gólman si poradil a celou nepříjemnost zažehnal.
81'
Janov rozehrál další útočnou akci na levou stranu, kde se nacházel Danko Lazović. Jeho centr mířil na zadní tyč, kam si nabíhal Goran Panděv, ale míč byl příliš vysoký a skončil mimo hrací plochu.
80'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Patrik Schick.
78'
Do hry půjde také český reprezentant Patrik Schick, jenž právě dostává poslední pokyny od trenérů. Vraťme se na zelený pažit, kde před branku běžel Alessandro Florenzi, ale přihrávka bylo nepřesná.
77'
Janovští opět utahovali šrouby a přitiskli tak soupeře k šestnáctce. Míč doputoval do pokutového území, kde se obtočil kolem bránícího hráče Davide Biraschi, jehož pokus zlikvidoval Robin Olsen.
76'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Davide Santon.
75'
Balon z volného kopu zamířil jen do rukavic hostujícího brankáře. Ionut Radu rychle rozehrál, ale domácí celek si na polovině hrací plochy pomohl taktickým faulem, kterým zastavil rodící se protiútok Janova.
74'
Janov už se hnal do otevřené obrany AS, ale v tom přišel hvizd hlavního sudího. Ten ještě předtím viděl faul na Cengize Ündera. Římané budou rozehrávat další standardní situaci.
72'
Rychlé nohy a dobře rozhodování předváděl Robin Olsen, který se vydal z branky a u míče byl dříve než makedonský Goran Panděv. Dnes sledujeme opravdu vydařenou zábavu.
71'
AS útočilo po pravé straně, kde dostal hodně prostoru Konstantinos Manolas, jenž ale nezvládl centr. Míč z jeho kopačky zamířil jen k soupeři na první tyči.
69'
Obránce se nedorozuměl s brankářem a míč doputoval na další roh pro AS. Na centr si na první tyči naskočil Bryan Cristante, který byl v záklonu, a tak prostor tří tyčí přestřelil.
68'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Rômulo, přichází Goran Panděv.
68'
A další centr z levé strany vyslalo AS, na zadní tyči zavíral situaci Aleksandar Kolarov, jehož pokus z voleje zamířil až na tribuny za brankou Janova.
67'
Na levé straně hrací plochy ukázal, jak rychlé nohy má Cengiz Ünder. Domácí útočník se totiž prohnal kolem obránce a přihrával před branku, kde nebyl nikdo v rudém.
66'
Po vedoucí brance AS zalezlo na svou polovinu, kde se téměř neustále brání. Janov hraje skvěle, a jako nestranný fanoušek bych mu přál, aby znovu vyrovnal.
65'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Sandro, přichází Esteban Rolón.
64'
Rohový kop byl rozehrán na hranici velkého vápna, ale Janov se od branky vzdálil. Jenže po chvilce získal zase míč a hnal se před branku. Ovšem v ofsajdovém postavení se nacházel Davide Biraschi.
63'
Hostující celek se rychle přesunul na polovinu soupeře, kde se po kombinaci na levé straně dostal do vápna. Danko Lazović naznačil kličku doprostřed, ale změnil směr a vybojoval rohový kop.
60'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Ervin Zukanović, přichází Pedro Pereira.
59'
AS Řím právě vstřelil branku!
Domácí celek se poprvé v utkání dostává do vedení a nutno říct, že po krásné akci! BRYAN CRISTANTE si narazil míč s Justinem Kluivertem a střelou z jedničky uklidil balon do branky. AS si nyní bude muset dávat pozor na chyby v obraně, které doposud předvádělo. Asistence: Justin Kluivert.
59'
Po přihrávce do šestnáctky se Janovští dočkali další střely, ovšem na pokus k pravé tyči si počkal Robin Olsen, jenž byl výborně postaven.
58'
Domácí útočník si seběhl k postranní čáře, kde podstoupil sprinterský souboj, který prohrál. Ovšem hráči v rudých dresech budou vhazovat a tedy pokračovat v útoku.
57'
Římané už kombinovali na polovině soupeře a hluboko si pro balon doběhl Cengiz Ünder. Od domácího útočníka putoval ale míč až k brankáři, a tak AS musí začít znovu.
56'
Poprvé se hlasitěji ozývají domácí fanoušci, kteří sledovali další centr do šestnáctky. Ovšem na centr jeden z hráčů v bílém nedoskočil, a tak zasáhl Robin Olsen.
55'
Domácí celek směrem dozadu nehraje dobře a zatím inkasoval dvě branky. Pokud bude AS v tomto stylu pokračovat, můžeme se těšit na další podařené akce Janova.
54'
Podle sázkových expertů mělo být AS jasným favoritem, ale Janov hraje sympaticky. Další útok hostujícího celku skončil na levé straně, a tak se k míči vrací opět AS.
52'
Dlouhou dobu se rozhodovalo o tom, zda branka Janova bude platit nebo ne. Nakonec neplatí a pokračujeme ve hře ze nerozhodného stavu. Ovšem utkání se hraje opravdu povedené.
49'
Domácí brankář je zralý na vystřídání, další jeho chyba končí brankou CFC. Christian Kouamé přihrával do druhé vlny, kde se balon odrazil na hranici vápna. Tam operoval Danko Lazović, jehož technická ale ne moc vydařená střela, skončila za brankovou čárou. Celou situaci ještě diskutoval hlavní rozhodčí s kolegou u videa, který rozhodl, že gól pro ofsajd platit nemůže.
49'
Hráči v rudých dresech získali balon na polovině hrací plochy, ale po přechodu půlící čáry přišla nepřesná přihrávka a do útoku jde Janov.
48'
Žlutou kartu dostává Nicolò Zaniolo (AS Řím).
47'
Při pohledu na zelený pažit to vypadá, že ani jeden z trenérů nesáhl ke změně, a tak pokračujeme v zahajovacích sestavách.
46'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení druhého poločasu a AS začalo zhurta! Centr z pravé strany vyrazil před sebe Ionut Radu a s dorážkou rychle přispěchal Cengiz Ünder. Jeho pokus volal po brance, ale míč zamířil jen nad břevno. Domácí útočník se okamžitě chytá za hlavu, protože ví, že Řím měl v tomto momentu jít do vedení.
46'
První poločas nabídl velmi atraktivní podívanou, ve které fanoušci viděli hned čtyři branky. Stav zápasu je ale zatím vyrovnán, a tak se můžeme těšit na další část zápasu. Janov vstoupil do utkání lépe a chybu brankáře Robina Olsena přetavil v úvodní branku Krzysztof Piątek. Římu se podařilo po standardní situaci vyrovnat, když se radoval Federico Fazio. Jenže o malou chvilku si CFC vzalo vedení zpátky, po rohovém kopu se mezi střelce zapsal Oscar Hiljemark. Už to vypadlo, že Janov půjde s náskokem do kabin, ale v poslední minutě upravil skóre zatím naposledy Justin Kluivert.
45'
45'
Oba celky už se asi viděli v kabinách, s jistotou mohu říct, že Janov určitě! Jenže po přihrávce z levé strany se k balonu dostal rozběhnutý JUSTIN KLUIVERT, jenž křižnou střelou na zadní tyč znovu vyrovnává stav zápasu. Asistence: Aleksandar Kolarov.
43'
Hráči v rudých dresech vybojovali další právo rohového kopu. Na centr z pravé strany si ale na první tyči naskočil jeden z bránících hráčů. Ovšem AS vrátilo míč do šestnáctky, kde skvěle vyběhl Ionut Radu a celou situaci překazil.
42'
Hostujícím hráčům funguje kombinace na levé straně a také tentokrát to Janovu vyšlo. Ovšem přihrávku do šestnáctky si pohlídala obrana Říma.
41'
Domácí fotbalisté vybojovali faul u levé postranní čáry, odkud také rozehráli další standardní situaci. Míč do hry poslal Aleksandar Kolarov, ovšem jeho centr odvrátila na zadní tyči obrana Janova.
40'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka se blíží ke svému konci. U balonu bylo opět římské AS, které dlouhým pasem hledalo Cengize Ündera. Jenže míč doputoval opět do rukavic gólmana.
38'
Římané sice častěji drží balon, ale většinou daleko od branky soupeře. V této chvíli přihrávku zastihl Christian Kouamé, který se snažil přihrát do nebezpečného prostoru, ale trefil jen prvního bránícího hráče.
37'
Autor vyrovnávacích gólu se pokoušel zpracovat vysoký míč, který mu spadl na ruku. Ovšem ještě předtím byl faulován. AS poté vyslalo střelu zpoza vápna, která zamířila jen doprostřed brány.
36'
Aleksandar Kolarov přihrál na osu hrací plochy, kde se do míče opřel Cengiz Ünder, jehož pokus zamířil jen nad branku. AS se pokoušelo znovu vyrovnat, ale koncovka byla proti.
33'
Janov právě vstřelil branku!
Tak to je pro AS hodně ledová sprcha, protože Janov si bere svůj náskok zpátky! centr od praporku poslal na první tyč Rômulo, míč přizvedl Sandro a na zadní tyči zavřel situaci OSCAR HILJEMARK. Jeho zakončení opět rozveselilo hostující tábor fanoušků. Asistence: Sandro.
31'
Po standardní situaci je znovu vyrovnáno! Centr z pravé strany se od hostujícího hráče odrazil na penaltový puntík, kde už byl připravený FEDERICO FAZIO. Jeho pokus zamířil přesně do pravého spodního rohu branky, kam se Ionut Radu nemohl dostat.
30'
Rômulo byl zahnaná, ale balon dostihl a přihrál ho na hranici šestnáctky, odkud se do míče opřel Daniel Bessa. Jeho střela byla nepřesná a Olsenovu branku neohrozila.
29'
Jano se snažil útočit po levé straně, kde v ofsajdu stál Oscar Hiljemark. As se vrátilo k balonu, ale další dlouhý pas doskákal až k brankáři CFC.
28'
AS je dlouhou dobu u balonu, ale zatím kombinuje jen kolem půlící čáry. Domácí celek se pokusil o vysunutí útočníka, ale balon doputoval jen k brankáři.
25'
Na pravé straně se rozeběhl Bryan Cristante, který se snažil přihrát před branku. Ale vybojoval pouze rohový kop. Ten na zadní tyči vrátil do ohně už zmíněný hráč. Po odrazu se ke střele dostal Federico Fazio, jenž napálil balon do boční strany sítě.
23'
Římští rozehráli další rohový kop, který byl přetažen na zadní tyč. V tomto prostoru si naskočil Federico Fazio, jehož hlavička mířila jen doprostřed branky.
22'
Janov hraje uvolněně a je vidět, že si na AS věří. Z levé strany hrací plochy odcentroval Rômulo, ale míč z jeho kopačky byl odvrácen. Poté přišlo zakončení z velké dálky, které zamířilo jen vysoko nad bránu.
21'
Nicolò Zaniolo byl tísněn soupeřem, a tak jeho zpracování nebylo optimální. Ovšem útočná akce Říma pokračuje vhazováním na pravé straně.
20'
Po faulu rozehrávalo AS standardní situaci. Z velké dálky byl k vidění centr, který skončil v rukavicích hostujícího gólmana. Janov tak stále celkem překvapivě vede.
17'
Obrovská chyba domácího brankáře a rázem se stav zápasu poprvé mění! Z obrovské dálky se napřáhl Oscar Hiljemark, jehož pokus vypadal jako nenápadný. Ovšem Robin Olsen balon neudržel a míč se kutálel do branky, kde ho ještě před brankovou čárou skluzem trefil KRZYSZTOF PIĄTEK. Asistence: Oscar Hiljemark.
16'
Také na druhé straně registrujeme zakončení, Nicolò Zaniola prošel do šestnáctky, ale jeho pokus je sražen na rohový kop. Centr od praporku zamířil na malé vápno, kde přišel faul.
15'
Janovští opět útočili po levé straně a o přihrávku si ukázal Krzysztof Piątek. Jenže balon doputoval pouze k domácímu brankáři, jenž stál u první tyče.
14'
Žlutou kartu dostává Ervin Zukanović (Janov CFC), který zezadu ostře dohrál Cengize Ündera. První potrestání zde bylo jistě na místě.
13'
Na hraně ofsajdu se pohyboval Rômulo, ale vše proběhlo v pořádku. Hostující záložník poté vyslal centr do šestnáctky, ale v té nebyl nikdo v bílém.
12'
Cengiz Ünder si výborným pohybem řekl o balon, ale přihrávka od záložníka domácího celku byla hodně nepřesná a skončila až mimo hrací plochu. Následuje pouze odkop od branky CFC.
11'
Janov přešel do vápna po levé straně, odkud také přišla přihrávka na malé vápno. Z malého vápna chtěl zakončit Krzysztof Piątek, do jehož pokusu vložil nohu soupeř.
10'
Dlouhá přihrávka za obranu AS byla nepřesná a skončila až u brankáře. Řím je nyní na tahu a opět sledujeme kombinaci domácích.
9'
Davide Biraschi vystoupil z obrany, aby dostoupil soupeře. Jenže pomohl si faulem, a tak je hra opět přerušená. I díky tomu se hra zatím nedostalo do správných obrátek.
8'
AS kombinovalo a přešlo také půlící čáru, ovšem Justin Kluivert nezvládl zpracování. Hra se otočila a do útoku šel Janov, jenže Oscar Hiljemark se nacházel v době přihrávky v ofsajdovém postavení.
6'
Tak tohle vypadalo nebezpečně, ale přečíslení skončilo nepřesnou přihrávkou. Z levé strany do vápna přihrával Krzysztof Piątek, jenž poslal balon je na Robina Olsena.
5'
Hostující celek kombinoval na vlastní polovině, jenže Řím výborně napadal, a tak přišla přihrávka k brankáři. Následný odkop gólmana zamířil na kopačky AS.
3'
Římští se pokusili vyslat kupředu po levé straně ofenzivního hráče, ovšem přihrávka byla příliš dlouhá a navíc celou situaci ještě jistil Davide Biraschi.
2'
AS Řím nastoupilo do dnešního střetnutí v rudých dresech, naopak Janov zvolil bílou sadu. Vraťme se na zelený pažit, kde z hranice vápna přišla střela, která zamířila před domácí brankou do hráče v bílém.
1'
Hlavní rozhodčí pan Di Bello zahájil dnešní utkání, jako první se dotkli míče hráči Janova. Ovšem jejich dlouhý nákop zastavila domácí obrana.
1'

AS Řím: Olsen – Fazio, Manolas (C), Juan Jesus – Florenzi, Cristante, N´Zonzi, Kolarov – Zaniolo, Kluivert – Ünder.
Náhradníci: Fuzato, Mirante – Santon, Perotti, Ćorić, Karsdorp, Schick, De Rossi, Luca Pellegrini, Pastore, Marcano, Marcucci.

Janov CFC: Radu – Biraschi (C), Romero, E. Zukanović – Rômulo, Hiljemark, Sandro, Bessa, Lazović – K. Piątek, Kouamé.
Náhradníci: Marchetti, Russo – Rolón, Panděv, Lisandro López, Spolli, Omeonga, Veloso, I. Medeiros, Favilli, P. Pereira, Dalmonte.

Rozhodčí: Di Bello – Di Vuolo, Tasso.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba celky nejprve rozešly smírně 1:1, v druhém měření sil pak byli úspěšnější fotbalisté AS Řím, když doma zvítězili těsně 2:1.
Janov CFC

Hosté z Janova jsou na tom o něco hůře. Jsou v tabulce místě patnáctém se šestnácti body. Na svého dnešního soupeře tak ztrácejí pět bodů. Čtyřikrát vyhráli, stejným poměrem zápasů remizovali a sedmkrát prohráli. Naposledy fotbalisté Janova remizovali doma se Spalem a rádi by dnes urvali nějaké body na římské půdě. Čeká nás zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít.
AS Řím

Fotbalisté domácího AS Řím jsou po šestnáctém kole v tabulce italské nejvyšší soutěže na osmém místě. Na své konto dosud zapsali jednadvacet bodů. Pětkrát vyhráli, šestkrát se zrodila remíza a čtyřikrát odešli jako poražený tým. Zatím jsou na pozici, která je mimo postup do fotbalové Evropy. Domácí však budou dále bojovat, aby se do elitní šestky dostali. V posledním ligovém kole remizovali na půdě Cagliari a v Lize mistrů prohráli na půdě západočeské Plzně 1:2 z jejich pohledu. Přesto postoupili do jarních vyřazovacích bojů a naopak Plzeň postoupila do play-off Evropské ligy. Dnes určitě budou chtít Římané na svém hřišti plně bodovat.
Hezký večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu italská Serie A a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy AS Řím a Janov CFC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62