Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Neapol - 3. prosince 2018   20:30

Atalanta
56' D. Zapata (Hateboer)
1:2
(0:1)
Neapol
2' Ruiz  (L. Insigne) • 85' Milik  (Rui)
Atalanta
Beriša – Mancini (89. Tumminello), Palomino, A. Masiello – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – A. Gómez (C), Rigoni (71. Valzania) – D. Zapata.
Gollini, F. Rossi – Adnan, Barrow, Bettella, Castagne, Djimsiti, Pessina, Pašalić, Reca, Tumminello, Valzania.
Giacomelli – Vivenzi, Alassio
Stadio Atleti Azzurri d'Italia
Neapol
Ospina – Nikola Maksimović (77. Hysaj), Albiol, Koulibaly, Rui – Callejón, Allan, Hamšík (C), Ruiz (77. P. Zieliński) – L. Insigne, D. Mertens (82. Milik).
Karnezis, Meret – Ghoulam, Diawara, Hysaj, Luperto, Milik, Malcuit, Rog, Younes, P. Zieliński.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 12:5. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 8:7.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Neapole, která rozhodující branku vstřelila pět minut před koncem řádné hrací doby. Ve druhém poločase jsme v samotném úvodu sledovali drtivý nápor Atalanty, která se nakonec dočkala kýžené vyrovnávací branky. Posléze se do hry začala zapojovat také Neapol, která zápas o poznání vyrovnala. Diváci najednou sledovali velice vyrovnanou partii, kterou neprovázela řada nedovolených zákroků. Z hluché pasáže nakonec přišla rozhodující branka, o kterou se postaral hostující Milik, který tak uzavřel skóre na 2:1 pro Neapol.
90+4'
90+3'
Zdá se, že o vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto. Neapol hraje v nastaveném čase velice zkušeně.
90+2'
Posléze Zapatovi absolutně nevyšlo zpracování neposedného míče, avšak vzorně zapracoval Gosens, který vybojoval kulatý nesmysl zpět.
90+1'
Do protiútoku se chystal Milik, jehož přihrávka na Insigneho byla příliš nepřesná. Naopak Palomino okamžitě přispěchal na útočnou polovinu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Gianluca Mancini, přichází Marco Tumminello.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Bergamu už nezbývá moc času. Neapol se rozestoupila kolem své šestnáctky.
88'
Domácí se usadili s míčem na útočné polovině, jenomže k ničemu nebezpečnému se zatím nedostávají. Naopak soupeř čeká na rychlé protiútoky.
86'
Aby toho nebylo málo, tak z velkého úhlu zkoušel své štěstí Insigne, který trefil pouze kopačku brankáře. Beriša podržel svůj celek ve hře o body.
85'
Neapol právě vstřelila branku!
Nesmírně povedené střídaní Carla Ancolettiho! Rui měl na levém křídle hodně času na centr, ten nakonec poslal přesně do míst, kam si nabíhal ARKADIUSZ MILIK, kterému sice uskočil balón od kopačky, poté ho před vyběhnuvším Berišou napálil do sítě.
85'
Zapata reklamoval nedovolený zákrok, jenomže sudí nechal pokračovat ve hře. Faul odpískal až na Gosense, kterého poslal na zelený pažit střídající Hysaj.
84'
Rui vyslal polovysoký centr na Insigneho, kterého zradilo zpracování neposedného míče. Domácí se tak opět dostávají k autu z pravé strany.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut, výsledek je i nadále nerozhodný. Oba celky se s tím pokouší něco udělat, o něco aktivnější jsou domácí.
82'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Arkadiusz Milik.
82'
Nyní se na zemi ocitl domácí Freuler, nicméně o faul se nejednalo. Neapol se tak dostala k autovému vhazování, po kterém následovala rychlá ztráta míče.
81'
Neapol rozjela velice rychlou akci, kterou ale naprosto zbytečně zbrzdil Mertens. Hostující forvard dokonce přihrával zpět ke středovému kruhu.
80'
Nakonec musel rychle z branky brankář Beriša, který to stihl před rychlonohým Insignem. V opačném případě bychom sledovali vyloženou šanci.
79'
Žlutou kartu dostává Mário Rui (SSC Neapol).
78'
Atalanta se dostala hned ke dvěma rohovým kopům, nicméně ani jeden nepřinesl nic nebezpečného. Ten druhý přistál na hlavě hostujícího Albiola.
77'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Piotr Zieliński.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Nikola Maksimović, přichází Elseid Hysaj.
76'
Na zadní tyči se zjevil zcela osamocený Gómez, kterému ale uskočil míč od kopačky, následně pak z ostrého úhlu nedokázal kloudně zakončit.
75'
Stále ten stejný obrázek. Hostující hráči jen marně hledají skulinku v obraně soupeře, nyní se do operativní pozice dostal Hamšík, který váhá s kolmicí.
74'
Neapol se opět usadila s míčem na útočné polovině, jenomže přihrávka v podání Callejóna trefila pouze protihráče, od kterého se míč odrazil k Allanovi.
71'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Emiliano Rigoni, přichází Luca Valzania.
69'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Po vyrovnávací brance najednou sledujeme o poznání vyrovnanější bitvu, konečně se probudila také Neapol.
68'
Insigne si nabíhal na velice nenápadnou přihrávku od Ruie, z velice ostrého úhlu ale nepřekonal Berišu. I tak z toho bude další rohový kop pro SSC.
67'
Hateboer si hodil míč na levou nohu, načež svůj pokus poslal vysoko nad branku. Ospina dráhu letu balónu kontroval, nakonec nemusel zasahovat.
66'
Sledovali jsme další rohový kop pro hosty. Tentokráte se k míči postavil Callejón, který centroval k malému vápnu, kde se prosadil domácí Palomino.
65'
Posléze si snadnou práci připsal brankář Beriša, který sevřel kulatý nesmysl do své náruče. Neapol se ihned dostala zpět k balónu.
64'
Hosté si vybojovali volný kop z levé strany. K oné rozehrávce se nakonec postavil Insigne, jehož vzdušná nabídka doplachtila na nohu Palomina.
63'
Hezkým manévrem to zkoušel Zapata, který se nakonec přes Albiola neprosadil. Prvně jmenovaný nakonec skončil na zemi, o faul se ale nejednalo.
62'
Rigoni mohl po pravém křídle uhánět sám na bránu, nicméně včas ho doběhl Koulibaly, který naprosto suverénním způsobem přesprintoval protihráče.
61'
Žlutou kartu dostává Andrea Masiello (Atalanta Bergamasca Calcio).
60'
Konečně se směrem dopředu vydala také Neapol, Allan si na pravém křídle vybral Callejóna, jehož centr dokázal odklidit obránce Palomino.
59'
Navíc se probudily také ochozy stadionu. Domácí fanoušci jsou ve varu, přičemž ženou své miláčky za druhou brankou, do konce zbývá ještě dostatek času.
58'
Nutno podotknout, že vyrovnávací branka byla zcela zasloužená. Domácí jsou jasně aktivnější, na druhou stranu se Beriša ve své brance nudí.
57'
Atalanta se opět celkem snadným způsobem dostala na útočnou polovinu, momentálně sledujeme kombinaci v blízkosti středového kruhu.
56'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Domácí se přeci jenom dostávají k vyrovnávací trefě! Gosens na levém křídle oklamal Callejóna, poté se do centru pokládal Rigoni, kterému se zakončení ale nepovedlo. To hrálo do karet DUVÁNU ZAPATOVI, který z velké blízkosti propálil Ospinu.
56'
Také Bergamo si vyzkoušelo autové vhazování, Gosens ho poslal přímo k Berišovi, který neváhal ani chvíli, míč posílal ke středovému kruhu.
55'
Rigoni se dostával s míčem před brankáře, přičemž Ospina se vrhl pod nohy. Bude z toho rohový kop, který z pravé strany obstará Gómez.
54'
Ospina si dával s odkopem od své branky hodně načas, nakonec mu to u rozhodčího prošlo. Jeho výkop přinesl zisk autového vhazování.
53'
Kolmice z kopačky Masiella se snášela k Zapatovi, který ještě přihrál vedle stojícímu Gosensovi, jehož technický centr nakonec plachtil kolem Hateboera.
52'
K odraženému míči se ještě dostal domácí Freuler, který hlavičkoval z velké dálky, nicméně i přesto se mu podařilo zamířit do rukavic Ospiny.
51'
O pár vteřinek později to střelou z první zkoušel kapitán Gómez, který ale mířil kousek nad branku. Ospina tak bude odkopávat od své branky.
50'
Posléze se k míči dostal brankář Ospina, který narychlo přihrál vedle stojícímu Albiolovi, který ale nedokázal odkopnout míč do bezpečí.
49'
To nebylo vůbec špatné. Míč proti noze obdržel Freuler, jehož pohotovou střelu dokázal srazit jeden z protihráčů na rohový kop.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu musel zasahovat hostující Rui, který hlavičkou přihrál vedle stojícímu Albiolovi, jenž odkopl míč do moci soupeře.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl jedinou branku, která padla už po dvou minutách hry. Neapol se tak dostala do brzkého vedení, avšak poté si domácí celek přichystal výraznou územní převahu, přičemž se ale k ničemu nebezpečnému nedostal. Neapol se snažila vycházet ze zajištěné obrany, na druhou stranu podnikala nesmírně nebezpečné kontry, které nabídly hned několik vyložených šancí, avšak hosté vedou "pouze" o jednu branku.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Další ofsajd, tentokráte se v něm zjevil Mertens. Domácí okamžitě zaútočili po pravém křídle, Hatober se ale k ničemu závratnějšímu nedostal.
42'
Přihrávka zpoza pokutové území našla volného Gómeze, jehož dělovka levou nohou skončila na protihráči, Ospina tak nemusel zasahovat. Na druhé straně pálil Hamšík, který mířil vysoko nad.
41'
Snad poprvé v dnešním utkání se hostující obrana trochu otevřela, Rigoni ale rychlý protiútok úplně zpackal. I tak z toho bude aut pro Atalantu.
40'
Na zemi se ocitl celkem nenápadný Mertens, který tomu hodně přidal. I tak hlavní sudí odpískal faul, Neapol okamžitě rozehrála nakrátko.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Posléze se Bergamo usadilo před opačnou šestnáctkou, dlouhou dobu jsme ale sledovali krátké přihrávky, nakonec Zapata centroval do nohy Albiola.
37'
Už se opět pokračuje ve hře, mezitím se Rigoni zkoušel prodrat za záda Koulibalyho, což ale nevyšlo. I tak se domácí opět dostali k balónu.
36'
Nyní na zemi zůstal ležet hodně aktivní Insigne, načež hlavní sudí přerušil hru. Hosté se dožadují žluté kary, avšak nakonec se to obešlo bez kartónku.
35'
Zapata to zkoušel výpadem podél autové čáry, míč se přeci jenom ocitl v zámezí. Toho si všiml hlavní sudí, který přisoudil autové vhazování hostům.
34'
Další vyložená šance SSC! Albiol to zkusil nákopem z vlastní poloviny, míč se zakroutil k volnému Insignemu, proti kterému vyběhl Beriša, hostující forvard zakončoval z velké dálky, míč ale nedoskákal do prázdné brány.
29'
Allanovi se nepodařilo proniknout před hustý blok protihráčů, k míči se tak dostal Zapata, kterého pro změnu čistě zastavil obránce Koulibaly.
28'
Neapol si vybojovala rohový kop, který nepřinesl žádné zakončení. Poté na jistotu zahrál Insigne, který odpálil míč až na kopačku brankáře Ospiny.
27'
Neapol to zkusila velice rychlým útokem středem hřiště, Mertens si všiml naběhnuvšího Allana, jehož manévr na pravou nohu přečetl Palomino.
26'
Posléze si autové vhazování vyzkoušel domácí Gosens, krátce poté přišel nedovolený zákrok. Neapol bude rozehrávat volný kop z vlastní poloviny.
25'
Do obrovské šance se dostával Insaigne, který dokonce orazítkoval tyč. Rozruch před domácí brankou byl zbytečný, jednalo se o ofsajd.
24'
Beriša rozehrával od své branky k postranní čáře, kde autové vhazování vybojoval Rui, který ho o pár vteřinek později také zrealizoval.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které zatím sledujeme ofenzivní podívanou. Domácí jsou sice aktivnější, avšak soupeř je nebezpečnější.
22'
Ten už přinesl zakončení, které ale doplachtilo pouze do protihráče. SSC podniklo rychlý protiútok, Ruiz chtěl přehodit Berišu, jenomže míč zvedl pouze do rukavic brankáře.
21'
Ke vzdálenější tyči se snášel velice nebezpečný centr, který nakonec za brankovou čáru odklízel Albiol. Atalanta se zmocní dalšího rohu.
20'
Nyní Ospina chyboval v rozehrávce, Gómez se pokoušel nastartovat Zapatu, před kterým na poslední chvíli zakročil Rui. Bude z toho rohový kop.
19'
Narážečka v podání Allana směřovala na Callejóna, který se ale nedokázal proháčkovat přes Gosense. Následně jsme sledovali další faul SSC.
18'
Rychlý protiútok táhl Ruiz, který raději dorazil s míčem ke středovému kruhu, kde akci zabrzdil. Neapol to tak zkusí pozvolnou kombinací.
17'
Na pořadu dne byl volný kop pro Bergamo. Jednalo se o rozehrávku nakrátko, následně si Hateboer rozmyslel atak podél autové čáry.
16'
Hostující brankář raději rozehrál do strany na Maksimoviće, který přihrával do středu hrací plochy, kde se velice ostrým zákrokem prezentoval Allan.
15'
Na zeleném pažitu se ocitl domácí záložník de Roon, kterého zezadu fauloval napadající Allan. Bergamo s rozehrávkou nikterak nečekalo.
14'
Žlutou kartu dostává Allan (SSC Neapol).
14'
Na druhé straně měl hodně času na centr Ruiz, nicméně jeho zpětná přihrávka našla pouze Manciniho, který vyváží míč na útočnou polovinu.
13'
Následně to z velké vzdálenosti zkoušel domácí kapitán Gómez, který ale nevypálil vůbec přesně. Jeho zakončení směřovalo několik metrů vedle.
12'
Na něj si na hranici malého vápna naskakoval Rigoni, který ale hlavičkoval hodně vedle brány. Ospina tak bude opět odkopávat od branky.
11'
Kolmice plachtila na naběhnuvšího Hateboera, avšak na poslední chvíli dokázal zakročit Rui. Atalanta bude mít k dispozici další roh.
10'
Na levé straně se Zapata zkoušel zbavit Maksimoviće, druhý jmenovaný nakonec skluzem odvrátil míč do bezpečí. Bergamo tak bude vhazovat.
9'
Posléze si za obranu nabíhal rychlonohý Mertens, který byl přichycen v ofsajdové pasti, což posléze potvrdil také opakovaný záběr.
8'
Ani Neapol se neprezentovala zrovna přesnou kombinací, přihrávka na Callejóna totiž skončila až u Gosense, který se rozhodl uklidnit hru.
7'
Poté si za obranu nabíhal Rigoni, který ale nezachytil míč na hrací ploše. Ospina tak nemusel zasahovat, naopak bude vykopávat od své branky.
6'
Směrem kupředu si to namířil Zapata, který si zasekl míč na pravou nohu, jenomže následnou nabídku stačil odklidit pozorný obránce Albiol.
5'
Přenesení hry našlo na levém křídle volného Ruie, který si ale nepohlídal náběh za obranu. Pomezní sudí odhalil velice těsný ofsajd.
4'
Nakonec z toho byl zisk rohového kopu, ke kterému se postavil forvard Gómez. Ještě před dopadem míče bylo pískáno, faulem si pomohl Freuler.
3'
Tak to je pro domácí celek velký šok, hned po několika minutách hry budou muset dotahovat manko. Bergamo se okamžitě nastěhovalo na útočnou polovinu.
2'
Tak to byla hodně rychlá branka! Domácí obrana naprosto zaspala při bránění, sám na bránu pelášil Insigne, kterého sice zadáci nedoběhli, avšak náramně přesná přihrávka našla na zadní tyči volného FABIÁNA RUIZE, který svojí střelu otřel o tyč, aby posléze skončila v síti.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Poslední vzájemné zápasy

Bergamo – Neapol 0:1
Neapol – Bergamo 1:2
Neapol – Begramo 3:1
Neapol – Bergamo 0:2
Bergamo – Neapol 1:0
Atalanta Bergamasca Calcio zatím nezažívá nejlepší sezonu. Domácí, kteří chtějí hrát znovu o poháry, mají zatím jen 18 bodů a jsou až na jedenácté pozici. Z posledních pěti kol ale Bergamo zabralo a čtyřikrát vyhrálo. Naposledy ale hrálo v Empoli a nezískalo ani bod, protože prohrálo 2:3 a dnes má tedy co napravovat.

SSC Neapol je na tom o něco lépe. Hostující celek má 29 bodů a je na třetí pozici, když na první Juventus ztrácí 11 bodů. Neapol také nezažívá úplně top sezonu, protože už poztrácela docela dost bodů, a to hlavně se slabšími týmy. Naposledy třeba hostila Chievo a duel skončil 0:0. A to má Chievo pouze dva body a je zcela poslední.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská liga má na programu poslední zápas 14. kola, ve kterém přivítá Bergamo celek Neapole. Mírným favoritem je hostující celek, tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62