Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Parma - 27. října 2018   15:00

Atalanta
55' Gagliolo(vl.)  • 72' Palomino (Mancini) • 80' Mancini (Iličić)
3:0
(0:0)
Atalanta
Beriša – Tolói, Palomino, Mancini – Hateboer, de Roon, Freuler (84. Pašalić), Gosens – A. Gómez (83. Rigoni), Iličić – Barrow (65. D. Zapata).
Rosario Abisso
Atleti Azzurri d´Italia (Bergamo)
Parma
Sepe – Gobbi, Alves, Gagliolo, Iacoponi – L. Rigoni, Štulac (81. Scozzarella), Barillà (75. Ciciretti) – Gervinho, Ceravolo, Siligardi (68. Di Gaudio).

Ode mě je to vše. Těším se na Vás u italské Serie A zase příště. Na počtenou!
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 14:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 6:8.
Utkání skončilo! Atalanta potvrdila výhru z posledního kola a porazila Parmu jednoznačně 3:0. Dnes se trefovali jen obránci. První gól vsítil stoper Gagliolo, bohužel pro hosty, do své brány. Na dalších dvou brankách se už podílel Mancini, který jenprve asistoval Palominovi a následně třetí branku svého týmu přidal. Atalanta hlavně díky skvělému výkonu ve druhém poločase zaslouženě vítězí.
90+5'
90+4'
Rigoniho přihrávka nebyla úplně ideální a balón skončil v autu.
90+3'
Zapata byl zahnán téměř až k rohovému praporku, odkud se snaží vymyslet něco kloudného. Atalanta momentálně na míči naprosto dominuje a užívá si konec tohoto utkání.
90+2'
Zapata čekal na míč příliš dlouho a nedočkal se jej. Atalanta však pokračuje v držení míče.
90+1'
Málem se i Parma dočkala. Di Gaudio vypálil však přímo do míst, ve kterých Beriša kraluje.
90+1'
Rozhodčí nastaví nad rámec základní hrací doby 5 minut.
89'
Josip Iličič opět ukázal, jaký je to skvělý fotbalista. Navedl si míč a levačkou vypálil do břevna. Tohle by byla krásná tečka za dnešním utkáním.
88'
Zapata ještě rozjel akci, ve které pokračoval Gosens. Ten uvolnil na středu volného Iličiče, který nepředvedl úplně ideální první dotek. Ten jej zradil.
87'
Zápas se už jen dohrává. O majiteli tří bodů je už dávno jasno.
86'
Centr od čerstvého Scozzarelly nebyl úplně ideální. Brankář Beriša jen kontroloval dráhu míče, který mířil do zámezí.
85'
Také Parma se ještě snaží o zmírnění skóre. Určitě by si minimálně jednu branku za svou aktivní dnešní hru zasloužila.
84'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Mario Pašalić.
83'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Emiliano Rigoni.
81'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Leo Štulac, přichází Matteo Scozzarella.
80'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Je to už o tři góly! Opět se po rohovém kopu prosadili domácí a nejdůraznější byl stoper GIANLUCA MANCINI. Ten tak zvyšuje skóre už na 3:0. Závěr si domácí užijí.
80'
Štulacův centrovaný balón však příliš nebezpečný nebyl, a tak se mohla Atalanta vydat do přečíslení. Zapata našel Freulera, který se však musel pro balón vracet. Nakonec vypálil, ale Sepe byl opět pozorný.
79'
Faul na hosty a standardní situace také na opačné straně hřiště.
78'
Iličič však tento kop vůbec nezvládl. Mířil asi pět metrů nad břevno branky, kterou hájí Sepe.
77'
Hostující brankář si musí postavit zeď, protože domácí budou rozehrávat přímý volný kop.
75'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Antonio Barillà, přichází Amato Ciciretti.
74'
Dlouho se nehrálo, protože sudí ještě musel ověřit regulérnost situace na videu. K žádnému prohřešku tam ale nedošlo. Atalanta tak vede 2:0!.
72'
Je to už o dva góly. Rohový kop si v pokutovém území našel Mancini, který hlavou protečoval balón za sebe na volného JOSÉHO LUISE PALOMINA. Ten byl už sám před prázdnou bránou a dorazil míč do sítě. 2:0.
71'
Opět v hlavní roli Iličič, který hledal v náběhu Freulera dlouhou přihrávkou. Jelikož byl balón trošku tečovaný, tak budou domácí rozehrávat rohový kop.
70'
Iličič se ladně zbavil protihráče, který šel do skluzu a následně se zjevil v dobré pozici před Sepem. Slovinský záložník nevypálil příliš důrazně a jeho rána byla navíc tečována. Sepe však dokázal zasáhnout a udržet přijatelný stav pro hosty.
68'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Luca Siligardi, přichází Antonio Di Gaudio.
67'
Rohový kop Parmy sice domácí stačili odhlavičkovat, ale s následným centrem Alvese musel už obráncům pomoct Beriša.
66'
Možnost pro Parmu! Barillà a Rigoni se však nepohodli a šli tak do hlavičky oba. Beriša a ostatní si tak mohli vydechnout. Takové nepozornosti v obraně Atalanty nemusí příště skončit dobře.
65'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Duván Zapata.
64'
Gómez vypálil těsně vedle levé tyče. Tady by Sepe neměl nárok, kdyby tento pokus šel do brány.
63'
Barrow dostal ideální dlouhý pas, který zalepil na svou kopačku a společně s dalšími spoluhráči si to mířil do přečíslení 3 na 2. Nedokázal však přihrát přesně. O chvíli později z následné akce pálil opět Iličič.
62'
Iličič zůstal na zemi a rozhazuje rukama. Určitě si chtěl vymodlit faul.
61'
Žlutou kartu dostává Riccardo Gagliolo (Parma Calcio 1913).
60'
Siligardi vypálil, ale jeho ránu bravurně zlikvidoval Beriša. Poté mu pomohli obránci a míč nakonec mohl lapit do svých rukavic.
59'
Atalanta je po brance při chuti. Tentokrát si kapitán Gómez navedl míč na svou levou nohu a stříleným centrem posílal balón do malého vápna. Bohužel pro Atalantu, žádný z domácích hráčů nedosáhl na pobídku.
57'
Barrow vypálil ze šestnáctky těsně vedle šibenice Sepeho brány.
55'
Tak to je obrovská smůla pro hosty. Sám střelec vlastního gólu RICCARDO GAGLIOLO zachyboval v rozehrávce a domácí pospíchali vpřed. Míč se dostal k Iličičovi, který vypálil a Sepe jeho střelu vyrazil přímo na nohu nešťastníka Cagliola, od kterého se míč odrazil do brány Parmy. 1:0.
53'
Krásnou akci předvedl Gosens, který se odpoutal od tří protihráčů, ale nakonec nedokázal zkrotit míč před zámezím.
52'
Konečně se také domácí dostali do kloudné akce, ale Iličič neprostrčil svou přihrávku na lépe postaveného Hateboera. Tato akce nakonec byla bez střeleckého pokusu.
51'
Atalanta se ve druhém poločase na hřišti hledá. Parma ji přehrává ve všech směrech.
49'
Parma začala druhý poločas poměrně aktivně. Nyní pálil z levé strany Barillà, jehož ránu vyrazil Beriša před sebe a o chvíli později se zjevil v tutovce Gervinho. Zdá se až neuvěřitelné co to spálil, neboť stál metr před bránou a brankář právě ležel.
48'
Na centr z pravé strany dosáhl brankář Beriša a okamžitě se vydává kupředu a hledá spoluhráče.
47'
Siligardi hledal svou levou nohou naběhnutého Ceravola. Tomu však v pohybu s obráncem chyběl metr k tomu, aby se k míči dostal.
46'
Hned po pár vteřinách druhé půle se ocitl Ceravolo v ofsajdu.
46'
První poločas nám skončil a viděli jsme skvělý fotbal. Oba týmy měli velké množství šancí, ale díky skvělým výkonům obou brankářů zůstává stav bezgólový. Atalanta je zatím mírně lepší a uvidíme, jestli dokáže svou snahu přetavit v gól.
45+1'
44'
Další velká možnost! Gómez přetáhl míč až na zadní tyč, kde se k zakončení dostávala hned dvojice hráčů. Hosté se nakonec s potřebným štěstím ubránili.
43'
Štulac se dopustil u pokutového území ostrého faulu a domácí budou mít možnost ke vstřelení gólu. Budou rozehrávat přímý kop.
42'
Parma se ubránila přízemní kombinaci Atalanty a rychle vyráží vpřed.
40'
Barrow si skvěle pomohl svým tělem a dokázal ubránit míč. Nakonec jej přihrál na pravou stranu Iličičovi, který však nedokázal přesně nacentrovat.
39'
Po výkopu Sepeho, bohužel pro hosty, zůstal v ofsajdu Siligardi. Jelikož pomezní zvedl praporek, tak hlavní arbitr musel hru přerušit.
38'
Atalanta si přihrává podél půlící čáry a vyčkává na svou možnost.
37'
Opět nebezpečná kombinace Gómeze s Gosensem vrcholila přízemním centrem do vápna. Sepe zasáhl včas.
36'
Dlouhý pas z nohy Gobbiho stáhl Beriša do svých rukavic. Okamžitě viděl naběhnuvší spoluhráče a poslal jim dlouhou přihrávku.
34'
Parma se rozhodla trochu zklidnit hru a sudí nakonec odpískal kontakt, kterého se dopustil Štulac. Míč připadne k nohám domácího celku.
33'
Probíhá 33. minuta a diváci se fotbalem neskutečně baví. Přestože je stav 0:0, tak opravdu sledujeme velmi kvalitní bitvu a kupu šancí na obou stranách.
32'
Opět skvělý Sepe. Nejprve dokázal vytěsnit střílený centr Gosense a také následnou hlavičku Barrowa. Tady musel prokázat brankář Parmy báječný reflex.
30'
Barillà si nerozuměl s Gervinhem. Balón tak propadl až k moci brankáře Atalanty.
29'
Další celkem pohledná a rychlá akce Bergama. Iličič si dokázal vyměnit balón s Freulerem a Tolóiem a dostal se pozice, ze které střílet mohl. Nakonec se rozhodl přihrávat na Barrowa, jenž byl ale zdvojen obránci.
27'
Hlavička jednoho z domácích hráčů našla uprostřed stojícího Sepeho. Teď měla obrovské štěstí Parma.
26'
Konečky prstů vyrazil Sepe střelu Iličiče nad břevno. Sledujeme momentálně skvělý fotbal, ve kterém šance střídá šanci.
25'
Barillà, který před malou chvíli dostal žlutou pálil dost dobře. Levou nohou minul tyč Berišovy svatyně asi o půl metrů. Kdyby střela zapadla do brány, tak by asi brankář Atalanty na míč nedosáhl.
24'
Tolói si nebyl příliš jistý svou pozicí, a tak raději odkopl míč co nejdál to šlo.
23'
Žlutou kartu dostává Antonio Barillà (Parma Calcio 1913).
22'
Tutovka pro hosty! Parma se nádherně prokombinovala až do šestnáctky, odkud přišel přízemní centr Siligardiho. Ceravolo následně zakončoval patičkou, ale Beriša předvedl na čáře skvělý reflex.
21'
Centr Gómeze lapil do svých rukavic Sepe a následně poslal dlouhý výkop na rychlého Gervinha. Útočník z Pobřeží Slonoviny vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
20'
Hlavička Ceravola z pomerně velké dálky minula pravou tyč asi o metr. I tak se Parma velmi sympaticky předvedla v posledních chvílích.
19'
Rohový kop Parmy propadl až na zadní tyč, kde stál Bruno Alves. Portugalský stoper ještě centroval, ale Hateboer odhlavičkoval míč na další roh.
18'
Gómez zkusil vypálit z dálky. Střela se svezla po kluzkém terénu a kdyby šla mezi tři tyče, tak by byla jistě velmi nebezpečná.
17'
Freuler si navedl balón na levou nohu a zkoušel obstřelit obránce. To se mu úplně nepovedlo, a tak si bek Iacoponi připsal skvělý zákrok.
16'
Siligardi prováhal možnost přihrávky na Gervinha. Pak i celou akci Parmy zabrzdil a nic z toho hosté vytěžit nedokázali.
14'
Rigoni zkoušel střílet z úctyhodné vzdálenosti. Míč celkem podebral, takže pokus skončil vysoko nad břevnem.
13'
Rohový kop domácích dokázal odhlavičkovat Cagliolo. Atalanta se bude muset dostat postupným útokem znovu na polovinu soupeře.
12'
Do protiútoku se hnal Ceravolo, který se pokoušel dát Palominovi zasekávačku. Stoper Atalanty byl připraven a dokázal situaci zvládnout.
11'
Standardní situace domácímu celku ale vůbec nevyšla. Gómez sice má velmi dobrou kopací techniku, tady to však vůbec nezvládl. Jeho centr byl příliš vysoký a zároveň nepřesný. Letěl tak do zámezí.
10'
Iličič zajímavě vybízel do náběhu Barrowa. Jejich pokus o kombinaci však zastavil připravený stoper Alves.
8'
De Roon dostal míč proti noze a vypálil směrem k levé tyči z pohledu brankáře. Sepe sebou plácl o zem a dokázal nebezpečný pokus chytit.
7'
Také na druhé straně došlo k zákroku brankáře. Parma se poprvé na delší dobu zmocnila míče a centr z pravé strany od Rigoniho se stáčel přímo do rukavic gólmana.
6'
Nejprve pálil z otočky Barrow do bránícího hráče a pak vystřelil z velké dálky Iličič. Brankář Sepe neměl problém míč lapit do rukavic.
5'
Iličič obešel tři své protihráče s poměrně velkým štěstím, ale nakonec narazil na důrazného beka Gobbiho, který mu vystavil strom.
4'
Gómezova pobídka z levé strany skončila na kopačce Freulera. Střední záložník domácích nezpracoval ideálně, a tak se Parma osvobodila.
3'
Atalanta se vykombinovala až k zajímavé palebné pozici, ale de Roon už neměl ke střele dostatek prostoru. Uvolnil tak Gosense, který byl u balónu o trochu později.
2'
Mancinimu se uvolnil v náběhu Gosens, ale obránce domácích nepředložil nahrávku přesně.
1'
Atalanta začala pořádně kombinačně a u míče se vystřídali snad všichni domácí hráči. Nakonec musí s rozehrávkou vypomoct Beriša.
1'
V Bergamu vládne velmi deštivý den. Uvidíme, zda-li mokrý terén pomůže kvalitě zápasu.
Domácí Atalanta do utkání nastoupí v modro-černých dresech. Hostující Parma v bílé barvě.

Atalanta Bergamasca Calcio: Beriša – Tolói, Palomino, Mancini – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – A. Gómez, Iličić – Barrow.
Náhradníci: Gollini, F. Rossi – Valzania, Bettella, Djimsiti, Castagne, Pessina, Rigoni, Adnan, D. Zapata, Pašalić.

Parma Calcio 1913: Sepe – Gobbi, Alves, Gagliolo, Iacoponi – L. Rigoni, Štulac, Barillà – Gervinho, Ceravolo, Siligardi.
Náhradníci: Frattali, Bagheria – Deiola, Ciciretti, Scozzarella, Di Gaudio, Gazzola, Biabiany, Sprocati, Bastoni.

Rozhodčí: Rosario Abisso.
ATALANTA

Atalanta zatím po loňské vydařené sezoně mírně tápe. Připsala si za devět zápasů devět bodů. Svěřenci kouče Gasperiniho si minule zvedli sebevědomí, vyhráli totiž po devíti zápasech a navíc vysokým rozdílem 5:1 nad Chievem. Nejlepší formu z celého týmu má Josip Iličič, který už tradičně patří mezi nejlepší hráče Bergama. Tři branky si připsali také dva argentinští hráči: Alejandro Gómez a Emiliano Rigoni.
PARMA

Hosté vstoupili do sezony o čtyři body lépe než domácí. Z devíti zápasů mají vyrovnanou bilanci: 4 výhry, 4 prohry a 1 remíza. Poslední zápas však Parma nezvládla, podlehla doma Laziu Řím 0:2. Parma má však nyní velkou marodku, chybět ji totiž může hned osm hráčů včetně nejlepšího střelce týmu Gervinha. Za Parmu letos hraje i Francouz Jonathan Biabiany, kterého známe z minulé sezony ze Sparty.
Pěkné sobotní odpoledne při sledování online přenosu z italské Serie A. Dnes se utká Atalanta Bergamasca Calcio a Parma Calcio 1913. Zápas začíná v 15:00. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62