Serie A - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Empoli - 27. dubna 2019   15:00

Bologna
52' R. Soriano (N. Sansone) • 83' Orsolini (R. Soriano) • 90+5' N. Sansone (Krejčí)
3:1
(0:1)
Empoli
17' Pajač  (Rasmussen)
Bologna
Skorupski – M'Baye, Danilo, Lyanco, Dijks – Pulgar (79. A. Poli), Džemaili (C) – Orsolini, R. Soriano (90+2. Krejčí), N. Sansone – Palacio (73. Santander).
Valeri – Bindoni, Tolfo
Stadio Renato Dall´Ara
19 501 diváků
Empoli
Drągowski – Rasmussen (86. Mčedlidze), Nikolaou, Binnásir, Veseli – Di Lorenzo, Traorè, Krunić, Pajač (82. Pasqual) – Farias (67. Acquah), Caputo (C).

Fotbalisté FC Bologna se velice přiblížili udržení Serie A, když svému největšímu konkurentovi z Empoli odskočili už na rozdíl osmi bodů. Po prohraném prvním poločasu zaveleli ke zteči a třemi góly pasivnímu soupeři nedovolili první venkovní výhru v sezóně. Na poslední gól přihrál bývalý sparťanský záložník Ladislav Krejčí, který přitom přišel na hřiště až v rámci taktického střídání v nastaveném čase.
Děkuji za pozornost, hezký zbytek víkendu.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 10:1. Rohy: 13:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:14.
90+6'
90+5'
Bologna právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, brejk do otevřené obrany potáhl Santander, přitáhl na sebe pozornost obránců a ťukl míč do strany Krejčímu, který naznačením střely zmátl obranu. Pak si bývalý sparťanský záložník počkal na náběh NICOLY SANSONEHO a ten už dloubl balon do sítě. Asistence: Ladislav Krejčí.
90+4'
Nepodařený nákop Džemailiho sebrali bílomodří.
90+2'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Ladislav Krejčí. Tak přece jen pár minut trávník v provincii Emilia-Romagna pocítí českou přítomnost.
90+1'
Na konci první nastavené minuty při nápřahu podklouzl Sansone a tak jeho přízemní pokus bez potíží na čáře lapil brankář Empoli Bartłomiej Drągowski.
90+1'
Sudí Valeri nastaví zápas ještě o šest minut.
89'
Pasqualův centr směřuje jen přímo do rukavic Łukasze Skorupského.
88'
Třetí roh Empoli odvracejí červeno-černí jen za cenu opakovačky.
87'
Binnásirův centr z hloubi pole domácí obrana snadno zpracovala, tohle ji nemohlo vystrašit.
86'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Jacob Rasmussen, přichází Levan Mčedlidze.
85'
Nyní musejí útočit bílomodří, Traoré byl však při postupu středem hřiště čistě zastaven.
83'
Gólovou parádou otáčí skóre RICCARDO ORSOLINI. Domácí útočník postupoval s míčem na kopačkách a svou akci vyšperkoval nádhernou dělovkou levačkou do šibenice zpoza šestnáctky. Asistence: Roberto Soriano.
82'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Marko Pajač, přichází Manuel Pasqual.
81'
Bartłomiej Drągowski nespěchá s rozehrávkou, hosté jsou pod tlakem a zřejmě se s bodem spokojí.
79'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Erick Pulgar, přichází Andrea Poli.
78'
Žlutou kartu dostává Roberto Soriano (Bologna FC), který vletěl do skluzu na půlící čáře jako šílenec.
76'
Třináctý roh pro domácí mužstvo, poměrně slabá Sorianova hlavička ze záklonu letí neškodně nad břevno.
74'
Rychlá rozehrávka, dvě ještě rychlejší narážečky a z velkého vápna šlehl těsně vedle tyče právě střídající Santander.
74'
Riccardo Orsolini přepadl při svém průniku přes skluzujícího Jacoba Rasmussena, míč dostává Bologna.
73'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Rodrigo Palacio, přichází Federico Santander.
71'
První šance Empoli po změně stran: Caputovu hlavičku z malého vápna vyškrabuje Skorupski na roh.
70'
Vzápětí si Bologna roh zopakovala s ještě menším úspěchem. Na bližší tyči si pro míč do vzduchu došel brankář Drągowski. Na rohové kopy vede Bologna už 12:1, ale prakticky z žádného nic nevymyslela.
69'
Další roh Bologni dokázali hosté odvrátit, stejně jako opakovaný centr z pravého křídla.
68'
Dnešní utkání sleduje 19 501 diváků.
67'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Afriyie Acquah.
65'
Caputo si pomohl při zpracování míče neúmyslně rukou, píská se proti hostům.
64'
Empoli je na míči, ale zatím po přestávce nenavazuje na svižný herní projev z prvního poločasu.
62'
Nikoli, po zásahu videorozhodčího gól neplatí. Palacio se trefil pěkně z těžkého úhlu na zadní tyč, ale míč přebíral za obranou v těsném ofsajdu.
61'
Z gólu se raduje Palacio, ale rozhodčí si nechává verdikt ještě prověřit na videu. Potvrdí gól domácích?
59'
Zajímavý signál Boloni, po "falešené" rozehrávce si postrčil míč dopředu Riccardo Orsolini a z 30 metrů poslal pumelici těsně nad břevno.
58'
Při přechodu do protiútoku si počínal nedovoleně hostující Traoré, domácí budou zahrávat další standardku.
56'
Fotbal ve středu hřiště charakterizují časté ztráty míče, až teď se podařil centr Sansonemu a Rasmussen odvrací na další roh.
54'
Žlutou kartu dostává Rade Krunić (Empoli FC).
53'
Empoli se hned po výkopu pokusilo získat náskok zpět, jenže Krunićův nákop domácí defenzíva sebrala.
52'
Sansone levačkou nádherně načechral pas před bránu, na který si naskočil ROBERTO SORIANO a nekompromisní hlavičkou zblízka o zem napnul síť. Asistence: Nicola Sansone.
51'
Po Orsoliniho kroucené ráně na bližší tyč musí hlavičkujícího Rasmussena pořádně brnět "šiška".
50'
Faul mezi velkým vápnem a rohovým praporkem nabízí fotbalistům Boloně krátký roh.
50'
Pulgarova střela z dálky postrádala jak přesnost, tak razanci.
48'
Domácí po přestávce rozvážně kombinují za půlkou, ale zatím se nedostávají do palebných pozic.
47'
Další nepodařené provedení rohového kopu ze strany domácích hráčů.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:06.
Fotbalisté Empoli jsou blíže prvnímu vítězství na venkovním hřišti v celé sezóně, v 17. minutě zatím sotva průměrného zápasu se o to postaral překvapivou střelou z úhlu Chorvat Pajač. Domácí v Serii A inkasovali po 362 minutách hry.
45+2'
45+2'
Ještě v závěru nastavení roh pro Bolognu, který však kopl Pulgar velmi špatně.
45+1'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty.
45'
Centr Nicoly Sansoneho také bílomodří hlavičkáři zvládli a dostávají míč do bezpečí. Boloňský tlak je velice křečovitý.
44'
Třetímu rohu domácích se Empoli bez problémů ubránilo.
43'
Po následném přímém kopu napálil Džemaili jen beka, dorážka Ericka Pulgara byla tečována na roh.
43'
Sansone protančil s míčem obranou Empoli a vynutil si faul na Veselém.
41'
M´Bayemu se po rychlém sprintu na pravé straně svezl centr do zámezí.
40'
Pajačův přízemní centr odkopává z malého vápna domácí Danilo Larangeira.
38'
Hosté jsou dál při chuti a Łukasz Skorupski vyráží hrudníkem před sebe Krunićovu šlehu.
38'
Caputo utekl po pravé straně a poslal před boloňskou bránu výborný centr, nabíhající Farias z malého vápna hlavičkou přestřelil.
37'
Hosté hrají s přehledem, moc toho favoritovi nedovolují a vedoucí gól jim evidentně vlil novou krev do žil.
35'
Žlutou kartu dostává Ricardo Orsolini (Bologna FC) za faul zezadu na Caputa.
34'
Traoré vystihl přihrávku a z vlastní šestnáctky vyváží míč do bezpečí.
33'
Z nepřehledné situace vyplul míč před M´Bayeho, ránu senegalského fotbalisty hosté tečovali na boční síť a tedy na roh.
32'
Chystá se další přímák pro Bolognu.
31'
Palacio míchal s míčem v pokutovém území a hledal si prostor ke střele, nakonec však jen nastřelil jednoho z bránících hráčů na malém vápně.
30'
Empoli hrálo chvilku o deseti, ale bolestivě zasažený pravý záložník v bílomodrém dresu se už vrací na hřiště.
28'
Rozhodčí přerušuje hru, aby mohlo být Giovannimu Di Lorenzovi poskytnuto ošetření.
27'
Sansone dostihl kolmici na hřišti a odcentroval, Drągowski na malém vápně zasahoval dost nejistě a přes záda protihráče se mu podařilo míč jen posunout před sebe. Palacio přiťukl za sebe a z velkého vápna vypálil Sansone. Ranou na solar doslova sestřelil Di Lorenza.
25'
Žlutou kartu dostává Ibrahima M'Baye (Bologna FC) za došlápnutí Pajače na půlící čáře.
23'
Soriano byl odzbrojen za půlící čarou, načež zezadu fauloval Fariase. Střed pole zatím patří fotbalistům Empoli.
22'
Bologna je pod tlakem a Pulgar musí pod tlakem zahrát malou domů na Skorupského.
21'
Krunić vypíchl míč Orsolinimu a Empoli může přejít znovu do útoku, jenže Farias už zaběhl s míčem do zámezí.
19'
Traorého průnik zastavuje u koncové čáry Danilo Larangeira a hostující záložník nevybojoval ani roh.
17'
Empoli právě vstřelilo branku! Rasmussen hraničním zákrokem vybojoval míč a po jeho průnikové přihrávce zaskočil z levého křídla nepozorného Skorupského střelou z úhlu a ještě zpoza šestnáctky MARKO PAJAČ. Empoli svitla naděje na první venkovní výhru v sezóně. Asistence: Jacob Rasmussen.
16'
Po sérii střetů na středovém kruhu se na zemi kroutí bolestí po jednom hráči z každého mužstva. Sudí si vybral k odpískání faul hostů, Krunić se však dobře vrátil a obral fotbalisty Boloně o míč.
15'
A hned podobný obrázek na opačné straně hřiště – Sansone vysunul Palacia, který z úhlu o notný kus minul vzdálenější šibenici.
15'
Empolský kanonýr Caputo z levé strany z těžkého úhlu centruje jen do Skorupského náruče.
14'
Boloňská akce končí jen odkopem od Drągowského brány. Míč na druhé straně hřiště pro změnu sbírají domácí obránci a bezmyšlenkovitým dlouhým nákopem vracejí míč brankáři Empoli.
13'
Obrany obou celků jsou zatím kompaktní a nepouštějí se navzájem do šancí.
11'
Trestný kop z dálky však domácí nevyužili a následuje pouze autové vhazování, ke kterému si otírá míč dresem hostující Veseli.
10'
Domácí Dijks pronikal po levé postranní čáře a po nedovoleném zákroku skončil v kotrmelcích. Je tu přímý kop pro Bolognu.
9'
Po úvodním oťukávání se na hřišti odvíjí spíše šachová partie.
7'
Žlutou kartu dostává Marko Pajač (Empoli FC).
6'
Drągowski na čáře bez potíží chytá nepříliš důraznou střelu domácího Rodriga Palacia zpoza šestnáctky.
5'
Rade Krunić vedl rychlý útok středem hřiště, předal míč doleva Marko Pajačovi a ten zakončil jihoslovanskou spolupráci nepřesnou střelou bez přípravy.
3'
Ricardo Orsolini zachytil křížný míč na velkém vápně a po rychlé zasekávačce vypálil, jeho rána proletěla těsně kolem šibenice.
2'
První rohový kop Empoli dokázala domácí obrana odvrátit.
1'
Domácí fotbalisté hrají v červeno-černě pruhovaných dresech, hosté mají bílé dresy a modré trenýrky.
1'
Na Ladislava Krejčího zbylo zatím jen místo na lavičce náhradníků, uvidíme, zda se objeví na hřišti v průběhu utkání.
Obě branky budou hájit polští gólmani, v základní sestavě Empoli nastupují dva Italové, Chorvat, Srb, Albánec, Dán, Řek, Brazilec, Alžířan, hráč z Pobřeží Slonoviny a zmíněný Polák Drągowski. V domácí sestavě jsou tři tuzemští hráči. Tolik národnostní vsuvka a jdeme na věc!

Bologna FC: Skorupski – M'Baye, Larangeira, Lyanco, Dijks – Pulgar, Džemaili (C) – Orsolini, Soriano, Sansone – Palacio.
Náhradníci: Da Costa – Calabresi, Helander, Paz, Krejčí, Poli, Svanberg, Donsah, Santander, Destro, Edera, Falcinelli.

Empoli FC: Drągowski – Rasmussen, Nikolaou, Binnásir, Veseli – Di Lorenzo, Traorè, Krunić, Pajač – Farias, Caputo (C).
Náhradníci: Provedel, Perucchini – Pasqual, Capezzi, Brighi, Acquah, Uçan, Oberlin, Mčedlidze.

Rozhodčí: Valeri – Bindoni, Tolfo.
Poslední vzájemný zápas
9. prosince 2018 vyhrálo Empoli doma 2:1 (10. Caputo, 80. La Gumina – 41. Poli). Ladislav Krejčí tehdy odehrál v dresu hostů celých 90 minut.
Empoli FC (7-8-18, 42:63, 29 bodů) se usadilo právě na ošidné 18. příčce, šest bodů má k dobru na Frosinone a naopak čtyři ztrácí na Udine. Venku je však s obrovským odstupem nejhorší z celé Serie A, když za celý soutěžní ročník nevyhrálo a přivezlo jen 5 bodů za remízy.
Ve svém středu má Empoli elitního střelce: Francesco Caputo nasázel už 15 gólů a pohybuje se v popředí tabulky kanonýrů italské ligy.
Na výhru čekají Toskánci již tři zápasy, minule doma podlehli SPALu Ferrara 2:4.
V Boloni se odehraje klíčová bitva o udržení Serie A, vítězství může domácí výrazně přiblížit záchraně, naopak případný tříbodový úspěch vrátí do hry fotbalisty z Toskánska.

FC Bologna (8-10-15, 34:47, 34 bodů) zaujímá šestnácté místo a od barážové příčky ji dělí pět bodů.
Nejlepšími střelci klubu jsou s 6 góly Jihomaeričané – Erick Pulgar z Chile a Federico Santander z Paraguaye.
K minulé výhře 3:0 nad Sampdorií pomohl asistencí i český záložník Ladislav Krejčí, který z předchozích deseti kol naskočil do hry jen jednou (v sezóně 14 zápasů, 0+2). Solidní výkon by mu mohl pomoci do základní sestavy i proti Empoli.
Bologna má rozhodně lepší formu než její soupeř, už tři zápasy neinkasovala. Dvě domácí vítězství 3:0 orámovaly bezbrankovou remízu na hřišti Fiorentiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62