Serie A - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Udinese - 26. května 2019   20:30

Cagliari
17' Pavoletti (Barella)
1:2
(1:0)
Udinese
59' Hallfredsson  (D'Alessandro) • 69' De Maio  (Mandragora)
Cagliari
Cragno – Srna (76. Padoin), Pisacane, Klavan, Lykogiannis – Barella, Bradarić (82. Cerri), Ionita – L. Castro (67. Birsa) – Pavoletti, Pedro.
Manuel Volpi – Marco Scatragli, Gamal Mokhtar
Sardegna Arena, Cagliari
Udinese
Musso – De Maio, Troost-Ekong, Samir – ter Avest, Badu (82. Wilmot), Hallfredsson, Mandragora (88. Mićin), D'Alessandro – Pussetto (77. Lasagna), Teodorczyk.
Nicolas, Perisan – Lasagna, Barák, Bočić, Wilmot, Mićin.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 17:12.
Utkání je u konce a diváci se v deštivém večeru dočkali obratu hostů. Ti dali gól už v 53. minutě, ten však nebyl uznán pro těsný ofsajd. Udinese to nezlomilo, tým pokračoval v útočné snaze a v 59. minutě to klaplo. Oblouček Emila Hallfredssona měl být možná centrem, zapadl však za Cragnu a bylo srovnáno. To však nebylo všechno, v 69. minutě si na centr naběhl Sebastien De Maio a hlavou nedal brankáři šanci. Udinese pak svůj náskok udrželo, v závěrečném náporu odklízelo veškeré centry a na závěr sezóny se mohlo radovat z výhry, tří bodů a celkové 12. příčky v tabulce. Cagliari nakonec skončilo na 15. místě.
90+6'
90+5'
Vyrovnání měl na noze João Pedro, ten si v pokutovém území naběhl na přihrávku, v dobré pozici však zamířil vedle branky!
90+4'
Hostující Samir schytal ve vzdušném souboji nepříjemný kopanec do boku a trochu si poležel. Už se ale zase hraje.
90+3'
Ani dva rohové kopy domácím nepomohly, Musso a jeho obrana vše uhlídali.
90+2'
Centr mířil na Alberta Cerriho, jeho hlavičkový pokus byl tečován a sražen na rohový kop.
90+1'
Tlak domácích neustává, bude následovat přímý kop z pravé strany. Je to takový zkrácený roh.
90'
Rozhodčí nastaví pět minut.
90'
Přímý kop domácích z pravé strany byl prodloužen k zadní tyči, Pedro jej ale nedoskočil. Sám pak reklamoval teč a roh, rozehrává se však od branky Udinese.
89'
Centr za centrem teď létá do pokutového území před Mussa. Obrana Udinese však zvládá tyto pokusy zachytávat.
88'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Petar Mićin.
88'
Žlutou kartu za opravdu ostrý zákrok dostal hostující Ben Wilmot. Na karty je to 2:2.
87'
Na druhé straně se po Cerriho přiklepnutí netrefil ani João Pedro, prudký pokus prosvištěl o notný kus vedle.
86'
Kouseíček za pokutovým územím se ke střele dostal hostující Lasagna, levačkou mířil nad.
85'
Udinese v útoku, hraje se u praporku. Tohle hostů, maximálně vyhovuje a stačí.
84'
Žlutá karta se udělovala i na druhé straně, za nedovolený zákrok byl potrestán Ragnar Klavan.
84'
Juan Musso váhal s rozehrávkou tak dlouho, že sudímu došla trpělivost a udělil mu žlutou kartu za zdržování hry.
83'
Musso neodhadl centr od rohového praporku a měl štěstí, že se Pavoletti nedostal k dorážce do odkryté části své branky. De Maio poté odkopl pryč z šestnáctky.
82'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Emmanuel Badu, přichází Ben Wilmot.
82'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Filip Bradarić, přichází Alberto Cerri.
81'
Barella se po pádu v pokutovém území rychle zvedl, aby zakončil, byl však zablokován.
80'
Slabá hlavička nemohla Cragnu ohrozit, ten ihned rozehrává na své spoluhráče.
79'
Situace na trávníku se nám zcela otočila, hosté teď nikam nepospíchají a v poklidu kombinují u středu hřiště.
77'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Ignacio Pussetto, přichází Kevin Lasagna.
76'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Darijo Srna, přichází Simone Padoin.
74'
Musso teď musel ven z brankové čáry, aby vyboxoval nepříjemný pas na malé vápno. Zvládl to na výbornou.
73'
Neklaplo to ani po centru z pravé strany. Pokus byl zablokován a druhá rána od Lykogiannise byla sražena na roh.
71'
Domácí se pokusili o bleskový výpad s nadějí na vyrovnání, míč ovšem skončil vedle Mussovy branky.
69'
Udinese právě vstřelilo branku!
Je tu obrat, hosté už vedou! Po rozehrání přímého kopu z levé strany si na centr naběhl ve vápně zcela nepokrytý SEBASTIEN DE MAIO a zblízka překonal o zákrok se pokoušejícího Cragnu – 1:2!
67'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Lucas Castro, přichází Valter Birsa.
67'
Domácí chystají první střídání, zatím se ale čeká na vhodný okamžik při přerušení hry.
65'
Cagliari nevyužilo rohový kop. Po jeho rozehrání sice vznikl krátký závar, jenže bez střeleckého zakončení.
64'
Trochu se nám přitvrzuje, Pussetto teď ve vzdušném souboji dostal úder do hlavy.
64'
Žlutou kartu za skluz na Pussetta u postranní čáry dostal domácí Darijo Srna.
62'
Troost-Ekong opět na zemi, nyní po faulu po výskoku, kdy jej loktem trefil João Pedro.
61'
Další krátká pauza pro ošetření, opět se jedná o hráče hostujícího týmu, jmenovitě Williama Troost-Ekonga.
59'
Teď už vyrovnáno je! Po akci na levé straně se k míči dostal EMIL HALLFREDSSON posílal do vápna vysoký míč, který měl být možná centrem, každopádně jeho pokus zapadl k tyči za překvapeného Cragna – 1:1!
58'
Už zase hrajeme a ter Avest střelou z pravé strany tlačil míč na první tyč. Nemyslel to zle, Cragno však zvládl pokus vyškrábnout na svou brankovou konstrukci.
56'
Chvíli teď nebudeme hrát, neboť u pomezní čáry leží hostující Ignacio Pussetto a bude potřebovat ošetření.
54'
To vše odhalilo video, u kterého si hlavní sudí nechal celou akci hostů zkontrolovat.
53'
Udinese se chvíli radovalo z vyrovnání, když předvedlo akci po pravé straně, ter Avest nacentroval na zadní tyč, kde si naběhl Pussetto a ten ve skluzu poslal míč do sítě. Gól však neplatil pro opravdu těsný ofsajd zakončujícího hráče.
51'
Tak ne, centr od rohového praporku zmatek před Mussou neudělal, Udinese jde dopředu.
51'
Nebezpečí možná přijde teď, domácí tým si totiž po sprinterském souboji vybojoval další rohový kop.
49'
I úvod druhé půle je poněkud pozvolnější, ani jeden z týmů se nikam nežene.
47'
Už to vypadalo, že se domácí poženou do rychlého kontru, zastavil je však hlavní sudí, když odpískal útočný faul.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:35.
Máme za sebou první poločas, který se odehrával v hustém dešti a v prvních minutách nepřinesl nic vzrušujícího. S postupem času se osmělili domácí hráči a po rohovém kopu se zblízka prosadil Leonardo Pavoletti. Byla to také jediná trefa, neboť Srna s Lykogiannisem na domácí straně neproměnili své přímé kopy a u hostů ter Avest nepřekonal gólmana křížnou ranou. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
45'
45'
Na trávníku teď leží domácí Barella, který v souboji schytal nepříjemný úder do obličeje. Zákrok odpískán nebyl.
44'
Po míči se v pokutovém území hostů natahoval João Pedro, měl to ale na dlouhou nohu a ve skluzu nezakončil.
42'
Neklapla ani střela zpoza šestnáctky, míč se prokutálel po mokrém trávníku mimo hrací plochu.
41'
Udinese v posledních okamžicích trochu přidává na tempu a snaží se usadit u pokutového území, koncovka však pokulhává.
39'
Roh už tak nebezpečný nebyl a hra se pomaličku rozvíjí od Cragnovy branky.
39'
Na druhé straně zakončoval z pravého křídla ter Avest, ale i Cragno byl připraven a míč vytlačil na roh.
38'
Darijo Srna volil chytré zakončení po zemi, když mu nadskočila zeď, Musso byl ale na správném místě a míč lapil.
37'
Další ruka hostů u pokutového území. Nyní je to opravdu kousek od velkého vápna, Musso se musí opravdu pořádně připravit.
35'
Další autové vhazování domácích, tentokrát dlouhé, až do pokutového území. Ale ani teď to nevedlo k ohrožení branky.
34'
Celá akce skončila nedůraznou hlavičkou, se kterou neměl Musso na brankové čáře žádné problémy.
33'
Série autových vhazování pro domácí tým, Cagliari s rozehrávkou nikam nepospíchá.
31'
V Cagliari stále hustě prší, trávník je však v perfektním stavu a i hráči jsou na podmínky výborně připraveni, co se obutí týká.
29'
Od rohového praporku přišla rozehrávka do druhé vlny a z hranice vápna zakončoval Barella. Jeho technický pokus mířil k tyči, Musso jej jen tak tak vyškrábl!
29'
Roh pro Cagliari, hra se nám teď přesouvá ze strany na stranu v rychlém tempu.
27'
Cragna teď vyběhl mimo své vápno, aby odkopl volný míč, jenže trefil pouze dotírajícího protivníka a byl rád, že míč skončil mimo jeho opuštěnou branku.
26'
Velice rychle se hra posunula před Cragnu, do zakončení se hnal Pussetto, na poslední chvíli byl však o míč obrán čistým zákrokem.
25'
Hosté se zlobí, nelíbilo se jim, že se nepískaly dva tvrdé zákroky. Nakonec rozhodčí přerušil hru po zákroku na ter Avesta.
23'
Hra se přesunula k brance domácího Cragna, Udinese mělo rohový kop. Po centru zakončoval hlavou Badu, mířil však vedle.
21'
Po akčních minutách přichází uklidnění, hraje se hlavně kolem středového kruhu.
19'
Udinese pokračuje v náporu, byl tu další roh. Tentokrát už z toho ale ohrožení branky nebylo.
17'
Cagliari právě vstřelilo branku!
A už je tu i gól! Po rozehrání tohoto rohu se hostům sice povedlo první centr ubránit, ale když do šestnáctky přilétl druhý centr a od zadní tyče sklepával Barella, měl LEONARDO PAVOLETTI snadnou práci. Zblízka hlavou překonal Mussa a je to 1:0.
17'
Nyní se před Mussem odehrál menší závar, do zakončení se cpal Ionita, ale je z toho opět pouze roh.
16'
Z něj zatím nic zvláštního nevzniklo, obrana Udinese zvládla míč odvrátit na autové vhazování.
15'
K přímáku se postavil Lykogiannis, parádně překonal zeď a Musso se musel hodně natáhnout, aby umístěný pokus vyrazil. Je z toho roh pro domácí.
14'
No a pozor. Hostující Emmanuel Badu zahrál kousek od pokutového území rukou a je tu nebezpečný přímý kop pro Cagliari!
12'
Úporná bitva pokračuje, nyní se u středového kruhu odehrál souboj, po kterém se pískal faul hostujícího celku.
10'
Cagliari u míče, zatím se ale o něj starají pouze hráči z obranné řady. Dopředu to moc nejde.
9'
A právě Mandragora byl i při zakončení z pravé strany. Jeho křížná střela ale Cragnovi velké problémy nenadělala.
8'
Nedovolený zákrok na hostujícího Mandragoru, ten si ještě něco vyříkává s rozhodčím. Jeho spoluhráči se už chystají k rozehrávce.
7'
Zatím nesledujeme zrovna atraktivní fotbal, v hustém dešti to je spíše bitva o každý míč.
6'
Prudká střela z hranice pokutového území šla vysoko nad branku Udinese, Musso se už chystá k odkopu.
5'
Domácí Barella se na pravém křídle hezky vymanil z obklíčení protihráčů a zvládl rozvinout akci. Cagliari jde vpřed.
4'
Musso vykopával na pravou stranu, jeho pas byl ale až příliš prudký a skončil v autu.
3'
Hra se pozvolna otáčí opačným směrem, De Maio se chystá k autovému vhazování.
2'
Domácí kombinují na útočné polovině, zatím se ale vše odehrává daleko od Mussovy branky.
1'

Cagliari Calcio: Cragno – Srna, Pisacane, Klavan, Lykogiannis – Barella, Bradarić, Ionita – L. Castro – Pavoletti, Pedro.
Náhradníci: Aresti, Rafael – Théréau, Despodov, Ch. Oliva, Padoin, Deiola, Cigarini, Cacciatore, Cerri, Birsa, Romagna.

Udinese Calcio: Musso – De Maio, Troost-Ekong, Samir – ter Avest, Badu, Hallfredsson, Mandragora, D'Alessandro – Pussetto, Teodorczyk.
Náhradníci: Nicolas, Perisan – Lasagna, Barák, Bočić, Wilmot, Mićin.

Rozhodčí: Manuel Volpi – Marco Scatragli, Gamal Mokhtar.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Sardegna Areně začne ve 20:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Manuel Volpi, kterému budou na pomezí asistovat Marco Scatragli a Gamal Mokhtar.
Cagliari Calcio má už klid, neboť před posledním kolem má na svém kontě 41 bodů a čtyřbodový náskok na sestupovou pozici. Hráči tak dnes mohou hrát v klidu, neboť být vše na aktuální formě, měl by tým docela problémy, neboť poslední výhra se datuje na 20. dubna proti Frosinone. Od té doby Cagliari třikrát prohrálo a v minulém kole remizovalo 1:1 na půdě Janova.

Udinese Calcio je na 16. místě a má tříbodový náskok na prozatím sestupující Janov. S tímto klubem má ale Udinese lepší bilanci v podobě výhry a remízy, tudíž i hosté dnes mohou hrát v poklidu. Výsledkem tak je, že dnes si oba celky i diváci mohou užít fotbal a závěr sezóny.
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 38. kola mezi týmy Cagliari Calcio a Udinese Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62