Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chievo : AS Řím - 8. února 2019   20:30

Chievo
0:3
(0:2)
AS Řím
9' El Shaarawy  (N´Zonzi) • 20' Džeko  (Karsdorp) • 52' Kolarov  (Džeko)
Chievo
Sorrentino – Frey (40. Depaoli, 73. Schelotto), Rossettini, Bani, Barba – Léris, Dioussé, P. Hetemaj (C) (60. Piazón) – Giaccherini – Djordjević, Stępiński.
Abisso – Bottegoni, Prenna
Marco Antonio Bentegodi, Verona
AS Řím
Mirante – Karsdorp, Marcano, Fazio, Kolarov – Zaniolo (77. De Rossi), N´Zonzi, Cristante – Schick (63. Florenzi), Džeko (C), El Shaarawy (87. Kluivert).

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 4:2. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 6:9.
Je dobojováno. Hostující celek potvrdil roli velkého favorita a na hřišti Chieva nakonec vyhrál jasně 3:0. AS bylo lepším týmem, na trávníku dominovalo a vyhrálo zcela zaslouženě. Domácí bojovali, ale kvalita jim chyběla a na body to tedy dnes nestačilo.
90+3'
90+2'
Už se nic nestane. AS vyhraje v Chievu o tři branky a získá velmi důležité tři body.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Rychlou akci domácího celku znovu zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
87'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Justin Kluivert.
86'
Nakonec to z velké dálky vyzkoušel Mehdi Léris, ale byl to spíše zoufalý a hlavně velmi nepřesný centr.
85'
Domácí drží míč, ale kombinují daleko od branky soupeře, který dnes brání opravdu velice dobře.
83'
Chievo zahrávalo slibnou standardní situaci téměř z hranice velkého vápna, ale ani z této příležitosti nic nebylo.
81'
Je před námi posledních deset minutek. O třech bodech je rozhodnuto, tak uvidíme, jestli se ještě něčeho dočkáme, nebo se zápas bude jen dohrávat.
79'
Aktivní Edin Džeko se prodral do vápna a po jeho ráně levačkou míč orazítkoval břevno domácí branky!
77'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Daniele De Rossi.
75'
Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Hosté kontrolují své vedení a domácím se směrem dopředu příliš nedaří.
73'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Fabio Depaoli, přichází Ezequiel Schelotto.
72'
Edin Džeko dostal míč na hranici velkého vápna, ale s jeho slabým přízemním pokusem si Stefano Sorrentino poradil.
70'
Hostující celek zahrával další rohový kop, ale ani z něho nic nebylo. Je před námi posledních zhruba dvacet minutek.
68'
Po střele z úhlu měl Stefano Sorrentino hodně práce, ale zvládl to a míč dokázal vyrazit. Stav se tedy nemění!
67'
Rohový kop pro AS.
65'
Hosté to už hrají zkušeně. Nikam nepospíchají, když to jde, tak šetří cenné vteřinky a kráčí za důležitým vítězstvím.
63'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Alessandro Florenzi.
62'
Kombinační akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
60'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Përparim Hetemaj, přichází Lucas Piazón.
58'
Ale hostující celek se i tentokrát v pohodě ubránil. Navíc Antonio Mirante byl faulován a u míče je tedy znovu AS.
57'
Rohový kop pro Chievo.
56'
Po zisku míče šli dopředu domácí, ale jejich akce skončila dalším nepřesným pokusem.
55'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. AS zůstává u míče a nikam nepospíchá.
54'
52'
AS Řím právě vstřelil branku!
A je nejspíše rozhodnuto, protože hosté jdou do vedení 3:0! Po krásné kombinační akci se do zakončení dostal ALEKSANDAR KOLAROV, který povedeným přízemním pokusem nedal brankáři šanci.
50'
Nyní se domácí hráč dostal do velké šance, ale jeho zakončení bylo zbytečné, protože podle rozhodčího byl v ofsajdu.
48'
Nakonec se hosté dopředu vydali, ale nic z toho nebylo. Na tahu je tedy Chievo, které musí ve druhém poločase hodně zabrat.
47'
AS začalo druhý poločas poklidnou kombinací na své polovině.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:33 hodin.
První poločas je za námi. AS vstoupilo do utkání velice dobře a poměrně rychle vedlo 2:0. To duel samozřejmě velmi ovlivnilo. Chievo najednou začalo hrát hodně dopředu, ale do šancí se nedostávalo a branku nevstřelilo. AS nyní hraje hlavně na brejky a nikam se už tolik netlačí, což je ale při vedení 2:0 logické. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.
44'
43'
Nyní šli domácí do slibného přečíslení, ale Emanuele Giaccherini celou akci zbrzdil a nakonec ještě o míče přišel.
41'
Ani další střela z dálky se neujala. Znovu si lehce poradil Antonio Mirante, který s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
40'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Nicolas Frey, přichází Fabio Depaoli.
39'
Po přízemní střele už musel Antonio Mirante zasahovat, ale se slabým pokusem si poradil a stav utkání se nemění.
38'
A další centr, tentokrát z pravé strany, ale obrana AS si znovu poradila na jedničku a Bryan Cristante míč uklidil do bezpečí.
36'
Domácím nelze upřít snahu. Chievo se stále tlačí dopředu, ale ve finále fázi je to zatím velké trápí. Tak jako v celé dosavadní sezoně.
34'
Ale i tentokrát se hosté skvěle ubránili. AS zatím velmi dobře brání a Chievo se nemůže dostat do zakončení z nějaké lepší pozice.
33'
Po dobrém obranném zákroku Karsdorpa je tu další roh pro Chievo.
32'
Po dobrém centru míč sebral Antonio Mirante, který tak hodně pomohl svým zadákům.
30'
Po dobrém centru se do zakončení dralo několik hráčů, ale ani jeden z domácích se nakonec k míči neprodral.
29'
Je tu další rohový kop, tentokrát pro Chievo.
27'
Ale ani z tohoto snažení nic nebylo, protože vše ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
26'
25'
Edin Džeko byl znovu ve vápně Chieva, ale tentokrát byl skvěle bráněn a nakonec nic nevymyslel.
23'
Po dalším zajímavém centru se nikdo k míči nedostal a od své branky bude rozehrávat Stefano Sorrentino.
22'
Hostující celek se stále tlačí dopředu. AS je zatím jasně lepším týmem a zcela zaslouženě vede o dvě branky.
21'
Žlutou kartu dostává Federico Barba (Chievo Verona).
20'
A je to 2:0 pro favorita tohoto utkání! EDIN DŽEKO se krásně uvolnil ve vápně a poté nedal brankáři žádnou šanci, krásná přízemní trefa zkušeného útočníka.
19'
Hosté se s tím zatím vůbec nepářou. Za další hodně ostrý zákrok vyfasoval žlutou kartu Nicolò Zaniolo.
17'
Na hranici velkého vápna se k odraženému míči dostal Mehdi Léris, ale míč napálil hodně vysoko nad branku AS.
16'
Cristante trefil loktem protihráče a rozhodčí mu bez váhání udělil žlutou kartu.
16'
Žlutou kartu dostává Bryan Cristante (AS Řím).
14'
Z rohu ale domácí nic nevytěžili a stále tedy prohrávají o jednu branku. Zatím ale Chievo nehraje vůbec špatně.
13'
11'
Domácí se snaží okamžitě odpovědět, ale kombinují daleko od branky soupeře.
9'
A máme tu první branku! Z rohového kopu nic nebylo, ale hosté zůstali u míče a tlačili se dopředu. Nakonec dostal dobrou přihrávku do vápna STEPHAN EL SHAARAWY, který zakončení zvládl na jedničku a poslal AS do vedení 1:0!
8'
Dobře nyní vypálil Nicolò Zaniolo, ale Stefano Sorrentino byl pozorný a míč vyrazil na rohový kop!
7'
Hostující celek nyní výborně kombinoval, ale ani tentokrát z toho nic nebylo. Domácí zatím skvěle napadají a AS s tím má velké problémy.
5'
Začátek utkání je plný nepřesností. Míč létá ze strany na stranu a na první střelecký pokus stále čekáme.
3'
Dopředu se vydali i hosté. Džeko obešel snad čtyři protihráče, ale nakonec ze slibné akce byl jen velmi nepřesný centr.
2'
Domácí to nakonec zkusili dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a míč sebral pozorný Antonio Mirante.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.
1'
Hráči jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Chievo Verona: Sorrentino – Frey, Rossettini, Bani, Barba – Léris, Dioussé, P. Hetemaj – Giaccherini – Djordjević, Stępiński.
Náhradníci: Caprile, Šemper – Cesar, Depaoli, Grubac, Jaroszyński, Kiyine, Meggiorini, Piazón, Pucciarelli, N. Rigoni, Schelotto.

AS Řím: Mirante – Karsdorp, Marcano, Fazio, Kolarov – Zaniolo, N´Zonzi, Cristante – Schick, Džeko, El Shaarawy.
Náhradníci: Fuzato, S. Greco – Ćorić, De Rossi, Florenzi, Juan Jesus, Pastore, Kluivert, Santon.

AS – Chievo 3:1
CHIEVO VERONA nezažívá nejlepší sezonu. Domácí celek zatím nasbíral pouze 9 bodů a nachází se na poslední pozici. Na nesestupové příčky domácí ztrácí 9 bodů, takže by dnes potřebovali nutně bodovat, ale to nebude vůbec jednoduché. Z posledních pěti utkání Chievo vyhrálo pouze jednou, když porazilo doma 1:0 Frosinone.

AS ŘÍM je na tom o něco lépe, ale ani hosté nezažívají nejlepší sezonu. Hostující celek zatím získal 35 bodů a nachází se na sedmé pozici, mimo pohárové příčky. Pro AS je toto umístění zatím velkým zklamáním a o to více potřebují dnes všechny body. Z posledních pěti utkání AS ani jednou neprohrálo, třikrát vyhrál a dvakrát remizovalo.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská liga má na programu další kolo a my budeme sledovat duel mezi Chievem a AS Řím. Jasným favoritem tohoto utkání je hostující celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62