Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chievo : Fiorentina - 27. ledna 2019   12:30

Chievo
Chievo
37' Stępiński (Depaoli) • 60' Pellissier  • 89' Djordjević (Depaoli)
3:4
(1:2)
Fiorentina
4' Muriel  (Hancko) • 26' Benassi  (Simeone) • 79' Chiesa  (Bryan Dabo) • 86' Chiesa  (Gerson)
Chievo
Sorrentino – Jaroszyński, Rossettini, Tomović (30. Cesar), Depaoli – P. Hetemaj, N. Rigoni, Léris (70. Barba), Giaccherini – Pellissier (C), Stępiński (78. Djordjević).
Caprile, Šemper – Barba, Burruchaga, Cesar, Djordjević, Grubac, Meggiorini, Pucciarelli, Tanasijević, Vignato, Frey.
Chiffi – Preti, Fiore
Marco Antonio Bentegodi, Verona
Fiorentina
Lafont – Laurini (80. Ceccherini), Hugo, Pezzella (C), Hancko – Veretout, Nörgaard (46. Gerson), Benassi – Chiesa, Simeone (61. Bryan Dabo), Muriel.

Z tohoto dramatu už je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 19:18.
Díky vydřené výhře se Fiorentina posouvá tabulkou na deváté místo, z něhož aktuálně ztrácí jen tři body na pátou Sampdorii. Poslední Verona nevytěžila z dobrého výkonu ani bod a zůstává na chvostu tabulky, hodně daleko od prvního nesestupového místa.
To byl zápas! Sedm gólů, jeden další neuznaný, červená karta, dvě penalty a několik dalších gólovek navrch! K tomu všemu si přičtěme deset nastavených minut a máme z toho doslova šílený průběh zápasu, na jehož konci je šťastnější papírový favorit. Verona krátce po neuznané trefě na 1:1 inkasovala gól na 0:2, ale i tak se dokázala vzchopit Stępińského trefou z 37. minuty. Po změně stran měly šance oba týmy, ovšem změna skóre přišla až po vyloučení Benassiho a proměněné penaltě Pellissiera. Viola za nerozhodného stavu hrozila z rychlých brejků, Chiesa jeden z nich zakončil střelou do břevna, avšak o pár minut později už slavil gól na 3:2. Pellissier vzápětí nedal další penaltu byl za to potrestán druhou trefou neúnavného Chiesy. V 89. minutě sice snížil Djordjević, ale na další vyrovnání už se Chievo nezmohlo.
90+6'
90+5'
Na startu páté nastavené minuty už to vypadá s domácími šancemi bledě. Rigoni nechtěl pustit do protiútoku Gersona, kterého na půlící čáře jasně fauloval.
90+4'
Hodně laciná ztráta od Chiesy, který nevyvezl míč do bezpečí po ubráněném rohovém kopu. Viola se tak musí strachovat o výsledek až do úplného konce.
90+3'
Z dlouhého nákopu před hostující branku vzešla Giaccheriniho střela, která zřejmě mířila k zadní tyči, ale jeden z obránců Fiorentiny ji naštěstí pro hosty zablokoval.
90+2'
Zajímavá spolupráce mezi krajními beky! Paweł Jaroszyński posílal centr na zadní tyč, u které se do akrobatického zakončení skládal Depaoli, nicméěn míč do branky neposlal.
90+1'
Nějaký ten čas na vyrovnání domácí tým ještě má. I ve druhé půli se totiž nastavuje minimálně pět minut!
90'
Pár vteřin po rozehrávce Chievo opět získalo míč a natlačilo se do útoku. Centr zleva se tentokrát neujal a k nelibosti publika byl pískán útočný faul Jaroszyńského.
89'
Chievo právě vstřelilo branku!
Úplně rozhodnuto ještě není, Verona pár minut před koncem snižuje na 2:3! Další úžasný centr poslal z pravého křídla Depaoli a posadil balón na hlavu střídajícího FILIPA DOJRDJEVIĆE, jenž poslal míč nechytatelně k pravé tyči.
86'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Tak to je vskutku neuvěřitelný průběh zápasu! FEDERICO CHIESA ve spolupráci s Gersonem táhl protiútok dva na tři. Předchozí penaltový hříšník mu z levého kraje velkého vápna balón vrátil a jednadvacetiletý útočník se z bezprostřední blízkosti nemýlil.
85'
Hosté zůstávají ve vedení! Sergio Pellissier svou druhou dnešní penaltu neproměnil, Lafont skočil k levé tyči a pokus domácího kapitána zneškodnil!
83'
Kolumbijského útočníka možná bude předchozí střela do tyče hodně mrzet! Gerson stál v hostujícím vápně a rukou zablokoval centr, což znamená neoddiskutovatelnou penaltu!
82'
Luis Muriel měl na noze rozhodnutí, když k němu propadl centr z levé strany. Bohužel pro Fiorentinu poslal pohotové zakončení jen do předním stojící tyče!
81'
Chievo propadlo ihned po rozehrávce a musí být rádo, že po střele Gersona bude čelit jen rohovému kopu, před kterým se můžou hráči ve žlutém zformovat u vlastní branky.
80'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Vincent Laurini, přichází Federico Ceccherini.
79'
Viola se i v početní nevýhodě vrací do vedení! FEDERICO CHIESA vyzrál na ofsajdovou past Verony a vystartoval za přihrávkou Daba. Zleva postupoval na Stefana Sorrentina a z nesnadného úhlu dostal balón za jeho záda.
78'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Mariusz Stępiński, přichází Filip Djordjević.
77'
Vzrušení po domácím rohovém kopu už tak výrazné nebylo. Sergio Pellissier si podle sudích pomohl útočným faulem.
76'
Znovu centr do vápna, který byl přesměrován na úplně volného Rigoniho. Ten z delší vzdálenosti vystřelil jen doprostřed branky a Lafont balón s problémy vyrazil.
75'
Giaccheriniho centr odvrátil Hugo na Muriela. O pár vteřin později posílal další pas do vápna Jaroszyński, jenže před Stępińským zasáhl Lafont.
74'
Zanedlouho čtyřicetiletý Stefano Sorrentino vyběhl až mimo vápno a před Chiesou odehrál balón mimo nebezpečný prostor.
73'
Depaoli byl dlouhou dobu úplně zapomenut hostujícími fotbalisty, kteří nezabránili jeho střele z pravého kocnce pokutového území. Lafont byl na ni připraven a konečky prstů pomohl balónu nad břevno.
72'
Bryan Dabo zůstal po souboji s Hetemajem ležet přesně uprostřed hrací plochy a hlavní rozhodčí po nějaké době raději přerušil hru.
71'
Jaroszyńského centr byl z hrany malého vápna odvrácen na úplně volného Rigoniho. Ten měl dost času na přípravu střely zpoza šestnáctky, jenže mu vůbec nesedla.
70'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Mehdi Léris, přichází Federico Barba.
68'
Hosté zřejmě budou sázet už jenom na rychlé brejky. Ten poslední jim ale nevyšel a Muriel ji definitivě zazdil nepřesnou střelou z těžkého úhlu.
67'
Nechybělo moc a Viola znovu vedla! Federico Chiesa byl úplně sám, ale i tak se snadno dostal k nadějné ráně, kterou zastavila až horní tyč!
66'
Sorrentino sebral hodně nepřesnou přihrávku a okamžitě rozehrál akci Verony, která dopadla prakticky totožně.
65'
Jaroszyński nic nevymýšlel a v roli posledního hráče zakopl balón do autu. Hosté se pak sami vrátili na vlastní půlku.
63'
Gerson vložil nohu do přihrávky směřující na Chiesu. Ten kvůli tomu na balón nedosáhl a Sorrentino z klidu vykopává.
62'
Držení míče: 49% – 51%.
61'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Bryan Dabo.
60'
V šedesáté minutě je vyrovnáno a větší šance na tříbodový zisk se rázem přesouvá na stranu Verony, která bude dohrávat v početní výhodě! Míč si na penaltový bod postavil SERGIO PELLISSIER a zakončením do dolního rohu překonal Lafonta, kterému nebylo nic platné, že vystihl směr střely.
59'
Červenou kartu dostává Marco Benassi (ACF Fiorentina).
59'
Centr na zadní tyč od Giaccheriniho odstartoval menší závar, po kterém Léris napřáhl ke střele a tu rukou zastavil Benassi. Je z toho penalta a dokonce i červená karta!
58'
Ještě před ofsajdem Chieva došlo k nedovolenému zákroku, takže domácí budou zahrávat standardní situaci z pravého křídla.
57'
Pezzella šel do skluzu, během kterého schytal od Stępińského úder rukou do obličeje. Rozehrávka připadla Fiorentině, jež velmi brzy o míč přišla.
56'
Na startu druhé půle se hraje nahoru dolů. Střídající Gerson dal domácím další rohový kop, ze kterého znovu nebylo vůbec nic. Naopak se konal protiútok Muriela, kterému vůbec nevyšlo přelobování vybíhajícího Sorrentina.
55'
Hancko zkoušel uvolnit Chiesu elegantní patičkou. Domácí tento úmysl přečetli a sami budou u balónu po faulu na Hetemaje.
54'
Ani tahle rozehrávka na krátko nenadělala v domácí obraně žádnou paseku. Fiorentina každopádně pokračuje vhazováním Dávida Hancka.
53'
Přízemní přihrávka směřující do vápna však neměla rychlost a odstartovala rychlý brejk Violy. Ten byl nakonec zpomalený a znovu končí rohem po sražené střele Chiesy.
52'
Fiorentina ještě zdaleka nemá na růžích ustláno. Po sražené střele Giaccheriniho budou i domácí zahrávat rohový kop.
51'
S ubráněním standardní situace neměl žlutý tým žádné starosti. Hra se pomalu přesouvá před Albana Lafonta.
50'
Hanckův centr byl zřejmě určen pro Simeoneho, jenže před argentinským útočníkem ho hlavou odehrál na roh Rossettini.
49'
Během krátké chvilky se hosté sami zbavili míče nepřesnými nákopy za obranu. Pokračuje se rozehrávkou Stefana Sorrentina.
48'
Francouzský záložník se hodně ztěžka zvedal zpět na nohy, ale nakonec bude schopen pokračovat. Poléhávání to asi nebylo příjemné, ve Veroně jsou zhruba tři stupně a trávník skrápí vytrvalý déšť.
47'
Jordan Veretout dostal nakopáno od Rigoniho, který za útok na soupeřův kotník viděl zaslouženou žlutou kartu.
47'
Aktivní nástup do druhé půle od Verony. Giaccherini slušně napřáhl z nějakých dvaadvaceti metrů a protáhl Lafonta, který nad hlavou zkrotil míč v rukavicích.
46'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Christian Nörgaard, přichází Gerson.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém se toho událo opravdu hodně. Hostující favorit se už ve čtvrté minutě ujal vedení zásluhou Muriela, které pak navýšil Marco Benassi. Mezitím do hry výrazně vstoupili i rozhodčí, kteří pro nepatrný prohřešek odvolali Giaccheriniho trefu po velké chybě Lafonta, a poté nenařídili penaltu po hraničním zákroku na zakončujícího Pellissiera. Obrovskou frustraci na straně Verony zmírnila až situace z 37. minuty, kdy po centru Deoapoliho snížil na aktuální stav 1:2 Mariusz Stępiński.
45+5'
45+4'
Fiorentina to zkusila po pravé straně, ale sama se dostala s balónem do autu. Jmenovitě se o to nepřesným pasem zasloužil Vincent Laurini.
45+3'
Giaccherini nevyužil rychle vhozeného autu. Na levém kraji velkého vápna se rozhodl přihrávat, avšak našel jenom hostující kopačky.
45+2'
Stępiński byl po rychlém zaseknutí jednoznačně faulován Nörgaardem. Chievo mohlo zahrozit z přímého kopu a tak i učinilo. Emanuele Giaccherini minul horní roh branky jen o malinký kousek.
45+1'
Kvůli mnoha prodlevám se nastavuje celých pět minut.
45'
Dávid Hancko po své první asistenci útočil i na premiérový gól. Těžká hlavička z úrovně bližší tyče ale putovala vysoko nad branku.
44'
Chiesa prodloužil Lauriniho centr na Simeoneho, který mu balón ještě vrátil. Akce už byla trochu překombinovaná a resultuje z ní jenom roh.
42'
Rozběhnutý Simeone měl všechny spoluhráče za svými zády, takže to musel zkusit individuálně. S balónem se však dostal do ostrého úhlu a Sorrentino střelu u levé tyče vyrazil.
41'
Cesar odkopl centrovaný balón na rohový kop. Veretout ho posílal do zaplněného malého vápna, kde se v hlavičkovém souboji prosadili členové domácí obrany.
40'
Hosté se vrací do držení míče. Hetemaj se ho u půlící čáry dotkl horní končetinou.
39'
Fiorentina dostala k dispozici rozehrávku z pravé autové čáry. Sudí přešli jeden důrazný souboj ve vápně a balón během toho doletěl k Sorrentinovi.
37'
Domácí podruhé překonávají Lafonta a tentokrát už o gól jistě nepřijdou! Verona zdatně držela míč u pokutového území, kde bylo velmi husto. Míč se dostal na pravé křídlo, odkud skvěle odcentroval Depaoli a hostující gólman na prudkou hlavičku MARIUSZE STEPIŃSKÉHO nedosáhl.
37'
Rychlý brejk tři na tři skončil u Muriela, který táhl míč až moc dlouho a na hranici pokutového území o něj čistým způsobem přišel.
36'
Znovu je pískáno. Laurini byl až moc agresivní v souboji s domácím bekem Jaroszyńským.
35'
Rigoni neměl dobrou stabilitu při střele z dálky, což ovlivnilo její přesnost. Alban Lafont mohl zůstat v naprostém klidu.
34'
Hlavní rozhodčí se zatím rozhodně nenudí. Teď opět přerušil hru kvůli faulu Federica Chiesy na útočné půlce Violy.
32'
Sorrentino dobře přečetl hru a vystartoval proti kolmici za obranu. V následujících vteřinách faulovali Simeone a Stępiński.
31'
Držení míče: 48% – 52%.
30'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Nenad Tomović, přichází Boštjan Cesar.
29'
A další velký problém pro Chievo. Na hrací ploše zůstává ležet srbský stoper Tomović a podle všeho bude muset být vystřídán.
27'
Ani devětatřicetiletý gólman Stefano Sorrentino si neodpustil nějaké poznámky k rozhodčím a rovněž dostal žlutou kartu.
26'
Aby toho nebylo pro domácí hráče a fanoušky málo, tak přichází druhý gól Fiorentiny! Simeone si na pravém kraji velkého vápna počkal na MARCA BENASSIHO, kterému dal míč pod sebe a italský záložník krásnou technickou střelou nedal Sorrentinovi žádnou šanci.
25'
Za vytrvalé protesty viděl žlutou kartu Emanuele Giaccherini.
24'
Hodně netradičně rozehraný signál. Pellissier byl při chyceném zakončení atakovaný Pezzellou a není vůbec divu, že si se spoluhráči žádá odpískání penalty.
23'
Tentokrát se píská proti Fiorentině. Po faulu Pezzelly na Mariusze Stępińského se bude kopat přímý kop z dobré pozice.
22'
A zase faul na Chiesu, kterým se provinil Hetemaj. Domácí hráči i fanoušci musí být kvůli neuznanému gólu hodně naštvaní.
20'
A znovu je pískáno proti domácímu týmu. Na zemi tentokrát skončil atakovaný francouzský obránce Vincent Laurini.
19'
Žlutou kartu dostává Marco Benassi (ACF Fiorentina).
18'
Na první pohled jasný gól skutečně neplatí! To je obrovská klika pro Lafonta, při jehož výkopu domácí fotbalisté nevyklidili pokutové území.
17'
Zřejmě jde o to, že jeden z domácích fotbalistů měl nohu ve vápně při Lafontově rozehrávce. Pokud se to potvrdí, tak to bude pro Veronu hodně krutné.
16'
Ještě probíhá komunikace mezi hlavním rozhodčím a kolegou u videa, který mu doporučil, aby se šel podívat k obrazovce. Těžko říct, o jaký prohřešek se může jednat.
14'
Alban Lafont udělal obrovskou chybu v rozehrávce, když mu v naprosto poklidně vypadající situaci vrátil balón Hugo. Francouzský gólman namazal Emanuele Giaccherinimu, jenž se své šance nezalekl a uklidil míč přesně k tyči.
13'
Depaoli dal míč do běhu Pellissierovi, který z rohu vápna ještě připravil zakončení Stępińskému. Jeho střela proletěla jen pár centimetrů vedle levé tyče Lafontovy brány.
12'
Luca Rossettini si pomohl jasně zřetelným útočným faulem na Hancka, který pomáhal bránit nákop ze standardní situace.
11'
Polská spolupráce mezi centrujícím Jaroszyńským a ve vápně čekajícím Stępińským nezafungovala. Po faulu u postranní čáry už hrají hosté z Florencie.
10'
Lauriniho centr propadl k Hanckovi. Hosté si u vápna dali několik dalších přihrávek, ale ty k ničemu kloudnému nevedly.
9'
Muriel se vrátil až k vlastní brance a při obranném zákroku poslal míč na roh. Po rozehrávce Giaccheriniho však nic nebezpečného k vidění nebylo.
8'
Murielova přihrávka byla pro Simeoneho příliš dlouhá. U balónu byl jako první Sorrentino, který ho vykopl k obráncům Fiorentiny.
7'
Rossetini se stal obětí nedovoleného zákroku vedle vlastního vápna. O rozehrávku se postará velezkušený gólman Chieva.
6'
Rychlá odpověď se konat nebude. Domácí kapitán Pellissier byl pomezním arbitrem nachytán v postavení mimo hru.
4'
Hosté se už ve čtvrté minutě dostávají do vedení! LUIS MURIEL si v zahuštěném prostoru narazil se slovenským debutantem Hanckem a nečekaně snadno se dostal za obranu, kde z ostrého úhlu napálil balón mimo dosah Sorrentina.
3'
Jordan Veretout dostal kopačkou do ruky a získal tím pro Fiorentinu standardní situaci.
2'
O úvodní výkop se s menším zpožděním postarali hosté, kteří nastupují v modrých, zatímco domácí v kompletně žlutých dresech.
1'

Chievo Verona: Sorrentino – Jaroszyński, Rossettini, Tomović, Depaoli – P. Hetemaj, N. Rigoni, Léris, Giaccherini – Pellissier (C), Stępiński.
Náhradníci: Caprile, Šemper – Barba, Burruchaga, Cesar, Djordjević, Grubac, Frey, Meggiorini, Pucciarelli, Tanasijević, Vignato.

ACF Fiorentina: Lafont – Laurini, Hugo, Pezzella (C), Hancko – Veretout, Nörgaard, Benassi – Chiesa, Simeone, Muriel.
Náhradníci: Brancolini, Terracciano – Ceccherini, Bryan Dabo, Diks, Eysseric, Mirallas, Pjaca, Gerson, Théréau.

ACF Fiorentina

Papírový favorit tohoto střetnutí prohrál od sedmého října jen ve dvou soutěžních zápasech. Přesto ve Florencii nepanuje sebemenší spokojenost, neboť tamní klub posbíral ve dvaceti kolech hned devět remíz a s šesti výhrami se nachází až ve druhé polovině tabulky. Tým s pátou nejlepší obranou v soutěži působí na jedenáctém místě, z něhož se dnes může posunout alespoň na devátou příčku. Na jistotu účasti v evropských pohárech však Fiorentina neztrácí mnoho, smazání šestibodového manka na šesté AS Řím je rozhodně v jejích silách. Fialky odehrály před týdnem velmi divoké domácí utkání se Sampdorií Janov. I bez vyloučeného Fernandese vedly až do osmdesáté minuty 2:1, ale nakonec byly rády za výsledek 3:3.
Chievo Verona

Domácí tým kvůli podvodům při domlouvání přestupů přišel o tři body a hned zkraje sezóny se zařadil mezi největší adepty na sestup. Chievo se výsledkově trápilo a sbíralo jen bodíky za osm remíz. Na první vítězství si poslední tým Serie A musel počkat až do 29. prosince, kdy v záchranářském souboji porazil předposlední Frosinone 1:0 a přiblížil se mu už jen na dvoubodový rozdíl. Záchrana Verony je však nadále v nedohlednu, na sedmnácté Empoli ztrácí v rozehraném jednadvacátém kole dalších devět bodů. První ligový zápas tohoto roku odehrálo Chievo na hřišti Juventusu, kde nespáchalo žádné překvapení a prohrálo 0:3.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu jednadvacátého kola italské Serie A. Od dvanácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi týmy Chievo Verona a ACF Fiorentina!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62