Sorrentino (C) – Schelotto, Bani, Barba, Jaroszyński – Léris (90+3. Piazón), N. Rigoni (75. Djordjević), P. Hetemaj – Kiyine (59. Dioussé) – Meggiorini, Stępiński.
Šemper – Rossettini, Tanasijević, Cesar, Burruchaga, Dioussé, Vignato, Grubac, Piazón, Pucciarelli, Djordjević, Andreolli.
Radu – Biraschi, Romero, E. Zukanović, Criscito (C) – Lerager (57. Lazović), Radovanović, Rolón (65. Veloso) – Bessa, A. Sanabria (75. Panděv), Kouamé.

Ode mě je to pro dnešní odpoledne vše, já Vám děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy, na shledanou!
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 20:22.
Ani za devadesát minut jsme branku neviděli a není se čemu divit. Hrozivý výkon na obou stranách nakonec žádné ovoce nepřinesl. Gólmanská dvojice dnes mohla být úplně v klidu, jelikož ani jeden pokus jejich umění nevyžadoval. Pro Chievo je bod dobrý, ale k záchraně nejspíše nepomůže, pro Janov je tento výsledek hlavně ostudou.
90+5'
90+4'
Technickou střelu střídajícího Piazóna vytěsnil Radu. Jenže z následného protiútoku hrozili hosté, pokud by Bessova přihrávka bývala přesnější, měli bychom vítěze.
90+3'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Mehdi Léris, přichází Lucas Piazón.
90+3'
Z hranice šestnáctky rozehraje Chievo volný přímý kop! Skoro to vypadalo na penaltu, sudí si možná půjde vše ověřit k videu.
90+2'
Na útočné polovině se usadilo Chievo a snaží se ještě v darovaném čase vstřelit branku a zvítězit.
90+1'
Sudí nastavuje 5 minut nad rámec hrací doby! To je opravdu podivné rozhodnutí, jelikož k žádnému většímu zdržení hry nedošlo a pokud by hru ukončil ihned, nikdo by se nemohl divit.
90'
Kouamé zády k brance vymýšlel, co s míčem, poté ho poslal Velosovi, ten však trefil jednoho ze čtyř blokujících obránců.
89'
Z levé strany poslal míč do vápna Djordjević, střílený centr ale skončil pouze na noze obránce, jenž jej odkopl do bezpečné vzdálenosti.
88'
Kouamé byl faulován na hraně pokutového území, což uniklo pozornosti hlavního sudího a ten rozhoduje naprosto opačně. Volný přímý kop pro Chievo.
87'
A další snažení zastavuje nesprávně odmávaný ofsajd Chieva.
86'
Závar před brankou hostů! Do zakončení se ale už tradičně nikdo nedostal.
85'
Jedna z posledních šancí – roh pro domácí. Ten doplachtil až na hlavu Ezequiela Schelotta, jenže ten ho zkrotit nedokázal a míč se vrací až k Sorentinovi.
85'
Žlutou kartu dostává Christian Kouamé (Janov CFC).
85'
Žlutou kartu dostává Përparim Hetemaj (Chievo Verona).
84'
Na hřišti teď započala velká strkanice do které se zapojil i brankář Sorentino, sudí určitě rozdá žluté kartonky na obou stranách.
83'
Meggiorini si míč moc předkopl a situaci musel zachraňovat faulem.
82'
Ofsajd zastavil postup domácích. V něm se ocitl Polák Stepinski.
81'
Čisté nic, protože 7 z 8 hráčů čekajících na centr zůstalo stát na hranici šestnáctky. Bude to alespoň roh pro Janov.
80'
Centr z levé strany vyšle z přímého volného kopu Lazović, uvidíme, co přinese.
78'
Jenže při centru se do souboje dostal Dioussé a Criscito. Druhý jmenovaný se svalil na zem, ale po příchodu rozhodčího se postavil na nohy a nic nebrání pokračování ve hře.
77'
Centr Stepinskiho směřoval místo na hlavu spoluhráče přesně do rukavic Radua. Domácí však zůstávají u míče a vybojovali rohový kop.
75'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Goran Panděv.
75'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Nicola Rigoni, přichází Filip Djordjević.
74'
Slabou hlavičku Stepinskiho pokryl bez komplikací Radu.
71'
Útočného faulu se dopustil Stepinski, jenže poslal k zemi Biraschiho a ten zůstává ležet na hrací ploše.
70'
A na roh si výborným způsobem naskočil Christian Kouamé, nejlepší střelec hostů, a svou hlavičkou poslal míč jen těsně nad!
69'
Přetažený centr z přímého volného kopu odvrátil na roh jeden z obránců Chieva.
67'
Do pokutového území se po přihrávce Bessy dostal Sanabria, jenže upadl a v pádu poslal míč pouze do náruče Sorentina.
67'
Krajní obránce Chieva Schelotto už je ale zpět na hřišti a může ve hře pokračovat.
65'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Esteban Rolón, přichází Miguel Veloso.
65'
Roh Janova rozehrál opět Bessa, jenže adresáta nenašel. Navíc po něm zůstává na polovině hřiště ležet Schelotto a kluboví lékaři vyrážejí na jeho ošetření. Vypadá to, že Schelotto je po tvrdém středu hodně otřesen.
64'
Záběry na fanoušky jasně ukazují, že už i fanoušci si raději hledají zábavu jinde než na hrací ploše, momentálně tancují do rytmu známé italské písně.
63'
Pozornost Radua neotestoval ani Hetemaj. Z pětadvaceti metrů vysoce přestřelil.
61'
Půl hodina hry do konce a obraz hry se stále nezlepšil. Dočkáme se alespoň jedné branky?
60'
Z přímého volného kopu nebylo nakonec nic. Načechraný centrovaný míč našel totiž jen hlavu obránce.
59'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Sofian Kiyine, přichází Assane Dioussé.
58'
Z přibližně dvaceti metrů rozehraje přímý volný kop Janov. Po faulu Kiyineho na Rolóna může být Belgičan rád, že za druhou žlutou kartu nešel otestovat teplotu vody ve sprše.
57'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Lukas Lerager, přichází Danko Lazović.
56'
Z dálky ve velké rychlosti vystřelil Léris. Ten svou střelou jen pozdravil diváky ve dvacáté řadě.
55'
Po delší době jsou u balonu hosté, jenže další nepřesnost je o tuto výhodu připravuje.
54'
Pohledná první pětiminutovka už se opět mění do podobného ražení jako v první polovině. Týmy se v držení míče střídají a jejich hra je bohužel doplňována mnohými nepřesnostmi.
52'
Proti pravidlům se provinil Meggiorini a může být rád, že k němu byl sudí shovívavý a neudělil mu žlutou kartu.
50'
Tu rozehrál Sofian Kiyine, jenže neseřídil mířidla přesně a branku rumunského gólmana neohrozil.
49'
Zukanović poslal k zemi Stepinskiho a Chievo bude mít k dispozici standardní situaci z 20 metrů.
48'
A roh to nebyl vůbec špatný! Prolétl až na zadní tyč, kde stál jeden z útočníků, kterému na poslední chvíli vykopl míč od kopačky Bani.
47'
Druhý poločas začali aktivněji hosté, ti jsou za svou aktivitu odměněni rohovým kopem, který rozehraje Bessa.
46'
Nuda, nuda, nuda. Těmito třemi slovy by se dal nejlépe popsat první poločas. Vždyť jsme neviděli žádnou pořádnou akci, žádnou pořádnou střelu, žádný pořádný zákrok. Ten, kdo první poločas neviděl určitě o nic nepřišel. Doufejme, že druhý poločas přinese do hry více akce a zábavy. Začne přibližně v 16:03.
45'
45'
Jako na hodině tělocviku v minulém režimu to chvílemi vypadá na stadionu ve Veroně. Rozhodčí píská do píšťalky opravdu často a hráčům se to samozřejmě nelíbí.
44'
Útok Janova vyústil v centrovaný míč, na který si naběhl Zukanović, jenže ho poslal mimo hrací plochu a míč vrátí do hry Sorentino.
42'
Jak se to vezme, slabou střelu Kiyineho ukryl Radu v rukavicích bez větších komplikací.
41'
Na trávníku se svíjí Meggiorini, který byl podle všeho zasažen do obličeje hostujícím kapitánem Criscitem. Zajímavá standardní situace pro domácí. Ohrozí konečně branku Janova?
40'
Naopak faulu se dopustil útočící Rolón a míč si staví Sorentino, jenž ho pošle zpět do hry.
39'
S míčem na své polovině v poklidu kombinují hosté z Janova a vypadá to, že nerozhodný bezgólový výsledek jim těžkou hlavu nedělá.
38'
Prohřešku se dopustil Léris, rozehrávat bude hostující gólman Radu.
36'
Žlutou kartu dostává Sofian Kiyine (Chievo Verona). Belgičan naprosto bezohledně zajel do unikajícího Sanabrii.
35'
Na rozcvičení už se vydali první hráči, kteří se budou snažit rozhýbat hru. Ta je teď opravdu nezáživná a oku diváka nelahodící.
34'
A hosté se nyní dožadovali další penalty, když si podle nich Rigoni zpracoval míč rukou.
33'
Neudělali, ale u míče se drží díky faulu Stepinskiho.
32'
Zhruba na polovině hřiště byl faulován Rolón a hosté mají příležitost s nerozhodným výsledkem něco udělat.
31'
I po půl hodině sledujeme naprosto nezáživný fotbal bez větších šancí. Neokouzlil ani teď Jaroszynski střelou ze střední vzdálenosti.
29'
Sanabria si dobře naskakoval na centr z pravé strany, byl však dobře hlídán a k zakončení se nedostal.
27'
Následná standardní situace ale vyústila v ofsajd domácích a ze slibně vyvíjející se situace nebude vůbec nic.
26'
První žlutou kartu dostává Lukas Lerager (Janov), jenž musel zatáhnout za záchrannou brzdu a zastavit pronikajícího Hetemaje.
25'
Hosté se nyní domáhali penalty, když v pokutovém území domácích spadl Sanabria. Nutno podotknout, že jeho komický pád zůstal bez povšimnutí hlavního arbitra.
24'
Na polovině hřiště byl faulován Meggiorini, domácí rozehrají z poloviny hřiště.
23'
Z kterého nebyl vůbec nic. Obránci si s míčem poradili a budou to oni, kdo budou rozehrávat.
22'
Z hranice pokutového území vystřelil v pádu Daniel Bessa, střelu mu ale zblokoval obránce. Uvidíme roh.
20'
Máme za sebou první dvacetiminutovku a zatím jsme neviděli pořádné ohrožení ani jedné z branek. Snad zbytek prvního poločasu přinese lepší podívanou.
18'
Přehlídku hlaviček ve vápně domácích ukončil po zhruba deseti hlavičkách Schelotto dlouhým odkopem od branky.
17'
Ten hosté rozehráli na krátko, s následným centrem si poradil Sorentino.
16'
Výborným pasem byl nalezen Sanabria, jenž ale nedokázal odcentrovat, protože mu jeho přihrávku srazil obránce na roh.
15'
První sympatické útočné snažení předvádějí hosté, kteří se snaží o obležení pokutového území Chieva.
14'
Prudký centr poslal do husté obrany domácích Lerager, jenže po odraženém míči fauloval Sanabria a rozehrávat bude Sorentino.
12'
No a z rohu jsme viděli první ohrožení branky! Nízký centr překvapil hostující obranu a Radu musel vytáhnout proti následnému zakončení Stepinskiho první zákrok utkání.
11'
Finský křídelník Hetemaj byl svalen Radovanovićem a rozehrávat bude Chievo z poloviny hřiště. Volný přímý kop končí zblokovanou střelou na roh.
10'
Ti ale ne a ne vymyslet něco, čím by pečlivou obranu Chieva překvapili, navíc opět míč lacině ztratili a na své polovině kombinují domácí mančaft.
8'
Jenže standardka mířící na bližší tyč hlavu spoluhráče nenašla a u míče vidíme opět hosty.
7'
Biraschi srazil k zemi už podruhé Meggioriniho a Chievo se nebezpečně přibližuje brance hostů.
6'
Míč si na malou chvíli užili také hosté, jenže Dán Lerager zkazil jednoduchou přihrávku a daroval míč soupeři.
5'
Domácí se ihned od počátku prezentují útočným stylem, který zdobí jejich hru a vůbec to nevypadá, že by Chievo právě okupovalo poslední příčku. Sledujme, co nám přinesou následující minuty první půle.
4'
Ten byl zahrán velmi šikovně jenže po několika hlavičkách, jak domácích, tak hostů, míč odklidil jeden z obránců Janova.
3'
A v držení míče zůstávají domácí, kteří po krátké kombinaci získávají rohový kop, který rozehraje Léris.
2'
Hosté z Janova dnes nastoupili v bílých dresech, naopak méně tradiční černou barvu oblékají domácí, kteří hned v první minutě utkání otestovali pozornost Radua slabou hlavičkou.
1'

Chievo Verona: Sorrentino (C) – Schelotto, Bani, Barba, Jaroszyński – Léris, N. Rigoni, P. Hetemaj – Kiyine – Meggiorini, Stępiński.
Náhradníci: Šemper – Rossettini, Tanasijević, Cesar, Burruchaga, Dioussé, Vignato, Grubac, Piazón, Pucciarelli, Djordjević.

Janov CFC: Radu – Biraschi, Romero, E. Zukanović, Criscito (C) – Lerager, Radovanović, Rolón – Bessa, A. Sanabria, Kouamé.
Náhradníci: Jandrei, Marchetti – Günter, Lakićević, P. Pereira, Veloso, Lazović, Gi. Pezzella, Panděv, Dalmonte.

Rozhodčí: Volpi – Vivenzi, Lo Cicero.
CHIEVO VERONA – JANOV CFC

Z dlouhodobého hlediska jsou vzájemné zápasy těchto dvou celků velmi vyrovnané. Je ale nutné zmínit, že v posledních třech vzájemných zápasech převzal otěže právě Janov a ten tak bude mít dnes možnost prodloužit šňůru vyhraných vzájemných zápasu na tři. Povede se mu to?

Poslední 3 vzájemné zápasy:
Janov – Chievo 2:0
Chievo – Janov 0:1
Janov – Chievo 1:1
JANOV CFC

To celek z Janova je na tom o poznání lépe. S 28 body okupuje 13. příčku tabulky, ovšem skóre také není takové, jaké by si hosté představovali – 32:41. Posilujícím elementem by mohla být aktuální forma, jelikož Janov bral z posledních 4 zápasů vždy alespoň jeden bod, což není nejlepší, ale pro Janov, který se z počátku sezóny velice trápil a patřil k vůbec nejhorším celkům nejvyšší italské soutěže, je to velký úspěch. Nejlepším střelcem hostů je Cristian Kouame z Pobřeží slonoviny, jenž se ze vstřelené branky radoval celkem čtyřikrát.

Poslední 3 ligové zápasy:
Janov – Lazio 2:1
Bologna – Janov 1:1
Janov – Sassuolo 1:1
CHIEVO VERONA

Chievo Verona je na tom v letošní sezóně nejvyšší italské soutěže opravdu strašlivě. Tyčí se na samém chvostu tabulky a s 9 body je jejich záchrana téměř vyloučena. Jejich aktuální situaci velice dobře vykresluje i skóre 19:48. Ještě hrozivější je ale počet výher Chieva. Verona totiž v letošním ročníku Serie A vyhrála pouze jednou! Nejlepším střelcem je Polák Mariusz Stepinski, který rozvlnil síť už šestkrát. Podaří se Chievu dnes zabrat a porazit soupeře?

Udinese – Chievo 1:0
Chievo – AS Řím 0:3
Empoli – Chievo 2:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78