Serie A - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chievo : Neapol - 14. dubna 2019   18:00

90' Cesar (Kiyine)
1:3
(0:1)
Neapol
15' Koulibaly  (D. Mertens) • 64' Milik  (P. Zieliński) • 81' Koulibaly
Chievo
Sorrentino (C) – Depaoli, Cesar, Andreolli, Barba – P. Hetemaj, Dioussé, Giaccherini – Vignato (67. Léris) – Stępiński (80. Kiyine), Meggiorini (74. Grubac).
La Penna – Manganelli, Colarossi
Marco Antonio Bentegodi, Verona
Neapol
Ospina – Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – Callejón (81. Verdi), P. Zieliński, Ruiz (73. Younes), L. Insigne (C) (67. Allan) – D. Mertens, Milik.

On-line přenos končí. Na počtenou.
Neapol si do Verony přijela upevnit postavení na druhém místě. A svůj úkol splnila. Favorit zvítězil po dvou trefách Koulibalyho a Milika, a to ještě spoustu šancí zahodil. Za domácí tým až v samotném závěru zápasu snížil Cesar na konečných 1:3. Čtvrtá porážka v řadě odsoudila Chievo k pádu do Serie B.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 0:7. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:10.
90+1'
90'
Chievo právě vstřelilo branku!
Alespoň malou náplast na porážku, která Veronu definitivně odsoudila k sestupu do Serie B, nalepil BOŠTJAN CESAR. Trefa útěchy padla hlavou po rohovém kopu.
87'
To, že je neapolský celek hladový po dalších gólech, jsem zmínil před chvílí. Na má slova teď zareagoval Mertens, který svou nebezpečnou střelu chytře skryl za obránce. Sorrentino ji uviděl na poslední chvíli.
86'
Verona se mu ubránila.
85'
Mertens (Neapol) vyslal ostrý centr do vápna, ale jeden z bránících hráčů dokázal včas zakročit a útok zastavit. Následuje rohový kop.
83'
Neapol je hladová po dalších gólech. Po Ghoulamově nepřesném pasu však žádný nepřidá.
81'
Neapol právě vstřelila branku!
Deset minut před koncem je rozdíl ve skóre třígólový! Prosadil se hráč, který účet zápasu otevřel. KALIDOU KOULIBALY se po rohovém kopu dostal k nechytatelné dorážce z bezprostřední blízkosti. Sorrentino na ni neměl nárok i proto, že po vyraženém centru musel vstávat ze země.
81'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Simone Verdi.
80'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Mariusz Stępiński, přichází Sofian Kiyine.
79'
Callejón doslova hýří aktivitou. Nyní se tento neapolský borec rozhodl pro střelu z jedničky, do které se stihl položit jeden z obětavých obránců.
78'
Callejón znovu posílal balon před Sorrentina, veronský brankář si tentokrát s centrem poradil.
76'
Statistika držení míče: 35% : 65%.
74'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Riccardo Meggiorini, přichází Sergej Grubac.
73'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Amin Younes.
72'
Neapolský klub ho rozehrál nakrátko.
71'
S Veronou mohlo být ještě hůře! Callejón vyslal střelu z voleje, která pořádně vyprášila Sorrentinovy rukavice. Následuje roh.
69'
O snížení usilující Stępiński byl od míče odstaven. Pokračování zápasu mají v režii hosté.
67'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Allan.
67'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Emanuel Vignato, přichází Mehdi Léris.
64'
ARKADIUSZ MILIK si spravil chuť! Chvíli po své nevyužité šanci pustil uzdu střele ze střední vzdálenosti a ta doskákala k levé tyči. Sorrentino se natahoval zbytečně.
62'
Neapol pokračuje v zahazování šancí! Nevyužila roh a pak ani tutovku, do které se dostal Milik. Z bezprostřední blízkosti zakončujícího hráče exkluzivně vychytal gólman Sorrentino.
61'
Nakonec až tak výhodná nebyla. Centr od lajny domácí každopádně přizvedli, takže zápas bude pokračovat rohovým kopem Neapole.
60'
Další zákrok, který byl za hranicí pravidel. Neapolský klub má k dispozici výhodnou standardku.
59'
Evidentní šlapák. Stępiński (Verona) může být rád, že se jeho faul obešel bez karetního postihu.
57'
Na něj se veronská defenziva důkladně připravila, takže nabíhající houf hráčů měl smůlu.
56'
Rychlý výhoz, sprintující Insigne (Neapol), zblokovaný centr a následuje rohový kop.
55'
Ospina (Neapol) Ještě jednou. Tentokrát hravě zneškodnil centr Hetemaje.
53'
Lépe mířil na druhé straně Stępiński, který gólmana Neapole pozdravil střelou ze střední distance.
51'
Na hřišti se však nacházejí také hosté a právě oni se teď docela nahlas ozvali. Jmenovitě Mertens, který po průnikové přihrávce na pravou stranu vápna o chlup přestřelil břevno! Neapolským tak zase scházela přesnost.
50'
Domácí jsou po přestávce odvážní. Už zase několik desítek vteřin kombinovali na útočné půlce.
48'
Při snaze získat míč zpět šel Depaoli (Verona) do souboje s Insignem příliš agresivně.
47'
Druhá půle začala útokem domácího týmu. Meggiorini při něm tvrdě narazil do zdi jménem Koulibaly.
46'
Úvodní poločas dopadl podle papírových předpokladů. Neapol v něm držela nadvládu a v 15. minutě se po rohovém kopu dostala do vedení. V dalším průběhu si vytvořila tři šance na navýšení náskoku, ale v nich už neměla dostatečně seřízena mířidla. Ve všech případech scházela trocha toho štěstíčka. I tak může být Neapol s uplynulým dějstvím spokojena, i když v tom následujícím bude potřeba trefovat terč častěji.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 0:5. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 5:5.
45'
45'
No tak pozor, jednu střelu ještě stihl vyslat Ruiz. A nebyla vůbec špatná! Málem totiž vymetla pavučinky v levém horním rohu. Neapol tím jen potvrdila svou dominanci v poločase.
44'
V závěru poločasu se hraje uprostřed hřiště, a tak se ničeho důležitého už nejsíš nedočkáme.
42'
Proti centru šel neohroženě Sorrentino. Brankář Verony byl při vyboxování míče faulován.
41'
Střela znamenající rohový kop. Přesně takovou zpoza pokutového území vyslal Insigne (Neapol).
39'
Další faul. Provinil se Depaoli (Verona) a tentokrát už Federico La Penna hru přerušil.
37'
Souboj o míč. Dioussé (Verona) v něm dlaní udeřil soupeře do tváře, ale rozhodčí si toho nevšiml.
36'
Kdo kraluje pokutovému území, ukázal Ospina (Neapol). Centrovaný míč ukořistil do svých rukavic.
35'
Hned z dalšího útoku vytěžil domácí tým roh.
33'
Hetemaj (Verona) neodhadl záměr svého spoluhráče a nechal balon dokutálet do zámezí.
31'
Statistika držení míče: 32% : 68%.
30'
Teď ji naopak rozproudili. Při tom však měli smůlu, že si Stępiński (Verona) nepohlídal ofsajd.
28'
Po nedobrých zkušenostech z posledních minut se domácí fotbalisté rozhodli raději uklidnit hru.
27'
O sobě dal vědět také nejlepší střelec Neapole! Milik však své předpoklady nepotvrdil, když hlavou poslal balon těsně nad břevno. Jednalo se už o třetí nebezpečný útok vzduchem.
25'
Navýšení neapolského náskoku měl na hlavě Chiricheş! V předbrankovém prostoru si vyšplhal na centr z přímého kopu, ale tutovku zazdil hodně nepovedenou hlavičkou.
22'
Rychlý výhoz gólmana vystřídala ještě rychlejší akce. Škoda pro domácí, že ji Depaoli pokazil.
21'
Na opačné straně Callejón (Neapol) sice odcentroval, jenže pouze do Sorrentinovy náruče.
19'
S vyřknutím odpovědi spěchal Stępiński, ale jeden z neapolských obránců ho umlčel.
16'
Statistika držení míče: 33% : 67%.
15'
Ze své další akce vytěžil favorit roh a po něm svému soupeři uštědřil první úder! Na Mertensův centr si u přední tyče naskočil KALIDOU KOULIBALY, který zavěsil míč pod břevno.
14'
Zodpovědnost vzal na sebe Insigne (Neapol), ale individuální průnik se mu nepovedl.
12'
Útočný faul. Spáchal ho Stępiński (Verona).
11'
Bitvu o míč ovládli hosté. Okamžitě rozběhli akci po levém křídle s následným centrem na Mertense, jenž z voleje branku vysoko přestřelil.
10'
Boje se přesunuly ke středovému kruhu, takže je má Federico La Penna pod přímým dohledem.
8'
Navzdory tomu, že jsou outsideři, nechtěli domácí zůstat pozadu. Meggiorini to na Ospinu zkusil hlavičkou, ta ovšem postrádala razanci.
7'
A právě hostující celek zakončil jako první. Na hranici pokutového území se nacházel Zieliński, skákavý balon však netrefil vůbec ideálně.
6'
Oťukávaná pokračuje uprostřed hřiště s tím, že v držení míče má výrazně navrch Neapol.
5'
Dopředu tak mohli jít domácí. V útoku se však dlouho neohřáli a museli ihned nazpátek.
4'
Povedlo se. Díky tomu pak mohl centrovat Insigne (Neapol), ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
3'
Překročit půlící čáru. To je zatím největší problém Neapolských v úvodních desítkách vteřin.
2'
Prozatím ve vlastním území kombinující hosté hledají cestu vedoucí hlouběji do pole.
1'
Zápas rozehrála favorizovaná Neapol.
1'
Fotbalisté oficiálně nastoupili na hřiště.

Chievo Verona: Sorrentino – Depaoli, Cesar, Andreolli, Barba – P. Hetemaj, Dioussé, Giaccherini – Vignato – Stępiński, Meggiorini.
Náhradníci: Šemper – Frey, Grubac, Karamoko, Kiyine, Léris, Ndrecka, Pellissier, Piazón, Pucciarelli, N. Rigoni, Tomović.

SSC Neapol: Ospina – Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – Callejón, P. Zieliński, Ruiz, L. Insigne – D. Mertens, Milik.
Náhradníci: Karnezis, Meret – Allan, Gaetano, Luperto, Nikola Maksimović, Malcuit, Ounas, Rui, Verdi, Younes.

Rozhodčí: La Penna – Manganelli, Colarossi.
Bod by Verona brala všemi deseti i v nadcházející odvetě. Sestup o soutěž níž už stejně neodvrátí, a tak by svoje příznivce chtěla potěšit aspoň tímto způsobem. Po třech porážkách v řadě, navíc bez gólového efektu, je to rozhodně třeba. Kvalita však jednoznačně stojí na straně Neapole, která je odhodlána zakončit sezonu – stejně jako loni – na druhém místě za Juventusem Turín.
Neapol se v rámci 32. kola Serie A představí ve Veroně a na hřišti ligového otloukánka by si měla počínat s naprostým přehledem. Zásadní bude co nejrychleji skórovat. Právě to se neapolským fotbalistům v podzimním utkání nepovedlo a nakonec se museli spokojit s bezbrankovou remízou.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62