Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chievo : Udinese - 23. září 2018   15:00

Chievo
0:2
(0:0)
Udinese
76' de Paul  (Mandragora) • 90' Lasagna  (de Paul)
Chievo
Sorrentino – Tomović, Cacciatore, Bani (68. Rossettini), Barba – N. Rigoni, Radovanović (C), Obi (79. Pellissier) – Birsa (74. Léris) – Stępiński, Giaccherini.
Pairetto – Alassio, Di Vuolo
Marco Antonio Bentegodi, Verona
Udinese
Scuffet – Stryger Larsen, Troost-Ekong, Nuytinck, Samir – Behrami (C) – Pussetto (62. Machís), Fofana, Mandragora (89. Barák), de Paul – Teodorczyk (67. Lasagna).

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Děkuji za pozornost, hezký zbytek dne.

Fauly: 18:10
Zápas skončil, Udinese Calcio vyhrálo na hřišti Chieva Verony 2:0. Hrál se hodně urputný a běhavý fotbal, zejména ve druhém poločase moc šancí k vidění nebylo. Nejblíže gólu bylo Udine, když Fofana trefil z otočky břevno. Po přestávce byli aktivnější domácí, ale nepřekonali ani jednou skvělého Scuffeta. Naopak se prosadili domácí. Nejprve se trefil parádní ranou z dálky Rodrigo de Paul a pak tento záložník poslal do sólové akce Kevin Lasagnu, který nezaváhal.
90+4'
90+4'
Udinese raději neriskovalo a rozehrálo standardku na krátko.
90+4'
Závěr zápasu se odehrává na polovině Chieva. Hosté mají ještě jednu standardní situaci.
90+3'
Samir byl faulovaný, to hraje Udinese přesně do karet.
90+2'
Hosté drží míč na svých kopačkách, chtějí zápas v klidu dohrát.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Udinese právě vstřelilo branku!
Nejspíš je rozhodnuto, hosté právě zvýšili svůj náskok na 2:0. Perfektní přihrávku předvedl de Paul, který poslal přesný míč do běhu KEVINU LASAGNOVI, který pak postupoval sám na brankáře a Sorrentina se mu povedlo propálit. Asistence: Rodrigo de Paul.
90'
Další paráda v podání Scuffeta, který vytěsnil na roh střelu z dálky.
89'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Antonín Barák.
88'
Simone Scuffet předvedl fantastický zákrok, kterým udržel své mužstvo ve vedení! Parádně vyrazil hlavičku Nicoly Rigoniho z velké blízky.
87'
Tlak domácích se stupňuje, do vápna Udine létá jeden centr za druhým. Zatím se hosté brání dobře.
86'
Mariusz Stępiński se dostal ke střele, ale trefil jen prvního hráče Udinese před sebou.
85'
Mezitím se nehraje, protože probíhá ošetřování Samira.
84'
Valon Behrami se dopustil nedovoleného zákroku a dostává žlutou kartu.
83'
Hosté mohli definitivně rozhodnout! Samir z levé strany poslal přihrávku pod sebe do vápna na Seka Fofanu, ale jeho střela byla zablokovaná.
82'
Nicola Rigoni se dostával do dobré šance, ale kousek mu chyběl k tomu, aby dokázal míč před brankou pořádně trefit.
81'
Chievo si vybojovalo rohový kop z levé strany. Ten mířil nebezpečně na malé vápno, ale hosté se ubránili.
80'
Domácí už při zakládání akcí docela spěchají, aby taky ne, když do konce utkání chybí jen deset minut.
79'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Joel Obi, přichází Sergio Pellissier.
78'
Hosté vysunuli své napadání a odměnou jim bylo získání míče. Jenže poté ho rychle svou nepřesností zase ztratili.
77'
Po střele nad bránu v podání Nicoly Rigoniho bude rozehrávat od své branky Simone Scuffet.
76'
V posledních minutách byli hosté pod soustavným tlakem, ale nyní jdou do vedení! Postaral se o to výstavní ranou z dálky záložník Rodrigo de Paul. Trefil se prudce přímo k tyči Stefano Sorrentino neměl šanci zasáhnout. Asistence: Rolando Mandragora.
75'
Po centru z pravé strany se dostal k hlavičce aktivní Mariusz Stępiński, ale branku Udine o kousek minul.
74'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Mehdi Léris.
73'
Domácí jsou v posledních minutích aktivnější. Ale nyní je zastavila velmi nepřesná přihrávka.
72'
A nakonec byli hráči Chieva hodně blízko skórování! Z blízka zakončoval Mariusz Stępiński, ale nepropálil Scuffeta.
71'
Domácí si vytvořili menší tlak a nakonec to bude pro ně alespoň rohový kop.
69'
Z levé strany vystřelil z úhlu Kevin Lasagna, protože neměl žádnou podporu. Stefano Sorrentino neměl žádný problém míč chytit.
68'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Mattia Bani, přichází Luca Rossettini.
67'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Łukasz Teodorczyk, přichází Kevin Lasagna.
66'
Opět je hra kvůli faulu přerušena a dojde na střídání.
65'
Po centru z pravé strany musel jít na druhé straně do akce Simone Scuffet a zvládl to, míč sebral ze vzduchu.
64'
Hra trochu ztratila tempo. Do rozehrávky Chieva se zapojuje i brankář Stefano Sorrentino.
63'
Nenad Tomović skončil na trávníku, protože byl faulován. Domácí rozehráli standardku na krátko a vrací se s míče na vlastní polovinu.
62'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Ignacio Pussetto, přichází Darwin Machís.
61'
Po nebezpečném centru do vápna ze standardní situace se nakonec nikdo z hráčů Udine do zakončení nedostal.
60'
Rodrigo de Paul se stal obětí nedovoleného zákroku, fauloval ho zezadu Joel Obi
59'
Simone Scuffet musel do akce. Byl včas u své levé tyče a chytil hlavičku Mariusze Stępińského.
59'
Další akci Udinese zastavil ofsajd.
58'
Po dlouhém míči z hloubi pole přímo do šestnáctky zakončoval z voleje Rolando Mandragora. Nedokázal ale trefit branku.
57'
Tentokrát se obětí nedovoleného zákroku stal kapitán Udinese Valon Behrami. Hosté rozehrávají ze středového kruhu.
56'
Samir byl pod tlakem, ale poradil si zkušeně, nechal se faulovat Nicolou Rigonim.
55'
Łukasz Teodorczyk se nedokázal v rychlostním souboji prosadit, ale Udinese to může zkusit znovu, opět získalo míč.
54'
Akce Chieva skončila nepřesným míčem do šestnáctky. Simone Scuffet mohl zůstat v klidu a nyní bude rozehrávat.
53'
Domácí byli pod tlakem, vysvobodil je až zbytečný faulu Udine, který neunikl zraku rozhodčího.
52'
Domácí jsou kompletně zataženi za míčem a čekají,s čím přijdou hráči Udine.
51'
Zpoza vápna střílel ze zhuštěného prostoru Nicola Rigoni, branku Udine ovšem přestřelil.
50'
Simone Scuffet poslal dlouhý míč na útočnou půlku, ale tam ho hráči Udinese rychle ztratili.
49'
Když Chievo konečně svou akci zrychlilo, vybojovalo si hned rohový kop z levé strany.
48'
Domácí se rozvážnou kombinací pomalu posouvají na polovinu soupeře.
47'
Z levé strany posílal střílený centr před branku hostující Rolando Mandragora, ale pouze do prostoru, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
46'
Brankář Simone Scuffet si připsal první kontakt s míčem ve druhé půli, chytil nákop do vápna.
46'
Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:00.
Rozhodčí nenastavil ani minutku, první poločas je u konce. Chievo Verona hraje na svém stadionu s Udinese Calcio zatím nerozhodně, 0:0. Vstup do utkání měli domácí, ale žádnou velkou šanci si nevypracovali. Nejblíž byl z přímého kopu Valter Birsa, ale přestřelil. Pak se postupně začali více dostávat do hry fotbalisté Udinese. Ignacio Pussetto z blízka ve velké šanci nepropálil Sorrentina a Seko Fofana chvíli poté trefil prudkou střelou břevno.
45+1'
45'
Ani napodruhé se Udine po autu do šance nedostalo.
45'
Hosté měli autové vhazování v blízkosti vápna, ale nerozhodli se pro dlouhý aut. Nyní si celou procedůru zopakují.
44'
Simone Scuffet si poradil s centrem do vápna a chytil míč. Bolestivě to při střetu s ním schytal domácí obránce Mattia Bani.
43'
Rozhodčímu to docela dlouho trvalo, ale nakonec odpískal faul po zákroku na Nenada Tomoviče.
42'
Emanuele Giaccherini to z úhlu překvapivě zkusil vystřelit na bránu, ale tu o nějaký ten metřík minul.
41'
Emanuele Giaccherini se chtěl uvolnit, ale to se mu nepovedlo, protože ho fauloval jeden z hráčů Udine. Bude to zajímavá standardka pro Chievo z levé strany.
40'
Samir nestihl míč na hrací ploše a pak skončil na trávníku a asi má nějaký svalový problém.
40'
Seko Fofana proti přesile hráčů ve žlutých dresech přišel o míč. Z protiútoku Chieva ovšem nic nebylo.
39'
K hlavičce se po rohovém kopu z pravé strany dostal na zadní tyči Nenad Tomović, ale mířil nad břevno.
39'
Nakonec domácí ze všeho vytěžili pouze rohový kop.
38'
Chievo díky napadání získalo míč ještě na útočné polovině a bude zlobit obranu Udine.
37'
Hosté nerozehráli nabídnutou standardní situaci dobře. Centr přeletěl úplně všechny hráče v pokutovém území.
36'
Rodrigo de Paul i za pomocí hezké otočky ustál dva souboje, až Emanuele Giaccherini ho nedovoleným způsobem poslal na trávník.
35'
Chievo si poradilo s prudkým centrem z pravé strany a nyní může postupovat dopředu.
34'
Znovu je pískáno po faulu, z vlastní poloviny rozehrává Udinese Calcio.
33'
Hosté byli znovu docela blízko otevření skóre. Před branku dostal míč Samir a znovu pálil Seko Fofana. Jenže nepřesně.
32'
Rozhodčí je docela přísný a píská skoro všechno. Tenokrát se mu nelíbil zákrok na hostujícího Ekonga.
31'
Hosté ještě měli rohový kop, ten už domácí bez větších potíží ubránili
31'
Hosté byli kousek od toho, aby šli do vedení! Seko Fofana se rychle otočil a vší silou práskl do míče. Napálil ale jen břevno.
30'
Valter Birsa šel do souboje příliš agresivně, dle názoru sudího fauloval Samira.
29'
Ignacio Pussetto zůstává na trávníku a drží se za hlavu. Schytal to v jednom ze soubojů ve vápně.
28'
Hosté postavili dlouhou zeď a ta nakonec odolala a odvedla práci za brankáře Simoa Scuffeta. Ten pak jen míč vyboxoval.
27'
Píská se proti brance Udinese, poté co Bram Nuytinck fauloval Nicolu Rigoniho.
26'
Chievo se raději vrátilo na vlastní polovinu, protože bylo pod tlakem. Zahraje si i brankář Sorrentino.
25'
Hosté byli natlačeni na polovině soupeře, ale nic nebezpečného nevymysleli. Stefano Sorrentino může v klidu rozehrávat.
24'
Po střele z dálky v podání Nenada Tomoviće, která byla nepřesná, se bude kopat od branky Udine.
23'
Ignacio Pussetto se dostal do první velké šance utkání, poté co nejprve vyhrál souboj a pak pálil z pravé strany. Výborný zákrok předvedl Stefano Sorrentino.
21'
Samir je zatím asi nejaktivnějším hráčem Udine. Nyní si nabíhal na přihrávku podél levé lajny, ale byl v ofsajdu.
20'
Samir z levé strany posílal polovysoký centr před branku, ovšem ve vápně nezastihl žádného ze svých spoluhráčů.
19'
Po faulu ve středu pole budou mít rozehrávku k dispozici ovšem hosté.
18'
Dlouhý nákop Udine skončil v bezpečí u brankáře Chieva Stefana Sorrentina, který může hned založit akci svého mužstva.
17'
Hosté se i tomuto rohovému kopu ubránili, do branky může rozehrávat Simone Scuffet.
16'
Domácí jsou v úvodu utkání aktivnější a znovu mají k dispozici rohový kop.
15'
Behrami získal míč ve vlastním vápně a ihned ho předal směrem dopředu. Udine se ale nedostalo ani za půlku hřiště.
14'
Valon Behrami znovu fauloval, tentokrát se jeho obětí stal Mariusz Stępiński.
13'
Rohový kop rozehrál Valter Birsa a míč z šestnáctky vyboxoval brankář Udine Simone Scuffet.
13'
Mariusz Stępiński se sice skluzem do zakončení po centru z pravé strany nedostal, ale bude to rohový kop pro domácí.
12'
Tentokrát už se o čistý zákrok nejednalo. Píská se proti brance Udinese po faulu Valona Behramiho.
11'
William Troost-Ekong předvedl precizní skluz, kterým zastavil po pravém křídle pronikajícího Fabrizia Cacciatoreho.
10'
Udine rozehrálo rohový kop na krátko a potom vůbec nedostalo míč do vápna Chieva.
10'
Samir se snažil protlačit k centru z levé strany a vybojoval alespoň rohový kop.
9'
Kapitán Udinese Valon Behrami byl uprostřed hřiště faulován, takže Udine může pokračovat v kombinaci.
8'
Udine kontroluje hru, ale zatím pouze na vlastní polovině hřiště. Chievo čeká, co se bude dít.
7'
Z dálky vypálil pravou nohou záložník Chieva Verona Ivan Radovanović a minul branku soupeře.
6'
Hosté se pokusili prosadit po prvé straně, ale tam nebyl prostor, takže může útočit znovu Chievo.
5'
K míči se postavil Valter Birsa a levou nohou střílel přes zeď. Ale o kousek přestřelil i branku Udinese.
4'
První šanci na ohrožení branky soupeře dostává Chievo. Faulovaný byl těsně před vápnem Mariusz Stępiński, provinil se Seko Fofana.
3'
Teď zase Chievo rozehrává, a také domácí zatím nikam nespěchají. Hlavně nechtějí udělat chybu.
2'
Hosté chtěli zrychlit hru přihrávkou podél levé postranní čáry, ale míč skončil v autu.
1'
Udinese v poklidu rozehrává na vlastní půlce hřiště, nikam se bezhlavě nežene.
1'
Vše už se chystá k úvodnímu výkopu utkání. Domácí Chievo bude hrát ve žlutých dresech, hostující Udine v pruhované černobílé variantě.

Chievo Verona: Sorrentino – Tomović, Cacciatore, Bani, Barba – N. Rigoni, Radovanović (C), Obi – Birsa – Stępiński, Giaccherini.
Náhradníci: Šemper, Seculin – Pucciarelli, Léris, Kiyine, Rossettini, Burruchaga, Depaoli, Pellissier, Jaroszyński, P. Hetemaj, Meggiorini.

Udinese Calcio: Scuffet – Stryger Larsen, Troost-Ekong, Nuytinck, Samir – Behrami (C) – Pussetto, Fofana, Mandragora, de Paul – Teodorczyk.
Náhradníci: Musso, Nícolas – Wagué, Opoku, Gi. Pezzella, Vizeu, Lasagna, Machís, ter Avest, Barák, D'Alessandro, A. Balić.

Rozhodčí: Pairetto – Alassio, Di Vuolo.
Vzájemné zápasy

Chievo s Udinese se v minulé sezóně utkaly dvakrát v rámci Serie A a lépe ze vzájemné bilance vyšlo Chievo, které nejprve vyhrálo na stadionu Udine 2:1 a doma pak remizovalo 1:1. Chievo navíc už pět utkání po sobě s Udine neprohrálo. Pět z posledních osmi vzájemných utkání skončila remízou. Z posledních deseti utkání na hřišti Chieva domácí vyhráli jen jednou, Udine třikrát a zbytek skončil remízou.
Udinese Calcio

Udinese patří mezi týmy s nejlepší mládežnickou akademií na světě, právě z obchodování s mladými hráči tohle mužstvo do značné míry těží. Pokud se povede na sezónu složit silné mužstvo, může Udine pomýšlet i na solidní umístění v tabulce. V minulé sezóně skončilo až čtrnácté, v letošní by se rádo o pár příček zlepšilo. Po čtyřech zápasech se mu to zatím daří, s bilancí výhry, dvou remíz a prohry mu patřilo před začátkem pátého kola v tabulce Serie A s pěti body desáté místo. Na výhru aktuálně čeká Udine dvě utkání, po prohře 0:1 s Fiorentinou remizovalo 1:1 s Turínem FC. Venku zatím odehrálo Udinese v této sezóně dvě utkání a ještě nevyhrálo.
Chievo Verona

Chievo patří mezi průměrné týmy v italské Serii A, pro které je jako první cíl vždy klidná záchrana, nejlépe střed tabulky. Podobně se ostatně Chievu vedlo i v minulé sezóně, ve které skončilo na třináctém místě. Novou sezónu začalo Chievo pohárovou výhrou 1:0 nad Pescarou, poté odehrálo v lize další čtyři utkání za dvě remízy a dvě prohry by mělo na kontě dva body. Jenže z rozhodnutí svazu byly Chievu tři body odečteny, takže má tento tým -1 bod a je v tabulce Serie A poslední. Chievo může těšit alespoň lehce vzrůstající forma, po dvou porážkách dokázalo uhrát remízy v Empoli a pak dokonce s AS Řím. Na domácím hřišti Chievo ze tří soutěžních utkání má na kontě výhru, prohru i remízu.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 5. kola Serie A mezi týmy Chievo Verona a Udinese Calcio Zápas začíná v 15:00 a odehraje se na Stadio Marc'Antonio Bentegodi ve Veroně.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62