Terracciano – Di Lorenzo, Silvestre, Maietta (C), Veseli – Binnásir, Capezzi (75. Rasmussen), Krunić – Traorè (81. Brighi) – Caputo, La Gumina (65. Mčedlidze).
Stadio Carlo Castellani (Empoli)
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, A. Romagnoli (C), Laxalt – Kessié (78. Bakayoko), Biglia, Bonaventura – Suso, Borini (73. Cutrone), Çalhanoğlu (73. Castillejo).

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:11. Střely mimo: 1:5. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 12:9.
AC ztratilo dva body proti Empoli. V úvodu šlo sice do vedení Bigliou na přední tyč. A dlouho mělo zápas pod kontrolou. Jenže po obrovské chybě rozehrávajícího Romagnoliho a jeho šlapáku se kopala penalta. Tu poslal Caputo doprostřed branky. Hosté se poté sice dostali k závěrečnému tlaku, ale Terracciana už překonat nedokázali. Jsou tak nyní na čtrnáctém místě v ligové tabulce. Vyhráli naposledy před měsícem. O víkendu je čeká střetnutí na půdě Sassuola.
90+5'
90+5'
Suso s Bigliou se ještě pokusili o roztažení hry na levou stranu, ale sudí píská konec.
90+4'
Suso s Calabriou si vyměnili míč na pravé straně, ale následný centr pouze propadl vápnem, navíc k radosti tribun budou domácí vhazovat.
90+3'
Bakayoko se otočil v levé polovině vápna, ale zakončením doprostřed branky našel ruce brankáře.
90+3'
Centr zprava odvrátila domácí obrana z první mimo vápno.
90+3'
Série chyb na obou stranách, útočí hosté po levé straně.
90+2'
Nůžky Calhanoglua na vzdálenější tyči šly mimo hrací plochu.
90+2'
Nebezpečný nástřel z pravé strany uklidila domácí obrana na další roh.
90+1'
Musacchio zakončil hlavou ze záklonu na zadní tyči, ale skóre se měnit nebude.
90+1'
Roh zleva pro hostující celek.
90+1'
Calabria odcentroval zprava na druhou tyč a hlavu soupeře.
90+1'
Čtyři minuty má AC na vítěznou branku.
90'
Takový taktický faul na Bigliu na pravé straně, AC rozehrálo nakrátko.
90'
Roh zprava. Biglia poslal balón na zadní tyč, ale jeho spoluhráč zakončoval nečistě nohou.
90'
Calabria se nedostal k míči na pravé straně, ale ihned vhodil aut.
89'
Hlavní rozhodčí nepustí Veseliho do útoku po levé straně, protože postřehl domácí faul.
88'
Při centru z levé strany byl Terracciano u druhé tyče úplně sám a bude šetřit čas.
88'
Štěstí pro domácí. Susovu střelu zprava na vzdálenější tyč vyrazil brankář nataženou rukou na roh.
87'
Zase dlouhá kombinace hostů, následně hrál zřejmě Mčedlize rukou na pravé straně.
87'
Suso to schytal na pravé straně, ale Terracciano ještě zeď zdaleka stavět nemusí.
86'
AC kombinuje na polovině hřiště, domácí fanoušci pískají.
86'
Caputo měl na levé straně proti sobě dva hráče, ale vytěžil z dané situace aut pro Veseliho.
85'
Při centru Susa levačkou z pravé strany nechal domácí celek volného Boriniho a Musacchia na zadní tyči, oba hosté ale nedosáhli na balón z druhé vlny.
83'
Laxalt (AC) ještě musel dostat kartu po výhodě za tvrdý zákrok na Kruniče na pravé straně.
83'
Laxalt pustil domácí celek do rychlého brejku, následně Mčedlidze na levé straně nasadil jesle protihráči a při střetu s Bakayokem ve vápně šel na trávník, druhá penalta v zápase se nepíská.
82'
Některým domácím fotbalistům se to moc nelíbí, ale hosté by měli rozehrávat roh z levé strany.
81'
Zajímavý souboj Laxalta zleva proti Di Lorenzovi, vítězem je domácí krajní obránce.
81'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Matteo Brighi.
80'
Caputo si na pravé straně nezpracoval balón a na souboj s Romagnolim tak ani nedošlo.
80'
Nákop za obranu domácích končí ve vápně až u Terracciana.
79'
Bakayoko se pustil na ose hřiště snad do čtyř hráčů a to byl začátek jeho konce.
78'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Tiemoué Bakayoko.
78'
Laxaltovi se na levé straně nabízeli dva hráči nabíhající do druhé vlny, ale obrana k nim balón nepustila.
78'
Po výměně míče se spoluhráčem vystřelil Borini zprava z voleje na vzdálenější tyč, kde zasáhl Terracciano.
77'
Krunič vypíchl míč z levé strany a těžiště hry je posléze na polovině hrací plochy.
76'
Castillejo našel zleva na středu Kessiého, ale jeho střelu zablokoval protihráč.
75'
Castillejova střela zleva mířila po zemi vedle zadní tyče za kontroly přihlížejícího Terracciana.
75'
Hosté najednou pospíchají a ví, že pro ně utíká čas hodně rychle a případný bod by byl ztrátou.
75'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Leonardo Capezzi, přichází Jacob Rasmussen.
74'
Na Laxalta na levé straně si domácí dali pozor a mají k dispozici autové vhazování ze své poloviny.
73'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Fabio Borini, přichází Patrick Cutrone.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Samuel Castillejo.
73'
Navíc vynikající presink přisuzuje domácím autové vhazování z levé strany.
71'
Empoli právě vstřelilo branku! FRANCESCO CAPUTO proměnil penaltu suverénně pravačkou pod víko doprostřed branky, Donnarumma šel ze svého pohledu k pravé tyči. 1:1.
71'
Caputo kontra Donnarumma.
69'
Romagnoli udělal fatální chybu v rozehře a trefil nohu Mčedlidzeho, následný šlapák hostujícího kapitána dává domácím pokutový kop.
69'
Penalta proti AC.
68'
Naprosto vyrovnaná partie mezi nováčkem italské ligy a jedním z hlavních představitelů fotbalu na Apeninském poloostrově.
67'
Mčedlidze měl na levé straně proti sobě Musacchia a z tohohle souboje vyplynul pouze balón pro Donnarummu.
66'
Laxalt vzal aut na levé straně a poté byl pískaný nepřímý kop proti domácím pro vysokou nohu Capezziho.
65'
Veseli prodloužil míč hlavou na levou stranu, ale jeho spoluhráč byl v ofsajdu.
65'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Antonio La Gumina, přichází Levan Mčedlidze.
64'
Od hlavy Romagnoliho se balón odrazil na ose vápna po centru zleva, ale byl z toho jen rutinní zákrok rukama pro Terracciana.
63'
Veseli ztratil míč. Suso následně obešel protihráče a oslovil Bonaventuru s Calhanogluem na levé straně. Rána tureckého záložníka byla sražena na roh.
63'
Kvalita hry šla ve druhém poločase trošku dolů a hraje se prakticky bez větších šancí na obou stranách.
62'
Při postupném útoku po pravé straně vhazuje AC na polovině soupeře.
60'
Po rozehře rohu hlavičkoval Borini mimo branku.
58'
Kessié nahrál na levou stranu vápna, kde si Borini přehodil míč na pravačku, ale vypálil pouze do padajícího soupeře.
57'
Laxaltova rozehrávka na levou stranu byla hodně nepřesná. Domácí tak vhazovali z vlastní poloviny.
26'
Po kterém však Terracciano nezasahoval a Borini už posléze nezachránil situaci na levé straně.
56'
Calabria získal roh z pravé strany.
55'
Capezzi (EMP) hasil rodící se brejk po pravé straně držením dresu Boriniho a nic neříká po žluté kartě.
54'
Bez střel ve druhém poločase...
53'
Maietta (EMP) si prohlédl kartu po faulu na otáčejícího se Boriniho na levé straně a zhruba na polovině hřiště.
53'
Calabria přerušil útok z pravé strany za cenu autu domácích.
52'
Calabria udělal chybu na pravé straně, ale domácí nikterak nepospíchají.
51'
Traoré byl vynikající na levé straně a rozjel útok. Veseli poté trefil pouze bránícího fotbalistu z křídla.
50'
Silvestre odkopl míč na levou stranu mimo hřiště a balón tak vzal Calabria.
49'
Hosté se ubránili, aniž by soupeř zakončil. Domácí ovšem zůstávají na polovině protivníka.
48'
Laxalt byl připravený na centr Di Lorenza z pravé strany, hosté i tak čelí rohu.
47'
Zatím ani jeden z týmů nevydrží na balónu moc dlouho ve druhém poločase.
46'
První poločas nabídl jednu trefu, když obrovskou chybu v rozehře potrestal Biglia na přední tyč. Dlouho se poté nic nedělo, hosté kontrolovali hru a nepustili soupeře prakticky do vápna. Jenže v závěru nastřelil Caputo brankovou konstrukci. Na druhé straně měl Kessié dvě vyložené šance v krátkém sledu, nejprve ze hry a poté po rohu. Ani v jednom případě však z dorážky nedostal míč do sítě. Tempo šlo s přibývajícím časem nahoru. Nicméně, hraje se bez větších emocí na obou stranách. Tak či onak – AC Empoli nikterak výrazně nepřehrává a sledujeme vyrovnané střetnutí.
45+3'
45+2'
Donnarumma nakopl míč na polovinu domácích, ale Di Lorenzo už nic nevymyslí z pravé strany.
45+2'
La Gumina byl dnes (asi) potřetí v ofsajdu.
45+1'
Krunič nastavil tělo před Calabriu (AC), ten se dopustil faulu na levé straně a navíc bude hrát pod hrozbou vyloučení.
45+1'
Sudí nastavil dvě minuty.
45'
Laxatl vyhrál souboj s La Guminou na levé straně.
45'
Di Lorenzo si vyměnil míč se spoluhráčem na pravé straně, ale poté byl zdvojen.
44'
Binnásir a Di Lorenzo přichystali míč na pravou stranu, kde upadl Laxalt, ale z domácí strany se jednalo o čistý zákrok.
43'
Laxalt si narazil míč s Kessiém. Hosté poté využili pravou stranu k centru na hlavu Boriniho, ale tomu zakončení moc nesedlo.
42'
Přetažený míč při rohu zprava, Suso vyskakoval na vzdálenější tyči, ale balón zpracovat nedokázal.
41'
Calhanoglu připravil míč na levé straně pod sebe a Suso měl najednou zakončením k zadní tyči vyloženou šanci, Terracciano však rukama podržel domácí celek.
41'
Hosté zmáčkli svého soupeře, ale nakonec Laxalt pouze odcentroval na hlavu jednoho z domácích hráčů.
40'
Calabria chtěl standardku zprava, ale sudí mu na jeho ochotný pád u šestnáctky neskočil.
40'
Domácí následně sportovně vrací míč AC.
39'
Borini je na nohou a za chvíli se vrátí do boje.
38'
Borini nejprve svedl hlavičkový souboj proti Silvestremu, poté ještě napadal rozehrávku zleva, ale vzápětí se drží za hlavu a sudí byl donucený k přerušení hry. Doufejme, že se nejedná o nic vážného.
38'
Traoré pomohl hostům faulem na pravé straně zezadu na Bonaventuru.
37'
Laxalt držel La Guminu na pravé straně na hranici udělení žluté karty.
36'
Hosté se hnali po pravé straně do brejku, Suso se však posléze u vápna ukličkoval a navíc podrazil protihráče.
36'
Donnarumma byl podle domácích příznivců s míčem již v zámezí a nováček italské ligy měl kopat roh, jenže sudí takový názor nesdílí.
35'
Hraje se prakticky bez delšího přerušení až na ošetření Kessiého, takže nastavení prvního poločasu by nemělo být dlouhé.
34'
V posledních minutách není utkání vůbec nudné a je až s podivem, že se skóre nepohnulo. Šance střídá šanci.
33'
Následný roh zleva rozehrálo AC k přední tyči, Bonaventura nasměroval balón do rukou brankáře a Kessié poté další dorážkou zblízka přestřelil branku.
32'
Bonaventura křížem zprava protáhl skákajícího Terraccianna, ale ten následně pravou rukou vytáhl i dorážku dobíhajícího Kessiého z jedničky.
31'
Binnásirova zajímavá křižná nahrávka doletěla do levé poloviny šestnáctky a nabíhající Caputo zazvonil na bližší tyč!
30'
Kessié se neprosadil zprava, ale Caputo byl poté zbrklý na levé straně, balón tak skončil v rukavicích Donnarummy.
29'
Susův centr z pravé strany srazil Veseli a hosté by měli vhazovat u domácího vápna.
28'
Calhanoglu skočil na levé straně vápna, ale sudí odmítl písknout penaltu po zákroku Veseliho.
28'
Veseli umístil centr zleva vedle vzdálenější tyče a uvidíme tak rozehrávku Donnarummy.
27'
La Gumina se rozběhl na pravé straně do druhé vlny, ale zakončoval z hrany vápna pouze do pravé nohy Donnarummy.
27'
Borini neuspěl zprava proti Maiettovi a domácí kontrují.
26'
Na poslední chvíli se obránce vrhl do zakončení La Guminy z levé části vápna. Ale i tak byl pískaný ofsajd.
25'
Binnásir přihrával po pravé straně tak nešikovně, že trefil La Guminu a sudí ukazuje, že Laxalt může vhazovat.
24'
Teď nemá hra vůbec spád a hodně se přerušuje, k vidění je dost faulů na obou stranách.
24'
Binnásir dával ruce pryč, ale to nic nemění na tom, že na levé straně fauloval Bonaventuru.
23'
Di Lorenzo pokazil nahrávku po pravé straně do autu a míč si tak bere Laxalt na území domácích.
22'
Bonaventura si na levé straně proti Di Lorenzovi pomohl rukama a ani neprotestuje po hvizdu hlavního rozhodčího.
22'
AC má dnešní zápas pod kontrolou, domácí nepředvedli směrem dopředu vůbec nic.
21'
Hostující záložník jde mimo hrací plochu, ale nebude to dlouho trvat a AC bude hrát zase v jedenácti.
21'
Kessié poté ještě zůstal ležet ve vápně domácích a je dokonce i ošetřovaný.
20'
Po sérii krátkých nahrávek byl Kessié zablokovaný na pravé straně při zakončení levačkou.
19'
Za pískotu domácích fanoušků kombinovali hosté i s Donnarummou.
19'
Di Lorenzo se provinil proti pravidlům, když na pravé straně postrčil Boriniho.
18'
Calhanoglu uklidnil hru, ale hosté si poté nerozuměli na levé straně v blízkosti vápna, balón dopadl k bližší tyči do rukou Terracciana.
17'
A rozhodně to není tak, že by AC mělo nějakou drtivou převahu na držení míče.
17'
Zápas je vyrovnaný, oba brankáři si zatím víceméně nesáhli na balón.
16'
Calabria mířil centrem zprava pouze k obránci na přední tyči.
15'
Binnásir šel do dvou hráčů na pravé straně, padl na trávník, ale sudí nemá důvod přerušovat hru.
15'
Calhanoglu získal faul Silvestreho na levé straně a hosté vsadili na rozehrávku nakrátko.
14'
Dlouhý křižný pas na pravou stranu, tam ve vápně natáhl Di Lorenzo nohu, ale už byl skoro na brankové čáře, takže bez šance na ohrožení branky.
14'
Domácí ještě neměli míč na svých kopačkách v soupeřově vápně...
13'
Hosté chybovali při rozehře z pravé strany Calabriou a domácí se tak snadno dostali k autovému vhazování.
12'
To samé i nyní a levý bek hostů snad neudělal ještě chybu.
11'
Laxalt si zase pokryl Di Lorenza na pravé straně a hosté rozehrávají kombinací u své šestnáctky.
10'
AC Milán právě vstřelil branku!
Krunič absolutně neměl vůbec přehled o hře ve svém vápně a proti noze poslal balón na LUCASE BIGLIU, který tuhle chybu potrestal střelou zleva na bližší tyč. 0:1.
10'
Kessié přihrál křížem na levou stranu, ale Laxalt centroval k přední tyči na hlavu beka.
9'
Píská se proti domácím po faulu na Bonaventuru na levé straně, ale Terraccianovi zatím nehrozí větší nebezpečí.
8'
Laxaltovi se postavil do cesty Binnásir při rozehrávce z levé strany, ale hosté budou vhazovat na polovině hřiště.
8'
Tvrdý zákrok na polovině hřiště v podání jednoho z hostů. Sudí kartu neudělí, což se La Guminovi moc nelíbí.
7'
A zase špatný první dotek Susa na levé straně, navíc k tomu faul po ztrátě míče na Di Lorenza.
7'
Ani jedno z mužstev zatím nevystřelilo na branku.
6'
Bonaventurovu křižnou střelu zleva stačil udržet Terracciano na hrací ploše a roh se tak kopat nebude.
5'
La Gumina neměl prostor k centru zprava, v souboji jeden na jednoho jej předčil Laxalt a vybojoval aut.
5'
Terracciano si zahrál nohama a využil svých obránců, hosté prakticky nepresovali.
4'
La Gumina byl podruhé v zápase v ofsajdu, tentokráte v pravé části hrací plochy.
4'
Calhanoglu tvrdou střelou z pravé strany zcela minul tři tyče.
3'
Laxalt poslal míč po levé straně do zámezí, avšak presující fotbalista tečoval balón, takže hosté vhazují na své polovině.
2'
La Gumina si seběhl do levé poloviny vápna a byl v ofsajdu při pasu kolem Romagnoliho a Laxalta.
2'
Romagnoli zpracoval míč na pravé straně. Vzápětí Suso převzal nahrávku, ale jeho první dotek nebyl dobrý.
1'
AC navléklo bílé dresy a rozehrálo zápas. Empoli hraje v modrém.
1'

Empoli FC: Terracciano – Di Lorenzo, Silvestre, Maietta, Veseli – Binnásir, Capezzi, Krunić – Traorè – Caputo, La Gumina.
Náhradníci: Provedel, Fulignati – Brighi, Mčedlidze, Lollo, Jakupovič, Untersee, Marcjanik, Rasmussen, Uçan, Mráz.

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, A. Romagnoli, Laxalt – Kessié, Biglia, Bonaventura – Suso, Borini, Çalhanoğlu.
Náhradníci: Reina, An. Donnarumma – J. Mauri, Castillejo, Bakayoko, Bertolacci, C. Zapata, Abate, Simič, Cutrone, Ricardo Rodríguez, Halilović.

Rozhodčí: Fabbri – Valeriani, Fiorito.
Fotbalisté AC vstoupili do letošní sezony nejhorším způsobem od podzimu 2013. Časy, kdy AC patřilo ke špičce italské a evropské kopané, jsou pryč. Italský velkoklub se trápí. Loni byl pasovaný k favoritům Serie A, ze které postupovaly čtyři celky přímo do Champions League. Jenže nakonec je AC rádo za Evropskou ligu. Tu odstartovalo výhrou 1:0 na hřišti Dudelange. Příští čtvrtek se představí doma proti řeckému Olympiacosu.

Co se týče hostující soupisky, tak zmínit můžeme Pepeho Reinu, brankáře, který dříve oblékal dres Liverpoolu a do AC zamířil z Neapole. Na pozici krajního beka poté nastupuje Laxalt, který reprezentoval Uruguay na letošním světovém šampionátu a zahrál si tak čtvrtfinále proti pozdějším vítězům z Francie.

AC už naopak nemůže počítat s Leonardem Bonuccim. Ten se po jedné sezoně v červenočerných barvách vrátil do Juventusu. Mezi přestupy poté můžeme zařadit přesun i na poli funkcionářském. Ivan Gatidis strávil necelých deset let na postu výkonného ředitele Arsenalu, jenže nyní už jej ve stejném funkci najdeme pod hlavičkou AC.
Absence
Empoli = Zajc, Polvani, Acquah, Antonelli
AC = Strinič, Cutrone, Conti
V domácím dresu se můžeme těšit na Samuela Mráze. Jednadvacetiletý slovenský fotbalista odehrál v letošní sezoně v italské lize dvaašedesát minut za čtyři duely. Povedlo se mu skórovat v jednom případě. A sice ve druhém kole, když v 94. minutě jen uzavřel skóre na konečných 1:2 na hřišti FC Janov.
Empoli je nováčkem tohoto ročníku italské ligy. V pěti duelech nasbíralo celkem čtyři body s pasivním skóre 4:6. Vyhrálo pouze v prvním střetnutí doma proti Cagliari. V posledním zápase poté nestačilo venku na Sassuolo 1:3, ačkoliv šlo do vedení již v první minutě Caputem.
AC Milán je podle mínění sázkových kanceláří favoritem tohoto duelu. Do letošní sezony vstoupilo velice špatně, když ze čtyř odehraných duelů vytěžilo na své konto pouhých pět bodů, což jej řadí na třináctou pozici v tabulce Serie A. Naposledy z toho byla remíza vypsaná poměrem 2:2 doma proti Atalantě. Hostující Rigoni srovnal v 91. minutě.