Serie A - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : AS Řím - 6. října 2018   20:30

0:2
(0:1)
AS Řím
36' N´Zonzi  (Lorenzo Pellegrini) • 85' Džeko  (El Shaarawy)
Empoli
Terracciano – Di Lorenzo, Silvestre, Maietta, Veseli – Binnásir, Acquah (74. Traorè), Capezzi (79. La Gumina) – Krunić, Zajc – Caputo.
Provedel – Brighi, La Gumina, Lollo, Jakupovič, Marcjanik, Mčedlidze, Mráz, Rasmussen, Traorè, Uçan, Untersee.
Mazzoleni – Longo, Rocca
Stadión Carla Castellaniho, Empoli
AS Řím
Olsen – Santon, Fazio, Manolas, Luca Pellegrini (60. Florenzi) – De Rossi, N´Zonzi – Ünder (74. Juan Jesus), Lorenzo Pellegrini (74. Cristante), El Shaarawy – Džeko.
Fuzato, Mirante – Ćorić, Karsdorp, Juan Jesus, Kluivert, Marcano, Perotti, Florenzi, Schick, Zaniolo, Cristante.

Dobojováno! Fotbalisté AS Řím vítězí v Empoli 2:0, když hosty poslal do vedení v závěrečné čtvrthodině prvního poločasu přesnou hlavičkou Steven N'Zonzi a byť po přestávce měli domácí řadu příležitostí k vyrovnání včetně pokutového kopu Francesca Caputa, který ale mířil nad branku, tak se trefil už jen Edin Džeko, jenž v závěru zápasu orazítkoval třetí ligovou výhru AS Řím v řadě.
90+3'
90+2'
Ještě jeden útok domácích, po Zajcově kolmici do pokutového území ale byl v těsném ofsajdu přistižen Antonio La Gumina.
90+1'
Rozhodčí Mazzoleni k dnešním devadesáti přidává tři nastavené minuty.
90'
El Shaarawy potáhl míč na útočnou polovinu, hosté už ale spíše šetří čas kriátkými přihrávkami, než nějakou snahou o útočení.
88'
Početný kotel fanoušků AS Řím je u vytržení, hosté si maximálně užívají aktuální průběh zápasu.
87'
Domácí se ještě budou pokoušet o fotbalový zázrak, čas ale spěchá kupředu a už se hraje sedmaosmdesátá minuta.
85'
AS Řím právě vstřelil branku!
Hosté udělují soupeři neuvěřitelnou lekci z efektivity! Ze své druhé šance podruhé skórují!

Dlouhý výkop Robina Olsena EDIN DŽEKO prodloužil k El Shaarawymu, naběhl si na zpětnou přihrávku k pokutovému území, velmi jednoduše přešel přes Maiettu a před brankářem Terraccionem s přehledem zavěsil míč pod břevno!
84'
Po centru před branku se do vzduchu znovu zavěsil Steven N'Zonzi, tentokrát ale svoji hlavičku nasměroval výrazně vedle domácí branky.
83'
Silvestre u prostranní čáry složil k zemi El Shaarawyho a za svůj prohřešek vidí žlutou kartu, Římané navíc budou zahrávat standardní situaci v hloubi útočné poloviny.
81'
Antonio La Gumina se hned mohl stát hrdinou! Traoré jej výbornou průnikovou přihrávkou uvolnil za římskou obranou, před La Guminou se otevřel ohromný prostor, zakončení z úhlu ale vůbec nezvládl a nasměroval jej daleko mimo hostující branku!
79'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Leonardo Capezzi, přichází Antonio La Gumina.
79'
Neúspěšný pokus domácích o proniknutí do pokutového území, Cappazimu byl pískán nedovolený prohřešek a vzápětí je střídán.
77'
Po Traorého přihrávce se Zajc u pokutového území zprvu šikovně uvolnil mezi dvěma protihráči, poté ale už příliš fantazíroval a další klička se nesetkala s úspěchem.
74'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Afriyie Acquah, přichází Hamed Traorè.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Juan Jesus.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Bryan Cristante.
73'
A do třetice Caputo! Tentokrát se jednatřicetiletý forvard rozběhl po pravé straně pokutového území a poté prudce střílel jen do boční sítě!
72'
Hosté se pokusili rychle potrestat velkou zahozenou příležitost Empoli, s přízemním centrem Cengize Ündera si ale poradil brankář Terracciano.
71'
Francesco Caputo zahodil další tutovku! Po sražené střele Capazziho se mu míč odrazil přesně k noze, proti Caputovi už stál jen brankář Olsen, pro domácího útočníka ale znovu byla branka nízká!
69'
Zajc sice vysunul Francesca Caputa do pokutového území, ovšem vyhnal jej z dobrého střeleckého úhlu a domácí pak už z dohrávky akce nedokázali vytěžit žádné ohrožení římského brankáře.
67'
Příliš vysoký centr Acquaha jen proletěl římským pokutovým územím, rozehrávat může Robin Olsen.
66'
Po čtvrtém rohu ale domácí nijak zahrozit nedokázali, o pár sekund později střílel z dálky Zajc, jeho nepovedená střela se ale mezi tři tyče nevešla.
65'
Caputova střela zpoza pokutového území byla sražena vedle římské branky, pokračovat se bude od rohového praporku.
63'
Santon se po příchodu Florenziho přesunul doleva a brzy se pustil do útočení, míč si na kopačce navedl od rohu pokutového území ke středu hřiště, poté otřel svoji střelu o bránícího Di Lorenza, brankář Terracciano ale pozorně zasáhl.
62'
Po dlouhém nákopu Binnásira hosté do dalšího ofsajdu vystavili Francesca Caputa.
60'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Luca Pellegrini, přichází Alessandro Florenzi.
58'
Caputo ale selhal a přestřeluje branku!
58'
Míč si bere domácí kanonýr Francesco Caputo.
57'
Penalta je potvrzena!
55'
Po rohovém kopu domácích Cengiz Ünder zahrál v pokutovém území rukou, rozhodčí Mazzoleni okamžitě pískl a ukázal na penaltový bod, situaci si ale ještě běží prohlédnout k videu.
55'
Penalta pro Empoli!
54'
De Rossi hrubě netrefil míč uprostřed pole, z čehož domácí útočník Caputo vytěžil rychlý přechod k pokutovému území, Zajc se pak pokusil lobovanou přihrávkou vysunout do pokutového území rozběhnutého Kruniće, přihrávka na něj ale neprošla.
52'
Santonův střílený centr brankář Terracciano s námahou vyrazil před sebe, poté mu pomohli vlastní spoluhráči, kteří odkopli míč do bezpečí.
50'
Ismaël Binnásir využil volného kopu k velmi dobré střele, která ale jen orazítkovala vnější stranu tyče!
50'
Luca Pellegrini nedovoleně atakoval Caputa v těsné blízkosti vlastního pokutového území a domácí dostávají možnost zajímavé standardní situace, Pellegrini navíc vidí žlutou kartu.
49'
Cengiz Ünder nejdříve vybojoval míč ve středu hřiště a poté využil přihrávku El Shaarawyho k velmi nebezpečnému střeleckému pokusu, který jen těsně minul domácí branku! Brankář Terracciano by býval neměl sebemenší šanci zasáhnout, pokud by se střela vešla mezi tři tyče.
48'
Hosté v těchto momentech hrají s míčem na kopačkách, nikam ale nespěchají a postupně se dostali až k vlastnímu brankáři Olsenovi.
46'
První náznak je tady, Zajc potáhl míč po hranici pokutového území, následně vyslal technickou střelu za vzdálenější tyč římské branky.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách a věřme, že nám fotbalisté nabídnou herně zajímavější podívanou, než byla k vidění v úvodním dějství.
46'
Je to tak, rozhodčí Mazzoleni se završením pětačtyřicáté minuty ukončil první poločas, který moc fotbalové kvality nenabídl, přesto ale hosté odcházejí do šaten výrazně spokojeněji, když se ze standardní situace prosadil Steven N'Zonzi a Římané tak vedou 1:0.
45'
45'
Binnásirova střela od rohu pokutového území letěla vysoko nad hostující branku a zřejmě uzavřela první poločas.
43'
Série nepřesností na obou stranách, poslední minuty jsou fotbalově velmi nepohledné.
40'
Ünderův centr před Džekem odhlavičkoval Di Lorenzo, hosté budou vhazovat zpoza protější postranní čáry, kam se míč odrazil.
38'
Domácí drží míč na kopačkách, hosté ale dobře napadají rozehrávku a drží soupeře na jeho polovině.
36'
Hosté se ujímají vedení! Po standardní situaci trkl hlavou do míče STEVEN N'ZONZI a brankář Terracciano na jeho hlavičku nedosáhl!
35'
Binnásir ostře podrazil Santona a stává se prvním žlutě napomenutým fotbalistou.
33'
Po Acquahově kolmici Caputo přelstil ofsajdovou past hostující obrany, poté mu ale chyběla při průniku potřebná rychlost a nakonec zakončoval v tísni jen do brankáře Olsena.
31'
Džekův prudký centr zleva domácí dokázali odkopnout do pole.
29'
Di Lorenzo si naběhl na Capezziho pas směřující na pravé křídlo, domácí obránce ale byl přistižen ve zhruba půlmetrovém ofsajdu.
27'
Po rozehrávce nakrátko centroval Lorenzo Pellegrini, domácí si s jeho nákopem do pokutového území poradili.
26'
El Shaarawy na levém křídle vybojoval rohový kop ve prospěch hostů.
25'
Římané pozvolna kombinují ve středu hřiště a hledají okénko v domácí defenzivě.
23'
Stephan El Shaarawy potáhl míč po levém křídle, před brankou si míč našel Ünder, jeho nepovedená střela proskákala vedle domácí branky.
21'
Domácí už jsou znovu usazeni na polovině soupeře, zatím jsou aktivnějším týmem na hřišti, byť by se čekala spíše převaha týmu z římské metropole.
20'
Caputo připravil dobrou střeleckou parketu pro Capezziho, jeho střela ale neprošla skrz klubkem těl před Olsenem.
19'
Empoli po zisku míče vyrazilo dopředu, Krunićův centr ale byl velmi nepřesný.
17'
Nedovolený zákrok Binnásira, AS Řím rozehrává od postranní čáry.
15'
Rohový kop zahrávali také hosté, ani oni se nedokázali prosadit ke střeleckému zakončení.
13'
Empoli nakonec zahrávalo dva rohy, oba ale byly zahrány velmi špatně a míče se ujali hosté.
12'
Krunićova sražená střela končí za římskou brankou, domácí budou v útočném snažení pokračovat od rohového praporku.
10'
Znovu v akci Caputo, ten se na hranici pokutového území nedokázal prosmýknout mezi dvěma soupeři a míč mu utekl k brankáři Olsenovi.
8'
Acquahova kolmice za římskou obranu našla Caputa v postavení mimo hrou.
7'
Luca Pellegrini dostal dobrou přihrávku na levou stranu pokutového území, svůj následný centr ale nasměroval až za branku Empoli.
5'
Po domácí ztrátě míče Ünder střílel z dobrých pětatřiceti metrů a jeho prudká střela pořádně protáhla brankáře Terraciana, ten vyráží míč k rohu hřiště.
3'
Rychlý přechod domácích do útoku zazdil nepřesnou přihrávkou na pět metrů Acquah.
2'
První rohový kop Římanů nevedl ke střeleckému zakončení, v držení míče jsou domácí.
1'
Domácí hned po půlminutě hry zajímavě zaútočili, Zajc ale nevýraznou střelou z úhlu brankáře Olsena moc neohrozil.
1'

Empoli FC: Terracciano – Di Lorenzo, Silvestre, Maietta, Veseli – Binnásir, Acquah, Krunić – Zajc – La Gumina, Caputo.
Náhradníci: Provedel – Brighi, Capezzi, Lollo, Jakupovič, Marcjanik, Mčedlidze, Mráz, Rasmussen, Traorè, Uçan, Untersee.

AS Řím: Olsen – Florenzi, Fazio, Manolas, Luca Pellegrini – De Rossi, N´Zonzi – Ünder, Lorenzo Pellegrini, El Shaarawy – Džeko.
Náhradníci: Fuzato, Mirante – Ćorić, Karsdorp, Juan Jesus, Kluivert, Marcano, Perotti, Santon, Schick, Zaniolo.

Rozhodčí: Mazzoleni – Longo, Rocca.
Vzájemné zápasy

V loňské sezóně se v Empoli hrálo bez branek a odvetu na Olympijském stadiónu v Římě vyhráli domácí 2:0.

Na vítězství nad římským velkoklubem Empoli čeká už od února 2007, kdy na domácím trávníku zvítězilo 1:0.
AS Řím

Římané sice také vstoupili do aktuálního ročníku vítězstvím (1:0 na hřišti FC Turín), následovaly ale pouze dva body ze čtyř ligových soubojů v řadě a do toho ještě stihli vložit prohru 0:3 na Realu Madrid v Lize mistrů.

Situace se začala otáčet až při sérii tří domácích zápasů v řadě během jednoho týdne. Nejdříve AS Řím přehrálo 4:0 Frosinone, poté vyhrálo velmi důležité římské derby nad Laziem 3:1 a v úterý deklasovalo Viktorii Plzeň 5:0, které hattrickem řídil Edin Džeko.

Zatímco domácí tým střelecky táhne jeden hráč, tak ačkoliv AS Řím vstřelilo už o devět ligových branek více (14), tak nikdo nevstřelil více než dvě branky. Mezi čtyři dvougólové střelce navíc patří dva obránci Fazio a Kolarov, dále El Shaarawy a aktuálně zraněný Javier Pastore.
Empoli FC

Domácí Empoli zahájilo letošní ročník Serie A velmi slibně, když v domácím prostředí porazilo Cagliari 2:0, od té doby ale na další vítězství čeká.

Na svém stadiónu tým trenéra Andreazzoliho prohrál 0:1 s Laziem a remizoval 1:1 s AC Milán, ze čtyř příležitostí na trávnících soupeřů pak Empoli přivezlo jen bezbrankovou remízu ze hřiště posledního Chieva Verona, bez bodu se pak vracelo z Janova, Sassuola a Parmy.

Hlavní údernou silou Empoli je zkušený útočník Francesco Caputo, jenž z pěti banek týmu se sám postaral o tři trefy.
Hezký večer při sledování přenosu utkání osmého kola italské Serie A mezi Empoli a rozjíždějícím se kolosem AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62