Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Atalanta - 25. listopadu 2018   15:00

Empoli
43' La Gumina  • 77' A. Masiello(vl.)  • 90+2' Silvestre (Pasqual)
3:2
(1:2)
Atalanta
33' Freuler   • 40' Hateboer  (D. Zapata)
Empoli
Provedel – Veseli, Maietta, Silvestre, Di Lorenzo – Traorè (85. Acquah), Binnásir (89. Mčedlidze), Pasqual (C) – La Gumina, Krunić (72. Zajc) – Caputo.
Terracciano – Acquah, Antonelli, Brighi, Capezzi, Marcjanik, Mčedlidze, Mráz, Rasmussen, Uçan, Untersee, Zajc.
G. Manganiello
Stadio Carlo Castellani
Atalanta
Beriša – Tolói (46. Mancini), Djimsiti, A. Masiello (88. Palomino) – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – A. Gómez (C), Iličić – D. Zapata (46. Pašalić).
Gollini, F. Rossi – Adnan, Bettella, Castagne, Mancini, Palomino, Pašalić, Pessina, Reca, Rigoni, Valzania.

Tak nakonec to domácí dokázali otočit ve svůj prospěch. Druhý poločas nám nenabízel takovou podívanou jako v prvním poločase. Avšak nejdůležitější věci se opět staly až v závěru druhé půle. V 77. minutě se Empoli dočkalo vyrovnávací branky, kdy i se štěstím nakonec míč skončil v brance. Následně hosté dostali červenou kartu a Empoli rázem ožilo. Jejich obrat přišel v nastaveném čase a poráží favorizované Bergamo po výsledku 3:2!
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:9.
90+3'
90+2'
Empoli právě vstřelilo branku! To jsou věci. Domácí nakonec budou brát tři body z tohoto zajímavého utkání. O tři body, se díky své trefě, postaral MATÍAS SILVESTRE. Asistence: Manuel Pasqual.
90+1'
Domácí se ještě snaží o zvrat utkání a míří za vedoucí brankou.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Levan Mčedlidze.
88'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Andrea Masiello, přichází José Luis Palomino.
86'
Empoli již nemá mnoho času, aby využilo oslabení soupeře, tak uvidíme.
85'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Afriyie Acquah.
84'
Červenou kartu dostává Josip Iličić (Atalanta Bergamasca Calcio). No Iličić provedl faul, který si rozhodně nezasloužil červenou kartu, ale nejspíše si neudržel jazyk za zuby a nejprve dostal žlutou, nicméně musel něco ještě prohodit a rozhodčí mu nakonec ukazuje rovnou červenou kartu. No, tvrdý to pan sudí.
83'
Útok hostí byl zastaven a Empoli otáčí hru směrem dopředu. Nyní může jakákoliv menší chybička na jedné či druhé straně rozhodovat zápas.
82'
Nakonec se Andrea Masiello zvedá, aniž by potřeboval ošetření a hra může pokračovat.
81'
Andrea Masiello má nějaké zdravotní trable a hra je přerušena.
80'
A mohlo být opět pro domácí zle. Iličić už se téměř dostal s míčem až před branku, nakonec přihrál na levou stranu, odkud střílí jeho spoluhráč a z úhlu nastřelil levou tyčku!
77'
Empoli právě vstřelilo branku! Empoli vyrovnává! Centr z levé strany a míč přistál před brankou, kde se jej do branky snažil dotlačit Antonio La Gumina. V závaru se nakonec míč odrazil od ANDREA MASIELLA, který si tak dává nedobrovolně vlastní branku.
76'
Provedel měl po delší době práci ve svém brankovišti a to poté, co chytá povedenou střelu Ismaëla Binnásira.
75'
Antonio La Gumina se na hranici šestnáctky dostával ke střele, ale čistým skluzem mu byl odebrán míč.
74'
Empoli se snaží rozehrát míč z vlastní poloviny, ale napadání soupeře jim děla nyní značné problémy.
73'
Nyní nám hra plyne poblíž půlící čáry a čekáme, až se nějaké mužstvo odhodlá k nějaké útočné akci.
72'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Miha Zajc.
70'
Standardní situace nic nepřinesla, ale nakonec přišlo zakončení ze strany Traorého, míč putuje mimo tři tyče.
70'
Žlutou kartu dostává Robin Gosens (Atalanta Bergamasca Calcio).
69'
Hostům se daří momentálně kontrolovat nabité vedení, ale bránit těsný náskok, by se jim mohl tuze nevyplatit.
67'
Žlutou kartu dostává Domenico Maietta (Empoli FC).
66'
Krunič měl na kopačce vyrovnávací branku, ale jeho přízemní střela k levé tyči jen těsně minula branku!
65'
Zakončení z levého úhlu nakonec rozvlnilo síť, ale pouze tu boční. Po další akci se hosté dostali do ofsajdu.
64'
...nakonec ztrácí míč a náznak rychlého protiútoku soupeře, který byl zastaven na půlící čáře.
63'
Z něj hosté neudeřili, ale drží míč na pravé straně hřiště...
62'
Hans Hateboer běžel s míčem směr branka Empoli, ale obránce mu znemožnil se dostat do střelecké pozice, nakonec je z toho další vybojovaný rohový kop.
60'
Z něj nakonec nic nevzešlo a sledujeme další odkop od branky Beriše.
59'
Standardní situace se hostům příliš nepovedla a domácí celek se snaží o protiútok.
58'
Ale s dalším zakončením ze strany Gomeze už měl Provedel větší problémy a úspěšně vyrazil jeho střelecký pokus!
57'
Hostům se v posledních minutách daří narušovat kombinaci soupeře a opět se dostali do zakončení. Ivan Provedel neměl problém chytit střelu ze střední vzdálenosti.
55'
Po rohovém kopu přišla hlavička, ale míč zamířil nad branku Empoli.
54'
Zničehonic se do úniku dostal Iličić, ale Frederic Veseli se výborně stihl vrátit a na poslední chvíli mu odkopl míč na rohový kop.
53'
Nepřesné zakončení ze strany Empoli a Beriša zahrává odkop od své branky.
52'
...až se nakonec do šance dostal Hamed Traorè, který se pokoušel překvapit brankáře střelou z levého úhlu a míč nakonec skončil mimo.
51'
I nadále pozorujeme zdlouhavou kombinaci domácího celku...
49'
Empoli se snaží v úvodu druhého poločasu více držet míč na své straně a hledá průnik k brance soupeře.
48'
Hráč Empoli se chytl do ofsajdové pasti a musí zastavit svůj rozlet do útoku.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Rafael Tolói, přichází Gianluca Mancini.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Mario Pašalić.
46'
První poločas nám začal vlažně, ale ke konci prvního poločasu se diváci rozhodně nenudili. Atalanta vedla o jednu branku, když mohlo Empoli vyrovnat z pokutového kopu, které nakonec zpětně rozhodčí uznal po zhlédnutí videa. Avšak domácí trefili břevno a ihned z protiútoku dostali druhou branku. Empoli se však nesložilo a po svém dalším útoku nakonec docílilo snižující branku a do druhého poločasu je vše otevřené.
45+1'
45'
Caputo se snažil odčinit své zaváhání pokutového kopu, už si obešel z levé strany brankáře, ale ten na poslední chvíli dokázal vyrazit míč na rohový kop.
44'
Nyní je u míče domácí celek, který by určitě rád ještě stihl vyrovnat do konce prvního poločasu.
43'
Empoli právě vstřelilo branku! Brankové hody pokračují. Empoli nakonec dokázalo snížit. Berat Djimsiti sice dokázal blokovat centr z pravé strany, ale míč se dostal přímo na kopačku ANTONIA LA GUMINY a ten se trefil přesně k pravé tyči.
42'
Tak závěr poločasu se nám dobře vybarvil. Atalanta u míče.
40'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Nedáš, dostaneš! Tohle pravidlo se ujmulo ihned! Po neproměněné penaltě se hosté dostali do rychlého protiútoku a po centru Zapaty, se HANS HATEBOER v pádu hlavičkou trefuje do branky. Asistence: Duván Zapata.
39'
Francesco Caputo (Empoli FC) neproměňuje pokutový kop. Caputo mířil pod horní tyčku, ale napálil břevno.
38'
Tak nakonec nařízen pokutový kop! Andrea Masiello zároveň dostává žlutou kartu.
36'
Caputo hlavičkuje centr před brankou a namířil míč přímo do obránce. Nyní se vedou diskuze, zda obránce při centru nezasáhl míč rukou a rozhodčí je u videa.
35'
...po něm se nekonalo žádné velké pozdvižení před brankou Berišy.
35'
Střela domácí končí na rohovém kopu...
33'
Hosté jako první otevírají brankový účet zápasu! Po centru z pravé strany se míč odrazil přímo na REMA FREULERA a ten zakončuje k pravé tyči, kdy se míč ještě odrazil od nohy brankáře směrem do branky.
32'
Opticky získávají hosté čím dál větší převahu nad svým soupeřem.
31'
Iličić napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti a míč putuje sice mimo branku, avšak povedené zakončení od Slovince.
31'
Nyní se do útoku dostali domácí, kteří nakonec nezvládli finální zakončení a lehce tečovaný míč bez problémů zachytil Beriša.
30'
Centr z levé strany neprošel před branku, ten další byl přetažený.
29'
Hra se nám trochu rozpohybovala a momentálně sledujeme aktivní hru hostí.
27'
Rade Krunić se dostal do úniku a netroufl si proti bránícímu hráči, Přenesl hru na Caputa, který následně vracel na Kruniće. Výsledkem bylo nepřesné zakončení, ale hodně sympatický útok Empoli.
26'
Zase se jim svým presinkem podařilo vytlačit svého soka k půlce hřiště, odkud se Atalanta snaží proniknout do vápna soupeře.
25'
Hosté se zatím potýkají s dobrým napadáním soupeře, který poctivě a rychle přistupuje ke svému soupeři a nedává mu příliš mnoho času a prostoru k tvoření hry.
24'
A máme tu první žlutou kartu zápasu, kterou dostal Veseli.
23'
Hráč Empoli zavezl míč a zpětnou přihrávkou hledal na středu pokutového území svého spoluhráče. Míče se jako první ujal obránce hostí a ten jej rychle dostává z nebezpečného místa.
22'
Empoli rozehrálo míč a následně jej prakticky po nepřesné souhře odevzdalo soupeři.
21'
Faul ve středovém kruhu, který je vyhodnocen jako faul hostů.
20'
Dvacet minut hry je za námi a na první vážnější šanci čekáme. Hra je zatím vyrovnaná a ani jedno mužstvo nemá výrazněji navrch.
19'
Pokus o hlavičku v pokutovém území, která hráči nesedla a po centru přišel faul na Provedela.
18'
Manuel Pasqual nedokázal zastavit míč a nyní je tu roh na straně Atalanty.
17'
Ti kombinují poblíž půlící čáry a hledají cestu k brance Empoli. Zatím sledujeme opatrný zápas od obou stran.
16'
Po něm nepřišlo žádné nebezpečí ze strany domácího celku a míč budou mít opět hosté.
15'
Po útoku domácích po pravé straně byl nakonec centr odvrácen na rohový kop.
13'
Gomez vyslal centr do pokutového území, kde nakonec končí míč po nepřesném zakončení Tolóie za brankovou čarou a následuje odkop od branky.
12'
Kombinace Bergama končí faulem na Iličiće.
10'
Dobrá přihrávka do před brankového prostoru, ale Ivan Provedel si ji pohlídal a skokem chytá míč před svou brankou.
9'
Nakonec z toho všeho přišlo nebezpečné zakončení, ale není to první branka zápasu. Etrit Beriša reflexivně vyrazil zakončení v bezprostřední blízkosti. Následně se hostům daří dostat již míč na polovinu soupeře.
8'
Hosté se nemohou vymanit ze sevření a mají problémy s hrou soupeře na levé straně hřiště.
8'
Přízemní přihrávka do pokutového území, který z první odklízí obránce a zase jen do autu.
7'
Ale ani ta nepřináší první větší šanci zápasu...další aut pro Empoli.
7'
Domácí se stále zdržují na půlce soupeře a vybojovali si další rohovou příležitost.
6'
Rohový kop byl následně rychle ubráněn hostující obranou. Empoli bude vhazovat aut na polovině soupeře.
5'
Rade Krunić dobře zavezl míč k brance soupeře, ale místo střely zvolil rozehrávku na levou stranu, odkud přišel centr, který byl sražen na rohový kop.
4'
Robin Gosens nezpracoval míč na levé straně a soupeř odvrací do autu.
3'
Z kombinace hostí na polovině soupeře nakonec nevzešlo nic zajímavého a Empoli získává míč, který však záhy ztrácí.
2'
Snaha vzápětí na druhé straně, centr do vápna byl odvrácen.
1'
Empoli se po úvodní rozehrávce snažilo o první zteč branky soupeře, ale bylo zastaveni.
1'
Empoli FC
Empoli má za sebou špatné výsledky, které je katapultovaly až na 18. místo v tabulce, které již znamená boj o holé přežití či sestup do nižší soutěže. V minulém zápase však udělali dobrý krok k záchraně, kdy porazili konkurenta v boji o záchranu a to Udinese (2:1). Dnes je však čeká daleko těžší protivník, který naopak útočí na příčky s pohárovým umístěním.
Atalanta Bergamasca Calcio
Hosté se naopak mohou pyšnit sérii čtyř vítězství v řade za sebou – 5:1 Chievo, 3:0 Parma, 2:1 Bologna a 4:1 Inter. Ať už jde o soupeře ze samotného spodku tabulky či uprostřed tabulky nebo dokonce o celek okupující druhou příčku tabulky, tak má Bergamo momentálně slušnou formu. Bilance Atalanty na venkovních hřištích je zcela vyrovnaná – 2-2-2, skóre 12:11. V tomto ohledu jim patří celková šestá příčka v rámci Serie A.
Poslední výhra Empoli nad Atalantou se datuje do roku 2011! Od té doby spolu oba celky odehrály dohromadyšest vzájemných zápasů a Atalanta pokaždé při nejmenším brala ze zápasu bod za remízu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62