Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Juventus - 27. října 2018   18:00

Empoli
28' Caputo (Krunić)
1:2
(1:0)
Juventus
54' Ronaldo   • 70' Ronaldo  (Matuidi)
Empoli
Provedel – Di Lorenzo, Silvestre, Maietta (C), Antonelli (69. Pasqual) – Acquah, Traorè (82. La Gumina), Binnásir – Zajc (75. Uçan), Krunić – Caputo.
Calvarese – Lo Cicero, Tolfo
Stadio Carlo Castellani, Empoli
Juventus
Szczęsny – De Sciglio (90. Barzagli), Bonucci, Chiellini, Sandro – Bernardeschi (66. J. Cuadrado), Pjanić (80. Costa), Bentancur, Matuidi – Dybala (C), Ronaldo.

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám hezký zbytek dne.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 2:5. Rohy: 6:10. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:17.
Je dobojováno! Juventus se v utkání se soupeřem z chvostu tabulky hodně nadřel. Do druhé půle vstupoval s jednogólovým mankem, které smazal v 54. minutě zásluhou pokutového kopu Cristano Ronaldo. Nejlepší střelec hostujícího mužstva se vzápětí stal ještě důležitější postavou, když v 70. minutě parádně vypálil z dálky a rozhodl o výhře Juventusu. Empoli se zmohlo k odporu až v nastaveném čase, jediná vážnější střela od Caputa jeho druhým gólem ale neskončila.
90+5'
90+5'
Kromě Dybaly a rozehrávajícího hráče byli úplně všichni natlačení před hostující brankou. Ve vápně soupeře se zjevil i Provedel, jenže nejdůležitější hlavičkový souboj vyhrál jeden z hráčů Juventusu.
90+4'
Uçanova ambiciózní střela z velké dálky byla sražená. Dybala vzápětí fauloval a domácí dostávají ještě poslední šanci.
90+3'
Nepříjemně propadlý nákop odehrál Bentancur jen do relativního bezpečí. Po několika soubojích zkoušel těžkou střelu z voleje Caputo a jen o kousek přestřelil horní tyč.
90+2'
Rade Krunić byl dohrán během přihrávky na Maiettu. Hlavní sudí opět viděl faul a nařídil další standardku pro muže v modrém.
90+1'
Empoli odešlo z vlastní standardky s nepořízenou. Salih Uçan k tomu všemu vyfasoval žlutou kartu.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Mattia De Sciglio, přichází Andrea Barzagli.
89'
Ještě jednou v hlavní roli Rade Krunić, který si došel pro Matuidiho faul a zároveň získal pro domácí celek přímý kop z osy hřiště.
88'
Rade Krunić si rychlou kličkou navedl míč na pravačku a levého kraje pokutového území pálil na bližší tyč. Střela však byla pomalá a Szczęsny snadno zasáhl.
87'
Tísněnu Pasqual sice poslal míč do šestnáctky, nicméně znovu našel jen polského strážce branky ve službách turínského velkoklubu.
86'
Salih Uçan neoprávněně získal rohový kop. V hlavičkovém souboji s De Scigliem to byl on, od kterého šel míč do zámezí. Nabídnutou standardku domácí ale promarnili, centr zprava byl hodně špatný.
85'
Mattia De Sciglio vhazoval z nepříliš výhodné pozice vedle vlastního vápna. Vybral si Dybalu, který o míč přišel a útok Empoli pokračuje.
84'
Ronaldo roztáhl hru doleva na Alexe Sandra, který vymýšlel přihrávku z levého kraje velkého vápna, jenomže přitom mu balón utekl.
83'
Pasqualův centr z těžké pozice letěl k vzdálenější tyči, kde byl znovu jako první Wojciech Szczęsny.
82'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Antonio La Gumina.
81'
Manuel Pasqual rychle rozehrál autové vhazování. Další z domácích se k míči ale neprobojoval a Szczęsny bude vykopávat.
80'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Douglas Costa.
80'
Dybala z první posunul míč na Cuardada, který se zahnal mimo palebný úhel. Zprava tak hledal Ronalda, jenže mu dal přihrávku za paty.
79'
Další nedovolený zákrok přišel z dílky Matuidiho. Následovala promarněná standardka, nakopávaný míč putoval do náruče Szczęsného.
78'
Paulo Dybala už zažil mnohem podařenější zápasy. Nyní dokonce viděl žlutou kartu za svůj několikátý faul na útočné půlce.
77'
Empoli rázem není schopno dojít aspoň k půlící čáře. Ronaldo dokonce několik vteřin nehybně stál na míčem, přičemž nebyl vůbec atakován.
76'
Sandro si naběhl do modré zdi. Jeho spoluhráči tuto chybku ihned napravili a zůstávají na dostřel od Provedelovy brány.
75'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Salih Uçan.
74'
Od hostů je to v těchto vteřinách hodně statické. Empoli ale vůbec nenapadá a jen přihlíží nekonečné sérii přihrávek.
73'
Juventus začíná kontrolovat hru a prakticky vůbec nepouští soupeře k míči. Necelých dvacet minut před koncem to už vypadá, že se žádné překvapení konat nebude.
72'
Alex Sandro neúnavně posílá do ohně jeden centr za druhým. Tento mu ale vůbec nevyšel, míč běžel po kraji vápna a přistál na domácích kopačkách.
70'
Juventus právě vstřelil branku!
Tak to byla paráda, díky které se hosté poprvé dostávají do vedení! Matuidi před svým přesunem do vápna přihrál CRISTIANU RONALDOVI. Ten už měl jasno o tom, že bude pálit z dálky a krásnou ranou pravou nohou překonal Provedela, před kterým balón trochu zaplaval a stočil se mimo jeho dosah.
69'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Luca Antonelli, přichází Manuel Pasqual.
67'
Tečovaná střela z větší vzdálenosti málem skončila u Caputa. Poslední ze stoperů Bonucci k němu míč ale nepustil a odkopl jej do bezpečí.
66'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Juan Cuadrado.
65'
Několik přešlapovaček od Ronalda, který z rohu vápna přihrával do druhé vlny. Z ní ale nepřiběhl nikdo v bíločerném, takže z toho byla laciná ztráta.
64'
Sandrův centr vyhlavičkoval Ronaldův strážce. Domácí duo šlo do protiútoku, ovšem Caputo byl rychle zastaven.
63'
Poprvé po změně stran se Juventus více zatáhl. Kromě Cristiana Ronalda jsou všichni natlačeni u vlastní šestnáctky.
61'
Po hodině hry se chystá první střídání. Připraven už je Cuadrado, který zblízka sledoval pozvolnou kombinaci Juventusu a centr De Sciglia, jenž zaplul do náruče Provedela.
60'
Paulo Dybala posílal dlouhý míč do prostoru, ve kterém obvykle stojí on sám. Ronaldo to měl hodně daleko, a tak se Empoli velmi snadno ubránilo.
59'
Miralem Pjanić se hrozivě ukopl při nákopu do pokutového území. Balón proletěl snad deset metrů nad brankou.
58'
Hamed Traorè šel do souboje s Bernadeschim, aniž byl měl šanci zasáhnout míč. Za jasné podražení viděl ještě jasnější žlutou kartu.
57'
Alex Sandro dobíhal míč po přetaženém centru z pravé strany. Zároveň fauloval a na řadu přichází rozehrávka Ivana Provedela.
56'
Středem hřiště nejdou prakticky žádné hostující akce. I teď to Juve vzalo po levé straně, nicméně velmi rychle bylo vytlačeno mimo pokutové území.
55'
Vyrovnávající trefa může hosty hodně uklidnit. Empoli naopak bude mít plné ruce práce. Bránit bude muset i po faulu na Bernardeschiho.
54'
Míč si na penaltový bod postavil CRISTIANO RONALDO. Provedel skákal k levé tyči, zatímco portugalský reprezentant zamířil do opačné strany a bezpečně vyrovnal na 1:1.
53'
Penalta pro Juventus! De Scigliův centr vypadal neškodně. Míč se ale odrazil směrem k Dybalovi a toho fauloval Ismaël Binnásir.
51'
Ronaldo byl v modrém obležení a proti třem neudržel míč na kopačkách. Domácí budou vhazovat prostřednictvím Antonelliho.
50'
Empoli se také pozměně stran bude spoléhat především na rychlé protiútoky. Z něj resultoval roh, nicméně nepřesný centr odhlavičkoval do bezpečí Dybala.
49'
Teď to byl od Juventusu hodně velký tlak! Miralem Pjanić se znovu dostal k míči a na pravém kraji pokutového území napřáhl ke střele, kterou Provedel konečky prstů vytěsnil na pravou tyč!
48'
Přímo z rohu hosté nezahrozili. Pjanić však posílal z druhé strany další centr, za vzdálenější tyči ho převzal Alex Sandro a z úhlu vypálil do dobře postaveného Provedela!
47'
Stále je to pouze o centrech. Po tom od Pjaniće vystřelil Bentancur, jehož tečovaná rána končí rohovým kopem.
46'
Cristiano Ronaldo šel po centru od De Sciglia. Přitom zboural jednoho z obránců a byl mu odpískán útočný faul.
46'
Juventus byl podle všech statistik lepším týmem, ale přesto nemůže být s prvním poločasem vůbec spokojený. Turínský favorit byl aktivnější, jenomže z trochu monotónní hry zaměřující se na Sandrovy centry si nevytvořil de facto žádnou vyloženou šanci. Nejblíže gólu byli hosté po menší minele Maietty, jenž si málem vstřelil vlastní branku. Hned z následné akce udeřilo na druhé straně, když se prosadil Francesco Caputo. Empoli od té doby vede 1:0 a má dobře nakročeno k velké senzaci.
45+3'
45+3'
Ani hostující favorit u míče dlouho nevydržel. Krunić se hnal do protiútoku a Rodrigo Bentancur raději sáhl k taktickému faulu, jenž byl ohodnocen žlutou kartou.
45+3'
Empoli asi chtělo kombinovat až do konce poločasu. Traoré o balón ale přišel a dopředu pro změnu míří hráči Juventusu.
45+2'
Pjanić dvakrát centroval z rohového kopu. Ani jednou nevymyslel nic kloudného, druhý centr skončil v dlaních brankáře Provedala, který uklidnil situaci.
45+1'
Nastavují se 3 minuty.
45'
Hlavní rozhodčí se ještě šel podívat na video kvůli předchozí střele Zajce. Leonardo Bonucci se dotkl míče rukou, ale ta byla u těla.
44'
Turinští si tradičně počkali na Sandra, který neodcentroval přes De Lorenza. Chvíli předtím na druhé stráně pálil Zajc do jednoho z obránců.
43'
Federico Bernardeschi neúspěšně centroval z levé strany a poté se musel rychle vracet s Krunićem, kterého zastavil jen za cenu faulu a udělené žluté karty.
42'
Miha Zajc dlouhou dobu nešel oddělit od balónu, jeho kličkovaná skončila až na samotné hranici pokutového území.
41'
Prudký centr směřující do malého vápna nadělal Juventusu menší starosti. Naštěstí pro hosty z toho neresultovalo žádné zakončení.
40'
Bernardeschi na postranní čáře fauloval Antonelliho a je z toho domácí standardní situace z levé strany.
39'
Alex Sandro přesným centrem posadil míč na hlavu volného Ronalda. Portugalský fotbalista však zamířil jen doprostřed branky a tam Provedel nemohl chybět.
37'
Federico Bernardeschi to ještě zkusil z velké dálky. Na překonání Provedela to ani v tomto případě nestačilo a po delší době může hrát také Empoli.
36'
Ronaldova rána z přímého kopu byla ve zdi ztečovaná na roh. Hosté jej rozehráli na krátko a následný centr zprava Provedel vyboxoval.
35'
A další faul. Tentokrát ve prospěch Juventusu, když Ismaël Binnásir poslal k zemi Cristiana Ronalda.
34'
Dybalovi se zatím vůbec nedaří. Argentinská hvězda vypadá hodně frustrovaně, což nyní vedlo k jeho faulu.
33'
Drtivá většina akcí Juventusu jde přes levou stranu, ze které Sandro posílá jeden centr za druhým. Po tom dalším následuje jen Provedelova rozehrávka.
32'
Pjanić dostal přihrávku do špeku a v souboji o míč byl jako druhý. Domácí po jeho faulu ale neprošli ani přes půlící čáru.
31'
Podle všeho to byl centr, jenž byl odvrácen k Dybalovi. Tomu zakončení bez přípravy znovu nesedlo a domácí branku nijak neohrozil.
30'
Alex Sandro byl faulován Di Lorenzem, jenž poslušně odkráčel před domácí branku, kam přiletí centr od Cristiana Ronalda. Nebo že by to byla přímá střela na branku?
28'
Empoli právě vstřelilo branku!
Domácí se překvapivě ujímají vedení! Acquah odvedl velký kus práce na pravé straně, odkud přihrál Krunićovi. Ten si míč nepřivlastnil a chytře jej posunul na FRANCESCA CAPUTU, který z první nechytatelně vypálil ze svého pohledu k levé tyči.
28'
Matuidi zleva posílal míč do ohně. Našel jenom Maiettu, který se při pokusu o odkop trochu ukopl a nechybělo moc, aby si dal vlastní gól. Balón proletěl jen těsně vedle pravé tyče.
27'
Krátký nákop do vápna šel na Alexe Sandra, který měl dobrou pozici na hlavičku, jenomže Provedel si s ní poradil.
26'
Trochu zbytečný faul Traorého na Dybalu, který běžel od Provedelovy branky. Z útoku do plných se tak stává standardní situace z pravé strany.
25'
Rade Krunić dostal míč na hranici pokutového území. Rychle si ho hodil na levačku, nicméně Szczęsny neměl s pomalinkou střelou mířící doprostřed branky žádné starosti.
24'
Blaise Matuidi skončil na zemi po souboji s Acquahem, který ještě chtěl udržet míč na domácích útočné polovině. Sudímu Calvaresemu se to ale nelíbilo a přiřkl míč Turínským.
23'
Zajc vyběhl pryč z vápna a zprava přihrál do druhé vlny. Následoval nepříjemný centr, s kterým si obrana Juventusu poradila jen s menší dávkou štěstí.
22'
Ronaldovi se nevyplatila další z elegantních fines. Míč poslal jen k Binnásirovi, kterého ihned fauloval Pjanić.
21'
Empoli to zkusilo po levé straně a díky zákroku De Sciglia dostalo výhodu rohového kopu. Míč se nebezpečně zastavil na malém vápně, ale hosté ho stihli odklidit do bezpečí.
20'
Alex Sandro dal až moc razance do svého dalšího centru, kterým zřejmě hledal Dybalu. Míč propadl do autu a rozehrávat může Ivan Provedel.
19'
Pjanić nakonec rozehrával hned dvakrát. Hlavně po druhém centru nechybělo moc, aby se některý z hostů dostal k zakončení. K tomu ale nedošlo a Empoli vyvezlo míč aspoň kousek za půlku.
18'
Tentokrát centroval Matuidi. Ještě před první tyčkou ale zasáhl Matías Silvestre, který odklidil míč na další roh.
17'
Domenico Maietta zůstal ležet na kraji hřiště a potřeboval ošetření. Po jeho skončení domácí sportovně vrátili míč Juventusu.
16'
A do třetice Alex Sandro. Teď už to bylo mnohem nadějnější, protože Ronaldo s Dybalou na jeho pas z levého křídla nedosáhli jen o pár centimetrů.
15'
Znovu centr Sandra, po kterém už měla defenziva Empoli trochu více práce, avšak brankář Provedel ani v tomto případě nemusel zasahovat.
13'
Ronaldo hezkou patičkou přihrál doleva Sandrovi, který měl hodně klidu na centr, nicméně ho přetáhl natolik, že z něj nešlo zakončovat.
12'
Di Lorenzův vysoký centr z pravé pomezní čáry spadl do náruče hostujícího gólmana. Ten rychle rozehrál a černobílí už jsou u vápna soupeře.
11'
Druhý roh domácího Empoli byl trochu přetažený. Juventus nedokázal odklidit do bezpečí a umožnil pálit Zajcovi, jenž z hranice vápně hodně přestřelil.
10'
Tísněný Sandro musel zvolit přihrávku před pokutové území, odkud natáhl Pjanić a počínal si o dost lépe než jeho dva předchůdci. Ani tak branku ale netrefil, míč letěl kousek vedle levé Provedelovy tyče.
9'
Po Ronaldovi to z dálky zkusil také Dybala. Výsledek ale dopadl hodně podobně, míč letěl hodně mimo Provedelovy brány.
8'
Antonelli se nepochopil se svými spoluhráči a jeho přihrávka proto zamířila do zámezí. Následuje odkop od branky polského gólmana Wojciecha Szczęsného.
7'
Poprvé o sobě dalo vědět také Empoli. Situaci musel řešit Bonucci a rozehrávku rohového kopu si tak vyzkouší i domácí.
6'
Cristiano Ronaldo si navedl míč na pravačku, jenomže z dobrých třiceti metrů absolutně netrefil branku. Balón mu zřejmě sjel na vnější nárt.
5'
Roh z levé strany se nebezpečně kroutil směrem do branky. U vzdálenější tyče musel zasahovat Provedel, který opět vytěsnil míč za koncovou čáru. Po další standardce se k hlavičce dostal Bentancur, ovšem míč poslal přímo na gólmana.
4'
Milimetrově přesné přenesení hry doleva na Alexe Sandra. Ten při snaze odcentrovat trefil prvního bránícího hráče a získal pro svůj tým rohový kop.
3'
Domácí se hned zatáhli do kompaktního bloku a zatím nepustili Juventus ke svému pokutovému území. Stará dáma se naopak dobrovolně vrátila k Szczęsnému.
2'
Empoli nastoupilo v kompletně modrých dresech, zatímco Juventus oblékl tradiční bíločerné barvy.
1'

Empoli FC: Provedel – Di Lorenzo, Silvestre, Maietta (C), Antonelli – Acquah, Traorè, Binnásir, Zajc – Krunić, Caputo.
Náhradníci: Fulignati, Terracciano – Brighi, Capezzi, Jakupovič, La Gumina, Marcjanik, Mráz, Pasqual, Rasmussen, Uçan, Untersee.

Juventus FC: Szczęsny – De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Sandro – Bernardeschi, Pjanić, Bentancur, Matuidi – Dybala (C), Ronaldo.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Barzagli, Benatia, Cancelo, Costa, J. Cuadrado, Kean, Rugani, Spinazzola.

Juventus FC

Tradičně největší favorit na zisk mistrovské trofeje v této sezóně své soupeře v žádném případě nedemoluje, v lize vyhrává nanejvýš o dvě branky. Přesto Juventus všech osm úvodních kol vyhrál, poprvé klopýtl až před týdnem, když na svém hřišti jenom remizoval 1:1 s Janovem. Stará dáma si v týdnu opět spravila chuť v Lize mistrů, na hřišti anglického Manchesteru United zvítězila 1:0 a víceméně si zajistila postup do jarní fáze. V Serii A Juventusu patří první místo, přičemž disponuje čtyřbodovým náskokem na druhou Neapol a od třetí Sampdorie ho dokonce dělí bodů deset. Mužstvo Massimiliana Allegriho disponuje nejsilnější ofenzivou v soutěži, stačí mu k tomu devatenáct gólů. Nejčastějším střelcem je Cristiano Ronaldo, jenž má na kontě pět branek a navrch čtyři asistence.
Empoli FC

Jednoznačný outsider tohoto střetnutí dnes může jenom překvapit. Z dosavadních devíti zápasů zaznamenal jediné vítězství, ke kterému došlo hned v úvodním kole proti Cagliari. Od té doby Empoli posbíralo pět porážek a tři remízy. Právě dělbou bodů skončilo i dosavadní poslední utkání tohoto týmu, jenž v divokém utkání remizoval 3:3 s Frosinone. Celkem tedy mají svěřenci hlavního trenéra Aurelia Andreazzoliho na kontě šest bodů, se kterými se nachází na sestupové osmnácté příčce. Z té se teoreticky může posunout na místo patnácté, na které ztrácí tři body. O osm vstřelených branek Empoli se postaralo šest různých hráčů. Jen jeden ale skóroval více než jednou, řeč je o třígólovém Francescu Caputovi.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu desátého kola italské Serie A. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na střetnutí mezi domácím Empoli a hostujícím Juventusem!
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62