Serie A - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Torino - 19. května 2019   15:00

Empoli
27' Acquah (Pajač) • 65' Brighi  • 70' Di Lorenzo (Pajač) • 89' Caputo (Farias)
4:1
(1:0)
Torino
56' Falqué  (Belotti)
Empoli
Drągowski – Maietta (78. Veseli), Silvestre, Dell´Orco – Di Lorenzo, Acquah (64. Brighi), Binnásir, Traorè (90+2. Capezzi), Pajač – Farias, Caputo (C).
Mazzoleni – Paganessi, Vivenzi
Stadio Carlo Castellani
Torino
Sirigu – Izzo, N'Koulou, Moretti – De Silvestri, Meïté (68. Zaza), Rincón, Aina (53. Falqué) – Baselli (78. Lukić), Berenguer – Belotti (C).
Ichazo, Rosati – Bremer, Damascan, Falqué, Lukić, Millico, Zaza.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 2:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:18.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Empoli, které svého soupeře porazilo poměrem 4:1. Lépe do druhého poločasu ale vstoupil hostující celek, který se dokonce dočkal vyrovnávací branky. Radost ale moc dlouho netrvala, soupeř si totiž přichystal rychlou odpověď, kterou měl na svědomí střídající Brighi. Aby toho nebylo málo, tak se domácím ještě podařilo navýšit vedení. Turín se v koncovce utkání snažil dostat k náporu, avšak inkasoval ještě jednu branku.
90+4'
90+3'
S míčem si po delší době zahrál také domácí brankář Dragowski, který zvolil dalekonosný pas na Caputa, který se ale neujal.
90+2'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Leonardo Capezzi.
90+2'
Empoli je i v koncovce utkání aktivnější, nyní drží míč na polovině soupeř, což domácímu celku jednoznačně vyhovuje.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Empoli právě vstřelilo branku! Tak přeci jenom ještě jedna branka! Jeden z hostujících hráčů chtěl proniknout středem hrací plochy, tam byl ale zastaven čistým zákrokem. Na řadu přišla přihrávka na Fariase, který situaci ještě vyšperkoval přihrávkou na FRANCESCA CAPUTA, jenž se v tomto případě nemýlil.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Ještě můžeme počítat s nastavením.
88'
Rincón našel na levém křídle Falquého, který ještě chtěl prohodit přihrávku na Belottiho, což se nepoveedlo. Domácí zkoušejí podniknout kontr.
87'
Empoli si připsalo další rohový kop, tentokráte z levé strany. Rozehrávka nakrátko přinesla průnik do šestnáctky, načež Sirigu sevřel míč do rukavic.
84'
Žlutou kartu dostává Álex Berenguer (Turín FC).
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, domácí stále vedou o dvě branky. Naopak Turínu se na vyrovnání krátí čas.
82'
Důrazným způsobem vletěl do hlavičkového souboje Izzo, který nakonec odklidil míč ven z hrací plochy. Také Empoli bude moci vhazovat.
81'
O provedení autového vhazování se postaral hostující Moretti, který urychleně našel spoluhráče pod sebou, jehož centr pro změnu odklidil Binnásir.
80'
K míči se dostal také domácí brankář Dragowski, který to v tomto případě zkoušel dalekonosným odkopem ke středovému kruhu, kde zasahoval Rincón.
79'
Turín si vyzkoušel rozehrávku rohového kopu, který nebyl zrovna povedený. Na zadní tyči zasahoval Pajač, který navíc prodlužoval za sebe.
78'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Domenico Maietta, přichází Frederic Veseli.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Daniele Baselli, přichází Saša Lukić.
77'
Berenguer se dokázal protáhnout kolem postranní čáry, načež narazil na početnou přesilu protihráčů. Ta pouze odklízela hrací předmět do bezpečí.
76'
Aktivní Traoré si to opět namířil k pokutovému území, kde to nevyřešil zrovna dobrým způsobem. Přihrávka na Caputa totiž zastavil N'Koulou.
75'
Snad poprvé se k míči dostal střídající Zaza, který se dokonce dostal do zakončení. Jeho rána levou nohou neslavila úspěch, Dragowski měl snadnou práci.
74'
Empoli zahrávalo ještě jeden rohový kop, který přinesla menší závar, jenž hostující obrana dokázal zažehnat. K volnému míči se ale dostal Pajač.
73'
Turín je v posledních minutách hodně nedůsledný, čehož mohl využít domácí Traoré, který si seběhl k šestnáctce, kde prudkou ránou prověřil brankáře.
72'
Žlutou kartu dostává Diego Farias (Empoli FC).
70'
Empoli právě vstřelilo branku! Tohle s hostujícím celkem nevypadá vůbec dobře! Empoli se opět dostalo k pokutovému území soupeře, kde se po náramně přesném centru dostal k míči GIOVANNI DI LORENZO, který se šikovnou kličkou zbavil protihráče, načež zamířil pod horní konstrukci.
68'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Soualiho Meïté, přichází Simone Zaza.
66'
Turín to bude mít nyní opět hodně složité, bude muset opět dotahovat. Do konce zápasu stále zbývá ještě dostatek času na vyrovnání.
65'
Empoli právě vstřelilo branku! Domácí hráči se dostávají zpět do vedení! Hostující brankář Sirigu vyrazil míč pouze před sebe, kde se dokázal dobře zorientovat Di Lorenzo, který si navedl míč na pravou nohu, jenomže poté trefil pouze protihráče do kopačky. To paradoxně hrálo do karet MATTEU BRIGHIMU, který zametl míč do prázdné brány.
65'
Dragowski dokázal vyrazit ostrý centr z pravé strany, načež se k padajícímu míči dostal hostující Meite, který fauloval. Zakončení tak bylo zbytečné.
64'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Afriyie Acquah, přichází Matteo Brighi.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, stav je nerozhodný. Turín je ve druhém dějství aktivnější, což dokumentuje také vyrovnávací branka.
62'
Avšak ten byl o poznání méně povedený, Sirigu ani tentokráte nemusel zasahovat. Naopak si vyzkouší dalekonosný odkop od své svatyně.
61'
Na přední tyči si na vzdušnou nabídku naskakoval Di Lorenzo, jehož ránu ještě přizvedl jeden z protihráčů. Ještě jeden rohový kop pro domácí hráče.
60'
Hezkým průnikem se prezentoval domácí Traoré, který dokráčel až do nebezpečného prostoru, kde byl čistě zastaven. Na řadu přijde rohový kop.
59'
Střídající Falqué pořádně oživil útočnou hru svého celku, před malým momentem se totiž dostal do malého vápna, kde ho na poslední chvíli zastavil soupeř.
58'
Turín si pohrával s míčem u svého pokutového území, načež si pro přihrávku seběhl hostující Meite, který okamžitě roztáhl hru na levou stranu.
57'
N'Koulou zůstal po souboji ležet na zemi, avšak jeho celek to naprosto ignoroval. Místo toho jsme sledovali centr, který na zadní tyči Belotti nezpracoval.
56'
FC Turín právě vstřelil branku!
Máme tady vyrovnávací branku z pohledu hostů! Belotti táhl akci k pokutovému území, posléze došlo k roztažení hry na střídajícího IAGA FALQUÉHO, který si navedl míč na levou nohu, načež ho otřel o vzdálenější konstrukci, díky čemuž se odrazil do sítě.
55'
Dalekonosný nákop se měl snést na Berenguera, před kterým zasahoval pozorný Silvestre, který nekompromisní hlavičkou poslal míč do bezpečí.
54'
U středového kruhu si nedovoleným zákrokem prezentoval N'Koulou, který zcela evidentně držel Caputa. Empoli rozehrálo přihrávku do strany.
53'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Ola Aina, přichází Iago Falqué.
52'
Hrací předmět propadl na pravou stranu, což doslova zaskočilo De Silvestriho, který ho nedokázal zpracovat. Následovat bude autové vhazování.
51'
Až nyní byla hra přerušena, to se totiž na zemi ocitl doposud jediný střelec tohoto zápasu Acquah, kterého zatáhl za dres hostující Rincón.
50'
Vypadalo to, že si hostující De Silvestri pomohl nedovoleným zákrokem, avšak nakonec hlavní sudí pustil hru. Turín proto začal kombinovat.
49'
Na řadu přišla standardní situace z levé strany. U míče se sešla dvojice hostujících hráčů, vzdušná nabídka od Baselliho našla pouze protihráče.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali celkem zbytečnou nepřesnost v podání hostujícího celku, Meite totiž přenášel hru do zámezí.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost hosté, kteří budou tentokráte hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral domácí Acquah. Úvodní minuty nám přinesly vyrovnanou podívanou, avšak postupem času začalo úřadovat Empoli, které si vytvořilo značnou územní převahu, jenž nakonec nabídla kýženou branku. Následně se do hry začal dostávat také Turín, který nebyl daleko od vyrovnávací trefy, avšak domácím se podařilo udržet jednobrankový náskok do konce prvního poločasu.
45'
43'
Při napadání si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Farias, načež soupeř ihned rozehrál. Baselli rychle přispěchal na druhou stranu.
42'
Nakonec se hostující Belotti přeci jenom dostal do zakončení, slabá rána pravou nohou skončila v náruči Dragowskiho, který neměl sebemenší problém.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Belotti nedokázal vrátit míč na kopačku Rincóna, místo toho přeposlal hrací předmět na pravou stranu, kde v tuto chvíli operuje De Silvestri.
38'
Sled nedovolených zákroků i nadále pokračuje. Tentokráte to s agresivitou přehnal domácí Pajač, který loktem trefil do břicha jednoho z protihráčů.
37'
Hlavní sudí musel přerušit hru, neboť se po jednom ze soubojů ocitl na zemi domácí Silvestre. Pochopitelně se jednalo o jednoznačný faul.
36'
Belotti mohl srovnat skóre! Nadýchaná nabídka se totiž snesla přesně na hlavu hostujícího forvarda, který hlavičkou pořádně protáhl Dragowskiho.
35'
Berenguer to zkoušel rychlostním způsobem kolem jednoho z protihráčů, který přeci jenom zasáhl čistě. Turín tak bude alespoň vhazovat.
34'
U postranní čáry to lépe zvládl domácí Pajač, kterému se podařilo otřít míč o nohu napadajícího protihráče. Následovat bude autové vhazování.
33'
Přenesení hry směřovalo na levou stranu, kde se nacházel hostující Moretti, který po chvilkovém váhání zvolil přihrávku pro kolegu Meiteho.
32'
Ve vzdušném souboji si loktem pomáhal domácí Silvestre, který doslova naletěl do protihráče. Empoli i tentokráte rozehrálo volný kop po zemi.
31'
Až nyní se Turín konečně dostal k souvislejšímu držení hracího předmětu, se kterým kombinuje v oblasti středového kruhu, kde soupeř aktivně napadá.
30'
Po dalším nedovoleném zákroku se k rozehrávce volného kopu postavil domácí Silvestre, který si na druhé polovině vybral kolegu Caputa.
29'
V tuto chvíli to bude mít hostující celek hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá dostatek času na vyrovnávací branku.
27'
Empoli právě vstřelilo branku! Domácí se dostávají do zaslouženého vedení! Jeden z hostujících hráčů nedokázal odklidit míč do bezpečí, naopak ho poslal přímo na kopačku Pajače, který si šikovně počkal na náběh AFRIYIE ACQUAHA, jehož prazvláštní zakončení přeci jenom zaplulo ke vzdálenější konstrukci.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nepřinesla žádný přesný zásah. Sledujeme vyrovnanou podívanou, lehce aktivnější jsou domácí.
23'
U postranní čáry zůstal ležet hostující De Silvestri, avšak předchozí souboj byl sudím ignorován. Místo toho se o centr pokusil Izzo, který nemířil přesně.
22'
Taktický zákrok musel vytasit hostující Rincón, který zezadu povalil na zem Traorého. Empoli rozehrálo na vedle stojícího Binnásira, jenž uklidnil hru.
21'
Roztažení hry nabídlo střílenou nabídku, kterou v šestnáctce dokázal zablokovat Moretti. Empoli se nyní delší dobu drží u pokutového území.
20'
V pokutovém území se na zemi ocitl Di Lorenzi, přičemž se Empoli dožadovalo pokutového kopu, avšak z toho bude pouze rohový kop zprava.
19'
Do vzduchu se pokoušel dostat De Silvestri, který se při pokusu o zakončení prezentoval útočným faulem, což neuniklo hlavnímu sudímu.
18'
Aina obstaral dalekonosné autové vhazování, které v pokutovém území dopadlo přesně na hlavu Acquaha, jenž odvracel za cenu rohového kopu.
17'
Hra byla opět přerušena, avšak Rincón rozehrával pouze na vedle stojícího Meiteho, který v tísni zvolil dalekonosné přenesení hry na Morettiho.
16'
Navíc se na zeleném pažitu ocitl hostující kanonýr Balotelli, kterého zezadu poslal na zem Maietta. Jednoznačný faul, Turín rozehrál po zemi nakrátko.
15'
Pajač raději roztáhl hru k pravé autové čáře, kde se nacházel kolega Di Lorenzo. Ten místo centrované nabídky zvolil přihrávku zpět do středu.
14'
O autové vhazování z pravé strany se postaral Maietta, který si pro spolupráci chtěl vybrat Di Lorenza, před kterým odvracel balón kapitán Belotti.
13'
Logicky přišel na řadu rohový kop pro domácí hráče. Rozehrávka nakrátko přeci jenom nabídla centr do šestnáctky, který si pohlídal brankář Sirigu.
12'
Málem se Empoli dostalo do vedení! Farias si potáhl míč k pokutovému území, posléze se pokusil technicky překonat Sirigua, který přeci jenom zasáhl.
11'
Následně se na zemi ocitl hostující Baselli, avšak ani v tomto případě nebylo pískáno. Vše skončilo na nepovedené přihrávce od Meiteho.
10'
Z ochozů se ozývá pískot, neboť při předchozí situaci zahrál jeden z hráčů Turína rukou, což si hlavní sudí nevšiml. Penalta se tak konat nebude.
9'
Empoli se mohlo dostat do nadějného protiútoku, avšak na poslední chvíli se dokázal vrátit hostující zadák N'Koulou, který zažehnal nebezpečí.
8'
Na opačné straně si Izzo navedl míč na pravou nohu, načež se pokoušel o centr do pokutového území, avšak balón se snesl daleko vedle branky.
7'
Aby toho nebylo málo, tak z obrovské vzdálenosti se rozhodl vypálit domácí Maietta, který pochopitelně netrefil branku. Sirigu tak nemusel zasahovat.
6'
S míčem si zahrál také domácí brankář Dragowski, který konstruktivně rozehrál do strany, kde se Pajač nedokázal prodrat kolem obránce Morettiho.
5'
I posléze si jeden z hráčů Turína pomohl faulem, což pochopitelně uviděl také hlavní sudí. O rozehrávku se postaral Acquah, který rozehrál nakrátko.
4'
Přes střed hrací plochy si to namířil domácí Traoré, který se ale daleko nedostal, neboť byl po krátkém driblinku zastaven nedovoleným zákrokem.
3'
Hned v úvodu utkání se o centrovanou nabídku do pokutového území postaral domácí Di Lorenzo, který našel pouze hlavu jednoho z protihráčů.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Empoli FC: Drągowski – Maietta, Silvestre, Dell´Orco – Di Lorenzo, Acquah, Binnásir, Traorè, Pajač – Farias, Caputo.
Náhradníci: Provedel, Perucchini – Brighi, Capezzi, Oberlin, Nikolaou, Rasmussen, Uçan, Veseli, Pasqual.

Turín FC: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Moretti – De Silvestri, Meïté, Rincón, Aina – Baselli, Berenguer – Belotti.
Náhradníci: Ichazo, Rosati – Bremer, Damascan, Falqué, Lukić, Millico, Zaza.

Rozhodčí: Mazzoleni – Paganessi, Vivenzi.
Turín FC

Na opačné straně stojí Turín, která má stále o co hrát. Hostující tým tohoto zápasu se v současné době nachází na sedmé pozici tabulky, přičemž na pohárovou Evropu mu chybí pouze dva body. Turín tak stále ještě může pomýšlet nad základní skupinou Evropské ligy, při shodně náhod dokonce může vystoupat i na čtvrtou pozici, což by znamenalo skupinovou fázi Ligy mistrů. Turín se rovněž v poslední době nachází v dobré formě, naposledy totiž prohrálo před dvěma měsíci, kdy na domácím stadionu překvapivě nestačil na Boloňu. Turínu se v minulém kole podařilo zvládnout důležitý souboj proti Sassuolu, tento zápas nakonec přinesl vítězství 3:2.
Empoli FC

Fotbalisté Empoli se dvě kola před koncem soutěže nacházejí na osmnácté pozici, což by v konečném důsledku znamenalo sestup do nižší soutěže. Empoli má v tuto chvíli na svém kontě pětatřicet bodů, manko na poslední nesestupové místo činí dva body, avšak Janov má své utkání již odehrané. Domácí celek tohoto zápasu se v posledních týdnech výsledkově zvedl, nejprve totiž díky jediné brance dokázal zdolat Fiorentinu, v minulém kole navíc překvapivě uspěl na hřišti Sampdorie Janov, kde se Empoli podařilo zvítězit výsledkem 2:1. Empoli je až třináctým nejlepším celkem na domácím stadionu, v posledních pěti zápasech hned třikrát zvítězilo.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Empoli FC a Turín FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62