Serie A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Chievo - 26. srpna 2018   20:30

Fiorentina
8' Milenković  • 42' Gerson  • 49' Benassi (Simeone) • 71' Chiesa (Gerson) • 90' Benassi (Biraghi) • 90+3' Simeone (Eysseric)
6:1
(2:0)
Chievo
Chievo
76' Tomović
Fiorentina
Lafont – Milenković, Pezzella (C), Hugo, Biraghi – Benassi, E. Fernandes (54. Nörgaard), Gerson (75. Br. Dabo) – Chiesa (74. Pjaca), Simeone, Eysseric.
Ghidotti, Drągowski – Laurini, Ceccherini, Nörgaard, Pjaca, Br. Dabo, Hancko, Vlahović, Diks, Montiel.
Abisso – Meli, Mondin
Stadio Artemio Franchi, Firenze
Chievo
Seculin – Depaoli, Rossettini, Tomović, Cacciatore – N. Rigoni (66. Meggiorini), Radovanović (C), P. Hetemaj – Birsa, Giaccherini – Stępiński.
Šemper, Caprile – Barba, Pucciarelli, Kiyine, Léris, Bani, Djordjević, Obi, Pellissier, Jaroszyński, Meggiorini.

Fiorentina deklasovala Chievo jasně 6:1. V prvním poločase vytěžila z minima maximum. Ve druhém dějství svého soka dorazila. Za zmínku ovšem stojí především jediný hostující gól v podání Tomoviče při rohu a seběhu na přední tyč. Obránce Chieva totiž gestem do nebes věnoval přesnou trefu zesnulému kapitánovi Astorimu. Ten je stále v myslích fanoušků na stadionu Fiorentiny. A určitě mu dnes jeho bývalí spoluhráči tam nahoře udělali velkou radost. Z jejich strany to byla víceméně dominance ve druhém poločase, kdy se soupeř nedostal do větší šance. Nakonec vše završil Simeone střelou mezi nohy brankáře.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 15:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 14:8.
90+4'
90+3'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Rychlou souhru s Eyssericem zakončil GIOVANNI SIMEONE pravačkou z levé strany pokutového území mezi nohy brankáře.
90+2'
Biraghi vypíchl míč Kiyinemu z levé strany, ale hosté jsou zpět na balónu.
90+1'
Sudí přidává tři minuty.
90'
Biraghi a Dabo se postarali o centr zleva do pravé poloviny vápna. Tam Tomovič padl do střely MARCA BENASSIHO, ale míč stejně skončil o střele levačkou ve vzdálenějším dolním rohu branky.
89'
Dabo našel na levé straně Biraghiho, ale ten narazil na Meggioriniho.
89'
Série kratších domácích nahrávek na polovině hřiště, Fiorentina se nikam nežene.
88'
Nákop do domácího vápna pouští Lafont za svojí branku.
87'
Dabo si vychutnal obránce patou z levé strany, ale toho nevyužil nabíhající Simeone.
86'
Obiho nahrávka patřila k těm nepřesným, ale hosté jsou nadále na domácí polovině.
86'
Biraghi a Eysseric zdvojili protihráče zleva ve velkém vápně.
86'
Deapoli posunul míč na pravou stranu a po zákroku Huga kope hostující celek roh.
85'
Utkání už se začíná jen dohrávat, hra se celkem kouskuje.
84'
Radovanovič (CHV) zastavil rychlý domácí brejk a prohlédl si žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok.
84'
Pjaca si stoupl do zdi, po centru pravačkou Giaccheriniho na druhou tyč nezasahoval Lafont.
83'
Nyní musí sudí pískat faul Huga zezadu na Meggioriniho z levé strany.
83'
Pezzella si nerozuměl se spoluhráčem při rozehrávce z pravé strany.
82'
Dabo byl na levé straně poslaný k zemi Meggiorinim a ten vidí žlutou kartu.
81'
Simeone šel (zase) na levé straně k zemi nevlastní vinou, tentokrát po faulu Obiho.
80'
Milenkovič rozehrál nakrátko volný přímý kop z pravé strany, následně si obrana soupeře pokryla nabíhajícího Eysserica.
80'
Domácí si tenhle zápas užívají a hodně si dovolí na hrací ploše.
79'
Deapoli převzal míč na pravé straně, ten následně ztratil Kiyine.
78'
Pezzella vyhrál hlavu u svého vápna a následně navíc domácí zastavili faulem Simeoneho na ose hrací plochy.
76'
Chievo právě vstřelilo branku!
Po rohu zprava přiletěl NENAD TOMOVIČ na bližší tyč a hlavou po levé ruce brankáře zřejmě jen upravuje skóre. Tomovič vzápětí mířil rukama do nebes a za potlesku tribun (zřejmě) daroval tuhle branku bývalému kapitánovi Astorimu.
76'
Biraghi šel do souboje s Meggiorinim na dlouhé tyči a po jeho zásahu čelí domácí rohu.
75'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gerson, přichází Bryan Dabo.
74'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Marko Pjaca.
74'
Chiesa se natahoval po míči na pravé straně, ale už byl v zámezí.
73'
Deapoli nahrál na levou stranu, kde Jaroszynski odcentroval přes Chiesu na nohu protihráče.
71'
Gerson si na ose hřiště zleva obhodil Radovanoviče a poté křížem do pravé poloviny vápna vyzval FEDERICA CHIESU k zakončení pravačkou přes padajícího Seculina.
71'
Chiesa vybojoval míč zpět z pravé strany. Následně byl Simeone pohlídaný v šestnáctce.
70'
Odražený míč narval Obi zleva k přední tyči do rukou Lafonta, pro kterého to byl rutinní zákrok.
69'
Gerson si v rychlosti narazil míč se Simeonem na levé straně a křižnou střelou donutil Seculina k zákroku rukama.
68'
Obi vhazoval na levé straně, následně kombinoval hostující celek s Radovanovičem.
68'
Špatný centr na zadní tyč, navíc Giaccherini hrál rukou v blízkosti soupeřova vápna.
67'
Píská se faul Biraghiho z levé strany, ale Lafontovi zatím nehrozí větší nebezpečí.
66'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Nicola Rigoni, přichází Riccardo Meggiorini.
66'
Biraghi oslovil Chiesu, který byl na levé straně dohraný Depaolim (CHV) za cenu žluté karty.
65'
Za pískotu tribun zapsal Seculin nepřesnou rozehrávku na levou stranu.
64'
Radovanovič, Jaroszynski a Rigoni poslali míč na pravou stranu, následně netrefil Giaccherini balón čistě na hranici vápna.
63'
Biraghi nasměroval míč zleva ze střední vzdálenosti levačkou vedle bližšího dolního rohu branky.
63'
Simeone se zprava natlačil na Tomoviče a posunul míč alespoň do zámezí na aut pro hosty.
62'
Držení jednoho z hostujících hráčů u středového kruhu teď uniklo pozornosti hlavního rozhodčího.
61'
Simeone centroval zleva až do malého vápna, kde od kolena překvapeného Chiesy dopadl míč mimo branku. Tohle byla vyložená šance.
61'
Fiorentina nepouští soupeře k ničemu a neměla by si dnes nechat uniknout tři body do tabulky italské ligy.
61'
Gerson a Biraghi byli součástí útoku po levé straně až Simeone neměl prostor k centru.
60'
Hosté zatím neměli větší šanci ve druhém dějství.
59'
Další souboj dvou zmiňovaných skončil faulem na obránce hostů na levé straně.
59'
Chiesa nepřetlačil na pravé straně Jaroszynskiho, ale domácí pokračují ve snaze o třetí trefu večera.
57'
Radovanovič, Tomovič a Obi si přihrávali na polovině hřiště. Následně Deapoli z první nahrál na pravou stranu, ale tam vládl Hugo.
57'
Lafont vyboxoval míč na hranici malého vápna mimo svou šestnáctku.
56'
Stepinski neměl šanci zakončit zprava po dalším skluzu Pezzelly, ale hosté rozehrají roh.
56'
Simeone absolvoval na pravé straně hlavičkový souboj, po kterém ukazuje hlavní rozhodčí, že Milenkovič vhodí míč zpět do hry.
55'
Obi se nedostal na levé straně přes Milenkoviče a Lafont tak může vykopávat.
54'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Christian Nörgaard.
54'
Pezzella ve skluzu na pravé straně skočil pod nohy Giaccheriniho a ukončil šance hostů na zakončení.
53'
Hosté jsou v křeči, chybí jim lehkost a jednoduchost.
53'
Domácí jsou lepší v úvodu druhého poločasu.
51'
Při nahrávce Depaoliho na pravé straně z jedničky byl k zemi povalen Rigoni.
51'
Benassi vystoupil na pravé straně z obrany a hosté mají díky tomu pouze autové vhazování z poloviny hřiště.
49'
Gerson zrychlil hru pasem na levou stranu. Benassi odcentroval z křídla, načež MARCO BENASSI křižným zakončením hlavou přes Tomoviče pokořil Seculina.
49'
Radovanič nepropálil houf protihráčů.
48'
Birsa byl faulovaný na středu a hosté chystají standardku po nedovoleném přestupku Eysserica.
47'
Gerson neudržel míč na levé straně před Birsou. Ten byli aktivní při kontru, ale domácí se stihli vrátit do obrany.
47'
Biraghi šel do hlavičkového souboje na levé straně, následně nezastavil útok soupeře ani Hugo.
46'
Hugo podržel míč s Biraghim na levé straně, následně si zahrál také Chiesa.
46'
První poločas moc fotbalové krásy nenabídl. Viděli jsme minimum vyložených šancí na obou stranách, dost nepřesností. Fiorentina má vše pod kontrolou a dá se říci, že z minima vytěžila maximum. Nejprve otevřel skóre zápasu Milenkovič do horního rohu branky a poté z dorážky Gerson. Hosté se nedostali prakticky k ničemu. Ale jinak utkání nemá kvalitu. Věřme, že ve druhém poločase bude tenhle duel daleko pohlednější.
45+1'
45+1'
Domácí chtějí dohrát poločas kombinací na vlastní polovině.
45+1'
Tvrdá střela Gersona z levé strany zasáhla obránce.
45+1'
Jedna minuta se nastavuje!
45'
Benassi běžel po pravé straně až na hranici vápna a nabídl míč na střed Simeonemu. Tomu se do zakončení postavil bránící fotbalista.
44'
Hraniční zákrok na polovině hřiště v podání jednoho z domácích hráčů pustil rozhodčí. Následně došlo naopak k faulu Deapoliho zezadu proti Eyssericovi.
43'
Zakončení ze střední vzdálenosti míří daleko nad horní tyč hostující branky.
42'
Už před rohem spálil Simeone tutovku. Po rozehrání standardní situace z levé strany jej neubránil Jaroszynski a Simeone tak hledal místo mezi nohama brankáře. Nakone přispěchal GERSON s dorážkou po zemi okolo pravé ruky brankáře z malého vápna.
41'
Hetemaj poslal míč na pravou stranu k Birsovi. Následně byl zřejmě Fernades důrazný na hranici vápna.
40'
Radovanovič našel po rozehře nakrátko pouze hlavu někoho z domácích hráčů na hranici vápna.
39'
Podražení Fernandese (FIO) na pravé straně znamená žlutou kartu.
39'
Deapoli nechal zleva dopadnout míč mimo hřiště a vezme si na starost autové vhazování.
38'
Po zákroku Jaroszynskiho na levé straně uvidíme aut domácích.
38'
Rigoni tomu nechce věřit, ale při křižné nahrávce na levou stranu byl v ofsajdu.
37'
Gerson centroval zleva na druhou tyč, kde Benassi sklepl míč pod sebe při hlavě s Jaroszynskim, následně se tlačil do zakončení Simeone, ale vše skončilo jen nástřelem Chiesy z osy šestnáctky do Giaccheriniho.
36'
Eysseric se postaral o pas na levou stranu. Ale domácí to měli těžké proti hluboké obraně hostů.
35'
Po souhře na domácí polovině nahrál Gerson na levou stranu Biraghimu, ale míč vzápětí putoval ke středovému kruhu.
35'
Vynikající presink Fernadese na pravé straně zajistil Milenkovičovi autové vhazování z poloviny protivníka.
34'
Po faulu na Stepinskiho prošel centr zprava do vápna jen na kopačku Fernandese.
33'
To už neplatí.
33'
Hetemaj by se měl brzy vrátit na hrací plochu, hosté zatím bojují o desíti.
32'
Hetemaj je na nohou a odchází pryč z hrací plochy.
32'
Hetemaj se drží pravou rukou za záda po střetu s Fernandesem a bude tak ošetřovaný.
31'
Po autu Milenkoviče na pravé straně si narazil Chiesa se Simeonem, ale následným centrem nenašel spoluhráče v levé části vápna.
30'
Složitou domácí rozehrávku vyřešil Lafont odkopnutím míče na levou stranu, kde si naběhl Simeone.
30'
Deapoli nastřelil míč do ohně zprava a po tlaku Stepinskiho na bližší tyči je nařízený výkop od domácí branky.
29'
Pezzella si seběhl na střed pro nahrávku Lafonta. Následně domácí víceméně odevzdali míč zleva až k Seculinovi.
29'
Tohle utkání nemá absolutně kvalitu, hraje se s minimem vyložených šancí před Lafontem či Seculinem.
28'
Gerson byl na levé straně stažený k zemi Birsou, za tenhle zákrok by se rozhodně dala udělit žlutá karta.
27'
Stepinski prohrál jeden na jednoho na přední tyči po kvalitně odvedené práci Deapoliho na pravé straně.
26'
Simeone napadal rozehru zleva, ale míč stále osahával kopačky hostujících hráčů, například Tomoviče.
25'
Velká chyba Jaroszynskiho na levé straně a domácí mají aut úplně zadarmo.
25'
Jaroszynski vhazoval na levé straně na krátce na to se Giaccherini zřejmě dotkl míče již mimo hrací plochu. Hraje se ovšem dál.
24'
Hosté si vyměňovali míč na polovině soupeře až střílený míč zprava vyrazil Lafont, nikdo z protihráčů poté nedorážel.
23'
Jaroszynski spolupracoval s Hetemajem na levé straně až přistál míč na noze Eysserica.
23'
Domácí byli trpěliví na polovině hřiště v kombinaci s Hugem až přišla ztráta Biraghiho na levé straně.
22'
Hugo měl na levé straně proti sobě presujícího Deapoliho a raději odehrál míč mimo hrací plochu.
21'
Pas Huga si Biraghi zpracoval na levé straně v ofsajdu, rozehrávku bere Seculin.
21'
Sledujeme naprosto vyrovnaný zápas, kdy nikdo nemá převahu.
20'
Chiesa postrčil protihráče na levé straně a hosté rozehráli nakrátko z vlastního území.
20'
Již dlouho neměl domácí celek nějakou výraznější šanci.
19'
Simeone prodloužil míč hlavou na ose hrací plochy, ale neměl kolem sebe nikoho ve stejném dresu.
19'
Centr zprava srazil Pezzella hlavou do náruče Lafonta.
18'
Domácí se snažili presovat, ale bez úspěchu. Jaroszynski velí útoku po levé straně.
18'
Hugo si pomohl tělem v levé části pokutového území a vykopávat bude Lafont.
17'
Jaroszynski už z druhé strany poslal míč do ohně přes Milenkoviče, Lafontemu vypadl míč na krátké tyči, ale tvrdou dorážku Stepinskiho stihla domácí obrana zablokovat.
17'
Kříž Stepinskiho na pravou stranu, kde se Depaoli neodhodlal k centru přes bránícího fotbalistu.
16'
Jaroszynski začal akci po levé straně s Giaccherinim. Ale v obraně se dobře pohyboval Fernandes.
16'
Při nahrávce Chiesy zprava na střed byl Simeone připravený o balón.
15'
Pezzella se ve skluzu zleva vrhl proti Stepinskimu, ale nadále trvá kombinace hostů.
15'
Chiesa upadl na pravé straně a veškeré šance na druhou trefu v zápase na chvíli pominuly.
15'
Výborný Fernandes v obraně na pravé straně a domácí si poté přihrávají na vlastní polovině.
14'
Pezzella rozehrávka nebyla přesná, ale na levé straně vzápětí chyboval Birsa.
14'
Benassi roztáhl hru na levou stranu k Biraghimu, ale ten neprošel přes prvního obránce.
13'
Fernandes si zprava pomohl Lafontem. Ten rozehrál ke středovému kruhu.
12'
Další centr zprava a nabíhající Stepinski zahodil tutovku z druhé vlny na ose vápna, když se jeho zakončení hlavou nevešlo mezi tři tyče.
12'
Birsův centr z pravé strany byl zablokovaný, ale hosté nadále drží míč na svých kopačkách.
11'
Jaroszynski to pořádně schytal na levé straně a sudí píská proti domácím.
8'
Nejprve Chiesa křížem zprava nepropálil Seculina, ale odražený míč si po souboji s Giaccherinim našel NIKOLA MILENKOVIČ a pravačkou do kratšího horního rohu branky posílá domácí do vedení.
8'
Chiesa zatleskal myšlence spoluhráče na pravé straně, ale balón nezachytil na hrací ploše.
7'
Simeone měl k míči na levé straně daleko a útočit tak můžou hosté.
6'
Eyserric se provinil faulem po ztrátě míče na polovině hrací plochy.
6'
Špatná narážečka Benassiho s Chiesou na pravé straně daruje aut Radovanovičovi.
5'
Hetemaj unikal s Jaroszynskim po levé straně, ale vzápětí vyhnal domácí celek soupeře na jeho polovinu.
5'
Křižnou střelu zleva chytil Seculin do koše a nevyrazil míč před sebe.
4'
Tentokráte centr zleva v podání Biraghiho na přední tyč, kde se natahoval Simeone při souboji s Tomovičem a získal tak roh.
4'
Milenkovič přihrál zprava na levou stranu, kde balón uskočil jeho spoluhráči.
3'
Po výkopu Seculina odvedl Benassi dobrou práci na středu a rozehrává tak Milenkovič na pravé straně.
3'
Simeone byl nejprve na středu pokrytý, následně vypálil Benassi z osy hřiště mimo tři tyče.
2'
Lafont nakopl míč na pravou stranu, kde se neprosadil Benassi s Eyssericem.
2'
Biraghi nerozehrál přesně na levé straně a hosté tak budou vhazovat.
1'
Hugo zastavil míč ve středovém kruhu a domácí kombinovali na polovině hrací plochy.
1'
Hosté měli výkop zápasu.
1'
Brankář Stefano Sorrentino se zranil po střetu s Cristianem Ronaldem v prvním kole italské ligy. Zaskakující náhradník Seculin v nastavení pustil míč za svá záda a Chievo prohrálo. Ronaldo zasáhl Sorrentina kolenem do hlavy na bližší tyči. V pokračující hře se Juventus prosadil, avšak sudí po konzultaci s kolegou u videa trefu neuznali. Sorrentino byl dokonce v bezvědomí. Následně se ukázalo, že gólman Chieva měl lehký otřes mozku, zlomený nos a poraněné rameno.
Chievo už nemuselo hrát Serii A. Třináctý celek uplynulé sezony byl vyšetřovaný kvůli údajným podvodům při svých přestupech. Celý případ skončil ve chvíli, kdy vyšetřovatelé uznali chybu a nevyslechli předsedu klubu
Chievo si v prvním kole prošlo složitou zkouškou. V domácím prostředí přivítalo Juventus s Cristianem Ronaldem. A sahalo po senzaci. Jenže neudrželo vedení 2:1. Nejprve si vstřelilo vlastní gól a ve třetí minutě nastavení spasil soupeře Bernardeschi.
Fiorentinu čeká první kompletní sezona bez Davide Astoriho. Kapitán italského mužstva zemřel po tachykardii, resp. nenormálně zvýšené tepové frekvenci. Astori opustil svět 4. března na hotelovém pokoji před zápasem s Udine. Nakonec se nepotvrdily původní spekulace, které hovořily o úmrtí ve spánku. Ba co víc – ukázalo se, že mohl dál žít, jenže tou dobou s ním nebyl nikdo na pokoji.
Po čtyřech letech neprodloužil Milan Badelj smlouvu s Fiorentinou, do které přestoupil z Hamburku. Badelj vše potvrdil v dopise vedení italského klubu. Dle svých slov opustil tým, který byl jeho domovem. A následně oblékl dres Lazia Řím. Přitom se spekulovalo o přestupu do španělské Sevilly a především milánského AC.
Fiorentinu posílil před letošní sezónou Marko Pjaca z Juventusu, a sice formou ročního hostování s opcí. Pjaca odehrál za celek z Turína dvacet zápasů, ale pak se zranil. Kolenní vazy jej nepustily do hry až do začátku uplynulého ligového italského ročníku. Juventus jej následně odeslal na hostování do Schalke. Z německého celku se poté dostal až na světový šampionát v Rusku, kde nastoupil do tří duelů. Chorvatsko nakonec bralo senzační stříbro.