Serie A - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Janov - 26. května 2019   20:30

0:0
(0:0)
Fiorentina
Lafont – Milenković, Hugo, Pezzella (C), Biraghi – Benassi, Gerson, Veretout (90. Bryan Dabo) – E. Fernandes, Muriel, Chiesa.
Orsato D. (ITA)
Stadio Artemio Franchi, Florencie (ITA)
Janov
Radu – E. Zukanović, Biraschi, Romero – P. Pereira (81. A. Sanabria), Bessa (87. Rolón), Veloso, Radovanović, Criscito (C) – Panděv (85. Günter), Kouamé.

Z nezáživného utkání, v němž výkony obou mužstev místy připomínaly komediální vystoupení, je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme dobrou noc.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 0:1. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:9.
Fotbalisté Janova slaví, jako kdyby vyhráli pohár. Někteří skáčou dva metry do vzduchu, jiní mají v očích slzy. Bezbranková remíza znamená, že se hosté zachraňují v Serii A a budou v ní působit i v příštím ročníku. To borce z Florencie vyprovází ze hřiště pískot. Do spekulací, co stálo za poněkud laxním přístupem domácích borců, se pouštět raději nebudeme. Faktem je, že Fiorentina natáhla svou ligovou sérii bez vítězství už na čtrnáct utkání.
90+4'
90+4'
Rozeběhla se poslední minuta avizovaného čtyrminutového nastavení. Fiorentina si stále nahrává poblíž středového kruhu a z hlediště se ozývá bouřlivý pískot.
90+2'
Fiorentina rozehrává od vlastní brány. Jak už je ale pro tento zápas typické, vůbec nikam se hráči ve fialových dresech neženou.
90+1'
Fotbalová nuda mezi Fiorentinou a Janovem bude nastavena o čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Bryan Dabo.
89'
Na trávníku se svíjí v bolestech Veretout. Závěr duelu je poměrně rozkouskován.
87'
I proto Bessa se svým odchodem ze hřiště vůbec nespěchá. Na poslední minuty jej nahradí Rolón.
86'
Inter vede v souběžně hraném utkání nad Empoli 2:1. Za tohoto stavu stačí Janovu bod.
85'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Goran Panděv, přichází Koray Günter.
83'
A další žluté napomenutí. Tentokrát je jeho adresátem hostující Bessa.
81'
Radovanović si za svůj zákrok vykoledoval žlutou kartu.
81'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Pedro Pereira, přichází Antonio Sanabria.
79'
Muriel vykouzlil kličku a předal míč Chiesaovi, jehož přízemní ránu Radu s drobnými problémy, ale přeci jen chytá!
77'
Empoli srovnalo čtvrthodinu před koncem na půdě favorizovaného Interu, s čímž se příliš nepočítalo. Za tohoto stavu tak Janovu remíza k záchraně nestačí!
76'
Centr na přední tyč se neosvědčil. Zakrátko se míč octl v rukavicích Radua.
75'
Centr z levé strany odvrací hostující kapitán Criscito na rohový kop.
74'
Oba trenéři mají stále k dispozici všechna střídání. Nějaká ta změna v sestavách by utkání dost možná prospěla.
73'
Bessovo útočné počínání končí nedovoleným zákrokem na Veretouta.
70'
Biraghi si po dopadu na trávník zřejmě narazil kostrč. Aktuálně se tak nehraje.
69'
Ten rozehrál Biraghi, sudí si ale všiml faulu na Biraschiho, a tak akce Fiorentiny končí.
68'
Až nyní se Chiesa rozhodl na levé straně hrací plochy odcentrovat, jeho snaha přináší fialovým rohový kop.
67'
Sledujeme stále stejný obrázek. Fiorentina kombinuje okolo půlící čáry a pískot ochozů sílí.
65'
Další nekonečné obléhání hostujícího vápna rezultuje v pískot některých nespokojenců v hledišti. Není se co divit – brankáři se dnes skutečně nudí.
63'
A další nedovolený zákrok na straně Fiorentiny. Tentokrát byl jeho adresátem Pereira.
62'
Muriel přidržel u postranní čáry protihráče za kraťasy, sudí Orsato fouká k údivu domácího hráče do píšťalky.
61'
Muriel si na hranici velkého vápna nedokázal zpracovat míč, ten se tak v poklidu dokutálel k Raduovi.
61'
Rozběhla se poslední půlhodina hry a zatím nic nenasvědčuje tomu, že bychom se měli dočkat branky. Druhá půle působí skutečně ospalým dojmem.
60'
Domácí vyslali z levé strany centr do vápna, ten ale hosté vyhlavičkovali do bezpečí. Fiorentina následně vrací balon až ke svému gólmanovi.
58'
Fiorentina se připravila o míč nepřesnou přihrávkou. Janov má k dispozici vhazování.
57'
Obrázek hry je zatím hodně podobný tomu z první půle. Oba celky dlouze kombinují, ovšem v lepším případě pouze po soupeřovo vápno.
55'
Tentokrát byl poblíž půlící čáry nedovoleně poslán k zemi Muriel, a tak budou rozehrávat domácí.
54'
Dalším nedovoleným zákrokem se provinil Gerson, který na polovině hřiště sestřelil Zukanoviće. Ani tentokrát však domácí spolu s publikem s výrokem sudího nesouhlasí.
52'
Muriel přižduchl v souboji o míč Radovanoviće, který se až příliš ochotně poroučel k zemi. I proto se domácímu útočníkovi nelíbí, že rozhodčí píská faul.
51'
Do balonu se opřel Milenković, jeho přízemní rána ale mířila jen do míst, v nichž operoval pozorný Radu.
50'
Dopředu sprintoval za dlouhým nákopem Chiesa, dříve však byl o chlup u míče jeden z hráčů v bílých dresech.
47'
Domácí zahrozili centrem z levé strany, míč ale doplachtil až do zámezí. Radu tak bude odkopávat od své klece.
46'
Hned zkraje druhé půle se Lafonta pokusil překvapit Bessa, domácí brankář ale střelu k pravé tyči chytá.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:38.
Prvních 45 minut zápasu mezi Fiorentinou a Janovem příliš zajímavých momentů nepřineslo. Hra se sice přelévá z jedné strany na druhou, týmy však příliš otálejí s kombinací a nikam se směrem dopředu neženou. Uvidíme, zda nám druhé dějství nabídne i nějakou tu branku, či zda se oba soupeři i podruhé v sezóně rozejdou po výsledku 0:0.
45+3'
45+3'
S tím si Janov poradil. Hlavní rozhodčí následně fouká do píšťalky a dělá za úvodním dějstvím pomyslnou tečku.
45+2'
Ten se odrazil ve velkém vápně k Murielovi, jehož rána byla sražena na rohový kop!
45+1'
Nedovolený zákrok Panděva na Gersona. Fiorentina bude moci poslat do vápna dlouhý míč.
45+1'
Budou to dvě minuty.
45'
Fiorentina vhazuje na vlastní polovině. Zakrátko se dozvíme, kolik sudí Orsato v úvodním poločase nastaví.
44'
Skrumáž, která se utvořila po dopadu vysokého balonu před Raduovou svatyní, dopadla lépe pro Janov, který se odkopem osvobodil.
43'
Hráči Fiorentiny obléhají šestnáctku Janova a vyměňují si míč tak trochu jako v házené. Zde se však pasivita trestat nebude...
41'
Lafont chyboval v rozehrávce a přihrál přímo na kopačky Bessy. Ten si posléze vyměnil míč s Panděvem, k zakončení se ale nedostal, neboť druhý jmenovaný vzdušnou přihrávku přetáhl.
40'
Argentinský obránce ve službách Janova je již ošetřován za postranní čárou. Hra pokračuje.
38'
Romero vyrazil skluzem proti Chiesaovi, při pokusu o zisk míče si ale ublížil. Aktuálně se tak nehraje.
35'
Po něm se k odraženému míči dostal zkušený Criscito, kapitán Janova střelou z první ale pouze pozdravil diváky ve dvacáté řadě. Hodně nepovedený pokus.
34'
Janov kopal standardku. Střílený centr doplachtil překvapivě nikým netečován až k Lafontovi, který musel vytáhnout první vážnější zákrok! Hosté budou kopat roh.
33'
Centrovaný míč vyslaný z pravé strany hrací plochy obrana Fiorentiny bez problémů odvrací mimo šestnáctku.
32'
Chiesa se zapojuje do hry. U balonu jsou však hosté, kteří poblíž středového kruhu rozehrávají novou útočnou kombinaci.
31'
Domácí útočník odkulhává v doprovodu klubových lékařů za postranní čáru. Uvidíme, zda bude Chiesa v utkání pokračovat, či zda bude nucen předčasně vystřídat.
30'
Chiesa byl přišlápnut jedním z protihráčů a musí být ošetřen.
29'
Panděv toho dnes schytá opravdu požehnaně. Nyní křiví tvář bolestí po srážce s Fernandesem.
27'
Zhruba ze dvaceti metrů vyslal skákavou střelu Chiesa, Radu si ale prostor poblíž pravé tyče pohlídal.
26'
Nákop do vápna si fotbalisté Janova pohlídali a ihned odkopli balon do středu hřiště.
25'
Janov momentálně sbírá přihrávky na vlastní polovině. Z ochozů se začíná ozývat letmý pískot.
23'
Panděv schytal ve výskoku úder do hlavy od Pezzella. Vše končí přátelským podáním rukou.
22'
Muriel vyslal z pravé strany prudkou přízemní přihrávku do vápna, ta ale nikoho ze spoluhráčů nenašla.
21'
Janov s rozehrávkou standardní situaci otálel. Nakonec přišel vzdušný balon do vápna, který však borci z Florencie vyhlavičkovali do bezpečí.
20'
Gerson zastavil nevybíravým skluzem unikajícího Panděva a je prvním karetně napomínaným hráčem tohoto střetnutí.
19'
Criscito při své dlouhé přihrávce směrem dopředu podklouzl. Míč tak skončil i s přispěním dobře bránících hráčů Fiorentiny až v zámezí.
17'
Sledujeme klidnější pasáž hry. Míč mají na kopačkách domácí, na dostřel hostující klece se ale nedostávají.
15'
Je za námi úvodní čtvrthodina hry. Na větší šanci zatím čekáme.
14'
Janov se ubránil. Následně byl domácím odpískán další útočný faul.
13'
Veloso fauloval v souboji o balon Gersona. Fiorentina má k dispozici standardní situaci.
11'
Ze druhé vlny nabíhající Fernandes si popošel s míčem a vypálil, trefil ale pouze jednoho z protihráčů. Následně se Fiorentina připravuje o míč útočným faulem, kterým se provinil právě Fernandes.
10'
Na protějším konci hrací plochy budou fotbalisté ve fialových dresech zahrávat rohový kop.
9'
Domácí kapitán Pezzella stáhl na hranici vápna k zemi Panděva, sudí Orsato ale přiřkl míč Fiorentině.
8'
Vysoký balon si stáhl do rukavic Radu, který se při zákroku srazil se spoluhráčem. Oba aktéři ale budou v pořádku.
7'
Biraschi odvracel balon před dotírajícím protihráčem do zámezí. Fiorentina bude opět vhazovat, tentokrát o poznání blíže hostující svatyně.
6'
Milenković chyboval při rozehrávce, Janov ale zaváhání netrestá. Aktuálně budou domácí vhazovat.
5'
Z pravého kraje hrací plochy odcentroval do šestnáctky Benassi, u míče však byl jako první pozorný brankář Radu.
4'
Panděv vybojoval pro své barvy autové vhazování poblíž půlící čáry.
3'
Fiorentina pohodlně kombinuje na vlastní polovině a nikam se nežene. Ačkoliv domácí už třináct kol nevyhráli, dnes by jistě brali remízu všemi deseti.
2'
Na druhé straně hatí útok Janova odmávaný a následně i odpískaný ofsajd.
1'
Krátce po rozehrávce si za obranu zaběhl Muriel, který z pravé strany vápna mířil kousek vedle.
1'

ACF Fiorentina: Lafont – Milenković, Hugo, Pezzella (C), Biraghi – Benassi, Gerson, Veretout – E. Fernandes, Muriel, Chiesa.
Náhradníci: Brancolini, Terracciano – Ceccherini, Bryan Dabo, Ferrarini, Hancko, Mirallas, Montiel, Simeone, Vlahović, Lakti.

Janov CFC: Radu – E. Zukanović, Biraschi, Romero – P. Pereira, Bessa, Veloso, Radovanović, Criscito (C) – Panděv, Kouamé.
Náhradníci: Jandrei, Marchetti – Dalmonte, Favilli, Günter, Lakićević, Lapadula, L. Mazzitelli, Rolón, A. Sanabria, Schafer, Sturaro.

Rozhodčí: Orsato D. (ITA).
První letošní vzájemný zápas skončil bez branek. Budou tentokrát padat góly? Odpověď na tuto otázku začneme zodpovídat od 20:30 hodin.
Nejlepším střelcem Fiorentiny je se sedmi letošními zásahy pětadvacetiletý záložník Marco Benassi. Na straně Janova jsou pak dva čtyřgóloví střelci. Jsou jimi Cristian Kouame z Pobřeží Slonoviny a Goran Panděv z Makedonie.
Janov je se 37 body osmnáctý a potřebuje za každou cenu bodovat. K záchraně by mu – stejně jako Fiorentině – mohla stačit i remíza. V takovém případě by se Janov bodově dotáhl na sedmnácté Empoli, vzhledem k lepší bilanci letošních vzájemných zápasů by se však radovali právě fotbalisté z přístavního města. Jenže i Empoli má před sebou poslední duel sezóny, když se představí na hřišti Interu Milán. Pokud by Janov zvítězil, dostal by se rovněž díky lepší vzájemné bilanci v tabulce i před Fiorentinu, která by tak za jistých okolností mohla sestoupit do serie B.
Fiorentina nevyhrála už třináct kol v řadě! Následkem toho se v tabulce propadla na patnáctou příčku, na které má jen tříbodový náskok právě na osmnáctý Janov, jenž okupuje první sestupovou pozici. Naposledy padla Fiorentina 1:0 na půdě Parmy, která se vítězstvím naopak definitivně zachránila.
Příjemný nedělní večer. V rámci posledního kola letošního ročníku italské Serie A se spolu mimo jiné utkají týmy ACF Fiorentina a Janov CFC. V tomto střetnutí půjde o hodně, neboť oba celky bojují o záchranu v soutěži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62