Serie A - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frosinone : Chievo - 25. května 2019   18:00

0:0
(0:0)
Chievo
Chievo
Frosinone
F. Bardi – M. Capuano, Ariaudo, Brighenti – Paganini, F. Zampano (66. Ciofani), Valzania (46. Maiello), Sammarco (C), Beghetto – Dionisi (82. Trotta), Ciano.
Chievo
Šemper – Frey, Cesar, Andreolli – Depaoli, N. Rigoni, Vignato (64. Piazón), Jaroszyński, Dioussé (36. Burruchaga) – Pellissier (C), Pucciarelli (80. Juwara).

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:0. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:18.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, ve kterém byli domácí fotbalisté mnohem lepší, ale prosadit se nedokázali. Hosté toho dnes příliš nepředvedli, šanci neměli žádnou a zápas tak skončil 0:0. Jen dodám, že oba celky z nejvyšší soutěže sestupují, takže tento duel už nic neřešil.
90+2'
90+1'
Žlutou kartu dostává Nicola Rigoni (Chievo Verona).
90+1'
Rozhodčí přidal dvě minuty.
88'
Jenže Chievo se brání dobře a vypadá to, že dnes se branky už nedočkáme.
86'
Domácí jsou stále mnohem aktivnější a evidentně chtějí zápas ještě rozhodnout.
84'
Nyní to domácí sehráli skvěli, dostali se do vápna, ale přihrávku před branku znovu sebral Adrian Šemper.
82'
Střídání v týmu Frosinone Calcio: ze hřiště odchází Federico Dionisi, přichází Marcello Trotta.
80'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Manuel Pucciarelli, přichází Musa Juwara.
78'
Domácí nyní zatlačili svého soupeře. Zahrávali dva rohové kopy, ale ani jednou nedokázali ohrozit branku, kterou střeží Adrian Šemper.
76'
Domácí jsou aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale ve finální fázi je to z jejich strany velké trápení.
74'
Po rohu hlavičkoval Daniel Ciofani, ale s jeho slušným pokusem si Adrian Šemper poradil a míč vyrazil na další roh. Z následného rohu už ale nic nebylo.
73'
Rohový kop pro Chievo.
72'
Domácí hráč zahrál ve vápně soupeře rukou a tím akce Frosinove skončila.
70'
Oba celky mají posledních dvacet minutek na to, aby duel rozhodly. Jen dodám, že vítězství nic neřeší, protože oba celky sestoupí ze Serie A.
68'
Nicolò Brighenti se pustil mezi tři protihráče. Dva obešel, ale třetí ho poslal k zemi.
66'
Střídání v týmu Frosinone Calcio: ze hřiště odchází Francesco Zampano, přichází Daniel Ciofani.
64'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Emanuel Vignato, přichází Lucas Piazón.
63'
Akce domácího celku skončila ofsajdem. Na tahu jsou hosté, ale nejdříve se bude střídat.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 0:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Po tvrdém souboji zůstal ležet na trávníku domácí brankář Francesco Bardi, který musí být ošetřen. Chvíli se tedy hrát nebude.
57'
A po dalším centru hlavičkoval Manuel Pucciarelli, ale s jeho slabým pokusem si Francesco Bardi v pohodě poradil.
56'
Nyní z toho ale byla skvělá přihrávku před branku domácích, ovšem Emanuel Vignato se do zakončení neprodral.
55'
Stále se hraje v hodně vlažném tempu. Poklidnou kombinaci Chieva nyní zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
53'
Žlutou kartu dostává Camillo Ciano (Frosinone Calcio).
50'
Domácí ale zastavil útočný faul. Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale ten k ničemu nevedl.
49'
Ale z úvodního rohu ve druhém dějství nic nebylo. Frosinone je však stále u míče a tlačí se dopředu.
48'
Domácí hned na začátku druhého poločasu vybojovali rohový kop.
46'
Střídání v týmu Frosinone Calcio: ze hřiště odchází Luca Valzania, přichází Raffaele Maiello.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme duel, který se hraje v hodně vlažném tempu a branku zatím nenabídl, takže Frosinone hraje s Chievem 0:0. Domácí jsou aktivnější, ale ve finální fázi se jim nedaří. No, snad bude druhý poločas zajímavější.
45+2'
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Ani další útok domácích nic nepřinesl, takže u míče jsou hosté, kteří už nikam nepospíchají.
42'
Hostující hráč proběhl středem hřiště, obešel tři protihráče, ale následně jeho spoluhráč pokazil přihrávku a nic z toho nebylo.
40'
Domácí borce zastavila ve slibné kombinaci další nepřesná přihrávka, po které míč doputoval do zámezí a na tahu je Chievo.
38'
Žlutou kartu dostává Fabio Depaoli (Chievo Verona).
36'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Assane Dioussé, přichází Mauro Burruchaga.
34'
Žlutou kartu dostává Luca Valzania (Frosinone Calcio).
33'
Po dlouhé době kombinují hosté, ale zatím pouze na své polovině.
31'
Domácí hráč zatočil míč přímo do branky, ale Adrian Šemper byl pozorný a poradil si.
30'
Rohový kop pro Frosinone.
30'
Třicet minutek za námi a na úvodní branku stále čekáme.
28'
Obraz hry je stále stejný. Domácí jsou lepší, tlačí se dopředu a snaží se něco vymyslet, ale zatím marně. Chievo se zatím pouze brání.
26'
Paolo Sammarco to vyzkoušel z hranice velkého vápna, ale hradbu těl před sebou nepropálil a Adrian Šemper byl bez šance.
24'
Domácí to znovu zkusili po levé straně, ale tentokrát z toho byla pouze nepřesná přihrávka do vápna Chieva.
22'
Zatím se hraje v hodně poklidném tempu a je vidět, že se jedná o poslední zápasy sezony a navíc už ani jednomu celku o nic nejde, oba z nejvyšší soutěže spadnou.
20'
Nyní jsme sledovali dobrou pasáž hostujícího celku, který dlouho kombinoval na polovině soupeře, ale tím to také skončilo, bez zakončení.
18'
Po velice povedeném centru z levé strany se do zakončení drali dva domácí hráči, ale ani jeden se k míči nakonec nedostal.
16'
Na druhé straně napřáhl z dálky Ciano, ale jeho přízemnímu pokusu chyběl zhruba metr. Od své branky bude rozehrávat Šemper.
14'
Po rychlé akci se hostující celek dočkal úvodní branky, ale ta nakonec kvůli ofsajdu neplatí, takže pokračujeme za stavu 0:0.
12'
Domácí zahrávali slibnou standardní situaci, ale po střele, nebo možná centru, míč sebral pozorný Šemper.
11'
Federico Dionisi se dral dopředu, ale podruhé v tomto utkání byl zastaven faulem.
9'
Na druhé straně z toho byl také centr, ale ve vápně Chieva dominoval Marco Andreolli, který míč uklidil do bezpečí.
7'
Poprvé se dopředu vydali i hosté, kteří procpali míč do vápna domácích, ale zakončit žádný hráč nedokázal.
5'
Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně. Nyní musel Adrian Šemper znovu zasahovat, ale se stříleným centrem si poradil.
3'
Po další akci to vyzkoušel Paolo Sammarco, ale s jeho slabým pokusem si Adrian Šemper v pohodě poradil.
3'
Nakonec se domácí dopředu vydali a Federico Dionisi se prodral do vápna, ale do zakončení se dostat nedokázal.
2'
Domácí vstoupili do tohoto utkání trpělivou kombinací na své polovině.
1'
Hráči jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Frosinone Calcio: F. Bardi – M. Capuano, Ariaudo, Brighenti – Paganini, F. Zampano, Valzania, Sammarco (C), Beghetto – Dionisi, Ciano.
Náhradníci: Iacobucci – Cassata, Errico, Ciofani, Goldaniga, Ghiglione, Krajnc, Maiello, Molinaro, Simič, Trotta, Viviani.

Chievo Verona: Šemper – Frey, Cesar, Andreolli – Depaoli, N. Rigoni, Vignato, Jaroszyński, Dioussé – Pellissier (C), Pucciarelli.
Náhradníci: Seculin, Sorrentino – Bani, Burruchaga, Grubac, P. Hetemaj, Juwara, Piazón, Meggiorini, Tomović, Tanasijević..
Poslední vzájemné zápasy

Chievo – Frosinone 1:0
Chievo – Frosinone 5:1
Frosinone – Chievo 0:2
Chievo – Frosinone 2:0
Frosinone Calcio nezažilo nejlepší sezonu. Domácí zatím mají 24 bodů a jsou jistým sestupujícím do druhé ligy, takže Frosinone už sezonu pouze dohrává a dnes se rozloučí s první ligou.

Chievo Verona je na tom ještě hůře. Hostující celek zatím nasbíral 16 bodů a nachází se na poslední pozici, což samozřejmě znamená sestup do druhé ligy. Chievo zažilo doslova hroznou sezonu a od prvních kol bylo zřejmě, že to bude mít složité.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky, do finále míří také italská Serie A, která má dnes na programu poslední kolo. My budeme sledovat duel mezi Frosinone a Chievem. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé dopadne.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62