Serie A - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : Parma - 15. září 2018   15:00

0:1
(0:0)
Parma
79' Dimarco
Inter Milán
Handanovič (C) – D'Ambrosio (71. Asamoah), de Vrij, Škriniar, Dalbert – Gagliardini, Brozović – Candreva (59. Politano), Nainggolan, Perišić – Baldé (46. Icardi).
D. Padelli – Vecino, Icardi, Ranocchia, Mário, Politano, Valero, Miranda, Asamoah.
Manganiello – Peretti, De Meo
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Parma
Sepe – Iacoponi (77. Sierralta), Alves (C), Gagliolo, Gobbi (46. Dimarco) – Barillà, Štulac, L. Rigoni – Gervinho, Inglese, Di Gaudio (63. Deiola).

Fotbal holt není pokaždé spravedlivý a dokázal to zrovna dnes. Fanoušci opouštějí San Siro zklamaní a mi taky nezbývá nic jiného než se s vámi rozloučit.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 12:2. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 9:8.
Díky premiérové výhře po návratu do ligy Parma vyšplhala na dvanácté místo, zatímco milánský Inter po odehrání celého kola přijde o svou sedmou pozici.
Parma ve 4. kole Serie A zaskočila Inter Milán, slavné San Siro vyloupila po dlouhých 19 letech. Po celý průběh tomu nic nenasvědčovalo, to až Dimarcova trefa ze 79. minuty vytřela domácím fanouškům zrak.
90+4'
90+3'
Navzdory tomu, že to není jeho řemeslo, se zkoušel prosadit de Vrij (Inter Milán). V prvotní fázi to vypadalo docela nadějně, ale některý ze soupeřů pak střelu na poslední chvíli zblokoval.
90+2'
Nějaké plány črtal Nainggolan (Inter Milán), jenže nepřesným pokusem je vymazal.
90'
Má na to poslední čtyři minuty.
89'
Ani dva rohové kopy vyrovnání nepřinesly. Chce to nějaký nápad. Stihne ho Inter Milán vymyslet?
87'
Hosté už z pochopitelných důvodů natahují čas.
85'
Klidný Sepe (Parma) bezpečně zkontroloval centr letící z Dalbertovy kopačky.
82'
Během gólových oslav si Federico Dimarco (Parma Calcio 1913) svlékl dres. Sudímu se pohled na jeho nahé tělo nelíbil, a tak vytasil žlutou kartu.
79'
Parma právě vstřelila branku!
Zápas se vyvíjí nečekaným směrem! Jestliže doteď bylo San Siro tiché, umlčel ho FEDERICO DIMARCO úplně. Krásnou dalekonosnou střelou umístěnou do pravého horního rohu branky poslal outsidera do vedení. Handanovič jen nevěřícně zíral, kam že to míč zapadl.
78'
Obranná řada Parmy odolala dalšímu rohu.
77'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Simone Iacoponi, přichází Francisco Sierralta.
75'
Stihl to! Sepe (Parma) včasným výběhem odpíchl balon před dobíhajícím Icardim.
74'
Domácí pak měli příležitost dvakrát rozehrát rohový kop, ani jednou ale neuspěli.
73'
Rána jako z děla! Sepem otřásla bomba, kterou zpoza vápna sestrojil Nainggolan (Inter Milán).
71'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Danilo D'Ambrosio, přichází Kwadwo Asamoah.
70'
Asistent sudího zdvihl svůj praporek nad hlavu, ofsajdovou linii si nepohlídal Perišić (Inter Milán).
67'
Aby zastavil rodící se protiútok, musel Danilo D'Ambrosio (Inter Milán) zatáhnout za záchranou brzdu. To se nelíbilo Gianlucu Manganiellovi, který provinilce neváhal potrestat.
65'
Parma nadále odhodlaně brání.
63'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: Antonio Di Gaudio se nechal vystřídat Alessandrem Deiolou.
62'
Pohnout se skóre mohl Gagliardini (Inter Milán)! Po gólmanem vyraženém centru se uvnitř pokutového území dostal k odraženému míči, ale odkrytou část branky trestuhodně minul! Aby ho to za půl hodiny, kdy sudí naposledy foukne do píšťalky, nemrzelo!
59'
Střídání v týmu Inter Milán: dohrál Antonio Candreva, údernou silou by měl být Matteo Politano.
58'
Hosté pak úspěšně čelili rohovému kopu.
57'
Našel je Perišić (Inter Milán). Z levé strany vápna zkušeně obstřelil povyběhnutého Sepeho a už zvedal ruce nad hlavu! Gólovou radost mu však překazil vracející se Dimarco, který gólmana svého týmu zastoupil na brankové čáře.
56'
Na útočné polovině operující Inter Milán trpělivě hledá díry v rozestavení Parmy.
54'
A Nainggolanův pas odvrátila hostující obrana.
53'
Síť rozvlnil až Candreva (Inter Milán)! Radovat se ale nemůže, protože balon se po střele z téměř nulového úhlu třepetá jen v boční síti.
51'
To samé platí o taktéž dalekonosné ráně Dalberta, po které Sepe (Parma) provede další odkop.
50'
Z dálky zakončující Gagliardini (Inter Milán) kopl balon do horních pater tribuny a tento pokus si za rámeček skutečně nedá.
48'
První šanci druhé půle si překvapivě vytvořili hosté. Štulac dobře tlačil balon pod břevno, nicméně Handanovič se ještě lépe natáhl.
47'
Z jedničky zakončující Gagliardini (Inter Milán) neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.
46'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: nevrátil se ani Massimo Gobbi, toho nahradil Federico Dimarco.
46'
Střídání v týmu Inter Milán: během první půle nevýrazný Keita Baldé pustil na hřiště Maura Icardiho.
46'
Hlavní aktéři se vrátili na trávník.
Ač se to vzhledem k průběhu první pětačtyřicetiminutovky zdá jako nemožné, odešli hosté do kabin s čistým štítem. Inter Milán zasypal svého protivníka množstvím častokrát nebezpečných pokusů a pravděpodobně je jen otázkou času, kdy se některý z dalších ujme. A nebo taky ne.
45+2'
45+1'
Úvodní půle ještě potrvá dvě minuty.
45'
Dlouhou vzdušnou kolmicí pro Gagliardiniho narýsoval Nainggolan, ale hlavičkový pokus domácího fotbalisty se mezi tři tyče nevešel.
43'
K porušení ofsajdového pravidla došlo také na opačné straně, nepřímý volný kop rozehrají domácí.
41'
Ofsajd a v něm Baldé (Inter Milán).
40'
Inter Milán nepřestává bušit do soupeřovy obrany. Otevřít gólový účet zápasu měl v úmyslu Perišić, v tom mu však zabránil Sepe, když ránu z ostrého úhlu vyrazil před sebe.
38'
Po deseti minutách si domácí znovu vypracovali šanci. Na hranici šestnáctky se probil k míči Nainggolan, aby jím těsně minul tyč.
36'
Po gólmanově výhozu se hraje ve středu hřiště.
35'
Práci měl také Sepe. Strážce parmské svatyně si snadno poradil s Nainggolanovým pokusem.
33'
To bylo parádní sólo! Gervinho (Parma) prošel obranou jako nůž máslem a při zakončení z bezprostřední blízkosti si otupil čepel o nesmírně důležitý zákrok Handanoviče.
31'
Za podražení Di Gaudia si žlutě zbarvený kartonek prohlédl Marcelo Brozović (Inter Milán).
30'
Protiútok se nevydařil. Po vniknutí do šestnáctky se Gervinho (Parma) nechal okrást o míč.
29'
Další exekuci rohového kopu čelící defenziva Parmy tentokrát zvládla svou úlohu podstatně lépe.
27'
A málem z něj udeřili! Centrovaný balon směřoval na zadní tyč, kam si nabíhala dvojice hráčů. Nejblíže k němu měl D'Ambrosio (Inter Milán), který se však v rychlosti netrefil.
26'
Domácí mají k dispozici rohový kop.
24'
Podrážkou napřed šel Leo Štulac (Parma) do Gagliardiniho a nemohl tedy očekávat nic jiného, než potrestání v podobě žluté karty.
23'
Hosté nedošli ani za půlící čáru a už zase musejí čelit ataku ze strany útočícího Interu Milán.
22'
A mohl zavelet k útoku. Brozović (Inter Milán) ho zakončoval před hranicí vápna střelou letící vysoko nad bránou. Nebyl to vůbec povedený pokus.
21'
Posléze se Inter ubránil také rohovému kopu.
20'
Hosté zahrávali standardku z levé strany. Centrovaný balon vyboxoval do bezpečí Handanovič.
19'
Perišić (Inter Milán) opět v akci. Naskočil si na centr, ale ze záklonu znovu mířil nad břevno.
17'
Aktivní Perišić (Inter Milán) byl znovu v hledáčku kamer. Tentokrát se k němu dostal odražený míč, a kdyby nezakončoval bez přípravy, ale zpracoval si ho, zřejmě by nepřestřelil.
15'
Zpátky ho sice vrátil Perišić (Inter Milán), ale bez dostatečné podpory spoluhráčů zůstal bez šance.
14'
Parma pak vyvezla míč ze svého území.
13'
Perišić (Inter Milán) v nadějném palebném postavení nastřelil některého z obětavých obránců.
11'
Hosté nezůstali pozadu. Inglese díky dlouhé přihrávce vešel do levé části šestnáctky, odkud nepříliš razantním pokusem donutil gólmana k pádu na zem.
9'
Sepe (Parma) si během krátkého časového sledu připsal další zákrok, tentokrát o poznání jednodušší. Slabou neumístěnou střelu na něj vyslal Brozović.
8'
Až teď se domácí tým posunul dopředu a hned ze své první střely zahrozil. Sepemu nadělala problémy skákavá střela, kterou ze střední distance vyrodukoval Candreva.
7'
Milánský Inter zvyšuje své procento držení míče kombinační souhrou poblíž středového kruhu.
6'
Z brejku chtěli hosté nastartovat Ingleseho, jenže tomu se šlápnout do pedálů moc nechtělo.
5'
Svou přítomností ve vápně během rohového kopu však svému celku příliš nepomohl.
4'
Naštěstí se nejednalo o nic vážného a Candreva (Inter Milán) může pokračovat v utkání.
3'
Že by brzké zranění? Po nezaviněném střetu se za záda drží Candreva (Inter Milán).
2'
Kombinační souhra dovedla Milánské až k pokutovému území, chyběla ovšem odvaha vystřelit.
1'
Los mezi kapitány vyhrál Alves, takže si vybíral stranu. Výkop tedy provedou domácí fotbalisté.

Inter Milán: Handanovič (C) – D'Ambrosio, de Vrij, Škriniar, Dalbert – Gagliardini, Brozović – Candreva, Nainggolan, Perišić – Baldé.
Náhradníci: D. Padelli – Vecino, Icardi, Ranocchia, Mário, Politano, Valero, Miranda.

Parma Calcio 1913: Sepe – Iacoponi, Alves (C), Gagliolo, Gobbi – Barillà, Štulac, L. Rigoni – Gervinho, Inglese, Di Gaudio.
Náhradníci: Frattali, Bagheria – Dimarco, da Cruz, Deiola, Ceravolo, Ciciretti, Sierralta, Gazzola, Bastoni, Sprocati.

Rozhodčí: Manganiello – Peretti, De Meo.

Parma Calcio 1913

Nadějný start v podobě domácí remízy s Udinese zbrzdily dvě nejtěsnější možné porážky. Ty si staronový nováček mezi italskou elitou připsal v soubojích s Parmou a obhájcem sedmi ligových triumfů v řadě Juventusem Turín.

Odehraná utkání:
19.08.2018 Parma – Udinese 2:2 (1:0)
26.08.2018 Spal – Parma 1:0 (0:0)
01.09.2018 Parma – Juventus Turín 1:2 (1:1)
Inter Milán

Do nové sezony sice nevstoupil ideálně, ale postupně se zlepšoval. Po jednobrankové porážce na hřišti Sassuola bodoval milánský velkoklub doma proti FC Turín a svou premiérovou výhru zaznamenal až v uplynulém kole v Bologni.

19.08.2018 Sassuolo – Inter Milán1:0 (1:0)
26.08.2018 Inter Milán – Turín FC 2:2 (2:0)
01.09.2018 Bologna – Inter Milán 0:3 (0:0)
Po reprezentační pauze se znovu roztáčí kolotoč klubových soutěží. Sobotní program italské Serie A odstartuje utkáním Inter Milán – Parma Calcio 1913.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62