Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : Atalanta - 22. prosince 2018   15:00

Janov
45+6' K. Piątek  • 67' Lazović (Rômulo) • 88' K. Piątek (Bessa)
3:1
(1:0)
Atalanta
55' D. Zapata
Janov
Radu – Biraschi, Romero, Criscito (C) – Veloso (46. Rolón), Rômulo, Hiljemark, Bessa, Lazović (82. P. Pereira) – K. Piątek, Kouamé (71. Sandro).
Doveri – Passeri, Meli
Stadio Comunale Luigi Ferraris (Janov)
Atalanta
Beriša – Tolói, Palomino, Mancini – Hateboer, de Roon (5. Pessina), Freuler, Gosens, A. Gómez (C) (63. Rigoni) – Iličić, D. Zapata (75. Barrow).

To už je z tohoto on-line přenosu vše. Já vám děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
Atalanta, která v přístavním městě skórovala pouze z penalty (tu první navíc neproměnila), mimo jiné doplatila na nedisciplinovanost. Namísto závěrečného tlaku tak byl klub z Bergama ochuzen o dva fotbalisty a do předhůří Alp se nevrátí v dobré náladě.
Janov ukončil pětizápasovou nadvládu Atalanty ze vzájemných zápasů a vzdálil se sestupovým příčkám.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 8:4. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:13.
90+5'
90+3'
V samotném závěru duelu se zatažením unikajícího Bessy provinil Rafael Tolói a také on si prohlédl kartu rudé barvy. Odchází tak do útrob stadionu, kde na něj netrpělivě čeká už dříve vyloučený Palomino. To je opravdu nešťastný konec pro tým z Bergama...
90'
Nastavená doba hry? Tři minuty.
88'
Janov právě vstřelil branku!
Přeci jen domácí zvyšují na 3:1! Bessa neohroženě vnikl z levé strany do vápna, aby zpětnou přihrávkou nabil KRZYSZTOFU PIĄTKOVI. Nádherná utažená střela z čáry ohraničující pokutové území zapadla nechytatelně pod pravou část břevna. Vítězství už janovskému klubu nikdo nevezme.
85'
Janov buší do oslabené defenzivy Atalanty. Vrátka však potřetí ne a ne otevřít.
82'
Střídání v týmu Janov: za potlesku tribun opouští hřiště Danko Lazović, obranu posílí Pedro Pereira.
81'
José Luis Palomino (Atalanta) fauloval na polovině hřiště a postihl ho krutý trest. Žlutá karta z úvodní půle + žlutá karta teď = červená karta! Hříšník tak předčasně zamíří do sprch.
80'
Před námi je závěrečná desetiminutovka. Podaří se hostům podruhé vyrovnat, nebo domácí ekipa nejtěsnější možný náskok udrží?
77'
Atalanta se hravě ubránila rohovému kopu.
76'
Statistika držení míče: 42% : 58%.
75'
Střídání v týmu Atalanta: autora vyrovnávací trefy Duvána Zapatu nahrazuje Musa Barrow.
71'
Žlutou kartu dostává Esteban Rolón (Janov).
71'
Střídání v týmu Janov: ze hřiště odchází Christian Kouamé, přichází Sandro.
71'
Omluvte prosím technické potíže, které nás provázejí od gólu na 2:1.
70'
Ofsajd a v něm Zapata (Atalanta).
67'
A vedení si berou zpět! Zprava kopající Rômulo přetáhl svýj centr na zadní tyč. DANKO LAZOVIĆ si těžký balon sice nezpracoval ideálně, ale i tak ho druhým dotekem z voleje překopnul nad obránci. Beriša měl zakrytý výhled, takže si střelu nechal proletět kolem sebe.
65'
Domácí už nějakou dobu operují na útočné polovině.
63'
Střídání v týmu Atalanta: Alejandro Gómez přenechal své místo Emilianu Rigonimu.
61'
Statistika držení míče: 52% : 48%.
60'
Piątek byl teď zatažený hluboko v poli, a tak neváhal podpořit i obranu. Za dobrý skluz, kterým soupeře zbavil míče, sklidil útočník potlesk domácích fanoušků.
58'
Domenico Criscito (Janov) u postranní čáry zezadu vrazil do Freulera tak tvrdě, že ten následkem toho upadl. Inkriminovaný faul nezůstal u hlavního arbitra bez odezvy. Žlutá karta je neoddiskutovatelná.
55'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Tentokrát si míč na penaltový puntík postavil DUVÁN ZAPATA. A Kolumbijec nezaváhal! Balon poslal do sítě pod padajícím Radu.
54'
Toho k průniku do šestnáctky využil Freuler. A Criscito ho tam fauloval! Hosté budou v dnešním utkání zahrávat druhý pokutový kop!
52'
Momentálně se hraje nahoru-dolů.
50'
Domácí se osmělili. Criscito sestrojil pro Piąteka dlouhou přihrávku, po jejímž přijetí polský fotbalista pálil kousek vedle levé brankové konstrukce.
49'
Nyní už se hra koncentruje do středu pole.
47'
Na první pokus druhé půle jsme nečekali dlouho. Z voleje zakončující Zapata (Atalanta) balon do levé šibenice nevtěsnal. Chyběly mu asi tři metry.
46'
Během poločasové přestávky došlo ke střídání v týmu Janov: na plac se nevrátil Miguel Veloso, místo něj tam jako srnka pobíhá Esteban Rolón.
46'
Aktéři zápasu se trousí zpátky na hřiště.
45+7'
45+6'
Tak gól do kabin přeci jen vidíme! Ale na úplně opačné straně. Na načechraný centr od rohového praporku si naskočil KRZYSZTOF PIĄTEK a aktuálně nejlepší střelec Serie A potvrdil své přednosti. Hlavičkový pokus tečoval nohou bránící Tolói a gólman Beriša už na změnu směru nedokázal zareagovat. Ze hřiště tak odejdou spokojenější domácí fotbalisté.
45+3'
Mezitím dál běží nastavený čas. Rozhodčí ještě u videa posuzoval jeden moment uvnitř domácího vápna, a tak se dá očekávat, že nastavení bude o něco delší.
45+2'
Janovský tým raději uklidňuje situaci.
45+1'
Hosté blízko tomu, aby vstřelili gól do šaten! A to hned dvakrát. Nejprve Zapata orazítkoval pravou tyč, z bezprostřední blízkosti dorážející Gómez si pak vylámal zuby na gólmanovi!
45'
První poločas potrvá ještě tři minuty.
43'
Zalezlá janovská defenziva trpělivě vyčkává, s čím novým na ni soupeřův tým vyrukuje.
41'
Před námi je koncovka úvodního dějství.
39'
Na na dlouho, protože míč ukořistil Iličić (Atalanta) Neúspěšný penaltový exekutor zkusil svůj nezdar napravit, střelu blokující obránce mu to ale nedovolil.
37'
Janovská ekipa uklidňuje hru.
36'
Co čert nechtěl, to se stalo! Nabídnutou příležitostí k otevření skóre Josip Iličić pohrdl. Zamířil k levé tyči, kam skákal Radu. Právě jemu teď patří potlesk domácího publika.
34'
Romero zahrál ve vápně rukou! Rozhodčí sice nechal pokračovat ve hře, ale pak shlédl videozáznam, na jehož základě nařídil penaltu! Janovští protestují zbytečně.
32'
Domácí zažehnali nebezpečí po rohovém kopu pouze částečně. K odraženému balonu se totiž dostal Tolói, jenomže rána z voleje mu vůbec nesedla.
31'
Statistika držení míče: 48% : 52%.
29'
Změnit to chtěl Lazović. Janovský hráč zakroutil centr přímo na Berišu, ten ho zkušeně schoval do koše.
28'
Oproti posledním minutám běží hluchá pasáž hry.
25'
Navzdory tomu domácí nadále útočili. A to až do té doby, než Lazović při snaze o obehrávku ztratil míč.
24'
A o chvíli později sám zahrával hned dva rohové kopy. Žádný z nich se však neujal.
22'
Tentokrát nikoliv, Janov roh spolehlivě ubránil.
21'
První vážný moment! Standardku ze strany rozehrávající Tolói nasměroval do šestnáctky prudký přízemní centr, který směrem na bránu tečoval Mancini. Radu měl s vyražením míče na roh plné ruce práce. Zahrozí hosté znovu?
20'
Mizerně provedený přímý kop ze střední vzdálenosti dává klid na rozehrávku soupeři.
19'
Vyhráli ho domácí. A neváhali rozběhnout akci po levé straně, která skončila faulem.
18'
Teď už se nějakou dobu hraje kolem středového kruhu, tam probíhají usilovné bitvy o míč.
16'
Statistika držení míče: 47% : 53%.
15'
Odvrácený balon sebral Kouamé (Janov) a napálil s ním prvního bránícího fotbalistu.
14'
Centrovaný míč letěl podle předpokladů do vápna, odtamtud ho odhlavičkoval vysoký obránce.
13'
Veloso (Janov) zkoušel prostřelit obrannou zeď marně, jeho tým alespoň rozehraje roh.
12'
Další karetní varování. José Luis Palomino (Atalanta) v souboji o balon podrazil Piąteka.
10'
Kouamé (Janov) se během krátkého časového sledu dostal ke druhé střele. Tentokrát vysoko přestřelil.
8'
Chvíli se hrálo uprostřed hřiště, pak se balonu zase ujali domácí. Kouamé do něj kopl asi třicet metrů od brány, kterou o podstatný kus minul.
6'
Domácí se probojovali zpět k míči a získali roh, jeho exekuci provedli přihrávkou na kratší vzdálenost.
5'
Nucená výměna hráčů v týmu Atalanta: kulhajícího Martena de Roona vystřídal Matteo Pessina.
4'
Další přerušení hry v důsledku faulu. Hříšíníkem se tentokrát stal Rômulo (Janov).
3'
A také první žlutou kartu. Tu si za šlapák na de Roona vysloužil Cristian Gabriel Romero (Janov). Takhle na začátku utkání je to jistě nepříjemný trest.
2'
Vidět zatím můžeme klasickou oťukávanou.
1'
Už jsou tam. Daniele Doveri spolu se svými asistenty právě přivedl fotbalisty na hrací plochu.

Janov CFC: Radu – Biraschi, Romero, Criscito (C) – Veloso – Rômulo, Hiljemark, Bessa, Lazović – K. Piątek, Kouamé.
Náhradníci: Marchetti, Vodišek – Sandro, Dalmonte, Favilli, Lisandro López, Omeonga, Rolón, Panděv, P. Pereira, E. Zukanović, Spolli.

Atalanta Bergamasca Calcio: Beriša – Tolói, Palomino, Mancini – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – A. Gómez (C) – Iličić, D. Zapata.
Náhradníci: Gollini, F. Rossi – Barrow, Castagne, Djimsiti, A. Masiello, Pašalić, Pessina, Valzania, Rigoni, Reca, Tumminello.

Rozhodčí: Doveri – Passeri, Meli.
Zatímco hráči obou celků se na hřišti teprve rozcvičují, vy si můžete prohlédnout sestavy.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 17. kola Serie A mezi Janovem a Atalantou.
Soupeření z nedávné doby

29.04.2018 Atalanta - Janov 3:1
12.12.2017 Janov – Atalanta 1:2
02.04.2017 Janov – Atalanta 0:5
30.10.2016 Atalanta - Janov 3:0
15.05.2016 Janov – Atalanta 1:2

Atalanta se po rozpačitém startu rozjela a momentálně klepe na dveře pohárové Evropy. Zájemců o vstup je však celá řada, a tak je důležité co nejvíce zaujmout. Nejlepším způsobem je pravidelný zisk bodů, který se v posledních kláních osvědčil.

Nejlepší střelec:
Duvan Zapata (12. celkově) – 6 gólů

Janov na tom není vůbec dobře. Od začátku října nevyhrál jediný zápas a tabulkou se propadl až na šestnáctou příčku. Psychiku mu ještě více sráží fakt, že s Atalantou prohrál posledních pět vzájemných utkání. Dostane už se konečně z této šlamastyky ven?

Krzysztof Piątek (1. celkově) – 12 gólů
Příjemné sobotní odpoledne všem fanynkám a fanouškům italského fotbalu! Serie A má na programu 17. kolo, v jehož rámci dojde k souboji týmů s opačnými starostmi. O záchranu hrající Janov se pokusí zabodovat s Atalantou, atakující pohárové pozice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62