Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : Spal - 9. prosince 2018   18:00

38' K. Piątek
1:1
(1:1)
Spal
15' Petagna  (Felipe)
Janov
Radu – Biraschi, Romero, Criscito – P. Pereira (46. Günter), Hiljemark, Sandro (90+2. E. Zukanović), Veloso (66. Rolón), Lazović – K. Piątek, Kouamé.
Fabrizio Pasqua – Domenico Rocca, Luca Mondin
Stadio Comunale Luigi Ferraris, Janov
Spal
A. Gomis – Bonifazi, Vicari, Felipe – Lazzari, Missiroli (69. Valoti), Schiattarella (76. Valdifiori), Kurtić, Fares – Petagna (82. Floccari), Antenucci.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 3:9. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:10.
Zápas je u konce a domácí tým i v oslabení uhájil remízu 1:1. Druhá půle se nesla v duchu tlaku Spalu, jenže takřka všechny akce skončily buď nepřesnou ranou, či u pozorného Radua. Janov chodil do rychlých kontrů, ale i zde platilo, že koncovka nebyla úplně nejlepší. Nejblíže gólu byl Kouamé, jenže svůj dlouhý sprint, zakončený dobrou ranou po zemi zneškodnil Gomis svým zákrokem. Domácí jsou po dnešním výsledku na 15. místě s 16 body, hosté jsou hned pod nimi s 15 body.
90+4'
90+3'
Na Antenucciho centr si naskočil Floccari, jenže rybičkou neumístil míč na branku, ale asi metr vedle.
90+2'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Sandro, přichází Ervin Zukanović.
90+1'
Pro Sandra zápas končí, na lavičce Janova se nachystalo bleskové střídání.
90'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
90'
V pokutovém území leží domácí Sandro a drží se za zadní stehenní sval na levé noze. Jeho ošetření bude pokračovat mimo hrací plochu a Janov tak bude v tuto chvíli hrát jen v devíti.
89'
Závěr je zase trochu hektický a nervózní, zákrok na Piątek totiž nebyl vyhodnocen jako nedovolený a to se domácím moc nelíbilo.
88'
Následný přímý kop skončil hned v zárodku, neboť Sandro byl přichycen v ofsajdu.
87'
A další žlutá pro hosty, nyní si ji za faul od sudího prohlédl Mirko Valdifiori.
86'
Radu posílá dopředu dlouhý nákop, dává si u toho docela načas.
85'
Žlutou kartu za faul na Kouamého dostal hostující Sergio Floccari.
84'
Mnoho nescházelo a Janov se dostal do vedení. Kouamé natáhl krok a na hranici šestnáctky vystřelil po zemi. Mířil k tyči, Gomis se ale zvládl natáhnout a jeho pokus zkrotit!
83'
Lazzari se odhodlal k několika kličkám z pravé strany, jakmile se pak dostal do šestnáctky, míč mu odskočil od nohy a skončil mimo hrací plochu.
82'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Sergio Floccari.
81'
Žlutí se na straně Spalu, za skluz byl potrestán Francesco Vicari.
80'
Petagna se marně natahoval po prudké přihrávce, Radu zahajuje další pokus Janova.
79'
Radu si ve svém vápně dokázal poradit s centrovaným míčem a ihned posílá dopředu rychlou přihrávku.
78'
Domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny, nejprve si ale rozhodčí uklidní opět trochu rozvášněnou atmosféru.
76'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Pasquale Schiattarella, přichází Mirko Valdifiori.
75'
Dáme si krátkou pauzu, neboť na trávníku lečí hostující Kurtić a drží se za pravou nohu, do které ho nakopl Rolón.
74'
Z levé strany přilétl centr na Antenucciho, jeho hlavička ovšem nedělala Raduovi žádné problémy. Gólman Janova pak neztrácel čas a ihned rozehrál.
72'
A další pokusy o stržení vedení na stranu hostů. Nejprve se Faresovi nepovedl pokus o nůžky, následná rána zpoza pokutového území prolétla nad brankou.
71'
Na druhé straně se po Raduově dlouhém výkopu tlačil do zakončení Piątek, dostal se před obránce, ale poté už zasáhl vyběhnutý Gomis.
69'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Simone Missiroli, přichází Mattia Valoti.
69'
Nebo také střely zpoza vápna, tak jako nyní předvedl Missiroli. Mířil ale vysoký kus nad.
69'
Narážečky, přihrávky, to všechno nyní hosté zkouší, aby se dostali za zhuštěnou obranu Janova.
67'
Další roh pro Spal, tuto standardku ale celkem bez potíží odkopl Kouamé.
66'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Esteban Rolón.
65'
S postupujícím časem narůstá územní převaha hostů, nyní se prakticky neustále hraje na polovině Janova.
64'
Lazzari po souboji s Kouamém upadl, faul se ale nepískal. Dokonce se ani nerozehrával roh, pouze odkop od Raduovy branky.
62'
Hostující Kurtić je střelecky velmi aktivní, přesnosti to ale moc nemá. Nyní poslal další ránu nad branku Janova.
61'
Centr byl odvrácen a neujal se ani Faresův volej. Radu mohl zůstat v tuto chvíli naprosto v klidu.
60'
Roh pro Spal.
58'
Janov podnikl velice rychlý brejk. Po sprintu levou stranou doputoval míč přes střed na Piąteka, jenže tomu se ne zcela povedlo zpracování a také střela šla několik metrů vedle Gomisovy branky.
56'
Kličkovanou mezi domácími hráči nyní předvedl Schiattarella, následná střela už ale tak povedená nebyla a skončila u připraveného Radua.
55'
Domácí Miguel Veloso skluzem trefil Missiroliho a za tento celkem zbytečný zákrok dostal žlutou kartu.
54'
Domácí se celkem zadarmo dostali k autovému vhazování poblíž pokutového území, nedokázali z toho ale nic vytěžit. Gomis už posílá míč na své ofenzivní spoluhráče.
52'
Další Kurtićova střela, nyní z velké dálky. Míč padal přesně do míst, kde stál Radu a i on si tak mohl připsat jeden z těch jistých zákroků.
50'
Akce na druhé straně. Po rozehrání přímého kopu vznikl před brankářem závar, zakončen byl střelou Piąteka z úhlu. Gomis si připsal jistý zákrok.
49'
Až nyní vystřelil Kurtić, jeho rána po zemi však šla vedle Raduovy branky.
48'
Hosté jsou usazeni na útočné polovině, zatím ale bez nějakého výraznějšího vyjádření.
46'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Pedro Pereira, přichází Koray Günter.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:06.
Máme za sebou první půli, která byla velmi rušná. Už v 11. minutě dostal červenou kartu domácí Criscito a Spal nabídnutou přesilovku využil už o další čtyři minuty. Po centru z přímého kopu se k dorážce zblízka dostal Andrea Petagna a snadno otevřel skóre utkání. Nervozita narůstala, přibývalo faulů a hráči Janova se několikrát zlobili na sudího, který nepískal podle nich jasné fauly. Stalo se tak i ve 35. minutě po zákroku na Romera, rozhodčí se ale v tomto případě šel podívat k videu a po kontrole nakonec odpískal pokutový kop. Ten ve 38. minutě proměnil Krzysztof Piątek a ustanovil současný stav 1:1. V úplném závěru mohl hostům vrátit vedení Petagna, trefil však pouze břevno Raduovy branky.
45+4'
45+3'
Oj, tomuto scházely centimetry! Antenucciho střela byla lehce sražena, dostala se k Petagnovi a ten rybičkou hlavičkoval do břevna!
45+1'
Z velké dálky to zkusil domácí Veloso, mířil ovšem vysoko nad Gomisovu branku.
45'
Rozhodčí přidá čtyři minuty.
44'
Zleva pálil Fares a Radu jeho padající pokus ne zcela udržel. Petagna se ale k případné dorážce nedostal.
43'
Spal se opět začíná nadechovat k náporu, hosté by se ještě před půlí rádi vrátili do vedení.
41'
Po rohu přišel ještě jeden přímý kop a ten hosté rozehráli jako signál. Následnou střelu Radu vyrazil, zachránila jej i tyč a dorážející Petagna byl na malém vápně zablokován a jeho zakončení sraženo!
40'
Centr byl domácími na chvíli odvrácen, Spal ovšem bude pokračovat v útočení rohovým kopem.
39'
O chvíli později se ale Piątek dopustil faulu na útočné polovině a Spal bude rozehrávat přímý kop.
38'
Janov právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil KRZYSZTOF PIĄTEK, počkal si na gólmanův pohyb a poté svou střelu umístil na opačnou stranu. Je tak srovnáno na 1:1!
37'
No a nakonec to penalta bude!
36'
Šel se ale podívat k videu, aby si celou situaci přehrál, na finální verdikt si tak ještě musíme chvíli počkat.
35'
Po rozehrání přímého kopu se v pokutovém území odehrál menší závar, po kterém zůstal ležet Romero, rozhodčí ale ani tentokrát pokutový kop nepískal.
34'
Žlutou kartu za sražení protihráče dostal hostující Kevin Bonifazi.
33'
Už je po něm, Kurtić zakončoval mimo Raduovy branky a už se vrací do obrany.
33'
No, tohle už vypadalo lépe. Lazzari tlačil prudkou přihrávku do vápna, před nabíhajícím Petagnou ale obrana Janova odkopla na rohový kop.
32'
Hosté začínají stupňovat svou územní převahu, zatím ovšem bez výraznějších centrů, nebo střel.
30'
Trochu divoký centr do šestnáctky, Petagna jej ale zpracovat nedokázal.
28'
Konečně jsme se do delší době dočkali i fotbalovějšího momentu, zpoza pokutového území vystřelil Kurtić, domácí branku ale křížnou ranou minul.
26'
A vášně planou dál. Fares v pokutovém území atakoval Sandra, ten se poroučel k zemi, rozhodčí ale k nelibosti domácích penaltu neodpískal. Rozehrávat se bude pouze rohový kop.
26'
Domácím hráčům i divákům se to nelíbí, rádi by za tento zákrok viděli pro viníka kartu červenou.
25'
Na trávníku leží domácí Biraschi a drží se za obličej. Andrea Petagna jej zasáhl rukou a za takovou facku dostal žlutou kartu.
24'
A další chyba domácích, nyní v podání Pereiry. Hlediště jen zklamaně povzdechlo.
23'
Hiljemark neprošel na pravém křídle, míč skončil v zámezí a hosté vhazují.
21'
Janov se i v desíti samozřejmě snaží o útok a vyrovnání, zatím ale naráží na obranný blok hostujícího celku.
19'
Teď už se nehraje, neboť ve vápně domácích leží po souboji o míč Romero a drží se za hlavu. Rozhodčí jej kontroluje, ošetření ale nebude potřeba.
18'
Roh pro Spal. Centr byl domácí obranou alespoň na chvíli odvrácen, stále se ale hraje u Radua.
17'
No, utkání je zatím hodně nervózní a přispívají k tomu jak nedovolené zákroky domácích, ale také jejich protesty a na druhé straně možná trochu delší ležení hostujících hráčů po zákrocích.
15'
Spal právě vstřelil branku!
Přesilovka je hosty bleskově využitá. Po zmíněném faulu přišel centr do šestnáctky, který prodloužil Felipe a ANDREA PETAGNA zblízka pouze doklepl míč hlavou do sítě – 0:1.
14'
Další nedovolený zákrok domácích, nyní se kousek od pokutového území provinil Biraschi.
12'
Domácí samozřejmě protestují, nicméně verdikt už nezvrátí. Spal tak čeká dlouhá přesilovka.
11'
No a pozor, je tu důležitý okamžik utkání, neboť domácí Domenico Criscito nakopl ve středu hřiště Schiattarellu a rozhodčí okamžitě tasil rovnou červenou kartu!
10'
Levou stranou nyní zasprintoval Lazović, po čistém skluzu ale o míč přišel. Bude pouze vhazovat.
9'
Stále čekáme na první vážnější ohrožení jedné z branek, hraje se převážně ve středu hřiště.
8'
Dlouhá a táhlá přihrávka vzduchem mířila za obranu Spalu, brankář Gomis však včas vyběhl a polapil jej do svých rukavic.
7'
Radu opět rozehrává dlouhým výkopem, nyní po malé domů na jeho osobu.
6'
Petagna neúspěšně stíhal přihrávku na centr, míč skončil mimo hrací plochu a Radu bude vykopávat.
5'
Až nyní hosté kombinují na útočné polovině, stále je to ale daleko na to, aby přišlo ohrožení Raduovy branky.
4'
Domácí vhazují a zatím prakticky nepustili soupeře do déletrvajícího držení míče.
3'
Lazović vybízel na levém křídle Piąteka, jenže ten už je pod pečlivou obranou Spalu.
2'
Janov je v úvodu aktivní, znovu si nabíhal Piątek, ale ani teď mu to s náběhem za obranu nevyšlo.
1'
Do první akce utkání se zapojil domácí Piątek, dlouhou přihrávku na svou osobu ale nezachytil.
1'

Janov CFC: Radu – Biraschi, Romero, Criscito – P. Pereira, Hiljemark, Sandro, Veloso, Lazović – K. Piątek, Kouamé.
Náhradníci: Marchetti, Vodišek – Günter, Lisandro López, Rolón, Panděv, Dalmonte, Lakićević, Favilli, Omeonga, I. Medeiros, E. Zukanović.

Spal: A. Gomis – Bonifazi, Vicari, Felipe – Lazzari, Missiroli, Schiattarella, Kurtić, Fares – Petagna, Antenucci.
Náhradníci: Poluzzi, V. Milinković-Savić – Djourou, Šimić, Valoti, Floccari, Valdifiori, Dickmann, Everton Luiz, F. Costa, Paloschi, Viviani.

Rozhodčí: Fabrizio Pasqua – Domenico Rocca, Luca Mondin.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Comunale Luigi Ferraris začne v 18 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Fabrizio Pasqua, kterému budou na pomezí asistovat Domenico Rocca a Luca Mondin.
Spal

Hosté jsou v tabulce o příčku níže, na patnáctém místě zatím nasbírali 14 bodů. I Spal v týdnu vypadl z Italského poháru, když prohrál na půdě Sampdorie 1:2 a nepříjemná série se drží i tohoto týmu. Není tak dlouhá, jako u soupeře, čítá pět ligových utkání a v minulém kole mužstvo vydolovalo alespoň bod za domácí remízu 2:2 s Empoli. O oba góly se postaral Kurtić, tím prvním dostal tým do vedení, tým druhým naopak uzavíral skóre. Budeme tak sledovat zápas dvou týmů, které potřebují zabrat a dnes je pro to ideální příležitost.

Janov CFC

Domácí tým je v tuto chvíli na 14. místě tabulky se ziskem 15 bodů. V současné době ale zažívá velké trápení, vždyť v lize čeká na výhru už osm zápasů a v týdnu klub dokonce vypadl z domácího poháru s třetiligovou Entellou. Co se ligy týká, tak poslední představení se událo na trávníku v Turíně, kde Janov prohrál 1:2, když neudržel vedení po trefě Kouamého a v nastaveném čase první půle hned dvakrát inkasoval. Jak vidno, pohoda v týmu není nejlepší a je čas s tím něco dělat...

AC Milán – Janov 2:1
Inter Milán – Janov 5:0
Janov – Neapol 1:2
Janov – Sampdoria 1:1
Turín – Janov 2:1
Dobrý podvečer u italské Serie A. Společně se podíváme na duel 15. kola mezi týmy Janov CFC a Spal.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62