Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : AS Řím - 22. prosince 2018   20:30

Juventus
34' Mandžukić (De Sciglio)
1:0
(1:0)
Juventus
Szczęsny – De Sciglio, Bonucci, Chiellini (C), Sandro – Bentancur, Pjanić (71. Can), Matuidi – Dybala (80. Costa), Mandžukić, Ronaldo.
Massa – Tugoni, Vuoto
Allianz Stadium
AS Řím
Olsen – Santon, Manolas, Fazio, Kolarov – Cristante, N´Zonzi (80. Džeko) – Ünder (71. Perotti), Zaniolo, Florenzi (C) (46. Kluivert) – Schick.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a dobrou noc.

Fauly: 9:12
Je konec! Juventus v dramatickém klání 17. kola nakonec dokázal na domácím hřišti porazit AS Řím 1:0. V prvním poločase byl Juventus jasně lepším týmem, hlavně v samotném úvodu měl velký tlak. A nakonec se prosadil i gólově, po centru Sandra úspěšně hlavičkoval Mario Mandžukić. Ve druhé půli se ale herní obraz změnil, byli to hosté, kteří byli aktivní a místy Juventusu poměrně dost zavařili. Jenže často také chyběly kvalitní míče na útočníky Schicka a později Džeka. Juventus mohl uklidnit Ronaldo, ale své tři velké šance neproměnil. V nastaveném čase pak sice skóroval právě po Ronaldově přihrávce Costa, ale rozhodčí nakonec po komunikace s videorozhodčím neuznal kvůli faulu Matuidiho, který akci předcházel. AS Řím už to ale nepomohlo, na srovnání už stejně neměl čas.
90+6'
90+5'
Nicolò Zaniolo dostává žlutou kartu, když fauloval Costu a nohy měl u toho ve skluzu hodně vysoko.
90+4'
Gól opravdu neplatí, rozhodčí Massa ho odvolal. Stav je dál 1:0.
90+3'
Jenže pozor, aby ještě nebylo vše jinak. Gólová akce totiž začala šlapákem Matuidiho zezadu na Zaniola. Takže možná bude tato branka odvolána, v akci je videorozhodčí.
90+1'
Je hotovo! V nastaveném čase zvyšuje na 2:0 po přihrávce Ronalda z pravé strany Dougles Costa. Brazilec už to neměl tak složité, protože se dobře natlačil před Manolase a pak už stačilo jen z blízka propálit Olsena.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Diego Perotti rozehrával a k hlavičce se dostal Bryan Cristante. Umístěné to bylo skvěle, ale trochu chyběla razance, takže Wojciech Szczęsny dokázal předvést výborný zákrok a balón chytil.
89'
Justin Kluivert se snažil vymodlit si u pravé postranní čáry faul, a to se mu nakonec také povedlo. Takže další standardka pro hostující mužstvo.
88'
Santonův centr znovu nebyl přesný, pro Schicka delší, než by český hroťák potřeboval.
88'
Nicolò Zaniolo se dostal po Džekově akci ke střele z hranice pokutového území. Tu ale domácí zablokovali.
87'
Džeko i Schick čekali znovu v pokutovém území Juventusu na kvalitní centr marně, oba dva míč přeletěl.
86'
Pomalu se blíží závěr zápasu, Juventus je sice na útočné polovině, ale zatím daleko branky AS Řím.
85'
Douglas Costa se rozběhl a proběhl skoro polovinu hřiště. Zastavil ho až Manolas, který před Brazilce dostal tělo a odstavil ho od míče.
84'
Standardní situaci rozehrál centrem Douglas Costa, ale nic nebezpečného pro branku AS z toho nebylo, odvracel Schick.
84'
Sandro už se chystal k centru z levé strany, když k němu přispěchal Justin Kluivert a fauloval ho.
83'
Mario Mandžukić se ocitl po tvrdém střetu na trávníku a nechce se mu dvakrát rychle na nohy. Ale bude schopen pokračovat ve hře.
82'
Uvidíme, jak přítomnost Edina Džeka na hrotu AS Řím pomůže, co stihne uzdravený útočník za deset minut na hřišti. I on ale bude potřebovat kvalitní míč do vápna.
81'
Patrik Schick dostává žlutou kartu po souboji s Chiellinim, kterého rukama povalil na zem.
80'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Steven N´Zonzi, přichází Edin Džeko.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Douglas Costa.
79'
Aleksandar Kolarov už odcentroval, když byl míč v autu, takže Římané po zákroku De Sciglia nebudou kopat roh.
78'
Další Santonův centr, znovu ale do Schickova teritoria nedoletěl, odvrátil ho Giorgio Chiellini.
77'
Ve druhém poločase sice měl Juventus velké šance, zejména Ronaldo, ale jinak rozhodně nedrží zápase pevně ve svých rukou, tak jako v první půli.
76'
Jenomže ani další Santonův centr z pravé strany Schicka nenašel. Český útočník dál čeká na nějaký kvalitní míč do vápna.
75'
Centr Santona z pravé strany neměl moc velkou kvalitu, ale Řím stále může hrozit, protože zůstává u míče.
73'
Juventus se zase krátce dostal do blízkosti vápna AS, ale už zase přebrali taktovku hosté.
72'
AS Řím kopal rohový kop z levé strany. Ale už dnes poněkolikáté se skvěle ukázal při bránění Ronaldo a míč odvrátil.
71'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Emre Can.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Diego Perotti.
70'
Míč sice skončil v brance AS Řím, ale tento gól neplatí, protože tam byl faul Chielliniho na brankáře Olsena.
69'
Po Ronaldovi se ke střele dostal Blaise Matuidi, ale trefil jen prvního hráče AS Řím před sebou.
68'
Mattia De Sciglio srazil centr AS do zámezí. Hosté ale pokračují ve svém snažení, budou vhazovat.
67'
Chielliniho přihrávka na Sandra byla prudká a krajní hráč Juventusu ji nezpracoval. Takže znovu jsou u míče hosté.
66'
Obrana Juventusu neodvrátila míč zrovna přesvědčivě, takže AS může pokračovat v akci.
64'
Tentokrát se snažil zahrozit domácí Juventus, ale je z toho jen odkop od branky Robina Olsena.
63'
Zápas začíná ve druhém poločase znovu nabírat grády, AS Řím začíná být nebezpečný.
62'
Aléx Sandro si v obraně poradil velice zkušeně. Odrazil míč od těla soupeře do autu, a proto může Wojciech Szczęsny rozehrávat.
61'
Santon z pravé strany dokázal míč za autu hodit až do vápna Juve, ale tam stál jako věž Giorgio Chiellini a míč odpravil do bezpečí.
60'
A Římané se vzápětí ubránili i dalšímu rohovému kopu.
60'
Neuvěřitelné, Ronaldo znovu neskóroval. Znovu jeho střelu z blízka vychytal Robin Olsen.
59'
Cristiano Ronaldo nevyužil ani další velkou šanci! Hlavičkoval zhruba z penaltového puntíku a ani nemusel vyskočit. Olsen ale míč dokázal skvěle vyrazit.
58'
K hlavičce se dostal Federico Fazio, ale chyběl jí důraz i přesnost. Takže snadná práce pro Szczesného.
57'
Centrovaný míč skončil u Ronalda, který balón odrazil do zámezí na rohový kop.
56'
Aleksandar Kolarov byl faulovaný a hosté mají šanci ze standardní situace z levé strany ohrozit branku Juventusu.
55'
Cristiano Ronaldo hlavičkoval po centru z levé strany od Sandra. Ale branku AS Řím o kousek netrefil.
54'
Mario Mandžukić se ocitl na trávníku poté, co ho fauloval Davide Santon. Takže se píská proti brance AS.
53'
Juventus vytáhl své napadání a donutil Olsena odkopnout míč do autu.
52'
Kolarov směřoval míč do vápna, ale ten nemohl v žádném případě ohrozit obranu Juventusu.
52'
Schick dostal přihrávku na levou stranu a míč úspěšně předal pod sebe.
50'
Paulo Dybala byl těsně před vápnem stažen na zem N'Zonzim, který už viděl žlutou kartu. Ale nepíská se ani faul, rozehrávají hosté.
49'
Santon neviděl cestu do vápna, tak se rozhodl alespoň k centru, ale ani ten přes dvojici obránců Juventusu do vápna neprošel.
48'
Rozběhnutý Ronaldo po pravé straně mohl svůj sprint zase zabrzdit, protože dostal přihrávku do ofsajdu.
47'
Manolas v souboji o míč s Ronaldem nefauloval, takže ve hře se pokračuje a v držení míče jsou hosté.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Justin Kluivert.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:31.
První poločas je za námi, Juventus po pětačtyřiceti minutách zcela po zásluze vede nad AS Řím 1:0. Domácí byli od začátku utkání aktivnější, tři velké šance měl Alex Sandro, ale Olsena nepřekonal. Juventus hrozil hlavně ze standardních situací, případně z centrů ze stran. A právě po jednom z nich se také prosadil, když centr De Sciglia zatloukl hlavou do brány Mario Mandžukić. Patrik Schick měl v prvním poločase jen jednu střelu, tu mu ale Szczesny chytil. Jinak chybí českému útočníkovi větší podpora spoluhráčů.
45+1'
45'
Na závěr poločasu ještě Juventus jednou zahrozil. Přihrávka za obranu směřovala na francouzského středopolaře Blaise Matuidiho. Ten byl ale nakonec v ofsajdu.
44'
Mává a posléze i píská se ofsajd AS Řím.
42'
Schick využil nedůrazu Chieliniho a sebral mu míč. Pak se sice ke střele nedostal, ale poslal balón pod sebe. Nakonec centroval Steven N´Zonzi, ale nepřesně.
41'
Mohlo to být 2:0. Hladový Cristiano Ronaldo si míč krásně navedl na střelu z hranice vápna, ale minul prostor mezi třemi tyčemi.
40'
Steven N´Zonzi šlápl na nohu v souboji Mandžukičovi a dostává žlutou kartu.
39'
Hosté to zkoušeli po svém pravém křídle, ale Schick se centru do vápna nedočkal.
38'
Sandrův centr z levé strany směřoval na Ronalda. Ten se rozhodl zakončovat hned z voleje, ale těžký kop mu nevyšel Olsen zasahovat nemusel.
37'
Mandžuikč byl tentokrát v roli přihrávajícího hráče, ale nikoho svým pasem z pravé strany ve vápně nenašel.
34'
Juventus právě vstřelil branku!
Domácí dokázali gólově zhodnotit svůj tlak a po zásluze jdou do vedení. De Sciglio dostal míč na pravé křídlo. Dokázal ho udržet, uvolnil se a odcentroval. A našel přesně hlavu MARIA MANDŽUKIĆE, který se už nemýlil. Asistence: Mattia De Sciglio.
33'
Ronaldo si na hranici pokutového území nachystal na svou výtečnou pravou nohu, ale Olsen mu jeho obstřel na zadní tyč parádním zákrokem vytáhl.
32'
Aléx Sandro se dostal už ke čtvrté střele v dnešním zápase. Tentokrát ale Olsena nezaměstnal, protože mířil o nějaký ten kus vedle.
31'
Cristante hledal přihrávkou do vápna agilního Üngera, ale ten se přes dvojblok obránců Juve k míči nedostal. Pro balón si přišel Wojciech Szczęsny.
30'
Pokud měl dlouhý míč AS Řím směřovat na Floreziho, který mu byl nejblíž, tak se to hrubě nepovedlo. Hodně nepřesný pas.
28'
Florenzi centroval pro změnu na druhé straně hřiště. Jeho míč byl hodně zajímavý a směřoval na Ündera. Ten ale nečekal, že na něj míč propadne.
27'
Z pravé strany centroval do pokutového území Ronaldo, ale jeho pas nenašel nikoho v bíločerném dresu.
26'
Tentokrát se na trávníku ocitl Aléx Sandro a tohle už se píská. Juventus má další standardní situaci.
25'
Ronaldo si dal míč trochu dál od nohy a hned toho využil Davide Santon, který mu ho dokázal čistě vypíchnout.
24'
Davide Santon byl adresátem přihrávky k pravé postranní čáře, ale ta byla moc dlouhá a míč skončil v zámezí.
23'
Efektní nůžky zkoušel Cristiano Ronaldo, ale netrefil svým akrobatickým zakončením branku.
21'
AS se znovu ubránilo, míč odvracel Manolas. Ale domácí mají další rohový kop.
20'
Patrik Schick poprvé výrazně promluvil do děje zápasu. Dostal se ke střele, jeho ránu ale dokázal Wojciech Szczęsny svým prvním zákrokem v zápase chytit.
19'
Juventus měl v pořadí už třetí obrovskou šanci, ale znovu chybělo větší štěstí a také kvalita ve finálním řešení.
18'
Aléx Sandro pálil nebezpečně z levé strany, jeho ránu opět dokázal Olsen výborným zákrokem vytěsnit.
17'
Cristanteho přihrávka do vápna směřovala na Schicka, který byl ale pokrytý. Pak se ještě k míči dostal Cengiz Ünder, ale ani on nezakončil.
16'
Zleva směřoval z kopačky Matuidoho centr na Mandžukiče. Ale Chorvat se k hlavičce nedostal, protože balón uzmul do svých rukavic Robin Olsen.
15'
Jenže to se AS Řím znovu nepovedlo. Cengiz Ünder nic nebezpečného nevymyslel a domácí jsou znovu u balónu.
14'
Juventus ztratil na vlastní polovině míč, takže může konečně něco směrem dopředu předvést také AS Řím.
13'
Centr od rohového praporku směřoval na Bonucciho, ale ten nedoskočil. Hosté budou vhazovat.
12'
Řecký obránce AS Řím Konstantinos Manolas odvedl při bránění dobrou práci, ale domácí mají rohový kop.
11'
Juventus už se zase usadil na útočné polovině hřiště a kombinuje.
10'
Vypadalo to, že si to malý útočník Juventusu Paulo Dybala na své polovině hodně zkomplikoval, ale nakonec byl faulovaný, takže mu to vyšlo.
9'
Hlavička Giorgia Chielliniho byla hodně nepřesná, přijde chvíle klidu pro hostující mužstvo.
8'
Tlak Juventusu začíná být drtivý, AS Řím se zatím ubránil všem standardním situacím.
8'
První obrovskou šanci měl Juventus! Aléx Sandro vyplaval za obranou Říma úplně volný a zakončoval k tyči. Robin Olsen dokázal míč skvěle vytáhnout.
7'
Centr letěl na zadní tyč, kam si naskakoval Mario Mandžukić. K míči se nedostal, ale Juve bude zahrávat rohový kop.
7'
Domácí mají standardní situaci od levé postranní čáry.
6'
Ronaldo poprvé chtěl předvést své typické přešlapovačky, ale příliš se k tomu nedostal, protože byl faulován.
5'
Nyní ovšem před vápnem chyboval Rodrigo Bentancur a z dálky zakončoval Steven N´Zonzi. Wojciech Szczęsny ale zůstal v klidu, ta střela letěla nad.
4'
Domácí dál ovládají hru, například Patrik Schick na hrotu AS se ještě ani pořádně nedostal k míči.
3'
Juventus podle očekávání od začítku diktuje tempo hry. Bonucciho přihrávka ale nyní skončila jen v moci brankáře Olsena.
2'
Standardní situaci rozehrál Dybala. Mandžukič vracel ještě na zadní tyči míč do nebezpečného prostoru, ale Ronaldo se do zakončení nedostal.
1'
Juventus poprvé zaútočil po levém křídle. Roma se ubránila, ale domácí si poté vymodlili faul.
1'
Juventus bude hrát tradičně v bíločerných pruhovaných dresech, AS Řím taktéž v tradičních rudých.
Hráči obou mužstev už kráčí na trávník.

Juventus FC: Szczęsny – De Sciglio, Bonucci, Chiellini (C), Sandro – Bentancur, Pjanić, Matuidi – Dybala, Mandžukić, Ronaldo.
Náhradníci: Perin – Benatia, Bernardeschi, Can, Costa, Kean, S. Khedira, Rugani, Spinazzola.

AS Řím: Olsen – Santon, Manolas, Fazio, Kolarov – Cristante, N´Zonzi – Ünder, Zaniolo, Florenzi (C) – Schick.
Náhradníci: Fuzato, Mirante – Džeko, Juan Jesus, Karsdorp, Kluivert, Marcano, Pastore, Luca Pellegrini, Perotti.

Rozhodčí: Massa – Tugoni, Vuoto.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně byly oba vzájemné duely těchto dvou týmů v Serii A velice vyrovnané. Ten první vyhrál Juventus doma 1:0, druhý skončil na hřišti AS remízou 0:0. Už osm zápasů v řadě se nestalo, že by domácí tým nevyhrál. Juventus dokonce doma AS Řím porazil v osmi soutěžních zápasech v řadě.
AS Řím

AS Řím je také historicky velmi slavným týmem, ale přítomnost mu moc nepřeje. Aktuálně se Římané zmítají v poměrně velké krizi, budoucnost trenéra Eusebia Di Francesca je hodně nejistá, pozici nemá vůbec pevnou. Hodně se také v posledních dnech mluví o pozici českého útočníka Patrika Schicka, který se v klubu prosadil v této sezóně zatím jen jednou a nenaplňuje tak očekávání. Pravděpodobnou variantou je jeho zimní odchod na hostování do Samdorie Janov, kde předtím úspěšně působil. Dnes proti Juventusu by nicméně podle posledních zpráv měl nastoupit v základní sestavě. AS Řím z posledních šesti utkání vyhrál jediné, bylo to naposledy, když doma otočil zápas s FC Janov na 3:2. V tabulce je klub na sedmém místě s čtyřiadvaceti body. Na šesté místo zaručující předkolo Evropské ligy ztrácí jen vinou horšího skóre, na čtvrté místo zaručující Ligu mistrů ztrácí tři body. Venku Římané zatím v lize odehráli osm zápasů s bilancí dvou výher, tří remíz a tří proher. Aktuálně čtyřikrát po sobě venku nevyhráli a naposledy remizovali 2:2 s Cagliari.
Juventus FC

Juventus je nejslavnějším a nejúspěšnějším italským klubem a v posledních letech vládne Serii A pevnou rukou, už sedmkrát v řadě ji vyhrál. A v t´to sezóně směřuje k dalšímu titulu. Aktuálně se nachází na prvním místě tabulky s šestačtyřiceti body. Juventus zatím v lize ztratil jen dva body za remízu, jinak všechno vyhrál. Poslední porážka Juventusu je ale jinak celkem čerstvá, Juve podlehlo v Lize mistrů na hřišti Young Boys Bern 1:2. Postup ze skupiny měl už ale tou dobou klub jistý. Také druhá prohra Juventusu v této sezóně přišla v Lize mistrů a bylo to doma s Manchesterem United 1:2. Na domácím hřišti zatím Juventus odehrál v lize osm zápasů. Sedm z nich vyhrál a jeden remizoval. Aktuálně má sérii tří výher v řadě a naposledy porazil 1:0 Inter.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 17. kola Serie A mezi týmy Juventus FC a AS Řím. Zápas se odehraje na Allianz Stadium v Turíně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62