Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Chievo - 21. ledna 2019   20:30

Juventus
14' Costa  • 45+1' Can (Dybala) • 85' Rugani (Bernardeschi)
3:0
(2:0)
Chievo
Chievo
Juventus
Perin – De Sciglio, Rugani, Chiellini (C), Sandro (90. Kean) – Bernardeschi (86. Spinazzola), Can, Matuidi, Costa (77. Bentancur) – Dybala, Ronaldo.
Piccinini – Di Vuola, Rocca
Allianz Stadium, Turín
Chievo
Sorrentino – Depaoli (68. Jaroszyński), Tomović, Rossettini, Bani – P. Hetemaj (63. Vignato), Radovanović, Kiyine – Giaccherini – Pellissier (C) (66. Stępiński), Meggiorini.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 12:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:7.
Tři nastavené minuty ve druhém poločase jsou minulostí a Juventus ani podvacáté v letošní sezoně Serie A nenašel přemožitele. S bezzubou Veronou vítězí turínský tým 3:0!

Lídr Serie A nevstoupil do zápasu v nejvyšším tempu. Verona dlouho snadno držela krok s velkým favoritem zápasu. Až individuální akce Douglase Costy změnila skóre zápasu. Brazilec si navedl míč na levou nohu a střelou ze střední vzdálenosti rozvlnil síť. Už se zdálo, že Verona udrží do poločasu schůdnou ztrátu o jednu branku, tak se po přihrávce Paula Dybaly prosadil povedenou ránou Emre Can. Po změně stran mohl navýšit vedení z nařízeného pokutového kopu Cristiano Ronaldo, ale Sorentino ho u své tyče náramně vychytal. Třetí zásah tak přišel na řadu až pět minut před koncem, když Daniele Rugani hlavičkoval po centru Bernadeschiho do odkryté části hostující branky.
90+3'
90+2'
Po odpískaném ofsajdu Chiellinimu rozehrával od vlastního vápna Stefano Sorentino. Verona se udržela s balonem na útočné polovině, ale na levé straně dokázal zastavit akci hostů De Sciglio.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aléx Sandro, přichází Moise Kean.
89'
Bentancur je po příchodu na trávník při chuti. Tentokrát hledal povedenou přihrávkou po zemi Dybalu. Mladý Argentinec však opět zbrzdil celou akci a přihrává zpět k obráncům.
88'
Juventus pokračuje v jednoznačné územní převaze. Bentancur si na pravé straně poradil s Banim, následně mal na noze čtvrtou branku Dybala, ale Sorentino skvěle vyběhl a byl u balonu dříve.
86'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Leonardo Spinazzola.
85'
Juventus právě vstřelil branku!
Juventus pojišťuje vítězství! Nařízený volný přímý kop rozehrával nadýchaným centrem Bernadeschi, ve středu vápna vyplaval zcela osamocen stoper DANIELE RUGANI a ten už neměl problém dopravit balon do odkryté branky. Sorentino byl tentokrát bez šance.
85'
Žlutou kartu od rozhodčího vidí také Sofian Kiyine, který těsně před vápnem zastavil rukou Sandra. Kdyby Kiyine nezasáhl, tak by se Sandro hnal z boku na Sorentina.
84'
Tentokrát to Ronaldo zkusil individuálně z levé strany. Po kličce ke středu trávníku vypálil pravačkou ke vzdálenější tyči, ale tečovaný balon zapadl jen vedle branky.
83'
Zhruba deset minut i s nastavením zbývá týmům do konce zápasu. Juventus i nadále kontroluje průběh hry v kombinaci na útočné polovině trávníku.
82'
De Sciglio musel hasit protiútok po nevydařeném rohovém kopu. Ve střední části trávníku srazil k zemi unikajícího Vignata a je odměněn žlutou kartou.
81'
O centr od rohového praporku se postaral Paulo Dybala. Nacvičeným signálem našel Bernadeschiho, který z voleje pořádně protáhl Sorentina.
80'
Ani Cristiano Ronaldo není v ideálním rozpoložení. Portugalec si rukou odstavil Tomoviće vnikl do šestnáctky, ale při střele mu míč sjel z kopačky.
79'
Na pravém kraji měl spoustu místa Federico Bernadeschi. Útočník domácího celku obelstil obranu, navedl si míč na levou nohu, ale Sorentino byl přesný u své tyče.
78'
Domácí vysunuli napadání až téměř k vápnu soupeře a byli úspěšní. Balon sebral z volného prostoru střídající Bentancur. Juventus ale po zisku míče nikam nespěchá.
77'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Douglas Costa, přichází Rodrigo Bentancur.
76'
Stefano Sorentino posílal míč daleko na útočnou polovinu. Meggiorini sice bojoval o balon jen s Matuidim, ale na čerstvého mistra světa si nepřišel.
75'
Turínskému týmu dvoubrankové vedení vyhovuje. Juventus drží balon a vyčkává na vhodný moment k útoku. Ronaldova rána po odstoupení od soupeře ale gólová nebyla.
74'
V pokutovém území bylo po dalším rohu pořádně rušno. Míč se několikrát nebezpečně odradil, ale poslední slovo měl rázným odkopem Chiellini.
73'
Hosté rozehrávali rohový kop jen na krátko. Po krátké kombinaci přece jen přilétl míč do vápna, ale Perin dokázal skvěle zasáhnout u své levé tyče.
72'
Verona se ještě pokouší se zápasem něco provést. Vignato si narazil s Radovanovićem, následně se přesunul do vápna, ale tam se vrátil také Bernadeschi.
70'
Juventus i nadále kontroluje vývoj zápasu. O střelu ze střední vzdálenosti se pokusil Bernadeschi, ale míč sjel domácímu útočníkovi po kopačce a skončil vysoko na tribuně.
69'
Také Perin se musel předvést zákrokem. Po nenápadném centru vyplaval na zadní tyči osamocený Vignato, který ale hlavičkoval jen do míst, kde byl připraven brankář turínského týmu.
68'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Fabio Depaoli, přichází Paweł Jaroszyński.
67'
Domácí ještě zůstali natlačeni před Sorentinem po rohovém kopu. Míč ale za zadní tyčí nedokázal dostihnout Aléx Sandro a rozehrávat tak bude právě Sorentino.
66'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Sergio Pellissier, přichází Mariusz Stępiński.
65'
Matuidi si několikrát vyměnil míč se Sandrem. Následně hlavičkoval přes obrannou hráz Bernadeschi, ale ve vápně se k míči už nikdo z domácích neprosadil.
64'
Mattia Bani musel odehrávat jen na rohový kop. Ten ale domácí vůbec nevyužili, hned na přední tyči se dostal k balonu Depaoli, hosté se ale uchylují jen k dlouhým odkopům.
63'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Përparim Hetemaj, přichází Emanuel Vignato.
63'
Verona ale nedokáže udržet delší dobu pod kontrolou a tak jsou v útoku znovu domácí. Od Cana putoval balon přes pravou stranu až k Bernadeschimu.
62'
Sandro vhazoval zpoza postranní lajny. Dybala byl u balonu úplně volný, ale opět zvolil přihrávku pouze zpět na obránce. Juventusu se nedaří finální fáze.
60'
Po hodině hry vede Juventus nad Veronou stále o dvě branky. Domácí jsou i ve druhém poločase mnohem častěji u balonu, ale třetí branku ne a ne přidat.
59'
Bernadeschi ztratil míč ve středu pole, následně musel takticky fauloval unikajícího Radovanoviće. Hlavní rozhodčí nevytahuje žlutou kartu ani tentokrát.
58'
Po spolupráci Bernadedschiho s Matuidim se dostal k balonu Dybala. Ten si ale netroufl jeden na jednoho proti Tomovićovi a tak raději přihrával zpět.
57'
Rohový kop ale nebyl z pohledu Verony úspěšný. Míč se dostal jen k Chiellinimu, následně balon opustil hrací plochu a hosté budou jen vhazovat.
56'
Zdá se, že Veronu chycená penalta nakopla. Pellissier si na levém kraji poradil s De Scigliem a následně pro hosty vybojoval po dlouhé době rohový kop.
55'
Juventus pokračuje v držení balonu na útočné polovině. Na pravém kraji byl aktivní Bernadeschi, ale před skvěle postaveného Depaoliho se neprosadil.
53'
Míč si postavil na penaltový bod sám Cristiano Ronaldo. Portugalec při rozběhu nic nevymýšlel, následně poslal míč k pravé tyči, ale tam se vydal i Sorentino, který penaltu dokázal vyrazit mimo branku.
52'
Pokutový kop pro Juventus! Aléx Sandro pálil po odraženém balonu z hranice vápna a nastřelil jen ruku bránícího Baniho.
52'
Verona zatím nemá co nabídnout ani ve druhém poločase. Costa se opět provinil proti pravidlům, ale i nyní se to obejde bez žlutého trestu.
50'
Dybala si pomohl při snaze získat míč potažením soupeře za dres. Hlavní rozhodčí odpískal faul v blízkosti středové čáry, mezitím se stačili domácí stáhnout do obrany.
49'
Parádní zákrok vytáhl Stefano Sorentino! Sandro se prosadil k hlavičce přes Baniho, také usměrnil míč mezi tři tyče, ale hostující brankář předvedl famózní reflex.
48'
Sandro spolupracoval s Costou, následně se do kombinace zapojil také Dybala. V pokutovém území už čekal na centr Bernadeschi, ale míč k němu nedoputoval.
47'
Ve středu pole bojoval o balon Matuidi. Juventusu se ale k míči nepodařilo dostat. Do útoku tak mohla jít Verona, ani hosté se ale až do vápna probojovali.
46'
Vstup do druhého poločasu obstaral rozehrávkou ze středového kruhu Douglas Costa. Domácím se ale první útočná akce nevydařil a tak museli začít znovu až od Perina.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:35.
Nakonec přidal hlavní rozhodčí hned dvě minuty, ale první poločas i tak končí ve prospěch Juventusu 2:0.

Lídr Serie A nevstoupil do zápasu v nejvyšším tempu. Verona dlouho snadno držela krok s velkým favoritem zápasu. Až individuální akce Douglase Costy změnila skóre zápasu. Brazilec si navedl míč na levou nohu a střelou ze střední vzdálenosti rozvlnil síť. Už se zdálo, že Verona udrží do poločasu schůdnou ztrátu o jednu branku, tak se po přihrávce Paula Dybaly prosadil povedenou ránou Emre Can.
45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45+1'
Juventus těsně před koncem poločasu navyšuje své vedení! Domácí fotbalisté si posouvali míč těsně před vápnem na malém prostoru, Dybala oslovil parádním uvolněním EMRE CANA, který téměř ze stoje poslal míč ideálně k pravé tyče mimo dosah Sorentina.
45'
Riccardo Meggiorini byl v pokutovém území přistrčen Rigani, míč tak proletěl ten doteku jediného hráče jen vedle branky. Po nepřesné rozehrávce mohl pálit ještě Pellissier, ale ani on neumístil míč mezi tři tyče.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Aléx Sandro. Přes Depaoliho se dokázal Brazilec prosadit k centru, ale pobídka v pokutovém území nenašla Ronalda ani Dybalu.
43'
Sandro přišlápl u postranní lajnu Depaolimu. Hlavní rozhodčí ponechal hostům výhodu, ale ta skončila velmi záhy mizernou přihrávkou Hetemaje na Pellissiera.
42'
Tentokrát vedl útočnou akci domácích Matuidi. Zkušený Francouz ještě našel nabíhajícího Dybalu, ale Argentincova přihrávka zpět nebyla z nejpřesnějších.
41'
Bernadeschi běžel s Ronaldem pouze na dva obránce Verony. Prvně jmenovaný ale nepřihrál Ronaldovi přesně a tím celá akce skončila. Z úhlu už to měl Portugalec složité.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Juventus sice stále vede na posledním týmem tabulky o jednu branku, ale k pojišťovacímu zásahu má pořádně daleko.
39'
Od Perina putoval míč jen k obráncům, domácí chtěli hrát za každou cenu konstruktivně. To se jim vyplatilo, i přes napadající hráče se podařilo dostat míč až téměř do šestnáctky soupeře.
38'
Ronaldo si zkoušel připravit míč podobně jako Costa u zatím jediné dnešní branky. Portugalcův pokus zpoza vápna nebyl ale vůbec povedený a skončil mimo branku.
37'
Chiellini byl sice pod tlakem napadajícího Pellissiera, ale kapitán Juventusu zvládl situaci bez komplikací. Navíc rozjel útočnou akci, kterou zakončil nebezpečnou ránou Bernadeschi.
36'
Z nepřipravené pozice se pokusil ohrozit Sorentina Cristiano Ronaldo. Hvězdný útočník ale nedal míči potřebnou razanci a zkušený gólman mohl v klidu zasáhnout.
35'
Kiyine si chtěl navést míč více k ose trávníku, ale Can vystihl jeho úmysl a o balon ho lehce připravil. Juventus mohl jít do brejku, ale domácí pouze uklidňují hru ve středu pole.
33'
De Scigliovi odskočil míč za postranní lajnu. Verona se tak udržela na útočné polovině, ale netrvalo dlouho a k dlouhému odkopu se dostal Daniele Rugani.
32'
Pellissier byl faulován na třiceti metrech Costou. Také hosté tak mohli poslal centr do vápna. Hlavičku bez razance s klidem sebral do rukavic Perin.
31'
K rozehrávce volného přímého kopu se dostala Dybalova levačka. V hloubi vápna hlavičkoval nebezpečně Rugani, ale míč se mu odrazil od hlavy jen vysoko nad.
30'
I po půlhodině hry Juventus kontroluje průběh zápasu. Na Bernadeschiho se nalepil před vápnem Tomović, který mu pomohl velmi rychle k zemi. Domácí budou rozehrávat volný přímý kop.
29'
Po rozehrávce rohového kopu zakončoval po dalším odraženém míči Paulo Dybala. Sorentino si ale se skákavou střelou bez potíží poradil a balon ukryl v náručí.
28'
Bernadeschi běžel co to jen šlo po levém kraji. Už už se chystal předložit míč zcela volnému Ronaldovi, ale v tu chvíli mu pod nohy sjel ve skluzu Depaoli.
27'
Radovanovićova přihrávka skrz střed trávníku neměla šanci na úspěch. To Bani měl lepší nápad, po levém kraji se dostal až na hranici šestnáctky, ale prudkým pasem spoluhráče nenašel.
26'
Po Sandrově centru se odrazil míč přesně na hranici pokutového území. Tam číhal Emre Can, ale krkolomným zakončením umístil míč jen daleko od levé tyče.
25'
Mattia De Sciglio zkoušel oslovit Ronalda vysokým centrem. Následně se k Portugalcovi stáhl Kiyine, který odpravil míč alespoň do bezpečí za postranní čáru.
24'
Dybala přihrával pod sebe na hranici pokutového území, Costa pouštěl míč mezi nohama Ronaldovi, který pálil z prvního doteku, ale našel pouze před sebou stojícího Tomoviće.
23'
Rugani sklepl vysoký míč pro Perina. Od domácího brankáře putoval hrací předmět okamžitě do útoku, ale Ronaldo nezpracoval nejlépe a toho využil k zisku Radovanović.
22'
Can ztratil balon v těsné blízkosti středové čáry. Hosté se přesunuli bleskově na útočnou polovinu. Kiyine měl na levém kraji dostatek prostoru pro centr, ale neměl míč komu předat, ve vápně Juventusu byli jen domácí.
21'
Domácí jsou i po vstřelené brance aktivnějším týmem. Bernadeschi čaroval na levém kraji, ale po spolupráci s Matuidim se ocitl pouze na trávníku bez cizího přičinění.
20'
Po dvaceti minutách prvního poločasu vede Juventus nad Veronou stále o jednu branku. O tu se postaral individuální akcí Douglas Costa.
18'
Videorozhodčí ale usoudil, že kontakt Rossettiniho s Ronaldem nebyl dostateční a penaltu nenařizuje. Verona tak může rozehrávat od vlastní branky.
17'
Cristiano Ronaldo upadl v pokutovém území! Rossettini šel do souboje pořádně nešikovně, přišlápl Ronalda, který se skácel k zemi. Hlavní rozhodčí ještě čeká na výrok u videa.
16'
Verona se pokouší rychle odpovědět. Před vápnem Juventusu byl Pellissier, který si počkal na prudkou přihrávku, dokázal jí také přesně zpracovat, ale velmi rychle u něj byl Rugani.
14'
Nádherná rána a Juventus vede! DOUGLAS COSTA si nenápadně navedl míč na levačku, osmadvacetiletý Brazilec byl sice obklopen třemi protihráči, ale i tak se odhodlal ke střele. Míč nádherně zapadl k pravé tyči, Sorentino plachtil vzduchem marně.
14'
Paulo Dybala sice kličkou obelstil stojícího Hetemaje, ale následně zcela zazdil nadějnou akci mizerným centrem, který skončil vysoko nad hostující brankou.
13'
Mattia Perin lehce zavařil Ruganimu, kterému poslal přihrávku na několik metrů. Hned za Ruganim startoval po balonu Pellissier, ale nakonec to stoper Juventusu společně s Chiellinim zvládl.
12'
Juventus pokračoval v mírném tlaku rozehrávkou od rohového praporku. Po snadném odvrácení nebezpečí se provinil těsně před vápnem faulem Daniele Rugani.
11'
Bernadeschi si narazil s Canem, následně se probojoval do vápna Ronaldo, který ještě přiťukl míč Costovi. Brazilec byl ale tělem odstaven a míč skončil za brankovou lajnou.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Jednoznačně poslední Verona drží na půdě prvního celku italské soutěže sympaticky krok.
9'
Giaccherini zkusil individuální průnik po levém kraji, Rugani se s útočníkem Verony stačil vrátit, ale míč odkopl jen na rohový kop. Hosté však z rohu nedokázali vytěžit ani zakončení.
8'
Douglas Costa spolupracoval se svým krajanem na levé straně. Sandro si naběhl podél postranní čáry na prudkou přihrávku, poté rychle míč odevzdat do středu, kde ale už nedokázal balon zasáhnout Ronaldo.
7'
Po nakopnutém balonu se hnal mezi stopery Ronaldo. Před portugalskou superstar dokázal přihrát Sorentinovi Tomović. Následně už brankář Verony vyřašil situaci dlouhým odkopem do bezpečí.
6'
Perin museí zasahovat. Hetemaj našel na pravé straně rozběhnutého svého kapitána, Pellissier na nic nečekal a z druhého doteku pálil. Na přední tyči byl ale Perin připraven.
5'
Lídr Serie A drží balon na útočné polovině. De Sciglio si chtěl obhodit Baniho, to se mu sice podařilo, ale přes zhuštěný prostor před vápnem už to krajnímu obránci Juventusu nevyšlo podle představ.
4'
Také Juventusu se podařilo získat míč na útočné polovině. Bernadeschi aktivně napadal u postranní lajny, ale přihrávkou už Ronalda před vápnem neoslovil.
3'
Po faulu na Matuidiho měli domácí štěstí. Costa totiž posílal míč zpět k obráncům a Pellissier nebyl daleko od toho, aby se vřítil mezi stopery s balonem u nohy.
2'
Už to vypadalo, že by se hosté mohli prodrat až do vápna, ale proti byl dobře postavení Aléx Sandro. Na druhé straně na nic nečekal Ronaldo, který zavezl míč na útočnou polovinu.
1'
Po krátkém zdržení zaviněném technickými problémy pomezního rozhodčího začal úvodní poločas. Verona rozehrála první dějství ze středového kruhu a pokračuje v kombinaci na vlastní polovině.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas dvacátého kola nejvyšší italské soutěže Serie A tak může za několik málo okamžiků začít.

Juventus FC: Perin – De Sciglio, Rugani, Chiellini, Sandro – Bernardeschi, Can, Matuidi, Costa – Dybala, Ronaldo.
Náhradníci: Szczęsny, Pinsoglio – Bonucci, Cancelo, Spinazzola, S. Khedira, Bentancur, Kean.

Chievo Verona: Sorrentino – Depaoli, Tomović, Rossettini, Bani – P. Hetemaj, Radovanović, Kiyine – Giaccherini – Pellissier, Meggiorini.
Náhradníci: Šemper, Caprile – Cesar, Tanasijević, Jaroszyński, N. Rigoni, Burruchaga, Léris, Djordjević, Grubac, Stępiński, Vignato.

Rozhodčí: Piccinini – Di Vuola, Rocca.
Juventus porazil Chievo v posledním šesti ligových zápasech. Naposledy se tak stalo 18. srpna, kdy ve Veroně otáčel stav až v poslední čtvrthodině a zvítězil se štěstím 3:2. Letošní forma turínského celku je nicméně excelentní a cokoliv mimo tříbodový zisk pro favorita by bylo obrovskou senzací.
Nejlepším střelcem Juventusu je hvězdný útočník Cristiano Ronaldol. Portugalská hvězda se letos trefila už čtrnáctkrát, pětkrát pak na gól nahrála. Na straně Chieva stačí k postu nejlepšího klubového kanonýra hned o deset přesných zásahů méně. Čtyř branek zatím letos docílil třiadvacetiletý Polák Mariusz Stepinski.
Je to tak. Chievu patří v tabulce Serie A až poslední dvacátá pozice, a to s pouhými osmi body. Celek z Verony letos vyhrál jediné střetnutí, a to v posledním kole, kdy na domácí půdě zdolal 29. prosince Frosinone nejtěsnějším rozdílem 1:0.
Juventus je po devatenácti odehraných zápasech vedoucím celkem nejvyšší italské soutěže, když má na druhou Neapol šestibodový náskok a dnešní dohrávku k dobru. Stará dáma letos ještě nepoznala v domácí soutěži hořkost porážky, která se neočekává ani tentokrát. Na Allianz Stadium totiž dorazí pro změnu nejhorší celek soutěže.
Příjemný pondělní večer. Italská Serie A má dnes na programu dvě utkání 20. kola. My se v rámci tohoto textového přenosu zaměříme na souboj Juventusu Turín s Chievem Verona, který bude mít jednoznačného papírového favorita v domácím celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62