Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Juventus - 27. ledna 2019   20:30

Lazio
59' Can(vl.)
1:2
(0:0)
Juventus
74' Cancelo   • 88' Ronaldo
Lazio
Strakoša – Bastos (89. Neto), Wallace, Radu – Parolo, Alberto (81. Valon Beriša), Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić (C) – Immobile (82. F. Caicedo), Correa.
Guida – Carbone, Liberatore
Stadio Olimpico
Juventus
Szczęsny – De Sciglio, Bonucci (C) (41. Chiellini), Rugani, Sandro – Can, Bentancur, Matuidi (60. Bernardeschi) – Costa (70. Cancelo), Dybala, Ronaldo.
Pinsoglio, Perin – Bernardeschi, Spinazzola, Kean, Chiellini, Cancelo, Fagioli.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Juventusu Turín, který svého soupeře porazil poměrem 2:1. Římané dnes měli výrazně navrch, ve druhém poločase se sice dočkali vedení, o to ale v závěru utkání přišli. Juventus čekal na první střelecký pokus více než sedmdesát minut, hned z první šance ale udeřil Cancelo. Aby toho nebylo málo, tak pár minut před koncem zápasu přišel pokutový kop pro Juventus, který proměnil Cristiano Ronaldo. Římané určitě smutní, dnešní výkon byl velmi dobrý, avšak Juventus čerpal ze svých zkušeností.
90+5'
90+4'
Poslední šance pro Lazio, bude zahrávat velice slibnou standardku.
90+3'
Caicedo se ještě snažil s vypětím všech sil zastavit míč na hrací ploše, což se mu nakonec nepovedlo. Budeme sledovat odkop od hostující branky.
90+2'
Lulić centroval do pokutového území, kde po souboji s protihráčem skončil na zemi Milinković-Savić, o penaltový zákrok se ale rozhodně nejednalo.
90+1'
Mohlo být definitivně rozhodnuto! Bernardeschi pádil s kolegou na jediného obránce, přihrávka pod sebe ale směřovala mimo dosah spoluhráče.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Bastos, přichází Pedro Neto.
88'
Juventus právě vstřelil branku!
Hosté se poprvé v utkání dostávají do vedení! K rozehrávce pokutového kopu se postavil CRISTIANO RONALDO, který nekompromisně zamířil pod břevno, zatímco se Strakoša vrhl po zemi.
87'
Je tu pokutový kop pro Juventus!
86'
Strakoša se postaral o odkop od své branky, kterým na druhé straně našel hruď Caiceda. Postupná akce domácích nepřinesla ani autové vhazování.
85'
Na pořadu dne byla další standardka. Tentokráte jí obstaral Dybala, který se pokoušel najít Chielliniho, před kterým ale stačil zasáhnout obránce Radu.
84'
Ronaldo se podél levé postranní čáry dostal k centru, na který si v pokutovém území naskočil Can, který z dobré pozice zamířil vysoko nad branku.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Oba celky mají k vítězství stejně daleko, v posledních minutách je ale aktivnější Juventus.
82'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Felipe Caicedo.
81'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Valon Beriša.
80'
Další žlutou kartu vyfasoval další domácí hráč, nedovolený zákrok předvedl Milinković-Savić.
79'
Fantastická kolmice našla v pokutovém území Cancela, kterému v nejméně vhodný okamžik uskočil míč od kopačky. V opačném případě bychom sledovali vyloženou šanci.
78'
Kousek od středového kruhu skončil na zemi jeden z domácích, ani tentokráte nebylo pískáno. Juventus se tak snadným způsobem dostal k míči.
77'
Parolo si prostřednictvím autu vybral Lucase, kterého celkem důrazně dohrál jeden z protihráčů. Hlavní sudí to ignoroval, domácí ale zůstávají u míče.
76'
Dybala zbytečně nic nevymýšlel, naopak si pro spolupráci vybral vedle stojícího Bentancura, který pro změnu přenášel hru k postranní lajně.
75'
I takový je fotbal, stav je opět nerozhodný. Římané tak budou muset opět zabrat, poslední minuta nám přinášejí velice zajímavou podívanou.
74'
To je neskutečné, Juventus udeřil hned ze své první příležitosti! Bernardeschi se rychlostně dostal k přízemní nabídce pod sebe, načež Dybalovu ránu dokázal Strakoša vyrazit pouze před sebe, kde číhal s dorážkou připravený JOAO CANCELO.
74'
Rugani to nyní ve spolupráci s brankářem Szczesnym zvládl na jedničku, následně druhý jmenovaný odkopl míč na druhou stranu, kde se ho ujal Dybala.
73'
Máme tu další žlutý kartónek. Hlavnímu sudímu došla trpělivost, snad pátý nedovolený zákrok Ruganiho končí kartónkem.
70'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Douglas Costa, přichází João Cancelo.
70'
Žlutou kartu dostává Mattia De Sciglio (Juventus FC).
69'
Další útočnou akci domácích táhl Milinković-Savić, který si přehodil míč na svojí silnější nohu, avšak následným obstřelem trefil pouze reklamní banner.
68'
Strakoša dokázal krátkým nákopem najít Parola, kterému se podařilo udržet míč proti přesile protihráčů, načež po jeho přihrávce pálil kousek vedle Alberto.
67'
Chielliniho prudká přihrávka našla Ronalda, který s míčem dokráčel až k hranici pokutového území, kde ale nedokázal najít nikoho ze spoluhráčů.
66'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, domácí se před malým momentem dočkali kýžené branky. Stará dáma je ale i nadále hodně nezodpovědná.
65'
Correa dokázal načasovat přihrávku mezi obránce, kam si nabíhal Immobile. Italský kanonýr překvapivě netrefil ani branku, Juventus je stále ve hře.
64'
Pro nedovolený zákrok si přispěchal Costa, kterého po zisku míče fauloval Lucas. Druhý jmenovaný si musí dávat pozor, jednu žlutou kartu už obdržel.
63'
Římané si pohrávali s míčem na levé straně hrací plochy, do dráhy letu se připletl Bernardeschi, od kterého se kulatý nesmysl odrazil za postranní lajnu.
62'
Costa se připomněl dalším centrovaným balónem, kterým i tentokráte našel hlavu protihráče. Obrana Lazia působí zodpovědně, soupeř stále neprověřil Strakošu.
61'
Juventus to nyní bude mít hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá dostatek času, skóre se klidně může otočit.
60'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Federico Bernardeschi.
59'
Lazio právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají do zaslouženého vedení! Alberto se chopil rozehrávky dalšího rohového kopu, jenž zamířil přesně na hlavu hostujícího EMRE CANA, který zamířil do vlastní sítě. Hodně nešťastná branka, hostující záložník ale neměl šanci netrefit balón.
59'
Logicky přišel další rohový kop, po kterém se do otevřené obrany dostával Dybala, jehož cestu vpřed zastavil Wallace, který jednal v roli předposledního obránce.
58'
Na pořadu dne byl rohový kop pro Lazio. Alberto ho kroutil k hranici malého vápna, kde si na něj naskakoval Bastos, na jehož hlavičku si Szczesny ještě sáhl.
57'
Po stráně na útočné polovině se tu zrodil protiútok pro Juventus, který měl krátkého trvání. Na opačné straně musel v šestnáctce zasahovat Rugani.
56'
Chiellini šel do souboje s protihráčem až příliš agresivně, což si vyžádalo píšťalku rozhodčího. Římané ani tentokráte nerozehráli vzdušným prostorem.
55'
Domácí se dožadovali odpískání nedovoleného zákroku na Immobileho, což jim u sudího neprošlo. Na druhé straně se přes obranu nedostal Dybala.
54'
Juventus je najednou o poznání aktivnější. Výborně to u postranní lajny zvládl Radu, který za sebe nepustil Costu. Bude z toho další autové vhazování.
53'
Costa opět cpal míč do pokutového území, kde se s trochou štěstí dostal až k Ronaldovi, který byl překvapen. Toho využil Bastos, jenž nekompromisně odkopl balón.
52'
Sled nepřesností nakonec přinesl zisk míče pro Lazio. Po krátké kombinaci skončil na zemi Correa, hlavní sudí ale i tentokráte nechává pokračovat ve hře.
51'
Juventus rozehrával volný kop kousek za polovinou hrací plochy. Dybala se rozhodl přenést hru na Matuidiho, jehož centr dokázal odvrátit Wallace.
50'
Tady mos nescházelo! Immobile dokázal vrátit na kopačku Alberta, jehož technická rána levačkou směřovala kousek vedle brankové konstrukce.
49'
Po menší strkanici tu máme další žluté karty, jednu vyfasoval domácí Lucas, tu druhou Matuidi.
49'
Stará dáma si pohrává s míčem na vlastní polovině, nyní ho má na kopačce Chiellini. Římané spíše čekají, co si soupeř nadále přichystá.
48'
Hned v úvodu se k centrovanému balónu z levé strany dostal Costa, který se pokoušel najít Ronalda, jenž po souboji s protihráčem upadl na zem, penalta to nebude.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nepřinesl žádnou přesnou trefu. Lazio vstoupilo do zápasu velice aktivně, úvodní nápor ale nepřinesl žádnou branku. Postupem času se do hry začal zapojovat také Juventus, který se ale směrem dopředu hledá. Římané jsou totiž výrazně nebezpečnější, navíc si vypracovali už několik sympatických šancí, avšak k překonání Szczesnyho nedošlo. Aktivitu domácího celku potvrzují také statistiky, které říkají, že Juventus nevystřelil ani jednou!
45+2'
45+2'
Ronaldo zamíchal s míčem a poté centroval do pokutového území, kde zasahoval Wallace. Následně si dobře pokryl míč Alberto, kterého fauloval napadající Costa.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Dalekonosný pas směřoval na Immobileho, který využil nepozornosti obrany, avšak ještě před brankovou čárou dokázal zasáhnout Rugani.
43'
Sled nedovolených zákroků pokračuje. Jeden z domácích byl v souboji o míč příliš pozdě, místo hracího předmětu trefil pouze nohu Bentancura.
42'
Jedno střídání máme za sebou. Bonucci sice několik minut vydržel hrát, avšak dál to už nepůjde. Na jeho místo přispěchá neméně zkušený Chiellini.
41'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Leonardo Bonucci, přichází Giorgio Chiellini.
40'
Costa obstaral další autové vhazování, po kterém se jeho celek usadil an útočné polovině. Bentancur ale raději otočil hru k levé postranní lajně.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Immobilemu se podařilo sklepnout míč do tandemu na Lucase, který ale nepřihrával přesně. Krátce poté se do šestnáctky dostal Parolo, kterého ale vychytal brankář.
37'
Zcela nevýrazný Dybala se pokoušel vystihnout rozehrávku soupeře, což se nepovedlo. Poté si přehodil míč na pravačku Can, který našel pouze Radua.
36'
Ronaldo napadal rozehrávku soupeře, proto Strakoša vykopával na druhou stranu, kde si ale ofsajdové postavení nepohlídal Milinković-Savić.
35'
Rychlý protiútok Juventusu táhl po levé straně Costa, jehož nabídka směřovala pouze ke Strakošovi, který se prezentoval vyboxováním míčem.
34'
Po kratší době přišel další nedovolený zákrok, tentokráte se o něj postaral obránce Rugani. Římané se rozhodli rozehrát nakrátko, čehož se ujal Alberto.
29'
Také albánský brankář Strakoša si vyzkoušel práci s hracím předmětem. Odkopem se pokoušel najít Correu, který ale v souboji s Bonuccim neměl šanci.
28'
Tohle už bylo nebezpečné! Szczesny nepředvedl zrovna jistou rozehrávku, za šestnáctkou měl hodně času Alberto, který svojí dělovku moc neumístil.
27'
Byl to právě Sandro, který na jistotu odklízel míč ven z hrací plochy. Parolo ho poslal zpět na hrací plochu, tam ho ale opět do zámezí odklízel Sandro.
26'
Parolo zatím nehraje moc dobře, ani jeho další přihrávka nenašla kýženého adresáta, nýbrž pouze nohy Sandra, od které se míč odrazil za postranní čáru.
25'
Alberto si šikovně počkal na náběh Milinkoviće-Saviće, který okamžitě centroval levou nohou, vracející se Can ale srazil míč do rukou brankáře.
24'
Taktickým zákrokem si pomohl středopolař Can, který za táhl za dres aktivního Correu. Hlavní sudí vytasil první žlutou kartu tohoto zápasu.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. Stará dáma nyní vyrovnala hru, nicméně domácí předvedli hodně aktivní nástup.
22'
De Sciglio se rovněž podíval s balónem na druhou stranu hrací plochy. Krátce poté ho přeposlal ke středu, kde číhal zcela osamocený Matuidi.
21'
Juventus se vůbec poprvé v utkání dostal k opačné šestnáctce. Costa vracel balón vedle stojícímu Bentancurovi, který byl donucen ke zpětné přihrávce.
20'
Nyní se do hry připletl hlavní sudí, který zastavil Immobileho. Následně se k pohotové ráně dostal Correa, jehož přízemní rána skončila v náruči brankáře.
19'
Stará dáma se dostala s míčem na útočnou polovinu, kde si hraničním zákrokem pomohl Lucas, jenž skluzem zřejmě zasáhl míč před Sandrem.
18'
Bastosovi se podařilo přetlačit Ronalda, avšak autové vhazování nakonec nevybojoval. O něj se o malý moment později postaral obránce Sandro.
17'
Napadající Lucas dokázal v souboji přetlačit Bentancura, který se navíc jako poslední dotkl míče. Římané si připravili další centr, který do náruče brankáře vracel Parolo.
16'
V rozehrávce hodně zariskoval Sandro, který to nakonec zvládl na jedničku. Po jeho přihrávce se na zemi ocitl Ronaldo, naopak se provinil Milinković-Savić.
15'
Bonucci nakonec pokračuje ve hře, avšak za postranní čárou se začal rozcvičovat Chiellini. Mezitím se poprvé k míči dostal brankář Strakoša.
14'
Na vzdušnou nabídku se vyhoupl Wallace, který z velmi dobré pozice zamířil daleko vedle branky. Szczesny nemusel zasahovat, okamžitě rozehrál.
13'
Momentálně se nehraje, neboť na zemi leží hostující kapitán Bonucci. Navrátilec do Juventusu se zřejmě zranil v předchozím souboji s Correou.
12'
Až do pokutového území se proháčkoval Correa, který ještě před brankářem vracel míč před branku, kde míč musel odklízet dobře stojící Rugani.
11'
Postupná kombinace přinesla hlavičkový souboj mezi Canem a Parolem. Úspěšnější byl prvně jmenovaný, který hlavičkou přihrál vedle stojícímu kolegovi.
10'
Costa to zkoušel středem hrací plochy, avšak přesila protihráčů ho obrala o balón. Posléze přišel nedovolený zákrok Ruganiho, jenž sestřelil Immobileho.
9'
U postranní čáry si obrannou povinnost splnil domácí zadák Bastos, který za sebe nepustil přihrávku od Matuidiho. Juventus okamžitě vhodil míč zpět.
8'
Bonucci oslovil brankáře Szczesnyho, který pro změnu přihrával k postranní čáře. Stará dáma se až nyní dostává ke své klasické kombinaci.
7'
Ani další Parolova nabídka nepřinesla nic přesného, posléze se na zemi ocitl hostující Bentancur, avšak hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
6'
Ve středu hrací plochy operoval Lucas, který na pravém křídle našel volného Parola, jehož přihrávka na Immobileho byla hodně nepřesná.
5'
Římané si dokonce vybojovali rohový kop, o který se z pravé strany postaral Alberto. Jeho centr pouze proletěl šestnáctkou, následně se k němu dostal Wallace.
4'
Následně se o autové vhazování z pravé strany postaral Bastos, který ho posílal až do pokutového území, kde zasahoval Matuidi. Domácí budou znovu vhazovat.
3'
Hned v úvodu to po pravém křídle zkoušel Correa, jehož zpětná nahrávka našla pouze Ronaldo, po jehož ztrátě pálil do protihráče domácí Parolo.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Bastos, Wallace, Radu – Parolo, Alberto, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić (C) – Immobile, Correa.
Náhradníci: Guerrieri, Proto – Badelj, Valon Beriša, F. Caicedo, Durmisi, Cataldi, Neto, Murgia.

Juventus FC: Szczęsny – De Sciglio, Bonucci (C), Rugani, Sandro – Can, Bentancur, Matuidi – Costa, Dybala, Ronaldo.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – Bernardeschi, Spinazzola, Kean, Chiellini, Cancelo.

Rozhodčí: Guida – Carbone, Liberatore.
Juventus FC

Na opačné straně stojí nejtěžší možný protivník, kterým je Juventus. Stará dáma i v letošním ročníku vládne italské Serii A, v tuto chvíli se na první pozici vyhřívá s osmibodovým náskokem, avšak své utkání má ještě před sebou. Juventus letos ztratil body pouze ve dvou případech, pokaždé se jednalo o nerozhodný výsledek. Nejprve se v souboji s Janovem zrodila překvapivá remíza 1:1, druhou remízu nabídl zápas proti Atalantě, tentokráte byl konečným výsledkem stav 2:2. Juventus se opírá o nejlepší ofenzívu soutěže, která si drží průměr dvou branek na utkání. Ideálně se jeví také obrana, ta je s přehledem nejzodpovědnější, z dvaceti odehraných zápasů připustila inkasovanou branku pouze jedenáctkrát.
S. S. Lazio

Fotbalisté Lazia si letos nevedou zrovna špatně, avšak představy vedení klubu byly tak trochu jiné. Římané v tuto chvíli okupují sedmou pozici, na pohárové příčky jim schází pouze jeden bod. Lazio nezvládlo poslední dva ligové zápasy, nejprve na domácím stadionu remizovalo s Turínem poměrem 1:1, posléze nezvládlo souboj s druhou Neapolí, které podlehlo výsledkem 1:2. Domácí celek dnešního utkání se v tabulce domácích celků řadí na osmou pozici, dohromady zde odehrál deset zápasů, přičemž zvítězil v polovině případů. Poslední čtyři domácí zápasy nabídly hned tři remízy, ta poslední se uskutečnila právě proti Turínu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi S. S. Lazio a Juventus FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62