Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Spal - 4. listopadu 2018   12:30

Lazio
28' Immobile (Cataldi) • 36' Immobile (F. Caicedo) • 61' Cataldi  • 72' Parolo
4:1
(2:1)
Spal
29' Antenucci  (Lazzari)
Lazio
Strakoša – Wallace, Acerbi, Radu – Patric, Parolo, Cataldi, S. Milinković-Savić (74. Valon Beriša), Lulić (C) (65. J. Lukaku) – F. Caicedo (62. Correa), Immobile.
Guida – Passeri, Fiore
Stadio Olimpico (Řím)
Spal
V. Milinković-Savić – Felipe (C), Vicari, Everton Luiz (82. Dickmann) – Lazzari, Missiroli, Bonifazi (46. Cionek), Valdifiori, F. Costa – Petagna (71. Paloschi), Antenucci.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:8.
Hlavní rozhodčí ani nenechal uplynout dvě nastavené minuty a ukončuje zápas jedenáctého kola. Lazio v domácím prostředí přehrálo Spal jasně 4:1.

V prvních minutách se ani jednomu týmu nechtělo příliš útočit. Vše ale změnil Ciro Immobile, který proměnil Cataldův centr od rohového praporku povedeným volejem. Vedení Lazia ale netrvalo dlouho. Ihned o dvě minuty později se prosadil po přihrávce Lazzariho Mirco Antenucci. Ještě do přestávky se ale římský tým vrátil do vedení po parádní práci Felipe Caiceda a tečovaném zakončení Cira Immobileho. Po změně stran sice Spal přidal v útočné aktivitě, ale na kolena hosty srazily dvě nádherné střely ze střední vzdálenosti od Danila Cataldiho a Marca Parola.
90+2'
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90'
Přece jen se ještě ke střele odhodlal ze střední vzdálenosti Mirko Valdifiori. Balon se ale odrazil od jeho kopačky jen nad domácí branku.
89'
Zápas už se pouze dohrává. O třech bodech je dávno rozhodnuto. Spal se sice dostal po delší době k balonu, ale pouze si ho přesouvá ze strany na stranu.
88'
I nadále si domácí hlídají držení balonu daleko od vlastní branky. Hosté už rezignovali na napadání a už jen čekají před vápnem na útoky soupeře.
87'
Domácí fanoušci tlačí svůj tým k ještě jednomu zásahu. Cataldi spolupracoval ve středu pole s Parolem, následně se zapojil do kombinace i Patric, ale následný pokus byl zblokován.
86'
Hostující celek se snaží alespoň snížit velkou ztrátu. Po parádním převzetí balonu ve středu pole se Valdifiori otočil kolem bránícího Parola, ale poté mu balon utekl k domácím.
85'
Tentokrát si zaběhl za domácí obranu Alberto Paloschi, ale po převzetí balonu je pískán ofsajd. Ani nyní se hosté k ohrožení branky Tomase Strakoši nedostali.
84'
Domácí rozehrávali rohový kop signálem na hranici vápna, ale k balonu se dostal Parolo až příliš pozdě a jeho rána tak šla pouze do vystupujících obránců.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. O třech bodech už je nejspíše rozhodnuto, ale oba týmy se pořád pokoušejí útočit.
82'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Everton Luiz, přichází Lorenzo Dickmann.
81'
Milinković-Savić nyní uchránil svůj tým od páté inkasované branky. Z levé strany se na něj totiž hnal Immobile, který ale pálil jen do těla hostujícího gólmana.
80'
Také Spal si vybojoval po dlouhé době rohový kop. Hostující celek se ale k zakončení nedostal ani hlavou ani následnou ránou z velké vzdálenosti.
79'
Hra se tak přesunula znovu před Milinkoviće- Saviće. Pátá branka Lazia nebyla daleko, po nadýchaném centru totiž hlavičkoval do tyče Acerbi.
78'
Domácím se velmi rychle podařilo získat míč zpět pod kontrolu. Immobile se hnal za balonem, ale jen za cenu žluté karty ho dokázal zastavit Cionek.
76'
Lazio ještě nemá dost. Po levé straně se prosmýkl kolem lajny Jordan Lukaku. Střídající fotbalista si následně chtěl narazit s Immobilem, ale míč se k němu už nevrátil.
75'
Hosté se ještě snaží se zápasem něco provést, ale útočná fáze nyní Spalu vázne. Lazzari se pokoušel projít kolem Radua, ale o míč přišel.
74'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Valon Beriša.
72'
Lazio právě vstřelilo branku!
Lazio zvyšuje své vedení! Spal měl velké potíže v rozehrávce, Vicari si příliš nerozuměl s Evertonem Luizem, ten se velmi rychle dostal pod tlak napadajícího MARCA PAROLA. Záložník Lazia vypíchl soupeři balonu a následně nádhernou ránou umístil míč k levé tyči hostující branky.
71'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Alberto Paloschi.
71'
Žlutý faul předvedl ve středu pole Felipe, který zastavil tvrdým zákrokem rozběhnutého Parola. Hlavní rozhodčí ani na sekundu neváhal s udělením trestu.
70'
Už to vypadalo na rohový kop pro Lazio, ale nakonec se balon za brankovou lajnu odrazil pouze od napadajícího Patrica.
69'
Hosté se snaží snížit ztrátu, ale sami otevírají více a více obranu. Nyní přečíslení domácího celku vůbec nevyšlo, ale příště už by to Spal mohlo dopadnou o poznání hůře.
68'
Právě Correa si následně šel do pokutového území minimálně pro rohový kop, ale balon se odrazil za koncovou lajnu právě od něj a hosté tak budou rozehrávat od své branky.
67'
Skvěle se v obraně předvedl Stefan Radu, který hrudníkem zpracoval míč pro svého brankáře. Následně mohli domácí jít do útoku, ale Correa akci zbrzdil.
66'
Spal byl ve druhém poločase více u balonu, ale nyní už musí dohánět dvoubrankové manko. Missiroli zkoušel prostrčit míč do útoku na Petagna, ale nebyl přesný.
65'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Jordan Lukaku.
64'
Domácí jsou po třetí vstřelené brance při chuti. Immobile získal míč ve středu pole, poté si obhodil míč na Correu, který mohl po dvou minutách na trávníku zaskočit Milinkoviće-Saviće počtvrté.
62'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Joaquín Correa.
61'
Po rozehrávce volného přímého kopu sice zasáhla obranná zeď, ale akce ještě pokračovala. DANILO CATALDI se vrátil k míči, poté si ho navedl více do středu trávníku a parádní ránou k přední tyči překonal Milinkoviće-Saviće.
61'
Vanja Milinković-Savić si nechal postavit čtyřčlennou zeď a udělal dobře. Cataldi totiž pálil právě jen do ní.
60'
Naopak po hodině hry putoval s míčem do útoku Immobile. Na třiceti metrech ho nedovoleně poslal k zemi bránící Everton Luiz a dostal za to žlutou kartu.
59'
Druhý půle zatím postrádá potřebný náboj. Hosté se sice snaží o vyrovnání, ale až do pokutového území se dostávají sporadicky.
58'
Andrea Petagna byl v kritickém postavení u brankové lajny, ale i pod tlakem se pokusil zakončit z velkého úhlu. Strakoša si po delší době sáhl na balon.
57'
Spal se pomalou kombinací dostal přes první obrannou hradu domácího celku. Následně ale střídající Cionek chyboval v přihrávce na Antenucciho a přišel o míč.
55'
Ofsajd je pískán také na druhé straně. Lazzari si nabíhal na prudkou přihrávku, ale nepohlídal si své postavení za posledním obráncem.
54'
Petagna se cpal s míčem do šestnáctky, ale těsně před zakončením mu hrací předmět ukopl od kopaček bránící Francesco Acerbi.
53'
Tlak domácích pokračoval dalším rohovým kopem. Cataldi tentokrát hledal na přední tyči Acerbiho, ale ani stoper Lazia se k hlavičce neprotlačil. Následně je domácím pískán ofsajd.
52'
Danilo Cataldi kroutil míč od rohového praporku na zadní tyč, kde byl Immobile, ale podobná situace jako při první brance se neopakovala. Italský útočník byl skvěle pokryt.
51'
Teď už se ale zmocnili balonu také domácí. Lulić výtečně donutil Luize pouze k obrannému odkopu za brankovou lajnu a Lazio tak bude mít rohový kop.
50'
Začátek druhé půle zatím pokračuje v pomalém tempu. Spal si dlouho vyměňuje balon u středové čáry a čeká na vhodný okamžik k útoku.
49'
Přes Luliće rozehráli domácí svou útočnou akci. Kapitán Lazia však nepřihrával přesně do útoku, kde už čekal na balon Ciro Immobile.
48'
Patric schytal pořádnou ránu v souboji s Costou. Domácí se tak dostávají k míč po odpískaném faulu ve středu pole. Lazio ale v úvodu druhé půle nikam nespěchá.
47'
Domácí nezačali nejlépe. V obraně musel řešit nepříjemné napadání Petagna Acerbi. Obrana Lazia však nakonec obstála.
46'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Kevin Bonifazi, přichází Thiago Cionek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 13:35.
Šedesát nastavených sekund v prvním poločase je pryč a oba týmy tak odcházejí do šaten, o něco spokojeněji mohou být domácí, kteří vedou nad Spalem 2:1.

45+1'
45+1'
Pořádný vzruch před vápnem Spalu. Ciro Immobile si proti poslednímu obránci posunul míč do vápna, ale následně upadl na trávník. Domácí hráči i fanoušci si pochopitelně přáli odpískání faulu ve velmi slibné pozici a červenou kartu pro soupeře, ale ani jedno se nekoná.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Lazio dohrává první půli s míčem na kopačkách. Wallace vyzval ke sprintu na pravém kraji Patrica. Ten ale neobešel Luize a k balonu se tak dostal pouze Spal.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu také Manuel Lazzari. Autor přihrávky na vyrovnávací branku se nyní prezentoval o poznání horším pasem do šestnáctky.
43'
Parolo spolupracoval ve středu pole s Cataldim. Následně se ale po ztrátě provinil faulem právě druhý jmenovaný a u balonu jsou tak znovu hosté.
41'
Hosté se udrželi na útočné polovině i díky chybě Wallace v rozehrávce. Ani Spal však nepostupoval do vápna bezchybně, Costova přihrávka měla k dokonalosti daleko.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Po zisku míče se domácí mohli hnát do útoku, ale bleskurychlou akci zastavil Patric, který počkal na své spoluhráče.
39'
Spal se rozhodně nevzdává, ale takové odpověď jako na první zásah zatím nepřichází. Po rozehrávce rohového kopu hlavičkoval pouze domácí Acerbi.
38'
Lazio je po vedoucí brance při chuti. Cataldi hledal přihrávkou Immobileho, kterého si ale nyní už obrana Spalu všímala o poznání více než v předchozích minutách.
36'
Lazio se vrací do jednobrankového vedení! Felipe Caicedo udržel míč proti velké přesile, poté ho přiťukl na hranici vápna CIRU IMMOBILEMU, který s přispěním teče hostujícího obránce podruhé překonal Vanju Milinkoviće-Saviće v brance Spalu.
35'
Domácí nebyli daleko od druhého zásahu. Přetažený centr na zadní tyči trefil Lulić, ale z blízkosti branku Spalu přestřelil. Teď měli hosté velké štěstí.
34'
Hosté se s problémy ubránili, ale poté mohli jít sami do útoku. Petagna však proti velké přesile míč udržel na útočné polovině pouze několik sekund.
33'
Domácí celek pokračuje v aktivní hře směrem dopředu. Po rohovém kopu Cataldiho měl Milinkoviće-Savić znovu velké potíže s vyboxováním balonu.
32'
Lazio vykombinovalo středu trávníku, následně se hnal do vápna s míčem přilepeným u kopačky Immobile, ale křížnou střelou tentokrát Milinkoviće-Saviće nepřekonal.
31'
Domácí se snaží znovu zvrátit stav na svou stranu, ale po přihrávce Cataldiho se už k míči neprobojoval Caicedo. Hostující obrana si dala na zkušeného útočníka pozor.
29'
Spal právě vstřelil branku!
Vedení Lazia ale nevydrželo ani dvě minuty! Na pravé straně utekl obraně Manuel Lazzari, který parádní přihrával do středu vápna, kde byl zcela osamocený MIRCO ANTENUCCI a ten už měl jednoduchou úlohu.
28'
Lazio se dostává do vedení po rohovém kopu! První centr od rohového praporku si ještě hosté pohlídali, ale při druhém už zůstal na zadní tyči úplně sám CIRO IMMIBILE, který nechytatelným volejem umístil balon do protipohybu brankáře Milinkoviće-Saviće.
27'
Immobile si posunul míč kolem obránce, ale daleko od nohy a toho využil parádním vyběhnutím Vanja Milinković-Savić. Domácí se sice zlobili na rozhodčího, ale míč patří hostům.
26'
Lazio se v posledních minutách vůbec nemůže dostat s balonem k vápnu soupeře. Nyní se to pokoušel změnit Ciro Immobile, ale ani italský útočník nepřešel přes Vicariho.
25'
Hosté se dostávají více a více do tempa. Nyní zkoušel Strakošovu pozornost z velké dálky tvrdou střelou Kevin Bonifazi. Míč však doplachtil jen vedle levé tyče.
24'
Spal pokračoval rohovým kopem, ale ten už si domácí obrana bez větších komplikací pohlídala. Konkrétně zasáhl hlavou Francesco Acerbi.
22'
Po tečové ráně musel Strakoša předvést svůj um. Parádní střelu vyrazit z levého horního rohu své branky alespoň nad břevno.
21'
Francesco Acerbi stáhl těsně před vápnem zakončujícího Petagna a kromě žlutého trestu vytvořil také zajímavou pozici pro Spal.
20'
Teď už domácí zahrozili. Od Luliće letěl míč do vápna, Vanja Milinković-Savić vůbec neodhadl dráhu letu míče, na zadní tyči tak mohl zakončovat Patric, ale ten byl tísněný Felipem a branku netrefil.
19'
Spal se dlouho držel u míče u středové lajny, ale k ničemu nebezpečného se nedostal. Naopak na druhou stranu pelášil s míčem u nohy Patric, ani on však nepřešel obranný val soupeře.
18'
Lazio se usadilo na útočné polovině, ale ani jeden ze dvou centrů se neujal. Hosté s přehledem ubránili Parola i s Immobilem. Vanja Milinković-Savić může v klidu rozehrávat.
17'
Spal rozehrával rohový kop. Balon se na malou chvíli zasekl v malém vápně, ale Acerbi ho bleskově odkopl do bezpečí. Domácí šli dokonce do brejku, ale znovu jim nevyšla finální fáze.
16'
Teď už to bylo z pohledu hostujícího týmu o něco nadějnější. Valdifiori si to namířil s míček k ose trávníku, poté ještě přihrával do strany, ale Costův centr byl sražen.
15'
Lazio nyní nechává hrát svého soupeře. Costa dokázal obejít na pravé straně Patrica, následně ale přihrával pouze zpátky na obránce.
13'
Útoku Spalu zatím nemají příliš šancí na úspěch. Hosté se sice udrželi na útočné polovině, ale Lazzarova přihrávka šla několik metrů od svého adresáta.
12'
Domácí pokračovali rozehrávkou z klidové pozice. Od Cataldiho putoval míč nechytatelně pro nabíhajícího Luliće na levé straně trávníku.
11'
Po průnikové přihrávce fauloval ve středu pole Immobileho Bonifazi. Sám si ale ublížil více právě záložník hostujícího celku, který potřebuje ošetření.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Spal se teď unáhlil v rozehrávce a mohlo být zle. Caicedo se dostal s míčem do vápna, ale po otočce nedokázal zakončit přesně.
9'
Lazio mělo po zblokovaném centru k dispozici vůbec první rohový kop zápasu. V pokutovém území Spalu bylo pořádně horko, ale útočným faulem se provinil Lulić.
8'
Opatrný úvod zápasu pokračuje. Domácí sice drží balon v dostatečné vzdálenosti od obou branek. Změnit to chtěl Cataldi, ale jeho přihrávka až do šestnáctky neprošla.
7'
Spal uklidňuje hru ve střední části trávníku. Hosté si tak dlouho vyměňovali balon u středového kruhu, až o něj přišli zásluhou Milinkoviće-Saviće.
6'
Domácí se po zisku míče hnali do útoku, ale finální fáze Laziu nevyšla podle představ. Pokud byl Parolo poslal přesnou přihrávku na Immobileho, tak by šel útočník Lazia sám na brankáře, nestalo se.
5'
Také Spal se poprvé dostalo s míčem do blízkosti vápna domácího celku. Na pravé straně skvěle spolupracoval Lazzari s Missirolim, ale do akce hostů se vložil Acerbi.
4'
Římané pokračují v držení balonu na útočné polovině. Cataldi chtěl najít přihrávkou mezi obránci Caiceda, ale zkušený Ekvádorec byl pokryt hned dvojicí obránců.
3'
Lulić vhazoval míč do hry zpoza postranní lajny. Už to vypadalo, že by se Lazio mohl dostat až do vápna, ale těsně před ním zakročil obranným zákrokem Luiz.
2'
Patric spěchal za balonem na pravém kraji. Na přihrávku Parola už ale nedosáhl a na chvíli se tak mohli dostat k míči hosté. Po ztrátě Costy však pokračují v tlaku domácí.
1'
O úvodní rozehrávku se postarali domácí fotbalisté. Caicedo se společně s Immobilem tlačili do útoku, ale hostující obrana první atak dokázala s klidem zastavit.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí na hrací plochu Olympijského stadionu v Římě obě úvodní jedenáctky. Zápas jedenáctého kola nejvyšší italské soutěže Serie A tak může za několik málo okamžiků začít.
V Římě se můžeme těšit na bratrský souboj Milinkovićů-Savićů. V záložní řadě Lazia totiž nastupuje třiadvacetiletý Sergej, za hosty se představí mezi třemi tyčemi jeho o dva roky mladší bratr Vanja!

S. S. Lazio: Strakoša – Wallace, Acerbi, Radu – Patric, Parolo, Cataldi, S. Milinković-Savić, Lulić – F. Caicedo, Immobile.
Náhradníci: Guerrieri, Proto – Luiz Felipe, J. Lukaku, Valon Beriša, Alberto, Correa, Durmisi, Bastos, Cáceres, Marušić, Murgia.

Spal: V. Milinković-Savić – Felipe, Vicari, Everton Luiz – Lazzari, Missiroli, Bonifazi, Valdifiori, F. Costa – Petagna, Antenucci.
Náhradníci: A. Gomis, Thiam – Cionek, Šimić, Floccari, Moncini, Dickmann, Paloschi, Nikolić, Viviani, Vitale.

S. S. Lazio

V posledním kole loňského ročníku si to Lazio dokonce v přímém souboji rozdalo s Interem Milán o postup do Ligy mistrů. Lazio sice vedlo 2:1, ale poté Milánští otočili průběh zápasu a na poslední chvíli předskočili v tabulce svého soupeře, Laziu přitom stačil k Lize mistrů zisk pouhého bodu.

Římský celek odehrál v přípravě pouze čtyři zápasy. Proti slabším italským celkům nemělo Lazio problémy, ale následně prohrálo 0:2 s londýnským Arsenalem. V generálce poté podlehlo 0:1 Borussii Dortmund, když se o jediný zásah postaral Marco Reus.

Také v rozehrané sezoně se Lazio pohybuje okolo čtvrté pozice v tabulce italské Serie A. V deseti odehraných zápasech sice Lazio čtyřikrát padlo, ale i to stačí zatím na pátou pozici s minimální ztrátou na týmy před sebou. Před týdnem ale Lazio schytalo nepříjemný debakl od Interu Milán v domácím prostředí. O dvě branky se postaral Icardi, tu třetí přidal Brozović a Lazio prohrálo se soupeřem přední příčky 0:3.
Spal

Spal se zachránil v nejvyšší italské soutěži až posledním kolem. V něm se vypořádal na domácím trávníku se Sampdorií 3:1 a zajistil si účast mezi elitou i pro následující ročník. Právě výrazně zlepšené výkony v jarní části vyhouply Spal výše, v posledních kolech sice přišlo mnoho remíz, ale i tak Spal sbíral důležité body.

V přípravě se Spal dokázal vytáhnout dokonce na vítěze německého poháru Eintracht Frankfurt. Jedinou porážku v přátelských duelech uštědřilo Spalu právě Lazio, které zvítězilo 3:0 po brankách Immobileho, Caiceda a Rossiho. V generálce Spal uhrál bezbrankovou remízu v Perugii.

V deseti odehraných kolech nového ročníku získal Spal již dvanáct bodů. Hned v prvních čtyřech kolech třikrát prohrál. Zatím poslední čtvrté vítězství přišlo nečekaně v Římě, kde místní AS Spal porazil 2:0 a to posledních dvacet minut hrál bez vyloučeného Milinkoviće-Saviće. Před týdnem ale Spal odevzdal všechny body dosud bez vítězství Frosinone jasně 0:3.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší italská soutěž Serie A pokračuje jedenáctým kolem a my se společně zaměříme na utkání Lazia, které před domácím publikem přivítá Spal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62