Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Torino - 29. prosince 2018   15:00

Lazio
62' S. Milinković-Savić
1:1
(0:1)
Torino
45+3' Belotti
Lazio
Strakoša – Radu (57. Lucas Leiva), Acerbi, Luiz Felipe – S. Milinković-Savić, Parolo, Marušić, Lulić – Alberto (85. F. Caicedo), Correa (64. Wallace) – Immobile.
Guerrieri, Proto – Patric, J. Lukaku, Lucas Leiva, Bastos, F. Caicedo, Badelj, Cataldi, Murgia, Wallace.
M. Irrati – G. Peretti, G. Schenone
Stadio Olimpico
Torino
Sirigu – Izzo (51. Moretti, 83. Lyanco), N'Koulou, Djidji, De Silvestri – Baselli (72. Lukić), Rincón, Meïté, Ansaldi, Falqué – Belotti.

Nyní se Serie A na krátkou dobu odmlčí a v Itálii bude probíhat krátká zimní pauza. Další souboje začnou od 19.1. 2019!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 19:19.
Důležité momenty druhého poločasu
62. minuta – Lazio vyrovnává nádhernou ranou Saviće – 1:1!
66. minuta – Lazio a jeho tři velké šance na otočení skóre zápasu!
84. minuta – Turín se po rohovém kopu dostal k hlavičce a míč skončil na tyči.
86. minuta – Adam Marušić dostal za hrubost červenou kartu.
90. minuta – nervózní koncovka zápasu nám přinesla i druhou červenou kartu, tentokrát na straně hostí pro Meïteho.
Je to tak! Druhý poločas nám přinesl také hodně zajímavých situací. Několik šancí na straně Lazia, dvě červené karty, nervózní závěr zápasu. Celkově jsme v zápase mohli vidět dostatek šancí, hlavně ze strany domácího celku, ale také hodně faulů a tomu odpovídá 8 žlutých karet a dvě červené karty. Zkrátka hlavní arbitr s nimi rozhodně nešetřil. Oba celky se tedy rozchází smírně a nutno říci, že Turín si díky své bojovnosti zaslouží bod za tento zápas. V důležitých momentech dokázali ubránit tlak domácího celku, zvláště po vyrovnávací brance, kdy se domácí dostali brzy do dalších velkých šancí.
90+5'
90+4'
Lazio zahrávalo rohový kop, ze kterého se nedostali do nebezpečného zakončení a zápas nám nejspíše končí nerozhodným stavem.
90+2'
Do dobré šance se dostali domácí, ale Salvatore Sirigu předvedl dobrý zákrok.
90+2'
Druhý poločas je nastaven o pět minut.
90+1'
Závěr zápasu se nese v dalších faulech, jako nyní a obě mužstva jsou značně nervózní. Další žlutá a tentokrát pro Lucase Leivu.
90'
Nj, hlavní arbitr si nejspíše nenechá do ničeho kecat. Rincón se dopustil faulu a viděl žlutou kartu. Soualiho Meïté si pravděpodobně něco utrousil směrem k hlavnímu arbitru a ten ho bez varování posílá do sprch.
89'
Žlutou kartu dostává Tomás Rincón (Turín FC).
88'
Avšak času již mnoho nezbývá, nyní se snažil o centr z pravé strany Lorenzo De Silvestri, ale míč je sražen do autu.
87'
Turín se ihned ujímá kombinace a cítí šanci v závěru zápasu. Dá se říci, že jsou také o něco lepším mužstvem v posledních minutách.
86'
Komplikace pro Lazio, Adam Marušić vidí rovnou červenou kartu a zbytek zápasu budou hrát domácí v oslabení.
85'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Felipe Caicedo.
84'
Turín byl blízko ke své druhé brance, kdy se po rohovém kopu dostal k hlavičce jeden z jejich hráčů a míč končí na levé tyči!
83'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Emiliano Moretti, přichází Lyanco.
82'
Nečekané zakončení od Silvestriho a jeho střela nastřelila hlavičku obránce Lazia, který se nacházel před brankou. Nyní měli domácí tak trochu i štěstí. Kdoví jak by to dopadlo jinak...
81'
Blíží se nám závěr poločasu a zatím ani jedno mužstvo se nemá k tomu, že by chtělo zvrátit vedení na svou stranu.
80'
Saša Lukić a jeho faul na půlící čáře, zcela zbytečně nyní vidí žlutou kartu.
78'
Sotva to vypadalo, že se nám opět hra zrychlí, tak dochází k dalšímu faulu na straně Lazia. No, nebýt těch častých faulů, tak lze říci, že diváci sledují pěkné utkání.
77'
Turínu se však již delší dobu nepodařilo významněji ohrozit Strakošu v brance.
76'
Klidná pasáž hry, kdy se na obou stranách nic moc neděje. Laziu se nyní nepodařilo udržet míč a zadarmo jej odevzdává svému soupeři.
75'
Žlutou kartu dostává Luis Alberto (S. S. Lazio).
74'
To se jim zatím daří a po faulu na N´Koula budou rozehrávat poblíž poloviny hřiště.
73'
Momentálně sledujeme hru uprostřed hřiště, snaha hostů o to, aby se míč nedostal před jejich branku.
72'
Domácí se opět nebezpečně přibližují na dostřel branky soupeře. Po centru následně zůstal před brankou ležet Acerbi, který se snažil z úhlu o zakončení.
72'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Daniele Baselli, přichází Saša Lukić.
70'
Turínu se nyní snaží trochu držet soupeře na jeho vlastní polovině a utlumit jeho počínající tlak.
68'
Lazio nyní na míči a notně povzbuzeno se vrací ke hře, která jej zdobila v prvním poločase.
66'
Vzápětí už se domácí mohli radovat! Tři velké šance nyní Lazio nedokázalo dát. Nejprve pohotová střela Saviće, kdy brankář skákal zcela na jinou stranu a jen obránce zamezil k tomu, aby míč putoval do branky. Po odraženém míči se do zakončení dostal Alberto a míč zastavuje dobrým zákrokem Sirigu. O chvíli později další zakončení, které opět úspěšně blokoval obránce!
66'
Ten byl rozehraný do strany, ale nyní si domácí příliš nerozuměli a míč se dostává na polovinu hřiště.
65'
Lazio se nyní bude snažit o otočení zápasu a po další akci si vybojovalo rohový kop.
64'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Wallace.
62'
Lazio právě vstřelilo branku!
Po hodině hry je tu vyrovnání! SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ dostal míč z levé strany, nikým neatakován si jej stopnul a vyslal pěknou nechytatelnou táhlou střelu pod horní tyčku k levému hornímu rohu! Brankář byl zde bez šance.
60'
Domácí zatím nejsou nikterak aktivní, zatím jsou stínem mužstva, které se na hřišti prezentovalo v prvním poločase.
59'
Andrea Belotti se rozčiluje, že byl poblíž půlící čáry nedovoleně zastaven a také rozhodčí fouká do píšťalky.
58'
Standardní situace v podání Býků nebyla nikterak nebezpečná a míč končí mimo branku. Hráč Turína se ještě snažil vracet míč před branku, ale už se nacházel za čarou.
57'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Stefan Radu, přichází Lucas Leiva.
57'
Žlutou kartu dostává Luiz Felipe (S. S. Lazio).
55'
Centr v pokutovém území bezpečně obrana hostů zvládá a vyváží míč až k brance soupeře. Nicméně Strakoša nemusel nijak zvláště zasahovat.
54'
Po dalším nedovoleném zákroku se domácí ujmou zahrávání standardní situace ze střední vzdálenosti.
53'
Tomás Rincón si dobře pokryl míč a vynutil si faul na svou osobu. Ve velkém počtu odpískaných faulů pokračujeme i ve druhém poločase.
52'
Joaquín Correa se pokoušel dostat do zakončení, ale míč mu od kopačky hodně uletěl a končí v zázemí.
51'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Armando Izzo, přichází Emiliano Moretti.
50'
Sergej Milinković-Savić se snažil centrem najít někoho v malém vápně, ale obránce odhlavičkoval míč mimo pokutové území. Následný centr už chytá Sirigu do svých rukavic.
49'
Na trávníku leží hostující hráč a nyní bude probíhat kratší ošetření.
48'
Turínu se daří držet míč, nicméně Strakoša je zatím v brance bez práce. To byl víceméně i během celého prvního poločasu, přesto jeho tým prohrává o jednu branku.
46'
Domácí jako první dokázali ohrozit branku soupeře, ale brankář si s vysokým míčem poradil a nachází jej ve svých rukavicích.
46'
Důležité momenty prvního poločasu
16. minuta – Turín a jeho velká šance skončila na břevnu.
25. minuta – Immobile zakončoval těsně před brankářem, ale Sirigu pohotově vyrazil míč nad svou branku.
45+1 minuta – odpískána penalta pro Turín!
45+3 minuta – Turín proměňuje pokutový kop a ujímá se vedení 0:1!
První poločas započal vlekou aktivitou Lazia, které si vypracovalo několik dobrých šancí na otevření skóre zápasu. Turín se do tempa dostal až později. Dá se říci, že začali více vystrkovat růžky v posledních patnácti minutách prvního poločasu. Nakonec si vybojovali v nastaveném čase pokutový kop, který bezpečně proměnil Andrea Belotti a Lazio má do druhé půle jasný úkol – a to vstřelit alespoň jednu branku, případně otočit duel zápasu, ve kterém je mírnějším favoritem.
45+4'
45+3'
FC Turín právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je ANDREA BELOTTI, který tvrdou ranou poslal míč k pravé tyči. Strakoša sice odhadl směr kopu, ale rána byla příliš rychlá!
45+1'
To jsou věci! Hráč Turína byl sám v pokutovém území a snažil se dostat k centrovanému míči. Avšak dle rozhodčího byl postrčen a je odpískána penalta!
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
To na druhé straně zakončoval Senad Lulić, který obloučkem zkusil překvapit brankáře a míč se nakonec snesl mimo branku. Nicméně po delší době Lazio opět dokázalo nebezpečně zahrozit.
43'
Dobrý centr z levé strany a na zadní tyči si dobře nabíhal hostující hráč, ten se dostal do zakončení, ale dle rozhodčího si počínal nedovoleně a je pískáno.
42'
Pro domácí celek se rýsoval zajímavý útok, ale přihrávku vystihl jeden z hráčů Turína a ten skluzem odvrací míč do bezpečí.
41'
Žlutou kartu dostává Armando Izzo (Turín FC).
40'
Opravdu je těch drobných faulů hodně. Avšak nyní rozhodčí ponechal domácím výhodu, kteří se dostali do blízkosti branky, ale brankář Turína momentálně nemusel čelit zakončení soupeře.
39'
Další drobnější faul Lazia přichází už na jejich polovině, ale Turín nerozehrál dobře a míč se dostává zpět k jejich brankáři.
38'
Koffi Djidji faulován, když se Sergej Milinković-Savić snažil dostat k míči.
37'
Domácím se nezdařil přechod přes polovinu hřiště a míče se ujímá soupeř, který s ním kombinuje.
36'
Hostům se však v posledních minutách snaží aspoň trochu vyrovnat hru. Sice se nedostávají do nebezpečných zakončení, ale svého soka nyní drží daleko od své branky.
35'
Turín hodně fauluje a opět se provinil faulu poblíž půlící čáry.
33'
Armando Izzo nestačil doběhnout dlouhý míč a Lazio bude od svého levého rohového praporku vhazovat aut.
32'
Ten jim nakonec nepřináší téměř nic a Tomas Strakoša nemá příliš mnoho práce ve své brance v dosavadním průběhu zápasu.
32'
Hosté se nyní kostrbatě ubránili útoku Lazia a sami se vydávají na útočný výlet.
30'
Na půlce nyní klečí Armando Izzo, který dostal od Immobileho do tváře. Avšak nejednalo se o nic hrozného, aby se Izzo musel takhle předvádět.
29'
Naopak se provinili zbytečným faulem a Lazio bude rozehrávat.
28'
Snaha hostů na nějakou dobu podržet míč na polovině Turína, ale nedaří se jim dostat příliš do hloubky poloviny soupeře.
27'
Žlutou kartu dostává Joaquín Correa (S. S. Lazio).
27'
Nyní se chvíli nehrálo a po faulu na hráče Turína bylo potřeba menšího ošetření.
26'
Ani tento rohový kop pro domácí neznamená další šanci na branku Turína. Lazio má nyní menší tlak a podniká jednu útočnou akci za druhou.
25'
Ciro Immobile...a ten měl další dobrou šanci, jeho ránu vykryl brankář Turína a vyráží míč nad svou branku.
25'
Jejich další střelecký pokus nyní blokuje Soualiho Meïté.
24'
Lazio rychle získává míč opět na své kopačky a podniká další útočnou snahu.
23'
Joaquín Correa se rozhodl pozastavit útok a nehnal se do zakončení. Stopl si míč a směřoval svou přihrávku do pokutového území, kde si šikovně nabíhal jeho spoluhráč, ale obránce Turína skvěle pokryl prostor.
22'
Tahle situace domácích už zaváněla potenciální brankou! Míč se zajímavě odrážel ve vápně, ale nakonec končí mimo pokutové území. Na druhé straně vyslal pěknou přízemní střelu Lorenzo De Silvestri, která donutila brankáře Lazia k zákroku.
21'
Marco Parolo střílí z levé strany a míč jde mimo levou tyčku. Brankář Turína jen kontroloval dráhu míče.
19'
Útok Turína nyní znamenal dlouhý míč, který bez problémů chytá brankář Lazia a ten ihned rozehrává na obránce.
18'
Další zakončení z pohledu domácích už bylo vážnější a míč se jen proletěl kolem levé tyče!
17'
Domácím se rychlý kontr nepovedl a jejich zakončení nyní nebylo vůbec přesné.
16'
První velká šance Turína. Cristian Ansaldi odcentroval míč do vápna a Lorenzo De Silvestri hlavičkuje do břevna!
15'
Po rozehrání standardní situace ze střední vzdálenosti, si na vysoký centr našel cestu hostující brankář a ten chytá míč ve vzduchu.
14'
Koffi Djidji je prvním potrestaným hráčem, který za svůj faul vidí žlutou kartu.
13'
Nyní se však hosté bez větších obtíží ubránili a snaží se vyvézt míč k brance soupeře.
12'
Lazio po rozehrání dokázalo vybojovat rohový kop a Turín má nejvyšší pohotovost, neboť Lazio v předešlém utkání skórovalo jen z rohových situací.
11'
Domácí od úvodu zápasu jasně ukazují, kdo je doma. Nyní si vybojovali faul.
10'
Už se tak stalo. Na pravé straně si s obránci pohrál Adam Maruši, který vyslal dobrou přihrávku do malého vápna, ale nabíhající spoluhráč minul míč při snaze vystřelit.
9'
Domácí kontrolují míč na vlastní polovině a čekáme na jejich další průnik do útoku.
8'
Zakončení přišlo záhy a to po střele ze střední vzdálenosti, která však šla hodně mimo branku.
7'
Rychlý útok Lazia po levé straně, nakonec se nedokázali dostat do pokutového území a zpětnou přihrávkou vrací hru na půlku hřiště.
6'
Přihrávka domácích byla sražená do autu a Lazio bude vhazovat na polovině soupeře.
5'
Luiz Felipe získává míč po přechodu soupeře na polovinu Lazia a rozehrává až na svého brankáře.
4'
Turín ve své kombinaci nic nevytěžil, a místo toho se dostal do dalšího rychlého brejku Joaquín Correa, ale ve finální fázi si předkopl hodně míč před sebe a Salvatore Sirigu chytá míč u své levé tyče.
3'
Po rohovém kopu se domácí nedostali do vážnějšího zakončení.
3'
Adam Marušić dostal výbornou přihrávku a už se mohl dostat do zakončení, ale Cristian Ansaldi převedl čistý obranný zákrok!
2'
Na druhé straně po souboji sedí na trávníku Stefan Radu.
1'
Luis Alberto je prvním hráčem dnešního zápasu, který se dopustil útočného faulu. Turín bude rozehrávat z vlastní poloviny.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Radu, Acerbi, Luiz Felipe – S. Milinković-Savić, Parolo, Marušić, Lulić – Alberto, Correa – Immobile.
Náhradníci: Guerrieri, Proto – Patric, J. Lukaku, Lucas Leiva, Bastos, F. Caicedo, Badelj, Cataldi, Murgia.

Turín FC: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Djidji, De Silvestri – Baselli, Rincón, Meïté, Ansaldi, Falqué – Belotti.
Náhradníci: Rosati, Ichazo – Lyanco, R. Soriano, Lukić, Zaza, Edera, Berenguer, Moretti, Parigini, Aina, Bremer.

Rozhodčí: M. Irrati – G. Peretti, G. Schenone.
V posledním letošním zápase se utká Lazio s Turínem. Oba celky v minulých zápasech vyhrály a uvidíme, který z nich naváže na minulé vítězství.

S. S. Lazio
Lazio v minulém kole porazilo Bolognu po výsledku 2:0. Favorit zápasu se prosadil po půl hodině hry. Druhou branku pak střílel až v poslední minutě zápasu. Bologna opět doplatila na to, že se jí zkrátka nedaří skórovat. Lazio v daném zápase vstřelilo obě branky po rohových kopech.
Ohlas trenéra Lazia
"Ve srovnání s minulým rokem mají skoro všechny týmy, včetně nás, méně bodů. Jsme však na čtvrtém místě a teď se zaměřujeme jen na zítřejší zápas, který bude posledním v tomto roce 2018. Obvykle jsme starý rok zakončovali na hřištích soupeřů, nyní to bude před vlastními fanoušky." Trenér Simone Inzaghi dále potvrdil, že Turín patří mezi nejvyzpytatelnější soupeře a jde o celek, který bude bojovat o evropské poháry až do konce sezóny.

Turín FC
Turín taktéž dokázal v minulém zápase bodovat naplno. V zápase s Empoli od úvodu zápasu byli aktivnějším týmem a snažili se o první branku. Té se dočkali, krátce před koncem prvního poločasu, po rohovém kopu. Svou druhou branku přidali ihned z kraje druhého poločasu. Svou třetí branku pak Býci přidali patnáct minut před koncem a stanovili konečný výsledek 3:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62